MENÜ

Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk

Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 912 Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk haberi bulunmuştur.

Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Haberleri

AK Parti Sözcüsü Çelik, Semiha Yıldırım ile ilgili ifadeleri kınadı

AK Parti Sözcüsü Çelik, Semiha Yıldırım ile ilgili ifadeleri kınadı

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Semiha Yıldırım ile ilgili ifadeleri kınadı.

9.07.2020Gündem
Hendekteki patlama bölgesinde iş müfettişleri görevlendirildi

Hendek'teki patlama bölgesinde iş müfettişleri görevlendirildi

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama bölgesinde 2 iş müfettişi ile teftiş başkan yardımcısının görevlendirildiği bildirildi.

5.07.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz bir kaybedersek onların kaybı 10 olacaktır

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz bir kaybedersek onların kaybı 10 olacaktır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ataşehir Hizmet Binası Açılış Töreni'nde konuştu. "Türkiye'nin salgın sürecinden sağlıktan üretime kadar her alanda böylesine güçlü şekilde çıkması hemen birilerini rahatsız etti." diyen Erdoğan, "Ne yaparsa yapsınlar Türkiye'nin hedeflerine ulaşmasına engel olamayacaklar. Biz bir kaybedersek onların kaybı 5 olacaktır, 10 olacaktır." ifadelerini kullandı. "Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar Türkiye'nin şahlanışını durduramayacaklar." diyen Erdoğan, "Milletimiz son 7 yıldır yapılan tüm hamleleri boşa çıkardı. Biz de Türkiye düşmanlarını birer birer tepeleyerek bugünlere kadar geldik." şeklinde konuştu.

4.07.2020Gündem
Facia böyle geldi

Facia böyle geldi

Sakarya’da dün sabah havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. 189 kişinin çalıştığı fabrikada 4 kişi hayatını kaybetti, 114 kişi yaralandı. Aynı fabrikanın 2009- 2014 yılları arasında beş kez patladığı ortaya çıktı.

4.07.2020 Gündem
Bakanlar Soylu, Koca ve Selçuk, Sakaryadaki patlamada yaralananları ziyaret etti

Bakanlar Soylu, Koca ve Selçuk, Sakarya'daki patlamada yaralananları ziyaret etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sakarya'nın Hendek ilçesinde havai fişek fabrikasındaki patlamada yaralanan işçileri hastanede ziyaret etti.

3.07.2020Haber
Son dakika haberi: Sakaryada havai fişek fabrikasında patlama Bakan Koca son durumu açıkladı...

Son dakika haberi: Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlama! Bakan Koca son durumu açıkladı...

Son dakika haberine göre, Dün saat 11.15 sularında Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. Hendek'teki patlama nedeniyle bölgeye sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edilirken, patlama kentin birçok ilçesinde hissedildi, vatandaşlar deprem olduğunu sanarak sokaklara fırladı. Son dakika açıklamasına göre, hayatını işçilerin sayısının 4'e yükseldiği, 97 kişinin de hastaneye kaldırıldığı öğrenilirken, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, Hendek’teki patlamaya ilişkin soruşturma başlattı. Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla olay yerine gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarda bulundu.

3.07.2020Gündem
Son dakika... Bakanlar olay yerinde açıklamalarda bulundu

Son dakika... Bakanlar olay yerinde açıklamalarda bulundu

Son dakika haberine göre, Saat 11.15 sularında Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. Hendek'teki patlama nedeniyle bölgeye sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edilirken, patlama kentin birçok ilçesinde hissedildi, vatandaşlar deprem olduğunu sanarak sokaklara fırladı. Son dakika açıklamasına göre, hayatını işçilerin sayısının 4'e yükseldiği, 97 kişinin de hastaneye kaldırıldığı öğrenilirken, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, Hendek’teki patlamaya ilişkin soruşturma başlattı. Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla olay yerine gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarda bulundu.

3.07.2020Haber
Havai fişek fabrikasındaki patlamadan son dakika gelişmeleri: Sakaryadaki patlamada 2 can kaybı...

Havai fişek fabrikasındaki patlamadan son dakika gelişmeleri: Sakarya'daki patlamada 2 can kaybı...

Havai fişek fabrikasındaki patlamadan son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Sakarya'daki patlamayla ilgili son dakika açıklaması Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi. Koca, patlamada 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 73 kişinin de yaralandığını duyurdu. Hendek'teki patlama nedeniyle bölgeye sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edilirken, kentin birçok noktasında hissedilen patlama ilk etapta deprem zannedilmişti. İşte Sakarya'daki patlamadan son dakika gelişmeleri...

3.07.2020Gündem
KPSS tercihleri ne zaman KPSS-2020/1 tercih tarihi belli oldu

KPSS tercihleri ne zaman? KPSS-2020/1 tercih tarihi belli oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) tercihlerinin ilkinin 23 Temmuz-4 Ağustos, ikincisinin 30 Aralık-7 Ocak tarihlerinde yapılabileceğini bildirdi. Bu gelişmenin ardından KPSS tercih tarihleri, memur adaylarının araştırdığı konu oldu. İşte, KPSS-2020/1 tercihleri hakkında ayrıntılar...

2.07.2020Eğitim
KPSS tercihleri ne zaman KPSS-2020/1 tercih tarihi belli oldu

KPSS tercihleri ne zaman? KPSS-2020/1 tercih tarihi belli oldu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bu yıl yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) merkezi yerleştirme takviminin güncellendiğini açıkladı. Bu gelişmenin ardından KPSS tercih tarihleri, memur adaylarının araştırdığı konu oldu. İşte, KPSS-2020/1 tercihleri hakkında ayrıntılar...

2.07.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak İşte kısa çalışma ödeneği sorgulama ekranı

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte kısa çalışma ödeneği sorgulama ekranı

Kısa çalışma ödeneğinin ne zaman yatacağı araştırılıyor. Geçtiğimiz günlerde müjdeli haberi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk vermiş ve haziran ayı ödemelerinin öne çekileceğini açıklamıştı. IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödemelerin yapılacağını da hatırlatan Bakan Selçuk ödemelerin T.C. kimlik numaralarına göre yapılacağını duyurdu. İşte kısa çalışma ödeneği ödeme tarihleri…

2.07.2020Ekonomi
Nakdi ücret desteği (ücretsiz izin ödeneği) ne zaman yatacak Bakan Selçuk açıkladı

Nakdi ücret desteği (ücretsiz izin ödeneği) ne zaman yatacak? Bakan Selçuk açıkladı

Nakdi ücret desteği ödeme tarihleri araştırılan konular arasında yer alıyor. Ücretsiz izin ödemeleri her ay belirli tarihlerde gerçekleştiriliyor. Haziran ayı ödemelerinin ne zaman yapılacağı ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı. Bakan Selçuk açıklamasında ödemelerin hangi tarihler aralığında yapılacağını duyurdu. Ödemeler T.C. kimlik numarasının son hanesine göre yapılacak. İşte detaylar...

2.07.2020Ekonomi
Son dakika... Nakdi ücret destek ödemeleri başlıyor

Son dakika... Nakdi ücret destek ödemeleri başlıyor

Son dakika... Bakan Selçuk; “Haziran ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemeleri 8 Temmuz’da ödenmeye başlıyor” açıklamasında bulundu.

2.07.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı 2020 yılında 2 bin genç kamuda göreve başladı

Son dakika... Bakan Selçuk açıkladı! 2020 yılında 2 bin genç kamuda göreve başladı

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Bugün yapacağımız 926 atama ile birlikte 2020 yılında 2 bin gencimizi kamuda göreve başlatmış olacağız" dedi.

30.06.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak Kısa çalışma ödeneği ile ilgili karar Resmi Gazetede

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği ile ilgili karar Resmi Gazete'de

Kısa çalışma ödeneğinin ne zaman yatacağı ile ilgili geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yapmıştı. Bakan Selçuk, ‘Haziran ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri öne çekildi, 29 Haziran Pazartesi'den itibaren hesaplara yatırılacak.’ dedi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 29 Haziran'da yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle kısa çalışma ödeneği süresinin bir ay uzatıldığını duyurdu. İşte resmi gazetede yayımlanan karar ve ödeme tarihleri...

30.06.2020Ekonomi
İki yılda 825 bin destek başvurusu

İki yılda 825 bin destek başvurusu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ALO 183 Sosyal Destek Hattı’na 10 Temmuz 2018-29 Nisan 2020 tarihleri arasında 825 bin 75 müracaat geldiğini belirterek, “En fazla başvuru sosyal yardım hizmeti konusunda yapılmış, bunu sırasıyla engelli hizmetleri, çocuk hizmetleri, kadın hizmetleri, aile ve toplum hizmetleri, yaşlı hizmetleri konuları izlemiştir” dedi.

30.06.2020Ekonomi
İşsizlik maaşı ne zaman ödenecek İşte işsizlik maaşı ödeme tarihi

İşsizlik maaşı ne zaman ödenecek? İşte işsizlik maaşı ödeme tarihi

İşsizlik maaşı ödeme tarihi ile ilgili Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı. Bakan Selçuk haziran ayına ilişkin işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödemelerinin erken bir tarihe alındığını duyurmuştu. Peki işsizlik maaşı ne zaman ödenecek? İşsizlik maaşı ne kadar?

29.06.2020Gündem
Son dakika... O ödemeler bugün başladı

Son dakika... O ödemeler bugün başladı

Bakan Selçuk, “Haziran ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri bugün başladı” açıklamasında bulundu.

29.06.2020Ekonomi
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dijital tehlikelere geçit vermiyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı dijital tehlikelere geçit vermiyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, son 6 aylık dönemde internet siteleri ve sosyal medyada çocukları olumsuz etkileyebilecek 587 zararlı içeriğe erişimin engellenmesini sağladıklarını bildirdi.

27.06.2020Ekonomi
Kısa çalışmada son 3 gün

Kısa çalışmada son 3 gün

Kısa çalışma ödeneğinden yararlanma koşullarını kolaylaştıran düzenleme 30 Haziran’da sona erecek. Yeni bir düzenleme ya da süre uzatımı yapılmazsa kısa çalışma ödeneği uygulamasında korona öncesi dönemin kurallarına geri dönülecek. Mayıs ayı itibarıyla 3 milyon 91 bin çalışan kısa çalışma ödeneğinden ücretini alıyor.

27.06.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak Bakan Selçuktan kısa çalışma ödeneği açıklaması

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Bakan Selçuk'tan kısa çalışma ödeneği açıklaması

Kısa çalışma ödeneği alan vatandaşlar ödeme tarihlerini araştırıyorlar. Koronavirüsle mücadele kapsamında vatandaşlara verilen bu ödeme her ayın belirli tarihlerinde gerçekleştiriliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yaptığı açıklamada ödeme tarihlerinin haziran ayında öne çekildiğini duyurdu. Peki kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? İşte merak edilen soruların yanıtları...

26.06.2020Ekonomi
Son dakika... İşsizlik ve kısa çalışmaları ödemeleri öne çekildi

Son dakika... İşsizlik ve kısa çalışmaları ödemeleri öne çekildi

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, "Haziran ayı işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri öne çekildi, 29 Haziran Pazartesi'den itibaren hesaplara yatırılacak" açıklamasında bulundu.

26.06.2020Ekonomi
YÖK ‘engelsiz üniversite’leri ödüllendirdi

YÖK ‘engelsiz üniversite’leri ödüllendirdi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Engelsiz Üniversite Ödülleri için geçen yıl 80 üniversiteden farklı kategorilerde 668 başvuru yapılmış iken bu yıl 116 yükseköğretim kurumu tarafından yapılan başvuru sayısı 841'e ulaştı. Engelsiz üniversite dediğimizde sadece mekanla ilgili düzenlemeler değil, sosyal ve kültürel faaliyetleri de içinde barındıran bir üniversite tasavvur edilmeli" dedi.

24.06.2020Eğitim
Son dakika haberler: Süper hücre İstanbulda Elini uzattı yardım istedi

Son dakika haberler: Süper hücre İstanbul'da! Elini uzattı yardım istedi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün önceki günkü uyarısının ardından dün İstanbul’u ‘süper hücre’ vurdu. Önce kentin üzerini kara bulutlar kapladı. Ardından gök gürültü sağanak başladı, bazı bölgelerde de dolu etkili oldu. Çatalca’da ve Büyükçekmece-Hadımköy bölgesinde ise hortum oluştu. Özellikle boğaz çevresindeki ilçelerde hayat felç oldu.

24.06.2020Gündem
Gençlerin ve 50 yaş üstünün istihdamı kolaylaşacak

Gençlerin ve 50 yaş üstünün istihdamı kolaylaşacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, istihdamın korunmasını hedefleyen ‘İstihdam Kalkanı’ paketinde, gençler ve 50 yaş üzerindekilerin istihdamını kolaylaştırıcı maddelerin olacağını bildirdi.

24.06.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

Koronavirüs pandemisi nedeniyle alınan istihdam önlemlerini kapsamında işten çıkarma yasağı getirilmişti. Söz konusu yasak üç ay boyunca devam etmiş ve bir süre daha uzatılmıştı. İşveren ve çalışanlar şimdi bu yasağın ne zaman kalkacağın araştırıyor. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitecek?

23.06.2020Gündem
‘2020 Engelsiz Üniversite Ödülleri’ veriliyor

‘2020 Engelsiz Üniversite Ödülleri’ veriliyor

Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) düzenlediği ‘Engelsiz Üniversite Ödülleri’  24 Haziran’da sahiplerini bulacak. Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler nedeniyle video konferans yöntemiyle ödül töreni yapılacak.

23.06.2020Eğitim
Genç istihdam artacak

Genç istihdam artacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "İstihdam Kalkanı'nda gençlerin ve 50 yaş üzerindekilerin istihdamını kolaylaştırıcı maddeler olacak. Farkındalık sağlamak için bazı teşvikler sağlayacağız" dedi.

23.06.2020Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı Bakan Selçuktan önemli açıklamalar

Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı? Bakan Selçuk'tan önemli açıklamalar

Kısa Çalışma Ödeneği ile işverenlere destek veren Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, belirtilen destek sürecinin sona ermesinin ardından yeni detaylar ile gündeme geldi. Kısa Çalışma Ödeneği kapsamında toplam 10 milyar lira civarında ödeme yaptıklarını açıklayan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3 milyon 500 bin çalışanın bu destekten yararlandığını ifade etti. Peki, Kısa Çalışma Ödeneği uzatılacak mı? İşte, milyonlarca kişinin merakla araştırdığı o konu hakkında detaylı bilgiler

23.06.2020Ekonomi
Pandemi sosyal destek başvuru sorgulama: Pandemi yardımı sonuçları nereden sorgulanır

Pandemi sosyal destek başvuru sorgulama: Pandemi yardımı sonuçları nereden sorgulanır?

Pandemi sosyal destek başvuruları devam ediyor. Vatandaşlar e-Devlet üzerinden işlemlerini tamamlayabiliyorlar. Bu yardımdan 1. faz ve 2. fazdan yararlanmayan vatandaşlar faydalanabiliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, faz 3'ün dinamik bir süreç olacağını, başlayıp bitme gibi bir durumunun olmayacağını açıkladı. Peki pandemi sosyal destek sonuçları nereden sorgulanır?

20.06.2020Gündem
Bakan Selçuk: Babalar Günü’nde huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyecek

Bakan Selçuk: Babalar Günü’nde huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyecek

AİLE, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs salgını nedeniyle Anneler Günü ve Ramazan Bayramı’nda olduğu gibi Babalar Günü’nde de huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini açıkladı.

20.06.2020Ekonomi
Kıdemde yeni takvim sonbahar

Kıdemde yeni takvim sonbahar

Kıdem tazminatını yeniden düzenleyen tamamlayıcı emeklilik sisteminde yeni takvim sonbaharı gösteriyor.

19.06.2020Ekonomi
Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı ve son açıklamalar neler

Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı ve son açıklamalar neler?

Kısa Çalışma Ödeneği normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte pek çok vatandaşın da araştırdığı konu olmaya başladı. Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı sorusuna yanıt arayan pek çok kişi, buna göre sürecin devam edip etmediğini öğrenebilecek. Peki, Kısa Çalışma Ödeneği uzatıldı mı? İşte, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un Kısa Çalışma Ödeneği hakkında yaptığı açıklamalar

18.06.2020Ekonomi
Dezavantajlı gençlere sosyal koruma kalkanı

Dezavantajlı gençlere "sosyal koruma" kalkanı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Koronavirüsle mücadele sürecinde devlet koruması altındayken reşit olarak kuruluşlarımızdan ayrılan ancak çeşitli nedenlerle henüz istihdam edilmeyen gençlerimizin durumunu önceleyerek bir çalışma yaptık" dedi.

18.06.2020Ekonomi
‘Kıdemde 10 günlük bölüm fonlarda olacak’

‘Kıdemde 10 günlük bölüm fonlarda olacak’

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kıdem tazminatında tartıştıkları modelleri anlattı.

18.06.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman kalkıyor İşten çıkarma yasağı uzadı mı

İşten çıkarma yasağı ne zaman kalkıyor? İşten çıkarma yasağı uzadı mı?

İşten çıkarma yasağı ne zaman kalkıyor? Normalleşme süreci devam ederken işten çıkarma yasağının biteceği tarih gündemde yer almaya başladı. Corona virüsü salgınında alınan önlemler kapsamında, 17 Nisan tarihinde firmalara 3 ay boyunca işten çıkarma yasağı getirilmişti. Alınan bu karar 17 Temmuz'a kadar devam edecekti. Konuyla ilgili açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi kapsamında işten çıkarma yasağının uzayacağını söyledi. İşte, ayrıntılar...

17.06.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde önemli görüşme

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde önemli görüşme

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TİSK Başkanı Özgür Burak Akkol, TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay ve HAK-İŞ Başkanı Mahmut Arslan’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

17.06.2020Ekonomi
Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: Hedeflerimizden biri,  işçimizin kazanılmış haklarının geri gitmemesi

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk: Hedeflerimizden biri, işçimizin kazanılmış haklarının geri gitmemesi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında 20.5 milyar liraya yakın nakdi destek verildiğini söyledi. Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi'ne ilişkin olarak da Bakan Selçuk devletin yüzde 1 oranında katkı sağlayacağını duyurdu.

17.06.2020Ekonomi
Bakan Selçuk: 20.5 milyar lira nakdi destek yapıldı

Bakan Selçuk: 20.5 milyar lira nakdi destek yapıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında 20.5 milyar liraya yakın nakdi destek verildiğini söyledi. Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi'ne ilişkin olarak da Bakan Selçuk devletin yüzde 1 oranında katkı sağlayacağını duyurdu.

17.06.2020Ekonomi
Son dakika... 12 ilaç daha geri ödeme listesinde

Son dakika... 12 ilaç daha geri ödeme listesinde

Bakan Selçuk; "3’ü kalp, 2’si pulmoner hipertansiyon, 2’si kan ürünü, 1’i doğuştan metabolik hastalık ilacı olmak üzere 12 ilacı daha geri ödeme listesine aldık” açıklamasında bulundu.

16.06.2020Ekonomi
Bakan Selçuk: Bingöl’de meydana gelen deprem sonrası psikosoyal destek ekiplerimiz sahada

Bakan Selçuk: Bingöl’de meydana gelen deprem sonrası psikosoyal destek ekiplerimiz sahada

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Bingöl Karlıova Kaynarpınar Köyü’nde meydana gelen depremin hemen ardından Bakanlığın harekete geçtiğini ve psikosoyal destek ekiplerinin ilk günden bu yana sahada görev yaptığını söyledi. Selçuk, Alie, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bingöl İl Müdürlüğünce sahada çalışmak üzere ilk etapta 7 ekibin görevlendirildiğini açıkladı.

16.06.2020Ekonomi
8 bin 610 ilaç geri ödeme listesinde

8 bin 610 ilaç geri ödeme listesinde

AİLE, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 6 bin 653’ü yerli, bin 957’si de ithal olmak üzere toplam 8 bin 610 ilacın geri ödeme listesinde olduğunu açıkladı. Bakan Selçuk, bu ilaçlardan 58’inin biyobenzer, 205’inin biyoteknolojik ilaç ve 738’inin de kanser tedavisinde kullanılan ilaçlar olduğunu bildirdi.

15.06.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı Bakanlıktan açıklama

Kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? Bakanlıktan açıklama

Pandemi süreci dolayısıyla pek çok iş yerinin kullandığı kısa çalışma ödeneği için uzatıldı mı soruları gündemde yer almaya devam ediyor. Haziran itibariyle normalleşme sürecine giriş yapılmasıyla birlikte kısa çalışma ödeneği hakkında yeni bir gelişme olup olmadığını merak eden pek çok vatandaş, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştiriyor. Peki, kısa çalışma ödeneği uzatıldı mı? İşte, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un o konuda yaptığı açıklamalar

15.06.2020Ekonomi
Pandemi sosyal destek başvuru sorgulama: Pandemi sosyal destek sonuçları açıklandı mı

Pandemi sosyal destek başvuru sorgulama: Pandemi sosyal destek sonuçları açıklandı mı?

Pandemi sosyal destek başvuruları e-Devlet üzerinden alınıyor. Birinci faz ve ikinci fazdan faydalanmayan vatandaşlar bu yardımı alabiliyorlar. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, faz 3'ün dinamik bir süreç olacağını, başlayıp bitme gibi bir durumunun olmayacağını açıklamıştı. İşte pandemi sosyal destek sonuçları sorgulama ekranı

15.06.2020Ekonomi
Son dakika... Başvurular başladı Hibe desteği yükseldi

Son dakika... Başvurular başladı! Hibe desteği yükseldi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kendi işini kurmak isteyen engellilere sağlanan hibe desteğini 50 bin TL'den 65 bin TL'ye çıkardıklarını, 2020 yılı 2'nci dönem hibe desteği başvurularının başladığını duyurdu.

14.06.2020Ekonomi
‘Kıdem tazminatında birden çok model var’

‘Kıdem tazminatında birden çok model var’

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, kıdem tazminatı konusunda birden çok modeli görüştüklerini söyledi.

14.06.2020Ekonomi
İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor

İşten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

Hükümet, koronavirüs salgınıyla mücadelede istihdamı korumak adına işten çıkarmaları 3 aylığına yasaklamıştı. Belirlenen sürenin sonuna gelinirken, söz konusu yasağın uzatılıp uzatılmayacağı merak konusu oldu. Peki, işten çıkarma yasağı ne zaman bitiyor?

13.06.2020Gündem
Son dakika... İşten çıkarma yasağı uzuyor

Son dakika... İşten çıkarma yasağı uzuyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Nakdi ücret desteği alan çalışan sayısı 1 milyon 358 bine ulaştı. 1 milyar 700 milyon lira kaynağı çalışanlara aktardık. Fesih kısıtını, istihdamımızı ve çalışanlarımızı korumak için bir süre daha uzatıyoruz. Bu süreçten geçerken ilave istihdam sağlayan işverenlere de 'ilave istihdam desteği' adı altında bir destek sunacağız." dedi.

13.06.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

İşte tüm yönleriyle tamamlayıcı emeklilik sistemi

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıkladı, günlerdir konuşulan tamamlayıcı emeklilik sisteminin ana hatları netleşti.

22.06.2020

Çalışan kendi emekliliğini tamamlayacak

Tamamlayıcı emeklilik sigortası ile çalışanlar sosyal güvenlik sisteminin üzerine ilave emeklilik geliri elde edecek. Çalışanın maaşından kesinti yapılacağı, işveren ve devletin de katkıda bulunacağı sistem zorunlu olacak. Sene sonuna kadar kıdem tazminatının tamamlayıcı emekliliğe entegrasyonu için formül bulunacak.

15.06.2020