MENÜ

Agi

Agi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Agi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Agi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 12.235 Agi haberi bulunmuştur.

Agi Haberleri

Bakan Pekcan: Türkiye ekonomisinin olumlu seyri göstergelere de yansıyor

Bakan Pekcan: Türkiye ekonomisinin olumlu seyri göstergelere de yansıyor

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ihracatına artması için şahıs firmalarının da ihracat desteklerinden yararlanmasının gündeme geleceğini belirtti.

18.02.2020Ekonomi
İngiltere ve Türkiye arasındaki ticaret harika bir potansiyele sahip

'İngiltere ve Türkiye arasındaki ticaret harika bir potansiyele sahip'

Birleşik Krallık Dış Ticaret Bakanlığı İhracat Bölümü Genel Direktörü John Mahon, İngiltere'nin ticaret kanallarını açmak ve genişletmek istediğini belirterek, "Türkiye, bu misyonu hedeflediğimiz ülkelerden birisi. İşlerimizi daha iyi bir hale getirmek için çalışacağız." dedi.

18.02.2020Teknoloji
Yerli otomobile talibiz

Yerli otomobile talibiz

Axa CEO’su Yavuz Ölken, Türkiye’nin gelişimine katkı sağlayacak olan yerli otomobil projesini yakından takip ettiklerini belirterek, “Bu önemli yatırımın öncelikle inşaat döneminden işletme dönemine kadar tüm risklere karşı teminat altına alınması gerekiyor. Bu aşamada sigorta çözüm ortağı olarak yer almaya hazırız” dedi.

17.02.2020Ekonomi
Milli kayakçı, Slovenyada teleferikten düşen çocuğu kurtardı

Milli kayakçı, Slovenya'da teleferikten düşen çocuğu kurtardı

Milli kayakçı Sıla Kara (19), Slovenya'da düzenlenen yarışmada final öncesi bindiği teleferikte düşmek üzere olan 12 yaşındaki Slovenyalı çocuğu, son anda kayaklarını uzatarak kurtardı. Krvavec halkı tarafından 'kahraman' ilan edilerek madalya ile ödüllendirilen milli sporcu Kara, "Ben insanlık görevimi yaptım" dedi.

15.02.2020Diğer
Milli kayakçı yarışma için gittiği Slovenyada kahraman oldu

Milli kayakçı yarışma için gittiği Slovenya'da kahraman oldu!

Milli kayakçı Sıla Kara, Slovenya'da düzenlenen yarışmada final öncesi bindiği teleferikte düşmek üzere olan 12 yaşındaki Sloven çocuğu, son anda kayaklarını uzatarak kurtardı. Krvavec halkı tarafından 'kahraman' ilan edilerek madalya ile ödüllendirilen 19 yaşındaki milli sporcu Kara, "Ben insanlık görevimi yaptım" dedi.

15.02.2020Gündem
Türk-Alman İş ve Eğitim Enstitüsü’yle kültür-sanat turu

Türk-Alman İş ve Eğitim Enstitüsü’yle kültür-sanat turu

Kunsthalle Mannheim (Mannheim Sanat Müzesi) ile Türk-Alman İş ve Eğitim Enstitüsü, bir şehir turu düzenledi. Mannheim’lı heykeltraş Gustav Seitz’ın (1906–1969) yapıtlarının sergilendiği Kunsthalle’de başlayan etkinlikte katılımcılar, serginin başlığına atıfla ‘beden ve ruh’ üzerine fikir yürüttükleri sanatsal buluşmanın ardından Mannheim’da Türkiye’den Almanya’ya göç edenler için özel bir anlama sahip yerleri gezdiler.

13.02.2020Avrupa
Facebook, yabancı sahte hesapları kapattı

Facebook, yabancı sahte hesapları kapattı

Facebook, Rusya, İran, Vietnam ve Myanmar merkezli bazı Facebook ve Instagram hesaplarını, "koordineli sahte davranış" gösterdiği gerekçesiyle platformlarından kaldırdı.

13.02.2020Teknoloji
Mercedes-Benz Türke Yeni Kurumsal İletişim Müdürü

Mercedes-Benz Türk'e Yeni Kurumsal İletişim Müdürü

Mercedes-Benz Türk Kurumsal İletişim Müdürlüğü görevine Şubat 2020 itibariyle Miray Kutlu atandı. Miray Kutlu Demirel, görevi Mercedes-Benz Otomotiv A.Ş. Bayi Ağı Yönetimi Müdürlüğü görevine atanan Ezgi Yıldız Kefeli’den devralıyor.

12.02.2020Teknoloji
Turkcell ve Huawei, 1 Milyon adet Huawei Mobil Servis destekli telefon satmayı hedefliyor

Turkcell ve Huawei, 1 Milyon adet Huawei Mobil Servis destekli telefon satmayı hedefliyor

Huawei ve Turkcell, 12 Şubat 2020 tarihinde Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Huawei Tüketici Elektroniği Grubu Global Başkan Yardımcısı Wang Yanmin ve Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang’ın katılımıyla Mobil Ekosistem Stratejik İş Birliği Basın Toplantısı gerçekleştirdi.

12.02.2020Teknoloji
Bakan Selçuk: EBA ile eşit öğrenme ve öğretme imkânı sağladık

Bakan Selçuk: EBA ile eşit öğrenme ve öğretme imkânı sağladık

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘Yenilenen Eğitim Bilişim Ağı (EBA)’ ile eğitimde fırsat eşitliğini sağlayacaklarını söyledi. Selçuk, "Türkiye’nin her yerinde yaşayan öğrenci ve öğretmenlerimize eşit öğrenme ve öğretme imkânı sağladık. Artık şehrin ortasındaki okul da dağın ardındaki okul da bizim için bir adım uzaklıkta” dedi.

10.02.2020Eğitim
Samsung ve Niio Art, görsel sanatları tanıtacağı dijital sanat yarışması başlattı

Samsung ve Niio Art, görsel sanatları tanıtacağı dijital sanat yarışması başlattı

Tüm dünyadan sanatçılara açık olan Samsung Wall x Niio Sanat Ödülleri yarışmasında kazananların eserleri, Samsung’un The Wall televizyonunun ekranında ve uluslararası çapta sergilenecek. Birinci olan eserin sahibine ise 15.000 dolar nakit ödül verilecek.

10.02.2020Teknoloji
Bakan Selçuk, yenilenen eğitim bilişim ağının detaylarını anlattı

Bakan Selçuk, yenilenen eğitim bilişim ağının detaylarını anlattı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk dün ‘yarını bekleyin’ diyerek duyurduğu 'Yenilenen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve Akademik Destek' Tanıtım Programı'nda konuştu.

10.02.2020Haber
Adalet Bakanı Gülden yargı reformu açıklaması

Adalet Bakanı Gül'den yargı reformu açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yargı Reformu Stratejisi'ndeki yeniliklerle infaz usullerini geliştirmeyi, güncel teknolojileri de sisteme entegre etmeyi amaçladıklarını kaydetti. Bakan Gül, "Şiddet içermeyen bazı suçlardan hükümlü olan yaşlı, hamile ve çocukların cezalarını, elektronik izleme merkezi aracılığıyla evde çekmesi alternatifi üzerinde duruyoruz. Hükümlü ve tutukluların yakınlarıyla görüntülü görüşmesi, elektronik dilekçe gibi yeni uygulama modelleri de çalışma gündemimizde yer almaktadır" dedi.

10.02.2020Gündem
Bakan Selçuk ‘yarını bekleyin’ diye duyurmuştu İşte yenilenen eğitim bilişim ağının detayları…

Bakan Selçuk ‘yarını bekleyin’ diye duyurmuştu! İşte yenilenen eğitim bilişim ağının detayları…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk dün ‘yarını bekleyin’ diyerek duyurduğu 'Yenilenen Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ve Akademik Destek' Tanıtım Programı'nda konuştu. Bakan Selçuk yeni bilişim ağı ile ilgili yaptığı konuşmasında 'Her bir öğrencimize, bütün operatörlerden aylık 3 GB ücretsiz erişim imkanı var. Her bir öğrencimiz, Türkiye’nin her yerinden; telefon çeksin yeter. Bu anlamda bir erişme ve ulaşma imkanı var. Bunu pilot çalışmalarda denedik' dedi.

10.02.2020Gündem
PTT Kargo Takip ve PTT Barkod Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır

PTT Kargo Takip ve PTT Barkod Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Dünya Posta İdareleri arasında ilk on şirket içerisinde yer alan; hızlı, güvenli ve tam zamanında hizmet sunmayı misyon haline getiren PTT, Türkiye’nin en köklü kurumlar arasında yer alıyor. Bünyesine posta hizmetlerinin yanında bankacılık hizmetlerini ekleyen kurum, günümüz teknolojisine hızla ayak uydurmayı başarıyor. Gönderileri için PTT’yi seçen vatandaşlar, kurumun sunduğu PTT barkod sorgulama ve PTT kargo takip sayfaları üzerinden kargonun durumunu öğrenebilirler. Peki, PTT Kargo Takip ekranında sorgulama nasıl yapılabilir? Kimler bu hizmetten yararlanabilir? Kargo Takip hizmetiyle hangi bilgiler öğrenilebilir? İşte, PTT Kargo Takip ve barkod sorgulama işlemine dair merak edilen bütün detaylar…

7.02.2020Gündem
Twitter ilk kez bir çeyrekte 1 milyar dolar gelir elde etti

Twitter ilk kez bir çeyrekte 1 milyar dolar gelir elde etti

Şirketin geçen yılın 4'üncü çeyreğinde elde ettiği gelir, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 11 artışla 1,01 milyar dolara ulaştı.

7.02.2020Ekonomi
Yayıncılar Kooperatifi şimdi de Diyarbakır’da

Yayıncılar Kooperatifi şimdi de Diyarbakır’da

Yayıncılığın sorunlarını ortak çabayla aşma doğrultusunda kurulan Yayıncılar Kooperatifi, Kadıköy’de açtığı ilk temsilcilikten sonra ikinci kitabevini Diyarbakır’da açıyor.

6.02.2020Kitap Sanat
Eski HSYK üyesi Ahmet Kayaya FETÖden 12 yıl hapis

Eski HSYK üyesi Ahmet Kaya'ya FETÖ'den 12 yıl hapis

Eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyesi Ahmet Kaya, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

5.02.2020Gündem
AGİ ne kadar 2020 Asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu

AGİ ne kadar 2020? Asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu?

Asgari ücret, 2020 yılında 15,03 oranında artış gösterdi. 1 Şubat tarihi itibariyle hesaplara yatırılmaya başlanan zamlı maaşlar, 2020 AGİ tutarını da içerisinde barındırdı. Evli, çocuklu, eşi çalışan ya da çalışmayan kişilerin farklı tutarlarda alacağı AGİ ücreti, 2020 yılının şubat ayı itibariyle maaşlarda görüntülenebilecek. Peki, AGİ ne kadar oldu? İşte, 2020 yılının asgari ücret zam miktarı ve medeni duruma, çocuk sayısına göre kimin ne kadar maaş alacağı hakkında detaylı bilgiler

4.02.2020Ekonomi
Türkiye, İngiliz yatırımları için 14 ülkenin merkezi oluyor

Türkiye, İngiliz yatırımları için 14 ülkenin merkezi oluyor

Türkiye'de İngiliz Ticaret Odası Başkanı Chris Gaunt "Türkiye ve İstanbul, Doğu Avrupa ve Orta Asya Ağı içerisinde yer alan 14 ülkenin merkezi olacak. Türk şirketleri ile İngiliz şirketlerin bu 14 ülkeye erişmesini sağlamak için çalışacağız" dedi.

4.02.2020Ekonomi
Microsoft, hatasını bulana 200 bin TL ödül verecek

Microsoft, hatasını bulana 200 bin TL ödül verecek

Microsoft, Xbox konsolu için bir ödül sistemi başlattı. Şirket, oyuncuları ve güvenlik araştırmacılarını Xbox Live Ağı ve servisindeki açıkları bulana büyük bir para ödülü sunulacağını açıkladı.

3.02.2020Teknoloji
Güneş şehri Paris

Güneş şehri Paris

Fransa’nın başkenti ve dünyanın en gözde turizm merkezlerinden biri olan Paris, önemli tarihî olaylara sahne olan meydanları, kafeleri, mutfak kültürü ve sanatçılara ilham veren sokaklarıyla rüyaları süsleyecek güzellikte bir şehir.

AGİ 2020 ne kadar oldu 2020 AGİ hesaplama tablosu

AGİ 2020 ne kadar oldu? 2020 AGİ hesaplama tablosu!

Asgari Geçim İndirimi (AGİ) olarak bilinen ve net maaşların üzerine eklenerek hesaplanan 2020 AGİ ücreti, özel sektörde maaşların yatmaya başladığı 1 Şubat tarihine girilmesiyle birlikte çalışanların merakla araştırdığı konu olmaya başladı. Peki, 2020 AGİ hesaplama tablosuna göre bekar, evli, çocuklu ve eşi çalışan kişilerin alacağı AGİ ne kadar olacak? İşte, 2020 AGİ hesaplama tablosu hakkında detaylı bilgiler

1.02.2020Ekonomi
Son dakika haberi... Irakta ABD askerlerinin kaldığı üssün yakınlarına saldırı

Son dakika haberi... Irak'ta ABD askerlerinin kaldığı üssün yakınlarına saldırı

Irak'ın Musul kentinde, ABD askerlerinin kaldığı Kayyara Üssü yakınlarına havan topu saldırısı düzenlendi.

31.01.2020Dünya
Asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu İlk asgari ücret hesaplara yatıyor

Asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu? İlk asgari ücret hesaplara yatıyor

2020 asgari ücret zam oranı aralık ayının son günlerinde belli olmuştu. Alacakları net asgari ücret tutarı hakkında bilgi edinmek isteyen çalışanlar, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Asgari ücret tutarı içerisine dahil edilecek olan AGİ, kişinin evli, çocuklu ya da eşinin çalışıp çalışmaması durumuna göre değişiklik gösterecek. Peki, asgari ücret 2020 yılında ne kadar oldu? İşte, asgari ücret tutarı hakkında merak edilen bazı bilgiler

31.01.2020Ekonomi
AnadoluJet yeni yurt dışı uçuşları ile dünyaya açılıyor

AnadoluJet yeni yurt dışı uçuşları ile dünyaya açılıyor

Türk Hava Yolları’nın düşük maliyetli havayolu markası AnadoluJet, 29 Mart tarihi itibarıyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan başlatacağı yeni uçuşları ile dünyaya açılıyor. Kurulduğu 2008 yılından bu yana, Türkiye’deki havalimanlarında 100 milyonun üzerinde misafirine hizmet veren AnadoluJet yeni uçuş ağı ile hizmet kalitesini sınırların dışına taşıyacak.

Van’da 7,2’lik depremin hangi fayları tetiklediğini araştırıyorlar

Van’da 7,2’lik depremin hangi fayları tetiklediğini araştırıyorlar

BOĞAZİÇİ Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Pınar ile Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Jeofizik Mühendisliği Bölümü Yer Fiziği Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mustafa Toker, 2 yıl boyunca, 2011 yılında meydana gelen Van depreminde açığa çıkan enerjinin hangi bölgelere transfer edildiğini ve bölgede hangi fayları tetiklediğini araştırdı. Doç. Dr. Toker, Van depreminin, Erciş ilçesinin açıklarını ve Erçek Gölü’nün kuzeyi ile kuzey batısına yönelik stres transfer yaptığını söyledi.

31.01.2020Gündem
SunExpressin yeni üst yöneticisi Max Kownatzki oldu

SunExpress'in yeni üst yöneticisi Max Kownatzki oldu

Türk Hava Yolları ve Lufthansa'nın ortak kuruluşu SunExpress'in yeni üst yöneticisi (CEO) Dr. Max Kownatzki oldu.

30.01.2020Ekonomi
Alman KOBİ’lerine THY avantajı

Alman KOBİ’lerine THY avantajı

27 Ocak’ta Almanya başkenti Berlin’de düzenlenen Alman Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Birliği (BVMW) Genel Kurulu, birçok girişimci, siyasi lider, CEO ve alanlarında önde gelen ismi bir araya getirdi.

30.01.2020Ekonomi
THY’den, Alman KOBİ’lere özel avantaj

THY’den, Alman KOBİ’lere özel avantaj

Alman Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Birliği (BVMW) Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, “1960 yılından beri Almanya’ya uçmaktayız. BVMW ile sağladığımız bu değerli işbirliği kapsamında THY olarak Alman KOBİ’lerinin önemli bir partneri olmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

29.01.2020Avrupa
THY, Alman KOBİ’lerinin önemli partneri

THY, Alman KOBİ’lerinin önemli partneri

Alman Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Birliği (BVMW) Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, 1960 yılından beri Almanya'ya uçmaktayız. BVMW ile sağladığımız bu değerli iş birliği kapsamında THY olarak Alman KOBİ'lerinin önemli bir partneri olmaktan memnuniyet duyuyoruz dedi.

29.01.2020Ekonomi
Vanda, 250 iş makinesi ve 1000 görevli ile kardan kapanan yollar açıldı

Van'da, 250 iş makinesi ve 1000 görevli ile kardan kapanan yollar açıldı

VAN'da kar yağışının ardından kapanan mahalle ve mezra yollarının tamamı, ulaşıma açıldı. Büyükşehir Belediyesi'nce 250 iş makinesi ve 1000 kişilik personel ile yürütülen çalışmalarda, kent merkezinde 2 bin 250 kamyon seferiyle 36 bin metreküp kar yağını, şehir dışına taşındı.

28.01.2020Gündem
AGİ nasıl hesaplanır 2020 AGİ tablosu brüt ve net asgari ücretler

AGİ nasıl hesaplanır? 2020 AGİ tablosu brüt ve net asgari ücretler

Asgari ücretin belirlenmesinden sonra, Asgari Geçim İndirimi (AGİ) de belli oldu. Bunun üzerine çalışan vatandaşlar AGİ hesaplamalarının nasıl yapılacağını merak ediyorlar. 2020 AGİ tutarları tablosu resmi kaynaklar tarafından duyuruldu. Buna göre en düşük AGİ ödemesi 220,73 tl oldu. Asgari ücretin belirlenmesi sonrası, asgari ücret üzerinden belirlenen diğer ödemeler de açıklandı. AGİ de vatandaşların en çok cevabını aradığı sorular arasında. Buna göre 2020 yılında alınabilecek en düşük AGİ 220,73 lira oldu. İşte detaylı AGİ tablosu ve AGİ nasıl hesaplanır sorusunun cevabı

28.01.2020Ekonomi
Asgari ücret zammı ve 2020 AGİ ne kadar Asgari Geçim İndirimi nasıl hesaplanır

Asgari ücret zammı ve 2020 AGİ ne kadar? Asgari Geçim İndirimi nasıl hesaplanır?

Asgari Ücret Komisyonu'nun gerçekleştirdiği görüşmeler çerçevesinde 2020 asgari ücret zammı belli oldu. Yılın ilk maaşını alacak olan vatandaşlar asgari ücret ne kadar sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Asgari Geçim İndirimi (AGİ) ve asgari ücret hakkında bilgi edinmek isteyenler 2020 AGİ tablosunu sorguluyor. Peki, asgari ücret ve AGİ ne kadar 2020? Asgari Geçim İndirimi nasıl hesaplanır? İşte, brüt ve net asgari ücret rakamı ve AGi hesaplaması hakkında ayrıntılar.

27.01.2020Ekonomi
Her telefonda olması gereken deprem uygulamaları

Her telefonda olması gereken deprem uygulamaları

Deprem olasılığını birkaç dakika önceden hissettirebilen, acil durumlarda yakınlarınıza kısa mesaj göndererek iyi olduğunuzu haber veren ve yerinizi bildiren, internetsiz ortamlarda iletişim kurduran uygulamalar hızla artıyor. Bunlardan en az birini indirip, olası felaketlerin üstesinden gelebilirsiniz.

27.01.2020Teknoloji
Son dakika ABD Büyükelçiliğine füze İsabet aldı

Son dakika! ABD Büyükelçiliğine füze! İsabet aldı

Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi, hükümet binalarının bulunduğu korunaklı Yeşil Bölge'ye atılan füzelerin ABD'nin Bağdat Büyükelçiliğine isabet ettiğini açıkladı.

26.01.2020Dünya
Artık ‘gün’e değil ‘lokal’e gidiyorlar

Artık ‘gün’e değil ‘lokal’e gidiyorlar

1 Lokal, gençler ve kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak bölgesel kalkınmayı destekleyen bir girişim. Yola çıkış öyküsünü, neler yaptıklarını, hedeflerini kurucusu İnci Özkul’dan dinledik.

26.01.2020Hürriyet Pazar
Yürüyerek keşfedeceğiniz şehirler

Yürüyerek keşfedeceğiniz şehirler

Seyahat ederken, bazı yerlerde arabaların yasak olduğu ya da sınırlandığı noktalar elbette vardır. Macera ve seyahat sitesi Insider’ın yaptığı araştırmaya göre yürüyerek, bisikletle ya da sadece tekneyle gezilen belli başlı şehirler bulunuyor. Örneğin, arabaların dolaşmasına izin verilmeyen ve sadece yürüyerek ya da teknelerle keşfedilmeyi bekleyen Venedik gibi…

24.01.2020Seyahat
2020 AGİ tablosu AGİ ne kadar oldu

2020 AGİ tablosu! AGİ ne kadar oldu?

AGİ ne kadar oldu sorusu 2020 yılının ilk zamlı maaşlarını alacak olan vatandaşların araştırdığı konu olmaya başladı. 2020 yılının AGİ tablosu aracılığıyla evli, bekar ya da çocuklu kişilerin ne kadar AGİ alabileceğini öğrenmek isteyen vatandaşlar, internet üzerinden 2020 AGİ tablosu aracılığıyla bilgi edinebilecek. İşte, medeni durum ya da çocuk sayısına göre değişen 2020 AGİ tutarları hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz 2020 AGİ tablosu hakkında bazı bilgiler

23.01.2020Ekonomi
YÖK 5 üniversiteyi daha ihtisaslaşma kapsamına aldı

YÖK 5 üniversiteyi daha ihtisaslaşma kapsamına aldı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler Projesi kapsamındaki 10 üniversitemize, aynı kriterlerle değerlendirmeye alınarak seçilen Yozgat Bozok, Kırklareli, Hitit, Bartın, Artvin Çoruh üniversiteleri olmak üzere beş üniversitemiz daha katıldı" dedi.

23.01.2020Eğitim
Başkonsolos Terzioğlu’ndan DTI’ye ziyaret

Başkonsolos Terzioğlu’ndan DTI’ye ziyaret

Karlsruhe Başkonsolosu Banu Terzioğlu, Türk-Alman İş ve Eğitim Enstitüsü’nün (DTI) Mannheim’da şehir merkezindeki bürosunu ziyaret etti.

23.01.2020Avrupa
AÜ Rektörü Çomaklı FETÖnün tavşan aday taktiğini anlattı

AÜ Rektörü Çomaklı FETÖ'nün 'tavşan aday' taktiğini anlattı

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensuplarının kendi belirledikleri "tavşan adayları" devlete entegre etmek için çalışma yaptığını, benzer puanı alan deşifre olmamış örgüt üyelerinin aynı kuruma başvurduğunu, birinin elenmesi halinde diğerinin devlete sızmasının hedeflendiğini belirtti.

22.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Afyonkarahisar mutfağıyla markalaştı

UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı’na katılan Afyonkarahisar’ın çok kültürlü mutfağındaki yöresel yemekleri keşfettim.

9.02.2020

65 yaş üzerine 671.5 lira aylık

65 yaşını doldurup da herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olmayan, aylık geliri de 701 liranın altında olanlara ödenen yaşlılık aylıkları arttı. Bu haktan yararlananlar ocak ayından itibaren her ay 671.5 lira alacak. Maaşlar temmuz ayında yeniden zamlanacak.

30.01.2020

İmamoğlu yanlış zamanda yanlış yerde

SOSYAL medyada görünce önce inanamadım.

29.01.2020