EKSTRA
MENÜ

Kit

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.258 haberi bulunmuştur.

Kit Haberleri

Sulama sorununa ‘güneşli’ çözüm

Sulama sorununa ‘güneşli’ çözüm

Denize yaklaşık 105 kilometre uzaklıktaki Demirkent köyünde, geçimlerini zeytin üretimi ve diğer tarımsal faaliyetlerle sağlayan çiftçiler, sulamada sıkıntı yaşayınca devlet yetkililerinden yardım istedi.

28.09.2021Ekonomi
Kemal Kılıçdaroğlu: Yüksek yetenek inşasını sağlamalıyız

Kemal Kılıçdaroğlu: Yüksek yetenek inşasını sağlamalıyız

CHP Lideri Kılıçdaroğlu dün İzmir’de çeşitli toplantılara katılırken, “Kendi ülkemizde yüksek yetenek inşasını sağlayamazsak, hızlı büyüme şansımızı kaybederiz. Bir ülkenin nüfusunun ortalama yüzde 2’si zeki insanlardan oluşuyor. En büyük kaybımız; yüksek yetenekli insanların geleceğini dışarıda aramalarıdır” dedi.

27.09.2021Gündem
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: En büyük kaybımız; yüksek yetenekli insanların geleceğini dışarıda aramalarıdır

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: En büyük kaybımız; yüksek yetenekli insanların geleceğini dışarıda aramalarıdır

İZMİR'de Fütürizm-Apaydınlık Bir Gelecek Çalıştayı'na katılan Cumhuriyet Hak Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hızlı büyüme şansının yüksek yetenek inşasına bağlı olduğunu belirterek "Yüksek yetenek inşası, ülke nüfusunun ortalama yüzde 2'sini oluşturan zeki bireylerin korunması ve sorunlarının çözülmesini içerir. Bizim en büyük kaybımız; yüksek yetenekli insanların geleceğini dışarıda aramalarıdır" dedi.

26.09.2021Gündem
UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi Suphi Yerlihindinin dükkanını soydular

UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi Suphi Yerlihindi'nin dükkanını soydular

Mardin'de UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü telkari ustası Suphi Yerlihindi'nin (77) dükkanına giren kişi ya da kişiler, 20 yıl boyunca el emeği göz nuru dökerek işlediği yaklaşık 7 kilo gümüşü çaldı. Yerlihindi, "Ben yaşayan insan hazinesiyim. Bu bana yapılır mı? Çaldığınız gümüşün derdinde değilim ama siz benim 20 yıllık el emeğimi çaldınız. Benim emeğimi çaldılar. Hayatımı çaldılar" dedi.

26.09.2021Haber
UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü Suphi Hindiyerliye şok Bu bana yapılır mı

UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü Suphi Hindiyerli'ye şok! 'Bu bana yapılır mı?'

Mardin'de UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü telkari ustası Suphi Suphi Hindiyerli'nin (77) dükkanına giren kişi ya da kişiler, 20 yıl boyunca el emeği göz nuru dökerek işlediği yaklaşık 7 kilo gümüşü çaldı. Suphi Hindiyerli, "Ben yaşayan insan hazinesiyim. Bu bana yapılır mı? Çaldığınız gümüşün derdinde değilim ama siz benim 20 yıllık el emeğimi çaldınız. Benim emeğimi çaldılar. Hayatımı çaldılar" dedi.

26.09.2021Gündem
Çatışma Türleri Nelerdir, Kaça Ayrılır Psikolojide Gruplar Arası Çatırma Nedir

Çatışma Türleri Nelerdir, Kaça Ayrılır? Psikolojide Gruplar Arası Çatırma Nedir?

Çatışma türleri özellikle psikoloji alanında yer alan önemli konulardan bir tanesini oluşturmaktadır. Sizin için çatışmanın ne demek olduğunu, çatışma türlerinin neler olduğunu ve psikolojide yer alan çatışma türlerini derledik.

24.09.2021Araştırma
Divan Edebiyatı Nazım Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Tekke Edebiyatı Nazım Şekilleri..

Divan Edebiyatı Nazım Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Tekke Edebiyatı Nazım Şekilleri..

Divan edebiyatının Türk edebiyatında önemli bir yeri vardır. Edebiyatçılar, İslam kültüründen etkilenerek eserler üretmişlerdir. Divan edebiyatında daha ziyade nazım eserleri ön plana çıkıyor. Nazım eserleri de türlere ayrılıyor. Türler, işlenen, ele alınan konuya göre sınıflara ayrılıyor. Nazım türlerini öğrenip, hangi eserin hangi türün içinde olduğunu öğrenebilirsiniz. Divan edebiyatında nazım türlerini, özelliklerini detaylı olarak derledik.

24.09.2021Araştırma
Kene Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Kenelerin Hepsi Zehirli Mi, Kaç Türü Vardır

Kene Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Kenelerin Hepsi Zehirli Mi, Kaç Türü Vardır?

Kene; bilhassa yaz mevsimlerinde pikniklerin keyfini bozan, ölümcül sonuçlara neden olan tehlikeli böcek türüdür. Türkiye dahil pek çok ülke çapında ölümlere sebep olurlar. Keneler ısırdıkları yerlerde zehrini salmakla beraber ölümlere dahi neden olmaktadırlar. Kenenin pek çok türü vardır. Peki, kene türleri ve özellikleri nelerdir? Kenelerin hepsi zehirli mi, kaç türü vardır detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Doktor Hasan Gokalın aşı savaşı Aldığı bir karar bütün hayatını altüst etti...

Doktor Hasan Gokal'ın aşı savaşı! Aldığı bir karar bütün hayatını altüst etti...

Dr. Hasan Gokal'ın harekete geçmek için sadece 6 saati vardı ve doğru kararı aldığına inanıyordu. O kararın hayatını değiştireceğini ise tahmin bile edemezdi.

23.09.2021Dünya
ABD bu görüntüleri konuşuyor Durum kontrolden çıktı

ABD bu görüntüleri konuşuyor! 'Durum kontrolden çıktı'

ABD'de günlerdir Del Rio'daki Uluslararası Köprü'nün altında bekleyen göçmenlerin sayısının bir gecede ikiye katlaması ülkeyi karıştırdı. Yetkililer 'durum kontrolden çıktı' açıklaması yaparken ABD Başkanı Biden'a tepki yağıyor.

17.09.2021Dünya
TUSAŞtan 5 bin teknisyene sanal gerçeklik eğitimi

TUSAŞ'tan 5 bin teknisyene sanal gerçeklik eğitimi

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) sanal gerçeklikle 5 bin teknisyenine üretim ve tasarım eğitimi veriyor.

15.09.2021Ekonomi
5 Ekim hangi burç ve burcu ne 5 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

5 Ekim hangi burç ve burcu ne? 5 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji hep odak noktası ve merak konusu olmuştur. İşte 5 Ekim hangi burç, özellikleri, 5 Ekim tarihinde doğanların yükseleni, 5 Ekim tarihinde gerçekleşen tarihi olaylar ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

14.09.2021Burçlar
KİTlerde en yüksek ödenek TPAOya

KİT'lerde en yüksek ödenek TPAO'ya

Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) arasında en yüksek ödenek teklif tavanı, 2022 için 22 milyar 135 milyon 114 bin lira ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Genel Müdürlüğüne verildi.

12.09.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Bakan Pakdemirli CNN Türkte açıkladı: 5 yangın söndürme uçağı alınacak

Son dakika haberi: Bakan Pakdemirli CNN Türk'te açıkladı: 5 yangın söndürme uçağı alınacak

Türkiye son dönemde peş peşe yaşanan yangın ve sel felaketleriyle mücadele ederken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, her gün pek çok kez kameraların karşısına geçerek kamuoyunu bilgilendirmişti. Bakan Pakdemirli, başta orman yangınlarıyla mücadelede alınacak tedbirler olmak merak edilen tüm sorulara Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programında yanıt verdi. Pakdemirli canlı yayında, 5 yangın söndürme uçağının alınacağını söyledi. Ayrıca Bakan Pakdemirli, THK ile bir sorunlarının olmadığının da bilgisini aktardı.

1.09.2021Gündem
Apple Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor Apple Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Apple Hangi Ülkenin Markası Ve Nerede Üretiliyor? Apple Ne Zaman Kuruldu, Sahibi Kim Ve Kısaca Tarihçesi

Apple dijital ürün satan bir markanın ismidir. Apple kelimesi İngilizce kökenli bir sözcüktür. Bu sözcüğün Türkçe karşılığı ise elma demektir. Marka bu sebepten dolayı ürettiği dijital ürünlerinin üzerinde elma sembolünü kullanmaktadır. Bu bakımdan yazıda sizler için bilgilendirici şekliyle detaylı olarak Apple hangi ülkenin markasıdır ve nerede üretilmektedir, Apple ne zaman kuruldu, sahibi kim ve kısaca tarihçesi gibi konuları derledik.

31.08.2021Araştırma
Yüzde yüz Türk sermayeli Anatolia’dan 70’ten fazla ülkeye ihracat robotik cihaz desteği

Yüzde yüz Türk sermayeli Anatolia’dan 70’ten fazla ülkeye ihracat robotik cihaz desteği

Genetik ve enfeksiyon hastalıklarını saptayan tanı kitleri ve cihazları geliştirip üreten, yüzde 100 Türk sermayeli biyoteknoloji firması Anatolia Tanı A.Ş., 2021’in ilk 6 ayında yaklaşık 200 milyon lira ciro elde etti.

29.08.2021Ekonomi
Türk bilim insanlarından alzheimer riskini ölçen kit

Türk bilim insanlarından 'alzheimer' riskini ölçen kit

Üniversite-Sanayi iş birliği, Sankara Beyin ve Biyoteknoloji Merkezi desteğiyle geliştirilen "NishKİT Sporadik Alzheimer Riski PCR Tanı Kiti" kişinin Alzheimer hastalığına yakalanma riskini ölçüyor. Kiti geliştiren ekipte yer alan Dr. Aynur Müdüroğlu Kırmızıbekmez, "Dudak içi ve dilden DNA örneği alarak 6 genin taramasını yapıyoruz" dedi. Kırmızıbekmez, 2 saat içinde hızlı bir şekilde sonuç alınabildiğini belirtti.

26.08.2021Haber
Bir zamanlar bölgenin en büyüğüydü, bugün haritadan silinmek üzere...  Bu haber hepimizi ilgilendiriyor

Bir zamanlar bölgenin en büyüğüydü, bugün haritadan silinmek üzere... Bu haber hepimizi ilgilendiriyor!

Gittikçe artan sıcaklıklar, azalan yağışlar ve yanlış uygulamalarla birkaç yıl içinde Ortadoğu'nun birçok yeri yaşanamaz hale gelecek. Sınırımızın sadece 50 kilometre uzağındaki bir gölün son 20 yıldaki değişimi bu sorunun en net göstergelerinden biri. Tüm detaylar haberimizde...

26.08.2021Dünya
PCR sahtekârlığına karşı test denetimi

PCR sahtekârlığına karşı test denetimi

Koronavirüsle mücadelede uçak yolculuğu, konser, sinema gibi yerler ve eğitim personeline yönelik aşı olmayanların iki günde bir PCR testi yaptırmasına ilişkin zorunluluk sıkı denetime alınıyor.

25.08.2021Gündem
Büyükanne rolü bekliyordum

Büyükanne rolü bekliyordum

Deneyimli oyuncu Salma Hayek, yeni filmi Eternals'taki rolü hakkında konuştu.

20.08.2021Keyif
Otomotiv devinden flaş karar Üretimi yeniden durduruyor

Otomotiv devinden flaş karar! Üretimi yeniden durduruyor

Merkezi ABD'de bulunan otomotiv üreticisi Ford, yarı iletken çip tedariki sorunu nedeniyle Almanya Köln'deki fabrikasında üretime geçici olarak tekrar ara vereceğini duyurdu.

17.08.2021Ekonomi
Korkutan grafik 2022yi cepten yiyoruz… Dünyanın iliği kurur...

Korkutan grafik! 2022'yi cepten yiyoruz… 'Dünyanın iliği kurur...'

Bu yıl dünyanın bize sunduğu sürdürülebilir kaynakları geçen yıla göre neredeyse bir ay önce tükettik. Öyle ki, limit aşımının gerçekleştiği 29 Temmuz gününden beri bir sonraki senenin kaynaklarını tüketmeye başladık.

11.08.2021Gündem
Tunceli Valiliği’nden yangın açıklaması

Tunceli Valiliği’nden 'yangın' açıklaması

Tunceli Valiliği, bazı sosyal medya hesaplarında yer alan, Hozat ilçesindeki Gedikler mevkiinde operasyon sırasında helikopter bombardımanı sonrası orman yangını çıktığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

1.08.2021Gündem
Son dakika: Tunceli Valiliğinden sosyal medyadaki yangın iddialarına yalanlama geldi

Son dakika: Tunceli Valiliğinden sosyal medyadaki yangın iddialarına yalanlama geldi

Tunceli Valiliğinden helikopterden açılan ateşle orman yangını çıktığı iddialarına yalanlama geldi. Açıklamada "Olay sonrası terör örgütü mensupları kendi kıt akıllarınca birliklerimizin alana intikallerini engellemek ve kaçabilmek amacıyla bulundukları yerde yangın çıkarmışlar, örtü yangını başlatmışlardır" ifadesine yer verildi.

31.07.2021Gündem
Öncelik yeşil ve dijital

Öncelik yeşil ve dijital

Avrupa Yeşil Mutabakatı doğrultusunda sürdürülebilir üretim ve yeni ekonominin temeli olan dijital dönüşümü öncelikli çalışma alanı olarak belirlediklerini söyleyen Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD) Genel Başkanı Nilüfer Çevikel, çevre ile uyum içerisinde, aynı zamanda yüksek katma değer üretebilen endüstrilerin yaygınlaşması için çalışmalar yürüteceklerini açıkladı.

31.07.2021Ekonomi
Son dakika... Mersinin Silifke ilçesinde orman yangını 5 mahallede evler boşaltıldı

Son dakika... Mersin'in Silifke ilçesinde orman yangını! 5 mahallede evler boşaltıldı

Mersin'in Silifke ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Yangın nedeniyle Mersin-Antalya kara yolu bir süre çift yönlü ulaşıma kapatıldı. Çıkan orman yangını, gece saatlerinde de devam ediyor. Poyrazın da etkisiyle yangının hızla ilerlemesi nedeniyle Yeşilovacık, Akdere, Işıklı, Bağalanı ve İmamuşağı mahallelerinde evler tahliye edildi.Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok," Gece saatlerinde rüzgarın artmasıyla yangınlar kontrolden çıktı. Mahallelerimizi boşalttık, boşaltmaya da devam ediyoruz." ifadelerini kullandı.

29.07.2021Gündem
Memurlar yüzde 21 zam istedi

Memurlar yüzde 21 zam istedi

Memur sendikaları, istedikleri zammı hükümete bildirdi. Memur-Sen ve Kamu-Sen’in ortak teklifinde 600 liralık seyyanen zammın üstüne  2021 yılı için yüzde 21 artış talep edildi. Yapılacak sözleşme 4 milyonu aşkın kamu görevlisi ve 2 milyona yakın memur emeklisini doğrudan ilgilendiriyor.

27.07.2021Ekonomi
Son dakika... Memur-Sen zam talebini açıkladı

Son dakika... Memur-Sen zam talebini açıkladı

Memur-Sen, 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri kapsamında kamu görevlileri için 600 TL seyyanen zam, 2022 için yüzde 21, 2023 için ise yüzde 17 zam talep etti.

26.07.2021Ekonomi
Son dakika haberi: TOKİnin 1 Milyonuncu Konut Teslim Töreni... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimsenin başaramadığını biz başardık

Son dakika haberi: TOKİ'nin 1 Milyonuncu Konut Teslim Töreni... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kimsenin başaramadığını biz başardık

Son dakika... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Sincan Saraycık TOKİ Konutları'nda TOKİ 1 Milyonuncu Konut Anahtar Teslim Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan," TOKİ vasıtasıyla dünyada kimsenin başaramadığını biz gerçekleştirdik. Yaklaşık 200 milyar liralık yatırımla her kesimden insanımızı ev sahibi yaptık. Son olarak 100 bin sosyal konut kampanyası başlattık. Yatay mimari esaslı, mahalle kültürünü yaşatan bu kampanyada 12 bin sosyal konutun yapımını tamamladık. Halen 76 bin sosyal konutun inşasına devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

7.07.2021Gündem
Makine Kimya şirket oldu

Makine Kimya şirket oldu

Türkiye'nin en eski KİT’lerinden Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), Meclis’te kabul edilen yasayla “Anonim Şirket” oldu.

1.07.2021Gündem
Maceraperest teknolojiler

Maceraperest teknolojiler

Düyayı etkisi altına alan pandemi süreci devam ederken iş ve eğlence için kapalı mekânları değil açık alanları tercih ediyoruz. Peki evden uzaklaştığımız zaman hangi teknolojik cihazları yanımıza almalıyız? Sizler için bu teknolojik cihazları bir araya getirdik.

26.06.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Akardan ABD ile Afganistan görüşmesine ilişkin açıklama

Son dakika... Bakan Akar'dan ABD ile Afganistan görüşmesine ilişkin açıklama

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afganistan'daki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı'nın güvenliğine ilişkin, "ABD teknik heyeti bugün bakanlığımıza geldi, görüşmeler yapıyoruz. Şu an için alınmış herhangi bir karar yok. Mevcut personelimiz dışında bölgeye giden personelimiz bulunmamaktadır" dedi.

24.06.2021Gündem
Son dakika... Bakan Varank: Yolumuza dolu dizgin devam ediyoruz

Son dakika... Bakan Varank: Yolumuza dolu dizgin devam ediyoruz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Hassas Güdüm Kiti-82 Teslimat Töreni'nde konuştu. Bakan Varank "Bugün teslimini gerçekleştirdiğimiz HGK-82’ler ise; ASFAT–TÜBİTAK SAGE ortaklığında yürütülen toplamda 1000 adetlik kit projesi kapsamında üretimi tamamlanan ilk parti. İnşallah 2022 Ağustos ayına kadar tamamı teslim edilmiş olacak" dedi.

24.06.2021 Ekonomi
50 milyar TL yatırım yaptı, Türkiyede dijitalleşmenin yolunu açtı

50 milyar TL yatırım yaptı, Türkiye'de dijitalleşmenin yolunu açtı

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, "2020 sonu itibarıyla Türkiye'ye toplamda 50 milyar TL'lik yatırım yaptık. Aynı hızla yeni yatırımlarımızı sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.

22.06.2021Teknoloji

Yazar Sonuçları

Deliler hep hayal kursun!

DasDas, Devekuşu Kabare’nin efsanevi oyunlarından ‘Deliler’i 1987’den bugüne ışınlıyor. Metin Akpınar’ın süpervizörlüğünde hazırlanan ve orijinaline sadık kalarak yeniden yorumlanan kabare; seyirciyi salondan eve mutlu yollayacak bir iş olmuş.

9.10.2021

Asgari ücret KKTC’de Türkiye’yi geçti

Önlenemeyen hayat pahalılığı ve vergi kesintilerinden ötürü eline geçen para kuşa dönen 10 milyona yakın asgari ücretli şimdiden aralıkta toplanacak Asgari Ücret Tespit Komisyonu’ndan çıkacak karara odaklandı.

1.10.2021

Almanya’da seçmen ‘sosyal adalet’ istiyor

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak seçimlere az bir süre kaldı. Partilerin propaganda çalışmaları harıl harıl devam ediyor. İktidardaki muhafazakar Hıristiyan Birlik Partileri seçim yarışına önde başlamışlardı. Ardından Yeşiller rüzgârı esiyordu. Son 20 yıl içinde oylarının yüzde 20’sini kaybeden sosyal demokratlar ise çok gerilerden geliyordu. Ancak iki hafta önce sosyal demokratlar öne geçti.

10.09.2021

Taliban meşrulaştırılmamalı

Taliban’ın Kabil Havalimanı’nın işletilmesi için Türkiye’den istediği teknik destek konusunda muhalefet, hak ve özgürlükler alanında adım atılmasını önkoşul olarak açıkladı.

1.09.2021

İklim krizi ile nasıl mücadele etmeliyiz?

İklim krizi, tüm hayatımızı etkileyen ve bundan böyle de etkileyecek olan, Dünya’nın en temel sorunlarından biri… İklim değişikliğinin ortaya çıkardığı korkunç sonuçlara şimdiden oldukça çarpıcı bir şekilde tanıklık ediyoruz… Artık, Dünyamızın geleceğine yönelik çok ciddi bir kırılma anına ulaştık ve bir takım kritik kararları hızlıca alıp, aksiyona geçmemiz gereken bir dönemdeyiz.

18.08.2021

Karım beni patronuyla aldattı

Karım çalıştığı kreşteki müdürüyle beni aldattı. İkisinin birbirlerine attıkları aşk mesajlarını ve beraber çekilen özel görüntülerini adamın eşi bana gösterdi.

12.08.2021

Askeri uçakları dönüştürebiliriz

Türkiye’nin birçok noktasında orman yangınları devam ediyor. Yapılan müdahaleler ve yangının uzun sürmesi tartışmaları da beraberinde getirdi. Ancak bu tip yangınlarda kullanılması için Türk Hava Kuvvetleri’nin elindeki 49 adet CN 235 nakliye uçağı devreye alınabilir. Uçak başına 1-2 milyon dolarlık bir harcama ile uçaklara yangın söndürme kitleri takılabilir. Takılan kitler istendiğinde çıkarılarak, nakliye, asker taşıma gibi görevler yapılabilir.

4.08.2021

Sorun, o anlayış!

Pandemiye dönüşen KOVİD-19 ile mücadelede, aşılama çalışmalarının başlamasıyla, vaka ve ölüm oranlarındaki azalmaları görünce ne kadar sevinmiştik.Hastanelerde yaşanan yoğunluğun sona erdiğini öğrenince de, mutlu olmuştuk.

1.08.2021

Madalyalar sonra gelir zaten

Gencecik Türkiye Cumhuriyeti, 1924 yılında Paris’te düzenlenecek olimpiyat oyunları için davet edildiğinde dönemin İdman Cemiyetleri İttifakı’nın başkanı olan Ali Sami Yen, Ankara’nın yolunu tutar.

29.07.2021

Eğitimde fatura ağır: Ne adalet kaldı ne güven

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki birinci yerleştirme sonuçları dün açıklandı. Eğitim-İş bu yılki LGS’yi “Çocuklarımız bu sınavdan umudunu kesiyor” diye değerlendirdi.

27.07.2021

First class koltuğunda, havyarlı, şampanyalı, bir kavanoz yolcu

Geçen hafta cuma günü Los Angeles’tan kalkan bir uçağın first class mevkisindeki bir koltuğa Louis Vuitton bir çanta kondu.

20.07.2021

Sertab haklı mı haksız mı?

Bodrum’da bir çevre etkinliğine katılan Sertab Erener’in, “Artık çocuk doğurmamamız gerekiyor. Biraz duralım gerçekten, çoğalmamamız gerekiyor. Fareden beter olduk, onlar bizden az ürüyor olabilirler” açıklaması tartışılıyor.

9.07.2021

CHP’li büyükşehirler neler istiyor?

CHP’li 11 büyükşehir belediye başkanından 10’u, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ev sahipliğinde, hafta sonu Antalya’da bir araya geldi.

6.07.2021

10 saniye Kovid testi hayatı da kolaylaştırır

BU yılın başında Bilkent Üniversitesi’nde geliştirilen yüksek teknoloji ürünü “Diagnovir”u yazmıştım.

27.06.2021

Trafikte 50cc tehlikesi!

Tüm Anadolu Motosikletli Kuryeler Federasyonu(TAMKF) Onursal Başkanı Yakup Sağlam, “Trafikteki 50cc motorlu bisiklet tehlikesine bir an önce önlem alınmalı” diyor.

21.06.2021