EKSTRA
MENÜ

Zehra Zümrüt Selçuk

Zehra Zümrüt Selçuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zehra Zümrüt Selçuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.367 Zehra Zümrüt Selçuk haberi bulunmuştur.

Zehra Zümrüt Selçuk Haberleri

Bakan Selçuk: KÇÖ işlemlerini e-devlet üzerinden hızlıca tamamlıyoruz

Bakan Selçuk: KÇÖ işlemlerini e-devlet üzerinden hızlıca tamamlıyoruz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1 Aralık 2020 tarihi itibariyle e-devlet üzerinden alınan yeni kısa çalışma ödeneği başvurularının hızlıca tamamlandığını bildirdi.

15.01.2021Ekonomi
Ücretsiz izin desteği 1420 lira oldu

Ücretsiz izin desteği 1420 lira oldu

Asgari ücretteki artışın ardından halen net 1168 TL olarak uygulanan ücretsiz izin desteği de yüzde 21.56 artırılarak net 1420 TL oldu.

14.01.2021Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır Kısa çalışma ödeneği uzatıldı - İşte e devlet başvuru ekranı

Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır? Kısa çalışma ödeneği uzatıldı - İşte e devlet başvuru ekranı

Kısa çalışma ödeneği başvuru ekranı, çalışanların gündeminde yer almaya devam ediyor. Pandemi döneminde uygulamaya konulan ve Cumhurbaşkanlığı kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanarak uzatılan kısa çalışma ödeneği 28 Şubat 2021'e kadar devam edecek. Kısa çalışma ödeneği başvuru işlemleri ise 31 Ocak 2021'e kadar Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca alınacak. Son başvuru tarihi yaklaşırken gözler başvuru ekranına çevrildi. İşte, e devlet kısa çalışma ödeneği başvuru sayfası ve konuyla ilgili bilgiler.

13.01.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş sosyal medya açıklaması: Boyun eğmeyeceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş sosyal medya açıklaması: "Boyun eğmeyeceğiz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği 2019 Yılı Medya Oscar Ödülleri Töreni’nde konuştu. Erdoğan, "Özgürlük kılıfı altında Türkiye'yi yalan haberin, hakaretin, iftiranın kol gezdiği bir iklime terk etmeyeceğiz. Kendilerini hukukun üstünde gören sosyal medya şirketlerine boyun eğmeyeceğiz. Cezalar kesilmeye başlayınca onlar da kuzu olmaya başladılar. Ödeyeceksin! Batı'da nasıl ödüyorsan burada da ödeyeceksin." ifadelerini kullandı.

13.01.2021Gündem
Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek İşte en son tarih bilgisi

Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek? İşte en son tarih bilgisi

Ücretsiz izne ayrılan, Kısa Çalışma Ödeneğimizden yararlanamayan, 15 Mart'tan sonra iş akdi feshedilen ancak işsizlik ödeneğine hak kazanmamış olan ve yaşlılık aylığı almayan işçilere yönelik ödenen nakdi ücret desteği devam ediyor. Bu kapsamda ücret alan vatandaşlar da söz konusu ödeme desteğinin ne zaman biteceğini öğrenmek istiyor. Peki, nakdi ücret desteği ne zaman bitecek?

13.01.2021Gündem
EKPSS tercihleri başladı EKPSS tercih kılavuzu için Bakan Selçuktan flaş açıklama

EKPSS tercihleri başladı! EKPSS tercih kılavuzu için Bakan Selçuk'tan flaş açıklama

EKPSS tercih kılavuzu, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Engelli vatandaşların kamu personeli olabilmek için gerçekleştireceği EKPSS tercihleri, internet üzerinden tamamlanacak. Toplam 2140 kişilik kadroya yapılacak olan atamalarda EKPSS tercih kılavuz bilgileri dikkate alınacak. İşte, EKPSS tercih kılavuzu ve detayları hakkında bazı bilgiler

13.01.2021Gündem
Bakan Selçuk: 3000 sosyal atama yapacağız

Bakan Selçuk: 3000 sosyal atama yapacağız

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ocak ayında hem engellilerin hem devlet korumasından yararlanmış gençlerin hem de şehit yakını ve gazilerin atamasının yapılacağını açıkladı.

13.01.2021Ekonomi
Müjdeyi Bakan Selçuk verdi Destek ödemeleri artıyor

Müjdeyi Bakan Selçuk verdi! Destek ödemeleri artıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanı Kararıyla, Nakdi Ücret Desteği ile İstihdama Dönüş ve Artı İstihdam Teşviklerinin tutarlarının arttırılmasına ilişkin kararın, 2021 yılı Ocak ayından itibaren geçerli olacağını bildirdi.

13.01.2021Ekonomi
1000 TL sosyal yardım: Pandemi yardımı başvurusu nasıl yapılır E-Devlet başvuru ve sonuç sorgulama ekranı..

1000 TL sosyal yardım: Pandemi yardımı başvurusu nasıl yapılır? E-Devlet başvuru ve sonuç sorgulama ekranı..

Sosyal yardım ödemeleri devam ediyor ve 1000 TL pandemi başvuruları sürüyor. Vatandaşlar özellikle sonuç sorgulama ekranı ve başvuru ekranlarına internetten nasıl ulaşabileceklerini merak ediyorlar. Bilindiğini üzere 3. faz dönemi dinamik bir dönem olarak açıklanmış ve 4. faz yerine başvuruların 3. faz döneminden devam edeceği duyurulmuştu. İşte E-Devlet'ten ulaşabileceğiniz sonuç sorgulama ve başvuru ekranlarının detayları

11.01.2021Ekonomi
Bakan Selçuktan İş Kulüpleri ile ilgili açıklama

Bakan Selçuk'tan "İş Kulüpleri" ile ilgili açıklama

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yoğunlaştırılmış İş ve Meslek Danışmanlığı hizmetiyle iş arayanlara motivasyon desteği verdiklerini belirterek, "Hedefimiz, İş Kulüplerinin 2021 yılı sonuna kadar 81 ilde yaygınlaştırılması." ifadesini kullandı.

11.01.2021Ekonomi
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuktan Kılıçdaroğluna tepki

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan Kılıçdaroğlu'na tepki

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik "sözde Cumhurbaşkanı" ifadesine tepki gösterdi.

10.01.2021 Gündem
Bakan duyurdu: Destek miktarları arttırıldı

Bakan duyurdu: Destek miktarları arttırıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti’nden (SED) engeli ve yaşlı yardımlarına, evde bakım hizmeti ödemelerinden korumalı işyerlerine kadar pek çok başlıkta yapılan destek miktarlarını arttırdıklarını söyledi.

10.01.2021Ekonomi
14 ilaç daha geri ödeme listesinde

14 ilaç daha geri ödeme listesinde

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, 30 Aralık 2020 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Sağlık Uygulama Tebliğine (SUT) ilişkin yeni düzenlemelerin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) resmi web sitesinde yer aldığını belirtti.

9.01.2021Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır Son başvuru tarihi uzatıldı

Kısa çalışma ödeneği başvurusu nasıl yapılır? Son başvuru tarihi uzatıldı

Kısa çalışma ödeneği başvuruları devam ediyor. Yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşlara sunulan desteklerden olan kısa çalışma ödeneği başvuruları e-Devlet üzerinden yapılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk son başvuru tarihini açıkladı. İşte detaylar

8.01.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk: 14 ilaç daha ödeme listesine alındı

Son dakika... Bakan Selçuk: 14 ilaç daha ödeme listesine alındı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 4’ü kanser olmak üzere 14 ilacı daha geri ödeme listesine aldıklarını açıkladı. Bakan Selçuk, bu ilaçlardan 9’unun yerli üretim olduğunu belirtti.

8.01.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak Bakan Selçuk’tan açıklama

Nakdi ücret desteği ne zaman yatacak? Bakan Selçuk’tan açıklama

Nakdi ücret desteği ödemeleri her ay belirli tarihlerde yapılıyor. Koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşlara sunulan desteklerden olan nakdi ücret desteği ödemeleri ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı. Bakan Selçuk ödemelerin banka hesapları üzerinden yapıldığını açıkladı. İşte detaylar

8.01.2021Ekonomi
Bakan Selçuk: Nakdi ücret desteği ödemeleri başladı

Bakan Selçuk: Nakdi ücret desteği ödemeleri başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Aralık ayına ilişkin Nakdi ücret desteği ödemelerini bugün yapıyoruz." dedi.

8.01.2021Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek İşte tarih bilgisi

Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek? İşte tarih bilgisi

Koronavirüs ekonomik tedbirleri kapsamında nakdi ücret desteği uygulanmaya devam ediyor. Binlerce kişinin yararlandığı ve uzun süredir yürürlükte olan uygulamanın ne zaman sona ereceği, yeni yılla birlikte gündeme geldi. Peki, nakdi ücret desteği ne zaman bitecek?

7.01.2021Gündem
Güvensiz koruyucu maske üretenler cezalandırıldı

Güvensiz koruyucu maske üretenler cezalandırıldı

Güvensiz maske üretenlere ceza uygulandığını belirten Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Kişisel koruyucu donanımların denetimi sonrasında 17 marka/model maske için önleyici tedbir aldık, 43 marka için de idari süreç başlattık” dedi.

7.01.2021Ekonomi
Bakan Selçuk açıkladı Maske üreticilerine ceza kesildi

Bakan Selçuk açıkladı! Maske üreticilerine ceza kesildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Güvensiz koruyucu maske üreticilerine idari para cezası uyguladık” dedi.

6.01.2021Ekonomi
1000 TL sosyal yardım başvuru şartları ve sonuç sorgulama ekranı.. Sosyal yardım başvuruları devam ediyor mu İşte detaylar

1000 TL sosyal yardım başvuru şartları ve sonuç sorgulama ekranı.. Sosyal yardım başvuruları devam ediyor mu? İşte detaylar

1000 TL pandemi ödemesi ve başvurularında süreç devam ederken, sosyal yardım detayları merak ediliyor. Başvuruların E-Devlet'ten T.C Kimlik numarası ile yapıldığı süreçte sonuç sorgulama ve başvuru ekranları E-Devlet aracılığı ile sorgulanabiliyor.. 1. faz ve 2. fazdan yararlanmayan vatandaşlar 3. faz için başvuru yapabiliyorlar. Başvurularını tamamlayan vatandaşlar yardım parası için sonuç sorgulamasının nasıl yapılacağı sorguluyor. İşte, 3. faz sosyal yardımları hakkında bilgi...

5.01.2021Gündem
Son dakika... Bakan açıkladı Bugün hesaplara yatıyor

Son dakika... Bakan açıkladı! Bugün hesaplara yatıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Aralık Ayına ilişkin İşsizlik ve Kısa Çalışma Ödeneği Ödemelerini bugün Yapıyoruz” dedi.

5.01.2021Ekonomi
Aralık ayı kısa çalışma ödeneği tarihi için açıklama: Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak

Aralık ayı kısa çalışma ödeneği tarihi için açıklama: Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

Aralık ayı kısa çalışma ödeneğinin hesaplara yatacağı tarihle ilgili beklenen açıklama geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Aralık ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin ocak ayının ilk günlerinde yatırılacağını bildirdi. Banka hesap numaraları bulunmayanlara kısa çalışma ödenekleri PTT üzerinden ödemeler gerçekleşecek. Peki, kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak?

5.01.2021Ekonomi
İşsizlik maaşı ne zaman verilecek Aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihi belli oldu

İşsizlik maaşı ne zaman verilecek? Aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihi belli oldu

İşsizlik maaşı ödeme tarihi için beklenen açıklama geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından İŞKUR aracılığı ile işsizlik ödeneğinden faydalanan vatandaşlara verilen işsizlik maaşı bu hafta içerisinde kısa çalışma ödeneği ile beraber banka ve PTT hesaplarına yatırılacak. Başvuru şartlarını karşılayarak her ay ödemelerini alanlar, aralık ayı işsizlik maaşının yatıp yatmadığını ise e devlet ekranı üzerinden sorgulayabilecek. İşte, aralık ayı 2021 işsizlik maaşı ödeme tarihiyle ilgili bilgiler.

4.01.2021Ekonomi
Aralık ayı nakdi ücret desteği ödemelerinin tarihi açıklandı.. İşte ödemelerin başlayacağı tarih

Aralık ayı nakdi ücret desteği ödemelerinin tarihi açıklandı.. İşte ödemelerin başlayacağı tarih

Aralık ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerinin 8 Ocak'ta başlayacağı bildirildi.

4.01.2021Ekonomi
Son dakika... Nakdi ücret desteği ödemelerinde tarih belli oldu

Son dakika... Nakdi ücret desteği ödemelerinde tarih belli oldu

Bakan Selçuk; “Aralık ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerini 8 Ocak’ta yapacağız” açıklamasında bulundu.

4.01.2021Ekonomi
Bakan Selçuk: İlaçlar için yılda 40 milyar TLyi aşkın kaynak ayırıyoruz

Bakan Selçuk: İlaçlar için yılda 40 milyar TL'yi aşkın kaynak ayırıyoruz

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SMA hastalığının tedavisine ilişkin, "Sağlık Bilim Kurullarındaki bilim insanlarınca tedavi için uygun, yerinde ve güvenli bulunan 8 bin 920 ilaç için yılda 40 milyar TL'yi aşkın kaynak ayırıyoruz." ifadesini kullandı.

3.01.2021Ekonomi
‘Sosyal Koruma Kalkanı’ ile 45.5 milyar TL destek

‘Sosyal Koruma Kalkanı’ ile 45.5 milyar TL destek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs salgınının olumsuz etkilerini en aza indirmek için başlatılan ‘Sosyal Koruma Kalkanı’ kapsamında vatandaşlara 9 ayda yapılan destek ve yardımların 45.5 milyar liraya yaklaştığını bildirdi.

3.01.2021Ekonomi
Sosyal Koruma Kalkanı ile 9 ayda yaklaşık 45,5 milyar lira destek verildi

Sosyal Koruma Kalkanı ile 9 ayda yaklaşık 45,5 milyar lira destek verildi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı verilerine göre, Sosyal Koruma Kalkanı çerçevesinde 31 Aralık sonu itibarıyla 3 milyon 582 bin 455 çalışanın hesaplarına 23 milyar 371 milyon 396 bin 994 lira Kısa Çalışma Ödeneği yatırıldı.

2.01.2021Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak Aralık ayı kısa çalışma ödeneği için Bakan Selçuktan açıklama

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Aralık ayı kısa çalışma ödeneği için Bakan Selçuk'tan açıklama

Kısa çalışma ödeneği ödemeleri ile ilgili beklenen açıklama Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı tarafından ödenen kısa çalışma ödeneği, ocak ayı başında çalışanların banka hesaplarına ödenecek. Pandemi döneminde çalışanların ve işverenlerin mağdur olmaması adına verilen Kısa çalışma ödeneğinin yatıp yatmadığı ise e devlet sorgulama ekranı üzerinden öğrenilecek. İşte, aralık ayı kısa çalışma ödeneği ödeme tarihi.

2.01.2021Ekonomi
Engelli memur ataması ne zaman yapılacak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuktan açıklama

Engelli memur ataması ne zaman yapılacak? Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk'tan açıklama

Yeni yıla girmemizle birlikte gözler memur atamalarına çevrildi. Bu kapsamda beklenti içinde olanlardan biri de engelli memur adayları. Aldıkları EKPSS puanları doğrultusunda kamu kurum ve kuruluşlarında memur olarak görev alma hayali kuran engelli vatandaşlar için sevindiren haber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı'ndan geldi. Peki, engelli memur ataması ne zaman yapılacak?

1.01.2021Gündem
Bakan Selçuktan yeni yılın ilk bebeklerine ziyaret

Bakan Selçuk'tan yeni yılın ilk bebeklerine ziyaret

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni yılda Ankara'da dünyaya gelen ilk bebekleri ziyaret etti.

31.12.2020Gündem
Türk İşaret Dili protokolü imzalandı

'Türk İşaret Dili' protokolü imzalandı

AİLE, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Ankara Üniversitesi arasında, 'Türk İşaret Dili' üzerinde çalışmalar yapmak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı. Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, pandemi döneminde işaret dilinin engelliler için ne denli önemli olduğunun bir kez daha anlaşıldığını belirterek, "Bu sebeple, Bakanlık olarak Türk İşaret Dilinin kullanılması ve daha da yaygınlaşması için etkin çalışmalar yürütüyoruz" dedi.

31.12.2020Gündem
İşsizlik ödeneği ne zaman hesaplara yatacak Aralık ayı ödeme tarihi belli oldu

İşsizlik ödeneği ne zaman hesaplara yatacak? Aralık ayı ödeme tarihi belli oldu!

Corona virüsü salgınının ekonomik etkilerini ortadan kaldırmak için alınan tedbirler arasında yer alan işsizlik ödeneği için bekleyiş sürüyor. Ödemelerine odaklanan binlerce vatandaş, hesaplarına ödemenin yapılacağı tarihe odaklandı. Peki, işsizlik ödeneği ne zaman yatar?

31.12.2020Gündem
İşsizlik maaşı ne zaman yatacak Aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihini Bakan Selçuk duyurdu

İşsizlik maaşı ne zaman yatacak? Aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihini Bakan Selçuk duyurdu

İşsizlik maaşı ödeme tarihi, ocak ayının yaklaşmasıyla beraber gündeme geldi. Her ay yasada belirtilen şartları karşılayarak işsizlik ödeneğinden faydalanan vatandaşlara ödenen işsizlik maaşı ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı. Selçuk ocak ayında yapılacak olan işsizlik maaşı ödemelerinin banka hesapları ya da PTT üzerinden gerçekleşeceğini duyurdu. Peki, işsizlik maaşı ne zaman yatacak? İşte, aralık ayı işsizlik maaşı ödeme tarihiyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

30.12.2020Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak Bakan Selçuk tarihi duyurdu

Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman yatacak? Bakan Selçuk tarihi duyurdu

Yılbaşına kısa bir süre kala kısa çalışma ödeneğinin hesaplara aktarılacağı tarihe yönelik araştırmalar sürerken beklenen açıklama geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kısa çalışma ödeneğinin ocak ayında hesaplara yatırılacağını bildirdi. Peki, kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte, ayrıntılar.

30.12.2020Ekonomi
Asgari ücret 2021 ve AGİ ne kadar oldu Yeni asgari ücret zammı belli oldu İşte AGİ zam tablosu

Asgari ücret 2021 ve AGİ ne kadar oldu? Yeni asgari ücret zammı belli oldu! İşte AGİ zam tablosu

Asgari ücret tutarı milyonlarca çalışanın gündeminde yer almaya devam ediyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonunun 4 Aralık'ta başlayan çalışmalarının 28 Aralık'ta tamamlanmasıyla 2021 asgari ücret ve AGİ zammı belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Asgari ücret geçen yıla göre 500 lira artmıştır, yüzde 21,56 oranında yükselmiştir." dedi. 3 çocuklu ve evli bir işçi için net asgari ücret ise 3 bin 13 lira 72 kuruş olacak. Peki, asgari ücret 2021 ne kadar oldu? İşte, 2021 asgari ücret ve AGİ zammı.

30.12.2020Ekonomi
İşsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği 5 Ocakta hesaplara yatacak

İşsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği 5 Ocak'ta hesaplara yatacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Aralık ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemelerini 5 Ocak’ta hesaplara yatırıyoruz” dedi.

30.12.2020Ekonomi
Yasa boğulduk TVde şiddeti anlatmıştı... Aylin Hoca yakılarak öldürüldü

Yasa boğulduk! TV'de şiddeti anlatmıştı... Aylin Hoca yakılarak öldürüldü

Türkiye, dün İstanbul’dan gelen acı haberle sarsıldı. Dr. Aylin Sözer, eski sevgilisi olduğu iddia edilen Kemal Ayyıldız tarafından evinde boğazı kesilerek öldürüldü. Cinayetin ardından Sözer’in üzerine yanıcı madde döktükten sonra ateşe veren Ayyıldız, polis ekiplerince güçlükle gözaltına alındı. Öte yandan Aylin Sözer'i öldüren Kemal Ayyıldız'ın binaya giriş anına ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

30.12.2020Gündem
Emekli aylıkları erken ödenecek

Emekli aylıkları erken ödenecek

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Ocak ayının 1’i ve 3’ü arasında ödenecek Emekli Sandığı aylıklarını sokağa çıkma kısıtlamasından önce ödüyoruz” dedi.

30.12.2020Ekonomi
Asgari ücret 2021 ne kadar oldu Yeni asgari ücret zammı açıklandı

Asgari ücret 2021 ne kadar oldu? Yeni asgari ücret zammı açıklandı

Asgari ücret 2021 zammı açıklandı. Asgari Ücret Tespit Komisyonu dün son toplantısını yaptı. Toplantının ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ‘Asgari ücret 2021 yılı için brüt 3.577 lira 50 kuruş, net ise 2.825 lira 90 kuruş olarak belirlendi. Böylece geçen yıla göre net asgari ücret 500 lira artmış oldu.’ dedi. İşte AGİ dahil 2021 yılı asgari ücret miktarları..

29.12.2020Gündem
Maltepede dehşet Öğretim görevlisi Aylin Sözeri önce bıçakladı, sonra yaktı

Maltepe'de dehşet! Öğretim görevlisi Aylin Sözer'i önce bıçakladı, sonra yaktı

İstanbul Maltepe'de Kemal Delbe, eski sevgilisi olduğu iddia edilen özel bir üniversitede öğretim görevlisi Aylin Sözer'in önce boğazını kesti, sonra üzerine yanıcı madde döktükten sonra ateşe verdi. Delbe kendisini gözaltına almak isteyen polislere saldırdı ve üzerlerine yanıcı sıvı dökmek istedi. Çıkan arbedede bir polis memuru elinden yaralandı. Delbe'nin üzerinden Aylin Sözer'e ait altın kolyeler çıktı. Kemal Delbe gözaltına alındığı sırada çevredekiler linç girişiminde bulundu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ''Katilin en ağır cezayı alması için dava sürecinin yakın takipçisi olacağız'' dedi. CNN Türk'ten Nihat Uludağ, zanlının ilk ifadesinde inşaatlarda işçilik yaptığını ve Aylin Sözer'i uzun zamandır tanıdığını söylediğini belirtilirken, gözaltına alınan Kemal A., Cinayet Büro Amirliğinde tek kişilik bir hücreye konulduğu öğrenildi. Cinayet Büro Amirliğinde oluşturulan özel bir ekip tarafından yapılan  soruşturmada Kemal A.'nın cep telefonu ile e-posta hesapları, hatta banka hesaplarının da inceleme altına alındığı öğrenildi.

29.12.2020Gündem
Emekli maaşları ne zaman yatacak Bakan Selçuk’tan emekli maaşı açıklama

Emekli maaşları ne zaman yatacak? Bakan Selçuk’tan emekli maaşı açıklama

Emekli maaşı ödeme tarihleri ile ilgili Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, açıklama yaptı. Bakan Selçuk açıklamasında sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Emekli Sandığı kapsamındaki vatandaşların aylıklarının erken hesaplara yatırılacağını duyurdu. İşte ödeme tarihleri

29.12.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı Ödemeler öne çekildi

Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı! Ödemeler öne çekildi

Emekli Sandığı kapsamında ödemeler ayın 1'i, 2'si ve 3'üne denk geliyordu. Bakan Selçuk yaptığı açıklamada ödemelerin öne çekildiğini duyurdu.

29.12.2020Ekonomi
Asgari ücret belirlendi

Asgari ücret belirlendi

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2021’de geçerli olacak asgari ücreti brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirledi. Geçen yıla göre net asgari ücret 500 lira artmış oldu.

29.12.2020Ekonomi
Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Nakdi ücret desteği ne zaman bitecek? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı!

Nakdi Ücret Desteği uygulamasının hangi tarihe kadar ertelendiği Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Pek çok çalışan ve işveren şimdi bu konu hakkında yanıt arıyor. Peki, nakdi ücret desteği ne zaman bitecek?

28.12.2020Gündem
1000 TL pandemi ödemesi başvuru ekranı: Sosyal yardım sonuç sorgulama ve başvuru detayları

1000 TL pandemi ödemesi başvuru ekranı: Sosyal yardım sonuç sorgulama ve başvuru detayları

Sosyal yardım ödemeleri devam ederken 1000 TL pandemi başvuruları sürüyor. 3. Faz başvuruların devam ettiği sosyal yardımlarda başvuru ve sonuç sorgulama ekranları merakla takip ediliyor. 1000 TL pandemi ödemesi ve başvurularında süreç devam ederken, sosyal yardım detayları internette araştırılan konular arasında. Başvuruların E-Devlet'ten T.C Kimlik numarası ile yapıldığı süreçte sonuç sorgulama ve başvuru ekranları E-Devlet aracılığı ile sorgulanabiliyor.. Bilindiğini üzere 3. faz dönemi dinamik bir dönem olarak açıklanmış ve 4. faz yerine başvuruların 3. faz döneminden devam edeceği duyurulmuştu. İşte E-Devlet sosyal yardım sorgulama ve başvuru ekranları.

28.12.2020Ekonomi
AGİ 2021 ne kadar oldu İşte evli, bekar ve çocuklu işçi için yeni AGİ ücretleri

AGİ 2021 ne kadar oldu? İşte evli, bekar ve çocuklu işçi için yeni AGİ ücretleri

AGİ ücretleri ile ilgili araştırmalar hızlandı. Asgari ücrete yapılan zam ile beraber AGİ tutarları da değişti. Asgari ücret 2021 yılı için brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak belirlendi. Net asgari ücret bekar çocuksuz işçi için 2.825,90 TL, evli eşi çalışmayan ve bir çocuklu işçi için 2.919,841 TL, evli eşi çalışmayan ve 3 çocuklu için 3.013,72 TL oldu. İşte AGİ ücretleri tablosu

28.12.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Erdoğan-Bahçeli görüşmesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi evinde ziyaret etmesi kulisleri hareketlendirdi.

6.01.2021