MENÜ

Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kimyasal Peeling haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 404 Kimyasal Peeling haberi bulunmuştur.

Kimyasal Peeling Haberleri

İlaç Kullanmadan Sivilce İzleri Nasıl Geçer

İlaç Kullanmadan Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilceler kadar ardında kalan izler de büyük bir sorundur. Peki bu izler nasıl geçer? Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayfer Aydın, anlatıyor.

18.09.2020Kişisel Bakım
Kırışık Gidermede Endopeel Yöntemi Nedir

Kırışık Gidermede Endopeel Yöntemi Nedir?

Kırışıklıkları yok etmek için pek çok yöntem bulunuyor. Bunlardan biri de endopeel yöntemi. Peki nedir bu endopeel? Kimlere ve nasıl uygulanır? Dr. Mesut Ayyıldız anlatıyor.

Yaz Aylarında Güneş Lekelerini Nasıl Engelleriz

Yaz Aylarında Güneş Lekelerini Nasıl Engelleriz?

Uzun saatler güneş maruz kalan ciltlerde lekelenmeler olduğunu söyleyen Güzellik Koçu Aylin Çetinkaya yaz aylarında deniz, kum ve güneşin tadını çıkarırken güneş lekelerine dikkat edilmesi konusunda uyardı.

17.07.2020Kişisel Bakım
Güneş lekelerine ne iyi gelir Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer

Güneş lekelerine ne iyi gelir? Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer?

Güneş lekeleri özellikle yazın çıkılan tatilden sonra, kişiye rahatsızlık vermeye başlıyor. Güneş lekelerinden kurtulmak isteyen kişiler ise bu sorunu doğal yollarla çözebilmek adına bazı araştırmalar yapıyor. Peki, güneş lekelerine ne iyi gelir? Yüzdeki güneş lekeleri nasıl geçer?

25.03.2020Sağlık
Vücut Çatlakları İçin Tedavi Yöntemleri

Vücut Çatlakları İçin Tedavi Yöntemleri

Vücut çatlaklar, çoğunlukla kadınlarda meydana gelen ve pek çok sebebi olan bir cilt sorunudur. Peki bu çatlaklar nasıl tedavi edilir? Dr. Mehmet Akgün, cilt çatlakları ve tedavi yöntemlerini anlattı.

Soğuk Havada Sıcak Su İle Duş Cilde Zarar Veriyor

Soğuk Havada Sıcak Su İle Duş Cilde Zarar Veriyor

Dermatoloji Bölümü'nden Doç. Dr. Filiz Topaloğlu Demir, kişilerin, soğuk hava ile birlikte artış gösteren deri kuruluğu ile baş etmek için yaptıkları pek çok yanlış uygulamadan bahsetti.

27.12.2019Kişisel Bakım
Güneş Lekeleri Nasıl Tedavi Edilir

Güneş Lekeleri Nasıl Tedavi Edilir?

Hepimiz pürüzsüz, lekesiz, parlak bir cilt isteriz. Güneşten korunulmaması sonucunda, cildin hassas ve savunmasız bölgelerinde istenmeyen kahverengi lekeler tıbbi ve estetik sorunlar oluşturur.

31.10.2019Özge Ayabakan
Cilt Tipiniz Hangisi Biliyor Musunuz

Cilt Tipiniz Hangisi Biliyor Musunuz?

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, cilt tiplerini anlattı.

Gözaltı morluklarından kurtulmanın yolları

Gözaltı morluklarından kurtulmanın yolları

Gözaltı morlukları genetik ve çevresel nedenlere bağlı olarak gelişebiliyor. Gözaltı morluklarının başlıca sebebi yaşın ilerlemesi olarak gösterilse de bu cilt problemi her yaşta görülebiliyor.

Cilt Tipinizi Biliyor Musunuz

Cilt Tipinizi Biliyor Musunuz?

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek, cilt tiplerini anlattı.

18.06.2019Kişisel Bakım
Düğün Estetiğinde En Çok Tercih Edilen 5 Uygulama

Düğün Estetiğinde En Çok Tercih Edilen 5 Uygulama

Düğün sezonunun açılmasıyla başlayan hazırlık telaşı ve koşturmaca, gelin adaylarının ciltlerinin yorgun ve cansız bir hale gelmesine neden olabiliyor. Halbuki tüm gelinler en özel günlerinde kendilerinin en iyi haline ulaşmayı ve mutluluklarının yüzlerine yansımasını istiyor. Medikal küçük dokunuşlarla düğün günü kusursuz görünmenin mümkün olduğunu belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Ebru Sağlık, sizler için anlattı.

21.05.2019Kişisel Bakım
Cildinizde Baharı Hissettirecek 4 Önemli Tüyo

Cildinizde Baharı Hissettirecek 4 Önemli Tüyo

Kış aylarında cildimiz soğuk, nemsiz ve kirli havaya maruz kalıp kuruyor, parlaklığını ve canlılığını yitiriyor. Özellikle sorunlu bir cilde sahipsek ya da cildimizin bakımına ve beslenmemize özen göstermiyorsak cildimiz daha da sorunlu hale geliyor; bazı cilt hastalıklarının şiddeti artıyor. Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı Dr. Canan Savaş İyigün, içinde bulunduğumuz bahar aylarının cildimizi yenilemek için altın bir fırsat olduğunu belirterek önerilerini paylaştı.

15.04.2019Kişisel Bakım
Hamilelikte En Sık Görülen 7 Cilt Sorunu ve Çözümü

Hamilelikte En Sık Görülen 7 Cilt Sorunu ve Çözümü

Anne adayı için her yönüyle dikkat ve bakım isteyen bir süreç olan gebelik döneminde cilt çok hassaslaşıyor ve bu nedenle farklı cilt problemleri ortaya çıkabiliyor. Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı Dr. Hülya Sağlam, gebelikte en sık görülen 7 cilt sorununu ve çözümlerini anlattı.

Vücuttaki Leke ve Çatlaklar Nasıl Tedavi Edilir

Vücuttaki Leke ve Çatlaklar Nasıl Tedavi Edilir?

Ciltteki yara izi, ameliyat izi, sivilce izi, lekeler, kilo alıp vermeye bağlı olarak oluşan çatlaklar ve kırışıklıklar gibi sorunlar radyofrekans tekniği ile tedavi edilebiliyor. Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Figen Akın, konuyla ilgili bilgiler verdi.

Genç Gösteren Makyaj Teknikleri

Genç Gösteren Makyaj Teknikleri

Genç gösteren makyaj teknikleri hakkında açıklamalarda bulunan Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, kadınlara altın değerinde önerilerde bulundu.

3.01.2019Makyaj
Gebelikte oluşan cilt lekelerinden kurtulmak mümkün

Gebelikte oluşan cilt lekelerinden kurtulmak mümkün

Getirdikleriyle, değiştirdikleriyle hamilelik, bir kadının yaşadığı en farklı dönemlerin başında gelir. Bazı şeylerin eskisi gibi olmayacağı aşikardır. Öyle ki duygular değişir, fiziksel özellikler değişir, küçük bir misafir ile hayat değişir.

Cildi ölü deriden arındırmak için kullanılan yöntemin adı nedir 20 Kasım hadi ipucu sorusu

Cildi ölü deriden arındırmak için kullanılan yöntemin adı nedir? 20 Kasım hadi ipucu sorusu

Cildi ölü deriden arındırmak için kullanılan Peeling yöntemi, evde kolayca uygulanabiliyor. Cilt hücreleri yenilendikçe ölü hücreler atılırken, bazı hücreler vücudu kolay kolay terk etmemektedir. Peki, cildi ölü deriden arındırmak için kullanılan yöntem olan peeling tam olarak nedir? İşte, o detaylar

20.11.2018Gündem
Yaz Sonrası Güneş Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Yaz Sonrası Güneş Lekelerinden Kurtulma Rehberi

Yaz aylarının vazgeçilmez üçlüsü deniz, kum, güneşin cildinize verdiği hasarı sonbahar aylarında onarabilirsiniz. Yazın bitmesiyle beraber güneşin cildimizde bıraktığı izler ortaya çıkmaya başladı bile. Bu lekelerden evde yapacağınız günlük rutinler ile kurtulabilirsiniz…

Aniden büyüyorsa dikkat Güneş lekelerinden korunun

Aniden büyüyorsa dikkat! Güneş lekelerinden korunun

Güneş hayatımızın vazgeçilmezi. Özellikle de tatille özdeşleşen yaz ayları güneşe maruziyetimiz isteyerek ya istemeden de olsa artıyor. Getirdiği tüm güzelliklerin yanında yaz aylarının bıraktığı önemli sorunlardan biri de güneş lekeleri oluyor. Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Hülya Sağlam, yaz aylarında görülme sıklığında artış görülen cilt lekelerinden korunma ve tedavi yöntemlerini anlattı.

11.07.2018Sağlık
Güneş lekelerine doğal çözümler

Güneş lekelerine doğal çözümler

Teniniz uzun süre güneşin zararlı ışınlarına maruz kalırsa güneş lekeleri oluşur. Bunun önüne geçmek için güneş lekelerine karşı önceden tedbir almalısınız. Güneş ışınlarının çok keskin geldiği zamanlarda dışarı çıkmamaya çalışın.

21.06.2018Kişisel Bakım
Kışın Çok Kuruyan Ciltlere 7 Öneri

Kışın Çok Kuruyan Ciltlere 7 Öneri

Kış mevsiminde, cilt rahatsızlıkları daha sık görülür. Bu aylarda rüzgâr ve soğuk hava etkisi ile hassaslaşan cildimizde kuruluk, kızarıklık,  çatlamaya bağlı cilt sorunları oluşur. Kışın gerek koruyucu kremler gerekse sağlıklı giysi ve doğal beslenme ile canlı ve sağlıklı bir cilde kavuşabiliriz. Peki, başka nelere dikkat etmek gerekiyor? Dermatoloji Uzmanı Dr. Emine Özge Ayabakan, anlatıyor.

Soğukla Gelen Çok Sayıda Cilt Hastalığı Bulunuyor

Soğukla Gelen Çok Sayıda Cilt Hastalığı Bulunuyor

“Kış aylarında soğuk havaya maruz kalan ciltlerde, nem kaybı ile birlikte cilt problemleri daha fazla artar” diyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Emine Özge Ayabakan, soğuk havayla gelen cilt hastalıkları hakkında bilgi verdi.

Kışın Cilt Kuruluğu Neden Olur, Nasıl Önlenir

Kışın Cilt Kuruluğu Neden Olur, Nasıl Önlenir?

Kış mevsiminde, cilt rahatsızlıkları daha sık görülür. Bu aylarda rüzgâr ve soğuk hava etkisi ile hassaslaşan cildimizde kuruluk, kızarıklık,  çatlamaya bağlı cilt sorunları oluşur. Kışın gerek koruyucu kremler gerekse sağlıklı giysi ve doğal beslenme ile canlı ve sağlıklı bir cilde kavuşabiliriz. Peki, ama nasıl? Dermatoloji Uzmanı Dr. Emine Özge Ayabakan, kış aylarında cilt kurumasının önüne geçmek için öneriler sundu.

Cildinizi kışa hazırlamanın püf noktaları

Cildinizi kışa hazırlamanın püf noktaları

Hava değişiklikleri gibi cildimiz de mevsimlerle birlikte değişime uğrama ihtiyacı hisseder. Sonbahar ayları cilt bakımı ve tedavileri planlamak için ayrıca kış aylarına cildi hazırlamak için uygun zamanlardır. Kış aylarında cilt ayrıca ekstra bakım ve sevgiye ihtiyaç duyar. Fakat iyi haber; soğuk hava ve düşük ultraviyole oranı cildinizin ve cilt bakımı uygulamalarının en iyi arkadaşıdır. Dermatoloji Uzm. Dr. Zahide Eriş Eken, soğuk havanın cildimize etkilerine dikkat çekiyor.

23.11.2017Sağlık
Güneşte yıpranan ciltleri eski sağlığına kavuşturmak mümkün

Güneşte yıpranan ciltleri eski sağlığına kavuşturmak mümkün

Çok kısa bir süre önce biten yaz dönemi birçok kişinin üzerinde bazı ufak hatıralar bıraktı. Özellikle işi gereği dışarıda çok vakit geçirmek zorunda kalanlar ve tatil esnasında dikkatsiz güneşlenenler başta olmak üzere birçok kişinin cildi güneş yüzünden yıprandı.

27.10.2017Sağlık
Dermatologların yüzlerine asla sürmeyecekleri 5 şey

Dermatologların yüzlerine asla sürmeyecekleri 5 şey

Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt yapmayacağımız şey yok. Hatta bazen bu durumu abartıp yalan yanlış formüllerle cildimize faydadan çok zarar verdiğimiz de oluyor.

23.10.2017Stil

Yazar Sonuçları

Sonbahara Girerken Cildimize Nasıl Bakalım?

Herkese selamlar... Artık her hafta bu köşede sizlerle olacağım ve sizlere; çok daha güzel canlı pürüzsüz dinamik bir cilt için neler yapabiliriz elimden geldiğince anlatacağım.

18.09.2020

Cildiniz Sonbahara Hazır mı?

Sonbaharı karşılarken, yazın izlerini saçımızda ve cildimizde hissediyoruz.

9.09.2020

Güneş lekesi nasıl geçer?

Güneş lekeleri (melazma) türü lekeler doğuştan olmayan genellikle yüzde görülen kahve renkli oluşumlardır. Kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülür. Yüz bölgesinde sıklıkla iki taraflı ve simetriktir. Güneş lekesi histolojik olarak yüzeysel, derin ve karışık tip olarak ikiye ayrılır. Yüzeysel güneş lekeleri tedaviye daha iyi yanıt verir. Güneşlenme, hamilelik, hormon tedavileri ve doğum kontrol hapları güneş lekesini tetikler.

4.09.2020

Yaz Aylarında Cilt Bakımı

Şahane yaz mevsiminin tadını çıkarırken cildinizi ihmal etmeyin.

25.08.2020

50 yaş ve üzeri olanlar cilt bakımını nasıl yapmalı?

İkinci baharın duygusal anlamda çok güzel ama fiziksel anlamda bir o kadar özen isteyen dönemi… 50’li yaşlara gelindiğinde, saç ve tırnak gelişimi yavaşlar. Azalan yağ (sebasöz) bezlerinden dolayı cilt kurur ve çatlar.

25.07.2020

Güneş yaşlandırmasın

Bu hafta yazın en sıcak günlerine “merhaba” diyoruz. Güneş en dik açıyla bizi selamlıyor. Güneşin en yoğun olduğu bu dönemde, denizin keyfini çıkarırken bazı önlemler de almak gerekiyor.

6.07.2020

Akne (Sivilce) Neden Oluşur? Tedavisi Nasıl Yapılır?

Korona ile savaştığımız bu günlerde hastalarımızdan gelen soruların büyük kısmı akne ile ilgilidir. Gerek pandeminin gerekse evde kalmanın getirdiği stres akneyi tetikleyebilmektedir. Bir de dermatoloğa gidememek ve dolayısıyla zamanında tedavi olamamak akneyi alevlendirmektedir.

30.05.2020

El Bakım Rehberi

Ellerimiz yaşımızı gösteren ve saklayamadığımız bölgelerden birisidir. Yaşla birlikte ve dış etkenlere karşı elin korunmamasıyla birlikte ciltte incelme ve yaşlılık lekeleri oluşur. Bu durumda el damarları belirginleşir ve yaşlı bir görüntüye sebep olur.

18.02.2020

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilceler iyileşirken ciltte çukur ya da lekelenme tarzında izler bırakarak iyileşir. Sivilce izleri kozmetik bir sorun oluşturmasının yanında ruh sağlığını ve sosyal hayatı da olumsuz yönde etkileyebilir. Zamanla can sıkıcı bir hal alan sivilce izlerini geçirmek için kullanılan yöntemler; sivilcelerin büyüklüğü ve yaygınlığıyla ilgilidir. Seçilecek yöntem de buna göre belirlenir.

7.01.2020

Kozmetik akapunkturla gelen sağlıklı beden

DAHA genç görünmek isteyen binlerce kişi her gün dermatolog ve plastik cerrahların ofislerini ya da antiaging kliniklerini ziyaret ediyor.

27.10.2019

Yaz bitti, vücudunuz kışa hazır mı?

Yaz genellikle göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. Kavurucu sıcaklar bir anda sona eriyor. Eylül ve Ekim ayları boyunca tatlı bir serinlik yaşıyoruz. İnsanlar kente dönüyor, kafeler, restoranlar, sokaklar doluyor. Artık neye ihtiyacımız varsa planlamalı ve yeniden yaz gelmeden yapmalıyız. Sonbahar cilt bakımının yeniden başladığı mevsimdir. Neden peki?

6.09.2019

Kanınızdan gelen güzellik

Yaz aylarının son günlerinde eve dönüş başladı. Deniz, kum, güneş derken cildimiz yeterince yorgun düştü. Peki, cildinizin bakımı için planınızı yaptınız mı?

26.08.2019
Göz kapağı estetiğiyle daha genç görünün

Göz kapağı estetiğiyle daha genç görünün!

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Op. Dr. Sabri Algun Aka, göz kapağı estetiği hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için anlattı.Yüz yaşlanması genellikle gözlerin etrafından başlar. Sarkıklık, ağır kapaklar, fazla cilt, torbalanmalar ve göz kapaklarındaki istenmeyen dolgunluk yorgun veya üzgün bir görünüme neden olabilir. Estetik değişiklikler genellikle göz kapaklarındaki fonksiyonel değişikliklerle birlikte gider; üst göz kapaklarındaki fazla doku görüşü engelleyebilir ve bu dokunun alınması hem görüş alanını iyileştirirken aynı zamanda bölgeye daha genç bir görünüm sağlar.

26.06.2019

Yaşa Göre Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Cilt yaşlanmasına karşı alınabilecek önlemler hakkında açıklamalarda bulunan Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, yaş gruplarına yönelik tavsiyelerde bulundu.

22.02.2019

Koltuk Altı Kararması Neden Olur?

Koltuk altı, kasık gibi kıvrım bölgelerinde birçok nedenden dolayı leke ve koyulaşma olabilir. Kıvrım bölgelerinde meydana gelen bu kararmanın genellikle ciddi bir nedeni bulunmamakla birlikte sebebi mutlaka dermatoloji doktoruna gidilerek araştırılmalıdır. Mantar, liken, kadife deri gibi cilt hastalıkları, hormonal bozukluklar, bazı ilaçlar, nadiren birtakım cilt kanser tipleri de leke ve kararma ile ortaya çıkarlar.

14.02.2019

Cilt Tipine Uygun Bakım Nasıl Yapılır?

Sağlıklı cilde sahip olmak ve yaşlanma etkilerini geciktirmek sanıldığı kadar zor değil. Bu konu bazen çok karışık gibi görünse de temel doğruları bilince işler oldukça kolaylaşıyor. Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, cilt bakımı hakkında merak edilenleri sizler için anlattı.

23.01.2019
Güneş lekeleri ve çillerden nasıl kurtuluruz

Güneş lekeleri ve çillerden nasıl kurtuluruz?

Güneş ışığına maruz kalan pek çok ciltte çiller belirginleşir. Ancak bu kahverengi minik lekelerden kurtulmak mümkün. Dermatoloji Uzmanı Dr. Kadriye Akar, hem güneş lekelerini hem de çilleri yok eden yöntemlerden bahsetti.

21.10.2018
Asla geçmez denilen çillerden kurtulmak mümkün

Asla geçmez denilen çillerden kurtulmak mümkün!

Dermatolojide ezber bozan bir tedavi sayesinde geçmez denilen çillerden kurtulmanın artık mümkün olduğunu söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Kadriye Akar, çiller hakkında merak edilenleri anlattı.

12.10.2018

Vitaminlerle yaşlanmayı durdurmak mümkün müdür?

Doğru beslenerek ve vitamin alarak, yaşlanmayı önce durdurmak sonra da geriletmek mümkündür.

24.01.2018

Koltuk altı kararması sizi mutsuz etmesin

Kadınların özellikle de yaz aylarında kısa kollu kıyafetler tercih edememelerinin başlıca nedenlerinden olan kol altı kararması ciltte çoğunlukla kalıtsal olan aşırı pigmentasyon problemidir.

1.01.2018