MENÜ

Fuar

Fuar ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fuar haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 20.910 Fuar haberi bulunmuştur.

Fuar Haberleri

Ticaret Bakanlığı bazı gümrük işlemlerini kolaylaştırdı

Ticaret Bakanlığı bazı gümrük işlemlerini kolaylaştırdı

Ticaret Bakanlığınca, gümrük işlemlerinin daha hızlı ve elektronik ortamda yürütülerek ticaretin kolaylaştırılması ve uygulamada fayda sağlayacak adımların atılması için Gümrük Yönetmeliği'nde değişikliğe gidildi

1.04.2020Ekonomi
Süs bitkileri sektörünün hedefi 40 milyar dolarlık dünya pazarı

Süs bitkileri sektörünün hedefi 40 milyar dolarlık dünya pazarı

Süs Bitkileri Üreticileri Alt Birliği Başkanı Ahmet Dündar "Yılda ortalama 5,5-6 milyar liralık üretim gerçekleştiren üreticilerimizin, 40 milyar doları bulan dünya pazarından çok daha fazla pay alması için çalışıyoruz" dedi.

30.03.2020Ekonomi
Trump, Kovid-19 önlemlerinin süresini 30 Nisana kadar uzattıklarını açıkladı

Trump, Kovid-19 önlemlerinin süresini 30 Nisan'a kadar uzattıklarını açıkladı

ABD Başkanı Donald Trump, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan önlemlerin uygunlanma süresini 30 Nisan'a kadar uzattıklarını açıkladı.

29.03.2020Dünya
İzmirin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede İzmirde Gezilecek Ve Tarihi Yerler

İzmir'in İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? İzmir'de Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Türkiye’de İstanbul ve Ankara’dan sonra 3. Metropol olarak kabul edilen İzmir, Ege Bölgesi’nin incisidir. Antik dönemlerden bu zamana, sayısız kültüre ev sahipliği yapmış olan İzmir, 8500 yıllık köklü geçmişi, sıcakkanlı, samimi insanları ve her mevsimde güneşin göründüğü iklim özellikleri ile sadece gezmekle kalmayıp, yaşanması gereken bir şehirdir. Egenin incisi İzmir' in ilçeleri nedir ve İzmir hangi bölgede bulunur? İzmir'de gezilecek ve tarihi yerler nerelerdir? Tüm bu soruların cevaplarını sizler için detaylıca hazırladık.

29.03.2020Gündem
Korona arası seçim

Korona arası seçim

Tüm dünya koronavirüs belasıyla uğraşırken, Almanya’nın Bavyera Eyaleti’nde 750 merkezde seçim yapıldı. Salgın nedeniyle seçmenler oyunu mektupla kullandı. Kimsenin sandık başına gitmesine gerek kalmadı. Almanya tarihinde ilk kez bir seçimde tüm seçmenler oylarını mektupla kullanmış oldu. Seçimlerin hukuka aykırı olmaması için seçimden önce eyalette bir takım hukuksal düzenlenmeler de yapılmıştı.

29.03.2020Avrupa
İki şehre daha karantina

İki şehre daha karantina

ALMANYA’nın Saksonya Eyaleti’ndeki Wittenberg Belediyesi’ne bağlı Jessen ve Schweinitz şehirleri, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 10 Nisan’a kadar karantinaya alındı. İki şehirde yaşayanlara giriş izini verildiği ancak çıkış izninin verilmediği kaydedildi. Ülke basınındaki haberlerde, şehirlere giriş-çıkışın polis tarafından kontrol edildiği bilgisi yer aldı. Karantina kararının alınmasında, hafta içinde bir huzurevinde 16 kişide Kovid-19 tespit edilmesinin neden olduğu aktarıldı.

27.03.2020Avrupa
Almanyada kabus 2 şehir karantinaya alındı

Almanya'da kabus! 2 şehir karantinaya alındı

Almanya’nın Saksonya eyaletindeki Wittenberg belediyesine bağlı Jessen ve Schweinitz şehirleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle karantinaya alındı.

26.03.2020Dünya
Türkiye genelinde koronavirüs nedeniyle 110 fuar ertelendi

Türkiye genelinde koronavirüs nedeniyle 110 fuar ertelendi

Uluslararası Fuar Yapımcıları Derneği (UFYD) Başkan Yardımcısı Selçuk Çetin, koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle şu ana kadar Türkiye'de 25'i uluslararası olmak üzere 110 fuarın ertelendiğini, dünya genelinde bu rakamın bini aştığını söyledi.

26.03.2020Ekonomi
1.9 milyon kişiyi rahatlatacak erteleme

1.9 milyon kişiyi rahatlatacak erteleme

Vergi ertelemesinden yararlanacak 16 sektör belirlendi. Ayrıca çiftçi, terzi, manav, avukat gibi 1.9 milyon gelir vergisi mükellefi de ertelemeden yararlanacak. Beyannameler 27 Temmuz’da verilecek, vergi ödemeleri ise ekim, kasım ve aralık aylarının son haftası yapılabilecek.

25.03.2020Ekonomi
Son dakika haberleri: MSBde Koronavirüs ile Mücadele Merkezi kuruldu

Son dakika haberleri: MSB'de Koronavirüs ile Mücadele Merkezi kuruldu

MSB'de birlik ve karargahlarda salgınla ilgili önlem çalışmalarının yönetilip takip edildiği Koronavirüs ile Mücadele Merkezi kuruldu.

24.03.2020Gündem
Koronavirüs ile birlikte etkinlikler artık sanal ortamda yapılıyor

Koronavirüs ile birlikte etkinlikler artık sanal ortamda yapılıyor

Dünyayı saran korona virüs salgını nedeniyle tüm etkinlikler iptal edildi veya ertelendi. Sektör, dijitalin gücüyle etkinlikleri sanal hale getirmeye başladı.

20.03.2020Teknoloji
Vergi ertelemesinden yararlanacak sektörler

Vergi ertelemesinden yararlanacak sektörler

Kovid-19 salgını nedeniyle gelir vergisi, stopaj ve KDV ödemelerinin 6 ay erteleneceği sektörler belirlendi.

20.03.2020Ekonomi
Son dakika... GİBden vergi ödemelerine erteleme açıklaması

Son dakika... GİB'den vergi ödemelerine erteleme açıklaması

Gelir İdaresi Başkanlığı, koronavirüs nedeniyle doğrudan etkilenen mükelleflerin Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında ödemeleri gereken muhtasar ve KDV ödemelerine ilişkin 6 ay erteleme çalışmalarına başlandığını duyurdu.

19.03.2020Ekonomi
Almanya’da 17 bin hemşireye ihtiyaç var

Almanya’da 17 bin hemşireye ihtiyaç var

Almanya’da koronavirüs vaka sayısı 9 bin 919’a çıkarken, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 26 oldu. Her geçen gün koronavirüs vakaları katlanırken, yoğun bakım ünitelerindeki sağlık personeli sayısının yetersiz olması en büyük sorunların başında geliyor.

18.03.2020Avrupa
Kışlalara ziyaretçi yasağı

Kışlalara ziyaretçi yasağı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın kuvvet komutanlarıyla yaptığı koronavirüs toplantısından askeri okullara tatil ve kışlalara ziyaretçi yasağı dahil olağanüstü tedbirler çıktı.

18.03.2020Gündem
Son dakika... Bakan Akar corona virüsüne karşı TSK’daki yeni önlemleri açıkladı: Tatil edildi…

Son dakika... Bakan Akar corona virüsüne karşı TSK’daki yeni önlemleri açıkladı: Tatil edildi…

Milli Savunma Bakanı Akar'ın komuta kademesi ile Bakanlıkta yaptığı toplantıda, TSK'da koronavirüsle mücadele kapsamındaki yeni önlemler ele alındı. Akar açıklamasında "Milli Savunma Üniversitesine bağlı Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksek Okulları ile Harp Enstitüleri 13 Nisan'a kadar tatil edilmiştir. Birlik ve karargahlara ziyaretçi alınmayacak. Orduevlerine, görevli personelle mücbir sebeple konaklayanlar haricinde kimse kabul edilmeyecek" ifadelerini kullandı.

17.03.2020Gündem
Virüs Almanya’yı teslim alıyor

Virüs Almanya’yı teslim alıyor

Koronavirüse karşı sıkı tedbirler almakta geciken Almanya’da salgın hızla yayılıyor. Virüs bulaşanların sayısı günde binin üzerinde artarken, vaka sayısı 6 bine dayanırken, ölü sayısı ise 13 oldu. Diğer Avrupa ülkelerinin de aldığı sıkı önlemler karşısında baskı altında kalan Almanya, harekete geçti.

17.03.2020Avrupa
Son dakika haberi: Bakan Kocadan önemli açıklamalar: Şu ana kadar can kaybımız yok

Son dakika haberi: Bakan Koca'dan önemli açıklamalar: Şu ana kadar can kaybımız yok

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısın ardından açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Şu ana kadar can kaybı söz konusu olmadı. Bu olmayacağı anlamına gelmez. Bu süreçte solunum sıkıntısı olan hastalarımızın olduğunu söylemek istiyorum" dedi.

16.03.2020Gündem
Yeni evlenen çiftler, koronavirüs nedeniyle nikah memuru ile tokalaşmadı

Yeni evlenen çiftler, koronavirüs nedeniyle nikah memuru ile tokalaşmadı

ÇİN’de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyaya yayılıp, binlerce insanın ölümüne neden olan koronavirüs, günlük hayattaki alışkanlıkları değiştirdiği gibi, vatandaşların en özel günlerini de etkiledi. İzmir’de yeni evlenen çiftler, nikahlarını kıyan memurla tokalaşmadı. Farklı şekilde selamlaşan çiftler, davetlilerle de mesafeyi korumak zorunda kaldı. Bazı davetliler ise ceplerinde kolonya ile nikaha katıldı.

16.03.2020Gündem
Kazakistanda Corona virüs nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi

Kazakistan'da Corona virüs nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi

Kazakistan'da diplomatlar ve uluslararası örgüt temsilcileri dışında ülkeye yabancı vatandaşların girişi yarından itibaren askıya alınacak. Özbekistan'da yarından itibaren ülkeye giriş çıkışlar kapatılacak. Rusya'da gün içinde Kovid-19 vaka sayısı, 4 kişi artarak, 63'e yükseldi. Azerbaycan'da yeni tip koronavirüs 4 kişide daha rastlandı

15.03.2020Dünya
Uzaktan bağlantıya talep 4 kat arttı

Uzaktan bağlantıya talep 4 kat arttı

Tüm dünyada hızla yayılan koronavirüsün Türkiye’de de görülmesinin ardından virüsün yayılmasını engellemek adına alınan önlemler daha önemli bir hal aldı.

15.03.2020Ekonomi
Corona virüs nedeniyle mesailer artırıldı

Corona virüs nedeniyle mesailer artırıldı

İTO Başkanı Şekib Avdagiç, Çin'den mal temin edemeyenlerin Türkiye'ye yöneldiğini ve bundan dolayı mesailerin artırıldığını söyledi.

13.03.2020Ekonomi
ArtAnkara 6. Çağdaş Sanat Fuarı açıldı

ArtAnkara 6. Çağdaş Sanat Fuarı açıldı

ArtAnkara 6. Çağdaş Sanat Fuarı, yerli ve yabancı 125 sanat galerisinin katılımıyla açıldı.

12.03.2020Keyif
Seçkin Pirimin sanat dolu New York günlüğü

Seçkin Pirim'in sanat dolu New York günlüğü

1-7 Mart haftası New York’un sanat dünyasının canlı olduğu bir hafta. Köklü bir fuar olan The Armory Show ile birlikte birçok sanat fuarının ve müze sergilerinin aynı anda açıldığı, koşuşturmalı, dolu dolu bir hafta bu. Bende en çok yer eden MoMA’daki Donald Judd sergisi oldu. Bir diğeri, The Met Breuer’de yer alan Gerhard Richter retrospektifi.

12.03.2020Kitap Sanat
Son dakika haberi: Corona Virüsü hangi ilde, şehirde görüldü sorusuna Sağlık Bakanı Kocadan yanıt

Son dakika haberi: Corona Virüsü hangi ilde, şehirde görüldü sorusuna Sağlık Bakanı Koca'dan yanıt

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan bir son dakika açıklaması daha... Bilim Kurulu, dün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Türkiye'de ilk Corona Virüs vakasının tespit edildiğini açıklamasının ardından bugün ilk kez toplandı. Kritik toplantının ardından üç bakan ortak basın toplantısı yaptı. Bakan Koca Corona Virüs'ün hangi ilde görüldüğü sorusuna "Dün ifade ettim. İli, bölgeyi, detaylı bilgiler aktarabilirdim. Ama biz şu dönemde vatandaşımıza en doğru bilgiyi vermekle sorumluyuz. Ancak kişisel bu anlamdaki mahremiyete de önem vermemiz gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

12.03.2020Gündem
Son dakika haberleri: Corona Virüsü toplantısı sonra üç bakandan flaş açıklamalar

Son dakika haberleri: Corona Virüsü toplantısı sonra üç bakandan flaş açıklamalar!

Corona Virüsü ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Türkiye'deki ilk Corona Virüs vakasının tespit edilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı Corona Virüs Bilim Kurulu ilk kez toplandı. Toplantıya Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan da katıldı. Saat 13:30'da başlayan toplantı saat 17:00 sıralarında bitti, üç Bakan ortak basın toplantısı düzenledi. Sağlık Bakanı Koca, ''Salgının Avrupa'daki durumu bizi dün akşamki tabloyla karşı karşıya bırakmakla büyük ihtimalle yetinmeyecektir, risk ciddidir'' dedi. Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy ise ''15 Nisan virüs açısından hassas bir tarih. Mümkünse yurt dışından Türkiye'ye turizm talebinin Nisan sonuna ertelenmesi mantıklı geliyor. Bakanlığımıza bağlı genel müdürlüklerin etkinlik ve organizasyonlarını nisan sonrasına ertelemek gündemde" ifadelerini kullandı.

12.03.2020Gündem
Panamada Corona Virüsten ilk ölüm

Panama'da Corona Virüs'ten ilk ölüm

Orta Amerika ülkesi Panama'da yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti. Corona Virüs bulaşan kişi sayısının 8’e yükseldiği ülkede eğitim faaliyetlerine 7 Nisan'a kadar ara verildi

11.03.2020Dünya
Panamada yeni tip koronavirüsten ilk ölüm

Panama'da yeni tip koronavirüsten ilk ölüm

Orta Amerika ülkesi Panama'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti.

11.03.2020Dünya
Koronavirüs bir fuarı daha vurdu, kapılar kapalı kaldı

Koronavirüs bir fuarı daha vurdu, kapılar kapalı kaldı

Deutsche Messe A.G, Almanya’nın Hannover şehrinde 20 – 24 Nisan 2020 tarihlerinde gerçekleştirmeyi planladığı HANNOVER MESSE Fuarını 13 - 17 Temmuz 2020 tarihine erteleme kararı aldı. Şirketten yapılan açıklamada söz konusu kararın son dönemde etkisi dünya genelinde artıran Corona virüsünün etkili olduğu belirtildi.

10.03.2020Teknoloji
Dünya seramik sektörü İstanbul’da

Dünya seramik sektörü İstanbul’da

130 ülkeden 100 binin üzerinde ziyaretçi Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı UNICERA İstanbul’da buluşuyor.

Türksat, Satellite 2020 Fuarına katılacak

Türksat, Satellite 2020 Fuarı'na katılacak

Türksat, dünyanın önde gelen uydu iletişimi etkinliklerinden Satellite 2020 Fuarı'nda boy gösterecek.

9.03.2020Teknoloji
Küresel piyasalara petrol şoku

Küresel piyasalara "petrol" şoku

Küresel piyasalar, hızlı bir şekilde düşen petrol fiyatları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını endişeleri ve artan oynaklıkla tarihinin en negatif hafta başlangıçlarından birini yaptı.

9.03.2020Ekonomi
Üniversitelilerin geleceğine yön verecek Doğu Anadolu Kariyer Fuarı başladı

Üniversitelilerin geleceğine yön verecek "Doğu Anadolu Kariyer Fuarı" başladı

Erzurum'da, bölgedeki üniversitelerde eğitim gören öğrencilerin kariyer planlamasına yön verilmesi amaçlanan "Doğu Anadolu Kariyer Fuarı"nın açılışı yapıldı.

5.03.2020Teknoloji
Milli savunma ve havacılık sanayi SAHA EXPOda kanatlanacak

Milli savunma ve havacılık sanayi SAHA EXPO'da kanatlanacak

Yerli ve milli savunma ve havacılık sanayinin işbirliği ve tanıtım platformu SAHA EXPO 2020, 25-28 Mart tarihleriNDE İstanbul Fuar Merkezi'nde dünyanın 39 ülkesinden profesyonel ziyaretçilerini ağırlayacak.

5.03.2020Teknoloji
‘Türkler 480 milyon Euro vergiyle ekonomiye katkı sağladı’

‘Türkler 480 milyon Euro vergiyle ekonomiye katkı sağladı’

Bavyera’da 15 Mart tarihinde yapılacak yerel seçimler için adaylar tanıtım toplantılarına hız kazandırdı. Avrupa Metropol Bölgesi Nürnberg Türk-Alman İşadamları Derneği (TİAD) öncülüğünde, Mevlana Lokantası sahibi Ahmet Can’ın sponsorluğunda yapılan Mevlana’da toplantı yapıldı.

5.03.2020Avrupa
Korku hastalıktan daha tehlikeli

Korku hastalıktan daha tehlikeli!

Federal Meclis’in bugünkü gündeminde hızla yayılan koronavirüs vardı. Kürsüye çıkan ve vatandaşları sakin olmaya çağıran Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn, “Konu çok ciddi. Tüm gücümüzle virüsün yayılmaması için çalışıyoruz. Ancak şimdilik kızamığın bulaştığı sayıdan daha az. Korku hastalıktan daha tehlikeli” dedi.

4.03.2020Avrupa

Yazar Sonuçları

Kışlalarda son durum

Binlerce anne ve baba askeri okullarda okuyan ve askerlik görevini yapan çocuklarının durumunu merak ediyor... İşte Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın verdiği bilgilere göre yurtiçindeki kışlalarda ve sınırötesi harekât bölgelerinde koronavirüsle mücadele için alınan tedbirler...

1.04.2020

‘Bu belaya karşı elimden ne gelir?’ deme zamanı

KORONAVİRÜS belası zengin-yoksul, patron-çalışan, iktidar-muhalefet, şu partili-bu partili gibi ayrım tanımıyor.

31.03.2020

Prof. Dr. Tarık Şapçı: Bana bir şey olmaz deme...

Canım Okurlarım, Sizler için müthiş değerli, benim ve çok sayıda dostumun canımızı emanet ettiğimiz, tüm doktor arkadaşlarımın da övgü ile bahsettiği saygıdeğer Prof. Dr. Tarık Şapçı ile Corona Virüsü üzerine röportaj yaptım.

17.03.2020

Salgından sonra Çeşme

 2020 yılına gireli sadece 2.5 ay oldu ama 2.5 yıl geçmiş kadar yoğun bir gündemle yaşadık. İdlib krizi, 35 askerin şehit oluşu, Rusya ile gerilim, göçmenlere kapıların açılması, Avrupa ile gerilim, şimdi de yüzyılın en büyük 3-4 felaketinden biri koronavirüs dünya salgını.

16.03.2020

Krizi takip ederek yönettik

DÜN bir arkadaşım anlattı.

14.03.2020

Sigortada korona paniği

Koronavirüs sigortacıları da vurdu. Önce yurtdışına çıkışlarda zorunlu yapılan seyahat sağlık sigortaları iptal edilmeye başlandı. Şimdi de tur şirketleri tüketiciler için yaptırdıkları paket tur sigortalarını iptal ediyor.

9.03.2020

Bu yaz tatil zor

 DÜNYADA yılda 30 bin fuar yapılıyor. Ama Uluslararası Fuarlar Birliği’nin (UFI) dünyada onay verdiği fuar sayısı 621. İzmir Mermer Fuarı-MARBLE bunlardan biri. Geçen hafta itibariyle Singapur’dan ABD’ye UFI üyesi fuarlardan 325’i koronavirüs salgını nedeniyle iptal edildi veya ileri bir tarihe ertelendi.

9.03.2020

Hakan Esmer’den Karadeniz Sergisi

Başarılı genç kuşak ressamları farklı grup isimleri altında buluşturmasıyla tanıdığım Hakan Esmer, bu kez Cer Modern’de açılan kişisel sergisiyle karşımızda. Esmer 21 Mart’a kadar sürecek olan sergisinde doğup, büyüdüğü Karadeniz’i konu edinmiş.

9.03.2020

Doğrusu şimdilik ertelemek

KORONAVİRÜSÜ galiba hafife aldık, aldım.

5.03.2020

İBB Meclisi’nde ‘sürpriz’ uyum

İBB Meclisi CHP Grup Başkanvekili avukat Doğan Subaşı, İYİ Parti Grup Başkanvekili İbrahim Özkan, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, MHP Grup Başkanvekili Volkan Yılmaz önceki akşam Silivri’de bir balıkçı lokantasında bir araya geldiler. Davet sahibi CHP’li Doğan Subaşı idi. Mekânın Silivri olması da davet sahibinin MHP’li belediye başkanı olmasını akla getiriyor.

5.03.2020

Bursa Kitap Fuarı başlıyor

Bursa Kitap Fuarı, Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 7 Mart’ta açılacak, 15 Mart akşamına kadar sürecek.

5.03.2020

İş arayana istihdam ofisi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş iş arayan gençlere istihdam yaratmak için 'istdiham ofisi' kuracaklarını açıkladı. Başkan Yavaş, "En büyük hazinemiz Ankara’daki üniversitelerimiz ve onların alt yapısı gençlerimiz. Ankara’da yetişen öğrencilerin Ankara’da kalmalarını ve burada katma değer üretmelerini istiyoruz" dedi.

5.03.2020