MENÜ

Kolajen

Kolajen ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kolajen haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 947 Kolajen haberi bulunmuştur.

Kolajen Haberleri

Daha Genç Bir Cilt İçin Beslenme Taktikleri

Daha Genç Bir Cilt İçin Beslenme Taktikleri

Bu yiyecekler vücudumuzun sağlıklı olmasını sağlıyor. İşte daha genç bir cilt için beslenme taktikleri...

Güzel Bir Cildin 10 Püf Noktası

Güzel Bir Cildin 10 Püf Noktası!

Stresli bir yaşam, güneşin zararlı ışınları ve aşırı yağlı besinler cildimizi yıpratıyor. Sonuç; Donuk, lekeli ve kırışık bir cilt. Peki güzel bir cilt için 10 püf noktasını size söylesek...

22.05.2017Kişisel Bakım
Bu önemli gerçeği gözden kaçırmayın Bağırsaklarımız, ikinci beynimiz

Bu önemli gerçeği gözden kaçırmayın Bağırsaklarımız, ikinci beynimiz!

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doçent Dr. Gökhan Özışık

Tüm Yüz ve Boyunda Etkili Ultherapy ile 30 Dakikada Gençlik

Tüm Yüz ve Boyunda Etkili Ultherapy ile 30 Dakikada Gençlik!

Ultrason ile cilt germe sistemi Ultherapy, cilt gençleştirmede 30 dakikada ameliyatsız çözüm sunuyor. Medikal estetik alanında 23 yılını dolduran Özel Dermamed Poliklinikleri kurucusu Dr. Levent Türbedar konuyla ilgili detayları açıklıyor…

24.04.2017Kişisel Bakım
Eyvah Yaşlanıyorum Demeden Önce Önlem Alın

Eyvah Yaşlanıyorum Demeden Önce Önlem Alın!

Gece geç saatte yemek yemenin, uykusuz kalmanın, çok kahve içmenin size ifade çizgileri, donukluk ve geniş gözenekler olarak döneceğini biliyor musunuz? Yaşlanmanın ilk işaretleriyle mücadele etmek için önerilerimizi okuyun, erkenden önleminizi alın!

31.03.2017Kişisel Bakım
Selülit düşmanı 10 yiyecek

Selülit düşmanı 10 yiyecek

Özellikle yaz ayları yaklaşınca kadınlar için selülit en önemli sorun haline gelir. İşte selülit oluşumunu engelleyen bazı besinler...

14.03.2017Sağlık
Vücut çatlakları için doğal kür önerileri

Vücut çatlakları için doğal kür önerileri

Özellikle hamilelik gibi hızlı kilo değişimlerinde kendini gösteren vücut çatlakları birçok kadının ortak problemi. Çözümü ise doğal yöntemlerle yapılan düzenli bakımla mümkün.

23.02.2017Stil
C vitaminiyle 3 koldan gençleşme formülü

C vitaminiyle 3 koldan gençleşme formülü

Yaşımız ilerledikçe cildimizde kendiliğinden bulunan doğal C Vitaminini kaybetmeye başlıyoruz. Neyse ki limon var! Hayat canınızı ve cildinizi sıkmaya başladıysa birkaç basit adımla yaşınızı da sıkıntınızı atabilirsiniz.

18.02.2017Sağlık
Yaşlanmayı yavaşlatmanın 8 yolu

Yaşlanmayı yavaşlatmanın 8 yolu

Yaşlanmak, insan hayatının doğal döngüsünün önlenemez bir parçası. Yaşlanma, dış görünüşümüzle birlikte vücudumuzun diğer sistemlerinde de etkisini gösterdiğinden, aslında yaşlanmayı önleme fikri yalnızca dış görünüşümüzle ilgili değil.

15.02.2017Sağlık
Son teknoloji estetikte yeni dönemin kapılarını aralıyor

Son teknoloji estetikte yeni dönemin kapılarını aralıyor

Son birkaç yıldır estetik ve güzellik alanındaki gelişmelerin artmasıyla birlikte dünyadan sonra Türkiye’de de teknoloji alanında önemli adımlar atılıyor. Peki hangi teknolojiler bu alanda kullanılıyor?

15.02.2017Teknoloji
Cilt yaşlanmasına dur diyen harika yiyecekler

Cilt yaşlanmasına dur diyen harika yiyecekler

Yaşlanmak doğal bir süreç olsa da bunu geciktirmek sizin elinizde. Her ne kadar bakım uygulasanız da doğru beslenmek cilt güzelliğinin olmazsa olmazı. İşte cilt yaşlanmasına dur diyen harika yiyecekler...

8.02.2017Sağlık
10 adımda göz altı halkalarından kurtulun

10 adımda göz altı halkalarından kurtulun!

Gözler, yüzümüzün en çok dikkat çeken bölgesi. Mimiklerimizde en çok kullandığımız, iletişim açısından en az konuşmak kadar etkili olan ve “kalbin aynası” olarak görülen gözlerimizin ve göz çevremizin bakımı da bu nedenle oldukça önemli. Göz altındaki koyu halkalar ve morluklar, pek çoğumuzun ortak problemi ve ne yazık ki çok da çekici bir görüntü değil. Ne var ki, birkaç pratik güzellik tüyosu ile bu halkalardan kurtulmanız mümkün.

2.02.2017Sağlık
Kırışıklıkları Oluşmadan Durdurun

Kırışıklıkları Oluşmadan Durdurun!

Erken yaşlarda başlanabilecek tek anti-aging müdahalenin botoks enjeksiyonları olduğunu söyleyen Medikal Estetik Hekimi Dr. Karataş, doğru işlemlere doğru yaşlarda başlanması durumunda bu derin kırışıklıkların zaten oluşmayacağını belirtiyor.

23.01.2017Kişisel Bakım
Kış hastalıklarına karşı süper gıdalar

Kış hastalıklarına karşı süper gıdalar

Yaşar Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Gıda Teknolojisi Program Sorumlusu Dr. Eylem Ezgi Fadıloğlu, kış hastalıklarından korunmak için ‘süper gıdalar’ olarak bilinen balık, kemik suyuna çorba, kefir, kakao, ceviz, zencefil, baklagiller ve zeytinyağı gibi bağışıklık sistemini güçlendiren, besin değeri yüksek gıdaların tüketilmesini önerdi.

17.01.2017Dünya
Ayşe Arman PIxee’yle hamama girdi

Ayşe Arman PIxee’yle hamama girdi

“Canlı Barbie” ya da Jessica Rabbit olarak tanınıyor; 30 estetik ameliyat oldu, 6 kaburgasını aldırdı... Türkiye’ye vajina estetiği yaptırmak için geldi.

13.01.2017Magazin
Olduğunuzdan daha yaşlı görünmeyin

Olduğunuzdan daha yaşlı görünmeyin

Henüz gençlik çeşmesini keşfedemesek de yaş aldıkça nasıl göründüğümüzün yaşam tarzımızla doğrudan alakalı olduğunu artık biliyoruz. Günlük alışkanlıklarımızda yapacağımız ufacık değişikliklerin artık daha az kırışıklık ve daha dinç bir cilt demek olduğunun hepimiz farkındayız. Aşağıdaki beş alışkanlığı değiştirerek yılların yüzünüzden alıp ömrünüze katmasına yardımcı olun.

10.12.2016Sağlık
Sürdürülebilir güzellik

Sürdürülebilir güzellik

Dr. Buket Yıldırım, yaşında ve iyi görünmeye vurgu yaparak, "sürdürülebilir" güzelliğin herkes için bir ayrıcalık olduğunu söyledi. Medikal Estetik Hekimliği yapan Dr. Buket Yıldıran ile güzellik ve kalıcılığı hakkında konuştuk. Yıldırım, güzelliğin yaşında ve iyi görünmekle mümkün olacağını belirterek, "sürdürülebilir" güzelliğin ayrıcalık olduğunu ifade etti.

17.10.2016Sağlık
Yılın Her Mevsimi Uygulanabilecek Tedavi

Yılın Her Mevsimi Uygulanabilecek Tedavi!

Cildinizin yüzeyinde herhangi bir hasar olmadan, yüzünüzün gergin olmasını istemez misiniz? İşte Dr. Mustafa Karataş Scarlet-S tedavisini anlatıyor!

12.10.2016Kişisel Bakım
Dünyanın en basit ve ucuz karışımı ama cildinizde mucizeler yaratıyor...

Dünyanın en basit ve ucuz karışımı ama cildinizde mucizeler yaratıyor...

İlk izlenimin ne kadar önemli olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Karşımızdaki insanın bizimle ilgili fark ettiği ilk şeyler yüzümüz ve gülümsememiz oluyor. Dolayısıyla ilk görüşte akılda kalıcı olabilmek için sağlıklı bir görünüşe sahip olmak önemli bir faktör.

18.05.2016Sağlık
Pırıl pırıl bir cildin 8 kuralı

Pırıl pırıl bir cildin 8 kuralı

Güzellik, fiziksel görünüm ile başlar, kişinin iç dünyası ile bir bütün oluşturuyor. Ancak yaş ilerledikçe artan yorgunluklar, stres, uykusuzluk, sorumluluklar, çevre kirliliği, kimyasala maruz kalma gibi kişisel ve çevresel faktörler; ciltte kırışıklık, sarkma, lekelenme, parlaklık ve canlılığın kaybolması gibi sonuçlarla fiziksel değişikliklere sebep oluyor. Bu değişiklikler de, kişinin sağlıksız görünümüyle birlikte mutsuzluğa yol açıyor.

3.05.2016Sağlık
Cinsel İsteksizliğe Orgazm Aşısı

Cinsel İsteksizliğe Orgazm Aşısı!

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Çabuk Cömert, cinsel isteksizliğe orgazm aşısı tedavisini anlattı...

25.04.2016Kişisel Bakım
Dudak Üstü Çizgileri Nasıl Geçer

Dudak Üstü Çizgileri Nasıl Geçer?

Dudakların kuşkusuz yüz güzelliğine büyük bir katkısı var. En fazla mimik hareketlerinin oluştuğu bölge olan dudak çevresinde, özellikle dikey dudak üstü çizgileri bu güzelliği gölgeleyen estetik sorunların başında geliyor.

11.04.2016Kişisel Bakım
Yaz Mevsimine Kadar Sıkılaşmaya Var mısınız

Yaz Mevsimine Kadar Sıkılaşmaya Var mısınız?

Bölgesel zayıflama denilince son günlerin en etkin yöntemleri olan ve lazer ailesinin yeni üyeleri arasında yer alan lazer lipoliz yöntemi, prosedüreleri açısından, oldukça etkili sonuçların alınmasında fayda sağlıyor.

Yazar Sonuçları

Üzüm çekirdeği mi zerdeçal mı

Üzüm çekirdeği de, zerdeçal da mükemmel birer doğal ilaç. İkisinden de vazgeçmemek, mümkünse ikisinden birlikte faydalanmak en doğru olanı.

2.06.2017

Güncel sorunumuz medeniyet hastalıkları

SAĞLIK problemlerimizi kabaca “akut ve kronik hastalıklar” şeklinde ikiye ayırabiliriz.

14.05.2017

‘Glutation’u takdimimdir

Glutation doğal mucizelerden biri... Antioksidan özelliği başta olmak üzere pek çok olumlu etkisi, görevi var.

18.04.2017

Kural şu: Doğru yakıt alınacak ve mutlaka yakılacak!

Hepimizin genetik mirası aynı ve eşit değil. Böyle olduğu için de hepimizin “fabrika ayarları” yani “kullanım şartnameleri” farklı. Ve biz yakıt alırken de, o yakıtı harcarken de “imalat şartnamemize” uygun hareket etmek zorundayız.

6.04.2017

Sophia Loren'in güzellik sırrı ne?

Sophia Loren sadece oyunculuğu ve güzelliğiyle değil, 70’li yaşlar sonrasında bile genç ve güzel kalabilen pürüzsüz cildi nedeniyle de ilgiyle izlenen bir sanatçı.

22.02.2017

Kalbim 'küt küt' atıyor, ne yapabilirim?

Yaşınız, işiniz, sağlık durumunuz ne olursa olsun birdenbire hızlanan kalp atışları hepimizi endişelendirir. Kalp atışlarında hızlanmaya yol açabilen sağlık sorunlarının sayısı ise oldukça fazladır.

16.02.2017

Ayşe Arman PIxee’yle hamama girdi

“Canlı Barbie” ya da Jessica Rabbit olarak tanınıyor; 30 estetik ameliyat oldu, 6 kaburgasını aldırdı... Türkiye’ye vajina estetiği yaptırmak için geldi.

14.01.2017

Hafiye doktorlar geliyor

Hastalıkların sonuçlarına değil, sebeplerine odaklanan bir sağlık yaklaşımı içinde olan hafiye doktorlar geliyor. Sadece “hastalık teşhis etmek”le yetinmiyor, adeta bir “sağlık hafiyesi” gibi çalışıp muhtemel ve mevcut suçluları bertaraf ediyorlar.

27.12.2016

Kolajen artırıcı besinler neler?

Besin desteği endüstrisinin son yıllardaki en önemli uğraşlarından biri kaliteli kolajen destekleri üretmek. Biz haplarla değil de besinlerle kolajen üretimi nasıl artırılabilir ona bir bakalım. Buyurun...

9.12.2016

Meyve mi suyu mu?

Meyveleri meyve salatalarına, meyve salatalarını meyve pürelerine, meyve pürelerini de meyve sularına tercih edin.

5.12.2016

Eklemleri nasıl koruyacağız?

Eklem sorunları artık 30’lu yaşlarda başlıyor. Peki, ne oldu da eklemlerimiz bu kadar erken yaşlarda hastalanıyor?

24.11.2016

Saç dostu 10 besin

Etkileyici saçlara sahip olmak genç-yaşlı, kadın-erkek herkesin isteği. Saçlarımızın yapısı, kalitesi ve sağlığını belirleyen farklı pek çok neden olsa da beslenme tercihlerimiz en önemli belirleyici. Kısacası saçlarımızın her bir telinin sağlıklı uzayıp gelişebilmesi için bazı besin unsurlarına ihtiyacımız var. İşte bu nedenle saç sorunu olan herkesin beslenme biçimlerini gözden geçirmeleri gerekli. Peki, nedir bu “saç dostu” besin unsurları? Buyurun...

2.11.2016

Neden gerçek gıda?

Yiyip içtiklerimizin çoğu gerçek gıda olmaktan uzak şeyler. Kimisinde “renk verici” boyalar, kimisinde “koruyucu” kimyasallar, kimisinde ise “sentetik” şekerler, “iştah” açıcılar, hatta “acıktırıcılar” var.

14.10.2016

Sık sık uyukluyor musunuz

Sağlığın ve kaliteli yaşamın olmazsa olmazlarından biri de gece uykularıdır. Eğer gece uykunuz yeterli ve güzel değilse, mışıl mışıl uyuyup zımba gibi uyanmamışsanız, ne hayatınızın tadı tuzu, enerjisi yeterince iyidir, ne de sağlık süreçleriniz doğru düzgün çalışabilir. Ama şu iki nokta da önemlidir: Uykunun da bir doğal zamanı, belirli bir süresi var.

29.09.2016

Gençliğin güzelliğin sırrı onda

DR. Yasemin Amato, İran Tebriz doğumlu bir Azeri. Üniversite için geldiği İstanbul’u sevemedi, rotasını İzmir’e çevirdi.

24.09.2016

Güvenilir bir cilt dostu: Alfa lipoik asit

Hürriyet’te sağlık yazıları yazmaya başlayalı 10 yıldan fazla oldu. Bu yazılarda zaman zaman tavsiye ettiğim bazı doğal destekler var. Gönül rahatlığı ile söyleyebilirim, bunların hiçbiri ne zaman içinde tekrarlanan bilimsel çalışmalar, ne de bu destekleri kullananlarda beni mahcup edici neticeler verdi. Bunlar arasında ilk aklıma gelenler omega-3 destekleri, B12 destekleri, D vitamini destekleri ve alfa lipoik asit. Bugün de size yine kısa bir ALA hatırlatması yapacağım. Buyurun...

15.08.2016

Selülitlere Veda Etmenin Yolları!

Deniz mevsimine sayılı günler kala, bayanların en büyük estetik problemlerinden birisi olan selülitler için neler yapılabileceğini Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrah, Op. Dr. Bülent Cihantimur anlattı.

11.07.2016

Her yaşta genç görünmenin 9 yolu

Yaşlanmak, hayatın doğal ve normal bir parçası… Ancak yaşınızın ilerliyor olması harika görünmeyeceğiniz anlamına gelmez! Her yaşta güzel görünmenin sırrı; vücudun nasıl yaşlandığını anlamak, yeni ve sağlıklı alışkanlıklar edinmeyi öğrenmektir. Tabii ki genler ve çevresel faktörlerin etkisi büyük; ancak yapacağınız seçimler büyük fark yaratacaktır. 

25.06.2016

7 yaş gençleştirecek anti-aging rehberi

Uzaklarda aramayın: Cildinizin daha diri ve genç görünmesini sağlayacak çözümler mutfakta!

21.05.2016

Çocuğunuz varsa bunlara dikkat edin

Çocuğunuz varsa şu üç maddenin eksikliği konusunda dikkatli olun: Demir, Omega-3 ve D vitamini! Listede çinko, magnezyum, B12 vitamini, C vitamini, beta karoten ve daha pek çok ayrıntı daha var. Ama bu “ilk üç” bizde en mühimleri.

17.05.2016

2016 Estetik Trendleri

Op. Dr. Bülent Cihantimur 2016 estetik trendlerini sıralıyor...

13.05.2016

Karındaki Çatlaklar İçin Tek Çare!

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı, Op. Dr. Bülent Cihantimur, karın çatlakları için tek çarenin karın germe ameliyatı olduğunu vurguladı!

29.04.2016

Neden Yaşlanıyoruz?

Op. Dr. Bülent Cihantimur, yaşlanan yüz bölgesinde oluşan değişimleri ve bu değişimler için alınabilecek önlemleri anlattı:

26.04.2016