EKSTRA
MENÜ

Japon

Japon haberleri sayfasında güncel ve son dakika Japon hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 28.563 Japon haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Japon Haberleri

Ashleigh Barty, Indian Wellsten çekildi

Ashleigh Barty, Indian Wells'ten çekildi

Tek kadınlarda dünya 1 numarası Avustralyalı tenisçi Ashleigh Barty, gelecek hafta başlayacak Indian Wells Turnuvası'ndan çekildi.

28.09.2021Tenis
GRAFİK | Yeni dünyanın teknolojik soğuk savaşı ABD mi önde Çin mi

GRAFİK | Yeni dünyanın teknolojik soğuk savaşı! ABD mi önde Çin mi?

Çin ve ABD arasındaki gerilim her geçen gün tırmanarak büyüyor. İki ülkenin askeri, iktisadi geriliminin kilit noktasında ise teknoloji rekabeti var. Bir tarafta, Tesla, Apple, Amazon ve Facebook ile küresel bir lider olduğu iddiasını taşıyan ABD, diğer tarafta ise Zeekr, Huawai, Alibaba ve TikTok ile bu liderliğe ağır darbeler indiren Çin var. Artan rekabet akıllara "Yeni bir soğuk savaşın içinde miyiz?" sorusunu getiriyor. Bu rekabette gelinen noktayı anlamak için 2014-2020 arasındaki verilere bakmak yetiyor

27.09.2021Teknoloji
Prenses Mako önce kraliyeti şimdi de parayı elinin tersiyle itti

Prenses Mako önce kraliyeti şimdi de parayı elinin tersiyle itti

Üniversiteden sınıf arkadaşına aşık olup onunla evlenmek için kraliyet statüsünden vazgeçen Japon Prenses Mako, şimdi de kraliyetten kendisine yapılması gereken 1.35 milyon dolarlık ödemeyi almayacak.

27.09.2021Dünya
Steve Jobs olamadı çünkü... Kıymeti bilinmemiş bir dahi Clive Sinclair

Steve Jobs olamadı çünkü... Kıymeti bilinmemiş bir dahi Clive Sinclair

20'nci yüzyılın en üstün zekâlı insanlarından biri, geçtiğimiz günlerde sessiz sedasız aramızdan ayrıldı. Birkaç hamleyi doğru yapsa bugün teknoloji denince akla ilk gelecek isimlerden biri olabilecek Sör Clive Sinclair'i biraz daha yakından tanımak istemez misiniz?

26.09.2021Dünya
Tanrıların Dağı Nemrut’ta günü hem batırdık hem doğurduk...

Tanrıların Dağı Nemrut’ta günü hem batırdık hem doğurduk...

Adıyaman’ın Kâhta ilçesindeki Nemrut Milli Parkı; zirvesindeki heykelleri, insan eliyle yapılmış tümülüsü, hâlâ kayıp olan I. Antiochos’un mezarıyla sırlarla dolu bir yer...

26.09.2021Seyahat
Erik soslu çıtır ördek, yılanbalıklı suşi, kızarmış ananas...

Erik soslu çıtır ördek, yılanbalıklı suşi, kızarmış ananas...

Gümüşsuyu’nda açılan Ginza’nın menüsünde Uzakdoğu lezzetlerini tanıyanları da, duruma yeni ısınanları da mutlu edecek yemekler var. Geceye DJ performansıyla devam eden mekân, mutfağında Japon şef görebildiğimiz birkaç Uzakdoğu restoranından biri.

25.09.2021Lezzetli Hayat
Stellantis ve Port Yarımca’dan işbirliği

Stellantis ve Port Yarımca’dan işbirliği

OYAK Grubu şirketlerinden OYAK Denizcilik ve Liman İşletmeleri A.Ş.’nin Japon NYK Grubu ortaklığıyla hayata geçirdiği Port Yarımca, otomotiv sektörü için kritik öneme sahip bir işbirliğine imza attı.

25.09.2021Ekonomi
HackIstanbul siber kahramanlar yetiştirecek

HackIstanbul siber kahramanlar yetiştirecek

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında düzenledikleri "HackIstanbul" etkinliği ile siber kahramanlar yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

24.09.2021Ekonomi
Akvaryum Balık Türleri Ve Özellikleri Nelerdir En Dayanaklı Akvaryum Balığı Hangisidir, Evde Hangi Balıklar Beslenir

Akvaryum Balık Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? En Dayanaklı Akvaryum Balığı Hangisidir, Evde Hangi Balıklar Beslenir?

Evlerde, iş yerlerinde ve çeşitli mekanlarda hem görsellik hem de insanlara huzur veren bir görüntü sunması sebebiyle akvaryumda balık besleme pek çok insan tarafından tercih edilen bir hobi olmaktadır. Balık besleme işi kedi ve köpek gibi evcil hayvanları beslemeye göre daha az maliyetli olmaktadır. Akvaryumda balık beslemek zevkli bir uğraş olsa da dikkat edilmesi gereken birtakım püf noktaları bulunmaktadır. Bu püf noktaların başında akvaryum içindeki havanın temiz olması gelmektedir. Bunu iyi çalışan bir havalandırma sistemi ve yem düzenine dikkat etmek izlemektedir. Peki, akvaryum balık türleri ve özellikleri nelerdir? En dayanıklı akvaryum balığı hangisi olmaktadır? Evde hangi balıklar beslenir? İşte, evde akvaryumda balık beslemek isteyenler için gerekli olan detaylar.

24.09.2021Araştırma
Cins Kedi Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir Kaç Çeşit Kedi Irkı Vardır

Cins Kedi Türleri Ve Çeşitleri Nelerdir? Kaç Çeşit Kedi Irkı Vardır?

Hayvanların her biri ayrı ayrı isme sahiptir. Bu isimleri hayvan türlerine göre alırlar. Türlerinden de kendi içlerinde cinslere ayrılırlar. Evci hayvanlara tıpkı insanlar gibi özel isimler verilse de genel olarak cins ve tür isimleri ile adlandırılırlar. Kediler hem sokak hem de evcil olan hayvanlardır. Kediler hakkında en çok merak edilen soru ise kaç çeşit ırkı vardır? Cins kedi türleri nelerdir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Geyik Türleri Ve Cinsler Nelerdir Geyik Ve Ceylan Türleri Aynı Mı Geyiklerin Özellikleri..

Geyik Türleri Ve Cinsler Nelerdir? Geyik Ve Ceylan Türleri Aynı Mı? Geyiklerin Özellikleri..

Doğada bulunan hayvanlar arasında en çok sevilenlerin başında geyikler gelmektedir. Birçok kişi geyikler ile ceylanları aynı türden görmektedirler. Tabi bunun doğru olup olmadığı sıklıkla merak edilmektedir. Geyik türleri ve cinsler nelerdir? Geyik ve ceylan türleri aynı mı? Geyiklerin özellikleri nelerdir detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Japon Balığı Türlerive Özellikleri Nelerdir Dişi Japon Balığı Nasıl Belli Olur, Sahibini Tanır Mı

Japon Balığı Türlerive Özellikleri Nelerdir? Dişi Japon Balığı Nasıl Belli Olur, Sahibini Tanır Mı?

Japon balığı; balık besleyen kişilerin en fazla tercih ettiği balık çeşitleri içerisinde yer almaktadır. Japon balıkları hem görünümleri hem de özellikleriyle çok sevimli canlılardır. Sazangiller familyasına ait olan Japon balıklarının pek çok çeşidi soğuk suda yaşar. Peki Japon balığı türleri ve özellikleri nelerdir? Dişi japon balığı nasıl belli olur, sahibini tanır mı detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
Lepistes Türleri Ve Özellikleri Nelerdir Kaç Çeşit Lepistes Vardır Lepistes Balığı Nasıl Bakılır

Lepistes Türleri Ve Özellikleri Nelerdir? Kaç Çeşit Lepistes Vardır? Lepistes Balığı Nasıl Bakılır?

İnsanların bakmaktan hoşlandıkları en önemli balıkların başında lepistes balığı gelmektedir. İlgi çekici özelliklere sahip olan lepistes balığının bakılması da son derece keyiflidir. Lepistes balığının farklı renklerini bulmakta mümkündür. Sizler için Lepistes türleri ve özellikleri nelerdir? Kaç çeşit lepistes vardır? Lepistes balığı nasıl bakılır detayları ile derledik.

24.09.2021Araştırma
‘Duran bir şey var bende, ağaç gibi’

‘Duran bir şey var bende, ağaç gibi’

Selçuk Demirel’in çağrışımlarla yüklü çoksesli çizgi dünyası bu kez ağaçlar üzerinden konuşuyor bizimle. Kitap ve sergi olarak aynı anda sanatseverlerle buluşan ‘Bir Ağacın Altında’da sanatçı, insan-doğa ilişkisinin rahatlatıcı, meditatif ve korunaklı yönüne, diğer yandan da insanın çevresiyle ilişkisindeki yalnızlığa ve kendini izole etme isteğine dikkat çekiyor.

24.09.2021Kitap Sanat
Japonya Merkez Bankası para politikasını değiştirmedi

Japonya Merkez Bankası para politikasını değiştirmedi

Politika faizini değiştirmeyerek yüzde eksi 0,1'de bırakan banka, sınırsız miktarda devlet tahvili, yıllık 12 trilyon yen borsa yatırım fonları ve yıllık 180 milyar yen Japon gayrimenkul yatırım fonları alımına devam edeceğini duyurdu. Banka haziran ayında duyurduğu İklim Değişikliğiyle Mücadele Fon Programı’nın da detaylarını açıkladı.

22.09.2021Ekonomi
Hondadan Japonyada bir ilk

Honda'dan Japonya'da bir ilk

Honda Motor'un Japonya içinde çevrim araç satışı yapacağı, bu satış şeklinin Japonya'da bir ilk olacağı bildirildi.

22.09.2021Ekonomi
Kendoku nasıl oynanır, oyunun kuralları nelerdir 4 işlem oyunu oynanışı..

Kendoku nasıl oynanır, oyunun kuralları nelerdir? 4 işlem oyunu oynanışı..

Büyük küçük her yaştan insana hitap eden birbirinden oldukça farklı özelliklere sahip olan çok sayıda bulmaca ve akıl oyunları bulunmaktadır. Kendoku olarak adlandırılan oyunda bunlardan bir tanesi olarak ele alınabilmektedir. Kendoku oyunu özellikle çocukların farklı bakış açılarını geliştirmek adına tasarlanan bir oyun olmaktadır. Oyun sırasında oyuncu yapabileceği her hamle için mantıklı davranması gerekmektedir. Kendoku olarak bilinen bu oyunun farklı isimleri de bulunmaktadır. Bu isimler arasında Kenken, Calcudoku ve Mathdoku sayılabilmektedir. Peki, Kendoku oyunu nasıl oynanır, oyunun kuralları nelerdir? Dört işlem oyununun oynanışı nasıl olmaktadır tüm detayları ile derledik.

22.09.2021Pratik Bilgiler
Altın fiyatlarında rota yeniden oluşturulacak Kader günü yarın

Altın fiyatlarında rota yeniden oluşturulacak! Kader günü yarın

Piyasalar günlerdir Fed'e kilitlenmiş durumdayken, yeni endişe Çinli dev emlak geliştirme şirketi 'Evergrande' oldu. Altın fiyatlarının rotasının, Fed'in vereceği mesajlar sonrası yeniden oluşturulması bekleniyor. Gözler ise, yarın açıklanacak olan Fed'in para politikasına ilişkin ip uçlarında olacak. Işık Menkul Genel Müdür Yardımcısı Cumhur Örnek, Tuncay Turşucu Araştırma ve Danışmanlık Kurucusu Tuncay Turşucu ve Inveo Portföy Fon Yönetim Müdürü Eral Karayazıcı altın fiyatları üzerindeki gelişmeleri ve olası beklentilerini hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

21.09.2021Ekonomi
İkisi de 107 yaşında... Guinness Rekorlar Kitabına girdiler

İkisi de 107 yaşında... Guinness Rekorlar Kitabı'na girdiler

İnsan ömrünün en uzun olduğu ülkelerin başında gelen Japonya'da 107 yaşındaki ikiz kardeşler Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeye hak kazandı. İkiz kız kardeşler bir bakımevinde yaşamaya devam ediyor.

21.09.2021Dünya
12 Kasım hangi burç ve burcu ne 12 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

12 Kasım hangi burç ve burcu ne? 12 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

12 Kasım tarihinde doğan kişilerin en belirgin özelliklerinden birisi de tam bir savaşçı ruha sahip olmalarıdır. Her zaman her şey için savaşmaya hazırdırlar. Bu özellikleri sayesinde de hep güçlü olan taraf onlar olur. Azimli kişilikleri, onları daha planlı ve çalışkan olmaya teşvik eder. 12 Kasım hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

20.09.2021Burçlar
1 Aralık hangi burç ve burcu ne 1 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

1 Aralık hangi burç ve burcu ne? 1 Aralık tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Gökyüzü, ay, güneş yıldızlar ve tüm gökyüzü her zaman için insanların ilgisini çekmiştir. Bu gizemli alanın konusu Astrolojinin konusudur. Astroloji, gökyüzü olay ve durumları ile ilgili inceleme ve hesaplamalar yaparken insan mizaç ve davranışları üzerindeki etkilerini ele alır. İşte ilgiyle okuyacağınız 1 Aralık hangi burç, yükseleni nedir, 1 Aralık günü doğan yabancı futbolcular, 1 Aralıkta dünyada meydana gelmiş önemli tarihi olaylar ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

19.09.2021Burçlar
Toyotada tedarik krizi 27 bantta üretim duracak.

Toyota'da tedarik krizi! 27 bantta üretim duracak.

Otomotiv sektöründe çip kriziyle başlayan sorunlar nedeniyle üretim kısıntıları devam ediyor. Toyota parça sağlama problemi nedeniyle Japonya'daki 27 üretim bandını durduracak.

18.09.2021Ekonomi
Japonyada iktidar partisi başkanlık yarışında iki kadın aday

Japonya'da iktidar partisi başkanlık yarışında iki kadın aday

Japonya’da iktidardaki Liberal Demokrasi Partisi (LDP) liderlik seçimlerinde yarışacak iki kadın, iki erkek aday arasından kimin galip geleceği merak ediliyor.

17.09.2021Dünya
24 Eylül hangi burç ve burcu ne 24 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

24 Eylül hangi burç ve burcu ne? 24 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Doğum tarihleri, kişilere özel bir gün olup aynı zamanda kişinin özelliklerinin de belirlenmesinde bir etkendir. Çünkü doğum tarihleri burçları oluşturur. Zodyak'ın 12 burcundan birine sahip olmak için sadece doğum tarihi bilmek yeterlidir. Bu durumda 24 Eylül hangi burç olur? 24 Eylül'de doğan ünlü isimler kimlerdir? Bu tarihte doğan kişilerin özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
21 Eylül hangi burç ve burcu ne 21 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

21 Eylül hangi burç ve burcu ne? 21 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Her devirde merak konusu olan Astrolojiye bu merak günümüzde de sürmektedir. İşte, 21 Eylül hangi burç, 21 Eylül tarihinde yaşanmış tarihi olaylar, 21 Eylül tarihinde doğanlar ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

15.09.2021Burçlar
Elazığda Japon turisti bıçaklayan şüpheli tutuklandı

Elazığ'da Japon turisti bıçaklayan şüpheli tutuklandı

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde bisikletiyle dünya turu yapan Japon turist Shogan Kameda'yı (45) bıçaklayan D.B. tutuklandı.

14.09.2021Gündem
16 Eylül hangi burç ve burcu ne 16 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

16 Eylül hangi burç ve burcu ne? 16 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Ülkemizde astroloji bilimine çok fazla önem verilmektedir. Gündelik burç yorumlarını takip edenler hangi burca ait olduklarını ve burcun yükselenini sorgulamaktadırlar. Özellikle son günlerde 16 Eylül doğumluları hangi burç olduklarını merak etmektedirler. Peki, 16 Eylül hangi burçtur? 16 Eylül burcu nedir? 16 Eylül tarihte bugün neler yaşanmıştır? 16 Eylül'de doğan ünlüler kimlerdir? İşte 16 Eylül tarihi ile ilgili tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
15 Eylül hangi burç ve burcu ne 15 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

15 Eylül hangi burç ve burcu ne? 15 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji bilimi sürekli kendini geliştirmektedir. Bunun sebebi insanların bu bilime oldukça ilgi göstermesinden kaynaklanmaktadır. İnsanlar doğum tarihlerine göre burçlarını öğrenebilirler. 15 Eylül hangi burç ve burcu ne? 15 Eylül tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
6 Eylül hangi burç ve burcu ne 6 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

6 Eylül hangi burç ve burcu ne? 6 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar her zaman insanlar tarafından ilgi görmüştür. Bu sebeple astroloji bilimi tarih boyunca gelişme göstermiştir. Pek çok insan hangi burç olduğunu ve burcunun özelliklerini merak etmektedir. 6 Eylül hangi burç ve burcu ne? 6 Eylül tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
2 Eylül hangi burç ve burcu ne 2 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

2 Eylül hangi burç ve burcu ne? 2 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanların yıl içinde doğduğu günlere göre bir takım burçlara ve yükselenlere sahip olmaktadır. Bu burçlar ve astroloji durumlarına göre bazı duygu ve olayları ifade etmek mümkündür. Bu durum yılın her günü için farklı yorumlanabilir. Peki, böyle günler içerisinde anılan 2 Eylül tarihinde doğanlar için nasıl bir burç yorumu yapılır? Bu günde doğan Türk ve yabancı kimseler var mıdır? Dünya üzerinde 2 Eylül günlerinde hangi olaylar ile karşılaşılmıştır? İşte, 2 Eylül günü hakkında bilinen gelişmeler.

14.09.2021Burçlar
12 yıl önce dünya turuna çıkan Japon turist Elazığda bıçaklandı

12 yıl önce dünya turuna çıkan Japon turist Elazığ'da bıçaklandı

Japonya'’dan 12 yıl önce bisikletiyle dünya turuna çıkan Shogan Kameda (45), Elazığ’ın Sivrice ilçesinde kamp yaptığı sırada bıçaklandı. Kameda, Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesine kaldırıldı.

13.09.2021Haber
JAL sermaye artırımı yapacak

JAL sermaye artırımı yapacak

JAL yetkilisi Yuiçiro Kito "Planlamamız sadece savunmacı değil, ayrıca salgın sonrası döneme hazırlık kapsamlı agresif bir tutum" dedi.

13.09.2021Ekonomi
19 Mayıs hangi burç ve burcu ne 19 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

19 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 19 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Ülkemiz için önemli günlerden bir i olan 19 Mayıs günü ile ilgili merak edilen birçok şey vardır.19 Mayıs hangi burç? 19 Mayıs gününün yükseleni nedir? 19 Mayıs günü doğanların özellikleri nedir? 19 Mayıs günü özel bir gün mü? 19 Mayıs günü ne kutlanır? 19 Mayıs günü yaşanan tarihi olaylar nedir? 19 Mayıs günü doğan ünlüler kimlerdir? Sizler için 19 Mayıs günü ile ilgili tüm detayları derledik.

12.09.2021Burçlar
16 Haziran hangi burç ve burcu ne 16 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

16 Haziran hangi burç ve burcu ne? 16 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Bugün de tıpkı geçmiş devirlerde olduğu gibi Astroloji gizemini korumaktadır. İnsanlar burçlarını ve burçlarla ilgili her konuyu merak etmektedirler. İşte ilgiyle okuyacağınız 16 Haziran hangi burç, özellikleri nedir, 16 Haziran tarihinde yaşanmış önemli olaylar, 16 Haziran doğumlu ünlü Türk ve yabancı futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

12.09.2021Burçlar
Paylaşımları olay olmuştu Dev şirketten piyasadan çekilme kararı

Paylaşımları olay olmuştu! Dev şirketten piyasadan çekilme kararı

Japon kozmetik firması DHC, firma yöneticisinin "Korelilere karşı ayrımcılık yaptığı" eleştirileri üzerine, Güney Kore piyasasından çekilme kararı aldı.

12.09.2021Ekonomi
Japon otomotiv devinden flaş karar: Üretimi düşürecek

Japon otomotiv devinden flaş karar: Üretimi düşürecek

Toyota Motor yeni tip koronavirüs (Kovid-19) etkisi ile yarı iletken çip tedarik problemi sebebiyle mevcut mali yıl küresel araç üretimini düşürecek.

12.09.2021Ekonomi
Çağla Büyükakçay, İsviçrede çeyrek finale yükseldi

Çağla Büyükakçay, İsviçre'de çeyrek finale yükseldi

Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, İsviçre'de düzenlenen W60 Elle Spirit Open turnuvasında tek kadınlarda çeyrek finale çıktı.

10.09.2021Tenis
İngiliz-Japon dostluğu adına Sakura ağacı diktiler

İngiliz-Japon dostluğu adına Sakura ağacı diktiler!

Londra’da Enfield ilçesinin Türkiye kökenli Belediye Başkanı Sabri Özaydın, İngiltere’nin Japonya Büyükelçisi ile birlikte İngiliz-Japon dostluğunun simgesi olarak Japonya’ya özgü Sakura ağaçlarından dikti.

9.09.2021Avrupa
ABDnin devinden satın alma hamlesi Japon merkezli şirket için 2.7 milyar dolar ödeyecek

ABD'nin devinden satın alma hamlesi! Japon merkezli şirket için 2.7 milyar dolar ödeyecek

ABD'li PayPal yeni satın almaya gözünü dikti. PayPal tarafından paylaşılan bilgilere göre şirket, Paidy'i satın almak için 2,7 milyar dolar ödeyecek.

9.09.2021Ekonomi
MasterChef Burcu kimdir, nereli Burcu Önal kaç yaşında İşte hakkında bilgiler

MasterChef Burcu kimdir, nereli? Burcu Önal kaç yaşında? İşte hakkında bilgiler

MasterChef Burcu merak edilen yarışmacılardan biri oldu. Bu hafta da kırmızı takımda yer alan Burcu Önal konuşmaları ile dikkat çekiyor. Peki, geçtiğimiz yıl da yarışmaya katılan MasterChef Burcu kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte hakkında bilinmeyenler

8.09.2021Televizyon
Toyotadan elektrikli ve hibrid araç atağı

Toyota'dan elektrikli ve hibrid araç atağı

Toyota Baş Teknoloji Yöneticisi (CTO) Maeda Masaşiko "2020'li yılların sonunda araç başına yüzde 50 daha düşük maliyet elde etmeyi hedefliyoruz" dedi.

8.09.2021Ekonomi
9 Mayıs hangi burç ve burcu ne 9 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

9 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 9 Mayıs tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astronomik anlamda on iki tane takım yıldızın adı burç olarak isimlendirilmektedir. İnsanlar doğdukları aya ve güne göre burçlarını öğrenebilmektedir. Bir kimsenin güneş burcunu öğrenebilmesi için bu bilgiler yeterli olmaktadır. 9 Mayıs hangi burç ve burcu ne? 9 Mayıs tarihte bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri nelerdir? İşte, tüm detaylar.

8.09.2021Burçlar
6 Haziran hangi burç ve burcu ne 6 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

6 Haziran hangi burç ve burcu ne? 6 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astrolojinin MÖ. 2000'li yıllara kadar dayanan bir geçmişi bulunmaktadır. Fakat bugün de aynı güncelliğini korumaktadır. İşte, 6 Haziran hangi burç ve burcu ne? 6 Haziran tarihinde yaşanmış olaylar, 6 Haziran doğumlu ünlü futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

8.09.2021Burçlar
5 Haziran hangi burç ve burcu ne 5 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

5 Haziran hangi burç ve burcu ne? 5 Haziran tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji, geçmişten bugüne en fazla merak edilen bir alandır. İşte, 5 Haziran hangi burç, 5 Haziran tarihinde yaşanmış olaylar, 5 Haziran tarihinde doğan yabancı ve Türk ünlüler, futbolcular ve konu hakkında çok daha fazlasını sizin için derledik.

8.09.2021Burçlar
Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, İsviçrede ikinci tura yükseldi

Milli tenisçi Çağla Büyükakçay, İsviçre'de ikinci tura yükseldi

Milli tenisçi Çağla Büyükakçay İsviçre'de düzenlenen 'W60 Elle Spirit Open' turnuvasında ikinci tura yükseldi.

7.09.2021Tenis

Yazar Sonuçları

Psikolojimizin de dengeli ve doğru beslenmeye ihtiyacı var…

Beden sağlığımız kadar psikolojik sağlığımız da çok önemlidir. Psikolojimizin de tıpkı bedenimiz gibi dengeli ve doğru beslenmeye ihtiyacı var. Bunun için duygu yönetimi önemli. Duygu yönetimi demek, beynimizdeki kimyasal eczanenin yönetimi demektir. Bir insanın psikolojisini iyi yönetmesi, beyin kimyasını iyi yönetmesi demektir. Yatırımda kaynak yönetiminde havuz formülü vardır. Havuzu büyük tutacaksın. En önemli psikolojik kaynağımız olan sevgiyi geniş tutacaksın. Sevgi cömerdi olacağız.

25.09.2021

Altı forma üstü sorma!

OKURLARIMIZDAN Semra Boyacı, Yunuseli Kanalı yürüyüş yolunda küçükbaş ve büyükbaş hayvanların gezdirildiğini belirterek şöyle diyor:

25.09.2021

Bir Starbucks'ta kahve çekirdeği size haykırıyorsa psikiyatra gidin

Mesela bugün Starbucks’ın Bebek’teki şubesine girdiniz...

22.09.2021

Sen de öyle her yerde dişini fırçalama

Bir Japon turist kardeşimiz durduk yere bıçaklanmış. “Dişimi fırçalıyordum, bir anda bıçakladılar” demiş, durumu anlamamış. Ben anladım, anlatayım...

19.09.2021

GruosI: Türklerin mücevher zevkine hayranım

Yeni mağazasının açılışını İngiliz basınının “kralın dönüşü” diye duyurduğu ünlü mücevher tasarımcısı Fawaz Gruosi ile Londra’daki yeni mağazasında bir araya geldik. İşte mücevher dünyasının duayeni Gruosi ile sohbetimizden anekdotlar...

13.09.2021