Botoksla ameliyatsız kaş kaldırma estetiği

Düşük kaşlar kişinin olduğundan daha yorgun ve yaşlı görünmesine neden olabiliyor. Hafif seviyede kaş kaldırma estetiği için ameliyatsız teknikler uygulanabiliyor.

Haberin Devamı

KAŞ DÜŞÜKLÜĞÜ KADINLARI MUTSUZ EDİYOR

Kaş düşüklüğü ile ilgili kadınların en yaygın şikayetleri yüzlerinde yorgun ve çökük bir ifadeye neden olmasıdır. Ayrıca mutsuz ve yaşlı görünüm de en sık dile getirilen şikayetler arasındadır. Kaş düşüklüğü özellikle orta yaş grubundaki kadınların en rahatsız olduğu estetik sorunların başında geliyor. Hafif seviyedeki kaş düşüklüğü sorunları botoks enjeksiyonu ile ortalama 15 dakika içinde ameliyatsız olarak giderilebiliyor. İleri seviye kaş düşüklüklerinde ise daha etkili sonuçlar elde edilebilmesi için cerrahi tekniklerden faydalanılması gerekebiliyor. Botosk enjeksiyonu ile kaş kaldırma birkaç dakika süren bir işlemdir. Düşük kaş olması gereken konuma getirilerek kişinin daha dinç, daha genç, daha enerjik ve daha estetik görünmesine yardımcı olunabiliyor.

KİŞİNİN YÜZÜNE UYGUN KAŞ TASARIMI YAPILMALI

Kaş yüzde olması gereken pozisyona çekilerek yüz ile daha uyumlu olması; kişinin daha yumuşak, dinç ve sağlıklı bir görünüme kavuşması sağlanır. Kaş kaldırma operasyonu anatomi bilgisine sahip estetik cerrah tarafından altın oran hesaplamaları ile planlanarak uygulanır. İşlem kaşın doğal hareketini yapmasını sağlayacak şekilde minimal dozlarda uygulanır. Ameliyatsız bir işlem olduğu için operasyon birkaç dakika içinde tamamlanabilir. İşlem sırasında botulinium toksini ince uçlu iğneler aracılığı ile kaşın kalkmasını sağlayacak şekilde enjekte edilir. Botoks enjeksiyonun etkisi birkaç gün içinde daha belirgin bir şekilde ortaya çıkar. Operasyonun en önemli avantajı ise yüzde herhangi bir şekilde yara izi oluşmamasıdır. Kaşın pozisyonunu koruması için kişiden kişiye farklılık gösterse de enjeksiyon işleminin ortalama 4 ile 6 ay içinde yani yılda 2 kez tekrarlanması gerekir.

KAŞIN YÜKSEKLİĞİ DOĞAL GÖRÜNÜM İÇİN ÖNEMLİ

Kaş kaldırma estetiğinde en önemli kriter kaşın pozisyonunun ve yüksekliğinin doğru bir şekilde ayarlanmasıdır. Minimal dozlarda doğru noktalara botoks sıvısı enjekte edilmelidir. Kaşın olması gerekenden daha yüksekte konumlanması yüzde doğal olmayan bir görünüme neden olur. Örneğin kaşın uç kısmının ya da kaşın orta kısmının fazla yukarıya kaldırılması yüzde şaşkın ya da kızgın bir görünüme yol açabilir. Bu nedenle uygulamanın ve kaş tasarımın alanında uzman estetik cerrahlar tarafından yapılması gerekir. Kaş kaldırma estetiğinde kaşın yüksekliği hesaplanırken kişinin yaşı, cilt yapısı, göz şekli, kırışıklık durumu göz önüne alınır. Eğer ileri seviyede kaş düşüklüğü varsa bu durumda botoks enjeksiyonunun dışında cerrahi teknikler de tavsiye edilebilir.

ENERJİK VE DİNÇ BİR GÖRÜNÜM SAĞLAR

Kaş kaldırma estetiği ile kişinin çok daha genç, çok daha enerjik ve daha huzurlu bir ifadeye sahip olması sağlanabilir. Siz de kaş düşüklüğünün neden olduğu estetik sorunlardan şikayetçiyseniz ve ameliyat olmak istemiyorsanız, botoks enjeksiyonu tekniklerinden faydalanabilirsiniz.

Kaynak: Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk

Yazarın Tüm Yazıları