EKSTRA
MENÜ

Kuyruk

Kuyruk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kuyruk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.575 Kuyruk haberi bulunmuştur.

Kuyruk Haberleri

Son dakika haberler: Sabiha Gökçen Havalimanındaki uçak kazası davasında flaş gelişme

Son dakika haberler: Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki uçak kazası davasında flaş gelişme!

Son dakika haberi... Sabiha Gökçen Havalimanı'nda 5 Şubat tarihinde pistten çıkarak 3 kişinin ölümüne 180 kişinin de yaralanmasına neden olan kazaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında 6 kişilik bilirkişi heyeti tarafından hazırlanan rapor soruşturma dosyasına girdi.  Raporda, soruşturmada şüpheli olarak yer alan kaptan pilot Mahmut Aslan asli ve ikinci pilot Ferdinant Pondaag tali kusurlu bulunurken, soruşturmada şüpheli olmayan, Sabiha Gökçen ve Yeşilköy kulelerinde görevli iki kişi de kusurlu bulundu. Pistin bir bölümünde lastik temizleme çalışması yapılmadığı gerekçesi ile HEAŞ da asli kusurlu bulundu.  Raporda kaptan pilot Mahmut Aslan'ın, stabil yaklaşma kriterlerine uymadan piste yaklaştığı, indikten sonra 6 saniye boyuncu frenleme yapmadan ilerlediği,  rüzgarın şiddetli ve pistin ıslak oluşunu dikkate almadığı belirtildi.  Raporda, Sabiha Gökçen Kule Kontrolörü Serhat Kara'yı uçağın pistten çıkabileceği yönünde uyaran kule görevlisi Ela Akar kusursuz bulundu.

25.12.2020Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlüdan aşı nasıl olacak sorusuna yanıt

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü'dan aşı nasıl olacak sorusuna yanıt

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında koronavirüs aşısıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Prof. Dr. Özlü, Türkiye'de aşılamanın nasıl yapılacağı sorusuna yanıt verdi. Özlü, kuyruk olmaması için randevu usulü aşı yapılacağını söyledi.

25.12.2020Haber
Son dakika haberleri... Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlüden koronavirüs aşısı açıklaması Aşılama randevu usulü olacak

Son dakika haberleri... Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü'den koronavirüs aşısı açıklaması! Aşılama randevu usulü olacak

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, CNN Türk'te katıldığı canlı yayında koronavirüs aşısıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Koronavirüs aşılarının nasıl yapılacağı merak ediliyordu. Prof. Dr. Özlü, Türkiye'de aşılamanın nasıl yapılacağı sorusuna yanıt verdi. Özlü, kuyruk olmaması için randevu usulü aşı yapılacağını söyledi.

25.12.2020Gündem
Uçuşlar iptal mi Hangi ülkelerle seyahatler durduruldu İşte uçuş yasağı getirilen 4 ülke

Uçuşlar iptal mi? Hangi ülkelerle seyahatler durduruldu? İşte uçuş yasağı getirilen 4 ülke

Uçuş yasağı getirilen ülkeler, koronavirüs mutasyonunun İngiltere'de ortaya çıkmasının ardından belli oldu. Tüm dünyada etkili olan pandemide virüsün mutasyona uğraması sonrası ilk tedbir alan ülkelerden biri de Türkiye oldu. İngiltere’den yapılan uçuşlar İspanya, Romanya, Belçika, Suudi Arabistan, Kuveyt, İsviçre, Hindistan ve Hong Kong dahil olmak üzere 30’u aşkın ülke tarafından askıya alındı. Diğer yandan Türkiye mutasyonun görüldüğü diğer ülkelerle de seyahat durdurma kararı aldı. İşte, uçuş yasağı getirilen ülkeler.

25.12.2020Gündem
Son dakika...Türk TIR şoförlerinin kahvaltısı İngilizlerin ilgi odağı oldu

Son dakika...Türk TIR şoförlerinin kahvaltısı İngilizlerin ilgi odağı oldu!

Son dakika haberleri...Fransa ve İngiltere'de sınırın kapanmasıyla mahsur kalan Türk TIR şoförlerinin kahvaltısı İngiliz medyasında ilgi odağı oldu

24.12.2020Dünya
İngiltereye bir uçuş yasağı da Çinden geldi

İngiltere'ye bir uçuş yasağı da Çin'den geldi!

Koronavirüste görülen mutasyondan sonra ülkeler bir bir İngiltere'ye uçuş yasağı getiriyor. Salgının başlangıç noktası olan Çin de uçuş yasağı listesine eklendi.

24.12.2020Dünya
Son dakika... Bayilerin önünde kuyruk oluştu Hatay’da Milli Piyango biletlerine yoğun ilgi

Son dakika... Bayilerin önünde kuyruk oluştu! Hatay’da Milli Piyango biletlerine yoğun ilgi

MİLLİ Piyango’nun 100 milyon lira ikramiyeli yılbaşı biletlerine Hataylıların ilgisi yoğun oldu. Büyük ikramiye çıkması halinde kimileri eğitim yuvalarına bağış yapmayı, kimileri fabrika kurmayı, kimileri ise akrabalarına veya yardıma muhtaç kişilere bağış yapmayı hayal ediyor.

24.12.2020Ekonomi
İsviçreliler Noel tatili öncesi marketlere adeta akın etti

İsviçreliler Noel tatili öncesi marketlere adeta akın etti

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının kontrol altına alınamadığı İsviçre'de halk, Noel tatili öncesi süpermarketlere adeta akın etti.

23.12.2020Dünya
Kayseri pidesi ve tavasıyla Konya ve Antepe rakip oldu

Kayseri pidesi ve tavasıyla Konya ve Antep'e rakip oldu

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde fırın işletmeciliği yapan ve mesleğin babadan oğula miras olduğunu belirten Seyit Karaağaç ilçede yapılan tavanın lezzetinin hiçbir yerde olmadığını iddia etti.

Son dakika... Milli Piyango’nun yılbaşı biletlerine yoğun ilgi Bayilere akın ediyorlar

Son dakika... Milli Piyango’nun yılbaşı biletlerine yoğun ilgi! Bayilere akın ediyorlar

MİLLİ Piyango özel yılbaşı çekilişine sayılı günler kala Aksaray’da hayallerinin peşinde koşanlar, bilet almak için bayilere akın ediyor.

23.12.2020Ekonomi
Milli Piyango bayileri önünde 100 milyonluk ikramiye kuyruğu

Milli Piyango bayileri önünde 100 milyonluk ikramiye kuyruğu

Bursa'da Milli Piyango'nun büyük ikramiyesi 100 milyon lira olan yılbaşı özel çekilişi için bilet almak isteyenler bayilerin önünde sosyal mesafeyi koruyarak kuyruk oluşturdu. Büyük ikramiye çıkması halinde kimileri tatile gitmeyi, kimileri de ailesiyle birlikte rahat bir yaşam sürmeyi hayal ediyor.

21.12.2020Gündem
16 saatte pişen 500 yıllık geleneksel bir lezzet: Pöç

16 saatte pişen 500 yıllık geleneksel bir lezzet: Pöç

Kayseri’de, dananın kuyruk sokumundan yapılan ve 500 yıllık geçmişi bulunan pöç yemeği, 16 saatte taş fırında pişiriliyor. Kentte ayda 4 tondan fazla tüketilen bu lezzeti, yerli ve yabancı turistler de çok beğeniyor.

Bir çadırda iki aile kalıyor banyo ise hayal

Bir çadırda iki aile kalıyor banyo ise hayal

Almanya Kalkınma Bakanı Gerd Müller’in Midilli Adası’nda yer alan Karatepe sığınma kampındaki kötü şartlara dikkat çekmesi sonrası Yunanistan’daki sığınmacıların dramı yeniden gündemde.

21.12.2020Dünya
Ölenlerin büyük çoğunluğu...

Ölenlerin büyük çoğunluğu...

Almanya’da koronavirüs salgınını takip eden Robert Koch Enstitüsü, Kovid-19 nedeniyle şimdiye kadar 26 bin 49 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Son 24 saatte ölenlerin sayısı ise 409. Ölenlerin büyük bölümünün 80 ve üzeri yaştaki hastalar olduğu belirtildi.

20.12.2020Avrupa
Diyarbakır’da nesli tükenme tehlikesi altında olan ‘Türk semenderi’ görüldü

Diyarbakır’da nesli tükenme tehlikesi altında olan ‘Türk semenderi’ görüldü

Nesli tükenme tehlikesi altında olan benekli semender Diyarbakır'da köylüler tarafından bulundu. Türkiye’de sayılı bölgelerde yaşayan benekli semenderler Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde bulundu.

19.12.2020Gündem
Eminönünde metrelerce uzayan Milli Piyango bileti kuyruğu

Eminönü'nde metrelerce uzayan Milli Piyango bileti kuyruğu

Yılbaşı çekilişine günler kala bilet almak isteyenler Eminönü'ndeki ünlü bilet gişesi önünde uzun kuyruk oluşturdu.

18.12.2020Gündem
Milli Piyangonun yılbaşı biletlerine Edirnede yoğun ilgi

Milli Piyango'nun yılbaşı biletlerine Edirne'de yoğun ilgi

Milli Piyango özel yılbaşı çekilişine sayılı günler kala Edirne'de hayallerinin peşinde koşan vatandaşlar bayilerin önünde yoğunluk oluşturdu.

18.12.2020Gündem
Siverekte PTT önündeki kuyrukta sosyal mesafe unutuldu

Siverek'te PTT önündeki kuyrukta sosyal mesafe unutuldu

ŞANLIURFA'nın Siverek ilçesinde, Şartlı Nakit Transferi ödemelerini almak isteyen çoğunluğunu kadınların oluşturduğu kalabalığın PTT önünde oluşturduğu kuyrukta sosyal mesafe yok sayıldı.

18.12.2020Gündem
Antalya genelinde Milli Piyango biletlerinin yüzde 70i tükendi

Antalya genelinde Milli Piyango biletlerinin yüzde 70'i tükendi

Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi biletlerinin Antalya il genelinde yüzde 70'i tükendi. Büyük ikramiye çıkması halinde kimileri lüks yaşam sürmeyi, kimileri de tedavi olmayı hayal ediyor.

18.12.2020Gündem
Eskişehirde, Milli Piyango biletlerine yoğun ilgi

Eskişehir'de, Milli Piyango biletlerine yoğun ilgi

Eskişehir'de, Milli Piyango'nun büyük ikramiyesi 100 milyon lira olan yılbaşı özel çekilişi için bilet almak isteyenler, bayilerin önünde kuyruk oluşturdu.

17.12.2020Gündem
Milli Piyangonun 100 milyon liralık ikramiyesinin kurdurduğu hayaller büyük

Milli Piyango'nun 100 milyon liralık ikramiyesinin kurdurduğu hayaller büyük

Milli Piyango özel yılbaşı çekilişine sayılı günler kala 'talih kuşunu' arayanlar hayallerine ulaşmak isteyince, bayilerde hareketlilik yaşanmaya başladı. Büyük ikramiyeye kavuşmak isteyenlerinse birbirinden ilginç planları var. 100 milyon TL'lik büyük ikramiyeyle kimileri ünlülerin teknesinden satın almak istiyor, kimileriyse maske ve dezenfektan sektörüne yatırım yapmanın hayallerini kuruyor.

17.12.2020Gündem
Kuyruk oluşturan esnafa ceza yazıldı

Kuyruk oluşturan esnafa ceza yazıldı

Edirne’de polis ve zabıta ekipleri tarafından seyyar satıcılara yönelik gerçekleştirilen sosyal mesafe denetiminde, tezgah önünde kuyruk oluşturduğu ve yayaların geçiş güzergahını daralttığı tespit edilen 5 seyyar satıcı pazarcı esnafına ceza yazıldı.

17.12.2020Gündem
Koronavirüs Döneminde Hipertansiyon Riski Olanlara Uyarılar

Koronavirüs Döneminde Hipertansiyon Riski Olanlara Uyarılar

Koronavirüs nedeniyle evde kaldığımız bugünlerde beslenmenin bozulması, fiziksel aktivitenin azalması ve yanlış bilgilendirme sonucu ilaçların bırakılması sonucunda kontrol altına alınamayan hipertansiyonun artığını belirten Kardiyoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Emrah Özdemir, hipertansiyon ve hipertansiyon riski olan hatalara önemli uyarılarda bulundu.

16.12.2020İyi Yaşam
Şanslı Muratpaşa talih kuşunu kovalıyor

'Şanslı Muratpaşa' talih kuşunu kovalıyor

Antalya'da hayallerine ulaşmak için şans oyunu oynayanlara kazandırdığı ikramiyelerle 'şanslı ilçe' olarak bilinen Muratpaşa'daki Milli Piyango bayilerinde, yılbaşı çekilişi hareketliliği yaşanıyor.

16.12.2020Haber
Son dakika haberler: Şanslı ilçe Muratpaşada tarihin en büyük ikramiyesi hareketliliği

Son dakika haberler: Şanslı ilçe Muratpaşa'da tarihin en büyük ikramiyesi hareketliliği

Son dakika haberi... Antalya'da hayallerine ulaşmak için şans oyunu oynayanlara kazandırdığı ikramiyelerle 'şanslı ilçe' olarak bilinen Muratpaşa'daki Milli Piyango bayilerinde, yılbaşı çekilişi hareketliliği yaşanıyor.

16.12.2020Gündem
Son açık gününde soyuldu: IKEA’nın para aracını boşalttılar

Son açık gününde soyuldu: IKEA’nın para aracını boşalttılar

Almanya’da korona salgını nedeniyle iş yerleri bugün son kez müşteri kabul ettiler. 10 Ocak’a kadar kapanacak işletmeler arasında yer alan IKEA mobilya mağazasının Berlin’deki bir şubesi son çalışma gününde soyuldu. Mağazanın nakit parasını taşıyan para aracını soyan hırsızlar izini kaybettirmeyi başardı.

15.12.2020Avrupa
İlk P-72 Deniz Karakol Uçağı da envantere kazandırıldı

İlk 'P-72 Deniz Karakol Uçağı' da envantere kazandırıldı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Deniz Kuvvetleri Komutanlığının ilk "P-72 Deniz Karakol Uçağı"nı envanterine aldığını bildirdi.

15.12.2020Gündem
Son dakika haberler: Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan: Günde 1,5 milyon kişiye koronavirüs aşısı yapılması planlanıyor

Son dakika haberler: Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan: 'Günde 1,5 milyon kişiye koronavirüs aşısı yapılması planlanıyor'

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, koronavirüs aşısı Türkiye'ye geldiğinde günde 1,5 milyon kişinin aşılanmasının planlandığını söyledi. Prof. Dr. İlhan, Türkiye'de aşılamanın her yerde aynı anda başlayacağını belirterek, "83 milyon nüfusumuz olduğunu düşündüğümüzde 60-65 milyon civarı vatandaşımızın haziran ayı sonuna kadar aşılanmasını planladığımız düşünülebilir.'' dedi.

15.12.2020Gündem
İster çiğ tüketin, ister yemeklerinizde kullanın

İster çiğ tüketin, ister yemeklerinizde kullanın

Portakal, greyfurt ve mandalina... Bağışıklık sistemine destek, C vitamini bombası bu meyveler salgın döneminde tüketmemiz gereken besinlerin başında geliyor. Biz de bu faydalı meyvelerden en lezzetli şekilde nasıl yararlanabileceğimizi tanınmış şeflere sorduk, birbirinden farklı tarifler aldık.

Görüntüler Bursadan... İndirimi duyup koştular, koronavirüsü unuttular

Görüntüler Bursa'dan... İndirimi duyup koştular, koronavirüsü unuttular

Bursa’da yeni açılan bir mağazanın indirimini duyanlar, mağazaya akın ederek koronavirüse aldırış etmeden kuyruk oluşturdu. Uzayıp giden kuyrukta sosyal mesafe de unutuldu.

10.12.2020Haber
Son dakika haberler: Bursada indirim koronavirüsü unutturdu

Son dakika haberler: Bursa'da indirim koronavirüsü unutturdu

Bursa’da yeni açılan bir mağazanın indirimini duyanlar, mağazaya akın ederek koronavirüse aldırış etmeden kuyruk oluşturdu. Uzayıp giden kuyrukta sosyal mesafe de unutuldu.

10.12.2020Gündem
Edebiyatta Toptaş depremi

Edebiyatta Toptaş depremi

Twitter’da onlarca kadının ifşasıyla başlayan Türkiye’nin ‘me too’ hareketi, edebiyat dünyasını sarsmaya devam ediyor. Taciz iddialarına yenileri eklenirken yazar Hasan Ali Toptaş’ın önceki gün dilediği özre de tepki var. Toptaş’ın özür metninde kullandığı “Bilmeden, farkında olmadan yaptığım davranışlar” ifadeleri tepki yarattı.

10.12.2020Gündem
Şanlıurfada PTT önünde uzun kuyruk

Şanlıurfa'da PTT önünde uzun kuyruk

ŞANLIURFA'da, fatura ödemek ve işlem yaptırmak isteyenler, PTT şubeleri önünde kuyruk oluşturdu. Bir an önce sıranın kendilerine gelmesini bekleyenler, koronavirüs tedbirlerine uymayınca çevik kuvvet ekibi gelerek uyarı yaptı.

9.12.2020Haber
Son dakika haberler: Şanlıurfada tedirgin eden kuyruk

Son dakika haberler: Şanlıurfa'da tedirgin eden kuyruk!

Son dakika haberi... Şanlıurfa'da fatura ödemek ve işlem yaptırmak isteyenler, PTT şubeleri önünde kuyruk oluşturdu. Bir an önce sıranın kendilerine gelmesini bekleyenler, koronavirüs tedbirlerine uymayınca çevik kuvvet ekibi gelerek uyarı yaptı.

9.12.2020Gündem
Beyaz aslana doğum günü sürprizi

Beyaz aslana doğum günü sürprizi

Dünyada sayıları 30 adet kalan ve 5 tanesi Tuzla Aslan Park’ta olan beyaz aslan Arthur’a park yöneticileri tarafından sürpriz doğum günü düzenlendi. Kutlamayla nesli tükenmekte olan hayvanlara dikkat çekilmesinin amaçlandığı belirtildi.

9.12.2020Güncel
Soğuk hava sedef hastalığını tetikliyor

Soğuk hava sedef hastalığını tetikliyor

Havaların soğumasıyla birlikte şiddetlenen sedef hastalığının sadece bir deri rahatsızlığı olmadığına dikkat çeken Dermatoloji Bölümü'nden Doç. Dr. Filiz Topaloğlu Demir “Dünyada ortalama 125 milyon insanın, ülkemizde ise 1 milyona yakın sedef hastası olduğu düşünülüyor. Sedef hastalarında obezite, diyabet, bağırsak hastalığı ve kalp damar hastalıkları görülme oranının arttığı görüldü. Uzun yıllar tedavi almayan hastalarda, derideki bu iltihabın, damarlarla diğer organlarda da bozukluklara yol açma durumu olduğu unutulmamalı” dedi.

9.12.2020Çocuk-Aile
Balon balığı kuyruğu teslimatı başladı

Balon balığı kuyruğu teslimatı başladı

Antalya’da, her balon balığı kuyruğu için 5 lira ödenmesine ilişkin uygulama kapsamında çok sayıda balıkçı, getirdikleri balon balığı kuyruklarını görevlilere teslim etti.

9.12.2020Haber
Son dakika haberler: Balon balığı kuyruğu teslimatı başladı.. Kuyruk başına 5 TL ödeme yapılıyor..

Son dakika haberler: Balon balığı kuyruğu teslimatı başladı.. Kuyruk başına 5 TL ödeme yapılıyor..

Antalya’da, her balon balığı kuyruğu için 5 lira ödenmesine ilişkin uygulama kapsamında çok sayıda balıkçı, getirdikleri balon balığı kuyruklarını görevlilere teslim etti.

9.12.2020Ekonomi
Samsunda sokaklarda insan yoğunluğu

Samsun'da sokaklarda insan yoğunluğu

SAMSUN'un Bafra ilçesinde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ardından banka, ATM'ler ve postanelerin önünde kuyruklar oluştu, sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı.

8.12.2020 Gündem
Patileri kesiliyordu Kan donduran büyü iddiası

Patileri kesiliyordu! Kan donduran büyü iddiası

Diyarbakır'da, 'büyü' için patilerinin kesildiği iddia edilen 'Melek' isimli kedi, tedavi edildiği klinikte öldü. Veteriner Nurhan Kahraman, Samsun'da da 'Pamuk' isimli köpeğin bacağının kesildiğini anımsatıp, büyü iddialarıyla ilgili, "Sadece bir duyum olarak aldık arkadaşlarımızdan. Kulak veya kuyruk kesme ya da köpek ile kediye zarar verme, bunların hepsi canice. Kedinin kesik iki bacağının yaşadığı alanda bulunmaması böyle şeyleri bize düşündürüyor" dedi.

8.12.2020Gündem
Çöp şiş nasıl, neyden yapılır İşte çöp şiş tarifi

Çöp şiş nasıl, neyden yapılır? İşte çöp şiş tarifi

Çöp Şiş, Türkiye'de Anadolu'da yenen bir tür kuzu şiş kebabıdır. Geçmişi Osmanlı zamanlarına dayanan çöp şiş, en eski ve en sevilen sokak lezzetlerinden biridir. Peki, çöp şiş nasıl yapılır? İşte evde çöp şiş yapımının detayları…

Popo Büyütme Ameliyatları Nasıl Yapılır

Popo Büyütme Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Gösterişli bir kalça her zaman daha dışarıya çıkık olandır. Bu amaçla popo bölgesine protezler yerleştirilebilir veya yağ enjeksiyonları yapılabilir. Özellikle popo alt kısmında istenmeyen yağların çekilip üst kısmına uygulanmasıyla istenilen sonuca ulaşmak mümkündür. Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Diren Çelik konu hakkında bilgiler verdi.

Trabzonda pandemi hastanesi önünde ambulans yoğunluğu

Trabzon'da pandemi hastanesi önünde ambulans yoğunluğu

Trabzon'da son aylarda koronavirüs vakalarında yüzde 50 artış yaşanırken, poliklinik hizmetlerinin kaldırılıp Covid-19 hastalarına bakılan Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Acil Servisi’nde ambulansların vaka hastalarını bırakmak için oluşturduğu yoğunluk korkuttu. Ambulansların kuyruk oluşturduğu anlara ait görüntüleri sosyal medyada paylaşan takipçiler, salgın tedbirlerine uyulması çağrısında bulundu.

6.12.2020Haber
Trabzon’da pandemi hastanesi önünde korkutan ambulans yoğunluğu

Trabzon’da pandemi hastanesi önünde korkutan ambulans yoğunluğu

Trabzon'da son aylarda koronavirüs vakalarında yüzde 50 artış yaşanırken, poliklinik hizmetlerinin kaldırılıp, Covid-19 hastalarına bakılan Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin Acil Servisi’nde, ambulansların vaka hastalarını bırakmak için oluşturduğu yoğunluk korkuttu. Ambulansların kuyruk oluşturduğu anlara ait görüntüleri, sosyal medyada paylaşan takipçiler, salgın tedbirlerine uyulması çağrısında bulundu.

6.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Sperm şekil (morfoloji) bozukluğu nedir?

Erkek kısırlığı (erkek infertilitesi) önemli sağlık sorunlarından biridir. Çiftlerin çocuk sahibi olmalarında erkeklerle ilişkili sorunlar tüm infertil çiftlerin yaklaşık yarısını oluşturmaktadır. Erkeklerde üremeyi sağlayan hücreler spermlerdir. Spermler testis adı verilen erkek yumurtasında üretilir ve kadın yumurtasını dölleyerek gebeliğin başlatılmasına katkıda bulunur. Normal gebelik oluşumu için sağlıklı spermlerin oluşumu şarttır.

23.12.2020

ADANA’DAKİ ARAP MUTFAĞI

Onlarca medeniyete ev sahipliği yapmış Adana’da Arap mutfak kültürü de hakimdir. “Etsiz yemek olmaz, kahvaltıda bile ciğer yeriz” diyen Adana-Arap mutfağından birçok yemeği öğrenme şansım oldu...

20.12.2020

Doğumda vajinal muayene şart mı?

Bir çok anne adayının doğum ile ilgili en korktukları şeylerden biri yapılacak vajinal muayenelerdir. O kadar çok bu konuda negatif söylem dolaşıyor ki daha önce doğum yapanlar tarafından, insanın korkmaması mümkün değil sanırım. O zaman vajinal muayeneyi inceleyelim...

16.12.2020

Pastırma molası

Türkiye’den getirdiğim zeytinyağlarını tatmaya, notlar almaya devam ediyorum.

7.12.2020