EKSTRA
MENÜ

Lady Diana

Lady Diana haberleri sayfasında güncel ve son dakika Lady Diana hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 315 Lady Diana haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Lady Diana Haberleri

Prenses Diana çocuklarını alıp ABDye gitmek istemiş: Hollywood hayali

Prenses Diana çocuklarını alıp ABD'ye gitmek istemiş: Hollywood hayali!

Ölümünün üzerinden neredeyse yarım asır zaman geçti ama hala sanki hiç bu hayata veda etmemiş gibi... Hatıraları bile canlı. 31 Ağustos 1997 günü henüz 36 yaşındayken hayata veda eden Prenses Diana, şimdi de hakkında ortaya atılan yeni bir iddia ile gündemde.

1.09.2021Magazin
Prens Charles ve Lady Diananın düğün pastasından bir dilim 22 bin TLye satıldı

Prens Charles ve Lady Diana'nın düğün pastasından bir dilim 22 bin TL'ye satıldı

Prens Charles ve Lady Diana'nın düğün pastasından bu zamana kadar saklanan bir dilimin açık artırmada 1850 sterline (yaklaşık 22 bin lira) satıldığı bildirildi.

12.08.2021Magazin
Prenses Diana ile Prens Charlesın düğün pastasından bir dilim 22 bin TLye satıldı

Prenses Diana ile Prens Charles'ın düğün pastasından bir dilim 22 bin TL'ye satıldı

Prens Charles ve Lady Diana'nın düğün pastasından bu zamana kadar saklanan bir dilimin açık artırmada 1850 sterline (yaklaşık 22 bin lira) satıldığı bildirildi.

12.08.2021 Magazin
Prenses Diananın bir sırrı daha çözüldü

Prenses Diana'nın bir sırrı daha çözüldü

Ölümünün üzerinden geçen 23 yıldan aşkın süreye rağmen Lady Diana Spencer ya da sevenlerinin onun için uygun gördüğü adıyla Prenses Diana ile ilgili yeni bilinmeyenler ortaya çıkıyor.

3.06.2021Magazin
Melis Ağazat  “Lady Diana’nın stiline bayılıyorum”

Melis Ağazat “Lady Diana’nın stiline bayılıyorum”

23 yıldır dergiler ve markalar için moda editörlüğü yapan Melis Ağazat, yeni etek koleksiyonuyla adından söz ettiriyor. Lady Diana’nın stilinin kendisine yıllar sonra hala ilham verdiğini söyleyen Ağazat, hem kendi moda anlayışını anlattı hem de sezon trendlerinden örnekler verdi.

11.05.2021Keyif
Bir Meghan Markle masalı

Bir Meghan Markle masalı

Bütün dünya onları konuşuyor. Lady Diana’nın 1995’te BBC’ye verdiği röportajın yarattığı sansasyon kadar olmasa da Harry ve Meghan’ın Oprah Winfrey’ye verdiği röportaj da çarpıcı iddialar içeriyor. Sarayın Meghan’a karşı ırkçı yaklaşımına dair yaptıkları cesur açıklamalarla takdir topladılar. Ancak çiftin, Netflix ve Spotify’la 100 milyon doları aşan anlaşmalar imzalamışken ‘beş kuruşsuz bırakılmış mağdur çocuk’ halleri samimiyetleri konusunda düşündürüyor.

14.03.2021Hürriyet Pazar
İngiliz Kraliyeti’nde röportaj huzursuzluğu

İngiliz Kraliyeti’nde röportaj huzursuzluğu

Buckingham Sarayı’nda, Prens Harry ile Meghan Markle’nin Oprah Winfrey’e verdiği röportaj öncesi gergin bekleyiş hakimdi.

8.03.2021Dünya
Pencereden görenler şoke oldu: Ölümünün üzerinden 23 yıl geçti

Pencereden görenler şoke oldu: Ölümünün üzerinden 23 yıl geçti

Modern çağların en çok tanınan ünlü kişilerinden biri Diana Spencer, ya da herkesin onu andığı adıyla Prenses Diana. 1997'de, üzerindeki sır perdesi hala aydınlanmayan ölümünün üzerinden 23 yıl geçse de hala bütün anıları tazeliğini koruyor.

2.02.2021Magazin
Aykırı Prenses: Diana Kraliyet Ailesinin Ebeveynlik Kurallarını 7 Kez İhlal Etti

Aykırı Prenses: Diana Kraliyet Ailesinin Ebeveynlik Kurallarını 7 Kez İhlal Etti!

Prenses Diana, İngiliz kraliyet ailesinde asi ama ilham verici bir figür olarak tanınırdı. Öyle ki, ani ölümünden yıllar sonra bile onu güçlü bir karakter olarak hatırlıyor ve örnek alıyoruz.

Prenses Diananın hayatı yeniden belgesel oluyor

Prenses Diana'nın hayatı yeniden belgesel oluyor

 Prenses Diana'nın hayatı bir kez daha belgesel oluyor. Belgesele Oscar ve Emmy ödüllü film yapımcıları Simon ve Jonathan Chinn imza atacak.

3.11.2020Keyif
Lady Diananın hayatını anlatan Spencer 2022de sinemalarda

Lady Diana'nın hayatını anlatan 'Spencer' 2022'de sinemalarda 

Galler Prensesi Lady Diana'nın hayatını konu alan ve ABD'li oyuncu Kristen Stewart’ın başrolünde olduğu "Spencer" filmi 2022’de sinemaseverlerle buluşacak.

4.07.2020Keyif
Gelmiş Geçmiş En Muhteşem Moda İkonları

Gelmiş Geçmiş En Muhteşem Moda İkonları

Madonna, Lady Diana, Naomi Campbel, Michael Jackson, Prince... Hepsi moda dünyasına damgasını vurmuş efsane isimler.

Kadınlar için Sonsuzluğun 8 ikonu etkinliği düzenlendi

Kadınlar için "Sonsuzluğun 8 ikonu" etkinliği düzenlendi

Başkentte, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla farklı alanlarında dünyaca ünlü kadınların, tiyatrocular tarafından canlandırıldığı "Sonsuzluğun 8 İkonu ve Pınar Ayhan" etkinliği düzenlendi.

9.03.2020Keyif
Prens Harry’den 3 gazeteye dava

Prens Harry’den 3 gazeteye dava

İngiltere’de tahtın altıncı sıradaki varisi Prens Harry, telefon mesajlarını “hackledikleri” gerekçesiyle üç gazeteye dava açtı.

5.10.2019Dünya
Prens Harryden 3 gazeteye dava

Prens Harry'den 3 gazeteye dava

İngiliz kamu yayın kuruluşu BBC’nin Buckingham Sarayı kaynaklarına dayandırdığı habere göre, Prens Harry The Sun, Daily Mirror ve artık faaliyette olmayan News of the World gazetelerini dava etti.

4.10.2019Dünya
Prens Harry: Maalesef karım İngiliz bulvar basınının son kurbanlarından biri oldu

Prens Harry: Maalesef karım İngiliz bulvar basınının son kurbanlarından biri oldu

Sussex Düşesi Meghan Markle, babasına yazdığı mektubu yayımlayan Mail on Sunday gazetesine dava açtı. Hukuk bürosu Schillings'ten yapılan yazılı açıklamada Markle'ın babasına yazdığı mektubun yayımlanması, düşese ve kocası Prens Harry'ye karşı yürütülen "yanlış ve aşağılayıcı haberlerden oluşan bir kampanyanın parçası" olarak nitelendirildi. Prens Harry de "bulvar gazetelerine" yazılı bir açıklama ile tepki gösterdi ve "Maalesef karım, sonuçlarını hiç düşünmeden bireylere karşı kampanya yürüten İngiliz bulvar basınının son kurbanlarından biri oldu." dedi.

1.10.2019Dünya
Küçük prenslerle hamburger kaçamağı

Küçük prenslerle hamburger kaçamağı

İngiltere kraliyet ailesi eski hizmetçilerinden Paul Burrell, Lady Diana’nın, çocukları Prens Harry ve Prens William’ı her hafta sonu hamburger-patates yemeye götürdüğünü söyledi.

17.09.2019Dünya
Türk kadını gayet güzel giyiniyor

Türk kadını gayet güzel giyiniyor

Tasarımcı-stilist Ayşegül Afacan Köksal ve Yasemin Öğün, Mybestfriends markalarının “Iconics” koleksiyonunu yarın Raffles Hotel’de düzenlenecek yılbaşı etkinliğinde beğeniye sunacak. Gökçe Bahadır, Burcu Esmersoy gibi ünlü isimlerle çalışan ünlü stilistler, “Türk kadını çok bakımlı. Trendleri sıkı takip edip gayet güzel giyiniyor” diyor.

16.12.2018Magazin
Lady Diana’yı oynamak isterdim

Lady Diana’yı oynamak isterdim

Elçin Sangu, geçen ay BeStyle dergisi için alışılmış imajının dışına çıktı. Kızıl saçlarına birkaç saatliğine veda edip koyu renk yeni saçlarıyla objektife poz veren ünlü oyuncu, sevenlerini şaşırttı.

1.12.2018Magazin
Dolgunun dozu kaçınca

Dolgunun dozu kaçınca

Magazin Konseyi, geçtiğimiz haftanın en çılgın, en orijinal, en cool ünlülerini seçti.

20.05.2018Magazin
Çocukluğumda yaşadığım İstanbulu anlattım

Çocukluğumda yaşadığım İstanbul'u anlattım

Yolu krallar, kraliçeler, Hollywood yıldızları, kitlelerin hayran olduğu büyük sanatçılarla kesişti. Saraylarda ağırlandığı da oldu, çok şöhretli kişileri masasında ağırladığı da... Elçin Gümrükçüoğlu, diplomat eşi Rahmi Gümrükçüoğlu’yla birlikte İstanbul’da başlayan; Ankara, Kahire, Tahran, Strasbourg, Londra ve Girne’de devam eden hayatını ‘Sefire’ kitabında anlattı.

Sümerbank ya da ‘Bir Ulusu Giydirmek’

Sümerbank ya da ‘Bir Ulusu Giydirmek’

Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki ‘Bir Ulusu Giydirmek: 1956-2000 Yılları Arası Sümerbank Desenleri’ adlı sergi, zengin bir görsel arşiv eşliğinde moda tarihine eğlenceli bir yolculuk sunuyor. Serginin en önemli özelliği, Sümerbank’ın geçirdiği farklı süreçlerin Türkiye ve dünya moda tarihinin önemli olaylarına paralel aktarılması.

1.02.2018Kitap Sanat
Tek hedefi ikinci Diana olmak

Tek hedefi ikinci Diana olmak

Dul, melez ve yaşça büyük. Üstelik yabancı. Normal şartlar altında İngiltere Kraliyet Ailesi’nin ‘gelin’ kriterlerine hiç uymasa da Amerikalı oyuncu Meghan Markle Prens Harry ile nişanlandı. Peki bu bir peri masalı mı, yoksa bir başarı öyküsü mü? Karşınızda yeni prenses adayının hikâyesi...

Türkiye Googleda bayramda en çok neleri aradı

Türkiye Google'da bayramda en çok neleri aradı?

Henüz geride bıraktığımız Kurban Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı süresince Türkiye'de Google'a girenler en çok neleri aradı?

5.09.2017Teknoloji
Ben her zaman asiydim, sadece anlamamışlardı

Ben her zaman asiydim, sadece anlamamışlardı

“Prensle evlendi ve sonsuza kadar mutlu yaşadı” klişesini yerle yeksan eden hüzünlü gözler kapanalı az buz değil, 20 yıl oldu. Ama hâlâ hakkında konuşmaya doyamıyoruz. 31 Ağustos 1997’de Paris’te şaibeli bir kazaya kurban giden Lady Diana, yeni yayımlanan belgeselde, peri masalının iç yüzünü anlatıyor.

26.08.2017Hürriyet Pazar
Sanat ve kültür kokan gri şehir: Londra

Sanat ve kültür kokan gri şehir: Londra

Saklı tarihi, sütlü çay kültürü ve sanat kokan İngiltere’nin başkenti Londra her şeyiyle görülmeye değer. Özellikle tarihe saygılı bu şehirde Osmanlı’ya ait çok önemli bir şey var. Ne olduğunu öğrendiğinizde şaşıracaksınız. İşte size Londra gezi rehberi…

24.07.2017Seyahat
Yeni baskıda büyük sır

Yeni baskıda büyük sır

PARİS’te 1997 yılında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Galler Prensesi Lady Diana’nın, Prens Charles ile mutsuz evliliğine dair çok çarpıcı yeni bilgiler ortaya çıktı.

12.06.2017Dünya
Yengeç Burcu - Yıllık

Yengeç Burcu - Yıllık

21 Haziran - 22 Temmuz

21.10.2016Yengeç
Kraliçe II. Elizabeth’in 90. doğum gününde oradaydık

Kraliçe II. Elizabeth’in 90. doğum gününde oradaydık

Bu yıl Büyük Britanya Kraliçesi II. Elizabeth’in 90. doğum yıldönümü kutlanıyor. Bu nedenle önümüzdeki günlerde ülkenin değişik yerlerinde pek çok etkinlik yapılacak. Sizin için İskoçya ve İngiltere’nin başkentleri Edinburgh ve Londra’da kraliyet ailesinin peşine düştük.

7.05.2016Seyahat
‘Çevik Bir: Zam yapın yoksa bildiri yayınlarız’ dedi

‘Çevik Bir: Zam yapın yoksa bildiri yayınlarız’ dedi

28 Şubat döneminde 54. Refah-Yol hükümetini yıkmakla suçlanan aralarında dönemin Genelkurmay Başkanı İsmail Hakkı Karadayı, Genelkurmay 2. Başkanı Çevik Bir’in de bulunduğu 100 sanığın yargılanmasına Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edildi.

19.04.2016Gündem
Prens William kimdir

Prens William kimdir?

Prens William kimdir? Şu sıralar eski sevgilisi Jecca Craig'in düğününe katılmak için eşi ve çocuğunu evde bırakarak Kenya’ya gitmesiyle gündemde olan Prens William kimdir? Detaylar haberimizde…

25.03.2016Hayat
Almanlara Türk mutfağını sevdirdi

Almanlara Türk mutfağını sevdirdi

CAHİT KORKMAZ. Berlin’de Türk mutfağını sevdiren adam...

20.02.2016Dünya
Adele Taylor Swiftin rekorunu yerle bir etti

Adele Taylor Swift'in rekorunu yerle bir etti

Üç yıl aradan sonra yeni single'ı 'Hello' ile selam eden Adele, şarkının yayınlandığı hafta 1.1 milyon indirme ile yeni bir rekor kırdı. Adele'in bu rekoru, aynı alanda at koşturan Taylor Swift'i tahtından indirdi.

5.11.2015Hayat
Kraliyet Gelinleri ve Gelinlikleri

Kraliyet Gelinleri ve Gelinlikleri

Düğün.com olarak, kendi Kraliyet düğününüzü planlarken ilham almanız için geçmişten bugüne en çok dikkat çeken Kraliyet Gelinlerinin gelinlik modellerini inceledik.

27.10.2015Gelin Modası
Michael Jacksonın plastik cerrahından itiraflar

Michael Jackson'ın plastik cerrahından itiraflar

Amerika'nın en meşhur plastik cerrahı Dr. Patrick Treacy, ünlülerle yaşadığı maceralarla dolu yaşamını bir kitap yazarak anlattı. Ancak biz onun maceralarını bir kenara bırakalım; yakın dostu Michael Jackson için yazdıklarına göz atalım...

16.09.2015Hayat
Prens Georgeun hayatı paparazziler yüzünden tehlikede

Prens George'un hayatı paparazziler yüzünden tehlikede

Annesi Prenses Diana'yı paparazilerden kaçarken geçirdiği trafik kazasında kaybeden Prens William çocuklarının hayatı için de benzer bir endişe taşıyor.

14.08.2015Magazin

Yazar Sonuçları

İlk Glock’lu yerli ve milli Mehdi acaba bizi kimden kurtaracak

Yıllar önce bir sabah Ankara Sheraton Oteli’nin lobisinde “Kurtlar Vadisi” ekibine rastlamıştım.

9.09.2021

Lady Diana ayakta alkışlandı

Kristen Stewart’ın Lady Diana’yı canlandırdığı “Spencer” filminin galası bu yıl 78’ncisi gerçekleşen Venedik Film Festivali’nde yapıldı.

7.09.2021

İngiltere’de Türkiye Rüzgarı

İngiltere’nin geleneksel at yarışları etkinliği olan The Royal Ascot organizasyonunun Moda Kurulu Başkanlığı’na ilk kez bir Türk isim seçildi. O isim, İngiltere’de yaşayan moda tasarımcısı Zeynep Kartal...

21.06.2021

Lady Diana’dan beri en büyük kraliyet krizi

Prens Harry ve oyuncu eşi Düşes Meghan Markle’ın, Amerikalı ünlü TV sunucusu Oprah Winfrey’e verdikleri röportaj İngiltere’yi salladı. ‘Modern monarşinin kalbine saplanan hançer’ diye nitelendirilen röportaj ile kraliyet ailesi, sanırım Lady Diana’nın ‘şüpheli’ trafik kazasından bu yana yaşadığı en büyük sınavlardan birini veriyor. Irkçılık tartışmasını körükleyen röportaj Büyük Britanya’yı ikiye bölmüş durumda. ‘Meghan iyi bir oyuncu’ diyenler, ‘Kraliyet çok ileri gitti’ diyenlere karşı!

11.03.2021

Sezonun trend kodu “athleisure”

Pandemi ile birlikte pik yapan ve günlük hayatımızın vazgeçilmezi olan eşofman takımlar, maske ile birlikte hayatımızın vazgeçilmezi oldular.

6.02.2021

Hey sen 'ikinci saf' ahalisi, otur karşıma

Ey Karşıyakalı... Ey Bebek sahilinin amok koşucusu...

28.03.2020

Amuda kalkacak ünlümüz yok mu?

Instagram’da şu sıralar en çok spor ve egzersizle ilgili paylaşımlar ve meydan okumalar ilgi çekiyor.

25.07.2019

İnce görünmek mutluluktur

Kilolarınızı saklamak için her zaman vücudunuzun güzel olan kısımlarını ön plana çıkarmaya odaklanın. Omuzlarınızı beğeniyorsanız, omuzlarınızın dikkat çekeceği şekilde bluzlar tercih edin.

13.04.2018

Aşk, güzel kadınların tekelinde değil

Meriç Mekik. İyi eğitimli, matrak, kendiyle dibine kadar dalga geçebilen, ultra komplekssiz bir kadın.

6.08.2016

Yine mi kandırıldı yoksa?

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan olduğu dönemde TRT 1’de uslu gazetecilerin sorularını yanıtlarken şunu söylemişti: “EMASYA Protokolü’nü bir defa gündemimizden çıkaracağız.

8.06.2016

2016’da sizi neler bekliyor (2016'da Yengeç burcu)

Yengeç burcunda doğanları 2016 yılı boyunca neler bekliyor? Aşk, iş ve sosyal hayatlarında ne gibi gelişmeler olacak? Dikkatli olmaları gereken dönemler hangileri? Hepsi bu yazıda...

16.12.2015