MENÜ

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.025 Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı haberi bulunmuştur.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, 2011'de kurulan ilk olarak 61. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti'nde yer almış bakanlıktır. Önceki hükümetlerde bulunan Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'nun yerine kurulmuştur. İlk bakan Fatma Şahin olmuştur.


Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Haberleri

Beyaz hacker’lar istismarcı avında

Beyaz hacker’lar istismarcı avında

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ortaya çıkardığı YouTube’daki skandal yayınlara karşı, siber uzmanlar seferberlik başlattı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda özel ekip oluşturan Emniyet, ‘beyaz hacker’ları da devreye soktu.

3.06.2020Gündem
Özel eğitim kurumları: Sesimizi duyun

Özel eğitim kurumları: Sesimizi duyun

Kreşler, okulöncesi okullar, müzik, sanat, spor, bilim kursları ve yabancı dil eğitim merkezleri koronavirüs salgınından en çok etkilenen kurumlardan oldu. Hürriyet olarak özel eğitim kurumlarının sesini duyurmak için sektör temsilcilerine sıkıntı ve taleplerini sorduk.

11.05.2020Eğitim
Açıklamalar peş peşe geldi Ferrari sahibi bin liralık yardıma başvurdu

Açıklamalar peş peşe geldi! Ferrari sahibi bin liralık yardıma başvurdu

Samsun’da, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılan 1000 liralık yardıma başvuranlar arasında, 1.5 milyon lira değerinde Ferrari marka lüks spor otomobili olan bir kişinin de olduğu ortaya çıktı. E-devlet üzerinden yapıldığı öğrenilen başvurunun sahibinin ismi ise açıklanmadı.

27.04.2020Gündem
Çocuklara online satranç turnuvası

Çocuklara online satranç turnuvası

İş Bankası, çocuklar için bu yıl online satranç turnuvası düzenliyor. Turnuva, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının kutlanacağı hafta başlayacak.

19.04.2020Eğitim
Kanunlar ne diyor

Kanunlar ne diyor?

İş Kanunu’nda salgın hastalıklara yönelik özel bir düzenleme var mı? Çalışanlar ücretsiz izne zorlanabilir mi? Sigorta şirketleri COVID-19’a bağlı masrafları ödeyecek mi? Merak ettiğiniz her şeyi uzmanlar cevapladı.

Evden sosyal yardım ücreti kimlere ödenecek 1000 TL yardım ne zaman verilecek

Evden sosyal yardım ücreti kimlere ödenecek? 1000 TL yardım ne zaman verilecek?

Corona virüsü önemlerine yönelik "Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi" kapsamında 2 milyon 111 bin haneye ödenecek olan sosyal yardım ücretiyle ilgili PTT iş yerlerinde sosyal mesafe kuralının uygulanamaması nedeniyle, sosyal yardım ödemelerinin evden yapılacağı bildirildi. Peki, evden sosyal yardım ücreti kimlere ödenecek? 1000 TL yardım ne zaman verilecek? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler....

2.04.2020Ekonomi
Mahkeme corona virüsü dikkate aldı, çocuğun babasıyla kalmasına karar verdi

Mahkeme corona virüsü dikkate aldı, çocuğun babasıyla kalmasına karar verdi

Kocaeli’de, boşanan çift çocuklarının velayeti için dava açarken, babanın avukatının başvurusu üzerine yurtta bulunan E.B.’nin koronavirüs nedeniyle dava süresince babasının yanında kalmasına izin verildi.

14.03.2020Gündem
2020 EKPSS ne zaman hangi tarihte EKPSS geç başvuruları başladı mı

2020 EKPSS ne zaman hangi tarihte? EKPSS geç başvuruları başladı mı?

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (2020-EKPSS) geç başvuru tarihinin ÖSYM'nin internet sitesinden açıklanmasının ardından, 12 Şubat tarihinde son bulan başvuruları kaçıranların gündemine EKPSS 2020 geç başvuru ve sınav tarihini geldi. ÖSYM’nin sınav takvimine göre söz konusu sınavın tarihini araştıranlar, 'EKPSS ne zaman?' sorusuna yanıt arıyor. Peki, EKPSS geç başvuruları başladı mı? İşte, 2020 EKPSS geç başvuruları ve sınav tarihiyle ilgili detaylar.

4.03.2020Gündem
Tecavüzle suçlanan profesör hakim karşısında Genç kız gözyaşlarına boğuldu

Tecavüzle suçlanan profesör hakim karşısında! Genç kız gözyaşlarına boğuldu

Ankara'da Prof. Dr. Hasan Bilgili ve yardımcısı Serkan Durmaz'ın veteriner Ç.B'ye (23) cinsel istismarda bulundukları, jinekolog Hüseyin Şenyurt’un da delilleri yok ettiği suçlamasıyla tutuksuz yargılanmalarına devam edildi. Duruşmada tanık olarak dinlenen Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tamay Başağaç, "Hasan Bilgili ile ilgili 9 yıl içerisinde sözlü ve hareket olarak cinsel tacize uğradığını söyleyen birçok öğrenci geldi" dedi. Tanık olarak dinlenen klinik çalışanları Ç.B'nin çalışırken hatalarına şahit olduklarını ileri sürdüler. Ç.B. ise ''Ben mesleki olarak dedikleri gibi büyük bir hata yapmadım; ancak hata yapmışsam bile bu tecavüz etmelerini mi gerektiriyor? Neden hep mesleki hata yaptığımı vurguluyorlar. İnsanlar yaşadığım bu olayı basitleştirmeye ve çarpıtmaya çalışıyorlar inanamıyorum" diyerek gözyaşı döktü.

26.02.2020Gündem
Paksoy kardeşlerin beraatine ilişkin gerekçeli karar çıktı

Paksoy kardeşlerin beraatine ilişkin gerekçeli karar çıktı

Beyoğlu'nda 10 yıl önce Boston Üniversitesi mezunu 24 yaşındaki Nazlı Sinem Erköseoğlu'nun 8. kattan apartman boşluğuna düşerek yaşamını kaybetmesine ilişkin yargılanan Paksoy Holding'in veliahtları Mahmut Emre Paksoy ve Can Paksoy hakkında verilen beraat kararının gerekçesi belli oldu. Gerekçeli kararda Nazlı Sinem Erköseoğlu’nun "olay öncesindeki birtakım psikolojik problemleri nedeniyle pencereden atladığı ve bu atlama neticesinde vefat ettiği" ifade edildi.

25.02.2020Gündem
Eşim beni kızgın yağla yaktı demişti, duruşmada inkar etti Hakim sordu: Üç harfliler mi yaktı seni

'Eşim beni kızgın yağla yaktı' demişti, duruşmada inkar etti! Hakim sordu: 'Üç harfliler mi yaktı seni?'

İstanbul Küçükçekmece'de 15 Eylül 2019 tarihinde cezaevinden izinli çıkarak birlikte yaşadığı Kübra Tayfur’un (32) vücuduna ve yüzüne kızgın yağ attığı iddiasıyla yargılanan Ersin Ülker (40) ilk kez hakim karşısına çıktı. Müşteki Kübra Tayfur, duruşmada şikayetinden vazgeçtiğini belirterek "Eşim beni yakmadı. Kızgın olduğum için yalan söyledim.” dedi. Mahkeme Başkanı Ali İhsan Horasan da “Adli Tıp Kurumu raporunda vücudunda 2. ve 3. dereceden yüzde 26 oranında vücudunda yanık var. Kendini mi yaktın? Üç harfliler mi yaktı seni?” dedi. Mahkeme sanığın tutukluluk halinin devamına karar verince Kübra Tayfur gözyaşlarına boğuldu.

24.02.2020Gündem
EKPSS sınavı ne zaman 2020 EKPSSye kaç gün kaldı

EKPSS sınavı ne zaman? 2020 EKPSS'ye kaç gün kaldı?

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) bu yıl yaklaşık 85 bin adayın katılması bekleniyor. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) sınavı ne zaman düzenleneceği ise engelli memur adaylarınca yoğun şekilde sorgulanıyor. Peki, EKPSS sınavı ne zaman?

19.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Çok konuşulan Paksoy Kardeşler davasında karar çıktı

Son dakika haberler: Çok konuşulan Paksoy Kardeşler davasında karar çıktı

İstanbul, Beyoğlu'nda 10 yıl önce Boston Üniversitesi mezunu 24 yaşındaki Nazlı Sinem Erköseoğlu'nun 8. kattan apartman boşluğuna düşerek yaşamını kaybetmesine ilişkin Paksoy Holding'in veliahtları Mahmut Emre ve Can Paksoy kardeşlerin yargılandığı davada, karar çıktı. Mahkeme, her iki sanığa mahkumiyetlerine yeter, her türlü şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinden beraat kararı verdi.

5.02.2020Gündem
Çöp konteynerinda yeni doğmuş bebek bulunmuştu... Korkunç detaylar ortaya çıktı

Çöp konteynerinda yeni doğmuş bebek bulunmuştu... Korkunç detaylar ortaya çıktı

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde, yeni doğan bebeklerini çöp konteynerine atarak, donarak ölmesine neden oldukları gerekçesiyle yargılandıkları davada verilen 24 ve 20 yıl hapis cezaları Yargıtay tarafından bozulan Sezai Durmayaz (39) ile Çiğdem Şimşekin yeniden yargılanmasına başlandı. Yargıtayın ’nitelikli kasten öldürme’ suçundan cezalandırılmalarını istediği sevgililerden Durmayaz, bebeğin ölü doğduğunu öne sürerek, beraat kararı verilmesini istedi.

29.01.2020Gündem
Paksoy Kardeşler davasında son dakika gelişmesi

Paksoy Kardeşler davasında son dakika gelişmesi!

Beyoğlu'nda 2010 yılında Boston Üniversitesi mezunu 24 yaşındaki Nazlı Sinem Erköseoğlu'nun apartman boşluğuna düşerek yaşamını kaybetmesine ilişkin yargılanan Paksoy Holding'in veliahtları Mahmut Emre ve Can Paksoy kardeşlerin avukatları, Can Paksoy'un müebbet hapisle cezalandırılması talebinde bulunan duruşma savcısı hakkında suç duyurusunda bulundu.

29.01.2020Gündem
Genç kızın anlattıkları kan dondurdu 3 ayda tahliye...

Genç kızın anlattıkları kan dondurdu! 3 ayda tahliye...

İstanbul Küçükçekmece'de yaşayan 15 yaşındaki S.B. yaklaşık iki yıl önce sürekli evlerine gidip gelen ve "amca" diye hitap ettiği babasının akrabası Habip B. tarafından cinsel istismara uğradı. Tutuklu yargılanan Habip B. iyi hal indirimiyle 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Habip B. üç ay tutukluluğunun ardından kararla birlikte tahliye edildi. Cinsel istismardan ceza alan Habip B'nin iki yıl içerisinde mağdur kızın babasını dolandırıp, annesiyle de kaçtığı iddia edildi.

16.01.2020Gündem
EKPSS sınavı ne zaman 2020 EKPSS başvuruları ne zaman başlayacak

EKPSS sınavı ne zaman? 2020 EKPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenecek Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) başvurular yakın zaman sonra başlayacak. 2020 EKPSS sınavının oturumuna katılımı planlayan vatandaşlar, konuya dair tarih bilgisini araştırıyor. Peki, EKPSS sınavı ne zaman? 2020 EKPSS başvuruları ne zaman başlayacak?

16.01.2020Gündem
Anaokulunda çocuğa istismar iddiasına jet beraat çift itiraz

Anaokulunda çocuğa istismar iddiasına jet beraat çift itiraz

İstanbul Nişantaşı’ndaki bir anaokulunda 4 yaşındaki M.’nin istismar edildiği iddiasına ilişkin davada beraat kararı çıktı. Davaya müdahil olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kararı temyiz etmek için başvuru yaptı. Ailenin avukatı tepki gösterdi.

29.12.2019Gündem
Skandal olay çocukların ailesine anlatmasıyla ortaya çıkmıştı... Karar verildi

Skandal olay çocukların ailesine anlatmasıyla ortaya çıkmıştı... Karar verildi

Uşak’ta, Sevgi Evleri Çocuk Yuvası ile Kız Yetiştirme Yurdu’nda, toplam 28 kız ve erkek çocuğuna cinsel istismar, taciz, şiddet, eziyet, kötü muamele ve hakarette bulundukları ileri sürülen, aralarında yönetici, öğretmen, bakıcı anneler ve hizmetlinin de bulunduğu 16 sanığın yargılandığı davada, Uşak 5’inci Asliye Ceza Mahkemesi kararını verdi. Mahkeme, yurt yönetim memuru V.Ş.’ye cinsel istismar ve cinsel taciz suçlarından 12 yıl, hizmetli S.T.’e ise 13 çocuğa eziyet ve kasten yaralama suçlarından toplam 43 yıl 9 ay hapis cezası verdi.

26.12.2019Gündem
Engelli memur alımı ne zaman EKPSS 2019/1 tercihleri ne zaman

Engelli memur alımı ne zaman? EKPSS 2019/1 tercihleri ne zaman?

Kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına atanma hayali kuran engelli vatandaşlar, gözlerini bu kez yıl içinde yapılacak olan ilk atama işlemlerine çevirdi. Peki, EKPSS 2019/1 tercihleri ne zaman? Engelli memur alımı ne zaman? İşte, 2019 engelli memur ataması tercihleri hakkında merak edilenler...

17.12.2019Gündem
Kafasında kurtçukların türediği görüntü dehşete düşürmüştü... Harekete geçildi

Kafasında kurtçukların türediği görüntü dehşete düşürmüştü... Harekete geçildi

Kahramanmaraş’ta kafasında kurtçukların türediği yaşlı adamın kaldığı bakım evi ile ilgili Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü soruşturma başlattı.

13.12.2019Gündem
Engelli memur alımı ne zaman 2019/1 EKPSS tercihleri ne zaman

Engelli memur alımı ne zaman? 2019/1 EKPSS tercihleri ne zaman?

Kamuda memur olarak istihdam edilmek isteyen engelli vatandaşlar EKPSS tercihlerine odaklandı. ÖSYM'nin ne zaman tercihleri almaya başlayacağını merak eden vatandaşlar, konuya dair ayrıntıları internette araştırıyor. Peki, 2019/1 EKPSS tercihleri ne zaman?

11.12.2019Gündem
2019 EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak Engelli atamaları o tarihte mi başlayacak

2019 EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak? Engelli atamaları o tarihte mi başlayacak?

Engelli memur adaylarının sabırsızlıkla beklediği 2019 EKPSS ataması için başvuru tarihinin belli olduğu iddia edildi. Sosyal medyadan yayınlan iddialara göre, 2019 EKPSS tercihleri bu hafta içerisinde başlayacak. Peki, 2019 EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak?

9.12.2019Gündem
Kızına cinsel istismardan 30 yıl hapis cezası almıştı ama tahliye oldu Kızımıza ne diyeceğiz...

Kızına cinsel istismardan 30 yıl hapis cezası almıştı ama tahliye oldu! 'Kızımıza ne diyeceğiz...'

Ankara'da kızı Z.H.K.'ye 5 ve 8 yaşları arasında 3 yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla 30 yıl hapis cezasına çarptırılan C.Ö.K., İstinaf mahkemesinin kararı usulden bozması üzerine tahliye edildi. Anne A.Ş'nin avukatı Tülay Bekar, "Biz kızımıza söz vermiştik; 'bir daha baba sana uzanamayacak, adalet yerini buldu, bir daha mahkemede kimse seni dinlemeyecek' demiştik. Biz şimdi kızımıza ne diyeceğiz toplum olarak" diyerek karara tepki gösterdi.

4.12.2019Gündem
Kılıçla öldürmüştü Telefonu incelenecek

Kılıçla öldürmüştü! Telefonu incelenecek

İzmir'in Bornova ilçesinde üniversite öğrencisi kız arkadaşı Zülal Tütüncü'yü (21) kılıçla öldüren Günhan Öztürk'ün (26) 'kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılandığı davada genç kızın şifresi bilinmeyen cep telefonunun incelenebilmesi için üretici firmayla iletişime geçilmesine karar verdi.

3.12.2019Gündem
KPSS-2019/6 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sözleşmeli personel başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

KPSS-2019/6 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sözleşmeli personel başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS 2019/6 tercih kılavuzu Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanmıştı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sözleşmeli personel başvuru süreci 27 Kasım itibariyle sona erdi. Şimdi ise gözler sonuçların açıklanacağı tarihte. Peki, KPSS-2019/6 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sözleşmeli personel başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

28.11.2019Gündem
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin kimdir

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin kimdir?

1966 yılında Gaziantep’te dünyaya gelen Fatma Şahin, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini üstlenmeye devam ediyor. Fatma Şahin, Parlamenter görev süresi boyunca, Sanayi Ticaret ve Enerji Komisyonu, Türk-AB Ortak Parlamento Komisyonu üyesi ve Kadın ve Çocuklara Yönelik Şiddet Araştırma Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu. İşte, 'Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin kimdir?' sorusunun detaylı yanıtı...

26.11.2019Televizyon
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvurusu için son saatler

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvurusu için son saatler!

Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvurusu, ÖSYM'nin KPSS 2019/6 tercih kılavuzu aracılığıyla alınacak. 27 Kasım tarihinde sona erecek olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvurusu ile bakanlık kadrosunda pek çok pozisyonda yüzlerce kişi istihdam edilecek. Peki, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, o detaylar

26.11.2019Gündem
ASDEP başvurusu nasıl yapılır ASDEP alımlarında son tarih ne zaman

ASDEP başvurusu nasıl yapılır? ASDEP alımlarında son tarih ne zaman

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Aile Sosyal Destek Personeli Pozisyonu (ASDEP) için 1000 personel alımı yapmaya hazırlanıyor. Vatandaşların geçtiğimiz haftadan beri yoğun ilgi gösterdiği ASDEP başvuruları ile ilgili çeşitli soruların cevapları internette araştırılıyor. Peki ASDEP başvurusu nasıl yapılır? ASDEP alımlarında son tarih ne zaman

25.11.2019Gündem
Duygusal Şiddet, Psikolojik Yaralar Açıyor

Duygusal Şiddet, Psikolojik Yaralar Açıyor

Kadına yönelik şiddet sadece fiziksel açıdan değil, ekonomik, cinsel ve duygusal şeklinde de yaşanabiliyor. Duygusal şiddet, aşırı biçimde eleştirmek, tehdit etmek, aşağılamak, hakaret etmek, utandırmak, hiç iletişime geçmemek, duygusal olarak ihmal etmek, yalan söylemek, küçümsemek, görmezden gelmek şeklinde ortaya çıkıyor. Uzman Klinik Psikolog Meral Sarıkaya, konuyla ilgili çok önemli bilgiler verdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı KPSS 2019/6 personel alımı tercih kılavuzu yayımlandı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı KPSS 2019/6 personel alımı tercih kılavuzu yayımlandı!

Aile Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı KPSS 2019/6 personel alımı başvuru ekranı, tercih kılavuzu ile birlikte erişime açıldı. ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS 2019/6 tercih kılavuzu ile ortaöğretim mezunları ve lisans-ön lisans mezunları için farklı kılavuzlar yayımlandı. Peki, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı KPSS 2019/6 personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, tercih süreci ve detaylı bilgiler

21.11.2019Gündem
EKPSS ne zaman Engelli memur alımıyla ilgili bilgiler

EKPSS ne zaman? Engelli memur alımıyla ilgili bilgiler

2020 sınav takvimiyle birlikte gündeme gelen bir diğer konu da EKPSS (Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı) oldu. Engelli memur alımıyla ilgili son durumu merak eden vatandaşlar, internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, EKPSS başvuruları ve kura zaman alınacak?

18.11.2019Gündem
Yargıtay bozdu, mahkeme ısrar etti: Kadına şiddeti tasarlasa da tasarlamasa da 20 yıl

Yargıtay bozdu, mahkeme ısrar etti: Kadına şiddeti tasarlasa da tasarlamasa da 20 yıl

İnfial yaratan Emine Bulut davasının sanığı Fedai Varan’ın cinayeti ‘tasarlayarak’ işlemediği gerekçesiyle cezasının hafifletilmesi tartışılırken, bir başka kadına şiddet davasından örnek karar çıktı. Eşini üzerine benzin dökerek yakıp 20 yıl hapis cezasına çarptırılan Salih Çalışkan, Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden hâkim karşısına çıktı. Mahkeme, “Tasarlama yok ancak cezası yine de 20 yıl” dedi.

26.10.2019Gündem
Mahkeme 20 yılda ısrarlı

Mahkeme 20 yılda ısrarlı

TUZLA’DA, 4 Nisan 2014’de boşanma aşamasında olduğu eşi Gönül Çalışkan’ı (36), sokak ortasında üzerine benzin dökerek yaktığı iddiasıyla, 20 yıl hapis cezasına çarptırılan Salih Çalışkan, avukatının, olayın taammüden işlenmediği gerekçesiyle yaptığı itiraz üzerine Yargıtay’ın kararı bozmasının ardından yeniden hakim karşısına çıktı. Yargıtay’ın bozma kararına uyan mahkeme, olayın taammüden işlenmediğini kabul etti ancak cezada indirim yapmadı. Sanık yeniden 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

25.10.2019Gündem
2019-İSG 2. Dönem başvuru tarihleri ve başvuru detayları açıklandı.. İşte başvuru kılavuzu

2019-İSG 2. Dönem başvuru tarihleri ve başvuru detayları açıklandı.. İşte başvuru kılavuzu

İSG: İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı ile ilgili detaylar açıklandı.. Adayların başvuru ile ilgili merak ettiği tüm soruların cevapları yayınlanan başvuru kılavuzunda detayları ile aktarıldı. İşte İSG 2. Dönem başvuru tarihleri ve detaylar

25.10.2019Gündem
Son dakika... Emine Bulut cinayetinde karar belli oldu, duruşma salonunda kavga çıktı

Son dakika... Emine Bulut cinayetinde karar belli oldu, duruşma salonunda kavga çıktı

Kırıkkale'de eski eşi Emine Bulut'u 10 yaşındaki kızının yanında boğazından bıçaklayarak öldüren Fedai Varan, müebbet hapis cezasına çarptırıldı, indirim uygulanmadı. Zanlıya müebbet hapis cezası verilmesinin ardından duruşma salonunda kavga çıktı. Polis ekipleri duruşma salonunu boşalttı.

21.10.2019Gündem
Emine Bulut cinayetinde 4 polise soruşturma talebi

Emine Bulut cinayetinde 4 polise soruşturma talebi

Kırıkkale'de eski eşi Emine Bulut'u (38) 10 yaşındaki kızı F.B.V.'nin gözü önünde bıçaklayarak öldüren Fedai Varan'ın (43) yargılanmasına devam edildi. Sanık avukatı Ersoy Aytaç, Emine Bulut'un öldürüldüğü gün polis merkezine gittiğine dair dava dosyasında yer alan tutanağın cinayetten sonra hazırlandığını ileri sürerek tutanakta imzası bulunan 4 polis hakkında suç duyurusunda bulunduklarını, bu polislerin tanık olarak dinlenmesini talep etti. Polisler hakkında idari soruşturma başlatıldığı da öğrenildi.

21.10.2019Gündem
9 aylık şehide acı veda... Annesinin kucağında hayatını kaybetti

9 aylık şehide acı veda... Annesinin kucağında hayatını kaybetti

Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine YPG/PKK'lı teröristlerce düzenlenen havanlı ve roketatarlı saldırılarda şehit olan Suriye uyruklu 9 aylık Muhammed Omar son yolculuğuna uğurlandı.

11.10.2019Gündem
Tren garında cinsel istismara 19 yıl 9 ay hapis

Tren garında cinsel istismara 19 yıl 9 ay hapis

KAYSERİ’de TIR sürücüsü Durmuş U. (42), T.C. (15) adlı çocuğa tren garında cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla tutuklu yargılandığı davada 19 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

9.10.2019Gündem
Ankarada kan donduran olay 2.5 aylık Çınar bebeğin ölümünde şok sözler

Ankara'da kan donduran olay! 2.5 aylık Çınar bebeğin ölümünde şok sözler

Ankara'da 11 yaşındaki Çakır A.'nın 3'üncü kattaki evlerinin penceresinden attığı iddia edilen 2,5 aylık kardeşi Çınar A., ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Olay sonrası gözetim altına alınan Çakır A., polisteki ifadesinin ardından devlet korumasına alınıp Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'na bağlı Sevgi Evleri'ne yerleştirildi.

6.10.2019Gündem
Bu halde bulundular... Hemen harekete geçildi

Bu halde bulundular... Hemen harekete geçildi

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, elektrik ve suyu kesik, çöple dolu evde anneleriyle yaşayan 1, 3, 5 ve 6 yaşlarındaki 4 çocuk, koruma altına alındı. Anne Merve K. de 'Aile yükümlülüğünü ihlal’ suçundan gözaltına alınarak, jandarma karakoluna götürüldü.

27.09.2019Gündem
Sevgilisi tarafından kılıçla öldürülmüştü Cep telefonu incelenecek...

Sevgilisi tarafından kılıçla öldürülmüştü! Cep telefonu incelenecek...

İzmir'de üniversite öğrencisi Zülal Tütüncü’yü kılıçla öldüren Günhan Öztürk'ün ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemi ile yargılandığı davada, hayatını kaybeden Tütüncü'nün cep telefonunun incelenerek rapor hazırlanmasına karar verildi.

12.09.2019Gündem
Mahkeme salonunda gerginlik Gülünce ortalık karıştı

Mahkeme salonunda gerginlik! Gülünce ortalık karıştı

Boston Üniversitesi mezunu 24 yaşındaki Nazlı Sinem Erköseoğlu'nu  'kasten öldürdükleri' iddiasıyla yargılanan Paksoy Holding'in veliahtları Mahmut Emre ve Can Paksoy kardeşlerin davasına devam edildi. Duruşma sırasında, Emre Paksoy'un güldüğünü iddia eden anne Ferah Kural tepki göstererek, "Neden gülüyorsun" dedi. ''Maddi gerçeğin ortaya çıkarılmasını istiyorum '' şeklinde bağıran anne Kural'a, mahkeme başkanı kendisini salondan çıkartabileceğini söyledi.

10.09.2019Gündem
Avukat eşini öldüren doktor konuştu: Haberler psikolojimi bozuyor...

Avukat eşini öldüren doktor konuştu: Haberler psikolojimi bozuyor...

DİYARBAKIR'da, 19 Mayıs günü boşanma aşamasındaki avukat eşi Müzeyyen Boylu'yu (43) iki çocuğunun gözleri önünde 14 kurşunla öldüren doktor Mesut Issı (45) yargılandığı duruşmada, "Basında hakkımda çıkan haberler de psikolojimi bozuyor. Bu haberler devam ettikçe psikolojim düzelmeyecek ve savunma veremeyeceğim" dedi.

9.09.2019Gündem
Gereken faydayla serbest

Gereken faydayla serbest

Eskişehir’de, boşanmak üzere olduğu eşi Öznur Sazlar’ı çocuğunun yanında 15 yerinden bıçaklayarak ağır yaralayan Harun Sazlar, 34 gün sonra çıktığı ilk duruşmada ‘cezaevinde geçirdiği süre dikkate alınarak, bu aşamada tutuklamadan gereken fayda gerçekleştiği’ gerekçesiyle tahliye edildi.

5.09.2019Gündem
Nafaka savunucuları destek arıyor

Nafaka savunucuları destek arıyor

NAFAKA Hakkı Kadın Platformu, İstanbul Sözleşmesi olarak anılan ‘Kadınlara Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye İlişkin Avrupa Konseyi Sözleşmesi’nin uygulanması için siyasi partilerle görüşmeye başladı.

30.08.2019Gündem

Yazar Sonuçları

10 yaşındaki Atakan üzerinden Türkiye eleştirisi

Sosyal medyanın fitilini ateşlediği, yazılı ve görsel medyanın kuralsız iştahıyla beslediği Atakan Kayalar ‘dâhi’ iken bir gecede eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Neyse ki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı konuya el attı. Peki, biz nerede yanlış yaptık? İşte yanıtı.

22.02.2020

Herkes öğrenebileceğini öğrenir yalnızca…  

Günaydın yepyeni bir günden ve yepyeni bir haftadan…

7.01.2020