MENÜ

Koleksiyon

Koleksiyon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Koleksiyon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.263 Koleksiyon haberi bulunmuştur.

Koleksiyon Haberleri

Ubisofttan Rainbow Six Siege sürprizi

Ubisoft'tan Rainbow Six Siege sürprizi

Ubisoft, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege'ın 5. Yıl 2. Sezonu için yeni sınırlı süreli bir etkinlik duyurdu: M.U.T.E. Protocol. Bu etkinlik, Kule haritasının fütürist bir versiyonuna dayanan Bölge Kontrolü oyun moduna yeni bir bakış açısı getiriyor.

4.08.2020Teknoloji
İstanbulun müzeleri bayramda ziyaretçilerini bekliyor

İstanbul'un müzeleri bayramda ziyaretçilerini bekliyor

İstanbul'un en çok ziyaretçi çeken müzeleri, sanat ve tarih meraklılarını Kurban Bayramı'nda da ağırlamaya devam edecek.

29.07.2020Seyahat
Müze deneyimi bu yeni süreçle yeni bir bakış açısı kazandı

Müze deneyimi bu yeni süreçle yeni bir bakış açısı kazandı

İstanbul Modern, 2004 yılından bu yana Türkiye modern ve çağdaş sanat tarihinin değişim ve dönüşümüne yer verdiği, uluslararası bir yönelimle gelişen koleksiyonunu paylaştığı sergilerine devam ediyor. Müze yenilenen koleksiyon sergisinde, 1950 sonrası Türkiye sanat ortamındaki soyut ve figüratif resmin gelişimi ile doğa ve çevre üzerinden şekillenen çağdaş sanat yapıtlarını bir araya getiriyor. İstanbul Modern Direktörü Levent Çalıkoğlu’yla yeni sergiyi ve pandemi döneminin sanat ortamını nasıl şekillendirdiğini konuştuk.

24.07.2020Kitap Sanat
Yazlık koleksiyon depoda kaldı

Yazlık koleksiyon depoda kaldı

Pandemiden en çok etkilenen sektörlerin başında gelen AVM mağazaları, düşen ziyaretçi sayısı nedeniyle ikinci kapatma listesini hazırladı. Hazır giyimciler, 2020 yaz sezonu için hazırlattıkları koleksiyonları kutulardan hiç çıkarmadan depolarda bekletiyor.

21.07.2020Ekonomi
İstanbul Havalimanı Müzesi, “Türkiye’nin Hazineleri; Tahtın Yüzleri” sergisiyle açıldı

İstanbul Havalimanı Müzesi, “Türkiye’nin Hazineleri; Tahtın Yüzleri” sergisiyle açıldı

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olarak havalimanı olmaktan öte kültür ve sanat mekânı da olan İstanbul Havalimanı, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek havalimanı müzesini yolcularının hizmetine sundu. “Türkiye’nin Hazineleri; Tahtın Yüzleri” isimli sergiyle hizmete giren İstanbul Havalimanı Müzesi’nin açılışını, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy yaptı.

17.07.2020Ekonomi
Fonksiyonel şıklığın ötesinde bir koleksiyon; ‘MORE THAN’

Fonksiyonel şıklığın ötesinde bir koleksiyon; ‘MORE THAN’

Sinem Babacan, kendi adını taşıyan markasının İlkbahar/Yaz 2020 koleksiyonunu moda severlerin beğenisine sundu. Yazın tüm sıcaklığını hissettiğimiz bu günlerde, ‘More Than’ adını taşıyan koleksiyonda, fonksiyonellik yine ön planda.

16.07.2020Koleksiyonlar
Far Cry 6 resmen geliyor

Far Cry 6 resmen geliyor

Ubisoft, Far Cry 6'nın şu anda geliştirilmekte olduğunu ve Xbox Series X, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4, Stadia ve Windows PC'de yalnızca Epic Games Store ve Uplay'de 18 Şubat 2021 tarihinde yayınlayacağını duyurdu.

13.07.2020Teknoloji
Hatalı basılan 50 liraya 75 bin lira teklif edildi

Hatalı basılan 50 liraya 75 bin lira teklif edildi

Antalya'da, bankanın basım hatasından kaynaklı eksiği bulunan 50 TL'lik banknotun değeri, duyanları şaşırtıyor. Paranın sahibi Mustafa Şahin, hatalı basım 50 TL'ye 75 bin TL'lik teklif gelmesine rağmen satmadığını söyledi.

9.07.2020Ekonomi
Tuna-Tarihle Akan Nehir sergisinin açılışı çevrim içi gerçekleştirildi

'Tuna-Tarihle Akan Nehir' sergisinin açılışı çevrim içi gerçekleştirildi

İstanbul Macar Kültür Merkezi'nin, AB-Türkiye Kültürlerarası Diyalog Programı desteğindeki Tuna'nın Dalgaları Projesi kapsamında düzenlenen "Tuna-Tarihle Akan Nehir" sergisinin açılışı çevrim içi olarak gerçekleştirildi.

7.07.2020Gündem
Macar Kültür Merkezi kapılarını fotoğraf sergisiyle açıyor

Macar Kültür Merkezi kapılarını fotoğraf sergisiyle açıyor

Macar Kültür Merkezi tarafından "Tuna - Tarihle Akan Nehir" isimli fotoğraf sergisinin açılışı, yarın merkezin sosyal medya hesaplarından online olarak yapılacak.

6.07.2020Keyif
Haydi rast gele...

Haydi rast gele...

Balıkçı şapkaları sosyal medyada sokak ve plaj stilinin tamamlayıcısı olarak karşımıza çıkıyor. 1990’ların hip-hop kültürünün bir parçası olarak popülerleşen bu aksesuarların yeniden nasıl arzu nesnesi haline geldiğine ve kullanım şekillerine göz atalım.

İstanbul Modernin koleksiyon sergisi yenilendi

İstanbul Modern'in koleksiyon sergisi yenilendi

İstanbul Modern, Beyoğlu'nda bulunan geçici mekanındaki yeni koleksiyon sergisini izleyiciyle buluşturdu.

3.07.2020Keyif
Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Müzesi açıldı

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Müzesi açıldı

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, "Tıp fakültemizin 75'inci yılını Ankara Tıp Müzesi ile taçlandırıyoruz. Müzemizde Ankara Tıp'ın köklülüğünü, geleneklerini, tarihini ve değerlerini görebiliriz" dedi.

2.07.2020Eğitim
Rengarenk ‘Plaj Günlükleri’

Rengarenk ‘Plaj Günlükleri’

Deniz, kum, güneş… Yaz sezonunun vazgeçilmezi sahillerde tarzıyla fark yaratmak isteyenler için DeFacto, yepyeni bir koleksiyon hazırladı.

1.07.2020Koleksiyonlar
Milli Saraylardan Fatih  portreleri sergisi

Milli Saraylar'dan Fatih portreleri sergisi

Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’na bağlı Resim Müzesi yeni bölümleriyle sonbaharda açılacak. Müze envanterinde yer alan Fatih Sultan Mehmet’e ait 5 portre de sanatseverlerle buluşacak. Halil Paşa’nın Topkapı Sarayı koleksiyonunda yer alan Fatih portresi ilk kez sergiye çıkacak.

30.06.2020Kitap Sanat
Beymen Clubtan Marin Temalı Tasarımlar

Beymen Club'tan Marin Temalı Tasarımlar

2020 İlkbahar Yaz sezonunda güneşin enerji ve mutluluk veren, iyileştiren pozitif etkisinden ilham alan BEYMEN Club, ikonik marin trendini sezonunun dinamik ruhuyla güncelliyor. Neon renkler ve teknik dokuları, marin stilinin alışılmış kodlarına ekleyerek tasarımlarla dinamik bir görünüm sunan koleksiyon, yeni nesil klasiklerinizi belirliyor.

29.06.2020Koleksiyonlar
Portredeki sır

Portredeki sır

Prof. Dr. İlber Ortaylı, İtalyan ressam Gentile Bellini tarafından çizilen tabloda Fatih Sultan Mehmet’in karşısındaki diğer portrenin Cem Sultan’a ait olduğunu savundu. Aksini söyleyenler de var. İşte uzmanların görüşleri:

27.06.2020Kitap Sanat
Fatih portresi için özel müze yapılacak

'Fatih' portresi için özel müze yapılacak

Fatih Sultan Mehmet’in İtalyan ressam Gentile Bellini’nin atölyesinde 1480 yılında yapılan portresini perşembe günü, Londra'da düzenlenen müzayededen satın alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi portreyi, İBB bünyesinde yeni yapılacak bir müzede sergileyecek.

26.06.2020Kitap Sanat
Sanat dünyasında pandemi etkisi

Sanat dünyasında pandemi etkisi

Artnews’ın haberine göre pandemi sonrası sanat galerilerinin yüzde 33’ünün kapanacağı öngörülüyor. Ünlü Marlborough Gallery, New York şubesini kapattı, aynı durum Londra için de konuşuluyor. Peki Türk sanat ortamında durum ne?

26.06.2020Kitap Sanat
Destek için birleştiler

Destek için birleştiler

BKM, DasDas, ENKA Sanat, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Zorlu PSM, yeni tiyatro yapıtları üretilmesi amacıyla ortak bir proje başlatıyor.

26.06.2020Kitap Sanat
Odunpazarı Modern Müze ziyarete açılıyor

Odunpazarı Modern Müze ziyarete açılıyor

COVID-19 salgını nedeniyle 16 Mart tarihinden bu yana ziyarete kapalı olan OMM - Odunpazarı Modern Müze, kontrollü normalleşme sürecinde tüm sağlık önlemlerini alarak 1 Temmuz 2020 tarihinde yeniden kapılarını açıyor.

23.06.2020Kitap Sanat

Hafıza ‘Camdan Şato’da

Ankara’daki Müze Evliyagil, Can Akgümüş küratörlüğünde hafıza kavramını çok katmanlı bir şekilde ele alan ‘Camdan Şato’ başlıklı sergiye ev sahipliği yapıyor. Sergi, müze koleksiyonu ve koleksiyon dışından toplam 58 sanatçının işlerini bir araya getiriyor.

19.06.2020Kitap Sanat
Twıst İlkbahar-Yaz 2020 Koleksiyonuyla Yeni Mevsime Uyanış

Twıst İlkbahar-Yaz 2020 Koleksiyonuyla Yeni Mevsime Uyanış!

Keşfedilmeye hazır renklerle dolu yeni dünyanın kapılarını aralayan Twist İlkbahar-Yaz 2020 Koleksiyonu, mevsimin getirmiş olduğu yetkiye dayanarak tüm enerjisini sokaklara taşımaya hazır!

18.06.2020Koleksiyonlar
Vegan maske ABD yolunda

Vegan maske ABD yolunda

Dünyanın ilk V-Label sertifikasına sahip Vegan kumaş üretimini gerçekleştiren İpeker, ürünün yaşam döngüsünün de sürdürülebilir olması düşüncesi ile bu kez de dünyanın ilk vegan ipekten üretilen maskesini tasarladı. Moda algısı olan, sürdürülebilir ve çevreci gibi pek çok özelliği ile kilogram katma değeri 600 doları bulan maskeler için ilk talep ABD ve İngiltere’den geldi.

17.06.2020Ekonomi
Özel müzeler açılıyor

Özel müzeler açılıyor

İstanbul’daki özel müzeler üç aylık aranın ardından bugün kapılarını açıyor. Gerekli sağlık önlemlerini alan müzelere sınırlı sayıda ziyaretçi alınacak.

16.06.2020Kitap Sanat
Sezon da indirim de standart olacak

Sezon da indirim de standart olacak

Yüksek moda markaları bir araya geldi ve bir niyet mektubu yayımladı. Bundan böyle sezonlar uzun ve fiyatlar gerçek olacak; indirimler sadece sezon sonunda yapılacak, gereksiz üretim ve atık azaltılacak. Defilelerse hâlâ tartışılıyor...

Tek Parçadan Gelen Şıklık: Elbise Mevsimi

Tek Parçadan Gelen Şıklık: Elbise Mevsimi

Cadde, ofis ya da tatil yaşamının yaz mevsimindeki vazgeçilmezi elbise, bu sezon da kadınların gardıroplarındaki yerini alıyor. DeFacto, renklerin ruhu ve yazın bitmeyen enerjisiyle ‘Elbise Mevsimi’ni açıyor.

12.06.2020Koleksiyonlar
Babalara Özel Kadim Koleksiyon

Babalara Özel 'Kadim' Koleksiyon

So CHIC, Babalar Günü’ne özel hediye arayışında olanlara zengin alternatifler sunuyor.

12.06.2020Alışveriş
Pandemide lüksten vazgeçilmedi

Pandemide lüksten vazgeçilmedi

Dünyada pandemi öncesi yapılan tüm araştırmalarda lüks sektörünün büyüyeceği öngörülüyordu.

11.06.2020Ekonomi
Kemal Sunalın ölümünün 20. yılı anısına hatıra para basıldı

Kemal Sunal'ın ölümünün 20. yılı anısına hatıra para basıldı

Türk sinemasının unutulmaz isimlerinden Kemal Sunal'ın ölümünün 20. yılı dolayısıyla hatıra para basıldı.

8.06.2020Keyif
Maskeler aksesuara dönüşüyor

Maskeler aksesuara dönüşüyor

Uzun bir süre daha maskeler hayatımızda olacak. Bu nedenle herhangi bir aksesuar kadar stilimizi yansıtan bir moda parçasına dönüşecekler. Evde yapılan maskeler sosyal medyada paylaşılmaya, gelin ve damatlar özel maskeleriyle evlenmeye, birçok moda markasıysa özel tasarımların satışlarına başladı bile.

İş Bankası’ndan Beyoğluna resim müzesi...

İş Bankası’ndan Beyoğlu'na resim müzesi...

İş Bankası’nın Beyoğlu’ndaki tarihi binasında restorasyon başlıyor. İstiklal Caddesi’nde Odakule’nin hemen yanında bulunan, 1953-2016 yılları arasında İş Bankası’nın Beyoğlu Şubesi olarak hizmet veren tarihi eser statüsündeki bina resim müzesine dönüştürülecek.

5.06.2020Kitap Sanat
İstanbul Modern kapılarını yeniden açıyor

İstanbul Modern kapılarını yeniden açıyor

Beyoğlu’ndaki geçici mekanında güvenli bir müze deneyimi için hazırlıklarını tamamlayan müze, 16 Haziran'da ziyaretçilerini ağırlamaya başlayacak.

1.06.2020Keyif
Amasya elmasının 48 farklı türü koruma altına alındı

Amasya elmasının 48 farklı türü koruma altına alındı

Elma üretim merkezlerinden Niğde'de, unutulmaya yüz tutmuş Amasya elmasının 48 farklı türü toplanarak, Ömer Halisdemir Üniversitesinde oluşturulan koleksiyon bahçesinde koruma altına alındı.

30.05.2020Ekonomi
İstanbul Modern ve Arter yeniden açılıyor

İstanbul Modern ve Arter yeniden açılıyor

COVID-19 salgını sebebiyle iki ayı aşkın süredir kapalı olan İstanbul Modern Sanat Müzesi ve Arter, 'kontrollü sosyal hayat' sürecinde 16 Haziran'da yeniden kapılarını açıyor. Gerekli hijyen önlemlerinin alındığını duyuran her iki müze, maskeli şekilde gezilebilecek.

29.05.2020Kitap Sanat
Tak etmesin canına bu ‘maskeli hayat’

Tak etmesin canına bu ‘maskeli hayat’

Sosyal mesafe ve maske, bu yaz hayatımızın merkezinde olacak. Hava sıcaklıkları artarken maske takmakla nasıl başa çıkacağımızı, doğru kullanmanın yollarını ve modasını uzmanlara sorduk.

Beymen 2020 İlkbahar Yaz Kadın Koleksiyonu

Beymen 2020 İlkbahar Yaz Kadın Koleksiyonu

2020 İlkbahar Yaz sezonunda güneşin enerji ve mutluluk veren, iyileştiren pozitif etkisinden ilham alan BEYMEN Club, ikonik marin trendini sezonunun dinamik ruhuyla güncelliyor. Neon renkler ve teknik dokuları, marin stilinin alışılmış kodlarına ekleyerek tasarımlarla dinamik bir görünüm sunan koleksiyon, yeni nesil klasiklerinizi belirliyor.

20.05.2020Koleksiyonlar
78 eseri bana mahkeme verdi

78 eseri bana mahkeme verdi

İstanbul Nişantaşı’nda sahibi olduğu Artist Sanat Galerisi’ne düzenlenen operasyonla Bizans, Selçuklu, Osmanlı ve Safevi dönemlerine ait 78 esere el konulan Orhan Dağhan Özil, eserlerin 2000’de mahkeme kararıyla kendisine verildiğini söyledi.

20.05.2020 Gündem

Yazar Sonuçları

Cibran’ın mistik dünyasına davetliyiz

Orta Doğu spiritüalizmi alanında ünlü yazar Neil Douglas-Klotz, Halil Cibran’dan seçtiği eserleri “Bilgelik, Yaşam, Sevgi ve Sırlar” başlıkları altında topladı.

29.07.2020

Üretimden Satış Sonrasına: Girişimci Türk Kadınına Destek

2018 yılında kendi markası Bloomsbury'yi kuran Gizem Yalçın Akan genç bir girişimci... Üstelik markasını kurarken de çalışan kadınlardan ilham almış ve kendi gibi girişimci ruhu olan zaanatkar Türk kadın üreticilerin ekonomilerine ve sosyal kalkınmalarına da destek olmuş.

Gizem Yalçın Akan ile markasının oluşum sürecini, koleksiyonlarını ve kadın girişimcilere desteğini konuştuk...

23.07.2020

Defile ve podyuma veda mı ediyoruz

Geçtiğimiz hafta moda ve giyim sanayinde 48 saat arayla iki çok önemli gelişme oldu.

10.07.2020

Hız ve haz bir arada

Tuzla’daki Intercity Park’ta kendi aracınızla yarışa katılabilir; off-road, drift eğitimi alabilir, motosiklet ve otomobil şampiyonalarını izleyebilir hatta kendi drone’unuzu yapıp pilotu olabilirsiniz.

4.07.2020

Beyoğlu’na yeni müze geliyor

Türkiye’nin en büyük ve en önemli resim koleksiyonuna sahip kurumlarından biri İş Bankası. Koleksiyonunda 800’ü aşkın sanatçının 2 binden fazla eseri bulunuyor.

10.06.2020

Özgün bir Covid-19 kitabı

Nişantaşı Üniversitesi, literatüre katkı sağlamak için COVİD-19 salgınının pek çok alanda topluma etkisi üzerine çeşitli araştırma ve analizleri içeren bir kitap çıkaracak.

10.06.2020

COVİD-19 Sonrası Moda Dünyası Nasıl Değişecek?

Çok hızlı bir şekilde değişim yaşadığımız şu günlerde hayatımızın her alanında olduğu gibi moda sektöründe de değişim kaçınılmaz olacak. Peki Covid-19 bu konuda hayatımızda ne gibi değişimler yaratacak? Bu konuyu hiç düşündünüz mü?

5.06.2020

Ruşen Güneş’in ardından

Değerli sanatçı Ruşen Güneş de aramızdan ayrıldı.

2.06.2020

Şevki'nin mahallesinde trolcüye Mozart satmak

Wolfgang Amadeus Mozart öldüğünde 35 yaşındaydı.

31.05.2020

Evliliklerini kurtarmaya çalışıyorlar

2012 yılında nikâh masasına oturan Ebru Akel ve Özer Sancak’ın evliliklerinin üzerinde kara bulutlar dolaşıyor! 6 ay önce ayrılığın eşiğine gelen çiftin kavgaları karantina döneminde artmış.

20.05.2020