MENÜ

Zehra Zümrüt Selçuk

Zehra Zümrüt Selçuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Zehra Zümrüt Selçuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 917 Zehra Zümrüt Selçuk haberi bulunmuştur.

Zehra Zümrüt Selçuk Haberleri

Pandemi sosyal destek sonuçları sorgulama: e-Devlet sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır

Pandemi sosyal destek sonuçları sorgulama: e-Devlet sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır?

1000 TL sosyal yardım başvuruları devam ediyor. Vatandaşlar e-devlet üzerinden pandemi sosyal destek başvurularını yapıyorlar. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, faz 3'ün dinamik bir süreç olacağını, başlayıp bitme gibi bir durumunun olmayacağını açıkladı. Başvurular devam ederken bir yandan da sonuç açıklama ve ödeme işlemleri gerçekleştiriliyor. İşte pandemi sosyal destek başvuru ve sonuç sorgulama ekranı

2.06.2020Gündem
Kısa çalışma ödeneği mayıs ödemesi ne zaman Kısa çalışma ödeneği ödemeleri ne zaman

Kısa çalışma ödeneği mayıs ödemesi ne zaman? Kısa çalışma ödeneği ödemeleri ne zaman?

Mayıs kısa çalışma ödeneğinin hesaplara ne zaman yatırılacağı, söz konusu ödenekten yararlanan vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kısa çalışma ödeneğinin vatandaşların hesabına yatırılacağı tarihle ilgili açıklama yaptı. Peki, Kısa çalışma ödeneği ödemeleri ne zaman?

1.06.2020Gündem
İŞKUR İşsizlik ödeneği şartları nelerdir İşsizlik maaşı ne zaman yatacak

İŞKUR İşsizlik ödeneği şartları nelerdir? İşsizlik maaşı ne zaman yatacak?

İşsizlik maaşı başvuruları İŞKUR üzerinden gerçekleştiriliyor. Başvurularını yapan ve belirtilen şartları taşıyan vatandaşlar ödeneği almaya başlıyorlar. Şartlar arasında kendi istek ve kusuru dışında işsiz kalmakta bulunuyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, mayıs ayı işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin ne zaman yapılacağını duyurdu.

1.06.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı: O ödemeler bugün başlıyor

Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı: O ödemeler bugün başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneği ve kısa çalışma ödeneği ödemelerini bugünden itibaren ödemeye başlayacağız” dedi.

1.06.2020Ekonomi
Otizmli çocuklar için tematik rehber

Otizmli çocuklar için tematik rehber

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, otizmli bireye sahip ailelere, 65 yaş üzeri yaşlılara, kronik hastalığı bulunan yaşlılara, özel gereksinimli bireyler ile işitme engelli bireyler ve ailelerine yönelik hazırlanan rehberlerden sonra, otizmli çocuklara yönelik bilgilendirme amacıyla hem basılı hem de görsel çalışmanın tamamlandığını ve ilgili videonun sosyal medya hesaplarından paylaşıldığını belirtti.

31.05.2020Eğitim
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dünya çapında başarıdır

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Dünya çapında başarıdır'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sancaktepe'de yapımı tamamlanan Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nin açılış töreninde konuştu. "Böyle bir eseri bu kadar kısa sürede hazır hale getirmek dünya çapında bir başarıdır." diyen Erdoğan, "Muhalefetin topa tuttuğu şehir hastanelerinin ne kadar önemli olduğunu bu süreçte çok daha iyi görüyoruz." ifadelerini kullandı.

29.05.2020Gündem
Bakan Selçuktan Berna Laçine cevap

Bakan Selçuk'tan Berna Laçin'e cevap

Berna Laçin, 1 Haziran'dan itibaren kreşlerin açılacağının açıklanmasının ardından yaptığı paylaşımda 18 yaş altının sokağa çıkma yasağını hatırlatarak "Kreşlere gidenler kaç yaşında?" sorusunu sordu. Laçin'e Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'tan yanıt geldi.

29.05.2020Gündem
1343 gencin ataması yapılacak

1343 gencin ataması yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Devlet korumasından yararlanmış gençlerimiz için 1343 kadroya yerleştirme işlemi yapacağız." dedi.

29.05.2020Ekonomi
9 bin kişiye aylık nakdi yardım ve elektrik faturası desteği

9 bin kişiye aylık nakdi yardım ve elektrik faturası desteği

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Kronik hastalık yardım programımız kapsamında tüberküloz veya SSPE hastalığı bulunan 6 bin 564 ihtiyaç sahibine aylık düzenli nakdi yardımda bulunuyoruz" dedi.

26.05.2020Ekonomi
Bakan açıkladı 60 milyon lira hesaplara yattı

Bakan açıkladı! 60 milyon lira hesaplara yattı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "62.500 kişinin Mesleki Yeterlilik, Sınav ve Belgelendirme Teşvikini ödedik” dedi.

26.05.2020Ekonomi
Bakan Selçuk açıkladı Engelli çocuklar için program geliştiriliyor

Bakan Selçuk açıkladı! Engelli çocuklar için program geliştiriliyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Türkiye'nin ilk "Aile Temelli Ulusal Erken Müdahale Programı geliştiriliyor” dedi.

25.05.2020Ekonomi
1000 TL pandemi sosyal destek sonuç sorgulama: Sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır

1000 TL pandemi sosyal destek sonuç sorgulama: Sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır?

Pandemi sosyal destek başvuru sonucu sorgulama ekranı araştırılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 1. Faz ve 2. Faz yardımların ardından 3. Fazın müjdesini vermişti. 3. faz yardım başvurusu e-Devlet üzerinden yapılıyor. 1. ve 2. faz yardımları almayan vatandaşlar bu sosyal yardımdan faydalanabilecekler.Başvurular devam ederken sonuçları açıklanan vatandaşlara da ödemeleri yapılıyor. Peki pandemi sosyal destek sonuç sorgulama nereden yapılır? İşte başvuru ekranı ve detaylar....

24.05.2020Gündem
Annelere 2,4 milyar liralık doğum yardımı

Annelere 2,4 milyar liralık doğum yardımı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, doğum yardımları kapsamında son 5 yılda 4 milyon 626 bin 243 anneye, yeni doğan bebekleri için toplam 2 milyar 399 milyon 48 bin lira ödeme yapıldığını bildirdi.

24.05.2020Ekonomi
Son dakika... Biz Bize Yeteriz Kampanyası’na destek 2 milyarı TL’yi geçti

Son dakika... Biz Bize Yeteriz Kampanyası’na destek 2 milyarı TL’yi geçti

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, COVID-19 pandemisi sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek amacıyla 30 Mart’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” başlıklı milli dayanışma kampanyasında bugüne kadar toplam 2.030.380.771 TL toplandığını açıkladı.

23.05.2020Ekonomi
Bakan Selçuk: 402 bin engellimizin işe yerleşmesine aracılık ettik

Bakan Selçuk: 402 bin engellimizin işe yerleşmesine aracılık ettik

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ve İŞKUR aracılığıyla engelli vatandaşların birçok ihtiyacını karşılamaya devam ediyor. Bakanlık hayata geçirdiği projelerle, engelli vatandaşların hayata daha sıkı tutunabilmesi için kolaylık sağlıyor, istihdamdan sağlık hizmetlerine, bireysel ihtiyaçlarından emeklilik gibi konularda tüm imkânlarını seferber ediyor.

23.05.2020Ekonomi
1000 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır Pandemi sosyal destek başvuru sonuç sorgulama

1000 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? Pandemi sosyal destek başvuru sonuç sorgulama

Koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşlara sosyal yardımlar veriliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk 1. Faz ve 2. Faz yardımların ardından 3. Fazın müjdesini vermişti. Başvurular devam ederken sonuçları açıklanan vatandaşlara da ödemeleri yapılıyor. Peki pandemi sosyal destek sonuç sorgulama nereden yapılır? Sosyal yardım sonuçları nereden öğrenilir?

23.05.2020Gündem
Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı: Bugün hesaplara yatırılacak

Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı: Bugün hesaplara yatırılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kamu işçilerinin 13 günlük ilave tediyelerinin bugün hesaplara yatırılacağını duyurdu.

22.05.2020Ekonomi
Bağkur maaşları ne zaman yatacak Bağkur emekli memur maaşları yattı mı

Bağkur maaşları ne zaman yatacak? Bağkur emekli memur maaşları yattı mı?

Bağkur emeklileri maaşlarının yatıp yatmadığı sorularını sürdürmeye devam ediyor. SSK,Bağkur ve memur emeklilerinin maaş ödemesinin yapılacağı tarihi Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk duyurmuştu. Alınan kararla SSK’lıların 15-20 Mayıs tarihleri arasında emekli ödemeleri gerçekleşti. Bağkur emekli ödemeleri ise 21 Mayıs itibariyle başladı ancak bazı emeklilerin maaşları henüz yatmadı. Peki, Bağkur maaşları ne zaman yatacak? Bağkur emekli memur maaşları yattı mı?

22.05.2020Ekonomi
İşsizlik maaşı bayramdan önce verilecek mi İşsizlik maaşı ne zaman ödenecek

İşsizlik maaşı bayramdan önce verilecek mi? İşsizlik maaşı ne zaman ödenecek?

İşsizlik maaşı ödemelerinin ne zaman yapılacağı merak edilen konular arasında yerini aldı. Ramazan Bayramı bu yıl 24 Mayıs’ta başlayacak. 23 Mayıs bayramın arefe günü olacak. İşsizlik maaşından faydalanan vatandaşlar ödeme tarihi öğrenmek istiyorlar. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk mayıs ayı ödemelerinin öne çekildiğini duyurmuştu. Peki İşsizlik maaşı bayramdan önce verilecek mi?

21.05.2020Ekonomi
399 şehit yakını, gazi ve gazi yakını atandı

399 şehit yakını, gazi ve gazi yakını atandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "399 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının atamasının gerçekleştirdik" dedi.

21.05.2020Ekonomi
1000 TL sosyal yardım E-Devlet sonuç sorgulama ekranı - Pandemi yardımı başvuruları 3. fazda devam ediyor mu

1000 TL sosyal yardım E-Devlet sonuç sorgulama ekranı - Pandemi yardımı başvuruları 3. fazda devam ediyor mu?

1000 TL sosyal yardım T.C Kimlik numarası ile sonuç sorgulama.. E-Devlet pandemi yardımı 3. faz başvuru detayları internette aranan konular arasında yer alıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen pandemi sosyal destek yardımı vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. 1000 TL yardım yapılan pandemi sosyal yardım sürecinin 1 ve 2.faz başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından, 3. faz başvuruları alındı. Başvuru işlemlerinin ardından gözler 4. faz sosyal yardım başvurularına çevrildi. 4. faza geçilecek mi sorusu merakla cevap ararken konu hakkında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk önemli bir açıklamada bulundu. Peki 1000 TL sosyal yardım başvuruları devam ediyor mu? İşte merak edilen soruların cevapları

16.05.2020Ekonomi
Bakan açıkladı 8 milyona yakın çağrı alındı

Bakan açıkladı! 8 milyona yakın çağrı alındı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Korona virüs sürecinde ALO 170’e 6.4 milyon, ALO 183’e 582 bin, ALO 144’e de 637 bin çağrı geldi” dedi.

16.05.2020Ekonomi
Ücretsiz izin maaşları ne zaman yatacak İŞKUR Ücretsiz izin desteği nereden çekilir

Ücretsiz izin maaşları ne zaman yatacak? İŞKUR Ücretsiz izin desteği nereden çekilir?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın tahsis ettiği ücretsiz izin desteği ödemeleri, İŞKUR tarafından hesaplara yatırılacak. Vatandaşlar, IBAN bilgilerini sisteme girmeleri halinde maaşlarını kendi banka hesaplarından, vermemeleri halinde ise PTT aracılığıyla alabilecek. Peki, ücretsiz izin desteği ne zaman yatacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı ücretsiz izin maaşları ne zaman yatacak sorusunun cevabı paranın nereden çekilebileceğine dair bazı detaylar

14.05.2020Ekonomi
İşsizlik maaşı şartları nelerdir İşsizlik maaşı ne kadar

İşsizlik maaşı şartları nelerdir? İşsizlik maaşı ne kadar?

İşsizlik maaşı başvuruları yoğun ilgi gören konular arasında yer alıyor. İşsizlik maaşı almak isteyen vatandaşlar hangi şartların arandığını öğrenmek istiyorlar. Başvuruları İŞKUR’un resmi internet sitesinden ve şubelerinden alınan işsizlik ödeneği sigortalı işsizlere yasada belirtilen şartları taşımaları halinde işsiz kaldıkları dönem için belirli süre ve miktarda yapılan ödemedir. İşte konu ile ilgili detaylar…

13.05.2020Ekonomi
SSK, Bağkur emekli maaşı ne zaman yatacak Emekli maaşları bayram öncesi ödenecek mi

SSK, Bağkur emekli maaşı ne zaman yatacak? Emekli maaşları bayram öncesi ödenecek mi?

Emekli maaşlarının bayramdan önce ödenip ödenmeyeceği merak ediliyor. Emekli maaşları ne zaman yatacak? sorusu araştırılan konular arasında yerini aldı. Ramazan Bayramı 2020 yılında 24 Nisan’da başlayacak. Vatandaşlar bayram ikramiyelerinin bayram öncesi yatırılmasının ardından maaş ödeme tarihleri araştırmaya başlamışlardı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emekli aylığı ödemelerinin 15-22 Mayıs tarihleri arasında yapılacağını duyurdu. İşte SSK, Bağkur maaş ödeme tarihleri…

12.05.2020Ekonomi
Emekli maaş ödemeleri ne zaman yapılacak Mayıs ayı maaş ödeme tarihleri

Emekli maaş ödemeleri ne zaman yapılacak? Mayıs ayı maaş ödeme tarihleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, emekliler için maaş ödemeleri konusunda bilgilendirmede bulundu.

11.05.2020Ekonomi
GSS nedir, 2020 yılında GSS ödemesi ne kadardır

GSS nedir, 2020 yılında GSS ödemesi ne kadardır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıklamalarından sonra GSS nedir sorusu internette merak edilen konular arasında yer aldı. Genel Sağlık Sigortası hakkında bilgi veren Selçuk, Sosyal Güvenlik alanında yaşanan gelişmelere ilişkin detayları aktardı.

11.05.2020Gündem
Bakan Selçuk’tan genel sağlık sigortası primi açıklaması

Bakan Selçuk’tan genel sağlık sigortası primi açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Haftası’na özel, Türkiye’deki Sosyal Güvenlik alanında yaşanan gelişmelere ilişkin bilgiler verdi.

11.05.2020Ekonomi
1000 TL sosyal (pandemi) yardımı 3. faz başvuruları için dikkat çeken açıklama E-Devlet sosyal yardım sorgulama ekranı

1000 TL sosyal (pandemi) yardımı 3. faz başvuruları için dikkat çeken açıklama! E-Devlet sosyal yardım sorgulama ekranı

1000 TL sosyal (pandemi) yardımı başvuruları ve sonuç sorgulama ekranı internette merakla takip edilen konular arasında yer alıyor. 3. faz başvuruları ve sonuçları için Bakan Zehra Zümrüt Selçuk'tan önemli açıklamlar geldi. Peki 3. faz 1000 TL sosyal yardım devam edecek mi? Başvuru süreci bundan sonraki dönemde nasıl işleyecek. İşte 1000 TL sosyal (pandemi) yardımı 3. faz başvuruları için dikkat çeken açıklama.. E-Devlet sosyal yardım sorgulama ekranı

10.05.2020Gündem
Son dakika... 11 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

Son dakika... 11 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

Bakan Selçuk; “7’si kanser, 4’ü MS tedavisinde kullanılmak üzere 11 ilacı daha geri ödeme listesine aldık” açıklamasında bulundu.

9.05.2020Ekonomi
1000 TL sosyal yardım başvuru ve ödemeleriyle ilgili açıklama - Pandemi sosyal yardım ödemeleri ne zaman nasıl sonuçlanacak

1000 TL sosyal yardım başvuru ve ödemeleriyle ilgili açıklama - Pandemi sosyal yardım ödemeleri ne zaman nasıl sonuçlanacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1000 TL değerindeki 3. faz sosyal yardım başvuru ve ödemeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Selçuk, 'sosyal yardım başvuruları ve ödemeleri ne zamana kadar devam edecek?' sorusuna yanıt niteliğinde bir açıklama yaptı. Ayrıca Bakan sosyal yardım başvuruve sonuç süreciyle ilgili de detaylara değindi. Peki, pandemi sosyal yardım ödemeleri ne zaman, nasıl sonuçlanacak?

9.05.2020Gündem
EBAda işaret dili dersi

EBA'da işaret dili dersi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası için EBA programı kapsamında farkındalık çalışması yapacaklarını açıkladı.

9.05.2020Eğitim
Pandemi sosyal destek başvuru sonuçları açıklandı mı e-Devlet 3. faz sosyal destek sorgulama

Pandemi sosyal destek başvuru sonuçları açıklandı mı? e-Devlet 3. faz sosyal destek sorgulama

Pandemi sosyal destek başvuruları e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. Pandemi sosyal destek başvuru sonucu açıklandı mı? sorusunun yanıtı merak ediliyor. İŞKUR'un Kısa Çalışma Ödeneği ile İşsizlik Ödeneğinden yararlananlar ile 1. ve 2. fazdaki nakdi destekleri alanlar dışındaki tüm vatandaşlar bu desteğe başvurabiliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada, "Vakıflarımız başvuruları değerlendiriyor. Ödemelere başladık. 620 bin haneye faz 3'te yardım yaptık." dedi. Peki, pandemi sosyal yardım başvuru sonuçları açıklandı mı, başvuru sonuçları nasıl sorgulanır? İşte, pandemi destek sorgulama ekranı..

8.05.2020Gündem
Son dakika... Emekli aylıkları erken yatacak

Son dakika... Emekli aylıkları erken yatacak

Bakan Selçuk, "Emeklilerimizin aylıklarını öne çekerek 15-22 Mayıs tarihleri arasında hesaplarına yatırıyoruz” açıklamasında bulundu.

8.05.2020Ekonomi
Bakanlıktan bayram uyarısı: Ziyaretler iptal

Bakanlık'tan bayram uyarısı: Ziyaretler iptal

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Anneler Günü ve Ramazan Bayramı’nda, Covid-19 salgını nedeniyle huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini, çiçek veya hediye de gönderilmemesini istedi.

8.05.2020Ekonomi
Ücretsiz izin maaş desteği ödemeleri ne zaman verilecek Ücretsiz izin nakdi yardım başvurusu nasıl yapılır

Ücretsiz izin maaş desteği ödemeleri ne zaman verilecek? Ücretsiz izin nakdi yardım başvurusu nasıl yapılır?

Ücretsiz izin maaş desteği başvurusu nasıl yapılır?" sorusu ücretsiz izin maaş desteği başvuruları alınmaya devam ederken araştırılmaya devam ediyor. Aylık 1170 TL olarak ödenen ücretsiz izin maaşına yönelik Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı. Selçuk, nakdi destek ödemelerinin yatırılacağı tarihi duyurdu. Kısa çalışma ödeneğinden yararlanmayan ve çalıştıkları kurum tarafından ücretsiz izne ayrılmış kişilere başvuru yapmaları halinde vatandaşlara ödenen günlük 39 TL nakdi destek ödemeleri bu süreçte, binlerce kişiye gelir kapısı sağlıyor. Peki, Ücretsiz nakdi destek ödemesi ne zaman yatacak? İşte, ayrıntılar.

7.05.2020Ekonomi
Bakan Selçuk CNN Türkte açıkladı: O ödemeler yarın başlıyor

Bakan Selçuk CNN Türk'te açıkladı: O ödemeler yarın başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, CNN TÜRK'te canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtlıyor.

7.05.2020Haber
Bakan Selçuk CNN Türkte açıkladı: O ödemeler başlıyor

Bakan Selçuk CNN Türk'te açıkladı: O ödemeler başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, CNN TÜRK'te canlı yayında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Kısa çalışma ödeneği kapsamında 2.5 milyon çalışana ödeme yapıldığını belirten Bakan Selçuk, "Ücretsiz izin nakdi destek ödemelerine bugün başlıyoruz" dedi.

7.05.2020Ekonomi
İşsizlik maaşı başvuru şartları nelerdir İŞKUR işsizlik ödeneği sorgulama

İşsizlik maaşı başvuru şartları nelerdir? İŞKUR işsizlik ödeneği sorgulama

İşsizlik maaşı başvuruları, İŞKUR şubelerinden veya internet sitesi üzerinden yapılabiliyor. İşsizlik maaşı başvuru şartları ve sorgulama ekranı araştırılan konular arasında yer alıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk mayıs ayı ödemeleri ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yaptı. İşte işsizlik ödeneği ile ilgili merak edilen soruların yanıtları…

6.05.2020Ekonomi
Son dakika... 32 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

Son dakika... 32 ilaç daha geri ödeme listesine alındı

Bakan Selçuk, “Covid 19, Kanser ve Parkinson gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılmak üzere 32 ilacı daha geri ödeme listesine aldık” açıklamasında bulundu.

6.05.2020Ekonomi
Bakan Selçuk: ALO 170 hattımıza 4.8 milyon çağrı aldık

Bakan Selçuk: ALO 170 hattımıza 4.8 milyon çağrı aldık

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görüldüğü tarih olan 11 Mart’tan, Nisan sonuna kadarki süreçte ALO 170’e gelen çağrıların yüzde 160 artarak 4.8 milyona ulaştığını açıkladı.

5.05.2020Ekonomi
Bakan Selçuk çocukluk fotoğrafını paylaşıp evde kal çağrısı yaptı

Bakan Selçuk çocukluk fotoğrafını paylaşıp 'evde kal' çağrısı yaptı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ailesiyle birlikte olduğu çocukluk fotoğrafını sosyal medya hesabından paylaşarak 'Evde kal' çağrısı yaptı.

3.05.2020Gündem
Bu e-posta ve SMSler geldiyse dikkat Sakın paylaşmayın

Bu e-posta ve SMS'ler geldiyse dikkat! Sakın paylaşmayın

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, vatandaşlara Kısa Çalışma Ödeneği gibi başvurularında, İŞKUR resmi hesapları dışında hiçbir e-posta ve SMS'e itibar etmemeleri, kişisel bilgilerini resmi kaynaklar dışında 3. kişilerle paylaşmamaları uyarısında bulundu.

2.05.2020Ekonomi
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutladı

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.

1.05.2020Ekonomi
Pandemi sosyal destek başvurusu nasıl yapılır Pandemi sosyal destek sonuçları nereden öğrenilir

Pandemi sosyal destek başvurusu nasıl yapılır? Pandemi sosyal destek sonuçları nereden öğrenilir?

Pandemi sosyal destek sonuçları, başvuru işlemlerini tamamlayan vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşlara ekonomik destekler veriliyor. Bu destekler arasında yer alan pandemi sosyal destek başvuruları e-Devlet üzerinden yapılıyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başvurular ile ilgili detayları açıkladı. Peki pandemi sosyal destek başvuru şartları nedir?

1.05.2020Gündem
Bakan Selçuk, 1 Mayıs Uluslararası Online Konferansında konuştu

Bakan Selçuk, 1 Mayıs Uluslararası Online Konferansı'nda konuştu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Kamu, özel sektör, işçilerimizle, memurlarımızla, işverenlerimizleberaber Kovid-19 sonrasında Türkiye'de büyük bir atılım yapacağımıza, ekonomimizi tekrar canlandıracağımıza, 2023, 2053, 2071 hedeflerimize ulaşacağımıza inanıyorum." dedi.

30.04.2020Ekonomi
Mayıs ayı işsizlik maaşı ne zaman ödenecek Bakan açıkladı

Mayıs ayı işsizlik maaşı ne zaman ödenecek? Bakan açıkladı

İşsizlik sigortası kanununda belirlenen şartları yerine getiren vatandaşlara ödenen işsizlik maaşlarının, ne zaman yatırılacağı merak edilmeye başlandı. Ay sonunun gelmesiyle beklentileri artan vatandaşlar, bu kapsamdaki araştırmalarına hız verdi. Peki, Mayıs ayı işsizlik maaşı ne zaman ödenecek?

30.04.2020Gündem
Son dakika... Bakan açıkladı İşsizlik maaşı ödemeleri başladı

Son dakika... Bakan açıkladı! İşsizlik maaşı ödemeleri başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Mayıs ayına ilişkin işsizlik ödeneğinin ödeme tarihinin öne çekildiğini ve ödenmeye başladığını söyledi.

29.04.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Babam ve abilerimden şiddet görüyoruz

Kız kardeşimle ben, iki abim ve babamdan şiddet görüyoruz. Bazen bizi öldürmek istercesine dövüyorlar. Kardeşimi alıp evi terk etmek istiyorum. Sizce ne yapmam gerekiyor?

15.05.2020

Ferrari’si, Mercedes’i, Audi’si olanlar 1000 lira için başvurdu

Maske ve sosyal mesafe artık hayatımızın bir parçası oldu. Aile ve Çalışma Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’la görüşmemizde kurallardan en ufak bir taviz göstermedik.

1.05.2020