EKSTRA
MENÜ

Havana Sendromu

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 19 haberi bulunmuştur.

Havana Sendromu Haberleri

Köy sakinlerini delirten gizemli ses Adeta işkence çekiyoruz

Köy sakinlerini delirten gizemli ses! 'Adeta işkence çekiyoruz'

İngiltere'nin bir köyünde 2 yıl önce başlayan ve aralıksız devam eden rahatsız edici bir uğultu köy sakinlerini delirtmek üzere. Gürültüden kaynaklı stresten bir çok sağlık sorunu yaşayan köylüler 'Adeta işkence çekiyoruz' diyerek imza toplayıp dilekçe verdi. Yetkililerin yaptığı araştırmalar ise sonuç vermedi

16.10.2021Dünya
Havana sendromu mağdurları ilk kez konuştu: Hayatımda hissetmediğim bir acı

Havana sendromu mağdurları ilk kez konuştu: 'Hayatımda hissetmediğim bir acı'

ABD'nin 'çok gerçek' diye tanımladığı, gizemli hastalık olarak da bilinen Havana Sendromu mağdurları DIşişleri Bakanlığı'ndan izin aldıktan sonra yaşadıkları süreci anlattı. Havana Sendromu son dönemde ABD dışında Almanya ve Kolombiya'da da görülmüştü...

14.10.2021Dünya
Son dakika... Bir ülkede daha Havana Sendromu tespit edildi

Son dakika... Bir ülkede daha Havana Sendromu tespit edildi!

ABD medyası, Amerikan yetkililerin Kolombiya Büyükelçiliği'ndeki çalışanlar arasında olası Havana sendromu vakalarını araştırdığını bildirdi. Haberler Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in gelecek hafta başkent Bogota'ya yapacağı ziyaret öncesinde geldi.

13.10.2021Dünya
ABDden sonra şimdi de Almanyada Havana Sendromu alarmı

ABD'den sonra şimdi de Almanya'da 'Havana Sendromu' alarmı

Almanya, Berlin'deki büyükelçilik personelinin de belirtiler göstermesi üzerine 'Gizemli Hastalık' olarak bilinen Havana Sendromu ile ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. ABD geçtiğimiz günlerde hastalığı 'çok çok gerçek' olarak tanımlamış ve Başkan Biden hastalıktan etkilenenler için iki taraflı bir yasa tasarısını imzalamıştı.

9.10.2021Dünya
ABD gizemli hastalığı kabul etti Havana sendromu çok gerçek

ABD gizemli hastalığı kabul etti! 'Havana sendromu çok gerçek'

ABD hükümeti "gizemli hastalık" olarak bilinen Havana Sendromu hakkında yeni bir uyarı yayınlayarak hastalığın 'çok gerçek' olduğunu bildirdi, diplomatları ve istihbarat görevlilerini semptomlar yaşamaya başlarlarsa derhal haber verip kaçmaya çağırdı.

7.10.2021Dünya
Hindistanda gizemli hastalık paniği büyüyor: Şimdiden 30 bin kişiye bulaştı

Hindistan'da 'gizemli hastalık' paniği büyüyor: Şimdiden 30 bin kişiye bulaştı!

Koronavirüsün adeta yıkıp geçtiği Hindistan bu kez de orman tifüsü ya da dang hummasına benzeyen hastalık yayılmaya başladı. Özellikle çocukları etkileyen ve kurbanlarını çok hızlı öldürdüğü söylenen hastalık, kısa sürede 30 bin kişiye birden bulaşarak büyük panik yarattı.

4.09.2021Dünya
En çok çocukları vuruyor: Hindistanda Gizemli hastalık paniği

En çok çocukları vuruyor: Hindistan'da 'Gizemli hastalık' paniği!

Koronavirüs salgınından en çok etkilenen ülkelerin başında gelen Hindistan'ı şimdi de 'gizemli hastalık' paniği sardı. Bir anda ortaya çıkan ve yüksek ateşle kendini gösteren hastalık ülkenin birçok yerinde görülürken kurbanların çoğunu çocuklar oluşturuyor.

1.09.2021Dünya
ABD Başkan Yardımcısı Harrisin Vietnam ziyaretine Havana sendromu rötarı

ABD Başkan Yardımcısı Harris'in Vietnam ziyaretine 'Havana sendromu' rötarı

ABD Başkan Yardımcısı Kamala Harris'in Vietnam gezisinde yaşanan rötarının 'gizemli hastalık' olarak da anılan Havana sendromu ile bağlantılı olabileceği iddia edildi.

25.08.2021Dünya
Berlinli ABD’li diplomatlarda yine ‘Havana sendromu’

Berlinli ABD’li diplomatlarda yine ‘Havana sendromu’!

Berlin’deki bazı ABD’li diplomatlarda tam olarak ne olduğu henüz kesin olarak açıklanamayan ‘Havana Sendromu’ görüldüğü belirtildi.

19.08.2021Avrupa
ABD’li diplomatlarda gizemli hastalık

ABD’li diplomatlarda gizemli hastalık

İlk olarak, Havana’ya gönderilen Amerikalı diplomatlar ve ajanların dile getirdiği şikâyetlerle gündeme gelen ‘Havana sendromuna’ dair sır perdesi aralanmış değil. Washington hükümeti, 2016’dan bu yana 200’den fazla vaka görülen ‘hastalığı’ anlamaya çalışıyor.

11.08.2021Dünya
Havana sendromu nedir Dikkat çeken belirtiler...

Havana sendromu nedir? Dikkat çeken belirtiler...

Havana sendromu, Küba'daki Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada büyükelçiliği personellerinin yaşadığı bir dizi tıbbi bulgu ve semptomdur. Küba'daki Amerikalı ve Kanadalı diplomatik personelin 2016'nın sonlarına kadar uzanan çeşitli sağlık sorunları yaşadıkları ortaya çıktı. Peki Havana sendromunun belirtileri nedir? İşte detaylar

23.07.2021Gündem
Havana sendromu: CIA Başkanı Burns, 100 çalışanda rahatsızlık görüldüğünü söyledi

Havana sendromu: CIA Başkanı Burns, 100 çalışanda rahatsızlık görüldüğünü söyledi

ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA) Başkanı William Burns, 100 CIA çalışanının, Havana sendromu olarak anılan rahatsızlığı yaşadığını söyledi.

23.07.2021Dünya
Gizemli hastalık paniği... Sebebini bulamadılar, Pentagon ve CIA devreye girdi

Gizemli hastalık paniği... Sebebini bulamadılar, Pentagon ve CIA devreye girdi!

ABD'de, Viyana'daki diplomatlarının yaşadığı sağlık sorunları panik yarattı. Diplomatlarda görülen semptomların nedeni henüz belirlenemezken; vakalar, ABD Dışişleri Bakanlığı, Pentagon ve CIA medikal ekiplerince incelemeye alındı

17.07.2021Dünya
Beyaz Sarayda alarm İkinci kez ortaya çıktı

Beyaz Saray'da alarm! İkinci kez ortaya çıktı

ABD'de, Beyaz Saray yakınlarında ikinci bir Havana sendromu olayı tespit edildiği ortaya çıktı.

17.05.2021Dünya
Korona salgını bitmeden... Gizemli hastalık Havana Sendromu geri döndü

Korona salgını bitmeden... Gizemli hastalık 'Havana Sendromu' geri döndü!

Küba ve Çin'de 40 ABD´li diplomatın, 2016 ile 2018 tarihleri arasında yaşadığı gizemli rahatsızlıklara Havana Sendromu adı verilmişti. Yoğun tartışmalara sebep olan bu gizemli hastalık tam da dünyanın koronavirüs salgının pençesinde yaşadığı günlerde yeniden ortaya çıktı.

1.05.2021Dünya
Havana Sendromu nedir, belirtileri neler

Havana Sendromu nedir, belirtileri neler?

Küba ve Çin'de 40 ABD´li diplomatın, 2016 ile 2018 tarihleri arasında yaşadığı gizemli rahatsızlıklara Havana Sendromu adı verilmişti. Yoğun tartışma konularına sebep olan Havana Sendromu ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. Uzmanlar, ‘Havana Sendromu’ olarak bilinen sarsıntı benzeri belirtilerin ‘duygusal travma ve korkudan kaynaklandığına’ işaret ediyordu. Peki, Havana Sendromu nedir, belirtileri neler?

6.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Semptomları mide bulantısı ve baş ağrısıydı Sebebi radyo frekansları çıktı

Son dakika haberi: Semptomları mide bulantısı ve baş ağrısıydı! Sebebi radyo frekansları çıktı

ABD Ulusal Bilimler Akademisi son dakika açıklaması ile ABD'li diplomatlarda tespit edilen Havana Sendromu'nun nedenini tespit ettiklerini açıkladı .Küba ve Çin’de 40 ABD’li diplomatın, 2016 ile 2018 tarihleri arasında yaşadığı ‘mide bulantısı, baş ağrısı ve dönmesi’ sebebi açıklanamayan rahatsızlıkların sebebi bulundu. Havana Sendromu olarak adlandırılan gizemli rahatsızlıklara, yönlendirilmiş radyo frekanslarının (mikrodalga enerjisi) sebep olduğu belirtildi.

6.12.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Bodrum’un kutuplaştığı konu çok farklı

Memleket kutu kutu pense kutuplara ayrılmaya devam ededursun, Bodrum gece hayatının kutuplaştığı konu farklıymış meğer. Bir yanda orta yaş ve üstü vitrinde, yani eskilerin gece hayatı hızlıları... Bir yanda ise yeni nesil. Birbirlerine değmeden, ayrı yerlerde eğleniyorlar. İşte iki tarafa dair ortaya karışık gözlem(e)ler...

17.08.2014