EKSTRA
MENÜ

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.134 Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 2011'de kurulan ilk olarak 61. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti'nde yer almış bakanlıktır. Önceki hükümetlerde bulunan Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nun yerine kurulmuştur. İlk bakan Fatma Şahin olmuştur.


Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Haberleri

Bağbozumu da engel tanımaz

Bağbozumu da engel tanımaz

Rengârenk çiçeklerle tablo gibi donatılmış evlerin olduğu Rum Mahallesi, birbirini kesen kıvrımlı sokakları ve ahşap evleriyle Türk Mahallesi... Uzun süredir Bozcaada’yı görmek istiyordum. Bedensel engelli gezgin olarak bağbozumuna tereddüt ederek gitsem de kolumda içi üzüm dolu sepetimle güle oynaya döndüm.

12.09.2021Seyahat
Elimizi uzatmak için o gün bugün

Elimizi uzatmak için o gün bugün

Sokakta gördüğümüz yaralı bir hayvan, yanan ormanlar, şiddet gören bir kadın… Vicdanımız her gün başka bir yardım çağrısıyla sınanıyor. Hep bir şeyler yapmak istiyoruz ama nereden başlayacağımızı bilmiyoruz. Belki de yardım eli uzatmak için o gün bugündür. 5 Eylül Uluslararası Yardımseverlik Günü vesilesiyle başkasının hayatına dokunup neler yapabiliriz, yaşama nasıl katkımız olur, bilenlere sorduk.

Yangının kontrol altına alındığı bölgelerde yaralar sarılıyor

Yangının kontrol altına alındığı bölgelerde yaralar sarılıyor

Orman yangınları ile mücadele hız kesmeden devam ederken, yangınların etkisi kaybettiği yerlerde vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Bodrum'da Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma Vakfı'ndan ilk etapta 35'er bin lira yardım yapıldığı bildirildi. Yangından etkilenen bölgelere, Aile ve Sosyal Hizmetler, Çevre ve Şehircilik, Tarım ve Orman Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı tarafından 72 milyon 500 bin lira nakdi yardım gönderildi.

7.08.2021Ekonomi
Orman yangınlarından etkilenen bölgelere dev nakdi yardım

Orman yangınlarından etkilenen bölgelere dev nakdi yardım

AFAD, orman yangınlarından etkilenen bölgelere, Aile ve Sosyal Hizmetler, Çevre ve Şehircilik, Tarım ve Orman Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı tarafından 72 milyon 500 bin lira nakdi yardım gönderildiğini bildirdi. Öte yandan Adana’nın Kozan ilçesinde, 4 gün süren orman yangınında evleri zarar gören ve yangından etkilenen vatandaşlara Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca psikolojik destek veriliyor.

7.08.2021Ekonomi
Son dakika haberleri... Elmalı davasında önemli gelişme Annenin bütün iddialarını yalanladı

Son dakika haberleri... Elmalı davasında önemli gelişme! Annenin bütün iddialarını yalanladı

Türkiye'nin gündemine ’Elmalı davası’ olarak gelen, Antalya Finike’de yaşanan 7 ve 10 yaşlarındaki kardeşlerin istismara uğraması iddiasıyla ilgili olarak babaları Gürhan G., Demirören Haber Ajansı’na (DHA) telefon ile açıklamalarda bulundu. Merve A.’nın iddialarını yalanlayan baba Gürhan G., "Şu anda beklentim bir an önce bu pedofil, sapkın insanların tutuklanması, çocuklarımızın da bize geri verilmesi" dedi. Gürhan G.’nin avukatı Yusuf Önder ise davanın bir an önce karara bağlanmasını ve gündemden düşmesi gerektiğini belirtti.

2.07.2021Gündem
İkiz kız çocuğuna cinsel saldırı davasında sanıklar serbest bırakıldı

İkiz kız çocuğuna cinsel saldırı davasında sanıklar serbest bırakıldı

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde 10 yaşındaki ikiz kız kardeşler E.K. ve M.K.'nin cinsel istismara uğradıkları gerekçesiyle açılan davada flaş bir gelişme yaşandı. Davanın 3'üncü duruşmasında, son tutuklu sanık G.A. da tahliye edildi.

2.07.2021Haber
Çanakkalede ikiz çocuklara istismar olayında tepki çeken karar  Serbest bırakıldı

Çanakkale'de ikiz çocuklara istismar olayında tepki çeken karar! Serbest bırakıldı

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde 10 yaşındaki ikiz kız kardeşler E.K. ve M.K.'nin cinsel istismara uğradıkları gerekçesiyle açılan davada flaş bir gelişme yaşandı. Davanın 3'üncü duruşmasında, son tutuklu sanık G.A. da tahliye edildi.

2.07.2021Gündem
Emine Erdoğan’dan çocuk istismarı tepkisi: Kirli ellere tolerans yok

Emine Erdoğan’dan çocuk istismarı tepkisi: Kirli ellere tolerans yok

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, son olarak Elmalı’da gündeme gelen çocuklara yönelik cinsel istismar olaylarına, “Her bir çocuk istismarı, kalbimizde onulmaz yaralar açıyor. Çocuklara yönelen kirli ellere asla toleransımız yoktur” tepkisini gösterdi.

1.07.2021Gündem
Alperen Ekinci cinayeti kan dondurmuştu Karar sonrası flaş gelişme

Alperen Ekinci cinayeti kan dondurmuştu! Karar sonrası flaş gelişme

Kayseri'de 3 yaşındaki Alperen Ekinci'nin dövülerek öldürülmesiyle ilgili olarak Harun Sezer (38) ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı, anne Emel Öner’in ise beraat etti. Duruşma sonrası yeni bir gelişme yaşanırken müşteki avukatları ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı karara itiraz etti.

1.06.2021Gündem
Son dakika: Alperen cinayetinde karar çıktı Anne ağlayarak konuştu

Son dakika: Alperen cinayetinde karar çıktı! Anne ağlayarak konuştu

Kayseri'de 3 yaşındaki Alperen Ekinci'nin dövülerek öldürülmesiyle ilgili olarak Harun Sezer (38), ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırıldı. Bearaat edeb Alperen'in annesi Emel Öner ise ağlayarak yaptığı konuşmada, 'O gece dehşet gecesiydi. Ben, öyle vicdansız bir anne değilim. Harun sürekli beni tehdit etti. Ben yandım, derdimi kimseye anlatamadım. Ben bir anneyim. Tek suçum o gün ölmemek.' dedi.

28.05.2021Gündem
Çocuk parası ne zaman yatar Çocuk parası ne kadar 2021 Çocuk parası başvuru detayları

Çocuk parası ne zaman yatar? Çocuk parası ne kadar? 2021 Çocuk parası başvuru detayları

Son dönemlerde vatandaşların internet aramalarında en çok sorguladığı konulardan biri de çocuk parasının ne zaman yatacağı. Özellikle yeni doğum yapmış olan annelerin merak ettiği çocuk parası ne kadar, kimlere verilir, ne zaman yatar gibi soruların yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz. İşte 2021 çocuk parası hakkında detaylı bilgiler.

21.05.2021Gündem
Kayıp yaşlı kadını öldürmek suçlamasıyla yargılanan 2 kızı ve damadına beraat

Kayıp yaşlı kadını öldürmek suçlamasıyla yargılanan 2 kızı ve damadına beraat

ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde 2016 yılında kaybolan Gülsüm Çınar'ı (92) öldürdükleri iddiasıyla tutuksuz yargılanan damadı Mustafa Avcı, kızları Ayşe Avcı ile Neriman Çiftçi beraat etti.

7.04.2021Gündem
Eşini yakarak öldürmüştü Mahkeme kararını verdi

Eşini yakarak öldürmüştü! Mahkeme kararını verdi

Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, evde tartıştığı 3 çocuğunun annesi Güllü Yılmaz'ı (33) yakarak öldürülen tutuklu Can Yılmaz, (36) karar duruşmasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Olayı anlatan Yılmaz, "Kıskançlık mevzusundan tartışma çıktı. Benzini getirip odanın ortasına döktüm, Güllü'nün üzerine de biraz sıçradı, benim üzerime de geldi. 'Madem ölmek istiyorsun neden tek başına ölüyorsun, bunca zorluğu beraber çektik, beraber ölelim' dedim" diye konuştu.

6.04.2021Gündem
Yargıtaydan dönmüştü Samatya Cinayeti Davasında flaş gelişme...

Yargıtay'dan dönmüştü! Samatya Cinayeti Davası'nda flaş gelişme...

Samatya'da 9 yıl önce Ermeni asıllı Türk vatandaşı Maritsa Küçük'ü öldüren Murat Nazaryan'ın, Yargıtay'dan dönen davasında karar çıktı. Mahkeme Ermeni asıllı Türk vatandaşı sanık Nazaryan hakkında “Beden ve ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten öldürme" suçundan müebbet hapis, “Konut dokunulmazlığının ihlali" suçundan 10 ay hapis cezası verdi.

24.03.2021Gündem
Bakan Selçuk, insanlık suçu olan kadına şiddetle sıfır tolerans ilkesiyle mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi

Bakan Selçuk, insanlık suçu olan kadına şiddetle sıfır tolerans ilkesiyle mücadeleyi sürdüreceklerini söyledi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Türkiye'de kadın haklarının teminatı, başta anayasamız olmak üzere ulusal mevzuatımızda yer alan mevcut düzenlemelerdir. Ortaya çıkan ihtiyaçlara göre, yeni düzenlemeleri uygulamak için güçlü ve dinamik bir yasal zemine sahibiz" dedi.

22.03.2021Haber
Bakan Selçuk, Kadının Statüsü Komisyonu 65inci oturumuna video mesaj gönderdi

Bakan Selçuk, Kadının Statüsü Komisyonu 65'inci oturumuna video mesaj gönderdi

Bakan Selçuk, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Merkezinde gerçekleştirilen Kadının Statüsü Komisyonu (KSK) 65'inci oturumuna video mesaj gönderdi. Selçuk, dünyada yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının neden olduğu krizin kadınlar üzerinde orantısız etki yarattığını bildirdi.

18.03.2021Haber
Aile içi şiddete tanık olan çocuk yetişkinlikte şiddete başvurabiliyor

"Aile içi şiddete tanık olan çocuk yetişkinlikte şiddete başvurabiliyor"

AİLE ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın yaptığı araştırmalara göre, aile içinde şiddete tanıklık eden ya da maruz kalan çocukların, yetişkinlik dönemlerinde şiddete başvurabileceklerini belirten Çocuk Gelişimi Program Başkanı Öğr. Gör. Gökçe Gülen Akçin, "Çocuklar, şiddetin yakın ilişkiler için kabul edilebilir olduğunu düşünebilir, başkalarının ona kötü davranmasına inanabilir" dedi.

26.02.2021Sağlık
Bir insan bu kadar mı alçalır

Bir insan bu kadar mı alçalır!

Irak’tan Türkiye’ye kaçan DEAŞ’lı teröristin 7 yaşında Ezidi bir kız çocuğunu da yanında ‘savaş ganimeti’ olarak getirdiği öğrenildi. MİT ve terör polisi, Oruç’u adım adım takip ederek Ankara’da gözaltına aldı. Kurtarılan kız çocuğu da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na teslim edildi.

25.02.2021Gündem
KYK yurt başvurusu ne zaman yapılacak 2021 yurt başvuruları için gözler Bakanlıkta

KYK yurt başvurusu ne zaman yapılacak? 2021 yurt başvuruları için gözler Bakanlık'ta

KYK yurt başvuruları üniversite öğrencilerinin gündeminde yer almaya devam ediyor. İkinci dönem öncesi üniversitelerin açılması için beklentiye giren binlerce öğrenci, YURTKUR üzerinden gelecek olan duyuru ile başvuru işlemlerini e-Devlet ekranı üzerinden gerçekleştirecek. Pandemi nedeniyle gerçekleşen uzaktan eğitim sürecinde KYK yurt başvurularının durumunu örgün eğitim kararı ile belli olacak. İşte, 2021 yurt başvuruları ile ilgili son gelişmeler.

27.01.2021Gündem
EKPSS ne zaman yapılacak 2021de EKPSS var mı İşte konuya dair ayrıntılar

EKPSS ne zaman yapılacak? 2021'de EKPSS var mı? İşte konuya dair ayrıntılar

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na başvurular için araştırmalar hız kazandı. 2021 EKPSS sınavının oturumuna katılımı planlayan vatandaşlar, konuya dair tarih bilgisini araştırıyor. Peki, EKPSS sınavı ne zaman? Bu yıl EKPSS var mı?

22.01.2021Gündem
Türkiyenin konuştuğu davada yeni gelişme

Türkiye'nin konuştuğu davada yeni gelişme!

Antalya'da Murat K.’nin çalıştığı iş yerinden eve bırakma bahanesiyle alıp götürdüğü marangoz atölyesinde saatlerce tecavüz ettiği ve olayın travmasıyla intihara teşebbüs ederek yüzde 99,9 engelli kalan Çiğdem Yaylak'ın (29) avukatı Bilgenur Yalçın, sanıkların tutuklanması için talepte bulunduğunu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın da davaya müdahil olmak için mahkemeye başvuracağını kaydetti. Yalçın, sanığın avukatının, aileye verilmesi için para teklif ettiğini de belirterek, "Bu teklifi kabul etmeyince davadan çekilmem için tehdit ettiler" dedi.

21.01.2021Gündem
Son dakika haberler: Kiliste iğrenç olay Koronavirüs diye hastaneye kaldırdılar, tecavüz ortaya çıktı

Son dakika haberler: Kilis'te iğrenç olay! Koronavirüs diye hastaneye kaldırdılar, tecavüz ortaya çıktı

Son dakika haberi... Kilis'te çalıştığı biber tarlasında sancılanınca kaldırıldığı hastanede doğum yapan 18 yaşındaki E.Ö.'nün 3 yıl boyunca 3 çocuk babası köylüleri Mehmet A.'nın (36) cinsel saldırısına uğradığı ortaya çıktı. Genç kızın dünyaya getirdiği bebek koruma altına alınırken, gözaltına alındıktan sonra tutuklanan Mehmet A., yaptığı itiraz üzerine 12 gün kaldığı cezaevinden adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Hakkında 5 yıl hapis cezası istemiyle dava açılan Mehmet A., dün görülen ilk duruşmaya katılmazken, ifadeleri alınan genç kız ve ailesi, sanığın yeniden tutuklanıp, en ağır cezaya çarptırılmasını istedi..

25.12.2020Gündem
Düzcede evden kaçan 3 kız, uyuşturucu partisinde yakalandı

Düzce'de evden kaçan 3 kız, uyuşturucu partisinde yakalandı!

Düzce'de yaşları 14 ile 16 arasında olan 3 kız çocuğu ile uyuşturucu partisinde yakalanan 12 kişi gözaltına alındı. Mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakılan kişilere; koronavirüs tedbirlerine uymadıkları gerekçesiyle cezai işlem uygulanırken, evlerinden kaçan 3 kız koruma altına alındı. 

7.12.2020Gündem
Bebeğine çamaşır suyu enjekte etmişti Mahkemede dikkat çeken mektup detayı

Bebeğine çamaşır suyu enjekte etmişti! Mahkemede dikkat çeken 'mektup' detayı

İstanbul Avcılar'da 1,5 yaşındaki öz kızı Eylül Mira'nın vücudunun farklı yerlerini jiletle kesip, farklı bölgelerine çamaşır suyu ve sıvı sabun enjekte ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan anne Ezgi Korucu'nun (28) cezai ehliyeti tam çıktı. Mahkeme Başkanı, sanık Korucu'nun cezaevinden ailesine mektuplar yazdığını belirterek, duruşmada mektuplarda geçen ifadeleri okudu.

27.11.2020Gündem
Son dakika haberi... Falçatayla kesti, tecavüz etti, çuvala koyup üzerinden araçla geçti... İstenen ceza belli oldu

Son dakika haberi... Falçatayla kesti, tecavüz etti, çuvala koyup üzerinden araçla geçti... İstenen ceza belli oldu

Son dakika haberi.. Avcılar'da kendisinden ayrılmak isteyen Rabia Kaçmaz'ın boğazını falçatayla keserek tecavüz etmeye çalışan ardından çuval içine koyup otomobille üzerinden geçen Emre Çiçek'e 53 yıla kadar hapis cezası istendi.

16.11.2020Gündem
Özenle hatıraları topluyorlar

Özenle hatıraları topluyorlar

Arama-kurtarma ekipleri İzmir’deki yıkılan binaların enkazlarında işlerini bitirip çekildi. Şimdi, hiçbir anının kaybolmaması için anı toplayıcıları devrede. Enkazdan çıkartılan eşyalar özenle toplanıyor, temizlenip tasnif ediliyor.

5.11.2020Gündem
Askeri okuldaki kadın cinayeti davasında savcı müebbet ve tahrik indirimi istedi

Askeri okuldaki kadın cinayeti davasında savcı müebbet ve tahrik indirimi istedi

BURSA'da, Jandarma Astsubay Okulu bahçesinde, tartıştığı sevgilisi Sosin Küçükgüven'i (43) beylik tabancasıyla vurarak öldüren Jandarma Uzman Çavuş Aydemir Koluaçık'ın (50), yargılanmasına devam edildi. Duruşmada mütalaa veren Cumhuriyet Savcısı, sanık Koluaçık hakkında, müebbet hapis cezası ile haksız tahrik indirimi talep etti. Sanık avukatının, savunma için süre talep etmesi üzerine duruşma karar için ekim ayına ertelendi.

16.09.2020Gündem
Evlenmeyeceğim derken paçaları tutuşturan haber

'Evlenmeyeceğim' derken paçaları tutuşturan haber

Aile Meclisi bu hafta CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya ve eşi Yüksel Kaya’nın, Kırşehir Kartalkaya köyündeki evlerine konuk oluyor. Üzerine titredikleri bahçede tanışma hikâyelerini dinliyoruz. “Evlenmem” diyen Yıldırım Kaya, “Yüksel’i isteyenler varmış” haberini duyunca hemen annesine koşmuş...

14.09.2020Gündem
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin: Ömrüm ‘Kadından olmaz’ diyenlere ‘Olur, olur, bal gibi  olur’ demekle geçti

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin: Ömrüm ‘Kadından olmaz’ diyenlere ‘Olur, olur, bal gibi olur’ demekle geçti!

Ailesinde üniversiteye giden ilk kız çocuğu... Sonrasında çalıştığı şirketin ilk kadın mühendislerinden, doğduğu şehrin ilk kadın milletvekili, kadın bakanı ve ilk belediye başkanı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile geçmişine gittik, onu bugünlere getiren yolculuğu konuştuk…

13.09.2020Gündem
Ömer Çelik, yangında evleri zarar görenleri ziyaret etti

Ömer Çelik, yangında evleri zarar görenleri ziyaret etti

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Adana’nın Kozan ilçesinde 3’üncü gününde kontrol altına alınan orman yangınında evleri ve hayvanları zarar gören vatandaşları ziyaret etti.

25.08.2020Gündem
Yüz yüze eğitimde ilk deneme miniklere

Yüz yüze eğitimde ilk deneme miniklere

Yüz yüze eğitimde ilk denemeler okulöncesi sınıflarda yapılıyor. Bazı kurumlar dünden itibaren okulöncesi öğrenciler için kapıları açtı. Çocuklar ateşleri ölçülerek okula alındı, açık hava sınıfları oluşturuldu.

18.08.2020Eğitim
İstanbul Sözleşmesi’ne alternatifli çalışma

İstanbul Sözleşmesi’ne alternatifli çalışma

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Sözleşmesi ile ilgili “Artık kendi çerçevemizi kendimiz belirlememiz gerekiyor” sözlerinin ardından gözler yeni düzenlemenin nasıl olacağına çevrildi.

15.08.2020Gündem
Kız kardeşler belediye otobüsünde dehşeti yaşadı

Kız kardeşler belediye otobüsünde dehşeti yaşadı!

Konya'da Aleyna I. (22), yanındaki kız kardeşi Belemir I. (20) ile birlikte, belediye otobüsünde kendisine omuz attığını iddia ettiği Fatmanur Y. ile babasının saldırısına uğradı. Darp raporu alıp, şikayetçi olan kız kardeşlerden Aleyna I., “Kız yanımdan geçerken bana çarptı. Ben de bir özür dilemesini istedim. Bunun üzerine benim saçımı çekmeye başladı. Daha sonra babası gelip, dudağıma yumruk atıp, koluma vurdu. Kız kardeşim de darbe aldı” dedi.

8.08.2020Gündem
Çanakkalede iğrenç olay 9 yaşındaki ikiz kız kardeşlere cinsel istismar...

Çanakkale'de iğrenç olay! 9 yaşındaki ikiz kız kardeşlere cinsel istismar...

Çanakkele'nin Bayramiç ilçesinde birlikte yaşadığı B.T. adlı kadının 9 yaşındaki ikiz kızları M.K. ve E.K’ye cinsel istismarda bulundukları iddia edilen Göksel A. (44) ve oğlu Umut A. (17) tutuklandı. Çocukların annesi B.T. da cinsel istismara göz yumduğu iddiasıyla tutuklanarak cezaevine kondu.

25.07.2020Gündem
Son dakika haberi... Vahşice öldürülen Pınar Gültekin’in babası konuştu: Kurban Bayramında evinde olacaktı

Son dakika haberi... Vahşice öldürülen Pınar Gültekin’in babası konuştu: Kurban Bayramı'nda evinde olacaktı

5 gündür kayıp olan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'in vahşice katledildiğinin ortaya çıkmasının ardında cenazeyi almayı bekleyen acılı baba ve ağabey konuştu. Kız kardeşinin karıncaya bile zarar vermediğini anlatan ağabey Vedat Gültekin, "Buraya üniversite okumaya gelmiş. Bu sene zaten son senesiydi. İki dersinden kalmıştı. Derslerini verip, bayramda evine gelecekti. Kimseye zararı olmayan kızdı yani" dedi. Gültekin'in cenazesi akşam saatlerinde aileye teslim edilirken, DNA eşleşmesinin bir iki gün içerisinde, kesin ölüm nedenin ise yaklaşık bir ay içerisinde hazırlanacak otopsi raporu ile belli olacağı bildirildi.

21.07.2020Gündem
Eşinin suçladığı koca: Asıl iftiraya uğrayan benim

Eşinin suçladığı koca: Asıl iftiraya uğrayan benim

ANTALYA'nın Manavgat ilçesinde yaşayan Meryem Demir'in "Eşim beni biri otizmli 3 çocuğumla bırakıp, terk etti. Yetkililerden yardım istiyorum" sözlerine, boşanma aşamasında olduğu Mehmet Emin Demir tepki gösterdi. Mehmet Emin Demir, "Küçük kızım daha birkaç gün öncesine kadar benim yanımdaydı, 7 yaşındaki otizmli oğlumuzun tedavisi için onları Manavgat'a ben getirdim. Oğlumu kreşe ben yazdırdım ama annesinin davranışları sebebiyle kreşten çıkarıldı. Ben onları ne parasız ne de yiyeceksiz bıraktım. Asıl iftiraya uğrayan benim" dedi.

24.06.2020Gündem

Yazar Sonuçları

İncili Gastronomi Rehberi’nin yolculuğu sürüyor

Geçen yıl 24 Şubat’ta İncili Gastronomi Rehberi’nin sonuçlarını açıkladığımız ve 500’e yakın konuğun katıldığı gece sanıyorum pek çok açıdan yılın son büyük etkinliği olmuştu.

19.06.2021

Bol oksijen ve sonsuz huzurun adresi: Bayramiç Ayazma

Çanakkale’nin güzeller güzeli Bayramiç ilçesi, Kazdağları’nın eteklerindeki Ayazma Pınarı Tabiat Parkı ile görenleri adeta büyülüyor. Burada yeşilin her tonu size kucak açar. Özellikle Çanakkale Çan üzerinden giderseniz kendinizi farklı bir dünyada hissedebilirsiniz. Huzur, dinginlik ve mis gibi bir hava, yol boyunca size eşlik edecektir.  Marmara ve Ege bölgesinde yaşayanların bir adım uzaklığında olan bu cennet köşesine doğru yol alırken, doğanın sesine kulak verin ve büyük şehirlerin yaşattığı kaostan kurtulmanın keyfini yaşayın.

2.02.2021

‘Engelli dostu’ Troya Müzesi

‘3 Aralık Uluslararası Engelliler Günü’ 1992 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun 47/3 sayılı kararı ile ilan edildi. Toplumun her alanında engelli bireylerin haklarını ve refahını teşvik etmeyi ve engelli bireylerin durumuna dair politik, sosyal, ekonomik ve kültürel yaşamın her alanında farkındalık arttırmayı amaçlamakta… Ben de bu özel gün için ‘engelli dostu’ Troya Müzesi’ni kaleme aldım. İşte size Troya Müzesi gezi rehberi…

2.12.2020

Engelliler ve engelli aylıklarına ilişkin hukuki bilgiler

3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak bilinmektedir. Ülkemizde engellilere ilişkin haklar 5378 sayılı Engelliler Hakkında Kanun ile düzenlenmiştir. Engelli bireyler hakkında kanunda engelli birey, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve duyusal yetilerinde çeşitli düzeyde kayıplarından dolayı topluma diğer bireyler ile birlikte eşit koşullarda tam ve etkin katılımını kısıtlayan tutum ve çevre koşullarından etkilenen birey olarak tanımlanmıştır.

30.11.2020

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü

Kadınlara yönelik şiddetin dünya çapında tahmini oranının yaklaşık %25-%50 arası olduğunu biliyor muydunuz?

25.11.2020

Doğum sonrası para yardımı

Türk vatandaşı ve Türkiye’de doğum yapacak olan anne adaylarına devlet tarafından maddi destek sağlanmaktadır. Bunlardan en önemlisi doğum parasıdır. Bu yardım için anne adayları başvuru yapmalıdır. Doğum parası, kanunda 4A ve 4C sigortası olarak çalışan anne adaylarına verilmektedir. Aday anne SGK’ya bağlı çalışmıyorsa; babanın SGK’lı olması doğum parası alınabilmesini sağlar.

24.10.2020

Çocuğa cinsel istismara dur de!

Çorum’da hayatını kaybeden 3 yaşındaki erkek çocuğunun, annesi ve onun erkek arkadaşı tarafından cinsel istismara uğradığı iddia edildi, Türkiye ayağa kalktı. Saptanması diğer türlerine göre çok daha zor olan “çocuk cinsel istismarı” konusunda konuşmak zor olsa da bir noktada bilinçlenmek ve çocukları da doğru bilgilendirmek önemli. Yasaların yeterliliğini, neler yapılabileceğini uzmanlara sordum.

11.10.2020

Çanakkale Savaşı’nın seyrini değiştiren Anadolu Hamidiye Tabyası

Anadolu Hamidiye Tabyaları, Çanakkale Boğazı’nın güvenliğinin sağlanması için 1892 yılında Abdülhamid Han tarafından yaptırılmış. Çanakkale şehir merkezinde bulunan tabyalar Çanakkale’de Barbaros Mahallesi’nde yeni kordon boyu tarafında yer alıyor. Bu yazımda size biraz Anadolu Hamidiye Tabyası’ndan bahsetmek istiyorum.

8.10.2020

Babamdan şiddet görüyorum

Küçük yaşlardan beri yaşadığım şiddet yüzünden ciddi psikolojik sorunlarım var. Babamdan şiddet görüp ağır küfürler işitiyorum. Şimdi de okulu bırakıp evlenmemi istiyor. Ne yapmalıyım?

1.10.2020