EKSTRA
MENÜ

Kapalıçarşı

Kapalıçarşı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kapalıçarşı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.381 Kapalıçarşı haberi bulunmuştur.

Kapalıçarşı Haberleri

Vali Yerlikaya: 16 Haziran günü İstanbulda aşı olanların sayısı 324 bin 456 oldu, bu bir rekor

Vali Yerlikaya: 16 Haziran günü İstanbul'da aşı olanların sayısı 324 bin 456 oldu, bu bir rekor

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, twitter hesabından paylaştığı bir mesajla, "16 Haziran günü İstanbul'da aşı olanların sayısı 324 bin 456 oldu. Bu bir rekor ama şimdilik. Çünkü bugün yeni bir rekor geliyor. Hedefimiz; 35 yaş üstü nüfusumuzu en geç 3 hafta içinde aşılamak" dedi.

17.06.2021Haber
Vali Yerlikaya, İstanbulda aşı rekoru kırıldığını açıkladı

Vali Yerlikaya, İstanbul'da aşı rekoru kırıldığını açıkladı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Twitter hesabından paylaştığı bir mesajla, "16 Haziran günü İstanbul'da aşı olanların sayısı 324 bin 456 oldu. Bu bir rekor ama şimdilik. Çünkü bugün yeni bir rekor geliyor. Hedefimiz; 35 yaş üstü nüfusumuzu en geç 3 hafta içinde aşılamak" dedi.

17.06.2021Gündem
Bu hafta yatırım araçları performansı

Bu hafta yatırım araçları performansı

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 0,76, altının gram satış fiyatı yüzde 1,17, dolar/TL yüzde 1,25, avro/TL yüzde 1,19 değer kazandı.

4.06.2021Ekonomi
Sahaflar Çarşı’nın 69 yıllık Seyir Defteri, DHAya açıldı

Sahaflar Çarşı’nın 69 yıllık 'Seyir Defteri', DHA'ya açıldı

EVLİYA Çelebi'nin anlatımlarında eski yeri olan Kapalıçarşı'yla bahsettiği tarihi Beyazıt Sahaflar Çarşısı'nın son 69 yıllık geçmişine tanıklık eden ve içerisinde Reşat Nuri Güntekin, Nurullah Ataç, Orhan Kemal, Fazı Hüsnü Dağlarca, Hasan Ali Yücel gibi isimlerin el yazılarının yer aldığı defterin sayfaları, DHA için aralandı. Çarşının 3'üncü kuşak sahaflarından 70 yaşındaki Turan Türkmenoğlu, "Sahaflar Çarşısı'nın Seyir Defteri" diye adlandırdığı defteri, kitap haline getirecek.

30.05.2021Gündem
İşte bu haftanın kazandıranı

İşte bu haftanın kazandıranı

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 2,05 değer kaybetti, altının gram satış fiyatı yüzde 3,08, dolar/TL yüzde 2,15, avro/TL yüzde 2,18 değer kazandı.

29.05.2021Ekonomi
Edip Cansever dizeleriyle anılıyor

Edip Cansever dizeleriyle anılıyor

Yeditepe Şiir Armağanı, Türk Dil Kurumu Şiir Ödülü ve Sedat Simavi Edebiyat Ödülü sahibi, "İkinci Yeni" şiir akımının önemli şairlerinden Edip Cansever, vefatının 35. yılında anılıyor.

27.05.2021Keyif
Altın fiyatları güncel: Altının gramı bugün ne kadar. Altın fiyatları daha da yükselecek mi İşte uzmanların yorumları..

Altın fiyatları güncel: Altının gramı bugün ne kadar?. Altın fiyatları daha da yükselecek mi? İşte uzmanların yorumları..

Altın fiyatları çeyrek altın gram altın fiyatları ile yakından takip ediliyor. Gram altın fiyatları, şu dakikalarda 516 lira seviyesinde bulunurken; altının ons fiyatı ise 1900 dolar seviyesinde hareket ediyor. Canlı altın fiyatları grafiklerinde gün boyunu işlemini sürdüren yarım altın, çeyrek altın ve gram altın gün sonunda Kapalıçarşı'da günü tamamladı. Küresel piyasalarda ons altın fiyatlarının güçlü hissetmesi gram altın fiyatlarını da yükseltti. Gram altın fiyatları tarihi zirveye yaklaşıyor. Altının ons fiyatı, 1900 dolar seviyesi üzerindeki seyrini sürdürürken; bugün içerisinde en yüksek 1903 dolar seviyesini gördü. Ons altın, en düşük 1892 dolar seviyesini görürken; şu dakikalarda ise yüzde 0.22 oranında yükselişle 1900 dolardan işlem gördü... Altın almak isteyenler şimdi gün sonunda altın fiyatlarının ne kadar olduğunu merak ediyor. Peki, altın fiyatları bugün ne kadar? İşte, 26 Mayıs yarım, çeyrek, tam altın fiyatı piyasaları ve uzmanların altın yorumları.

27.05.2021Ekonomi
Silikon Vadisi ile Kapalıçarşı’yı birleştiriyoruz

Silikon Vadisi ile Kapalıçarşı’yı birleştiriyoruz

Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ, “Silikon Vadisi ile Kapalıçarşı kültürünü birleştiren; veri ile tecrübeyi harmanlayan ekibimizle, tüm paydaşlarımızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışıyoruz. Silikon Vadisi’nin veri, sistem, süreç, Kapalıçarşı’nın insanı ve pazarı anlama, tanıma kaslarını bünyemizde taşıyoruz” dedi. (Sponsorlu İçerik)

21.05.2021Video
Silikon Vadisi ile Kapalıçarşı’yı birleştiriyoruz

Silikon Vadisi ile Kapalıçarşı’yı birleştiriyoruz

Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ, “Silikon Vadisi ile Kapalıçarşı kültürünü birleştiren; veri ile tecrübeyi harmanlayan ekibimizle, tüm paydaşlarımızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışıyoruz. Silikon Vadisi’nin veri, sistem, süreç, Kapalıçarşı’nın insanı ve pazarı anlama, tanıma kaslarını bünyemizde taşıyoruz” dedi. (Sponsorlu İçerik)

21.05.2021Ekonomi
Kadınlar, kadın gibi rakı içer

Kadınlar, kadın gibi rakı içer!

‘Kadehlerdeki Dudak İzleri’, içki içmekle ilgili pratiklere bakarak, kadınların özgürlüğüne, görünürlüğüne, Osmanlı’dan bugüne toplumsal cinsiyet eşitliği ve eşitsizliğine kocaman bir ayna tutuyor.

20.05.2021Kitap Sanat
Hakan Evin: Tarihi ciro bekliyorum

Hakan Evin: Tarihi ciro bekliyorum

Kapalıçarşı’daki ‘ünlülerin halıcısı’ Hakan Evin, turizm sektörünü değerlendirdi. Evin, “Bu yaz hem Kapalıçarşı esnafının hem de Türkiye’nin turizm geliri açısından yüzü gülecek. İddia ediyorum, özellikle kendimiz açısından ‘tarihi bir ciro’ bekliyorum” dedi.

16.05.2021Ekonomi
Kapalıçarşıdaki mobilya mağazasından Yeşilçama

Kapalıçarşı'daki mobilya mağazasından Yeşilçam'a

Yeşilçam'ın yakışıklı kötü adamı ölümünün 24'üncü yılında anılıyor.

15.05.2021Keyif
Silikon Vadisi ile Kapalıçarşı’yı birleştiriyoruz

Silikon Vadisi ile Kapalıçarşı’yı birleştiriyoruz

Hepsiburada CEO’su Murat Emirdağ, “Silikon Vadisi ile Kapalıçarşı kültürünü birleştiren; veri ile tecrübeyi harmanlayan ekibimizle, tüm paydaşlarımızın ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak için çalışıyoruz. Silikon Vadisi’nin veri, sistem, süreç, Kapalıçarşı’nın insanı ve pazarı anlama, tanıma kaslarını bünyemizde taşıyoruz” dedi.

14.05.2021Ekonomi
Türkiye’den altın getirenler dikkat

Türkiye’den altın getirenler dikkat!

Almanya’nın Münih kentinde yıllardır kuyumculuk yapan Enver Şen, son zamanlarda vatandaşların Türkiye’den gelirken yanlarında yüklü miktarda ziynet eşyası getirdiklerine yönelik haberlerin çoğaldığına dikkati çekerek, gümrüklerde çıkabilecek sorunların göz ardı edilmemesini istedi.

9.05.2021Avrupa
Göz kamaştıran şehir ışıklarıyla ramazanda İstanbul

Göz kamaştıran şehir ışıklarıyla ramazanda İstanbul

Sofraları tatlandıran bekleyişleri, edebiyata ilham veren mahyaları ve şehri sarmalayan manevi atmosferiyle İstanbul’da ramazan, şehrin en ışıltılı hallerini görmek için bir fırsat sunar... Bu fırsatı pandemi nedeniyle tam olarak yaşayamasak da ‘nurdan yazıları’ hatırlayıp mis gibi pide kokularının peşinde kenti gezebiliriz.

25.04.2021Seyahat
Altın fiyatları gram altın çeyrek altın: 24 Nisan (bugün) altın fiyatları ne kadar oldu İşte canlı ve anlık altın fiyatları son durum

Altın fiyatları gram altın çeyrek altın: 24 Nisan (bugün) altın fiyatları ne kadar oldu? İşte canlı ve anlık altın fiyatları son durum

Altın fiyatları çeyrek altın ve gram altın alacak olan yatırımcıların gündeminde yer almaya devam ediyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması sebebiyle Türkiye piyasalarının kapalı olduğu yeni güne altın 476 lira seviyesinden başladı. Gram altın fiyatı, gün içerisinde en düşük 476.12 lira seviyesini; en yüksek ise 479.50 lira seviyesini gördü. Dün akşam Kapalıçarşı'da geçen hafta 747 lira olan çeyrek altının satış fiyatı ise 773 liraya çıktı. Peki, 23 Nisan altın fiyatları ne kadar oldu? İşte, canlı ve anlık altın fiyatları takip ekranı ve piyasalarda son durum bilgisi.

24.04.2021Foto Galeri
Bir sanat simsarının anıları: Satışlar arttı, sanat fukaralaştı

Bir sanat simsarının anıları: Satışlar arttı, sanat fukaralaştı

Antik eşyalarla dolu bir evde büyüdüyse de sanatla ilk teması fiziksel kuvveti sayesinde oldu, bir sergide resimlerin asılması için omuz verdi… Akademi yıllarında bu mahcup temas bir tutkuya döndü. Dünya Sanat Günü haftasında Türkiye’nin ilk galeri sahiplerinden Yahşi Baraz ile buluştuk. Kapalıçarşı mezatlarından, New York’un 1970’li yıllardaki avangard sanat ortamlarına, Warhol’lardan Doğançay’lara çok renkli bir yolculuk yaptık...

18.04.2021Gündem
Bu hafta borsa ve altın kazandırdı, döviz kaybettirdi

Bu hafta borsa ve altın kazandırdı, döviz kaybettirdi

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 1,07, altının gram satış fiyatı yüzde 0,65 değer kazandı, dolar/TL yüzde 1,31, avro/TL yüzde 0,57 değer kaybetti.

17.04.2021Ekonomi
İstanbuldaki AVM, semt dükkanı, sanayi sitelerinin kapanma saatleri açıklandı

İstanbul'daki AVM, semt dükkanı, sanayi sitelerinin kapanma saatleri açıklandı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, organize sanayi siteleri, Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı'nda mesainin saat 17:00'de biteceğini duyurdu. Yerlikaya, AVM, zincir market ve semt dükkanlarının da saat 17:30'da kapanacağını duyurdu.

16.04.2021Ekonomi
Dünyaca ünlü parkur sporcusu Dominic Di Tommaso Kapalıçarşı’yı keşfedecek

Dünyaca ünlü parkur sporcusu Dominic Di Tommaso Kapalıçarşı’yı keşfedecek

Red Bull parkur sporcusu Dominic Di Tommaso’nun tarihi şehirler turunda şimdi de sıra İstanbul’da. Odağına güç, estetik ve hızı alan bu sporda dünyaca tanınan sporcu, “Grand Maze” video projesi kapsamında Kapalıçarşı’yı daha önce kimsenin görmediği açılardan görecek. Dominic Di Tommaso’ya bu projede Red Bull sporcusu Hazal Nehir eşlik edecek.

15.04.2021Diğer
Milli Sarayların en büyük halısının restorasyonu tamamlandı

Milli Saraylar'ın en büyük halısının restorasyonu tamamlandı

Yıldız Şale'deki yerine taşınmak üzere onarımı yapılan 468 metrekarelik tarihi Hereke halısı, köşkte devam eden restorasyon işlemlerinin tamamlanmasının ardından ait olduğu tören salonunda sergilenecek.

14.04.2021Keyif
Altın fiyatları 12 Nisan: Anlık, canlı çeyrek ve gram altın bugün ne kadar

Altın fiyatları 12 Nisan: Anlık, canlı çeyrek ve gram altın bugün ne kadar?

Altın fiyatları anlık ve canlı olarak takip ediliyor. Çeyrek altın ve gram altında yaşanan değişimlere göre vatandaşlar alım ve satım işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Kapalıçarşı'da işlem gören 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı geçtiğimiz hafta yüzde 1,10 kazançla 458,20 liraya, Cumhuriyet altınının satış fiyatı da yüzde 1,10 artışla 3 bin 39 liraya yükseldi. Peki bugün altın fiyatları ne kadar? İşte güncel açıklamalar

12.04.2021Ekonomi
Bu haftanın kazandıranları belli oldu

Bu haftanın kazandıranları belli oldu

Bu hafta, yatırım araçlarından borsa yatırımcısına kaybettirirken, altın, dolar ve avro kazandırdı.

10.04.2021Ekonomi
Altın fiyatları çeyrek altın gram altın: 6 Nisan anlık altın fiyatları bugün ne kadar İşte altın yorumları ve piyasalarda son durum

Altın fiyatları çeyrek altın gram altın: 6 Nisan anlık altın fiyatları bugün ne kadar? İşte altın yorumları ve piyasalarda son durum

Altın fiyatları çeyrek altın gram altın almak isteyen yatırımcıların gündeminde yer almaya devam ediyor. Haftanın ikinci işlem gününde altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 453 lira seviyesinden işlem gördü. Gün boyu anlık altın fiyatları grafiklerde değişirken, Kapalıçarşı'da altın fiyatları işlemini tamamladı. 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise dünkü kapanışa göre yüzde 1,18 yükselişle 455,00 liradan işlem gördü. Peki, bugün gram, çeyrek, yarım ve tam altın fiyatları ne kadar oldu? İşte, 6 Nisan canlı altın fiyatları takip ekranı ve piyasalarda son durum.

6.04.2021Ekonomi
Altın fiyatları 4 Nisan: Anlık, canlı çeyrek ve gram altın fiyatları bugün ne kadar

Altın fiyatları 4 Nisan: Anlık, canlı çeyrek ve gram altın fiyatları bugün ne kadar?

Altın fiyatları anlık ve canlı olarak takip ediliyor. Çeyrek altın ve gram altında yaşanan değişimlere göre vatandaşlar alım ve satım işlemlerini gerçekleştiriyorlar. İstanbul Kapalıçarşı'da, hafta kapanışında çeyrek altın 734,00 lira, Cumhuriyet altını 3.006,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise dünkü kapanışa göre yüzde 0,27 yükselişle 453,20 liradan işlem gördü. İşte 4 Nisan altın fiyatlarındaki son durum

4.04.2021Ekonomi
Canlı ve anlık 31 Mart (bugün) altın fiyatları ne kadar Altın fiyatları düşüyor mu, yükseliyor mu İşte piyasalardaki son durum

Canlı ve anlık 31 Mart (bugün) altın fiyatları ne kadar? Altın fiyatları düşüyor mu, yükseliyor mu? İşte piyasalardaki son durum

Altın fiyatları bugün ne kadar sorusu internette aranan konular arasında yer alırken, altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 452 liradan işlem görüyor. Çeyrek altın 742 lira, Cumhuriyet altını 3.020 liradan satılıyor. Dün kapanışta İstanbul Kapalıçarşı'da, çeyrek altın 732,00 lira, Cumhuriyet altını 2.996,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise dünkü kapanışa göre yüzde 0,66 yükselişle 451,70 liradan işlem gördü. İşte altın piyasasında son durum, anlık ve canlı takip edebileceğiniz altın fiyatları takip ekranı..

31.03.2021Ekonomi
Anlık altın fiyatları 23 Mart: Canlı çeyrek, gram, cumhuriyet altını fiyatları bugün ne kadar

Anlık altın fiyatları 23 Mart: Canlı çeyrek, gram, cumhuriyet altını fiyatları bugün ne kadar?

Altın fiyatları ile ilgili son dakika açıklamaları yapılmaya devam ediliyor. Yatırımcılar ve altın alacak vatandaşlar fiyatlardaki düşüş ve yükselişlere göre alım ve satım işlemlerini gerçekleştiriyorlar.  İstanbul Kapalıçarşı'da, dün kapanışta çeyrek altın 705,00 lira, Cumhuriyet altını 2.905,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise cuma günkü kapanışa göre yüzde 7,91 yükselişle 437,70 liradan işlem gördü. Peki bugün altın fiyatları ne kadar? İşte güncel açıklamalar

23.03.2021Ekonomi
Canlı altın fiyatları: Çeyrek altın, gram altın bugün ne kadar 18 Mart İşte anlık altın fiyatlarında son durum ve uzman yorumları

Canlı altın fiyatları: Çeyrek altın, gram altın bugün ne kadar 18 Mart? İşte anlık altın fiyatlarında son durum ve uzman yorumları

Altın fiyatları çeyrek altın ve gram altın yatırımcılarının haftanın dördüncü işlem gününde yoğunlaştığı konulardan oldu. Hafta sonuna doğru altın alım ve satımına yön verecek olanlar, piyasalardaki hareketlenme ile çeyrek altın, gram altın bugün ne kadar? sorusuna yanıt aramaya başladı. Bugün altının gram fiyatı, güne düşüşle başlamasının ardından 420 liradan işlem gördü. Gün boyu anlık altın fiyatları ekranı üzerinden işlemine devam eden altın fiyatları Kapalıçarşı'da günü tamamladı. Kapanışta çeyrek altın 662,00 lira oldu. İşte, 18 Mart canlı altın fiyatları ve uzmanların yorumları.

18.03.2021Ekonomi
Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’nin ev sahibi olan sanal İstanbul  kapılarını açtı

Red Bull M.E.O. Dünya Finalleri’nin ev sahibi olan sanal İstanbul kapılarını açtı

Red Bull M.E.O.’nun Dünya Finalleri’ne ev sahipliği yapmaya hazırlanan İstanbul’un en güzel noktaları sanal dünyaya aktarılıyor. 17 Mart’tan itibaren isteyen herkesin ziyaretine açık olan sanal dünyada şehri gezmek hem de İstanbul’da gerçekleştirilmiş tarihi etkinlikleri yeniden yaşamak için RedBull.com/meo adresine ulaşmak mümkün.

17.03.2021eSpor
İşte bu haftanın kazandıranları

İşte bu haftanın kazandıranları

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 4,80, dolar/TL yüzde 1,19 değer kazandı, altının gram satış fiyatı yüzde 1,74, avro/TL yüzde 0,31 değer kaybetti.

6.03.2021Ekonomi
İstanbul Valisi Ali Yerlikayadan koronavirüs sözleri: Mavi kategori için hep birlikte çalışıyoruz

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan koronavirüs sözleri: Mavi kategori için hep birlikte çalışıyoruz

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya başkanlığında, İstanbul Büyükşehir ve 39 İlçe Belediye Başkanları, Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileriyle Dinamik Denetim Modeli Değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Vali Yerlikaya toplantıda yaptığı konuşmada "Şehrimizi mavi kategoriye ulaştırmak için hep birlikte çalışıyoruz." dedi.

5.03.2021Gündem
İstanbul dijital arenaya dönüşecek

İstanbul dijital arenaya dönüşecek

Mobil oyun arenası Red Bull M.E.O. dünyanın en iyilerini belirlemek için İstanbul’u dijital arenaya taşıyor. 28 ülkenin en başarılı mobil oyuncuları, İstanbul’un simülasyon hale getirilmiş tarihi noktalarında oyun oynayacak. 13 güne yayılacak etkinliğin gerçekleşeceği İstanbul’un simülasyonunda, Haydarpaşa Garı, Ortaköy, Galata Kulesi, dünyanın en eski ticaret merkezlerinden olan Kapalıçarşı, Sultanahmet Meydanı da hem oyuncular hem de izleyiciler tarafından evlerinin konforunda gezilebilecek.

4.03.2021Teknoloji
2 Marta altın fiyatları anlık ve canlı takip ekranı: Altın düşecek mi, yükselecek mi

2 Marta altın fiyatları anlık ve canlı takip ekranı: Altın düşecek mi, yükselecek mi?

Altın fiyatları çeyrek altın ve gram altın almak isteyenlerin gündeminde yer almaya devam ediyor. Haftanın ilk işlem gününde altının gram fiyatı, haftaya yatay başlamasının ardından 413 liradan işlem gördü. Analistler, tahvil piyasasındaki seyrin altının ons fiyatı üzerinde belirleyici olmaya devam ettiğini belirterek, ABD'nin 10 yıllık tahvil faizlerindeki gerilemenin ons altını desteklediğini ifade etti. Gün boyu ekonomi grafiklerinde takip edilen canlı altın fiyatları, Kapalıçarşı'da işlemini tamamladı. Peki, çeyrek altın ve gram altın fiyatları bugün ne kadar? İşte, 1 Mart canlı altın fiyatları ve piyasalarda son durum.

2.03.2021Ekonomi
Altın fiyatlarında son durum… Gram, çeyrek ve yarım altın ne kadar oldu

Altın fiyatlarında son durum… Gram, çeyrek ve yarım altın ne kadar oldu?

ABD'deki tahvil artışı sonrası dolar kurunun yanı sıra altın fiyatları da hareketlendi. Son 6 ayın en düşük seviyelerini gören gram altın yeniden 400 TL’nin üzerini gördü. Analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.765 doların altında kalıcılık sağlanması halinde 1.730 doların destek olarak takip edileceğini söyledi. Peki, altın fiyatlarında son durum ne? Gram, çeyrek ve yarım altın ne kadar oldu?

27.02.2021Ekonomi
Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Bu haftanın kazandıranı belli oldu

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 5,70 değer kaybetti, altının gram satış fiyatı yüzde 4,94, dolar/TL yüzde 6,39, avro/TL yüzde 6,51 değer kazandı.

27.02.2021Ekonomi
Espor dünyasının en iyileri Red Bull M.E.O. Dünya Finali için sanal İstanbul’da buluşuyor

Espor dünyasının en iyileri Red Bull M.E.O. Dünya Finali için sanal İstanbul’da buluşuyor

En rekabetçi mobil oyun arenası Red Bull M.E.O.’nun Dünya Finali, bir ilki yaşatmak için Türkiye’ye geliyor. 13 günlük gaming festivaline ev sahipliği yapacak İstanbul’un en güzel noktaları sanal dünyaya aktarılıyor. Böylece 28 ülkenin finalistleri, İstanbul’un sanal ortama aktarılmış tarihi noktalarında şampiyonluk için mücadele edecek.

26.02.2021eSpor
Altın fiyatları 26 Şubat: Anlık çeyrek altın ve gram altın bugün ne kadar

Altın fiyatları 26 Şubat: Anlık çeyrek altın ve gram altın bugün ne kadar?

Altın fiyatları, 26 Şubat itibari ile yakından takip ediliyor. Altın fiyatlarındaki değişiklilere göre alım ve satım yapılıyor. İstanbul Kapalıçarşı'da, dün kapanışta çeyrek altın 670,00 lira, Cumhuriyet altını 2.742,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise dünkü kapanışa göre yüzde 0,65 düşüşle 413,00 liradan işlem gördü. Gram altın bugün 417,57 liradan alınıyor, 417,64 liradan satılıyor. Çeyrek altın ise 680,00 liradan alınıyor, 710,00 liradan satılıyor.

26.02.2021Ekonomi
Çorlulu Ali Paşa Medresesi Nerede Ve Nasıl Gidilir Çorlulu Ali Paşa Medresesi Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Çorlulu Ali Paşa Medresesi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Çorlulu Ali Paşa Medresesi Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Türkiye'nin pek çok ilinde Osmanlı mirası birçok tarihi yapı bulunmaktadır. Ancak İstanbul'un uzun süre başkent olması nedeniyle genel olarak bütün yapılar burada toplanmıştır. Çorlulu Ali Paşa Medresesi de bu yapılardan biridir. Çorlulu ali paşa medresesi nerede ve nasıl gidilir? Çorlulu ali paşa medresesi tarihi ve özellikleri hakkında bilgiler nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

23.02.2021Seyahat
Altın fiyatları bugün ne kadar İşte 23 Şubat anlık, canlı çeyrek altın ve gram altın fiyatları

Altın fiyatları bugün ne kadar? İşte 23 Şubat anlık, canlı çeyrek altın ve gram altın fiyatları

Altın fiyatları, 23 Şubat itibari ile araştırılıyor. Çeyrek altın ve gram altın fiyatları yoğun ilgi görüyor. İstanbul Kapalıçarşı'da, dün kapanışta çeyrek altın 666,00 lira, Cumhuriyet altını 2.726,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise cuma günkü kapanışa göre yüzde 2,98 yükselişle 410,70 liradan işlem gördü. İşte 23 Şubat altın fiyatları

23.02.2021Ekonomi
Umberto Eco’nun sözcüklerinde: İstanbul

Umberto Eco’nun sözcüklerinde: İstanbul

Beş yıl önce bugünlerde hayatını kaybeden Prof. Dr. Umberto Eco, düşünür, dünyaca ünlü bir yazar ve semiyolog olmanın yanı sıra gerçek bir İstanbul hayranıydı. İtalyan edebiyatçı “Gördüğüm en etkileyici şehirlerinden biri” dediği İstanbul’a her gelişinde gazetecilere röportajlar verdi. O söyleşilerdeki izleri takip edelim ve onun gözünden bakalım Kapalıçarşı’ya, Galata’ya, Taksim’e...

21.02.2021Seyahat
Bu hafta borsa kazandırdı, altın ve döviz kaybettirdi

Bu hafta borsa kazandırdı, altın ve döviz kaybettirdi

Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda ortalama yüzde 1,42 değer kazandı, altının gram satış fiyatı yüzde 3,06, dolar/TL yüzde 1,02, avro/TL yüzde 0,80 değer kaybetti.

20.02.2021Ekonomi
Altın fiyatları: Gram altın çeyrek altın fiyatları ne kadar İşte, 19 Şubat altın piyasalarında son durum

Altın fiyatları: Gram altın çeyrek altın fiyatları ne kadar? İşte, 19 Şubat altın piyasalarında son durum

Altın fiyatları gram altın ve çeyrek altın yatırımcılarının gündeminde yer almaya devam ediyor. Haftanın son işlem gününde, altının gram fiyatı, 397,5 lira ile 7 ayın en düşük seviyesini görmesinin ardından 399,4 liradan işlem gördü. Gün boyu ekonomi grafiklerinde işlemine devam eden altın Kapalıçarşı'da haftayı tamamladı. 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,05 artışla 398,80 liradan kapattı. İşte, 19 Şubat Cuma gram altın çeyrek altın fiyatlarında son durum ve canlı altın fiyatları takip ekranı.

19.02.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Midilli adası 1, Lesvos

Yunanistan’ın ana karasından çok Türkiye’nin Ayvalık ilçesine yakın olan, Assos’tan el sallasanız görünecek bir adayı anlatacağım sizlere. Bugünkü yazımızda daha çok Midilli’nin merkezini sizlere tanıtmaya çalışırken, önümüzdeki haftalarda ise adanın iç kısımlarına ve doğusuna doğru yolculuk yapacağız.

20.06.2021

Edip’ten Alev’e aşk mektupları

Edebiyat tarihinin gizli kalmış bir aşkı daha mektuplar aracılığı ile gün yüzüne çıktı.

16.06.2021

Giyinme yetimizi kaybettik

Uzun süren evde kalma süreci sonunda hayatımıza giren “Athleisure” trendi hayatımızdan kolay kolay çıkacak mı zaman içinde göreceğiz.

5.06.2021

Gönülleri fethetmek

Son teknoloji ürünü silahlar... Büyük bir ordu... Titiz bir planlama... Tüm bunlar, görkemli askeri başarılarla sizi zafere taşıyabilir. Nice kaleleri veya şehirleri zapt edebilirsiniz. Örneğin Cengiz Han: Tarihin gördüğü belki de en muazzam savaşçı...

28.05.2021

Uludağ’ın eteklerindeki hazine

Anadolu tarihinde her dönem önemli bir merkez olmuş Bursa. Fetihler, göçler, savaşlar ve zaferlere tanıklık etmiş. Yeşil günleri geçmişte kalsa da her adımda tarihten bir iz çıkıyor bu şehirde karşımıza. Gelin size benim bildiğim Bursa’yı anlatayım. Sağlıklı ve yeniden gönlümüzce gezeceğimiz günler geldiğinde, yolunuz düşerse listenize almanız için hem lezzet durakları hem de görmeden dönmemenizi önereceğim yerleriyle ufak bir Bursa turuna hazır mısınız?

30.04.2021

“İstanbul’un Hayaletleri” aramızda

Yonca Eldener’in yeni yayımlanacak macera romanı “İstanbul’un Hayaletleri”, okuru yaratıcılığın sırlarını çözmeye davet ediyor. Kapalıçarşı ile bilim adamlarının yollarını kesiştiren Eldener, okuyucuyu davetlerdeki zenginlerin ve dehlizlerdeki evsizlerin dünyasına misafir ediyor, kalabalıkların gözü önündeki kuytulara dalıyor.

14.04.2021

Bizi mutlu eden tarihi hanlarımız

Kimi şehir kalabalığından kaçıp huzura sığınmanın, kimi ticaretin, kimi de geçmişte olduğu gibi konaklamanın adresi. Hepsinin çatısının altında yüzlerce yıl geriye giden canlı bir tarih var. Ne mutlu ki hanların birçoğu günümüzde de ayakta. Ben aralarından en sevdiğim ve içinde olmaktan mutluluk duyduğum 10 hanı sizlere anlatacağım.

21.02.2021

İstanbul’u komple Nusret’e verelim

Nusret’in ülke tanıtımı açısından önemini inkar etmiyorum. Sadece ‘tek başına kültür elçisi’ olamaz diyorum. Zaten öyle olmadığı, Türkiye’yi temsil edecekler listesinin çok daha kalabalık olduğu ortaya çıktı. Ama öyle bir hava yarattık ki hep beraber, adam kendini ‘Türkiye’nin Tek Kültür Elçisi’ sanıyor.

18.02.2021