EKSTRA
MENÜ

Mide Bulantısı

Mide Bulantısı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mide Bulantısı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.873 Mide Bulantısı haberi bulunmuştur.

Mide Bulantısı Haberleri

Karaciğer yağlanması nedir Karaciğer yağlanmasının belirtileri ve tedavisi

Karaciğer yağlanması nedir? Karaciğer yağlanmasının belirtileri ve tedavisi

Karaciğer yağlanması, karaciğerde yer alan hücrelerde normal yağ seviyesinin üzerinde bir yağ birikmesi nedeniyle görülen bir karaciğer hastalığıdır. Karaciğer üzerinde yağlanma derecesi arttıkça karaciğerde bazı rahatsızlıklar da ortaya çıkar. Peki, karaciğer yağlanması nedir? Karaciğer yağlanmasının belirtileri ve tedavisi

22.05.2020Sağlık
Böbrek yetmezliği nedir Böbrek yetmezliği belirtileri neler

Böbrek yetmezliği nedir? Böbrek yetmezliği belirtileri neler?

Böbrek yetmezliği hastalığı bulunanlar hastalığın şiddetine ve yaptığı idrar miktarına bağlı olmak üzere haftada 2-3 kez 4-6 saat süre ile diyaliz makinelerine bağlı olarak tedavi görüyorlar. Peki, böbrek yetmezliği nedir? Böbrek yetmezliği belirtileri neler?

22.05.2020Sağlık
Safra kesesi ağrısı neden olur Safra kesesi taşı belirtileri nelerdir

Safra kesesi ağrısı neden olur? Safra kesesi taşı belirtileri nelerdir?

Safra kesesi ağrısı, sindirim sisteminde önemli rol oynayan safra kesesinde oluşan taş ile kendisini gösterebiliyor. Kimi zaman hiç belirti vermeyen bazen de şiddetli ağrı ile ortaya çıkan safra kesesi taşı, kadınlarda erkeklere oranla daha fazla görülüyor. Peki, safra kesesi ağrısı neden olur? Safra kesesi taşı belirtileri nelerdir? İşte, safra kesesi taşı hastalığı hakkında ayrıntılar.

22.05.2020Sağlık
Baş dönmesine ne iyi gelir Baş dönmesi neden olur Baş dönmesi sebepleri

Baş dönmesine ne iyi gelir? Baş dönmesi neden olur? Baş dönmesi sebepleri

Çok sayıda hastalığın ön habercisi olabilen baş dönmeleri, çoğu zaman önemsiz görülen ve yaşayan kişiler tarafından ihmal edilen bir problem olarak dikkat çekiyor. Peki, Baş dönmesine ne iyi gelir? Baş dönmesi neden olur?

22.05.2020Sağlık
Güneş çarpması belirtileri nelerdir Güneş çarpmasına ne iyi gelir

Güneş çarpması belirtileri nelerdir? Güneş çarpmasına ne iyi gelir

Güneş çarpması güneş altında uzun süre vakit geçirerek, vücut ısısını ayarlayan mekanizmaların bozulmasına sebep olan klinik bir sonuçtur. Hava sıcaklarının birden bire yükselmesi ile beraber sıcak çarpması şikayetlerinde de yoğunlaştığı görülür.

22.05.2020Sağlık
Böbrek ağrısı neden olur ve nasıl geçer Böbrek ağrısına ne iyi gelir

Böbrek ağrısı neden olur ve nasıl geçer? Böbrek ağrısına ne iyi gelir?

Karnın arkasında, göğüs kafesinin altında, omurganın her iki tarafında, sırt bölgesine yakın şekilde bulunan böbrekler, zaman zaman çeşitli nedenler ağrı yapabilir. Peki, böbrek ağrısı neden olur ve nasıl geçer? Böbrek ağrısına ne iyi gelir?

22.05.2020Sağlık
Hamilelikte mide bulantısı ne zaman başlar Gebelikte mide bulantısı

Hamilelikte mide bulantısı ne zaman başlar? Gebelikte mide bulantısı

Hamilelikte mide bulantısı yaşayan kadınlar özellikle mide bulantısı hangi aylarda başlar ve ne kadar zaman sürer sorusunun cevabını ararken, konu hakkında aranan bir diğer konu da gebelikte mide bulantısı neden olur sorusunun cevabı. Peki Hamilelikte mide bulantısı ne zaman başlar? Gebelikte mide bulantısı

22.05.2020Sağlık
Mide bulantısı nasıl geçer Mide bulantısına ne iyi gelir Mide bulantısı nedenleri

Mide bulantısı nasıl geçer? Mide bulantısına ne iyi gelir? Mide bulantısı nedenleri

Mide bulantısı, boğazın arka tarafında ve midede hissedilen rahatsız edici bir duygudur ve kusmayla sonuçlanabilir. Mide bulantısına tükürük salgısında artış, baş dönmesi, yutma güçlüğü, başını kaldıramama, vücut ısısında değişiklikler ve çarpıntı eşlik edebilir. Peki, mide bulantısı nasıl geçer? Mide bulantısına ne iyi gelir? Mide bulantısı nedenleri

22.05.2020Sağlık
Başkanın eşi yakalandı, 63 kişi karantinaya alındı

Başkanın eşi yakalandı, 63 kişi karantinaya alındı

İzmir’in Gaziemir İlçesi Belediye Başkanı Halil Arda’nın eşi Deniz Arda 22 Nisan’da yakalandığı koronavirüsü atlattı. Başkanın eşiyle temas ettiği için karantinaya alınan 53’ü belediye çalışanı toplam 63 kişinin testleri de negatif çıktı.

13.05.2020Gündem
Corona virüs yeni belirtileri neler Mide bulantısı bulantı ve ishal koronavirüs (Covid 19) ilk belirtisi olabilir

Corona virüs yeni belirtileri neler? Mide bulantısı bulantı ve ishal koronavirüs (Covid 19) ilk belirtisi olabilir

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve şu ana kadar 4 milyondan fazla kişiye bulaşan corona virüste yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Covid-19 enfeksiyonunda en bilindik corona virüs belirtileri arasında öksürük ve yüksek ateş yer alıyor. Bilim insanlarının çalışmaları doğrultusunda "Frontiers in Pediatrics" dergisinde yayımlanan araştırma, çocuklarda ateş veya bulantı ve ishalin, Covid-19 enfeksiyonu şüphesi doğurduğunu ortaya koydu. Peki, korona virüs nasıl anlaşılır? Mide bulantısı bulantı ve ishal ilk corona virüs belirtisi mi? İşte, corona virüs belirtileriyle ilgili detaylı bilgiler...

12.05.2020Gündem
Kovid nedeniyle yoğun bakıma alınan çocuklardaki gizemli hastalık Kawasaki mi

Kovid nedeniyle yoğun bakıma alınan çocuklardaki gizemli hastalık Kawasaki mi?

Geçen hafta, İngiltere’de yoğun bakımlara şok tablosuyla getirilen Kovid pozitif çocukların sayısındaki artış nedeniyle Kawasaki hastalığı dünya gündemine oturdu. Koronavirüsün çocuklarda bir tür ateşli bağışıklık sistemi hastalığını tetiklediği ve bunun da Kawasaki hastalığı olduğu yönündeki tartışmaların ardından bu hastalık konusunda dünyanın sayılı isimlerinden Kaliforniya Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve İmmünoloji Başkanı Prof. Dr. Moşe Arditi, önemli açıklamalarda bulundu.

Üşüttüm sandım korona çıktı

Üşüttüm sandım korona çıktı

Mide bulantısı ve halsizlik şikâyetiyle hastaneye giden Sinem Eryılmaz’ın (29) PCR testi negatif çıktı. Ancak tomografi ve kan tahlilinde korona bulgularına rastlanınca tedaviye alındı, 5 gün sonra taburcu oldu. Hürriyet’e konuşan Eryılmaz, “Okuduğum belirtilerin hiçbiri bende yoktu. Üşüttüm sanmıştım” dedi.

9.05.2020Gündem
Çocuklardaki gizemli hastalık Kawasaki mi

Çocuklardaki gizemli hastalık Kawasaki mi?

Geçen hafta İngiltere’de yoğun bakımlara şok tablosuyla getirilen Kovid-19 pozitif çocukların sayısındaki artış nedeniyle Kawasaki hastalığı dünya gündemine oturdu. Koronavirüsün çocuklarda bir tür ateşli bağışıklık sistemi hastalığını tetiklediği ve bunun da Kawasaki hastalığı olduğu yönündeki tartışmaların ardından bu hastalık konusunda dünyanın sayılı isimlerinden Kaliforniya Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve İmmünoloji Başkanı Prof. Dr. Moşe Arditi, Demirören Haber Ajansı’na önemli açıklamalarda bulundu.

7.05.2020Haber
Avrupadan peş peşe gelen haberler şok etmişti  Çocuklardaki gizemli hastalık Kawasaki mi

Avrupa'dan peş peşe gelen haberler şok etmişti! Çocuklardaki gizemli hastalık Kawasaki mi?

Geçen hafta İngiltere’de yoğun bakımlara şok tablosuyla getirilen Kovid-19 pozitif çocukların sayısındaki artış nedeniyle Kawasaki hastalığı dünya gündemine oturdu. Koronavirüsün çocuklarda bir tür ateşli bağışıklık sistemi hastalığını tetiklediği ve bunun da Kawasaki hastalığı olduğu yönündeki tartışmaların ardından bu hastalık konusunda dünyanın sayılı isimlerinden Kaliforniya Üniversitesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve İmmünoloji Başkanı Prof. Dr. Moşe Arditi, Demirören Haber Ajansı’na önemli açıklamalarda bulundu.

7.05.2020Gündem
Corona virüsü belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır ve nasıl anlaşılır Koronavirüs baş ağrısı ve mide bulantısı yapar mı İşte korona virüs belirtileri

Corona virüsü belirtileri nelerdir, nasıl bulaşır ve nasıl anlaşılır? Koronavirüs baş ağrısı ve mide bulantısı yapar mı? İşte korona virüs belirtileri

Corona virüsü belirtileri nelerdir? Corona virüsü nasıl anlaşılır? Koronavirüs bulaşma yolları nelerdir? gibi sorular, ülkemizde corona virüsü hakkında bilgi edinmek isteyenler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Uzmanlar, Corona virüsü belirtileriyle ilgili de yeni veriler ortaya koyarken, ancak diğer hastalıklarla benzer belirtilere sahip olan Corona virüsünde kesin yargıya yapılan testlerle varılabiliyor. Corona virüsü belirtileri, Türkiye'de corona virüs gündemiyle beraber araştırılan konuların başında yer almaya devam ediyor. Korona virüs semtomlarıyla ilgili Dünya Sağlık Örgütü'nün (DSÖ) yaptığı değerlendirmelere göre, öksürük ve yüksek ateş corona virüsü belirtilerinin en önemli belirleyicilerinden. 14 güne kadar kuluçka süresi olduğu bilinen Covid 19 yani corona virüsünde baş ağrısının corona belirtisi olup olmadığı son günlerde gündeme gelirken, korona virüsünün nasıl bulaştığı da merak konusu oldu. Peki, korona virüsü belirtileri nelerdir, corona nasıl anlaşılır ve kaç günde ortaya çıkar? Koronavirüs baş ağrısı yapar mı? İşte korona virüs belirti takvimi ve konuyla ilgili merak edilen bilgiler...

6.05.2020Gündem
Panik atak kadınları iki kat daha fazla etkiliyor

Panik atak kadınları iki kat daha fazla etkiliyor

Endişe veya yoğun korku dalgalanması olan panik atak; çarpıntı, terleme, boğulma hissinin eşlik ettiği, beklenmedik bir anda gerçekleşen ve size kendinizi çaresiz hissettiren bir durumdur. Panik atak durumunda beden ve zihin kontrolünü kaybetme korkusunun yaşandığını ve genellikle kalp krizi geçirildiği veya ölündüğünün düşünüldüğünü belirten Uzman Psikolog Ezgi Dokuzlu, “Toplumda her 75 kişiden birinde panik atak görülür. Kadınlarda erkeklere oranla yaklaşık iki kat daha fazla görülüyor. Başlangıç yaşı genellikle 20'li yaşlar olsa da yaşamın her döneminde görülebilir” açıklamasında bulundu.

6.05.2020Sağlık
Razaman Ayında Sporu Ne Zaman Yapmamız Gerekir

Razaman Ayında Sporu Ne Zaman Yapmamız Gerekir?

Biliyoruz ki ramazan ayı Müslüman ve Türkler için vazgeçilmez aylardan biridir. Ramazan ayının gelişinde popüler olan sorulardan bir tanesi de 'normalde yaptığım sporu ne zaman yapmam gerekir?’ Sportif Rekreasyon Uzmanı Kişisel Spor Eğitmeni Engin Midilli, bu soruyu cevapladı.

1.05.2020Spor Fitness
Sistinozis hastası Devrim, 12 yıldır karanlık odada yaşıyor

Sistinozis hastası Devrim, 12 yıldır 'karanlık oda'da yaşıyor

İZMİR'de, genetik bir hastalık olan 'sistinozis' ile dünyaya gelen Devrim Serhat Eylenti (24), gözleri ışığa karşı duyarlı olduğu için 12 yıldır, 'karanlık' oda haline getirilen evlerindeki odadan çıkamıyor. Pencereleri siyah perdeler ile kapalı odada sürekli ağrı kesici ilaç içerek yaşamak zorunda kalan Eylenti, tek hayalinin tedavi olup dışarı çıkabilmek ve çok sevdiği bilgisayarlarla ilgilenebileceği bir işe girmek olduğunu söyledi.

21.04.2020Gündem
Artemisia bitkisi (pelin otu) nedir Artemisia bitkisi ne için kullanılır

Artemisia bitkisi (pelin otu) nedir? Artemisia bitkisi ne için kullanılır?

Gündemdeki haberler ardından artemisia bitkisi merak konusu oldu. Artemisia bitkisi yaygın olarak bilinen adıyla pelin otu, bir yavşan türüdür. Yavşansa, papatyagiller familyasından 200-400 arasında türü bulunan, genellikle Kuzey ve Güney her iki yarımkürede kuru ya da yarı kurak habitatlarda yetişen, sert otsu ya da çalımsı bir bitki cinsidir. Oldukça acı bir ot olan pelin otu, dağlarda yetişmektedir. Peki, pelin otunun faydaları neler? Pelin otu ne için kullanılır?

21.04.2020Gündem
Gerilim tipi baş ağrısı kadınlarda daha sık görülüyor

Gerilim tipi baş ağrısı kadınlarda daha sık görülüyor

“Gerilim tipi baş ağrısı, en sık görülen baş ağrısı tipidir” diyen Prof. Dr. Turan Uslu, gerilim tipi baş ağrısı nedenleri ve tedavisi hakkında bilgi verdi.

14.04.2020Sağlık
Son dakika haberi: 83 yaşında koronavirüsü yendi... İki oğlunu kaybetti: Aç durun ama evde yatın

Son dakika haberi: 83 yaşında koronavirüsü yendi... İki oğlunu kaybetti: Aç durun ama evde yatın

Ayşe Polat... 83 yaşında... Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden büyük oğlunu son yolculuğuna uğurlarken virüse yakalandı. 20 gün sonra hastalığı yenerek alkışlarla taburcu edildi. Küçük oğlunun koronavirüs nedeniyle ölümünden ise habersiz.

9.04.2020Gündem
83 yaşında koronavirüsü yendi ama… Büyük acı ortaya çıktı

83 yaşında koronavirüsü yendi ama… Büyük acı ortaya çıktı!

Oğlu Kemal Polat'ı (61) koronavirüsten kaybettikten sonra yakalandığı aynı hastalığı 20 günlük tedaviyle yenen ve alkışlarla hastaneden taburcu edilen Ayşe Polat'ın (83), diğer oğlu İbrahim Polat'ın da (57) koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

8.04.2020Gündem
Kaçış sendromu nedir, ne demektir

Kaçış sendromu nedir, ne demektir?

Kaçış sendromu hastalığı basında özellikle Mehmet Ali Erbil'in geçirdiği rahatsızlığın ardından çok konu olmuş ve vatandaşlar tarafından merak edilmişti. Peki Kaçış sendromu nedir, ne demektir? ve bu rahatsızlık neden meydana gelir? İşte detaylar

3.04.2020Sağlık
Son Dakika | Fenerbahçede İlker Üçerin corona virüsü testi pozitif çıktı

Son Dakika | Fenerbahçe'de İlker Üçer'in corona virüsü testi pozitif çıktı!

Fenerbahçe Beko İletişim ve Medya Sorumlusu İlker Üçer, corona virüsü testinin pozitif çıktığını açıkladı. "Covid-19 test sonucum pozitif çıktı. Tat ve koku alamama ve çok hafif öksürük dışında herhangi bir sorunum yok."

27.03.2020Basketbol
‘İleri yaştakiler daha dikkatli olsun’

‘İleri yaştakiler daha dikkatli olsun’

1973’ten bu yana Almanya’da yaşayan ve Berlin’de iki ayrı hastanede Nükleer Tıp ve Radyoloji Uzmanı olarak uzun yıllar görev yapan Dr. Ali Nadir Savaşer, özellikle yaşlıların koronavirüse yakalanma riskinin daha yüksek olduğunu söyledi:

17.03.2020Avrupa
Hamilelerin korkulu rüyası: Komplikasyonlar

Hamilelerin korkulu rüyası: Komplikasyonlar

Hamilelik, hormonal ve fiziksel değişimlerin yaşandığı bir süreçtir. Bu süreçte hem hamilelik döneminin doğal etkileri, hem de gebelik komplikasyonları meydana gelir. Bu komplikasyonlar hamilelerin negatif bir psikolojiye girmesine neden olabilir. Peki bu komplikasyonlar nelerdir? Yaşanması durumda neler yapılmalı? Kadın Doğum ve Perinatoloji Uzmanı Doç. Dr. Ali Ekiz, konuyla ilgili detaylı bilgiler verdi.

Okuldaki dezenfekte çalışmaları sırasında 11 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Okuldaki dezenfekte çalışmaları sırasında 11 öğrenci hastaneye kaldırıldı!

Sultangazi'de bir okulda yapılan dezenfekte çalışmalarından etkilenen 11 öğrenci ambulansla hastaneye kaldırıldı. Öğrencilerin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

13.03.2020Gündem
Antidepresan Nedir Antidepresan İlaç Nasıl Kullanılır

Antidepresan Nedir? Antidepresan İlaç Nasıl Kullanılır?

Antidepresan ilaçların şeker ve tansiyon ilaçlarından bir farkı olmadığını ifade eden Psikiyatrist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, antidepresanın her psikiyatrik soruna iyi gelmeyeceğini söyledi. Antidepresanlarla ilgili uyarılarda bulundu.

13.03.2020İyi Yaşam
Son dakika... Yemekten sonra rahatsızlanan 100 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Son dakika... Yemekten sonra rahatsızlanan 100 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Şanlıurfa’da, 100 öğrenci okulda yedikleri öğle yemeğinden zehirlendikleri şüphesiyle hastanelerde tedaviye alındı.

12.03.2020Haber
Yemekten sonra rahatsızlanan 100 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Yemekten sonra rahatsızlanan 100 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Şanlıurfa’da, 100 öğrenci okulda yedikleri öğle yemeğinden zehirlendikleri şüphesiyle hastanelerde tedaviye alındı.

12.03.2020Gündem
Öğrenci yurdunda yemekten zehirlendikleri şüphesiyle 47 kişi tedaviye alındı

Öğrenci yurdunda yemekten zehirlendikleri şüphesiyle 47 kişi tedaviye alındı

ÇANAKKALE'de bir öğrenci yurdunda kalan 46 kız öğrenciyle 1 yurt görevlisi, yedikleri akşam yemeğinden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

10.03.2020Gündem
Agorafobi ne demek Aforafobi belirtileri nedir

Agorafobi ne demek? Aforafobi belirtileri nedir?

Toplumumuzda pek çok kişi Agorafobi ile muzdarip bir hayat sürmektedir. Agorafobi kişinin gündelik hayatını etkileyen önemli bir ruh sağlığı problemidir. Bu ruh sağlığı hakkında pek çok kişi de tedavi görmektedir. Peki, Agorafobi ne demek? Agorafobi belirtileri nedir? Agorafobi hakkında tüm detayları sizler için derledik.

9.03.2020Gündem
Panik atak kontrolü için 10 basit önlem

Panik atak kontrolü için 10 basit önlem

Panik atak veya panik bozukluğun son yıllarda sıkça görüldüğünü aktaran uzmanlar, kişinin beklemediği bir anda ve hiçbir sıkıntısı yokken ortaya çıkabilen bu sorunun göğüste bir ağrı ya da baş dönmesi ile kendini gösterdiğini, şikayetlerin çarpıntı, titreme, terleme, sıcak basması, bulantı ve kolda uyuşma ile devam ettiğini aktardı.

9.03.2020Sağlık
Dahiliye nedir Dahiliye ne demek Dahiliye doktoru neye ve hangi hastalıklara bakar

Dahiliye nedir? Dahiliye ne demek? Dahiliye doktoru neye ve hangi hastalıklara bakar?

Dahiliye bölümü vücudun iç organlarını etkileyen tüm koşullarla ilgilendiği için de geniş bir çalışma yelpazesine sahiptir. Dahiliye nedir? Dahiliye doktoru hangi hastalıklara bakıyor? Gibi merak edilen tüm soruları sizler için cevapladık.

9.03.2020Sağlık
Bartında gıda zehirlenmesi şüphesiyle 107 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Bartın'da gıda zehirlenmesi şüphesiyle 107 öğrenci hastaneye kaldırıldı

Bartın'da 107 üniversite öğrencisi gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

6.03.2020Gündem
Adıyamanda 40 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Adıyaman'da 40 öğrenci zehirlenme şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Adıyaman'da 40 lise öğrenci, yedikleri öğle yemeğinden zehirlendikleri şüphesiyle hastanede tedaviye alındı.

5.03.2020Gündem
Çınar yaprağının faydaları nelerdir Çınar ağacı yaprağı nelere iyi gelir

Çınar yaprağının faydaları nelerdir? Çınar ağacı yaprağı nelere iyi gelir?

Çınar yaprağı, olgunlaştığı zaman kullanıldığında, önemli faydalara sahiptir. Çınar yaprağı kullanımında, dikkat edilmesi gereken noktalara bakıldığında, önemli yararlar görebilirsiniz. Çınar yaprağı faydaları nelerdir, hangi alanlarda kullanılıyor ve nasıl tüketilir konusunda tüm detayları derledik.

4.03.2020Sağlık
Sivasta 22 öğrenci, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Sivas'ta 22 öğrenci, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

SİVAS'ta okul yemekhanesinde yedikleri yemekten sonra rahatsızlanan 22 lise öğrencisi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye götürüldü.

4.03.2020Gündem
Tekirdağda 30 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanede

Tekirdağ'da 30 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastanede

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde 30 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındı.

4.03.2020Haber
Tekirdağda 30 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Tekirdağ'da 30 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde 30 öğrenci gıda zehirlenmesi şüphesiyle tedavi altına alındı.

4.03.2020Gündem
Sınav kaygısıyla nasıl başa çıkılır

Sınav kaygısıyla nasıl başa çıkılır?

YKS başvuruları sona eriyor. Sonrasında da üniversite giriş sınavlarına yaklaşık üç buçuk ay kalıyor. Üniversite sınavına hazırlanan lise son sınıf öğrencileri, zaman zaman kendilerini yeterli görmeyip kaygılanabiliyor.

2.03.2020Eğitim
Karbonmonoksit gazından zehirlenen 7 kişi, tedaviye alındı

Karbonmonoksit gazından zehirlenen 7 kişi, tedaviye alındı

KIRIKKALE'de, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Afganistan uyruklu 5'i çocuk 7 kişi, hastanede tedaviye alındı.

28.02.2020 Gündem
Pekmezin faydaları nelerdir Üzüm, dut ve andız pekmezinin faydaları

Pekmezin faydaları nelerdir? Üzüm, dut ve andız pekmezinin faydaları

İştah açıcı özelliği bulunan pekmez, kan yapıcı özelliklere sahiptir. Pekmez kullanımının düzenli olarak yapılması, bağışıklık sisteminin daha güçlü hale gelmesini sağlar. İşte pekmez çeşitleri, faydaları ve tüketimi konusundaki ayrıntılar.

26.02.2020Gündem
Anne ve 5 çocuğu ölümden döndü

Anne ve 5 çocuğu ölümden döndü

Karabük'te sobadan sızan karbonmonoksit gazından etkilenen anne ve 5 çocuğu hastanede tedavi altına alındı.

25.02.2020Gündem
Şarbon nedir belirtileri nelerdir Şarbon nasıl bulaşır

Şarbon nedir belirtileri nelerdir? Şarbon nasıl bulaşır?

şarbon belirtileri ve şarbon hastalı ile ilgili detaylar internette en fazla araştırılan hastalıkların başında geliyor. Bahteriyel enfeksiyon hastalığı olan şarbon, tedavisi geciktirildiği takdirde ölümcül sonuçlar doğurabiliyor. Sığır, koyun, keçi gibi ot yiyen hayvanlarda görülen ve insanlara da bulaşabilen şarbonun üç farklı türü vardır. Peki, Şarbon nedir belirtileri nelerdir? Şarbon nasıl bulaşır? İşte, şarbon hastalığıyla ilgili merak edilenler.

25.02.2020Sağlık

Yazar Sonuçları

Estetik sonrası burun bakımı

Burun estetiği sonrası kontroller ve burun bakımında öncellikle burun ameliyatından sonra genellikle aynı gün eve dönülür. Burun estetiği sonrası kontrol randevuları genellikle ameliyattan sonraki 1., 4. ve 7. günlerde yapılır. Ziyaretler yine genellikle ameliyattan önce planlanır.

6.05.2020

Virüsten önce temizlik manzaraları...

Hijyen bir kültür, bir birikim, bir yaşama biçimi. “Okumak cahilliği alır, eşeklik baki kalır” denir. Temizlik de öyle. Okumuş olmak, varlıklı olmak yetmiyor. Aile görgüsü, yetişme tarzı ve bazı kültürel kalıplar işin içine giriyor.

26.04.2020

Baş ağrısına esneyerek çare bulun

Evden çalışıyoruz. Günlerimiz ekran önünde geçiyor. Stresli bir günün sonunda boynumuzdan başımıza uzanan bir ağrı hissetmek çok sık yaşanan bir durum. Bu ağrılarla başa çıkmak için esneme önerilerimiz var.

26.04.2020

Erken boşalma tedavisindeki tek çözüm kremler veya antidepresanlar mı?

Günlük olarak veya ilişkiden birkaç saat önce alınan antidepresan ilaçlar boşalma süresini 2-8 kat kadar uzatabilir.

2.04.2020

Hayvanlarda mide şekil bozuklukları

Kedi ve köpeğiniz kusma, karın bölgesinde gerginlik, ağrı, iştahsızlık, düzensiz dışkılama ve geğirme gibi belirtiler gösteriyorsa durum ciddi olabilir. Vakit kaybetmeden veteriner hekiminize başvurmanızda fayda var.

10.03.2020