MENÜ

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Adalet Bakanı Abdulhamit Gül haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.252 Adalet Bakanı Abdulhamit Gül haberi bulunmuştur.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül Haberleri

Kapalı Maraş turizme açılıyor

Kapalı Maraş turizme açılıyor

Türkiye ve KKTC, 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı’ndan bu yana 46 yıldır kapalı olan ‘hayalet kent’ Maraş’ın yerleşime açılarak ‘turizmin başkenti’ haline getirilmesine karar verdi.

16.02.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, STK temsilcileriyle buluştu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, STK temsilcileriyle buluştu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'nin, ülkeye turist çekme noktasında yaptığı faaliyetlerle ilgili tüm çalışmalarına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ni (KKTC) de dahil edeceğini açıkladı.

15.02.2020Gündem
Bakan Gül: Hukuku çiğneyene en büyük cevap, hukukun gereğini yerine getirmek

Bakan Gül: Hukuku çiğneyene en büyük cevap, hukukun gereğini yerine getirmek

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, "Hukuku paspas gibi çiğneyenlere cevap olarak hakkı ve hukuku yücelttiğimizde başarıya bir adım daha yaklaşmış olacağız. 'Onlar da yaptılar, onlar da çiğnemişlerdi, bu kanunu görmemişlerdi' diyen bir hukuk adamı olamaz. En büyük cevap, en büyük adalet, hukuk dairesi içinde, hukukun gereğini yerine getirmektir" dedi.

14.02.2020Gündem
Af yasasında son durum ve gelişmeler neler Ceza infaz düzenlemesi ne zaman çıkacak

Af yasasında son durum ve gelişmeler neler? Ceza infaz düzenlemesi ne zaman çıkacak?

Binlerce tutuklu ve ailesinin uzun bir süredir gündeminde olan af yasası ya da ceza infaz indirimi konusu, 2020 Şubat ayı ile birlikte yoğun olarak sorgulanmaya devam ediyor. Konuya ilişkin son olarak Adalat Bakanı'ndan bir açıklama gelmişti. Peki, af yasasında son durum ne?

14.02.2020Gündem
Planda tüm anneler olacak

Planda tüm anneler olacak

Hükümetin yeni yol haritası niteliği taşıyacak olan insan hakları eylem planı, bir ay içinde hazır olacak. Taslak plan daha sonra tartışmaya açılacak. Yeni planı da Yargı Reformu Strateji Belgesi gibi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıklaması bekleniyor.

14.02.2020Gündem
Rumlar panikte: Açılmasını engelleyin

Rumlar panikte: 'Açılmasını engelleyin'

Doğu Akdeniz'de önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönemde Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) 'Hayalet Şehir' olarak da bilinen Kapalı Maraş'ın açılmasına yönelik yeni bir süreci başlatma kararı alması Rumları endişelendirdi. Rum yönetimi ile Dışişleri Bakanlığı, Kapalı Maraş ile ilgili bir adım atılmaması için diplomatik girişim başlattı. Rumların Maraş Belediyesi de, konuyu BM'ye taşımaya karar verdi.

13.02.2020Dünya
Hayalet kentte tarihi zirve

Hayalet kentte tarihi zirve

KKTC ve Türkiye, 1974’ten beri kapalı tutulan Maraş’ta cumartesi günü bölgenin geleceğiyle ilgili üst düzey bir toplantı düzenleyecek.

13.02.2020Dünya
Adalet Bakanı Gülden Kadir Şeker açıklaması

Adalet Bakanı Gül'den 'Kadir Şeker' açıklaması

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Konya'da sevgilisi Ayşe D.'yi döven Özgür Duran'ı müdahale etmek istediği sırada kalbinden bıçaklayarak, öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker (20) ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Gül, "Olay çok yeni zaman tanımak lazım. Kimse Kadir suçludur diyemez. Ama ortada bir ceset var. Cinayet soruşturması sürüyor. Hepimize düşen soruşturmanın sonucunu beklemektir." ifadelerini kullandı.

12.02.2020Haber
Son dakika haberler... Adalet Bakanı Gülden Kadir Şeker açıklaması

Son dakika haberler... Adalet Bakanı Gül'den 'Kadir Şeker' açıklaması

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Konya'da parkta Ayşe D.'ye şiddet uyguladığı iddia edilen Özgür Duran'ı çıkan arbedede bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle tutuklanan Kadir Şeker ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Gül, "Kimse 'Kadir suçludur’ diyemez ama ortada bir ceset var. Bir cinayet soruşturması sürüyor" dedi.

12.02.2020Gündem
Hayalet Şehir Kapalı Maraş için tarihi adım

'Hayalet Şehir' Kapalı Maraş için tarihi adım

Doğu Akdeniz'de önemli gelişmelerin yaşandığı bir dönemde Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Kapalı Maraş'ın açılmasına yönelik önemli bir süreci başlatma kararı aldı.

12.02.2020Dünya
Son dakika haberler Adalet Bakanı Gül: Cumhurbaşkanımız FETÖ mücadelesinin en kararlı sesidir

Son dakika haberler! Adalet Bakanı Gül: Cumhurbaşkanımız FETÖ mücadelesinin en kararlı sesidir

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Cumhurbaşkanımız FETÖ mücadelesinin en kararlı sesi, yılmaz ve yorulmaz lideridir. FETÖ'nün en büyük hedefi olan Cumhurbaşkanımıza yönelik hezeyanlar milletin aklıyla, 15 Temmuz gecesinin bütün tanıklığıyla alay etmektir“ dedi.

11.02.2020Gündem
Af yasasında son durum ne Ceza infaz yasası ne zaman çıkacak

Af yasasında son durum ne? Ceza infaz yasası ne zaman çıkacak?

Binlerce mahkum ve onların yakınlarının heyecanla takip ettiği af yasası gelişmeleri,şubat ayında da yoğun şekilde sorgulanıyor. Bazı suçları kapması öngörülen af yasası, bu kapsamda beklenti içinde olanlarca araştırılıyor. Peki, af yasası ne zaman çıkacak? Ceza infaz indiriminde son durum ne?

10.02.2020Gündem
Adalet Bakanı Gülden yargı reformu açıklaması

Adalet Bakanı Gül'den yargı reformu açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yargı Reformu Stratejisi'ndeki yeniliklerle infaz usullerini geliştirmeyi, güncel teknolojileri de sisteme entegre etmeyi amaçladıklarını kaydetti. Bakan Gül, "Şiddet içermeyen bazı suçlardan hükümlü olan yaşlı, hamile ve çocukların cezalarını, elektronik izleme merkezi aracılığıyla evde çekmesi alternatifi üzerinde duruyoruz. Hükümlü ve tutukluların yakınlarıyla görüntülü görüşmesi, elektronik dilekçe gibi yeni uygulama modelleri de çalışma gündemimizde yer almaktadır" dedi.

10.02.2020Gündem
Belçika’ya: Ülkeniz terör sığınağı haline geldi

Belçika’ya: Ülkeniz terör sığınağı haline geldi

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül, Belçika Adalet Bakanı Koen Geens’e yazdığı mektupta, Belçika yargısının PKK’lılarla ilgili soruşturmanın yargıya taşınmasını önleyen kararına tepki gösterirken “Bu karar Türk milletinin vicdanında derin bir yara açmıştır” dedi.

8.02.2020Gündem
Af yasası ne zaman Meclise gelecek İnfaz kanunu değişikliğinde son durum

Af yasası ne zaman Meclis'e gelecek? İnfaz kanunu değişikliğinde son durum

Af yasası olarak bilinen ceza infaz yasasında sona yaklaşıldı. Belirli suçları kapsayan ceza infaz düzenlemesiyle ilgili çalışmalar yürütülürken, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül yaşanan son gelişmeleri kamuoyuna duyurdu. Binlerce mahkum ve yakınlarını ilgilendiren af yasasının Meclis'e geleceği tarihle ilgili detayları paylaşan Bakan Gül, af yasası ne zaman Meclis'e gelecek sorusuna ilişkin bilgiler verdi. Peki, ceza infaz yasası ne zaman çıkacak? İşte, İnfaz kanunu değişikliğinde son durum.

7.02.2020Gündem
Son dakika haberler: Adalet Bakanı Gülden Belçikaya tepki

Son dakika haberler: Adalet Bakanı Gül'den Belçika'ya tepki

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Belçika Adalet Bakanı Ekselansları Koen Geens'e gönderdiği mektupta, PKK'lılarla ilgili soruşturmanın yargıya taşınmasını önleyen ülkedeki karara tepki gösterdi. Gül, "PKK terör örgütü mensupları da dahil olmak üzere, ülkenizin çeşitli terör örgütü yöneticileri ve mensuplarının fiilen sığınağı haline gelmiş olması, ülkelerimiz arasındaki ilişkilere de terörizmle mücadelede uluslararası işbirliği perspektifine de maalesef gölge düşürmektedir" dedi.

7.02.2020Gündem
Af ne zaman çıkacak Ceza infaz düzenlemesi ne zaman Meclise gelecek İşte son durum

Af ne zaman çıkacak? Ceza infaz düzenlemesi ne zaman Meclis'e gelecek? İşte son durum

Af yasası ve ikinci yargı paketindeki son gelişmeler gündeme gelmeye devam ediyor. Mahkum ve mahkum yakınları, af yasası ve ceza indirimiyle ilgili yapılan açıklamaları araştırırken Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ceza infaz düzenlemesine ilişkin bilgileri paylaştı. Peki, af ne zaman çıkacak? Ceza infaz düzenlemesi ne zaman Meclis'e gelecek? İşte, af yasasında son durum.

5.02.2020Gündem
Bakan Gülden infaz düzenlemesi açıklaması

Bakan Gül'den infaz düzenlemesi açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ''Ceza İnfaz düzenlemesi yakın zamanda Meclis'e gelecek'' dedi.

5.02.2020Haber
Son dakika haberler... Bakan Gülden infaz düzenlemesi açıklaması

Son dakika haberler... Bakan Gül'den infaz düzenlemesi açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ''Ceza İnfaz düzenlemesi yakın zamanda Meclis'e gelecek'' dedi.

5.02.2020Gündem
Şehit Uzman Çavuş Onur Özler, gözyaşlarıyla uğurlandı

Şehit Uzman Çavuş Onur Özler, gözyaşlarıyla uğurlandı

SURİYE'nin İdlib kentinde rejim güçlerinin düzenlediği saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Onur Şükrü Özler (22), memleketi Gaziantep'te düzenlenen törenle yakınlarının gözyaşları arasında toprağa verildi.

4.02.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankaraya geldi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'ya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna'daki temaslarının ardından özel uçak "TUR" ile saat 00.20'de Ankara'ya geldi.

3.02.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna’da Meçhul Asker Anıtını ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna’da Meçhul Asker Anıtı'nı ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de Meçhul Asker Anıtı'nı ziyaret etti.

3.02.2020Dünya
Bakan Gül duyurmuştu Noterlerde yeni dönem başlıyor

Bakan Gül duyurmuştu! Noterlerde yeni dönem başlıyor

Adalet Bakanlığı'nın yeni uygulamalarından birisi olan Noterlik İşlemlerinde Güvenli Ödeme Sistemi uygulaması yurt genelinde yarın başlayacak.

2.02.2020Gündem
Son dakika haberi: Adalet Bakanı Gül: Adli mercilerimiz Ioannis Lagos hakkında harekete  geçti

Son dakika haberi: Adalet Bakanı Gül: "Adli mercilerimiz Ioannis Lagos hakkında harekete geçti"

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yunan milletvekilinin Avrupa Parlamentosundaki (AP) bayrak provokasyonuna ilişkin, "Adli mercilerimiz Ioannis Lagos hakkında harekete geçmiştir." ifadesini kullandı.

30.01.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bu bir işgal projesidir. dedi ve ekledi: Yarın asıl konuşmamı yapacağım

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu bir işgal projesidir." dedi ve ekledi: Yarın asıl konuşmamı yapacağım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 5. Anadolu Medya ödülleri töreninde konuştu. Erdoğan, "'Yüzyılın anlaşması' diyorlar. Ne anlaşması ya! Bu bir işgal projesidir. Yarın asıl konuşmamı yapacağım." dedi.

30.01.2020Gündem
Hasarlı eve 41 bin TL destek

Hasarlı eve 41 bin TL destek

Elazığ ve Malatya’daki depremin ardından hasarlı evlere yapılacak yardım miktarı belli oldu. Bakan Süleyman Soylu 41 bin liraya kadar destek sağlayacaklarını açıklarken, Bakan Murat Kurum, 2 bin yeni konut inşa edileceğini söyledi. Deprem bölgesindeki çiftçilere de yardımlar başlatıldı.

28.01.2020Ekonomi
Elazığ depreminde hayatını kaybedenler son yolculuklarına uğurlandı

Elazığ depreminde hayatını kaybedenler son yolculuklarına uğurlandı

Elazığ depreminde yaşamını yitiren Sena Kahraman ile Sevim Canbaz'ın cenaze  törenine İçişleri Bakanı Soylu, Adalet Bakanı Gül ve Sağlık Bakanı Koca da katıldı.

27.01.2020Gündem
Bakan Kurum: Hem Sürsürü hem de Mustafa Paşa mahallesinde kentsel dönüşüm projesi gerçekleştireceğiz

Bakan Kurum: "Hem Sürsürü hem de Mustafa Paşa mahallesinde kentsel dönüşüm projesi gerçekleştireceğiz" 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül 6.8 büyüklüğündeki Elazığ depreminin ardından bölgedeki son durumla ilgili bilgi verdi. Bakan Kurum hasar tespit çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

27.01.2020Haber
Son dakika haberler: 4 Bakandan Elazığ’daki son durumla ilgili yeni açıklama

Son dakika haberler: 4 Bakan'dan Elazığ’daki son durumla ilgili yeni açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül 6.8 büyüklüğündeki Elazığ depreminin ardından bölgedeki son durumla ilgili bilgi verdi. Bakan Soylu deprem bölgesinde yapılacak yardımlarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Soylu açıklamasında '24 milyon TL toplam destek bölgeye gönderildi. Ağır hasarlı evlerde oturan vatandaşlara toplam 41 bin lira yardımda bulunacağız. Eşyalarını alabilen vatandaşlara ise yaklaşık 11 bin lira kira yardımı gerçekleştireceğiz. Orta hasarlı evlerde oturanlara ise 5 bin lira destek ve 27 bin lira güçlendirme kredisi verilecek. Köyde evi yıkılanlara 11 bin lira acil yardım ve 5 bin lira da eşya yardımı için bir destek ortaya koyacağız" dedi.

27.01.2020Gündem
Sivrice Kadın Ceza İnfaz Kurumundaki tutuklu ve hükümlüler naklediliyor

Sivrice Kadın Ceza İnfaz Kurumundaki tutuklu ve hükümlüler naklediliyor

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 6.8 büyüklüğündeki depremin merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesinde bulunan Kadın Açık Ceza İnfaz Kurumundaki hükümlü ve tutukların başka illerdeki kurumlara nakledilmesine başlandığını bildirdi.

25.01.2020Gündem
Bakanlardan ’deprem’ paylaşımı

Bakanlardan ’deprem’ paylaşımı

Elazığ’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündemi depremin ardından Bakanlar, Twitter hesaplarından açıklamada bulundu.

24.01.2020Gündem
Bakan Gülden noterlik açıklaması

Bakan Gül'den noterlik açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "'Noterlik İşlemlerinde Güvenli Ödeme Sistemi' ve 'Noter Ücretlerinin Kredi Kartı ile Ödenmesi' olarak ifade ettiğimiz bu uygulamalara 3 Şubat 2020 tarihinden itibaren tüm noterliklerde aynı anda başlayacağız" dedi.

22.01.2020Haber
Adalet Bakanı Gülden Metin İyidil açıklaması

Adalet Bakanı Gül'den 'Metin İyidil' açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, eski korgeneral Metin İyidil ile ilgili son sözü nihai merci olan Yargıtay'ın söyleyeceğini bildirdi.

22.01.2020Gündem
Son dakika... Adalet Bakanı Gül açıkladı Noterliklerde yeni uygulama başlıyor

Son dakika... Adalet Bakanı Gül açıkladı! Noterliklerde yeni uygulama başlıyor

Son dakika... Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, "'Noterlik İşlemlerinde Güvenli Ödeme Sistemi' ve 'Noter Ücretlerinin Kredi Kartı ile Ödenmesi' olarak ifade ettiğimiz bu uygulamalara 3 Şubat 2020 tarihinden itibaren tüm noterliklerde aynı anda başlayacağız" dedi.

22.01.2020Ekonomi
İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası açıklaması Af yasası ne zaman çıkacak ve kimleri kapsar

İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası açıklaması! Af yasası ne zaman çıkacak ve kimleri kapsar?

İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası’ndaki son durum için açıklama geldi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül katıldığı canlı yayın programında İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası ile ilgili çalışmalardan bahsetti. Peki, Af yasası ne zaman çıkacak ve kimleri kapsar? İşte Adalet Bakanı Gül'ün İkinci Yargı Paketi ve İnfaz Yasası açıklaması...

21.01.2020Gündem
Son dakika haberler: Abdülkerim Çevik cinayetinin detayları... Katil ‘Bize arabulucu ol’ dedi... Kararı beğenmedi çekip vurdu

Son dakika haberler: Abdülkerim Çevik cinayetinin detayları... Katil ‘Bize arabulucu ol’ dedi... Kararı beğenmedi çekip vurdu

Bitlis’te ‘şeyh’ olarak bilinen Abdülkerim Çevik’i öldüren Yakup Şeflekçi, ifadesinde cinayetin nedenini de anlattı. “Bir kişiyle alacak-verecek sorunu yaşıyordum. Çevik’ten arabulucu olmasını istedik. Çevik kararını verdi, haksız buldum öldürdüm” dedi.

21.01.2020Gündem
Son dakika haberi... AA ofisine polis baskınına Türkiyeden tepkiler... ABDden Mısıra flaş çağrı

Son dakika haberi... AA ofisine polis baskınına Türkiye'den tepkiler... ABD'den Mısır'a flaş çağrı

Anadolu Ajansı Kahire ofisine baskın düzenleyen Mısır polisi, 1'i Türk vatandaşı, 4 çalışanı gözaltına alarak, bilinmeyen bir yere götürdü. Öte yandan ABD Dışişleri Bakanlığı, Mısır yönetimine gözaltındaki AA çalışanı gazetecilerini serbest bırakma çağrısında bulundu.

15.01.2020Dünya
Son dakika haberler: Telefonuna gelen kan donduran mesajları tek tek gösterip isyan etti

Son dakika haberler: Telefonuna gelen kan donduran mesajları tek tek gösterip isyan etti!

Kahramanmaraş'ta kızını taciz ve tehdit ettiğini öne sürdüğü Tamer Çetin'i (34) tabanca ve çekiçle öldüren Kadir I. (48), yargılandığı davada 12 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı. Karara tepki gösteren taciz mağduru Zehra I. (25), olayın bu noktaya gelmemesi için babasıyla birlikte defalarca polis ve adliyeye gittiklerini belirterek, "Babamın bu kadar cezaya çarptırılacağını bilseydim ölümü göze alırdım, 'Keşke ben ölseydim' diyorum bazen" dedi.

14.01.2020Gündem
Wikipedia ne zaman açılacak Adalet Bakanından önemli açıklamalar

Wikipedia ne zaman açılacak? Adalet Bakanından önemli açıklamalar

Wikipedia ne zaman açılacak sorusu, son günlerde birçok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. Anayasa Mahkemesinin kararı sonrasında merakla araştırılan Wikipedia ne zaman açılacak sorusu, son günlerde gündemin önemli maddeleri arasında yer aldı. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, yaptığı son açıklamada Anayasa Mahkemesini işaret etti. Peki, Wikipedia ne zaman açılacak? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

13.01.2020Gündem
TBMM, yeni yıl mesaisine başlıyor

TBMM, yeni yıl mesaisine başlıyor

TBMM, yeni yılın ilk mesaisine 14 Ocak Salı günü başlayacak. AK Parti, 'İmar Kanunu' ve 'Ürün Güvenliği'ne ilişkin iki ayrı kanun teklifini Meclis Başkanlığı'na sunacak.

11.01.2020Gündem
Cumhurbaşkanımız duygulara tercüman oldu

Cumhurbaşkanımız duygulara tercüman oldu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül dün gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle Hâkimevi’nde yaptığı toplantıda, 2019 yılını değerlendirdi.

11.01.2020Gündem
Adalet Bakanı Gülden Berfin Özek açıklaması

Adalet Bakanı Gül'den Berfin Özek açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Berfin Özek'in yüzüne asit döken sanığa verilen ceza ile ilgili bir soruya ''Elbette suç olduğunda cezası olacak. Bir insan kadına niye el uzatır, niye kezzap atar? Bunların üzerine kafa yormak lazım. Cumhurbaşkanımızın söylediği bunlara yönelik genel ifadeler, herkesin de duygusuna tercüman olan ifadeler" yanıtını verdi.

10.01.2020Gündem
Son dakika... Wikipedia ne zaman açılacak Adalet Bakanı Gül açıkladı

Son dakika... Wikipedia ne zaman açılacak? Adalet Bakanı Gül açıkladı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ''Yargı hiçbir yerden ve hiçbir kimseden emir almaz. Yargının emir alacağı tek yer; Anayasa ve kanunlardır. Yargı, hiçbir ideolojinin, şu ya da bu grubun değil, sadece hukukun emri altındadır. Bu anlayışa aykırı her türlü girişimin karşısında olacağımız da bilinmelidir'' dedi. Bakan Gül, Wikipedia'nın ne zaman açılacağıyla ilgili olarak da ''Anayasa Mahkemesi'nin gerekçeli kararı açıklanınca Wikipedia açılacaktır'' ifadelerini kullandı.

10.01.2020Gündem
Libya’ya ilk etapta 35 personel... Görev eğitim ve koordine

Libya’ya ilk etapta 35 personel... Görev eğitim ve koordine

AK Parti MYK ve MKYK toplantılarında Libya’ya ilk sevkıyatta 35 personelin gittiği bilgisi verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye koordinasyonu üstlenecek. Asker savaşmayacak. Daha sonra gidecek askerler de çatışmaya girmeyecek. Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti’nin bizden talebi doğrultusunda askerlerimiz hükümete bağlı güçlere eğitim verecek” dedi.

8.01.2020Gündem
‘Çocuk gelin’e kadın tepkisi

‘Çocuk gelin’e kadın tepkisi

Kadınlar dün Türkiye’nin 48 ilinde, kız çocuklarını cinsel istismar failiyle evlenmeye teşvik edeceği söylenen yasal düzenlemeye, “Çocuk istismarının affı olmaz” diyerek karşı çıktılar.

7.01.2020Gündem
Ömer Çelikten flaş Süleymani açıklaması: Orta Doğuyu doğrudan etkileyecek sonuçlar doğurdu

Ömer Çelik'ten flaş Süleymani açıklaması: Orta Doğu'yu doğrudan etkileyecek sonuçlar doğurdu

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sırasında açıklamalarda bulundu. Çelik, " Orta Doğu coğrafyasındaki ve uluslararası ilişkiler denklemini doğrudan etkileyecek sonuçlar doğurdu" ifadelerini kullandı.

6.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Hukuk eğitimine acil müdahale şart

Bugün Türkiye 50 tane tıp fakültesinin kadrolarını hazırlayabilecek durumda. Tıp fakültelerine bir sürü öğrenci alacağımıza az öğrenciyle çok fakülte açmak daha doğrudur. Fakat şunu açıkça teslim etmeliyiz: 50 tane hukuk fakültesi açacak hukuk bilginimiz yoktur. Herkes hukukçu olamaz ve yetiştirilmesi için de titiz davranmak gerekir. Ciddiyet ve iyi niyetle hukuk eğitimini düzenlersek 10 yılda bile verimini almaya başlarız. Adliye sistemi ve yargıyla toplumumuzun ilişkilerinin girdiği çıkmaz, bu acil müdahaleyi gerektirmektedir.

16.02.2020

Oh beee, orada hâkimler varmış!

Ceylanların, karacaların köpüklü sularından içtiği...

19.01.2020

Galatasaray, Koç, Bilkent mezunu hâkim ve savcılar geliyor

2023’te tamamlanması hedeflenen yeni Yargı Reformu Strateji Belgesi’ndeki en önemli düzenlemelerden biri hâkim-savcı yardımcılığıydı. Bu sistemle, yargı mensupları kürsüye çıkmadan önce belirli bir süre kıdemli meslektaşları nezaretinde işlemleri izleyecek. Sonrasındaki sınavı geçerlerse hâkim-savcı cüppesi giyecekler. Yeni yargı vizyonu çerçevesinde Türkiye Adalet Akademisi’ndeki hâkim-savcı adaylarının eğitim müfredatı da değişiyor öğrenci profili de. Aralarında Bilkent, Koç ve Galatasaray gibi üniversitelerden mezunlar var.

13.01.2020

Libya’da çözümün formülü masada

Erdoğan-Putin’in ateşkes kararını almasıyla birlikte Libya’da yeni bir sürece girildi.

13.01.2020