EKSTRA
MENÜ

Kadın Istihdamı

Kadın Istihdamı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kadın Istihdamı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.259 Kadın Istihdamı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kadın Istihdamı Haberleri

Bakan Yanıktan kadın istihdamı açıklaması: 9 milyonu aştı

Bakan Yanık'tan kadın istihdamı açıklaması: 9 milyonu aştı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, hayata geçirilen politikalarla kadın istihdamının 2021 Temmuz ayı rakamları itibariyle 9 milyonu aştığını belirterek, "Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığıyla birlikte gerçekleştirdiğimiz uygulamalarla, 2002 yılında yüzde 27,9 olan kadınların iş gücüne katılma oranı 2021 Temmuz döneminde yüzde 34'e yükseldi." dedi.

7.10.2021Ekonomi
Yeni dönemde öncelikli gündem istihdam teşvikleri

Yeni dönemde öncelikli gündem istihdam teşvikleri

1 Ekim itibariyle çalışmalarına başlayacak olan TBMM’nin öncelikli gündemleri arasında istihdam teşvikleri de olacak.

19.09.2021Ekonomi
Bakan Yanıktan kadına yönelik şiddetle mücadele mesajları

Bakan Yanık'tan kadına yönelik şiddetle mücadele mesajları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Şiddete birlikte dur diyelim", ilkesiyle gelecek 5 yılı kapsayan dördüncü eylem planını 1 Temmuz 2021'den itibaren uygulamaya koyduklarını belirterek, "Önümüzdeki 5 yıl boyunca kadına yönelik şiddetin her biçimiyle mücadeleyi, önleme ve erken müdahaleyi hizmetlerimizin sunumunda temel yaklaşım haline getirmeyi ve şiddet mağduru kadınlarımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz." dedi.

8.07.2021 Gündem
Çukurova Bölgesel Havalimanında üstyapının yüzde 20si tamamlandı

Çukurova Bölgesel Havalimanında üstyapının yüzde 20'si tamamlandı

Mersin'de altyapısının yüzde 97'si tamamlanan ve ilk iki etabının 2022'nin üçüncü çeyreğinde hizmete girmesi planlanan havalimanındaki çalışmalar sürüyor.

3.07.2021Ekonomi
İşte geleceğin kadın yıldızları

İşte geleceğin kadın yıldızları!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 49. İstanbul Müzik Festivali kapsamında, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) işbirliğiyle hayata geçirilen 'Yarının Kadın Yıldızları: Genç Kadın Müzisyenler Destek Fonu'ndan faydalanmaya hak kazanan 13 genç kadın müzisyen belirlendi.

7.06.2021Kitap Sanat
Köyceğiz aromaterapiyle ünlenecek

Köyceğiz aromaterapiyle ünlenecek

Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Anadolu Efes ortaklığında yürütülen ‘Gelecek Turizmde Programı’ kapsamında Muğla’nın Köyceğiz ilçesine Aromatik Bitkiler Evi kuruldu.

6.06.2021Seyahat
Türkiyedeki çevreci tahvillerin değeri 2,5 milyar doları geçti

Türkiye'deki çevreci tahvillerin değeri 2,5 milyar doları geçti

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Genel Müdürü Ece Börü, Türkiye’de çevreyi iyileştirecek projelere fon sağlayan tahvil ve diğer yatırım araçlarına ilginin arttığını belirterek, "Türkiye’de yaşayan yeşil ve sürdürülebilir tahvillerin toplam değeri 2,5 milyar doları geçti. Sektörümüzün artan sosyal ve yönetişim (ESG) odaklı yaklaşımları ile bu hacmin artacağına inanıyoruz. " dedi.

14.05.2021Ekonomi
Hipodromlardaki anneler

Hipodromlardaki anneler

Değeri milyon TL’leri aşan safkan atların bakımı ve eğitimi için çalışan, at sahibi, jokey, antrenör, seyis, veteriner, terapi uzmanı, güvenlik elemanı, temizlikçi anneler, bu özel günde çocukları ve atlarıyla biraya gelip, duygularının Demirören Haber Ajansı'na (DHA) anlattılar.

8.05.2021Diğer
Kuşkonmaz kadınların hayatını değiştiriyor

Kuşkonmaz kadınların hayatını değiştiriyor

Dört yıl önce kurumsal iş hayatını bırakıp Muğla’nın Yeşilçam Köyü’ne yerleşti. New York’ta tadıp çok beğendiği kuşkonmazın Türkiye’deki ikinci büyük üreticisi oldu. Köydeki kadınları da işe dahil eden Aslı Aksoy “Baştan beri sadece kadınlarla çalışmayı düşünüyordum, işe girdikten sonra bunun doğru bir karar olduğunu anladım” diyor.

Konya Ovası’na susuz tarım için Sorgül buğdayı

Konya Ovası’na susuz tarım için 'Sorgül' buğdayı

Kuraklık tehlikesine karşı Konya Ovası'na susuz tarım ürünü ve ata tohumu olan 'Sorgül' buğdayı ekildi. Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ayşe Ayşin Işıkgece, 'Sorgül' buğdayının 40 dönüm araziye deneme amaçlı ekildiğini belirterek, ''Ana vatanı Mardin olan 'Sorgül' buğdayımızı toprakla buluşturduk. Deneme yapılıyor. Ayrıca buradaki enstitümüzde de teknik çalışması yapılacak. Çiftçilerimize eğitim çalışmalarımız olacak'' dedi.

2.04.2021Ekonomi
Bakan Varank ve Bakan Pekcan, Manisadaki doğa dostu tekstil fabrikasını ziyaret etti

Bakan Varank ve Bakan Pekcan, Manisa'daki doğa dostu tekstil fabrikasını ziyaret etti

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye'nin güçlü ekonomisi, nitelikli iş gücü, geniş iç pazarı, lojistik konumu, kesintisiz reform süreci, elverişli nüfusu, kazançlı teşvikleri ve avantajlı Ar-Ge ekosisteminin, yerli ve yabancı yatırımcılar için adeta mıknatıs görevi gördüğünü söyledi.

23.03.2021Ekonomi
Bilişim sektöründe ücretler yüzde 76.4 arttı

Bilişim sektöründe ücretler yüzde 76.4 arttı

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı’nın (TEPAV) Aralık 2020 İstihdam İzleme Raporu’na göre, aralık ayında sigortalı çalışan sayısı, yıllık olarak yüzde 4.4 artarak, 21.1 milyon oldu.

20.03.2021Ekonomi
Arçelikten istihdamda cinsiyet eşitliği zirvesi

Arçelik'ten istihdamda cinsiyet eşitliği zirvesi

Arçelik, Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) iş birliğiyle düzenlediği zirve ile pandemi döneminde daha da artan kadın istihdamı sorununa çözüm olabilecek çalışmalarına dikkat çekti.

16.03.2021Ekonomi
Vali Yerlikaya: Milletimiz ve şehrimiz için emek veren tüm kadınlarımızla hayatı paylaşmaktan onur duyuyoruz

Vali Yerlikaya: Milletimiz ve şehrimiz için emek veren tüm kadınlarımızla hayatı paylaşmaktan onur duyuyoruz

İSTANBUL Valiliği’nin koordinasyonu ve İstanbul Üniversitesi’nin katkılarıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “İstanbul’daki Çalışma Hayatında Kadının Rolü” programı düzenlendi. Programda konuşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya; ‘’Ülkemiz, milletimiz ve şehrimiz için emek veren tüm kadınlarımızla, hayatı paylaşmaktan onur duyuyoruz” dedi.

8.03.2021Gündem
Bakan Karaismailoğlundan denizcilikte kadın istihdamının artırılması hedefi

Bakan Karaismailoğlu'ndan 'denizcilikte kadın istihdamının artırılması' hedefi

Bakan Karaismailoğlu, "Bugün imzaladığımız protokolümüzle kadınların konumunun iş ve toplum yaşamında güçlendirilmesine katkı verirken, denizcilik sektöründe kadınlarımızın daha fazla yer almasına imkan sağlamış olacağız." dedi.

8.03.2021Ekonomi
Son Dakika - Nihat Özdemir: Kadın liglerini başlatacağız, 2023te Süper Ligde kadın hakem...

Son Dakika - Nihat Özdemir: 'Kadın liglerini başlatacağız, 2023'te Süper Lig'de kadın hakem...'

TFF Başkanı Nihat Özdemir kadın liglerini başlatacaklarını duyurdu. Özdemir ayrıca '2023'te Süper Lig'de kadın hakemlerimize yer vermek istiyoruz.' şeklinde bir açıklama yaptı.

8.03.2021Futbol
Kadınlar işbaşında

Kadınlar işbaşında

Kadınların iş dünyasında gittikçe daha fazla ağırlığının hissedildiğini vurgulayan iş dünyası ve STK’lar, çalışma hayatındaki konumlarına da dikkat çekti: “Kadınlar ekonomik ve sosyal hareketlerden daha fazla etkileniyor. Pandemi döneminde de bunu çok yakından gördük. Kadın emekçilerin çalışma hayatına katılımı ve iş koşulları daha fazla desteklenmeli.”

8.03.2021Ekonomi
Kadının gücü

Kadının gücü

NG Grup çatısı altındaki Kütahya Porselen’in dekorlama fabrikasındaki 102 çalışanının tamamı kadın. Grubun ‘Sürdürülebilir Kadın İstihdamı Projesi’ kapsamında, NG Lojistik şirketinde de tüm birimlerde kadınlar var. 187 kadın, bilgisiyle, aklıyla, bilek gücüyle, çalıştıkları şirketi global iş dünyasının güçlü oyuncularıyla yarıştırıyor.

7.03.2021Ekonomi
Tarla balığından 500 milyon dolar

Tarla balığından 500 milyon dolar

Akdeniz Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği (ASHİB) Başkan Vekili Ali Can Yamanyılmaz, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu’nu ziyaret edip, Türkiye’nin 1 milyar doları aşan su ürünleri ihracatında yüzde 30’luk artış sağlayacak Balıkçılık ve Su Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi projesi hakkında bilgilendirdi.

24.01.2021Ekonomi
350 milyon dolarlık yeşil tahvil ihracı

350 milyon dolarlık yeşil tahvil ihracı

TSKB’nin 350 milyon dolarlık 5 yıl vadeli sürdürülebilir tahvil ihracı gerçekleştirildi. Tahvil ihracı, yatırımcılardan gelen 6 kat taleple tamamlandı.

9.01.2021Ekonomi
Ayakkabı üretiminin merkezi oluyor

Ayakkabı üretiminin merkezi oluyor

Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip ili Şanlıurfa, ayakkabı üretiminin merkezi oluyor. 13 fabrika üretime başlarken, 6 fabrika üretime hazırlanıyor. Böylece Şanlıurfa’da toplamda 7 bin 500 gencin istihdamı planlanıyor.

5.01.2021Ekonomi
Bakan Varank: 13 fabrika üretime başladı, 6 fabrika yolda

Bakan Varank: 13 fabrika üretime başladı, 6 fabrika yolda

Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip ili Şanlıurfa, ayakkabı üretim merkezi oluyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın yürüttüğü “Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı” ile hayata geçirilen Ayakkabıcılar Sanayi Bölgesi Projesi, bölgesel kalkınma ile yeni ekosistem oluşturdu. Toplam 41.8 milyon lira bütçeli iki etaplı proje ile 7 bin 500 Şanlıurfalı gence istihdam kapısı aralandı.

4.01.2021Ekonomi
Online istihdam

Online istihdam

Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV), koronavirüs döneminde istihdamın fotoğrafını çekti. TEPAV tarafından yapılan çalışmaya göre koronavirüs döneminde her 4 kayıtlı çalışandan biri kısa çalışmadan yararlandı. En büyük istihdam daralması ev içi çalışan personelde yaşanırken konaklama sektöründe de ciddi kayıplar görüldü. Hazirandan sonra istihdamda genel bir toparlanma olurken, posta ve kurye alanı istihdamını arttırdı.

8.12.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Varank: Diyarbakırda 7 farklı projeye imza atacağız

Son dakika... Bakan Varank: Diyarbakır'da 7 farklı projeye imza atacağız

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "Birazdan şehrimizin (Diyarbakır'ın) ve bölgenin kalkınmasına katkıda bulunacak 7 farklı projeye imza atacağız. Böylece yerel potansiyeli daha da güçlendirecek 20 milyon liralık kaynağı Diyarbakır'a kazandıracağız. Bu imzalar sayesinde, mesleki eğitim, tarımsal kalkınma, turizm ve kadın istihdamı gibi farklı alanlarda vatandaşımıza doğrudan dokunan projeler hayata geçecek." dedi.

25.09.2020Ekonomi
PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berna Öztınaz: ‘Daha uygar bir iş hayatı başlıyor’

PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berna Öztınaz: ‘Daha uygar bir iş hayatı başlıyor’

Pandemi ile birlikte çalışma hayatı da tamamen değişti. Pek çok çalışan evden çalışmaya geçerken, bazı şirketler evden çalışma ve esnek çalışma modellerini kalıcı hale getirdi. PERYÖN – Türkiye İnsan Yönetimi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berna Öztınaz, “Önümüzdeki dönemde iş hayatında fiziksel etkileşimin daha az olduğu, toplantıların uzaktan bağlantı yoluyla yapıldığı, hijyenin ana gündem maddelerinden biri olduğu ve yeni çalışma modellerinin çalışan ve işveren arasında görüşülerek hayata geçirildiği bir süreç bizi bekliyor. Aslında günümüzden daha demokratik ve uygar, toplumun ihtiyaçlarına uygun yeni bir iş hayatı başlıyor” diyor.

23.08.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Oruç Reise saldırırsanız bedelini ağır ödeyeceksiniz dedik

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Oruç Reis'e saldırırsanız bedelini ağır ödeyeceksiniz" dedik!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 19 yaşında programında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Akdeniz'de çalışmalarına devam Oruç Reis gemisiyle ilgili olarak sert mesajlar verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Oruç Reis'imize sakın saldırmayın, saldıracak olursanız bunun bedelini ağır ödersiniz dedik ve bugün ilk cevabı aldılar" dedi.

13.08.2020Gündem
Ambalajda hedef 10 milyar dolar ihracat

Ambalajda hedef 10 milyar dolar ihracat

Ambalaj sektörü profesyonelleri Ambalaj Sanayicileri Derneği'nin (ASD) düzenlediği ‘Ambalaj Sektörü İçin Pandemi Sonrası Ekonomi ve Psikolojik Dünyamız’ başlıklı webinarda buluştu. ASD Başkanı Zeki Sarıbekir’in moderatörlüğünde gerçekleştirilen ve 315 kişinin kayıt olduğu etkinliğe Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin ile Psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş konuşmacı olarak katıldı.

17.06.2020Ekonomi
Yeniden başlamaya hazırlanmalıyız

Yeniden başlamaya hazırlanmalıyız

COVID-19 salgını sonrası dünyaya hazırlanmak için ‘evde kal’ınan ve evden çalışılan dönemlerde yenilenmeye hazırlanılması gerektiğini söyleyen Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş, “Korona şoku atlatıldıktan sonra üretim ve ofis hayatları da değişecek” dedi.

5.04.2020Ekonomi
Kadın İstihdamına Destek Oluyor

Kadın İstihdamına Destek Oluyor!

Çiçek ve hediye platformu Osevio.com, kadın emeğini değerlendirmek, hane gelirine katkı sunmalarını sağlamak ve ekonomik güce ulaşmalarına destek olmak amacıyla kolları sıvadı.

Kadınlar ekmeğini mermerden çıkarıyor

Kadınlar ekmeğini mermerden çıkarıyor

MUĞLA'da kadınların istihdam edilmesine destek veren bir mermer fabrikası, son 6 yılda kadın işçi sayısını 8'den 33'e yükseltti. Azim, disiplin ve titizlikleri ile kendilerine hayran bırakan kadın işçiler, ağır mermer plakaları taşımaları, özenle kesmeleri, ve istiflemeleriyle de dikkat çekiyor.

9.03.2020Haber
Bakan Selçuk: Ben toplu sözleşme masasında da daha çok kadın görmek isterim

Bakan Selçuk: Ben toplu sözleşme masasında da daha çok kadın görmek isterim

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Kadınların hem sendika üyesi hem de sendika yöneticisi olarak daha yüksek oranlarda yer alması gerekiyor” dedi.

7.03.2020Ekonomi
Çağrı Merkezleri Derneği bünyesinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu kuruldu

Çağrı Merkezleri Derneği bünyesinde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu kuruldu

Çağrı Merkezleri Derneği bünyesinde, sektördeki kadınların kariyer gelişimlerinin desteklenmesi ve daha fazla kadın yönetici yetiştirilmesi çalışmalarının da içerisinde yer alacağı Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonu kuruldu.

6.03.2020Teknoloji
Türkiyede bir ilk Trans birey belediyede şoför oldu

Türkiye'de bir ilk! Trans birey belediyede şoför oldu

LGBTİ aktivisti olan trans birey Niler Albayrak, Avcılar Belediyesi’nde şoför olarak işe alındı. Pazartesi günü direksiyon başı yapacak olan Albayrak, “Transların seks işçiliğine mahkûm edilemeyeceğini göstermiş oldum” dedi. Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ise “Eşitlik ilkesine her zaman olduğundan daha çok ihtiyacımız var” diye konuştu.

5.01.2020Gündem
Kadın istihdamı paketi geliyor

Kadın istihdamı paketi geliyor

Kadın istihdamı için 2020 yılında güçlü bir destek paketinin uygulamaya konulacağını açıklayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Teşvik ve desteklerimizin etkisiyle 2023 yılında kadın istihdam oranını yüzde 34’e, kadın işgücüne katılım oranını ise yüzde 38.5’e yükseltmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

10.12.2019Ekonomi
Son dakika... Oktay açıkladı: Türkiye ekonomisi yüzde 5 büyüyecek

Son dakika... Oktay açıkladı: Türkiye ekonomisi yüzde 5 büyüyecek

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi'ne ilişkin açıklamada bulundu. Oktay 2020 yılında Türkiye ekonomisinin yüzde 5 büyüyeceğini söyledi.

9.12.2019Ekonomi
Ar-Ge birimleri kadınlarla güçleniyor

Ar-Ge birimleri kadınlarla güçleniyor

Özel sektör, kamu ve yükseköğretim kurumlarında istihdam edilen kadın araştırma ve geliştirme (Ar-Ge) personeli sayısı son 5 yılda yüzde 55,9 artarak geçen yıl sonu itibarıyla 54 bin 308'e ulaştı.

29.11.2019Teknoloji
Bakan Selçuk: İşbaşı Eğitim Programlarımıza katılanların yüzde 65ini kadınlar oluşturuyor

Bakan Selçuk: 'İşbaşı Eğitim Programları'mıza katılanların yüzde 65'ini kadınlar oluşturuyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Kadın istihdamını ve iş gücüne katılım oranlarını artırmak ne kadar önemliyse mevcut potansiyeli daha nitelikli hale getirmekte en az onun kadar önemli. Düzenlediğimiz İşbaşı Eğitim Programları, Mesleki Eğitim Kursları ve Girişimcilik Eğitim Programlarıyla kadınlarımızın daha nitelikli hale gelmesi için çalışıyoruz. Bütün İşbaşı Eğitim Programlarımıza katılanların yüzde 65'ini kadınlar oluşturuyor" açıklamasında bulundu.

23.11.2019Ekonomi
Avrupa Dijital Kadın Çeşitlilik Bildirgesi tanıtıldı

Avrupa Dijital Kadın Çeşitlilik Bildirgesi tanıtıldı

Türkiye Bilişim Derneği (TBD) Genel Başkanı Rahmi Aktepe, “Önümüzdeki 5 yıl büyük teknolojik gelişmeler olacak, toplumu ve bireyleri etkileyecek ve dönüştürecektir. Kadınlarımız bu dönüşümü fırsata çevirerek hedeflerine giden çözümü burada bulmalılar.” dedi.

21.11.2019Ekonomi
TSKBye cinsiyet eşitliği için AFDden 85 milyon euro kredi

TSKB'ye cinsiyet eşitliği için AFD'den 85 milyon euro kredi

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB), çalışma ortamında cinsiyet eşitliği ve kadın istihdamını destekleyen firmaların yapacağı yatırımlara finansman sağlamak amacıyla, Fransız Kalkınma Ajansından (AFD - Agence Française de Developpement) 85 milyon euro kredi sağladı.

19.11.2019Ekonomi
Kayıt dışılığa GİB ile ortak denetim

Kayıt dışılığa GİB ile ortak denetim

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı" kapsamında, kayıt dışılığın yoğun olduğu alanlarda Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) ile birlikte ortak denetimler gerçekleştirilecek. 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

5.11.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘Kadın liderliğinde dünyayı değiştiriyoruz’

Türkiye’de kadın odaklı ilk ve tek yatırım platformu Arya’yı kuran Ahu Büyükkuşoğlu Serter, kadın liderliğinde dünyayı dönüştürme vizyonuyla çıktıkları yolda bugüne kadar 15 girişime 3,5 milyon dolardan fazla yatırım yaptıklarına dikkat çekti. “En iyi bildiğim iş; girişimcilik, yeni iş geliştirmek ve para kazanmak,” diyen Serter, motivasyon kaynağını, “Bu hayatta hepimizin olmaz diyenlere değil; yeterince çalışır, inanır ve peşinde olursanız nasıl olunacağını gösterenlere ihtiyacımız var” şeklinde özetledi.

21.10.2021

Kadının çalışma hayatında adı yok

COVİD-19’un gölgesinde kalan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü haftasında, Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Araştırma Merkezi kapsamlı bir araştırma paylaştı.

11.03.2020

Proje ve yatırım yılı

Büyükorhan Belediye Başkanı Ahmet Korkmaz, mali açıdan en sıkıntılı belediyelerden birisi olduklarını belirterek, 2019’un tespit ve toparlanma yılı olarak geçtiğini kaydetti. Altyapı, üstyapı, İlçe meydanı, kırsal turizm, stadyum yatırımı yapacaklarını anlatan Korkmaz, “İlk senemizi doldurduğumuz andan itibaren yatırım ve proje yılı ilan ediyoruz” dedi.

7.03.2020

COVİD19, 8 Mart haftasında BM’deki kadın toplantısını iptal ettirdi

Birleşmiş Genel Sekreteri Antonio Guterres , geçenlerde New York’ta bir üniversitede yaptığı konuşmada “Kölelik ve sömürgecilik geçtiğimiz yüzyılların yüz karası olduğu gibi cinsiyet eşitsizliği 21. yüzyılda hepimizin utancı olmalıdır” demiş.

4.03.2020