EKSTRA
MENÜ

Peeling Nasıl Yapılır

Peeling Nasıl Yapılır haberleri sayfasında güncel ve son dakika Peeling Nasıl Yapılır hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 89 Peeling Nasıl Yapılır haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Peeling Nasıl Yapılır Haberleri

Evde cilt bakımı nasıl yapılır Adım adım cilt bakım aşamaları

Evde cilt bakımı nasıl yapılır? Adım adım cilt bakım aşamaları

Mevsimlerin değişmesiyle birlikte cildimiz de sürekli yenilenir ve değişime uğrar. Bu nedenle doğru ve etkili cilt bakımı yapmak, cildi temizlemek ve nemlendirmek çok önemlidir. Peki evde cilt bakımı nasıl yapılır? İşte, adım adım cilt bakım aşamaları…

29.03.2021Kişisel Bakım
Ölü Hücrelerden Arının: Ev Yapımı Peeling Tarifi

Ölü Hücrelerden Arının: Ev Yapımı Peeling Tarifi

Cilt bakımı cildimizi tanıdıktan sonra daha kolay bir hal alıyor. Cilt ihtiyacımıza göre cilt bakım rutinlerimiz de çeşitlilik gösterebiliyor. Ancak sıklığı kişiden kişiye değişse de cildimize haftada en az bir kere peeling yaparak ölü cilt hücrelerinden kurtulmalıyız. Dr. Sevgi Ekiyor, evde kolayca hazırlayabileceğiniz peeling tarifi paylaştı.

Ev Yapımı Kahveli Peeling Tarifi

Ev Yapımı Kahveli Peeling Tarifi

Cildinizde hızlı bir parlaklık artışı istiyorsanız cildinize bir miktar kafein vermelisiniz. Kahve cildinize nazikçe peeling yaparken birçok gençleştirici özelliği de vardır. Kahve peelingi ile cilt anında canlanır, diri ve parlak görünür. İşte evde kolayca yapabileceğiniz ev yapımı kahveli peeling tarifi...

Parlayan cilt için ev yapımı 3 peeling tarifi

Parlayan cilt için ev yapımı 3 peeling tarifi

Cildinizi aydınlatmak için basit malzemelerle evde yapabileceğiniz yüz peelingleri uygulayabilirsiniz. Cildiniz kuru, akne eğilimli, yağlı ya da sadece desteğe ihtiyaç duyuyor olsun, ihtiyaçlarınız için mutlaka doğal bir yüz peelingi vardır. Siyah nokta, aydınlatıcı ve yaşlanma karşıtı 3 farklı peeling tarifi veriyoruz!

Ev Yapımı Peeling Sabunu

Ev Yapımı Peeling Sabunu

Vücut bakımı, en az yüz bakımı kadar önemlidir. Peeling ise cilt bakımının en önemli adımlarından biridir. Bir peeling sabununuz varsa, peeling için başka hiçbir şey kullanmanıza gerek yoktur. O sabunu da evde yapabilirsiniz. İşte tarifi...

24.06.2019Kişisel Bakım
Bu Cilt Bakım Adımlarını Uygulamasınız da Olur

Bu Cilt Bakım Adımlarını Uygulamasınız da Olur

Her gün bakım rutininize eklemeniz gerektiği söylenen sayısız yeni güzellik trendi ortaya çıkıyor. Bir de bakmışsınız güzellik rutininiz bitmek bilmeyen bir listeye dönüşmüş. Endişe etmeyin, hepsini uygulamak zorunda değilsiniz. Cildiniz için çok da önemli olmayan bazı adımları eleyebilirsiniz.

15.12.2018Kişisel Bakım
Türk kahvesi ile doğal peeling nasıl yapılır

Türk kahvesi ile doğal peeling nasıl yapılır?

Temiz ve saf güzelliğinizi ortaya çıkaracak doğal peeling uygulaması...

25.08.2016Kişisel Bakım
Işık peeling (enzim peeling) nasıl yapılır

Işık peeling (enzim peeling) nasıl yapılır?

Derideki koyu lekelerini gideriyor, akne izlerini yok ediyor.

Cildimizi gençleştirmek için evde neler yapabiliriz

Cildimizi gençleştirmek için evde neler yapabiliriz?

Sabahları demlediğiniz çay suyu artarsa...

Taze görünümlü cilt için: Karbon Peeling

Taze görünümlü cilt için: Karbon Peeling

Bu işlemle cildin gençleşmesi ve sıkılaşması sağlanıyor.

12.11.2015Kişisel Bakım
Evde peeling nasıl yapılır

Evde peeling nasıl yapılır?

Cilt sürekli kendini yenileyerek ölü hücreleri atsa da, sağlıklı bir cilt için ciltte kalan ölü hücrelerin peeling uygulaması ile temizlenmesi gerekir.

5.10.2015Sağlık
Kimyasal peeling nasıl yapılır

Kimyasal peeling nasıl yapılır?

Birçok kozmetik ürünüyle ve evde hazırlayacağınız ürünlerle peeling yapma imkanınız olsa da kimyasal peeling işin farklı bir boyutu. Kimyasal peeling uzman bir doktor tarafından belli kurallara uyularak yapılmalı. İşte kimyasal peeling nasıl yapılır sorusunun cevabı.

19.09.2015Sağlık
Kimyasal peeling nedir

Kimyasal peeling nedir?

Hangi durumlarda kimyasal peeling uygulanmamalıdır?

16.06.2015Kişisel Bakım
Yazın cildinize çamur maskesiyle bakın

Yazın cildinize çamur maskesiyle bakın

Yazın cilt problemleriniz artıyor mu?

16.06.2014Kişisel Bakım
Yosun Sabunu ne işe yarar, nasıl yapılır ve kullanılır Yosun Sabunu nelere iyi gelir, cilde ve saça faydaları nelerdir

Yosun Sabunu ne işe yarar, nasıl yapılır ve kullanılır? Yosun Sabunu nelere iyi gelir, cilde ve saça faydaları nelerdir

Yosunu sabunu; cilde yararı olan sabunlar içerisinde ilk sıralarda bulunmaktadır. Doğal metotlarla yapılması bakımından ve sağlık açısından çok yararlıdır. Yosun sabunu, yosundan sağlanmaktadır. Eşsiz bir temizlik ürünüdür. Peki, yosun sabunu ne işe yarar, nasıl yapılır ve kullanılır? Yosun sabunu nelere iyi gelir, cilde ve saça faydaları nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Kil Sabunu ne işe yarar, nasıl kullanılır ve yapılır Yeşil, kırmızı, siyah ve doğal Kil Sabununun saça ve cilde faydaları

Kil Sabunu ne işe yarar, nasıl kullanılır ve yapılır? Yeşil, kırmızı, siyah ve doğal Kil Sabununun saça ve cilde faydaları

Cilt bakımı ve hijyen oldukça önemlidir. Özellikle kullanılan sabunların her biri ayrı ayrı önemli bir yere sahiptir. Kil sabunu da yapısı ile birlikte merak uyandırmaktadır. Kil sabunu ne işe yarar, nasıl kullanılır ve yapılır? Yeşil, kırmızı, siyah ve doğal kil sabununun saça ve cilde faydaları nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Güneş lekelerinden korunma ve kurtulma yolları

Güneş lekelerinden korunma ve kurtulma yolları

Güneşin yüzünü iyice gösterdiği bu sıcak yaz günlerinde pek çok kişinin ortak problemi; lekeler. Ciltte oluşan lekelenmelerin pek çok sebebi vardır. Bunlar bazen önemli bir hastalığa işaret ederken bazen de basit bir güneş lekesi olabilmektedir.

4.07.2021Sağlık
Akne nedir ve neden oluşur Akne nasıl geçer ve tedavisi

Akne nedir ve neden oluşur? Akne nasıl geçer ve tedavisi

Günümüzde cilt sağlığı ve cilt bakımı çok önemlidir. Özellikle akne oluşumu hem ciltte kötü bir görüntüye neden olur hem de sağlık yönünden de belli hastalıkların habercisidir. Akne oluşumu ve tedavi yöntemleri de çok merak ediliyor. Akne nedir ve neden oluşur? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

25.05.2021Araştırma
Mısır Unu Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Mısır Unu Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Mısır Unu Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Mısır Unu Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Cildi arındırmak ve cilt temizliğini sağlamak için maske uygulaması düzenli olarak yapılmaktadır. Mısır unu maskesi de en fazla tercih edilen yüz maskeleri arasında bulunmaktadır. Mısır unu maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır? Mısır unu maskesi faydaları ve yapımı için tarifler nelerdir? İşte, mısır unu yüz maskesi hakkında merak edilen tüm detayları derledik.

Kuru Maya Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Kuru Maya Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Kuru Maya Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Kuru Maya Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Kuru maya maskesi son günlerde en çok araştırılan konulardandır. Özellikle cilt üzerindeki faydalarını duyanlar kuru maya maskesinin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Sizde kuru maya maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır öğrenerek evde kolayca uygulayabilirsiniz. Kuru maya maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır? Kuru maya maskesi faydaları ve yapımı için tarifleri derledik.

Yoğurt Karbonat Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Yoğurt Karbonat Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Yoğurt Karbonat Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Yoğurt Karbonat Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Güzel görünmek için kadınların bazı güzellik tüyoları bulunmaktadır. Ciltteki sorunları gidermek için yüksek fiyatlı ürünler almaktansa evde yapılabilecek maskeler de uygulanabilir. Özellikle yoğurt karbonat maskesi de çok merak ediliyor. Yoğurt karbonat maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Türk Kahvesi Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Türk Kahvesi Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Türk Kahvesi Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Türk Kahvesi Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Kadınlar için güzel ve sağlıklı bir görünüme sahip olmak oldukça önemlidir. Bu nedenle özellikle de cilt bakımına çok dikkat etmek gerekir. Yüz bakımı için de birbirinden güzel yüz maskeleri uygulanabilir. Özellikle de Türk kahvesi maskesi sık sık yapılır. Türk kahvesi maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Elma Sirkesi Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Elma Sirkesi Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Elma Sirkesi Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Elma Sirkesi Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Kadınlar için cilt güzelliği oldukça önemlidir. Bu nedenle çeşitli bakım ürünleri kullanılarak cilt de derinlemesine temizlenir. Özellikle kimyasal maddelerden farklı olarak evde doğal karışımlardan maskeler yapılabilir. Elma sirkesi ile de birbirinden etkili maskeler yapılır. Elma sirkesi maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Dudak Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Dudak Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Dudak Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Dudak Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Çatlamış bir dudak her türlü can sıkıcıdır. Soğuklarla birlikte dudak çatlamalarında da artış olur. Ev yapımı kolay ve pratik dudak maskeleriyle siz de göz alıcı dudaklara sahip olabilirsiniz. Dudak maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır? Dudak maskesi faydaları ve yapımı için tarifler hakkında merak edilenleri derledik.

Shea Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir Shea Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Shea Yağı Nedir, Nasıl Yapılır Ve Neye İyi Gelir? Shea Yağı Faydaları Ve Kullanımı

Shea yağı, Afrika'da bulunan shea ağacında bulunan cevizde elde edilen bir yağ çeşidi olarak bilinir. Rengi fildişi rengindedir. Çoğunlukla hurma yağı ya da borututu kökü ile sarı rengine dönüştürülür. Kozmetik alanında nemlendirici görevi görür. Bunun yanı sıra vücut losyonları, merhem gibi alanlarda da sık sık kullanılmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Eksfoliasyon (Peeling) Nedir, Nasıl Yapılır

Eksfoliasyon (Peeling) Nedir, Nasıl Yapılır?

Eksfoliasyon, cildi ölü hücrelerden arındırarak cildin yenilenmesidir. Cilt, eksfoliasyon yöntemiyle daha aydınlık ve genç görünür. Peki eksfoliasyon nasıl yapılır? Eksfoliasyon ile ilgili tüm detaylar haberimizde…

25.03.2021Kişisel Bakım
Sağlığa etkileri yüzyıllardır biliniyor İşte elma sirkesinin faydaları...

Sağlığa etkileri yüzyıllardır biliniyor! İşte elma sirkesinin faydaları...

Sirke yüzyıllardır sağlık için kullanılıyor. Pek çok hastalığın tedavisinde etkili olmasının yanı sıra yiyeceklerde de lezzet artırıcı olarak tercih ediliyor. Elma sirkesi de onlardan biri. Peki vücut için inanılmaz etkilere sahip olan elma sirkesi nelere iyi geliyor? Faydaları neler? Nasıl tüketilmeli?

26.01.2021Sağlık
Vajina Beyazlatma Nedir Genital Bölge Beyazlatması Nasıl Yapılır

Vajina Beyazlatma Nedir? Genital Bölge Beyazlatması Nasıl Yapılır?

Çok sayıda kadın genital bölgesinin koyu renkli olmasından rahatsız olmaktadır. Vajina çevresi genital bölgenin renginin koyulaşması, kararması, kahverengi-siyaha yaklaşan lekelenmeleri; hoş olmayan bir görüntüye yol açabilir. Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayfer Aydın, vajina beyazlatma hakkında bilgiler verdi.

Ameliyatsız el estetiği

Ameliyatsız el estetiği

Yaş aldıkça ortaya çıkan ellerdeki damarlanma, lekelenme ve buruşukluğu ameliyatsız tedave etmek mümkün. Yüzünüze gösterdiğiniz önemi ellere de göstermelisiniz.

2.07.2020Sağlık
Kolajen Aşısı Nedir Kolajen Aşısı Nasıl Uygulanıyor

Kolajen Aşısı Nedir? Kolajen Aşısı Nasıl Uygulanıyor?

Cildin temel yapı taşlarından olan kolajenin aşısı nasıl yapılıyor? Kolajen aşısının etkileri neler oluyor? Kolajen aşısının etkisi ne kadar sürüyor? Tüm bu soruların cevabını Medikal Estetik Hekim Dr. Yasemin Savaş verdi.

Yaş maya maskesi nasıl yapılır Ne işe yarar tarifi ve faydaları

Yaş maya maskesi nasıl yapılır? Ne işe yarar? tarifi ve faydaları

Mayanın bir türü olan yaş maya, hamurumsu kıvamda bulunur. Genelde evlerde yapılan poğaçalar içerisinde kullanılır. Bunun yanında, yaş maya maskesi yapılarak cildin daha da güzelleşmesi sağlanabiliyor. Doğru tarifle yapılan yaş maya maskesi ile birçok fayda sağlanabilir. Yaş mayanın faydaları ve tarifi hakkında bilgi için tüm detayları hazırladık.

15.03.2020Sağlık
Patates maskesi nasıl yapılır Ne işe yarar Patates maskesinin tarifi ve faydaları

Patates maskesi nasıl yapılır? Ne işe yarar? Patates maskesinin tarifi ve faydaları

Pek çok bitki ve sebzenin eşsiz faydaları sayesinde maske hazırlanarak cildin güzel olmasına katkı sağlanabilir. Peki, patates maskesi nasıl yapılır? Faydaları nedir? Patates ile ilgili bilmediğiniz tüm bilgileri sizler için hazırladık.

15.03.2020Sağlık
Kahve telvesi maskesi nasıl yapılır Ne işe yarar tarifi ve faydaları

Kahve telvesi maskesi nasıl yapılır? Ne işe yarar? tarifi ve faydaları

Türk kahvesi, toplumumuzda uzun yıllardır tüketilen ve geleneksel anlamlar yüklenen bir içecektir. Yapılan araştırmalar bu kahvenin insan sağlığına oldukça iyi geldiğini göstermektedir. Türk kahvesini içmenin yanı sıra telvesi ile de çeşitli maskeler yapılmaktadır. Peki, kahve telvesi maskesi nasıl yapılır ve ne işe yarar? İşte telve maskesi hakkındaki tüm soruların cevapları.

12.03.2020Sağlık
Bal maskesi nasıl yapılır Ne işe yarar Bal maskesinin tarifi ve faydaları

Bal maskesi nasıl yapılır? Ne işe yarar? Bal maskesinin tarifi ve faydaları

Dermokozmetik sektörünün gelişmesiyle cilt sorunları için önerilen ürünlerin sayısı da her geçen gün artıyor. Bununla birlikte, kimi zaman tüketicileri maddi olarak zorlamayan doğal çözümler daha iyi sonuçlar sağlayabiliyor. Bal maskesi yapımı ve faydaları hakkında merak edilen tüm detayları hazırladık.

12.03.2020Sağlık
Ciltte Derinlemesine Temizlik Hareketi: Hydrafacial

Ciltte Derinlemesine Temizlik Hareketi: Hydrafacial

Güzellik bir bütündür ve bu bütünü tamamlayan en önemli parçaların başında temiz ve pürüzsüz bir cilt gelir. Aydınlık, taze ve canlı bir cilt güzel ve genç görünmek için belirleyici bir rol üstlenir. Ancak bazı kusurlar, güzelliğe gölge düşürebilir ve estetik kaygıları beraberinde getirebilir. Yeni nesil güzellik uygulamalarının cilt problemlerini ortadan kaldırarak derinlemesine temizlik sağladığını ifade eden Kontür Makyaj Eğitmeni Ergül Keskin, hydrafacial yöntemini anlatıyor.

Vücut peelingi nasıl yapılır Ev yapımı peeling tarifi

Vücut peelingi nasıl yapılır? Ev yapımı peeling tarifi

Kış aylarından yorulan cildinizi derinlemesine peeling yaparak yenileyebilir, vücuttaki ölü deriyi atarak cildin nefes almasını sağlayabilirsiniz. Peki, evde vücut peelingi nasıl yapılır? İşte malzemeler ve hazırlanışı…

Cilt Detoksu Nedir Cilt Detoksu Nasıl Yapılır

Cilt Detoksu Nedir? Cilt Detoksu Nasıl Yapılır?

Kirli hava, kozmetik ürünler, tükettiğimiz yiyecekler ve içeceklere kadar her şey olumlu olumsuz cildimizi etkiler. Cildi bu olumsuz etkilerden arındırmak için yapılan bir takım uygulamalara cilt detoksu denir. Peki cilt detoksu nasıl yapılır?

25.02.2019İyi Yaşam

Yazar Sonuçları

Çil lekesi için peeling nasıl uygulanır?

Çilleriniz oluşmaya başladıysa veya sonradan fark ettiyseniz...

28.12.2015
Evde peeling yaparken nelere dikkat etmeliyiz

Evde peeling yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Peeling yaparken evdeki meyve ve bitkilerden faydalanabilirsiniz!

19.11.2015

Evde peeling yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Evinizde hazırlayabileceğiniz doğal peeling tarifleri...

6.11.2015

Estetikte “mutluluk askısı” dönemi

Bazı dönemlerde popülerleşen uygulamalar olur. Başlık “mutluluk askısı” olsa da size, özellikle ünlülerin yaptırdıkları operasyonları sosyal medyada canlı yayınlamalarından sonra ip askı olarak geçen, toplumda “Fransız askısı” olarak bilinen ameliyatsız yüz germe-gençleştirme uygulamasını anlatacağım.

12.07.2021

Bahara hazır mısınız?

Cildimiz, kış mevsiminde sert rüzgarlardan, kuru ve soğuk havadan, hava kirliliğinden kurur, nemini kaybeder. Kış güneşi de cildimizi etkiler. Cildimizi tazelemenin ve bahara hazırlamanın tam zamanı...

22.03.2021

Genital Bölge Beyazlatma - Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Çok sayıda kadın, genital bölgesinin koyu renkli olmasından rahatsız olmaktadır. Genital bölgenin renginin koyulaşması,kararması, kahverengi-siyaha yaklaşan lekelenmeler; hoş olmayan bir görüntüye yol açabilir. Yapısal yani genetik olarak genital bölge koyu renkli olabilir. Bunun dışında genital bölgeye uygulanan ağdalar, epilasyonlar ve gebelik dönemi de genital bölgenin renginin koyulaşmasına, kararmasına neden olabilmektedir. 

7.12.2020

Leke tedavisi zamanı yaklaştı

Yaz mevsimi sonrası güneş lekeleri git gide kendini göstermeye başladı. Peki, bu lekelerden nasıl kurtulursunuz?

5.10.2020

Hassas ciltlere özel kür tarifi

Hassas ciltler, stres, ısıtma sistemlerinden gelen kuru hava veya UV ışığı gibi dış etkilerden fazlaca etkilenirler. Cildin bariyer fonksiyonu azaldığı için üzerine sürülen her ürüne karşı savunmasız kalırlar. Böyle bir cilde sahipseniz, deterjan, bazı bitki özleri, alkol içeren ürünlerden uzak durulmalıdır. Cildinizin dengesini yitirirseniz gergin, kaşıntılı ve kuru hissetmeye başlar ve kızarıklık gelişmesine sebep olursunuz.

7.10.2019

Yaz bitti, vücudunuz kışa hazır mı?

Yaz genellikle göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. Kavurucu sıcaklar bir anda sona eriyor. Eylül ve Ekim ayları boyunca tatlı bir serinlik yaşıyoruz. İnsanlar kente dönüyor, kafeler, restoranlar, sokaklar doluyor. Artık neye ihtiyacımız varsa planlamalı ve yeniden yaz gelmeden yapmalıyız. Sonbahar cilt bakımının yeniden başladığı mevsimdir. Neden peki?

6.09.2019

Cildi yağlı olanlar ciltlerini nasıl temizlemeli?

Yağlı ciltlerin bakımında yapılan en büyük hata onları nemsiz bırakmaktır...

20.06.2019

Genital bölge renk değişikliklerinde lazer uygulamaları

Genital renk değişikliği neden olur? Genital beyazlatma nedir? Genital bölge renk koyulaşmasının nedenleri nelerdir?

25.04.2019