EKSTRA
MENÜ
Arşiv

İshal

İshal ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İshal haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.335 İshal haberi bulunmuştur.

İshal Haberleri

Hastalanmamak için bitki çayı için

Hastalanmamak için bitki çayı için

Kış soğuklarının metabolizmayı çok çalıştırması nedeniyle güçsüz bıraktığını vurgulayan uzmanlar zinde kalmak için bol bol bitki çayları tüketilmesini önerdi.

Kimyasal ve biyolojik tehlike

Kimyasal ve biyolojik tehlike

Türk Tabipleri Birliği, kimyasal ve biyolojik silahlara maruz kalınması durumunda, alınması gereken önlemleri belirledi.

30.12.2002Gündem
Bakan, ishalden ölen bebeğe soruşturma açtı

Bakan, ishalden ölen bebeğe soruşturma açtı

Sakarya'nın Geyve İlçesi'nde ateş ve ishal şikayetiyle sağlık ocağına götürülen 6.5 aylık Mehmet Can Yılmaz'ın oradan sevk belgesiyle götürüldüğü SSK Adapazarı Hastanesi'nde ‘‘Yer yok, yarın getirin’’ diye gönderildiği evinde sabaha karşı ölümü, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu'nu harekete geçirdi.

31.12.2002Gündem
MEDYADAN : Ciddî sayılırsa

MEDYADAN : Ciddî sayılırsa

Kuaförler nonoş değildir, Ümraniyeliler sapık değildir - Haftanın başlıkları : Milliyet ve Damga favori, Şok plase, Akşam sürpriz - Haftanın hatta ayın haber metni : İstanbul'un kenefleri hakkında tarihî bir yazı - Törkiş New York Times olmanın yolu ve Mütevazı medyum köşe yazarları... (Tek kelime politika yok bu sefer.)

5.01.2003Gündem
Londrada Ricin ele geçirildi

Londra'da 'Ricin' ele geçirildi

Scotland Yard, Kuzey Londra'da Wood Green bölgesindeki bir eve Pazar günü yapılan baskında, ''Ricin'' adı verilen biyolojik silah yapımında kullanılan son derece zehirli bir maddenin ele geçirildiğini açıkladı.

7.01.2003Dünya
Stres çalışan kadınları etkiliyor

Stres çalışan kadınları etkiliyor!

Gün boyunca maruz kaldığnız stres, sadece psikolojik açıdan yıpranmanıza neden olmakla kalmıyor, fizyolojik açıdan da sağlığınızın bozulmasına neden olabiliyor.

İshal aşısı yolda

İshal aşısı yolda

Dünyada her yıl 1.5 milyon kadar kişinin ölümüne yol açan ishal için aşının 10 yıl içinde geliştirilebileceği bildirildi.

Saddam’ın mikropçusu, dünyanın en tehlikeli kadını

Saddam’ın mikropçusu, dünyanın en tehlikeli kadını

Condoleezza Rice'ın yurtdışında sorgulanmasını istediği Iraklı silah uzmanlarının başında Irak'ın biyolojik silah programının sorumlusu Rihab Taha var.

16.01.2003Gündem
Notlar

Notlar

26.01.2003Spor
MEDYADAN : Gözden kaçanlar

MEDYADAN : Gözden kaçanlar

Waaaw bilirsin adamım – Çiller’in somonla ne ilgisi var – Enflasyon dinAzoru – Geçen yaz size de fazla ısıtıyor gibi geldi mi – Ne Pepe’ymiş ama – Boğa elinden geleni yapabilir mi – Olumlu düşünceniz Irak’a itinayla gönderilir – Ağda yaptırsam kalbime iyi gelir mi – Kaza mahallini uzman gazeteciden soracaksın... vd haberler

9.02.2003Kelebek
Derbi öncesi verilen yemekte yalnızca Ortega zehirlendi

Derbi öncesi verilen yemekte yalnızca Ortega zehirlendi

Beşiktaş maçının birkaç gün öncesiydi. Takım ve yöneticiler, bir lokantada moral yemeği yiyordu. 30 kişiye hiçbir şey olmadı, Orgeta rahatsızlandı. ‘‘Ortega'nın yemeğine ilaç atmasınlar?’’ söylentisi çıktı.

13.02.2003Spor
Kadın sağlığı hakkında merak edilenler

Kadın sağlığı hakkında merak edilenler

Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi ile Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) işbirliğinde 27 Şubat 2003 Perşembe günü saat 20:00'da derneğin salonunda gerçekleşecek seminerde, kadın sağlığı hakkında öğrenmek istediğiniz her sorunuz Op.Dr.Seval Taşdemir tarafından cevaplanacak.

Kültür Bakanlığı sitesi: Basura sarmısak sürün

Kültür Bakanlığı sitesi: Basura sarmısak sürün

“Bizim amacımız Bakanlığımız WEB Sitesi aracılığı ile Türkiye’yi kültürel, tarihi ve sanatsal öğelerini ön planda tutarak tüm dünyaya tanıtmaktır” öyle mi? O takdirde ben de size Kültür Bakanlığı’nın internet sitesinde yer alan Fransızca tanıtım bilgilerinden şöyle ortaya karışık bir tabak sunayım.

27.02.2003Kelebek
Haftanın başlıkları : Dı kuesçınz

Haftanın başlıkları : Dı kuesçınz

Geçen hafta söz verdim “bir kurtarma yazılısı daha yapacağız” diye. Bu başlık testlerini sevdiniz, devam edeceğiz galiba. Aşağıda size 19 haber spotu hazırladım. Bunlara “Türk basınına yakışır” birer başlık bulun bakalım. Hemen aşağıda, ikinci bir dosyada cevapları vereceğim. Onlara bakmak yok... Hayri bakalım, kolay gelsin!

2.03.2003Spor Arena
Haftanın başlıkları : Dı ansırz

Haftanın başlıkları : Dı ansırz!

Eveeet, kalemi kağıdı bırakıyoruz. Eminim hepiniz çuvalladınız. Bravo! Bakalım içinizde 19 sualde 1 tane tutturabilen çıkacak mı! Serdar Devrim sizin için denedi bu testi, “Soru 1” hariç (o da, bu espiriyi ilk ben yapmıştım da o sayede...) ben de çuvalladım. Ve itiraf ediyorum ki, 17 ve 19. başlıkları altı ay arasam bulamazdım!

3.03.2003Kelebek
İlk kurban 400 bin çocuk

İlk kurban 400 bin çocuk

BM Çocuk Fonu UNICEF'e göre, Irak'ta savaşın ilk kurbanı, ambargo yüzünden kötü beslenen 400 binden fazla çocuk olacak.

13.03.2003Gündem
Gizemli zatürree için küresel alarm

Gizemli zatürree için küresel alarm

Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) salgın uyarısı yaptığı gizemli zatürree tipi SARS sendromundan ölenlerin sayısı 9'a yükselirken, hastalığa yakalananların sayısı 100'ü aştı.

16.03.2003Dünya
Öldürücü en son hastalık SARS

Öldürücü en son hastalık SARS

Şubat ayında ilk kez Çin'de saptanan, zatürree özelliği gösteren, ancak kökeni henüz anlaşılamayan Akut Solunum Yetersizliği (SARS) adlı hastalıktan ölen 9 kişiden 2'si Hong Kong'dan Kanada'ya geldi.

16.03.2003Gündem
Yeni bir ölümcül hastalık dünyayı tehdit ediyor

Yeni bir ölümcül hastalık dünyayı tehdit ediyor!

Grip sendromu göstererek başlayan ve hızla zatürreeye çeviren SARS'a baş ağrısı, iştahsızlık, sersemlik ve ishal gibi rahatsızlıkların eşlik edebildiği belirtiliyor. İnsandan insana geçtiği sanılan hastalık iki ila yedi gün içinde etkinleşiyor.

Adan Zye Kadın Sağlığı

A'dan Z'ye Kadın Sağlığı

Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Yardımcı Üreme Teknikleri Merkezi ile Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) işbirliğinde 18 Mart 2003 Salı akşamı saat 19:30'da derneğin salonunda gerçekleşecek seminerde, kadın sağlığı hakkında öğrenmek istediğiniz her sorunuz Op.Dr.Seval Taşdemir tarafından cevaplanacak. Seminerde "Kadın Sağlığı" başlığı altında aşağıdaki konular işlenecek:

Tıp dünyası SARS için seferber oldu

Tıp dünyası SARS için seferber oldu

Tıp dünyası, Uzakdoğu'dan başlayarak hızla yayılan ve zatürree özellikleriyle başlayıp akut solunum yetersizliğinden (SARS) öldüren esrarengiz enfeksiyonun kaynağını ve çaresini bulabilmek için seferber oldu. Enfeksiyonun ‘‘kuş gribi’’yle bağlantısı araştırılıyor.

18.03.2003Gündem
Bebeklerde Çölyak riski

Bebeklerde "Çölyak" riski

Anne sütünü kısa süreli ya da yetersiz alan, unlu gıdayla beslenen bebeklerin, ömür boyu diyet gerektiren ''Çölyak'' hastalığına yakalanma riski taşıdıkları bildirildi.

20.03.2003Gündem
Atatürk Havalimanında SARS önlemi

Atatürk Havalimanı'nda SARS önlemi

Dünyada endişeye yol açan ve "gizemli zatürree hastalığı" olarak da adlandırılan Akut Solunum Yetersizliği Sendromu'na (SARS) karşı Atatürk Havalimanı'nda önlem alındı.

1.04.2003Gündem
Eboladan hızlı yayılıyor

Eboladan hızlı yayılıyor

Ölüm saçan SARS virüsü karşısında insanlık çaresiz. Hastalıktan ölenlerin sayısı 63'e, hastalığın bulaştığı insanların sayısı 1900'e ulaştı. Çin'de ortaya çıkan ve daha sonra seyahatler yoluyla başka ülkelere yayılan ‘‘Akut Solunum Yetersizliği’’ ya da ‘‘Atipik Zatürree’’Avustralya'ya da sıçradı.

1.04.2003Gündem
Çocuklar için sağlıklı çevreler

Çocuklar için sağlıklı çevreler

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), bu yılki Sağlık Günü´nü, ´´Çocuklar için sağlıklı çevreler´´ sloganıyla kutlarken, son 10 yıl içinde milyonlarca çocuğun çatışmalar yüzünden yaşamını yitirdiği, aynı dönem içinde 6 milyon çocuğun savaşlarda yaralandığı ya da sakat kaldığı bildirildi.

Savaş en çok çocukları vuruyor

Savaş en çok çocukları vuruyor

Son 10 yıl içinde milyonlarca çocuk çatışmalar yüzünden yaşamını yitirdi, 6 milyon çocuk da yaralandı ya da sakat kaldı.

7.04.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Çocuklar..

Ben çocukları severim..

Çünkü onların da beni sevdiğini bilirim..

28.12.2002

KKTC'de üç kapitülasyon (2)

LEFKOŞA'dan eski milletvekili ve bakan, avukat Fuat Veziroğlu'nun, ‘‘KKTC'de üç kapitülasyon’’ başlıklı yazısının son bölümü şöyle:

4.01.2003

AIDS bulaşmışsa nasıl anlarım?

BEN genç bir erkeğim. Bekár olduğum için cinsel yaşamımda bazı şüpheli olabilecek ilişkiler oluyor. Acaba bu ilişkilerde AIDS kapmış olabilir miyim? AIDS'e yakalanmışsam ne gibi belirtiler olur.

Rumuz: ACABA

10.03.2003

Rahim kanseri tahlille anlaşılır mı?

K.Nurdemir/İZMİR

RAHİM ağzı kanseri ile rahim iç çeperinin kanseri, farklı farklı hastalıklardır.

17.03.2003

Şarbon nedir, nasıl bulaşır?

SAVAŞ başlayınca biyolojik ve kimyasal silahlar gündeme geliyor.

25.03.2003