EKSTRA
MENÜ

Kaş Kaldırma

Kaş Kaldırma haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kaş Kaldırma hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 617 Kaş Kaldırma haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kaş Kaldırma Haberleri

Ameliyatsız Göz Çevresi Estetikleri

Ameliyatsız Göz Çevresi Estetikleri

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ameliyatsız göz çevresi estetiklerini sizin için anlattı.

25.09.2021Kişisel Bakım
Göz kapağı estetiği nedir

Göz kapağı estetiği nedir?

35 yaş sonrası göz kapaklarında ortaya çıkan torbalanma ve cilt sarkmaları hem görme alanını daraltabilir ve hem de estetik kaygılara neden olabilir. Çoğu zaman yağ fıtıklaşması da görülür. Bazı kişilerde aynı zamanda kapak düşüklüğü (pitozis) de bu duruma eşlik edebilir. Dr. Berkant Bozdağ ,göz çevresindeki torbalanma ve cilt fazlasının giderilmesi için “blefaroplasti” denen göz kapak estetiği tedavisinin yapıldığını bildirdi.

2.08.2021Sağlık
Kaş ve Göz Estetiği

Kaş ve Göz Estetiği

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, ameliyatsız yöntemlerle daha genç bakışlar sağlayan estetik operasyonları sizler için anlattı.

Kusursuzluk Ölçütü Altın Orana Nasıl Sahip Olunur

Kusursuzluk Ölçütü Altın Orana Nasıl Sahip Olunur?

Kusursuz bir yüze sahip olmak herkesin hayalidir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, günümüzde popüler hale gelen altın oran yüz hatlarına nasıl sahip olunabileceğini sizler için anlattı.

25.06.2021Kişisel Bakım
Katie Priceın estetik tatili

Katie Price'ın estetik tatili

İngiliz yıldız Katie Price bir dizi estetik operasyon için yine Türkiye'ye geliyor. Yüz ve kaş kaldırma, diş yeniletme gibi işlemlerin yanı sıra bütün vücudundan yağ aldıracak olan Price, görüntüsünden memnun olmadığı için bunu yapacağını belirtti. Price, daha önce de defalarca Türkiye'de estetik operasyon geçirdi. Hatta yüzünün yaralarını iyileşmeden gittiği bir kuaförde de saçlarını yaptırdı.

12.06.2021Magazin
Ameliyatsız göz kapağı estetiği

Ameliyatsız göz kapağı estetiği

Düşük göz kapakları, düşük kaşlar sizi üzgün, yorgun ve olduğunuzdan daha yaşlı gösterir. Bu estetik problemler ya yaşla birlikte ortaya çıkar ya da yapısaldır. Peki, daha genç ve dinç bakışlar için ameliyatsız göz kapağı estetik yöntemleri nelerdir?

28.02.2021Sağlık
Çekik Göz Tasarımı Nedir

Çekik Göz Tasarımı Nedir?

Güzel gözler terimi, genç, parlak, canlı ve çekici gözler olarak tanımlanabilir. Çekik ya da badem gözler neredeyse her kültürün en estetik ögelerinden biridir. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, estetik cerrahiyle kalıcı olarak çekik gözlere sahip olunabileceğini belirtti.

İple badem göz ve kaş kaldırma nasıl yapılır  Dermatolog Dr. Neslihan DOLAR yazdı

İple badem göz ve kaş kaldırma nasıl yapılır? Dermatolog Dr. Neslihan DOLAR yazdı

Göz yapısı aşağıya doğru olan, kaşları düşük kişiler daha yorgun, üzgün ve mutsuz görünmekten şikayet ederler. Kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine neden olan bu sorun iple badem göz estetiği ile 20 dakikada ortadan kaldırılabilir.

7.02.2021Sağlık
2021in Estetik Trendleri

2021'in Estetik Trendleri

Belirgin çene hattı, ameliyatsız gıdı estetiği, doğal dudaklar ve botoks hakkında bilgiler veren Estetik Doktoru Elif Benar, 2021'in estetik trendlerini paylaştı.

23.01.2021Kişisel Bakım
Yeni Yıla Yeni Bir Ben Diyenlere Estetik Önerileri

 'Yeni Yıla Yeni Bir Ben' Diyenlere Estetik Önerileri

Yeni yılda görünümünüzde değişiklik mi yapmak istiyorsunuz? Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ufuk Askeroğlu, yeni yılda görünümünüzü iyileştirecek estetik operasyonlar hakkında bilgiler verdi.

Göz Kapak Cerrahisi: Oküloplasti Nedir

Göz Kapak Cerrahisi: Oküloplasti Nedir?

Göz kapak cerrahisini duydunuz mu? Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay, oküloplasti olarak adlandırılan göz kapak cerrahisi hakkında önemli bilgiler verdi.

Son dakika... Genç kadın hayatının şokunu yaşadı Dünyaca ünlü doktor diyerek kandırdılar...

Son dakika... Genç kadın hayatının şokunu yaşadı! 'Dünyaca ünlü doktor' diyerek kandırdılar...

'Dünyaca ünlü doktor' yalanına kanan genç kadın, estetik kurbanı oldu. Yüzüne önce klinikte ardından da bir rezidansta işlem yapılan 27 yaşındaki Gamze Nur, operasyondan 2 hafta sonra ise hayatının şokunu yaşadı. Sağlıkçı olan genç kadın, “Bin 350 euro para ödedim. 2 haftadır akşamları uyuyamıyorum, inanılmaz kötüyüm ve yüzüm eski haline dönmeyecek” ifadelerini kullandı.

21.12.2020Gündem
Yaşlanma Etkilerine Meydan Okuyun: Hangi Bölgeye Hangi Estetik Yapılır

Yaşlanma Etkilerine Meydan Okuyun: Hangi Bölgeye Hangi Estetik Yapılır?

Estetik cerrahide yaşlanma belirtilerini gidermek için uygulanan cerrahi ve cerrahi olmayan çok çeşitli prosedürler uygulanabilir. Bazı durumlarda cerrahi ve cerrahi olmayan tekniklerin bir arada kombine bir şekilde uygulanması mümkündür. Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah Op. Dr. İlsun Aka, yaşlanma belirtilerine karşı uygulanan gençleştirme operasyonlarını sizler için anlattı.

Kaş Kaldırma Estetiği Kimlere Yapılıyor, Nasıl Sonuçlar Alınıyor

Kaş Kaldırma Estetiği Kimlere Yapılıyor, Nasıl Sonuçlar Alınıyor?

Etkili bir bakış ve daha güzel selfie’ler çekebilmek günümüzde herkesin hayali. Bunu elde edebilmek için ameliyatlı ve ameliyatsız pek çok işlem yapılıyor. Acaba göz çevresindeki bu işlemler kimlere yapılıyor, nasıl sonuçlar alınıyor, ağrılı mı?... Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif  Cerrah Op. Dr. Metin Kerem anlattı...

Kaş Kaldırma Estetiği Nedir, Kimlere Yapılabilir

Kaş Kaldırma Estetiği Nedir, Kimlere Yapılabilir?

Geçtiğimiz hafta sosyal medya hesabından yüzünün bandajlı halini paylaşan oyuncu Akasya Asıltürkmen, kaş kaldırma estetiği yaptırdığını açıklamıştı. Fotoğrafını paylaşıp yaşadıklarını anlatan ünlü oyuncu "Bu acıyı bilsem yaptırmazdım" demişti. Peki son zamanlarda popüler olan kaş kaldırma estetiği nedir, kimler bu estetiği yaptırabilir? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Metin Kerem ve Medikal Estetik Uzmanı Dr. Nejat Can'a sorduk.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği Acılı Bir İşlem midir

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Estetiği Acılı Bir İşlem midir?

Son yıllarda ameliyatsız estetik uygulamalarına büyük bir ilgi gösteriliyor. Seçilmiş hastalarda çok başarılı sonuçların alınabildiği ve kısa iyileşme süreciyle büyük bir konfor sunan medikal uygulamalar arasında “Thread Lift” olarak da adlandırılan iple askı uygulamaları da yer alıyor. Thread Lift uygulaması yüz dahil olmak üzere vücudun farklı bölgelerine uygulanabiliyor, kaş bölgesi de ip askı uygulamasının yapıldığı bölgeler arasında yer alıyor. Hızlı ve efektif sonuç veren bu uygulama hakkında Medikal Estetik Dr. Nejat Can en çok merak edilen sorulara yanıt verdi.

Göz Çevresi Estetiği Nasıl Yapılır

Göz Çevresi Estetiği Nasıl Yapılır?

Yaşlanma belirtileri ilk olarak göz çevresinde başlamaktadır. Yüzün odak noktası olan gözler; yorucu kent yaşamı, çevresel faktörler, yoğun iş temposu gibi nedenlerle kişide daha bitkin ve yaşlı bir görüntü oluşturmaktadır. Estetik yüz ameliyatlarında en çok dikkat edilmesi gereken yerlerin başında ise bu nedenle göz çevresi estetiği geliyor! Plastik, Rekonstrüktif  ve Estetik Cerrah Doç. Dr. Karaca Başaran göz çevresi estetiği konusunda önemli noktaların altını çizdi.

Kozmetoloji nedir ve neyi inceler Kozmetoloji bilimi hakkında kısaca bilgiler

Kozmetoloji nedir ve neyi inceler? Kozmetoloji bilimi hakkında kısaca bilgiler

Kozmetoloji, insanların dış görünümüne önem vermesinin sonucunda ortaya çıkmış bir bilim dalıdır. Çeşitli uygulamalar ve yöntemler sayesinde dış görünümde değişiklik, bakım, temizlik gibi işlemler yapılıyor. İnsanların kendilerini daha iyi hissetmeleri için önemli bir yere sahip uygulamadır. Kozmetoloji hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

30.10.2020Araştırma
Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır

Badem Göz Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Badem şeklinde çekik göz ve kalkık kaşlar ideal güzellik kavramları arasında yer alan kriterler arasında yer alır. Geleneksel teknikler ile bu görünüm teknik desteklerle elde edilemeyen ama çoğu kişinin sahip olmak istediği bir görünümdür. Günümüzde ortalama 2 saat süren özel bir operasyon ile bu görünüme kavuşmak artık mümkün.

17.09.2020Kişisel Bakım
Akıllı mercekle gözlükten kurtulmak mümkün mü

Akıllı mercekle gözlükten kurtulmak mümkün mü?

Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve Oküloplastik Cerrahı Op. Dr. Erhan Dilek, 'akıllı mercek' ile insanların gözlük ihtiyacının ortadan kalktığını belirterek, "Hasta gözlüksüz olarak hem uzağı hem yakın ve orta seviyeyi net olarak görebilmektedir" dedi.

21.08.2020Sağlık
Kısa Sürede Yapılan Ağrısız Göz Estetiği Uygulamaları

Kısa Sürede Yapılan Ağrısız Göz Estetiği Uygulamaları

Artık bıçak altına yatmadan, kısa sürede göz estetiği uygulaması yaptırmak mümkün! Ağrısız, acısız ve kısa sürede gerçekleşen göz çevresi estetiğini Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Sultan Kaya Ünsal anlattı.

22.07.2020Kişisel Bakım
Yanak Dolgusu Estetiği Nedir

Yanak Dolgusu Estetiği Nedir?

Dolgun yanaklar gençliğin ve çekiciliğin sembolü olarak kabul edilir. Zayıf ve çökük yanaklar ise daha yorgun ve yaşlı bir görünüme yol açabilir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, dolgun yanakların yüzün daha genç görünmesini sağladığını belirtti.

Aynı Anda Birden Fazla Estetik Yaptırılabilir mi

Aynı Anda Birden Fazla Estetik Yaptırılabilir mi?

Estetik cerrahi ile ilgili en sık sorulan soruların başında bu soru geliyor. Birden fazla estetik operasyon aynı anda yapılabilir mi? Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk, kombine estetik operasyonları sizler için anlattı.

16.03.2020Kişisel Bakım

Yazar Sonuçları

10 yaş genç görünmek mümkün!

30 yaş ve üzerinde yaşlanmanın etkileri yüzün orta kısmında kendini göstermeye başlar. 30 yaşına gelindiğinde, yüzün ayrılmış bağları çeşitli faktörlerin etkisi altında zayıflamaya başlar ve yüz dokularının azalmasına yol açabilir. Bu yaşlanma etkileri için ilk akla gelen yöntem yüz germedir. Ancak estetik cerrahi, yüzün orta bölgesine en az faydayı sağlayan işlemdir.

14.09.2021

Etkili ameliyatsız uygulamalar

Bugün, birbirinden bağımsız birçok cilt sorununda kullandığımız ve etkin sonuç aldığımız ameliyatsız cilt gençleştirme uygulamalarından en popüler ve en bilinenlerini sizlerle paylaşıyorum.

9.08.2021

Yüze hacim kazandıran estetikler

Minimal dokunuşlarla yeni yılda daha estetik bir görünüme kavuşmak mümkün. Yüzün doğal yapısında bulunan ya da sonradan ortaya çıkan estetik sorunlar minimal invaziv işlemler ya da enjeksiyon teknikleriyle giderilerek daha estetik bir görünüme kavuşulabilir.

8.08.2021

Estetiksiz kaş kaldırma yöntemleri nelerdir?

Kaşlar, bakışlara derinlik ve anlam katmaktadır. Zaman içerisinde yaş almayla birlikte düşmeye başlayan kaş dokusu kişilere yorgun ve yaşlı bir görünüm verebilir. Kaş düşüklüğü beraberinde kaş ortası kırışıklıklarına, alın bölgesi çizgilerine yol açabilir.

5.08.2021

Alın ve Kaş Estetiği

Sarkık kaşlar ve yatay alın kırışıklıkları, alın kaldırma veya "kaş kaldırma" ile düzeltilebilir. Yüzünüzün bu yapısı, ne kadar mutlu ve dinlenmiş hissederseniz hissedin, yorgun, kızgın veya üzgün görünmenize neden olabilir.

1.08.2021

Yazı daha estetik bir burunla geçirmek mümkün

Ameliyat korkusu olan, bıçak altına yatmak istemeyen kişiler için estetik cerrahide ameliyatsız burun estetiği seçeneği de mümkün. Burun küçültme hariç burundaki diğer estetik sorunların tedavisi botoks ve dolgu enjeksiyonu yöntemleriyle yapılabilir.

31.07.2021

Kaş estetiğinin önemi

Kaş trendleri tarih boyunca hep değişiklik göstermişti. Önceki dönemlere bakıldığında genellikle ince kaş trendleri daha popüler olmuştur.

8.03.2021

Baharda enerjinizi artıracak estetikler

Bahar mevsiminin getirdiği enerjiyi içinizde ve bedeninizde hissedebilirsiniz. Böylece yaz mevsimini de daha enerjik karşılayabilirsiniz.

2.03.2021

Yüz estetiği operasyonları

Görünümünden memnun olmayan, kusurlu bölgelerinden dolayı mutsuz olan, estetik operasyonlardan makul beklentileri olan, ileri derecede bağımlılığı (alkol, sigara vs.) olmayan ve genel sağlık durumu yerinde olan herkes plastik cerrahinin sunduğu imkânlardan faydalanabilir.

15.02.2021

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Blefaroplasti ile gözler daha canlı ve daha genç bir görünüm sağlanabilir. Blefaroplasti, göz kapaklarının işlevini ve kişinin özgüvenini artırır. Daha enerjik bir görünüm kazandırdığı için iş hayatında da avantaj sağlar.

27.01.2021

Sömestir estetikleri

Pandemi süreci bir kısmımızda yorgunluk, ciltte lekelenme, sivilce olarak belirirken bir kısmımızda da hareketsiz kalmaya ve evde fazla yemeğe bağlı olarak alınan kilolarla kendini göstermeye başladı. Okulların kapalı olduğu bu günlerde sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz...

25.01.2021

Ufak dokunuşlarla daha estetik bir yüz elde edebilirsiniz

Minimal dokunuşlarla yeni yılda daha estetik bir görünüme kavuşmak mümkün. Yüzün doğal yapısında bulunan ya da sonradan ortaya çıkan estetik sorunlar minimal invaziv işlemler ya da enjeksiyon teknikleriyle giderilerek daha estetik bir görünüme kavuşulabilir.

22.01.2021

2021’de ön plana çıkacak estetikler

2021’de yüz güzelleştirme estetikleri revaçta olmaya devam edecek. Bunlar arasında burun estetiği her zaman önemini korurken beraberinde göz çevresi (badem göz estetiği), elmacık kemikleri, yanak küçültme (bişektomi), çene şekillendirme (masetter botoksu ile çene dolgusu) ve dudak dolgusu yer almaya devam edecek.

13.01.2021

Gözleriniz Sizi Yaşlı mı Gösteriyor?

Gözleriniz, insanların size baktıklarında fark ettikleri ilk özelliktir. Gözleriniz sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösteriyorsa veya sizi yorgun ya da öfkeli gösteriyorsa, göz kapağı cerrahisinden faydalanabilirsiniz.

22.12.2020

Göz kapağı düşüklüğü nasıl tedavi edilir?

Göz kapağı düşüklüğü yorgun görünümün en önemli sebeplerinden birisidir. Günlük hayatımızda sosyal çevremizden aldığımız tepkiler bizim hayatımızı önemli derecede etkilemektedir. Bugün iyi uyumadın mı, yorgun görünüyorsun gibi sorularla zaman zaman hepimiz karşı karşıya kalırız. Ancak bunun gibi soruların artması öz güvenimizde azalmaya ve kendimizi kötü hissetmemize neden olabilmektedir. Bu soruların temelinde sıklıkla göz kapağı düşüklüğü gelmektedir.

22.12.2020

Alın ve kaş kaldırma estetiği ile ilgili merak edilenler

Sarkık kaşlar ve yatay alın kırışıklıkları, alın kaldırma veya "kaş kaldırma" ile düzeltilebilir. Yüzünüzün bu yapısı, ne kadar mutlu ve dinlenmiş hissederseniz hissedin, yorgun, kızgın veya üzgün görünmenize neden olabilir.

8.12.2020

Kombine yüz estetiği operasyonları

Kırışık tedavisi, çene estetiği, kaş kaldırma, göz torbaları, elmacık kemiği, gözaltı morluğu tedavisi ve dudak dolgusu aynı anda yapılabilir mi?

18.11.2020

2020’nin estetik trendleri

2020 beklendiği gibi geçmese de, pandemi dönemine rağmen, estetik cerrahiye olan talebin artmasıyla herkesi şaşırtan bir yıl olmaya devam ediyor.

8.10.2020

Yokluğumda...

Seda Sayan, estetikçi Cem, çok “Dark” İbo Show, teknesinde yan yatan Sıla, hollandez sos Şeyma Subaşı, swinger baskını, Nusret ve Nusret, ayrıca Hande Yener “Aşk Sandım”. Bu yazıda ilginç bir şekilde hepsi var!

7.10.2020

Kadınların en çok tercih ettiği estetik operasyonlar

Kadınlar her zaman kendilerini daha güzel, daha öz güvenli ve daha iyi hissetmek isterler. Genç görünen bir cilt, dolgun ve dik göğüsler, güzel bir burun, dolgun ve şekilli bir dudak, ince vücut şekline sahip olmak için estetik cerrahiden destek alırlar.

25.09.2020

Ameliyatsız burun estetiği uygulaması

Burnunuzda sizi hem estetik hem de sağlık açısından rahatsız eden şekil bozuklukları varsa, ikisinin de tedavisi mümkün. Üstelik ameliyatsız teknikler yani sıvı rinoplasti ile morluk, şişlik ve iyileşme sürecine ihtiyaç olmaksızın. Ameliyatsız burun estetiği teknikleri olan botoks ve dolgu enjeksiyonu teknikleriyle burundaki birçok sorun başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

2.09.2020

Kaş estetiğinde bu yazın trendleri neler?

Kaşlar üst yüz estetiğinde ifadeyi ortaya çıkaran, kişinin mimiklerini tamamlayan ve güzellik algısının oluşmasını sağlayan en önemli yapılardandır.

19.08.2020

Kompozit yüz estetiği operasyonları ile ilgili bilinmesi gerekenler

Yüz estetiği operasyonlarında aynı seansta birden fazla estetik sorun tedavi edilebilir. Hatta çoğunlukla aynı anda yaptırılması daha bütünleyici sonuçlar sağlayabilir.

16.06.2020

Göz çevresi estetikleri

Gözler yüzün odak noktasıdır ve göz çevresindeki yaşlanma değişiklikleri bir kişinin gerçekte olduğundan daha yorgun veya daha yaşlı görünmesine neden olabilir. Üst göz kapaklarında torbalanma ve sarkma, alt göz kapaklarında ise torbalanma ya da çukurluk oluşabilir. Göz çevresi yaşlanma belirtilerinin en erken görülmeye başladığı bölgelerden biridir.

9.06.2020

Yüz germe estetiği nedir, kimlere uygulanır?

Yüz germe yüzdeki yaşlanmaya bağlı sarkmaları, kırışıkları gererek ve asarak gidermeye yarayan operasyonel bir yöntemdir.

18.03.2020