GeriHamilelikte Sağlık Taze Hindistan cevizi ile mide bulantılarına son
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Taze Hindistan cevizi ile mide bulantılarına son

Taze Hindistan cevizi ile mide bulantılarına son

Sağlıklı Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli, hamilelik döneminde mide bulantısı sorunu yaşayan anne adaylarının taze Hindistan cevizi ile eski, mutlu günlerine dönebileceklerinin müjdesini veriyor.

Vitamin, antioksidan ve mineraller bakımından zengin olan taze Hindistan cevizi hamilelik döneminde kadınların en destekleyici yiyeceklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye’de Verita tarafından market ve satış noktalarına sunulan taze Hindistan cevizi, mide bulantılarını gidermesinin yanında suyunun sıfır kolesterol içermesiyle de anne adayının fit görünümünü korumasına yardımcı oluyor.

MİDE BULANTISINI ÖNLÜYOR, BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ DESTEKLİYOR

Young Coconut olarak da bilinen taze Hindistan cevizi oldukça önemli ve hamileler için özellikle mide bulantısında birebir etkili. Bu meyve hamilelik süresince oluşan anomalileri de engelliyor. Taze Hindistan cevizi suyu bağışıklık sistemini destekliyor. Özellikle anneyle bebeği oluşabilecek hastalıklara karşı koruyor.

Taze Hindistan cevizi ile mide bulantılarına son

PARAZİT OLUŞUMUNU ÖNLÜYOR, TİROİDİ TEDAVİ EDİYOR

Taze Hindistan cevizi suyu düzenli olarak tüketildiğinde çocuklarda parazit oluşumunu önlüyor. Tiroid hastalığında iyileştirici özelliği bulunuyor. Yine düzenli tüketildiğinde ciddi anlamda bir iyileşme olduğunu göreceksiniz. Bu tropikal meyvenin suyu özellikle epilepsi tedavisinde de kullanılıyor. Düzenli olarak her gün taze Hindistan cevizi suyu içen çocuklarda epileptik tedaviler uygulandığında ciddi anlamda düzelmeler kaydedilmekte. Bu arada çok ciddi sakinleştirici etkisi var. Kansere karşı savaşçı olma özelliği de bulunan bu özel meyvenin kemik erimesinden ülsere kadar pek çok hastalığa iyi geldiğini söyleyebiliriz.

DÜZENLİ KULLANIMDA KARIN YAĞLARINI GİDERİYOR

Taze Hindistan cevizi, tok tutucu özelliği ile çok acıkanlar için bir panzehir görevi görüyor. Deniz ve güneş mevsiminin açıldığı bu günlerde düzenli kullanılması halinde karın yağlarını da eritiyor.
HAFTA HAFTA GEBELİK BELİRTİLERİ

False