MENÜ

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.465 Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ olarak kısaltılabilir), Türkiye'nin Çanakkale ilinde yer alan devlet üniversitesidir. SCIMAGO 2012 yıllık raporunda dünyanın en iyi 1500 üniversitesinden biri olarak listelenmiştir. Üniversite, 2013 yılında Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye'nin En Girişimci Üniversiteleri Listesi'nde yer almıştır. ÇOMÜ, Uluslararası Üniversiteler Birliği'nin, Avrupa Üniversiteler Birliği'nin, ADIM Üniversiteler Konsersiyumu'nun ve Trakya Üniversiteler Birliği'nin üyesidir. Üniversitenin logosunda, Türk Bayrağı üzerinde Çanakkale Şehitleri Anıtı bulunmaktadır.


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Haberleri

Masumlar Apartmanı Gülben kimdir, hastalığı nedir Merve Dizdar ile ilgili bilgiler

Masumlar Apartmanı Gülben kimdir, hastalığı nedir? Merve Dizdar ile ilgili bilgiler

Masumlar Apartmanı oyuncuları arasında yer alan Merve Dizdar dizide Gülben karakterine hayat veriyor. Senaryosu Dr. Gülseren Budaycıoğlu’nun kitabından alınarak hazırlanan ve gerçek hayata dayalı hikayelerden oluşan dizide, Gülben yaşadığı travmalardan dolayı geceleri altını ıslatan bir karakter. İşte Merve Dizdar ile ilgili bilgiler

29.09.2020Televizyon
Üniversitelerden uzaktan eğitim kararı

Üniversitelerden 'uzaktan eğitim' kararı

Güz döneminde öğretime uzaktan devam edeceğini açıklayan üniversiteler arasına Nevşehir Hacı Bektaş Veli, Dumlupınar, Ege, Kırklareli, Bilecik Şeyh Edebali, MEF, Akdeniz, Trakya, Balıkesir, Batman ile Çanakkale Onsekiz Mart üniversiteleri de katıldı. Sağlık Bakanlığı’nın YÖK’e ilettiği tavsiyenin ardından bir çok üniversite uzaktan eğitim kararı almıştı.

9.09.2020Eğitim
ÇOMÜde 8 dakikada sonuç veren çift antikorlu Covid-19 tanı kiti geliştirildi

ÇOMÜ'de 8 dakikada sonuç veren çift antikorlu Covid-19 tanı kiti geliştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (ÇOMÜ) yeni tip koronavirüsü tespit eden, çift antikorlu bir tanı kiti geliştirildi. Seri üretimine başlanacak kit ile 8 dakikada yüzde yüze yakın doğru sonuç alınabilecek.

8.09.2020Haber
Türkiyede üretildi, dünyada bir ilk 8 dakikada sonuç veriyor...

Türkiye'de üretildi, dünyada bir ilk! 8 dakikada sonuç veriyor...

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (ÇOMÜ) yeni tip koronavirüsü tespit eden, çift antikorlu bir tanı kiti geliştirildi. Seri üretimine başlanacak kit ile 8 dakikada yüzde yüze yakın doğru sonuç alınabilecek.

8.09.2020Gündem
8 dakikada koronavirüs tanısı koyan yerli kit geliştirildi

8 dakikada koronavirüs tanısı koyan yerli kit geliştirildi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde (ÇOMÜ), yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) 8 dakikada tespit eden kit geliştirildi

8.09.2020Teknoloji
Maydos Antik Kentinde 3 bin yıllık koç figürü bulundu

Maydos Antik Kenti'nde 3 bin yıllık koç figürü bulundu

Çanakkale’nin Eceabat ilçesindeki Maydos Antik Kenti'nde devam eden kazı çalışmalarında, Erken Demir Çağı'ndan kalma koç figürü bulundu. Kazı Başkanı Doç. Dr. Göksel Sazcı, 10 santimetre uzunluğundaki koç figürünü bu yılki kazılarda bulduklarını belirterek, "Bu koç figürü, bölgede ender bulunan hayvan figürlerinden bir tanesi. Kazı çalışmalarımızda ilk defa böyle bir obje karşımıza çıkıyor" dedi.

7.09.2020Seyahat
Çanakkalede aynı yerde peş peşe iki kaza 1 ölü, 6 yaralı

Çanakkale'de aynı yerde peş peşe iki kaza! 1 ölü, 6 yaralı

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, aynı yerde art arda meydana gelen iki trafik kazasında bir kişi kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı.

3.09.2020Gündem
Kedi Mokali, Maydos Antik Kenti ve kazı ekibinin maskotu oldu

Kedi 'Mokali', Maydos Antik Kenti ve kazı ekibinin maskotu oldu

ÇANAKKALE'nin Eceabat ilçesinde 5 bin yıllık geçmişe sahip Maydos Antik Kenti'nin kazı başkanı Doç. Dr. Göksel Sazcı, geçen yıl Barbaros Mahallesi'ndeki evinin yakınlarında, bir bölümü toprak altında kalmış halde bulduğu yavru kediyi sahiplendi. Sazcı, 'Mokali' ismini verdiği kediyi bu yaz, kazı yaptığı Maydos Kilisetepe Höyüğü'ne götürdü. Kedi, antik kentin maskotu oldu.

3.09.2020Gündem
Staj için dijital platform kuracaklar

Staj için dijital platform kuracaklar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri iş kadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle iş başına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Çanakkale’deyiz...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

30.08.2020Ekonomi
Uzmanlar jeoradar sistemini kullanarak toprağın röntgenini çekiyor

Uzmanlar jeoradar sistemini kullanarak toprağın röntgenini çekiyor

Çanakkale'nin Ezine ilçesinde denize yakın bir bölgedeki Alexandria Troas Antik Kenti'nde devam eden kazılarda, toprak altında olabilecek kalıntıların yerleri, boyutları, uzunlukları ve yayılım alanlarının tespiti için "jeoradar" sistemi kullanılıyor.

28.08.2020Teknoloji
Alexandria Troas kazısında uzmanlar toprak altının röntgenini çekiyor

Alexandria Troas kazısında uzmanlar toprak altının röntgenini çekiyor

Çanakkale'nin Ezine ilçesinde denize yakın bir bölgedeki Alexandria Troas Antik Kenti'nde devam eden kazılarda, toprak altında olabilecek kalıntıların yerleri, boyutları, uzunlukları ve yayılım alanlarının tespiti için "jeoradar" sistemi kullanılıyor.

28.08.2020Seyahat
Maydos Kilisetepe Höyüğü kazılarında Tunç Çağı dönemlerinin izleri araştırılıyor

Maydos Kilisetepe Höyüğü kazılarında Tunç Çağı dönemlerinin izleri araştırılıyor

Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Eceabat ilçesinin merkezinde ve denize yakın bir alanda bulunan Maydos Kilisetepe Höyüğü'nde 11'inci yıl kazılarına devam eden kazı ekibi, iki farklı alanda yoğunlaştı.

26.08.2020Seyahat
Maydos Kilisetepe Höyüğünde Tunç Çağının izleri aranıyor

Maydos Kilisetepe Höyüğü'nde Tunç Çağı'nın izleri aranıyor

Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Eceabat ilçesinin merkezinde ve denize yakın bir alanda bulunan Maydos Kilisetepe Höyüğü'nde 11'inci yıl kazılarına devam eden kazı ekibi, iki farklı alanda yoğunlaştı.

26.08.2020Keyif
Kazdağlarının kuş envanterine 5 yeni tür eklendi

Kazdağları'nın kuş envanterine 5 yeni tür eklendi

Kazdağları'nda bir grup araştırmacı tarafından yürütülen çalışma kapsamında daha önce bölgede varlığı bilinmeyen 5 yeni kuş türü görüntülendi.

4.08.2020Teknoloji
Çay özü ve bordan doğal dezenfektan üretecekler

'Çay özü ve bor'dan doğal dezenfektan üretecekler

ÇOMÜ'de bir araştırma kapsamında doğal ürünler kullanılarak, özellikle gıda üretiminde virüslere karşı etkili olduğu belirlenen solüsyon elde edildi.

27.07.2020Teknoloji
Türkiyenin sakin adası Gökçeada’dan korkutan görüntüler

Türkiye'nin sakin adası Gökçeada’dan korkutan görüntüler

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde toplu uğur böceği ölümleri, görenleri tedirgin etti. Uzmanlar yaşanan uğur böcekleri ölümleriyle ilgili, zararlı haşerelerin engellenmesi için pestisitin fazla kullanılması ya da artan uğur böceği popülasyonunun artmasından kaynaklı olduklarını belirtiyor.

20.07.2020Seyahat
Gökçeadada tedirgin eden olay İlk defa böyle bir şeyle karşılaştım

Gökçeada'da tedirgin eden olay! 'İlk defa böyle bir şeyle karşılaştım'

Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde toplu uğur böceği ölümleri, görenleri tedirgin etti. Uzmanlar yaşanan uğur böcekleri ölümleriyle ilgili zararlı haşerelerin engellenmesi için pestisitin fazla kullanılması ya da uğur böceği popülasyonunun artmasından kaynaklı olduklarını belirtiyor. Uğur böceklerinin görüntüsünü çeken Burak Çiftci, ''Daha önce Gökçeada, Bozcaada ve diğer adalarda da çok bulundum ama ilk defa böyle bir şey görüyorum'' dedi.

19.07.2020Gündem
Survivor Derya Can kimdir nereli kaç yaşında

Survivor Derya Can kimdir nereli kaç yaşında?

Survivor Derya Can, yarışmanın ardından da isminden söz ettirmeye devam ediyor. Sporcu kişiliği ile yarışmada dikkatleri üzerine çeken Derya Can, yeniden gündeme gelmesiyle birlikte internet üzerinden araştırılan isim olmaya başladı. Peki, Survivor Derya Can kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, o isim hakkında merak edilen bazı bilgiler

13.07.2020Hayat
Masterchef Türkiye 2020 yeni sezon ne zaman başlayacak

Masterchef Türkiye 2020 yeni sezon ne zaman başlayacak?

TV 8 ekranlarında izleyicilerin karşısına çıkacak olan Masterchef Türkiye 2020 için yeni sezon yaklaşıyor. Geçtiğimiz sezon heyecan dolu finali ile bir kişiyi hayallerine kavuşturan Masterchef Türkiye, 2020-2021 sezonu için çekimlere başladı. Yeni sezona başlamadan önce ön eleme gerçekleştirecek olan jüri üyeleri, stüdyoda yarışacak ekibi belirleyecek. Peki, Masterchef Türkiye 2020 yeni sezon ne zaman başlayacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

8.07.2020Televizyon
Barış Durmaz’dan ilk roman

Barış Durmaz’dan ilk roman

İnşaat teknikeri olan ve aynı zamanda felsefe-psikolojiye ilgi duyan Barış Durmaz'ın ilk kitabı raflarda yerini aldı. 31 yaşındaki Durmaz’ın ilk romanı “Zor” İkinci Adam Yayınevi tarafından okura sunuluyor.

8.07.2020Keyif
11 yeni fakülte kuruldu 3’ü kapatıldı

11 yeni fakülte kuruldu 3’ü kapatıldı

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte, enstitü ve yüksekokul kurulması ve kapatılması ile adlarının değiştirilmesi hakkındaki Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre 10 üniversiteye 11 yeni fakülte kurulurken, üçü ise kapatıldı.

16.06.2020Eğitim
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Nature Index listesine girdi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Nature Index listesine girdi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) dünya genelinde çeşitli bilim dallarında yayınlanmış araştırma makalelerinin alınıp tek bir yerde incelenmesine fırsat sunan Nature Index'de 9'uncu sırada yer aldı.

16.06.2020Teknoloji
Nesli tehlike altında olan dev vatoz Gökçeadada görüntülendi

Nesli tehlike altında olan dev vatoz Gökçeada'da görüntülendi

Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde dalgıçlar, halk arasında "şeytan mantası" olarak bilinen ve görünümüyle uçan bir yarasayı andıran "mobula mobular" türü vatozu görüntüledi.

20.05.2020Teknoloji
Nesli tükenmekte olan balık türü Çanakkalede kıyıya vurdu

Nesli tükenmekte olan balık türü Çanakkale'de kıyıya vurdu

Çanakkale'de altı solungaçlı köpek balığı olarak bilinen balık türü kıyıda ölü bulundu.

19.05.2020Gündem
Çanakkale’de 2 metrelik köpek balığı sahile vurdu

Çanakkale’de 2 metrelik köpek balığı sahile vurdu

ÇANAKKALE’de, 'altıyarıklı canavar' olarak da bilinen boz camgöz köpek balığı, ölü olarak yeni kordon sahiline vurdu. Kumsalda köpek balığını gören vatandaşlar, şaşkınlık yaşadı.

19.05.2020Gündem
Kuzey Egede ilk kez yalancı katil balinalar, Gökçeadada dev vatoz görüntülendi

Kuzey Ege'de ilk kez yalancı katil balinalar, Gökçeada'da dev vatoz görüntülendi

Nesli tükenme tehlikesi altında olan yalancı katil balinalar, Kuzey Ege'de ilk, Ege Denizi'nde ise 25 yıl sonra görüntülendi. İstanbul Üniversitesi (İÜ) Su Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Arda M. Tonay, "Yalancı katil balinaların son 30 yıldır tüm Akdeniz'de kaydı 20'den azdır. Ege Denizi'nde ise son 25 yıldır ve Kuzey Ege'de ilk defa yalancı katil balinalar kayıt altına alındı" dedi. Bu arada yine Gökçeada'da dalgıçlar halk arasında "şeytan mantası" olarak bilinen ve görünümüyle uçan bir yarasayı andıran "mobula mobular" türü vatozu görüntüledi.

19.05.2020Gündem
Kaza yapan minibüsten uyuşturucu çıktı

Kaza yapan minibüsten uyuşturucu çıktı

ÇANAKKALE'nin Bayramiç ilçesinde, kaza yapan minibüste 320 gram uyuşturucu bulundu, yaralı sürücü tedaviye alındı.

12.05.2020Gündem
Liberya ve Fildişi Sahili dönüşü 98 kişi, Çanakkale’de karantinaya alındı

Liberya ve Fildişi Sahili dönüşü 98 kişi, Çanakkale’de karantinaya alındı

LİBERYA ve Fildişi Sahili’nden getirilen 240 kişiden 98'i, koronavirüs tedbirleri kapsamında Çanakkale’de 14 gün karantinaya alındı.

11.05.2020Gündem
Son dakika... YÖK duyurdu Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet...

Son dakika... YÖK duyurdu! Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet...

YÖK'ten yapılan son dakika açıklamasında üniversite öğrencilerine uzaktan eğitime destek için 6 GB internet ücretsiz verileceği bildirildi.

29.04.2020Gündem
Corona Virüsü yenen üniversiteli anlattı: Hafif baş ağrısıyla başladı 2 gün arabada kaldım

Corona Virüsü yenen üniversiteli anlattı: Hafif baş ağrısıyla başladı! 2 gün arabada kaldım

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Yöneticilik Bölümü öğrencisi Mehmet Özçetin (21), uzaktan eğitime geçilmesinin ardından döndüğü memleketi Afyonkarahisar'da Corona Virüse yakalandı. Kendisini 2 gün boyunca arabada karantinaya alarak, ailesi dahil hiç kimseyle görüşmeyen ve Hastanede 10 gün süren tedavinin ardından taburcu olan Özçetin, "Hayatım boyunca hiç bu kadar şiddetli, sancılı ve sık öksürük yaşamadım. Çünkü öksürdüğüm zaman ciğerlerimin patladığı hissiyatına varıyordum" dedi.

22.04.2020Gündem
Yunanistanda karantinaya alınan El. Venizelos gemisinden 89 kişi Çanakkalede

Yunanistan'da karantinaya alınan El. Venizelos gemisinden 89 kişi Çanakkale'de

Yunanistan'da 3 Nisan'da karantinaya alınan El. Venizelos isimli gemideki yolculardan 89'u, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Çanakkale'deki Kredi ve Yurtlar Kurumuna (KYK) bağlı öğrenci yurduna yerleştirildi.

19.04.2020Gündem
Selin hemşireden marketlere koşanlara tepki: Corona değil cehalet öldürecek

Selin hemşireden marketlere koşanlara tepki: Corona değil cehalet öldürecek

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde görevli hemşire Selin Gümüş, 2 günlük sokağa çıkma yasağının duyurulduğu gece alışveriş için market ve fırınlara koşulmasını eleştirdi. Gümüş, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, "1 aydır savaş veriyoruz bizler, sağlıkçılar. Bizi Corona değil cehalet öldürecek" dedi.

12.04.2020Haber
Selin hemşireden marketlere koşanlara tepki: Corona değil cehalet öldürecek

Selin hemşireden marketlere koşanlara tepki: Corona değil cehalet öldürecek

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde görevli hemşire Selin Gümüş, 2 günlük sokağa çıkma yasağının duyurulduğu gece alışveriş için market ve fırınlara koşulmasını eleştirdi. Gümüş, sosyal medya hesabından yayınladığı videoda, "1 aydır savaş veriyoruz bizler, sağlıkçılar. Bizi Corona değil cehalet öldürecek" dedi.

12.04.2020Gündem
Çanakkalede 2 Pandemi Hastanesi oluşturuldu

Çanakkale'de 2 'Pandemi Hastanesi' oluşturuldu

Çanakkale'de koronavirüs tanılı ve şüpheli hastaların tedavisi için 2 hastane 'Pandemi Hastanesi' olarak belirlendi. Çanakkale merkezinde Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi ile Çan Devlet Hastanesi, Valilik ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından pandemi hastanesine dönüştürüldü. Ayrıca, ÇOMÜ Hastanesi Acil Servis girişine gelen hastaların ön tanısı yapılmak üzere 2 çadır kuruldu.

24.03.2020Gündem
Cep telefonu kullanırken dikkat Corona virüs uyarısı...

Cep telefonu kullanırken dikkat! Corona virüs uyarısı...

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Alper Şener, koronavirüse karşı alınması gereken önlemlerde cep telefonuna dikkat edilmesi gerektiği konusunda uyarıda bulunarak, kablolu ya da bluetooth kulaklıkla kullanılması gerektiğini söyledi. Şener, yüzeyi pürüzlü sebze ve meyveleri de sirke ve tuzlu suda bir süre bekletilip, iyice arındırıldıktan sonra tüketilmesi gerektiğini anlattı.

23.03.2020Gündem
Liseli Dilara, babasına böbreğini vermeye hazırlanırken organ bulundu

Liseli Dilara, babasına böbreğini vermeye hazırlanırken organ bulundu

ÇANAKKALE'de lise öğrencisi Dilara Sak (18), 1 yıldır organ bekleyen babası Şaban Sak'a (57) böbreğini vermeye hazırlanırken, uygun böbrek bulunduğu haberi geldi. Şaban Sak, nakil olarak sağlığına kavuştu.

16.03.2020Gündem
Yer Çanakkale... Araştırma için gelen profesör suçüstü yakaladı

Yer Çanakkale... Araştırma için gelen profesör suçüstü yakaladı!

Çanakkale Savaşları'nın yaşandığı Tarihi Gelibolu Yarımadası'ndaki Eceabat ilçesinin Kilye Koyu yakınında, 2017 yılında arkeolojik yüzey araştırması yapan Prof. Dr. Reyhan Körpe, Roma İmparatorluğu’nun İtalya dışındaki en önemli şehirlerinden 2100 yıl önce kurulmuş Coela Antik Kenti'nin yerini tespit etti. Geçen Eylül ayında, antik kentin bulunduğu arazideki araştırmaları sırasında bir barakaya rastlayan profesor, 2 bin yıllık antik kenti soymak isteyen defineciyi suçüstü yakaladı.

13.03.2020Gündem
Zaferin mimarlarından Nusret 105 yıl sonra aynı rotada

Zaferin mimarlarından 'Nusret' 105 yıl sonra aynı rotada

"Nusret Mayın Gemisi"nin, 8 Mart 1915'te Erenköy Koyu'na döktüğü mayınlarla tarihin akışını değiştirmede üstlendiği görev, 105 yıl sonra aynı yerdeki seyir faaliyetiyle canlandırıldı.

13.03.2020Seyahat
Öğrenci yurdunda yemekten zehirlendikleri şüphesiyle 47 kişi tedaviye alındı

Öğrenci yurdunda yemekten zehirlendikleri şüphesiyle 47 kişi tedaviye alındı

ÇANAKKALE'de bir öğrenci yurdunda kalan 46 kız öğrenciyle 1 yurt görevlisi, yedikleri akşam yemeğinden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye kaldırıldı.

10.03.2020Gündem
Devlet üniversitelerinde her altı akademisyenden biri teşvikten yararlandı

Devlet üniversitelerinde her altı akademisyenden biri teşvikten yararlandı

Devlet üniversitelerinde akademisyenlerin bilim, teknoloji ve sanata katkı sağlayıcı nitelikte proje, araştırma ve yayınlarını desteklemek amacıyla verilen teşviklerden geçen yıl 25 bin kişi faydalandı.

10.03.2020Eğitim
Mucize Doktorun Damlası Merve Dizdar kimdir Merve Dizdar hangi dizilerde oynadı

Mucize Doktor'un Damla'sı Merve Dizdar kimdir? Merve Dizdar hangi dizilerde oynadı?

FOX TV'de yayınlanan Mucize Doktor'un oyuncu kadrosuna oyuncu Merve Dizdar dahil oldu. Dizide Damla karakterine hayat verecek olan Merve Dizdar, akıllı bir asistan hekimi oynayacak. Dizinin yayınlanan bölümüyle beraber Merve Dizdar'ın hayatı ve oyunculuk kariyeri izleyenler tarafından sorgulanmaya başlandı. Peki, Mucize Doktor'un Damla'sı Merve Dizdar kimdir? Merve Dizdar hangi dizilerde oynadı? İşte, Merve Dizdar'ın hayatıyla ilgili merak edilen bilgiler.

5.03.2020Televizyon
Survivorda dün kim elendi Survivor 3. hafta sıralaması

Survivor'da dün kim elendi? Survivor 3. hafta sıralaması

Survivor'ın 3 Mart Salı akşamı yayınlanan bölümünde iletişim oyunu ve eleme heyecanı yaşandı. İletişim oyunun galibi olan takım, arkadaşlarından gelen resimli mesajları görme fırsatı yakaladı. İletişim oyunu sonrası Derya'nın eleme potasında olduğu konseyde iki isim daha eleme potasına girdi ve Survivor'a veda edem isim belli oldu. Peki, Survivor iletişim ödülünü kim kazandı? 12. bölümde Survivor'dan kim elendi? En az oyu bu hafta kim aldı? İşte, Survivor'a ve adaya bu hafta veda eden isim...

4.03.2020Televizyon
Derya Can Göçen kimdir Ünlüler takımı Survivor yarışmacısı Deryanın biyografisi

Derya Can Göçen kimdir? Ünlüler takımı Survivor yarışmacısı Derya'nın biyografisi

Survivor ünlüler takımı yarışmacısı Derya Can Göçen kimdir sorusu, yarışmanın son bölümüyle beraber yeniden gündeme geldi. Survivor Derya'nın yarışmada gösterdiği performansın yanı sıra, ada halkı ile girdiği polemikler de Survivor Derya'nın hayatıyla ilgili bilgilerin merak edilmesine neden oldu. Peki, Derya Can Göçen kimdir? İşte, ünlüler takımı Survivor yarışmacısı Derya'nın biyografisi ve hayatıyla ilgili bilgiler.

29.02.2020Televizyon
Mendilim Kekik Kokuyor Filminin Fragmanı Yayınlandı

Mendilim Kekik Kokuyor Filminin Fragmanı Yayınlandı

Çanakkale zaferi'nin 100'üncü yılında, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi senaryo yarışmasında birinci olan 'Mendilim Kekik Kokuyor'un fragmanı yayınlandı.

27.02.2020Magazin
Üniversitelerde buluş patlaması yaşanacak

'Üniversitelerde buluş patlaması yaşanacak'

Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, KOSGEB ve TÜBİTAK gibi kuruluşların imkanlar sunduğu üniversitelerde buluş patlaması yaşanacağını söyledi.

26.02.2020Teknoloji
Survivor Derya kimdir nereli ve kaç yaşında Survivorun son bölümüne damga vuran Derya Can Göçenin hayatı

Survivor Derya kimdir nereli ve kaç yaşında? Survivor'un son bölümüne damga vuran Derya Can Göçen'in hayatı

Survivor 2020'nin ünlüler takımında yer alan Derya Can Göçen, yarışmacı arkadaşları ile yaşadığı tartışmayla son bölüme damga vurdu. Survivor Derya'nın adada yatacak yer kavgası etmesiyle, hayatıyla ilgili bilgiler izleyenler tarafından araştırılmaya başlandı. Survivor Derya Can Göçen'in biyografisini öğrenmek isteyenler, dünya serbest dalış rekortmeni 'Survivor Derya kimdir kaç yaşında?' sorusuna yanıt arıyor. İşte, milli sporcu Survivor Derya'nın biyografisi ve hayatıyla ilgili merak edilenler.

22.02.2020Televizyon
Ormanda arkadaşının evini ararken Roma dönemine ait lahit buldu

Ormanda arkadaşının evini ararken Roma dönemine ait lahit buldu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğrencisi Özlem Karakaşoğlu, merkeze bağlı Kemel Köyü yakınlarında bir arkadaşının evini ararken yanlış yola girince ormanlık alanda bir lahit buldu. Yapılan incelemenin ardından lahidin Roma dönemine ait 1800 yıllık olduğu belirlendi. Bunun üzerine Koruma Kurulu, lahidi koruma altına alıp tescil işlemi başlattı. Karakaşoğlu, ''Bir an önce tescillenmesini istiyorum ki, bu bir kültür varlığıdır. Çevresinde kültür varlığı bulunduğunu tespit eden insanlar, en yakın birime haber vermeli ki koruyabilelim, araştırabilelim'' dedi.

21.02.2020Haber
Arkeoloji öğrencisinin ormanda bulduğu lahit koruma altına alındı

Arkeoloji öğrencisinin ormanda bulduğu lahit koruma altına alındı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü öğrencisi Özlem Karakaşoğlu, merkeze bağlı Kemel Köyü yakınlarında bir arkadaşının evini ararken yanlış yola girince ormanlık alanda bir lahit buldu. Yapılan incelemenin ardından lahidin Roma dönemine ait 1800 yıllık olduğu belirlendi. Bunun üzerine Koruma Kurulu, lahidi koruma altına alıp tescil işlemi başlattı.

21.02.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Babaanne tarifiyle gelen girişim

İlkokulda çekirdek, üniversite yıllarında ise meze satar. Turizm işletmeciliği, reklam ajansıyla yoluna devam eder. 2015’te girişimciliğin yanına anneliği de ekleyen Ebru Engin Onat, İstanbul’da kızını büyütmek istemeyerek rotayı Bodrum’a çevirir.

7.06.2020