EKSTRA
MENÜ

Nefes Nefese

Nefes Nefese ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Nefes Nefese haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.644 Nefes Nefese haberi bulunmuştur.

Nefes Nefese Haberleri

Son dakika: 17 milyon dolarlık vurgunda çarpıcı detaylar Aldıkları ceza belli oldu

Son dakika: 17 milyon dolarlık vurgunda çarpıcı detaylar! Aldıkları ceza belli oldu

Moskova Borsası’nı 17 milyon dolar dolandıran şebekenin Türkiye ayağındaki üç kişi ile ilgili karar çıktı. 12 yıl 6’şar ay hapis, 50’şer milyon lira da adli para cezası verilen üç kişi, kararla birlikte tahliye edildi. Moskova Borsası’nın CEO’su dahil üç üst düzey çalışanın işten atılmasına yol açan dolandırıcılık planı ise değme film senaryolarını aratmıyor.

3.12.2020Gündem
Yüksek tansiyon çocuklarda da görülüyor

Yüksek tansiyon çocuklarda da görülüyor

Genellikle yetişkin hastalığı olarak bilinen yüksek tansiyon; genetik geçiş, çeşitli böbrek hastalıkları ve özellikle obezite nedeniyle artık çocukların da kapısını tehlikeli bir şekilde çalıyor.

30.11.2020Çocuk-Aile
İtalyanın renkli adresleri: Cinque Terre kasabaları

İtalya'nın renkli adresleri: Cinque Terre kasabaları

İtalya'nın kuzeybatı sahilinde, kayaların üzerine kurulmuş beş balıkçı kasabası... Pastel tonlardaki Ortaçağ yapıları, lezzetli yemek ve içkiler, yaz ya da kış fark etmeksizin her daim ortama canlılık katabilen plajlar... Bunlar Fransız ve İtalyan Rivierası'nın alışılagelmiş manzaraları olabilir, fakat Cinque Terre'nin doğallığı ve güzelliği onu UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne taşımış. Gelin sizinle İtalya'da Ligurya Bölgesi'nin beş güzeli Cinque Terre kasabalarına doğru yola çıkalım...

20.11.2020Seyahat
Basın tarihini belgeleyen bir biyografi...

Basın tarihini belgeleyen bir biyografi...

Bir gazete manşetinde nasıl ‘Gazi Hazretleri’ yerine ‘Mazi Hazretleri’ yazıldı? Reşat Nuri Güntekin’i ‘Çalıkuşu’nu roman olarak yazmaya hangi gazete patronu teşvik etti? Hangi gazeteci dünya turu rekoru kırmıştı? ‘Babıâli’nin Yarım Asırlıkları’nı kitaplığımdan çıkardım ve o günler canlandı...

12.11.2020Kitap Sanat
Yeşilçam’ın yakışıklı jönü, şimdi böyle yaşıyor

Yeşilçam’ın yakışıklı jönü, şimdi böyle yaşıyor

Diş hekimliği için sinemayı bırakan Yeşilçam'ın yakışıklı jönü Sertan Acar, şimdi Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde hayvanlar ve doğayla iç içe yaşıyor.

9.11.2020Magazin
Kadınlarda daha fazla görülüyor Başlıca üç nedeni ise...

Kadınlarda daha fazla görülüyor! Başlıca üç nedeni ise...

Demir eksikliği anemisinin demir depolarının azalması sonucu gelişen kansızlık olduğunu belirten İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Yunus Öksüz, "Hızlı kan kaybı ile akut olabileceği gibi, yavaş kan kaybı veya demirden fakir diyet ile kronik olabilir. Genetik bir hastalık değildir, yetişkinlerin yüzde 10-30'unu etkilemektedir. Tüm yaş gruplarında rastlanabilir ancak kadınlarda erkeklerden daha fazladır. Demir eksikliği anemisinin gelişiminde başlıca üç neden sayılabilir. Normal şartlarda artan demir ihtiyacı, kanamalara bağlı kan kaybı ve yetersiz demir alınımıdır" dedi.

5.11.2020Sağlık
‘Çocuklarının ismini unutan, arabasını tanımayan, yaptığı işe odaklanamayan...’

‘Çocuklarının ismini unutan, arabasını tanımayan, yaptığı işe odaklanamayan...’

COVID-19’un “Tedavi oldum, bitti” türünden bir hastalık olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Koronayı atlatıp testi negatife dönse de eski sağlığına kavuşamayan; hayatına nefes darlığı, baş ağrısı ve unutkanlık gibi sağlık sorunlarıyla devam edenler var. Uzmanların ‘Long COVID’ (Uzayan COVID) dediği bu durumu radyoloji uzmanı Prof. Dr. Güner Sönmez ve hastalarla konuştuk. Sönmez’e göre bu belirtileri gösterenler için rehabilitasyon merkezi kurulması şart.

5. Sınıf Türkçe Neden Ve Sonuç Cümleleri konu anlatımı

5. Sınıf Türkçe Neden Ve Sonuç Cümleleri konu anlatımı

Neden ve sonuç cümleleri Türkçemizi içerisinde bilmemiz gereken en önemli konular arasında yer alıyor. Genel olarak bir cümlede hem neden hem de sonucu verebileceğimiz bütünlük elde edebiliriz. Şimdi bunu nasıl yapacağımızı öğrenelim. İşte 5. sınıf Türkçe neden ve sonuç cümleleri konu anlatımı.

13.10.20205. SINIF
Son Dakika Haberi | Fenerbahçeden transfer dönemi uzatılsın teklifi

Son Dakika Haberi | Fenerbahçe'den 'transfer dönemi uzatılsın' teklifi!

Transfer döneminde 18 futbolcuyu kadrosuna katarak adeta gövde gösterisi yapan Fenerbahçe'nin transfer döneminin uzatılması için TFF'ya başvuruda bulunduğu ortaya çıktı

7.10.2020Futbol
Tevfik Fikret’in dünyasına yolculuk: Aşiyan Müzesi

Tevfik Fikret’in dünyasına yolculuk: Aşiyan Müzesi

İstanbul’un göbeğinde gezilecek yerlerin başında gelen Aşiyan Müzesi, tarihi dokusu ve eşsiz görselleri ile birlikte huzurlu dakikalar geçirmeyi sağlayan müzeler arasında yer alıyor. İşte size Aşiyan Müzesi gezi rehberi…

6.10.2020Gezi
İstanbulun pek fazla bilinmeyen müzeleri

İstanbul'un pek fazla bilinmeyen müzeleri

Kültür ve sanat kenti olan İstanbul’da 80’den fazla müze bulunuyor. Bunlar arasında en popülerleri İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Topkapı Sarayı Müzesi, İstanbul Modern Sanatlar Müzesi, Rahmi Koç Müzesi ve Türk ve İslam Eserleri Müzesi gibi herkesçe bilinenler… Bu yazıda size çok fazla bilinmeyen beş müzeden bahsedeceğim…

7.09.2020Gezi
Kapadokyanın gözdesi Ihlara Vadisi’nde turist yoğunluğu

Kapadokya'nın gözdesi Ihlara Vadisi’nde turist yoğunluğu

TÜRKİYE'nin en çok ziyaret edilen 10 ören yeri arasında bulunan, tarihi ve doğal güzelliklerin buluştuğu Ihlara Vadisi’nde turizm yoğunluğu yaşanıyor. Bölgeye yerli ve yabancı turistler akın ediyor.

17.08.2020Gündem
Melisa Şenolsun kimdir kaç yaşında İşte, Melisa Şenolsun filmleri ve dizileri

Melisa Şenolsun kimdir kaç yaşında? İşte, Melisa Şenolsun filmleri ve dizileri

Melisa Şenolsun, özel hayatı ile gündeme gelmesinin ardından oynadığı diziler ve filmler ile de araştırılmaya başlandı. Atiye dizisinde Beren Saat'in kardeşi rolünde rol alan Melisa Şenolsun, bir önceki yapımı olan Nefes Nefese'de ise Rüya isimli bir karaktere hayat vermişti. Peki, Melisa Şenolsun kimdir nereli kaç yaşında? İşte, o isim hakkında merak edilen bazı bilgiler

7.08.2020Hayat
O eski ‘güzel dönem’den nefes nefese çağına yolculuk

O eski ‘güzel dönem’den nefes nefese çağına yolculuk

Kruvaze ceketi ve fötr şapkasıyla hemen fark edilen 22 yaşında bir delikanlı hızlı adımlarla Babıâli yokuşundan aşağı iniyordu. Az sonra aralarında Oktay Akbal, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Behçet Necatigil, Haldun Taner gibi Türk edebiyatının efsane isimlerinin olduğu masada yerini alacaktı. Kulağa Woody Allen’ın ‘Paris’te Gece Yarısı’ filmi gibi gelen bu sahnenin kahramanı, yazar Erdal Öz’ün deyimiyle ‘kültür sanatın cumhurbaşkanı’ Doğan Hızlan’dı... Hızlan, bizi kendi kuşağının ‘Belle Epoque’ çağından bugünün ‘nefes nefese dönemi’ne doğru yolculuğa çıkardı.

2.08.2020Gündem
Koronavirüs hastası yoğun bakımdan seslendi

Koronavirüs hastası yoğun bakımdan seslendi

Hayatı boyunca sadece dört kez doktora giden 61 yaşındaki emekli memur Mehmet Sezer,  koronavirüs yüzünden yoğun bakıma kaldırıldı. Ailesinden hiç ayrı kalmadığını ancak bu hastalık yüzünden bir yoğun bakım odasında bayramı tek başına geçireceğini söyleyen Sezer, “Ne olur bayram ziyaretlerine gitmeyin, bu bayram da el öpmeyiverin. Evinizde kalın. Ben şu yaşımda bir bayramı çoluğum çocuğumdan uzak tek başıma bir hastane odasında geçiriyorum. Bu işin şakası yok” dedi.

1.08.2020Gündem
Mavi-beyaz bir roman

Mavi-beyaz bir roman

Ertuğ Uçar’ın yazdıklarını severim, hemen tüm kitaplarını okudum. ‘Ayrılığın Haritası’, Ada romanı, mavi-beyaz oluşu bundan. Yine de bana bir oda romanı gibi geldi. Kullandığı ölçekler, uzaklaştırmalar, yakınlaştırmalar, eskizler, taslaklar, her şey, kitabın başındaki cümleyi doğruluyor: “Nereye ada dediğine göre değişir.”

31.07.2020Kitap Sanat
Uzmanından ailelere uyarı: Bu ağrılar kalp krizi belirtisi değil

Uzmanından ailelere uyarı: Bu ağrılar kalp krizi belirtisi değil

Her göğüs ağrısının kalp krizi olmadığını vurgulayan Kardiyoloji Uzmanı Dr. Z. Afşin Çulhaoğlu, çocukların hissettikleri ağrılar için ise aileleri uyardı.

‘Hayallerimin peşinden koştum, nefes nefese koştum’

‘Hayallerimin peşinden koştum, nefes nefese koştum’

“Oğlumun babası kendini öldüreli 10 sene olmuş. Eğer öfkesini özkıyıma dönüştürmeseydi beni öldürecekti” diye tweet attı.Üvey anne şiddetinden tekrarlanan cinsel istismara, Twitter’da paylaşmadıklarıysa ‘roman olacak’ türden... Canan Budak, bunca şiddetin içinden çıkıp akademisyenlik yolunda ilerliyor.

Süper Ligde şampiyonluk yarışı kızışıyor İşte kalan maçlar...

Süper Lig'de şampiyonluk yarışı kızışıyor! İşte kalan maçlar...

Süper Lig'de son 6 haftaya girilirken şampiyonluk yarışında heyecan giderek yükseliyor.

23.06.2020Futbol
Trabzon bir adım önde, Muslera ile G.Sarayın yarısı gitti

Trabzon bir adım önde, Muslera ile G.Saray'ın yarısı gitti

Fenerbahçe'nin tek şansı kupa ama ibre Bordo-Mavili ekipten yana... Fenerbahçe daha motive olacak ancak asıl soru bunu ne kadar doğru kullanabilecek? Muslera ile Galatasaray'ın yarısı gitti... Galatasaray'ın zirve şansı, bu sakatlıkla ne kadar etkilenir? Hürriyet Gazetesi Futbol Konseyi üyeleri gündemdeki konuları değerlendirdi

16.06.2020Futbol
Genç yaşta fark edilemeyebilir… Bu belirtilere dikkat

Genç yaşta fark edilemeyebilir… Bu belirtilere dikkat!

Nefes almak, kişinin yaşamını sürdürebilmesi için en temel ihtiyaçların başında geliyor. Kaliteli nefes, kaliteli yaşam demektir. Peki, burundan sağlıklı nefes alamama problemi nelere sebep olur? Organlarımızın işlevini nasıl etkiler?

9.06.2020Sağlık
Sütün önemi iyice anlaşıldı

Sütün önemi iyice anlaşıldı

Salgının ilk günlerinde insanların gıda güvenliği refleksi gösterdiğini ve süt talebinin yüzde 100 arttığını söyleyen Sütaş Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Yılmaz, “Sütü ve eti ürettiğinizde katma değeri artıyor. Bu gücü nedeniyle sütçülüğü işin merkezine koymamız ve elimizdeki fırsatı iyice değerlendirmemiz lazım. Bunun için 734 milyon liraya Bingöl’e katma değeri arttıracak üretim ve yetiştirme üssü kuruyoruz” şeklinde konuştu.

8.06.2020Ekonomi
Nefes darlığı neden olur Nefes darlığına ne iyi gelir

Nefes darlığı neden olur? Nefes darlığına ne iyi gelir?

Nefes darlığı, ileri boyutlara taşındığında can sıkıcı bir hale bürünebilmektedir. Çeşitli durumların ağır bastığı nefes darlığı rahatsızlığına bazı yöntemler çözüm olabilmektedir. Nefes darlığı, bazı besinlerin tüketilmesi ile de çözüme kavuşturulabilmektedir. Peki, nefes darlığı neden olur ve nefes darlığına ne iyi gelir? İşte, nefes darlığı hakkında bazı bilgiler

22.05.2020Sağlık
Nefes nefese yakalanan şüpheliyi polis suyla serinletti

Nefes nefese yakalanan şüpheliyi polis suyla serinletti

ANTALYA'da, çeşitli suçlardan arandığı için polis tarafından yakalanan S.E., gözaltına alındığı sırada yeniden kaçtı. Kısa sürede yakalanan ve kaçtığı için nefes nefese kalan S.E.'yi, polis yüzüne su dökerek serinletti.

18.05.2020Gündem
Son dakika | TFF Başkanı Nihat Özdemir canlı yayında Süper Lig için yeni tarih verdi

Son dakika | TFF Başkanı Nihat Özdemir canlı yayında Süper Lig için yeni tarih verdi!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, CNN Türk'te Hakan Çelik'in konuğu oldu ve önemli açıklamalarda bulundu. Süper Lig'de 13 takımın maçları oynamak istediğine vurgu yapan Özdemir, liglerin oynanmama ihtimalini düşünmediklerini; 12 Haziran'da başlamaması halinde alternatif tarihlerin 19 ve 26 Temmuz olabileceğini ifade etti.

16.05.2020Futbol
Pandemi dönemi çocukları ve gençleri nasıl etkiledi

Pandemi dönemi çocukları ve gençleri nasıl etkiledi?

Koronavirüs salgını sürecinde evden dışarı çıkamayan 20 yaş altı gençleri ve çocukları bekleyen en büyük tehlikenin hareketsizlik olduğuna dikkat çeken Dr. Öğr. Üyesi Haluk Saçaklı,“Çocukların, televizyon, bilgisayar, internet, ders çalışmak için hareketsiz geçirdikleri süre normalde 6 saatti şimdi uzaktan eğitim ile bu süre en az 12 saat oldu” dedi.

12.05.2020Sağlık
COVID-19 psikolojik bir savaş

COVID-19 psikolojik bir savaş

Eklem ağrısı, halsizlik, yüksek ateş... 7’den 70’e dünyadaki herkesin korktuğu bu belirtilerle savaştıktan sonra koronavirüsü yenmeyi başaran 28 yaşındaki teknoloji uzmanı Onur Kemal Koç, yaşadıklarını Hürriyet’e anlattı:

8.05.2020Gündem
Azaltarak değil tümüyle bırakın

Azaltarak değil tümüyle bırakın

Sigara bağımlılığından kurtulmak için herkes farklı bir yöntem uyguluyor. Uzmanlar ve doktorlar önce psikolojik bağımlılıktan kurtulmak gerektiğini belirterek, azaltarak değil birden bırakma yöntemini öneriyor.

6.05.2020Gündem
Bu bir mucize 1 kilo 3er gram doğan bebekler hayata gözlerini açtı

Bu bir mucize! 1 kilo 3'er gram doğan bebekler hayata gözlerini açtı

Tüm dünyayı etkisi altına alan Corona Virüsü (Covid-19) salgınına rağmen ABD’nin Kuzey Carolina eyaletinde dünyanın en prematüre bebekleri, 22 haftalık ikizler hayata gözlerini açtı. 1 kilo 3'er gram ağırlığında dünyaya gelen ikizleri için ABD'li doktorlar "doğmaları mucize" değerlendirmesinde bulundu

17.04.2020Dünya
Fenerbahçe gol beklentisinden en kötü 10da

Fenerbahçe gol beklentisinden en kötü 10'da!

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Murat Fevzi Tanırlı, corona virüsü sebebiyle ara verilen Süper Lig'de ilk 26 haftayı değerlendirdi.

17.04.2020Futbol
Vali Yerlikayadan “Kavuşmamız Yakındır içerikli video

Vali Yerlikaya'dan “Kavuşmamız Yakındır" içerikli video

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, sosyal medya hesaplarından “Kavuşmamız Yakındır" içerikli bir video paylaştı.

10.04.2020Gündem
Evde Egzersiz Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evde Egzersiz Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Evde egzersiz yapma fikri, çoğu kişiye çok mantıklı ya da efektif gelmiyor olabilir. Ancak evde hareketsiz kalmamak gerektiğini de unutmamak gerekir. “İçinde bulunduğumuz süreci düşünecek olursak belki de en çok sarılmamız ve sürdürmemiz gereken şeylerden birisi egzersiz yapmaktır” diyen Spor Eğitmeni Emine Başarır, evde egzersiz yaparken nelere dikkat etmemiz gerektiğini sıraladı.

10.04.2020Spor Fitness
Ünlü sunucu Diletta Leotta karantinada spor yaptı, nefes nefese kaldı

Ünlü sunucu Diletta Leotta karantinada spor yaptı, nefes nefese kaldı!

Güzelliği ile dikkat çeken spor spikeri Diletta Leotta, İtalya'da corona virüs günlerinde evinde spora başladı ve herkese spor yapması tavsiyesinde bulundu.

8.04.2020Futbol
İşte hakemlerimizin z raporu

İşte hakemlerimizin 'z raporu'

Şu ana kadar oynanan 234 maçta 24 hakem düdük çaldı...

24.03.2020Futbol
Survivorda dokunulmazlığı kim kazandı Dokunulmazlık oyunu o takımın

Survivor'da dokunulmazlığı kim kazandı? Dokunulmazlık oyunu o takımın

TV8 ekranlarında yayınlanan Survivor 2020'de bu akşam dokunulmazlık oyunu heyecanı vardı. Haftanın ilk dokunulmazlığı için kıyasıya yarışan Ünlüler ve Gönüllüler takımı, kazanmak için adeta varlarını yoklarını ortaya koydu. Gecenin sonunda galip gelen takım belli oldu. Peki, Survivor'da dokunulmazlığı kim kazandı?

21.03.2020Televizyon
İstanbul Çekmeköydeki metro istasyonunda yürüyen merdiven çilesi

İstanbul Çekmeköy'deki metro istasyonunda yürüyen merdiven çilesi

İstanbul Çekmeköy metro istasyonunda bulunan ve yukarı yöne hareket eden yürüyen merdiven günlerdir çalışmıyor. Her gün metroyu kullanan çok sayıda vatandaş merdiveni yürüyerek çıkmak zorunda kalıyor. 9 Mart Pazartesi günü akşam saatlerine kadar arızalı olan yürüyen merdivenin girişinde 'Bu ekipman 09.03.2020 tarihine kadar planlı revizyon nedeniyle servis dışı kalacaktır' yazısı yer alırken, o yazıdaki tarih dün 13.03.2020 olarak değiştirildi. Metro istasyonunda bulunan asansörler çalışsa da merdiveni yürüyerek çıkan ve asansöre binmeyen çoğu vatandaş nefes nefese kalıyor. Vatandaşların isteği yürüyen merdivenin bir an önce onarılması.

11.03.2020Gündem
Shakira ve Jennifer Lopez, Süper Kupa (Super Bowl) devre arasına damga vurdu

Shakira ve Jennifer Lopez, Süper Kupa (Super Bowl) devre arasına damga vurdu

Sadece ABD'de değil tüm dünyadaki spor tutkunlarının merakla beklediği Super Bowl finali yapıldı. Kansas City Chiefs'in 50 yıl sonra ilk kez şampiyonluğa ulaştığı geceye nefes nefese geçen bu karşılaşmanın yanı sıra Shakira ve Jennifer Lopez'in performansları damga vurdu.

AFP, AP, REUTERS

3.02.2020Magazin
Vedat Muriqiten deprem itirafı: Beni Malatya maçına bekliyordu

Vedat Muriqi'ten deprem itirafı: 'Beni Malatya maçına bekliyordu"

Fenerbahçe'nin Kosovalı golcüsü Vedat Muriqi, Başakşehir maçı sonrasında konuştu.

25.01.2020Futbol

Yazar Sonuçları

Nefes nefese bir meslek hayatı

Ustaların ustası Haldun Dormen yeni kitabında tiyatro dünyasının tarihini anlatıyor ve hem Türkiye’den hem dünyadan önemli isimlere yer veriyor.

28.11.2020

Kütahya’nın saklı güzellikleri sonbaharda bir başka güzel

Gezmeyi sevenler için büyülü bir mevsim sonbahar. Doğanın en güzel renklerine büründüğü mevsim. Biz de her sonbahar bu renklerin peşinden düşeriz yollara çünkü bazı yerler sonbaharı daha bir renkli daha bir coşkulu yaşarlar. Kütahya Domaniç Kocayayla da bunlardan biri… Sonbaharın her tonunu görebileceğiniz şahane bir yer. Biz de sonbaharı tüm güzelliği ile yaşamaya buraya geldik.

19.11.2020

Erdoğan’ın öngörülemez liderliği

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sürpriz istifasıyla birlikte nefes nefese süren 27 saat yaşadık. Bu süre zarfında türlü çeşit senaryolar yazıldı. Kabine revizyonundan ekonomi yönetiminin değişmesine, teknokrat bir ismin bakanlığa getirilmesine, Berat Albayrak’ın istifasının kabul edilmemesine, Albayrak’ın Cumhurbaşkanı Yardımcılığı’na getirilmesine kadar. Bunlar ayağı yere basan yorumlardı. Bir de arada uçuk kaçık senaryoları da işitmedik değil.

11.11.2020

Ekranda böyle yaprak dökümü görülmedi, önemli karakterler dizilerine veda ediyor

‘Yasak Elma’ ve ‘Bir Zamanlar Çukurova’ dizilerinden bazı gedikli karakterlere veda ediyoruz artık. Bizlere uzun süredir ekrandan farklı duygular yaşatan bu kahramanlara teşekkür borçluyuz...

31.10.2020

İki buçuk dönümlük değişim

Oyun çizgilerden merkeze kayınca F.Bahçe de umut verdi.

19.10.2020

Bodrum Bale Festivali’nin yeri antik tiyatro olmalı

BUGÜN biraz havamız değişsin, farklı bir konudan söz edelim.

11.08.2020

Anne elinden, artizan gençler

“Savaşan annemdi. Savaşan! Beni büyütmek için! Okumamı ve ilerlememi sağlamak için savaşan! Adımı hak ettiğimi düşündüğü büyük harflerle yazdırmak için. Sağlığımı korumak için trenlerin sıcaklığı ile savaştı. İki yakasını bir araya getirmek için, özellikle de her hafta otomatik olarak kendisine bağımlılara yolladığı paradan sonra eline bir şey kalmayınca. Yenilmez! Bu onu en iyi açıklayan sözcük.” (Elsie Janis-Oyuncu, yazar)

23.07.2020

180 dakika da yetmeyebilir

TFF 1. Lig play-off’u, ülke futbolunun en ilgi çekici mini turnuvası. Her sezon adeta 10-15 günlük bir karnaval havasında geçiyor, katılımcıları içinde taraftar potansiyeli yüksek şehir takımları da olduğu için bazen ilgi seviyesi Süper Lig’i de sollayabiliyor.

23.07.2020

Aşı için 170 firma yarışıyor

Covid-19 virüsüne karşı etkili bir aşı geliştirme çalışmaları da dünyanın dört bir yanında hummalı şekilde devam ediyor.

17.07.2020

Tablo’nun zaferi

Fatih Sultan’ın tablosu, beni çok sevindirdi:

29.06.2020

Down sendromlu bebekler ve emzirme ipuçları

Down Sendromu, sıklıkla Trozomi 21 olarak bilinen bir kromozomal anomalidir. Trozomi 21 dışında translokasyon ve mozaik tip olmak üzere diğer 2 tipi daha vardır. Tedaviyi gerektiren bir hastalık değil, genetik bir farklılıktır. Emzirmeye engel bir durum değildir. Yakın zamanda desteklediğim Down sendromlu bir bebek 2,5 ayında etkin emmeyi başarmıştı.

16.06.2020

Ünlülerin Instagram’ından öğrendiklerim

Dizi ya da film izlemeye çalışmak nafile, ne varsa yine Instagram hayatlarında var deyip ünlülerin hesaplarına günde üç beş doz göz atanlar! Bu yazının peşine takılın o zaman...

15.04.2020