MENÜ

Mobil Uygulama

Mobil Uygulama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mobil Uygulama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.584 Mobil Uygulama haberi bulunmuştur.

Hürriyet Mobil’in yeni özellikleriyle benzersiz bir haber alma deneyimine hazır ol.

hürriyet ios uygulaması hürriyet andorid uygulaması

 

Mobil Uygulama Haberleri

Reklam Engelleyici nedir Chrome, Mozilla Firefox ve opera için reklam engelleme eklentileri

Reklam Engelleyici nedir? Chrome, Mozilla Firefox ve opera için reklam engelleme eklentileri

Teknolojinin en güzel getirisi olan internet içerisinde gezinmenin en sinir bozucu yanı reklamlar olsa gerektir. Tıkladığınız her sayfada karşı karşıya kalınan reklamları görmemek adına bu yazımızda Reklam engelleyici nedir? Chrome, Mozilla Firefox ve Opera için reklam engelleme eklentileri nelerdir sorularının yanıtını detaylarıyla derledik.

28.09.2020Araştırma
Hindistan Hükümet Yetkilisinden Çarpıcı PUBG MOBILE Açıklamaları

Hindistan Hükümet Yetkilisinden Çarpıcı PUBG MOBILE Açıklamaları

Hindistan’daki üst düzey bir hükümet yetkilisi, PUBG MOBILE yasağının yakın zamanda kaldırılmayacağını doğruladı ancak yetkili yasağın neden hala kaldırılmadığının bir nedeni olduğunu söyledi: oyunun şiddet içeren doğası.

28.09.2020eSpor
Kazı Kazan oyununda 20 TL ile 1 milyon TL büyük ödül kazandı

Kazı Kazan oyununda 20 TL ile 1 milyon TL büyük ödül kazandı

Milli Piyango'nun yenilenen oyunlarından 'kazı kazan'da bir oyuncu 20 TL'lik kazı kazan oyunu ile 1 Milyon TL değerinde büyük ödülün sahibi oldu. Milli Piyango Şans Oyunları mobil uygulamasını kullanarak yenilenen kazı kazan oyunları büyük ilgi ile karşılandı.. Kazı Kazan oyunu ile bir oyuncu büyük ikramiyenin sahibi oldu.

24.09.2020Gündem
Hürjet simülatörü Teknofestte ilk kez boy gösterecek

Hürjet simülatörü Teknofest'te ilk kez boy gösterecek

TUSAŞ, Hürjet için geliştirilen Hürjet 270 simülatörünün benzerini ilk kez TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında Gaziantep'te kuracak.

24.09.2020Teknoloji
ÖSYM fotoğraf güncelleme nasıl yapılır

ÖSYM fotoğraf güncelleme nasıl yapılır?

ÖSYM fotoğraf güncelleme işlemi için önemli bir gelişme yaşandı. ÖSYM fotoğraf güncelleme işlemini yaparak sınav başvurusunu tamamlamak isteyen binlerce vatandaş için ÖSYM Başkanı Halis Aygün'den geçtiğimiz haftalarda önemli bir açıklama geldi. ÖSYM fotoğraf güncelleme işlemi için sınav başvuru merkezlerine gitmez zorunda olan adayların, AİS üzerinden otomatik olarak fotoğraf güncelleme yapabileceğini sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Başkan Aygün, işlem için gerekli olan adımları da aynı paylaşımı üzerinden açıkladı. Peki, ÖSYM fotoğraf güncelleme 2020 nasıl yapılır? İşte, ÖSYM fotoğraf güncelleme süreci ile ilgili merak edilen detaylı bilgiler

22.09.2020Gündem
Sosyal medyada veri güvenliğinizi sağlamak için neler yapmalı

Sosyal medyada veri güvenliğinizi sağlamak için neler yapmalı?

Elde edilen son verilere göre, 4,5 milyardan fazla insan internet kullanırken, sosyal medya kullanıcılarının sayısı 3.8 milyarı aştı. Dünya nüfusunun yaklaşık %60'ı internete erişim sağlayabiliyor. Son eğilimler, dünya nüfusunun yarısından fazlasının bu yılın ortasına kadar sosyal medyayı kullanacağını gösteriyor. Erişilen son istatistikler çevrimiçi kullanıcıların yaklaşık %58'inin 2020 yılında, geçtiğimiz yıla kıyasla çevrimiçi gizlilikleri ile daha fazla endişe duyduğunu ortaya koydu. Peki sosyal medyada veri güvenliğinizi sağlamak için neler yapmalı?

22.09.2020Teknoloji
Kişi izleme uygulamalarında yüzde 60 hedefi

Kişi izleme uygulamalarında yüzde 60 hedefi

Salgının kontrol altına alınabilmesi için birçok ülkede kişi izleme uygulamaları kullanılıyor. Ancak bu uygulamaların tam anlamıyla başarılı olabilmesi için ‘zorunlu kullanım’ hissinin ortadan kalkması ve yüzde 60’lık kullanıcı oranına ulaşılması gerekiyor.

22.09.2020Teknoloji
ABD’de WeChat yasağı mahkeme kararı ile engellendi

ABD’de WeChat yasağı mahkeme kararı ile engellendi

ABD Ticaret Bakanlığının dünyaca ünlü mobil uygulama olan WeChat'in ABD’de indirilmesinin yasaklanacağını duyurmasının ardından mahkeme yasağın durdurulması kararını verdi.

20.09.2020Dünya
Son dakika haberler... ABDden TikTok ve WeChat hakkında flaş karar

Son dakika haberler... ABD'den TikTok ve WeChat hakkında flaş karar!

ABD Ticaret Bakanlığı, "ulusal güvenliği koruma" gerekçesiyle Çinli şirketlere ait sosyal medya uygulamaları TikTok ve WeChat'in 20 Eylül'den itibaren ülkede indirilmesinin yasaklanacağını duyurdu.

18.09.2020Dünya
Son dakika haberler... MEBden yeni adım Birinci sınıflar için hazırlandı

Son dakika haberler... MEB'den yeni adım! Birinci sınıflar için hazırlandı

Milli Eğitim Bakanlığı, 21 Eylül’de yüz yüze eğitime başlayacak anaokulu ve ilkokul 1. sınıf düzeyindeki özel gereksinimli öğrenciler için okuma yazma sürecini eğlenceli hâle getirerek kolaylaştıracak 6 kitaptan oluşan bir set hazırladı.

14.09.2020Gündem
MEB’den ‘özel’ gereksinimli öğrencilere ‘özel set’

MEB’den ‘özel’ gereksinimli öğrencilere ‘özel set’

21 Eylül’de anaokulu ve ilkokul birinci sınıf düzeyindeki özel gereksinimli öğrenciler için yüz yüze eğitimde ilk ders zili çalacak. Salgın sürecinde evde geçen günlerde ‘Özelim Eğitimdeyim’ adlı mobil uygulama ve e-Kütüphane ile ‘özel’ öğrencileri ve ailelerini birbirinden farklı içeriklerle buluşturan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okuma yazma sürecini eğlenceli hale getirerek kolaylaştıracak bir set hazırladı. ‘Ses Temelli Okuyorum Yazıyorum’ adlı set, hem mobil uygulamada hem de ‘orgm.meb.gov.tr’ adresindeki e-Kütüphane’nin rafında yerini aldı.

14.09.2020Eğitim
Zoom, iki faktörlü doğrulama özelliğini hayata geçirdi

Zoom, iki faktörlü doğrulama özelliğini hayata geçirdi

Zoom, kullanıcıların güvenliğini artırmak amacıyla mobil uygulama ya da SMS üzerinden ikinci bir kimlik doğrulaması yapmayı sağlayan İki Faktörlü Doğrulama (2FA) özelliğini bünyesine ekledi.

14.09.2020Teknoloji
Cebinizdeki eğitmenler

Cebinizdeki eğitmenler

Tablet ve akıllı telefonlara ‘eğitici’ uygulamalar yükleyerek çocuklarınızın öğrenim alışkanlıklarını daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Bu uygulamalar sayesinde konuları pekiştirecek, yeni bir dil öğrenecek ya da oyunlarla kendilerini keşfedecekler. ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Dr. Göknur Kaplan ve Gazi Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Selçuk Özdemir seçti...

Ege Üniversitesinden Tarımda Dijitalleşme projesi

Ege Üniversitesinden "Tarımda Dijitalleşme" projesi

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. M. Tolga Esetlili tarafından tarımda daha üretken, verimli, sürdürülebilir ve kesintisiz bir gıda üretiminin temini için "Dijital Köy Kapsamında Tarımda Dijitalleşme Projesi" hazırlandığı bildirildi.

11.09.2020Teknoloji
HMS: En büyük küresel mobil uygulama ekosistemlerinden biri oldu

HMS: En büyük küresel mobil uygulama ekosistemlerinden biri oldu

Huawei Geliştirici Konferansı'nda şirketin yeni çözümleri sahneye çıktı. Bir yıl içinde dünyanın en büyük üçüncü küresel mobil uygulama ekosistemi halini alan Huawei Mobil Servisleri'nin (HMS) son durumu da masaya yatırıldı.

10.09.2020Teknoloji
Sağlık Bakanlığından yeni adım HES çağrı merkezi ve sosyal medya hesapları açıldı

Sağlık Bakanlığı'ndan yeni adım! 'HES' çağrı merkezi ve sosyal medya hesapları açıldı

Sağlık Bakanlığı, pandemiyle mücadelede en önemli mobil uygulama olan 'Hayat Eve Sığar'a (HES) yönelik vatandaştan gelecek soru, görüş ve öneriler için çağrı merkezi ve sosyal medya hesabı oluşturdu.

9.09.2020Gündem
Ortaokul öğrencileri kendi İHAlarını geliştirdi

Ortaokul öğrencileri kendi İHA'larını geliştirdi

Samsun'da, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından gençlerin bilim ve teknoloji alanında eğitim alarak kendilerini geliştirmeleri amacıyla düzenlenen "İcathane Projesi"nde ortaokul öğrencileri İnsansız Hava Aracı (İHA) geliştirdi.

8.09.2020Teknoloji
Öğrencilere yönelik geliştirilen iPad uygulamaları

Öğrencilere yönelik geliştirilen iPad uygulamaları

Yeni eğitim-öğretim yılı başladı. Uzaktan eğitimin de hayatımıza girmesiyle birlikte kullanıcılar bilgisayarlarından ve tabletlerinden eğitimleri için destek alıyor. İşte bu kapsamda kullanıcıların işine yarayabilecek ve iPad için geliştirilen o uygulamalar...

5.09.2020Teknoloji
Öğretmenlere dijital beceri eğitimi

Öğretmenlere dijital beceri eğitimi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile Google işbirliğinde düzenlenen Öğretmenler İçin Dijital Dönüşüm Programı kapsamında yaklaşık 128 bin öğretmenin eğitim aldığını ve dijital becerilerinin gelişmesi konusunda önemli bir adım attıklarını söyledi.

2.09.2020Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 896 bin öğretmenimizin bireysel gelişimine katkı sağladık, bu bir dünya rekoru

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 896 bin öğretmenimizin bireysel gelişimine katkı sağladık, bu bir dünya rekoru

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Öğretmenimizin birikimi Türkiye'nin birikimidir. Dolayısıyla Türkiye'nin geleceği bizim öğretmenimizin birikimiyle doğrudan doğruya alakalıdır. Geçtiğimiz süreç içerisinde salgın döneminde özellikle çevrimiçi eğimler düzenleyerek 896 bin öğretmenimizin bireysel gelişimine katkı sağladık. Bu aslında bir dünya rekoru" dedi.

2.09.2020Gündem
Ukrayna’da bir üniversitede uyuşturucu laboratuvarı bulundu

Ukrayna’da bir üniversitede uyuşturucu laboratuvarı bulundu

Ukrayna’nın batısındaki Lviv kentinde güvenlik güçleri bir üniversitenin içinde uyuşturucu üreten çeteye operasyon düzenledi.

1.09.2020Dünya
7 adımda EBA’yla ilgili bilmen gerekenler

7 adımda EBA’yla ilgili bilmen gerekenler

MEB, uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin en önemli erişim kaynaklarından biri olan EBA ile ilgili bir video yayınladı. Videoda, EBA ile ilgili bilinmesi gerekenler yedi adımda anlatılıyor.

1.09.2020Eğitim
NN Start Up Challenge’ın kazananları belli oldu

NN Start Up Challenge’ın kazananları belli oldu

NN Hayat ve Emeklilik, Hackquarters işbirliği ile sağlık teknolojisi alanında çalışan start up’ların buluştuğu NN Start Up Challenge’ın kazananları belli oldu. “When Healthtech Meets Insurance” adıyla sağlık teknolojisine yönelik en iyi iş fikirlerinin değerlendirildiği etkinlikte, kazanan ilk üç girişim sırasıyla Enbiosis, Albert ve Vivoo olurken, Healbe ve Autotrain isimli girişimler de özel ödüle layık görüldü

31.08.2020Ekonomi
Turizm sektörü Elektraweb ile dijitalleşiyor

Turizm sektörü Elektraweb ile dijitalleşiyor

Dünyada 200 ün üzerinde otelin kullandığı Elektraweb bir oteli, ön bürosundan muhasebesine, Booking, Expedia gibi uluslararası satış kanalları bağlantılarından personel ve SPA yönetimine kadar tüm departmanlarıyla dijital ortamda yönetebilmeyi sağlıyor. Tamamen yerli olan yazılım yurt dışı pek çok otel tarafından da kullanılıyor ve adından övgüyle söz ediliyor.

Bu bir ilandır

31.08.2020Teknoloji
Bursada toplu taşımada mobil uygulama dönemi başladı

Bursa'da toplu taşımada mobil uygulama dönemi başladı

Bursa'da vatandaşların toplu ulaşımla ilgili tüm işlemlerini akıllı cep telefonlarından gerçekleştirmelerini sağlayacak mobil uygulama hizmete sunuldu.

27.08.2020Teknoloji
Galatasaraydan taraftarına müjde İşte yeni mobil uygulama fiyatları

Galatasaray'dan taraftarına müjde! İşte yeni mobil uygulama fiyatları

Galatasaray Kulübü, taraftarlarına daha yakın olabilmek için resmi mobil uygulamasını hayata geçirdiğini açıkladı. Galatasaray APP uygulamasına gösterilen yoğun ilgi sonrasında SMS servisi çöktü.

21.08.2020Futbol
Evde korona tedavisinde tele tıp dönemi

Evde korona tedavisinde tele tıp dönemi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada COVID-19 ile mücadelede yeni bir uygulamanın haberini verdi: “Hekimlerimiz evde tedavi edilen hastalarımızla ‘Tele Tıp’ sistemiyle doğrudan görüşme yapacak.” Bakan Koca açıklamasında özetle şunları söyledi:

20.08.2020Gündem
Son dakika: Bakan Kocadan Bilim Kurulu Toplantısı sonrası flaş açıklamalar

Son dakika: Bakan Koca'dan Bilim Kurulu Toplantısı sonrası flaş açıklamalar

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor. Bakan Koca, '21 Eylül'de yüz yüze eğitim başlayacak mı?' sorusuna, "21 Eylül'de okulların temelde açılmasından yana bir yaklaşım içindeyiz. Bu kademelendirme tarzında olur" şeklinde cevapladı

19.08.2020Gündem
De Artiumda dijital eserler sergilenecek

De Artium'da dijital eserler sergilenecek

"De Artium", Contemporary Istanbul'da sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

19.08.2020Keyif
Oyun sektörüne bugüne dek 426 milyon TL destek geldi

Oyun sektörüne bugüne dek 426 milyon TL destek geldi

Türkiye’de oyun sektörü, yapılan yatırımlar ve devlet destekleri ile gelişimini sürdürüyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, oyun sektöründeki yerli girişimlere son 10 yılda 426,7 milyon lira destekte bulunulduğunu açıkladı. Söz konusu yerli firmaların kişi başı 1,7 milyon dolarlık gelir elde ettiği ifade edildi.

17.08.2020Teknoloji
Konyanın tarihi mekanları Avrupada görücüye çıkıyor

Konya'nın tarihi mekanları Avrupa'da görücüye çıkıyor

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) koordinatörlüğünde yürütülen TOURIBOOST projesi ile Konya'daki 5 önemli tarihi yer, uluslararası platformlarda tanıtılacak. Konya'nın silüeti arasında gösterilen Gevale Kalesi kalıntıları, projeyle uluslararası tanıtım imkanına kavuşacak.

17.08.2020Seyahat
Türkiye’de Periscope ismini kullanamayan Twitter’a bilirkişi heyetinden yeni rapor: ‘Scope’u da kullanamazsın

Türkiye’de Periscope ismini kullanamayan Twitter’a bilirkişi heyetinden yeni rapor: ‘Scope’u da kullanamazsın'

Dünyaca ünlü sosyal medya ağı Twitter’ın başı, canlı yayın uygulaması ‘Periscope’ yüzünden dertte. Şirket, marka benzerliği nedeniyle Türkiye’de ‘Periscope’ ismini kullanamayınca bu kez ‘Scope’ ismi ile faaliyet göstermeye başladı. Ancak ‘Scope’ ismi için açılan davada bilirkişi heyeti Twitter’a olumsuz rapor verdi. Raporda, “Periscope ve Scope markaları benzer. Bu durum, marka hakkına tecavüz teşkil ediyor” denildi.

17.08.2020Ekonomi
Mardin’den yola çıktı kıtaları aştı

Mardin’den yola çıktı kıtaları aştı

İş hayatına çocuk yaşında Mardin’de adım atan Murtaza Karanfil’in kurduğu Karanfil Group, Türkiye’nin katma değerli ürünlerinin ihracatı ve lojistiği için çalışıyor. Ana pazarları Libya, Cezayir ve Afrika olan şirket koronavirüse rağmen büyümeyi hedefliyor. 16 sektörde faaliyetlerine devam eden ve geçen yılı 90 milyon dolar ciro ile kapatan şirket bu yıl yüzde 20 büyüme planlıyor.

13.08.2020Ekonomi
İşletmeler normalleşme sürecinde dijital çözümlerle büyüyecek

İşletmeler normalleşme sürecinde dijital çözümlerle büyüyecek

Koronavirüsle mücadelesini sürdüren Türkiye, normalleşme sürecine geçti. İşletmeler, bu yeni döneme dijital çözümlerle uyum sağlıyor. Koronavirüs sürecinde bulut santral, hedefli ve toplu SMS gibi çözümlerle iş süreçlerini sürdürülebilir kılan işletmeler, normalleşme sürecinde de akıllı ekip takip sistemi, akıllı sipariş, termal kamera gibi yeni çözümlerle büyümelerine katkı sağlayacak.

10.08.2020Teknoloji
Uygulama geliştirdi, vatandaşların banka risk bilgilerini ele geçirdi Hapis cezası aldı

Uygulama geliştirdi, vatandaşların banka risk bilgilerini ele geçirdi! Hapis cezası aldı

Türkiye Bankalar Birliği, mobil uygulama üzerinden satışa sunulan bir programla, bankadaki vatandaşların kişisel risk raporlarının ele geçirdiğini tespit etti. Skandal olayın ardından yargı harekete geçti ve ticari sır niteliğindeki bilgileri hukuka aykırı şekilde kullanıma sunan Volkan D. 1 yıl 2 ay hapis ve 25 bin lirada adli para cezasına çarptırıldı.

10.08.2020Haber
Uygulama geliştirdi, vatandaşların banka risk bilgilerini ele geçirdi Hapis cezası aldı

Uygulama geliştirdi, vatandaşların banka risk bilgilerini ele geçirdi! Hapis cezası aldı

Türkiye Bankalar Birliği, mobil uygulama üzerinden satışa sunulan bir programla, bankadaki vatandaşların kişisel risk raporlarının ele geçirdiğini tespit etti. Skandal olayın ardından yargı harekete geçti ve ticari sır niteliğindeki bilgileri hukuka aykırı şekilde kullanıma sunan Volkan D. 1 yıl 2 ay hapis ve 25 bin lirada adli para cezasına çarptırıldı.

10.08.2020Ekonomi
Bakan Selçuk duyurdu MEBden ilkokul öğrencileri için önemli adım...

Bakan Selçuk duyurdu! MEB'den ilkokul öğrencileri için önemli adım...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ilkokul 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıf düzeyindeki öğrencilere yönelik 'Öğrenmeye Hazırım' ve 1'inci sınıf öğrencileri için 'Tohum' isimli yeni kitap setleri hazırladıklarını bildirdi. Selçuk açıklamasına ‘Velilerimiz, çocuklarımız 'Öğrenmeye Hazırım' ve 'Tohum' setlerine EBA'dan dijital olarak erişebilir. Çocuklarımızı, velilerimizi desteklemek için çalışmalarımız sürecek. Velilerimize ilişkin çalışmalar da geliyor. Onları da zamanı gelince paylaşacağız’ dedi.

8.08.2020Gündem
MEBden ilkokul öğrencilerine iki yeni çalışma seti

MEB'den ilkokul öğrencilerine iki yeni çalışma seti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Çocuklara eğlenceli, oyun tabanlı içerikler sağlamak istiyoruz. Bu kapsamda ilkokul 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıf için 'Öğrenmeye Hazırım' seti hazırladık. Bu setin dört kitabı var. 1'inci sınıflara özel üç fasikül halinde 'Tohum' adlı bir set hazırladık. Burada da çocuklarımızın dinleme, konuşma, okuma, yazmayı içeren dört dil becerisinin temel alındığı bir yaklaşım sergiledik. Velilerimiz, çocuklarımız 'Öğrenmeye Hazırım' ve 'Tohum' setlerine EBA'dan dijital olarak erişebilir. Çocuklarımızı, velilerimizi desteklemek için çalışmalarımız sürecek. Velilerimize ilişkin çalışmalar da geliyor. Onları da zamanı gelince paylaşacağız" dedi.

8.08.2020Eğitim
ABDden Çine seyahat edenlere aşırı dikkat çağrısı

ABD'den Çin'e seyahat edenlere 'aşırı dikkat' çağrısı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Çin hükümetinin son dönemdeki "tutuklama emirlerine" işaret ederek, bu ülkeye seyahat eden ABD vatandaşlarına "aşırı dikkat etmeleri" çağrısında bulundu.

5.08.2020Dünya
Belediye anonsları telefonlara geldi, gürültü kirliliği bitti

Belediye anonsları telefonlara geldi, gürültü kirliliği bitti

Tokat’ın Zile ilçesinde, daha önce belediye ilan servisi tarafından yapılan sesli anonslar, geliştirilen uygulamayla vatandaşların cep telefonuna otomatik gönderiliyor. Gürültü kirliliğinin azalması amacıyla geliştirilen uygulama, ilçe halkının yanı sıra yurt içi ve yurt dışında yaşayan memleketi Zile olan vatandaşlar tarafından da kullanılıyor.

3.08.2020Teknoloji
Gaziantepten 134 ülkeye teknoloji transferi yaptılar

Gaziantep'ten 134 ülkeye teknoloji transferi yaptılar

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Teknopark'ta faaliyet gösteren yazılımcı bir grup üniversitelinin geliştirdiği mobil uygulamalar, akıllı telefonlarına indiren 134 ülkeden 100 bini aşkın kullanıcının günlük yaşamlarına ve sorunlarının çözümlerine kolaylık sağlıyor.

31.07.2020Teknoloji
Vodafone, iletişimi kesintisiz ve güvenli şekilde Buluta taşıyor

Vodafone, iletişimi kesintisiz ve güvenli şekilde 'Bulut'a taşıyor

Vodafone Business, Bulut Santral Çözümü ile ek maliyet gerektirmeden işletmelerin iş süreçlerini cep telefonundan sürdürmelerini sağlıyor. Vodafone Bulut Santral, tüm telefon altyapısını tek merkezde topluyor ve yönetiyor. Mobil uygulama sayesinde çalışanlar dilediği yerden arama yapıyor, çağrı alıyor. Kayıp ve yanıtlanamayan çağrılar son bulurken kolay erişilebilirlik ve merkezi kalite yönetimi sayesinde müşteri memnuniyeti de artıyor.

28.07.2020Teknoloji
Sigortacılık sektörünün önünü açan yönetmelikle hem şirketler hem tüketiciler kazanacak

Sigortacılık sektörünün önünü açan yönetmelikle hem şirketler hem tüketiciler kazanacak

Sigorta ürününün satılan mal veya sağlanan hizmetle bağlantılı olması ana şart olarak belirlendi. Mobil ve web uygulamaları ile sigorta satışı konusunda tüketici, sigorta ve emeklilik şirketleri ile sigorta aracılarını korumak adına gerekli düzenlemeler yapıldı.

23.07.2020Ekonomi
Dijital çözümlere talepte ciddi artışlar oldu

'Dijital çözümlere talepte ciddi artışlar oldu'

Koronavirüs salgınında sunduğu dijital çözümlerle işletmelerin iş süreçlerini kesintisiz sürdürmelerini sağlamayı hedefleyen Vodafone Business, normalleşme sürecinde de işletmelerin yanında olmak niyetinde. Platform; akıllı ekip takip sistemi, akıllı sipariş, termal kamera gibi yeni çözümleriyle işletmeleri dijitalleşme yolunda teşvik etmeye çalışıyor. Konuyla ilgili konuşan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler, bu süreçte dijital çözümlere talepte ciddi artışların yaşandığına dikkat çekti.

21.07.2020Teknoloji
Misli.com ailesi 1.5 milyon kişi

Misli.com ailesi 1.5 milyon kişi

Demirören Holding bünyesine geçtikten sonra İddaa sektörünün en hızlı büyüyen markaları arasına giren misli.com toplamda 1.5 milyon üyeye ulaşmayı başardı.

18.07.2020Futbol
Kurbanlık uygulaması yayında

Kurbanlık uygulaması yayında

Yaklaşan Kurban Bayramı'nda vatandaşlar, Tarım ve Orman Bakanlığının küçükbaş ve büyükbaş hayvanları kimliklendirerek kayıt altına aldığı Hayvan Kayıt Sistemi (TÜRKVET) mobil uygul aması sayesinde alacağı kurbanlığın yaş, aşı, sevk ve doğum gibi tüm bilgilerini cep telefonundan anlık öğrenebilecek.

14.07.2020Kurban Bayramı

Yazar Sonuçları

Turizmde yeni etkinlikler planlıyoruz

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, pandemi sürecinin turizmi olumsuz etkilediğini belirterek, bugüne kadar birçok tanıtım çalışması yaptıklarını ve bu bağlantıları canlı tutmak için çabaladıklarını kaydetti. Bursa’nın doğa, sağlık, kültür, inanç ve gastronomi turizmi ile avantajları bünyesinde topladığını anlatan Aktaş, yeni etkinlikler planladıklarını ifade ederek, “Doğa açısından Bursa’nın kamp ve karavan turizminde daha iyi yerlere gelmesi, trekking, doğa yürüyüşleri ve macera sporları alanında şehrimizin sürekli aktif olması için fizibilite çalışmaları yürütüyoruz. Ulusal ve uluslararası festivaller organize etmek için hazırlıklar yapıyoruz. Ayrıca Bursa’nın lezzetlerinin paylaşılacağı ulusal ölçekte bir gastronomi festivali gerçekleştirmek için de önemli mesafeler kat ettik” dedi.

20.09.2020

Mobil uygulamayla global pazarda

İngilizce hazırlık okuduğu lisede, yazılımla tanışır.

6.09.2020

Hak ettikleri sevgiyi almaya başladılar

Köpeklerinizin en güzel göründüğü fotoğrafları hazırlayın. Ya da maalesef artık aramızda olmayan eski can dostlarınızın fotoğraflarını sandıklardan çıkarın. Çünkü bu çarşamba Dünya Köpekler Günü’nü eda edeceğiz.

22.08.2020