EKSTRA
MENÜ

Ulaştırma Bakanlığı

Ulaştırma Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ulaştırma Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.552 Ulaştırma Bakanlığı haberi bulunmuştur.

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI

Ulaştırma Bakanlığı, bir ülkenin hava, deniz ve kara ulaşımını yönetmekle ve düzenlemekle görevli olan bakanlıktır. Ülkenin yurtiçi ve yurtdışı ulaştırma ve haberleşme hizmetlerini yürütür. 

Ulaştırma Bakanlığı; ulaştırma ve haberleşme iş ve hizmetlerinin teknik, ekonomik ve sosyal icaplara, kamu yararına ve milli güvenlik menfaatlerine uygun olarak kurulup gelişmesini ve bu hizmetlerin birbirlerini tamamlayıcı şekilde yürütülmelerini sağlayacak şartları hazırlayarak, bu şartların uygulanmasını takip eder ve denetler. 

Ulaştırma bakanı Ahmet Arslan'dır. 

Ulaştırma Bakanlığı Haberleri

Endonezyada düşen uçağın kara kutusu denizden çıkarıldı

Endonezya'da düşen uçağın kara kutusu denizden çıkarıldı

Son dakika haberleri...Endonezya'da kalkıştan kısa süre sonra denize düşen mürettebatla birlikte 62 kişi olduğu bildirilen Sriwijaya Havayolları'na ait yolcu uçağının kara kutusu denizden çıkarıldı. Ulusal Arama Kurtarma Ajansı'ndan (BASARNAS) yapılan açıklamada, uçağın düştüğü alanda arama kurtarma çalışmalarının 53 gemiyle yürütüleceğini belirtilmişti.

12.01.2021Haber
Son dakika... Endonezyada düşen uçağın kara kutusu denizden çıkarıldı...

Son dakika... Endonezya'da düşen uçağın kara kutusu denizden çıkarıldı...

Son dakika haberleri...Endonezya'da kalkıştan kısa süre sonra denize düşen mürettebatla birlikte 62 kişi olduğu bildirilen Sriwijaya Havayolları'na ait yolcu uçağının kara kutusu denizden çıkarıldı. Ulusal Arama Kurtarma Ajansı'ndan (BASARNAS) yapılan açıklamada, uçağın düştüğü alanda arama kurtarma çalışmalarının 53 gemiyle yürütüleceğini belirtilmişti. Endonezya’da düşen yolcu uçağı enkazı ve yaşamını yitirenlerin cesetlerini arama çalışmalarının süreceği bildirildi. Arama kurtarma çalışmalarında bulunan uçağın kara kutusu, başkent Cakarta’nın kuzeyindeki liman bölgesinde oluşturulan kriz merkezine getirildi. Burada düzenlenen basın toplantısında konuşan Genelkurmay Başkanı Hadi Tjahjanto, bölgede çalışma yürüten dalgıçlar tarafından uçağın kara kutusunun (uçuş veri kayıt cihazı) yerel saatle 16.40'ta denizden çıkarıldığını belirtti.   

12.01.2021Dünya
Endonezyada düşen yolcu uçağına ait parçaların incelenmesi sürüyor

Endonezya'da düşen yolcu uçağına ait parçaların incelenmesi sürüyor

Ulusal Ulaştırma Güvenlik Komitesi'nden (KNKT) yapılan açıklamada, başkent Cakarta'nın kuzeyinde yer alan Tanjung Priok Limanı'ndaki kriz merkezinde toplanan uçak kalıntılarının detaylı bir şekilde incelendiği ifade edildi. Komite şu ana kadar uçağın düşüş nedenine ilişkin resmi bir açıklama yapmadı. Yetkililer kara kutuya ulaşıldıktan sonra yapılan incelemeler sonucunda uçağın neden düştüğüne dair bilgiye ulaşabileceklerini belirtti.

12.01.2021Dünya
Endonezyada düşen uçağın arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor

Endonezya'da düşen uçağın arama kurtarma ve enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor

Ulusal Arama Kurtarma Ajansı'ndan (BASARNAS) yapılan açıklamada, uçağın düştüğü alanda bugünkü arama kurtarma çalışmalarının 53 gemiyle yürütüleceğini belirtildi.

11.01.2021Dünya
Endonezyadaki uçak kazasıyla ilgili önemli gelişme, uçağın kara kutusu bulundu

Endonezya'daki uçak kazasıyla ilgili önemli gelişme, uçağın kara kutusu bulundu!

Endonezya'da düşen uçakla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Endonezya'da kalkıştan kısa süre sonra denize düşen mürettebatla birlikte 62 kişi olduğu bildirilen Sriwijaya Havayolları'na ait yolcu uçağının parçaları bulundu. Parçalar kriz merkezine getirildi. Yetkililer detaylı incelemenin yapılacağını açıkladı. Endonezya Donanması, yolcu uçağının enkazının başkent Cakarta sahilinin kuzeyindeki Thousand Adaları açıklarında 4 ayrı noktaya dağıldığını açıklamıştı. Öte yandan uçağın parçalarının bulunmasının ardından yetkililer uçağın kara kutusunun da bulunduğunu açıkladı. Uçağın düşüş sebebine ilişkin henüz resmi açıklama yapılmadı.

10.01.2021Dünya
Endonezya uçağının parçaları toplanıyor

Endonezya uçağının parçaları toplanıyor

Endonezya’da kalkıştan kısa süre sonra denize düşen Sriwijaya Havayolları'na ait yolcu uçağına ait parçalar kriz merkezine getirildi.

10.01.2021Dünya
Endonezya yolcu uçağı seferini yaparken havada kayboldu

Endonezya yolcu uçağı seferini yaparken havada kayboldu!

Ajansların son dakika olarak geçtiği habere göre Endonezya'nın başkenti Cakarta'dan havalanan Sriwijaya'ya ait bir yolcu uçağı radardan kayboldu. Uçakta mürettebatla birlikte 62 kişi olduğu bildirildi. Endonezya’da irtibatın kesildiği yolcu uçağının denize düştüğü açıklandı. CNN TÜRK'e konuşan Endonezya Büyükelçisi Mahmut Erol Kılıç, düşen uçakta Türk yolcunun bulunmadığını duyurdu.

9.01.2021Dünya
Kanal İstanbul’un planları askıya çıkıyor

Kanal İstanbul’un planları askıya çıkıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul’da bu ay içinde imar planlarının askıya çıkacağını açıklayarak, “Kanal İstanbul’un başladığı ve hızlı şekilde yapılacağı bir yıl olacak. Yılın ilk yarısında temelleri atılır diye düşünüyorum” dedi.

2.01.2021Ekonomi
Filipinler çok sayıda ülkeyle uçuşları durdurdu

Filipinler çok sayıda ülkeyle uçuşları durdurdu

Filipinler, İngiltere’de ortaya çıkan ve daha bulaşıcı olduğu ortaya çıkan koronavirüs mutasyonun ülkeye girişini engellemek için Ocak ayının ortasına kadar 19 ülkeyle uçuşları durdurma kararı aldı.

29.12.2020Dünya
Afrika ülkesi Kamerunda katliam gibi kaza

Afrika ülkesi Kamerun'da katliam gibi kaza!

Kamerun'da katliam gibi bir kaza yaşandı, bir yolcu otobüsü ters yönden gelen kamyonla çarpıştı. Kazada, 37 kişi hayatını kaybetti,19 kişi yaralandı.

27.12.2020Dünya
Önce test sonra geç

Önce test sonra geç

Fransa, koronavirüsün daha hızlı yayılan bir türünün ortaya çıkmasının ardından İngiltere’ye uyguladığı seyahat kısıtlamasını şartlı kaldırdı. İngiltere’den Fransa’ya gideceklere test zorunluluğu getirilirken, Dover Limanı’nda bekleyen TIR şoförlerine de hızlı sonuç veren testlerden yapılacak.

24.12.2020Dünya
Son dakika... Geçici olarak sınırlar kapatılmıştı İngiltere için korkutan uyarı...

Son dakika... Geçici olarak sınırlar kapatılmıştı! İngiltere için korkutan uyarı...

İngiliz Perakende Konsorsiyumu (BRC), Fransa'nın geçici olarak İngiltere ile sınırını kapatmasının ardından tedarik zincirinde yaşanan sıkıntılar nedeniyle İngiltere’de taze gıda sıkıntısının yaşanabileceği uyarısında bulundu.

23.12.2020Ekonomi
Son dakika...Avrupada mutasyon paniği

Son dakika...Avrupa'da mutasyon paniği!

Son dakika haberleri...İngiltere'de koronavirüsün mutasyona uğrayıp daha bulaşıcı bir hale gelmesinin ardından, ülkeler İngiltere'ye uçuşları durdurma kararı aldı. İngiliz yetkililer, virüsün bulaşma hızının ciddi ölçüde arttığını ifade etti. Bilim insanları benzer mutasyonların diğer ülkelerde de görülebileceğine dikkat çekti. Durumun kötüye gitmesi halinde İngiltere ile hava ve deniz ulaşımı tamamen kesilebilir. Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İngiltere, Danimarka, Rusya, İsviçre, Hollanda ve Güney Afrika'dan Türkiye'ye olan uçuşlarda geçici durdurma kararı alındığını belirtti. Ayrıca halen yolda olan uçuşlar için tüm yolculara test yapılacağı ve karantina kuralları uygulanacağı açıklandı. Fransa Sağlık Bakanı virüsün mutasyona uğramış yeni türünün ülkede dolaştığından şüphelendiklerini söyledi.

21.12.2020Dünya
ABD tarihinde bir ilk Biden eşcinsel rakibini bakan yapacak

ABD tarihinde bir ilk! Biden eşcinsel rakibini bakan yapacak

ABD başkanlığına seçilen Joe Biden, eski rakibi Demokrat başkan adayı Pete Buttigieg'i Ulaştırma Bakanlığı görevine getirecek.

15.12.2020Dünya
Beyrut Limanındaki patlamaya ilişkin soruşturma ülkede tartışmalara neden oldu

Beyrut Limanı'ndaki patlamaya ilişkin soruşturma ülkede tartışmalara neden oldu

Lübnan'daki Sünni kesim, Beyrut Limanı'ndaki patlama soruşturması kapsamında Başbakan Hassan Diyab'a yöneltilen "görevi ihmal" suçlamasına "siyasi" olduğu gerekçesiyle tepki gösteriyor. Cumhurbaşkanlığı, Cumhurbaşkanı Mişel Avn'ın Beyrut Limanı'ndaki tonlarca amonyum nitrattan haberdar olduğu halde suçlamaya maruz kalmadığı yönündeki iddiaları yalanlıyor.

14.12.2020Dünya
Milli Eğitim bütçesi TBMM’de

Milli Eğitim bütçesi TBMM’de

Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, "EBA, gelişen teknolojiyle uyumlu şekilde ve 2023 eğitim vizyon hedefleri doğrultusunda yenilenerek 8 milyon civarında öğrencimize, yaklaşık 1 milyon öğretmenimize COVID-19 salgını süresince hizmet veriyor" dedi.

13.12.2020Eğitim
Ersan Saner kimdir İşte KKTCnin yeni Başbakanı Ersan Sanerin biyografisi

Ersan Saner kimdir? İşte KKTC'nin yeni Başbakanı Ersan Saner'in biyografisi

KKTC'de Ulusal Birlik Partisi Genel Başkan Vekili Ersan Saner başkanlığında yeni hükümet kuruldu. Bu gelişmenin ardından Ersan Saner'in biyografisi merak konusu oldu. Peki, Ersan Saner kimdir?

9.12.2020Gündem
İki aylık hükümet krizi sona erdi İşte KKTCnin yeni başbakanı

İki aylık hükümet krizi sona erdi! İşte KKTC'nin yeni başbakanı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde (KKTC) yaklaşık iki ay süren hükümet krizi bugün akşam saatlerinde imzalanan protokol ile son buldu.Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı Vekili Hamza Ersan Saner'in yeni bakanlar kurulunu yarın KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a sunması bekleniyor.

8.12.2020Dünya
Ulaştırma Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ulaştırma Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ulaştırma Mühendisliği Bölümü kullanışlı, hızlı, konforun yüksek olduğu ve ekonomik olarak yolculuk sağlanması gayesiyle her türlü ulaşım aracı demiryolu, karayolu vb. için farklı türlerde çalışmalar hayata geçiren, çok çeşitliliğe sahip mühendislik alanıyla da bağı bulunan oldukça disiplinli bir mühendislik bölümüdür. İşte, tüm detayları sizler için derledik.

KKTCde 50 gün süren hükümet krizi çözüldü

KKTC'de 50 gün süren hükümet krizi çözüldü

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) 50 gün sonra hükümet kurma çalışmalarında anlaşma sağlandı. Üçlü koalisyonun kurulacağı hükümette Ulusal Birlik Partisi (UBP), Demokrart Parti (DP) ve Yeniden Doğuş Partisi (YDP) yer alacak.

7.12.2020Dünya
Çevre Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Çevre Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Çevre Mühendisliği bölümü nedir? Çevre mühendisliği okumak isteyen bir bireyin mezun olduktan sonra elde edeceği iş imkanları, bu bölüme sahip olan üniversitelerin reçetesini çıkartmak yazımızın devamında yer almaktadır. Bunun haricinde çevre mühendisliği okumak isteyen kişiler hangi derslere tabi tutulur ve iş imkanlarına sahip olur diye öğrenmek isterseniz, sizler için tüm detayları derledik.

Uluslararası Ticaret Ve Lojistik Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası Ticaret Ve Lojistik Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi bölümü, malların envanterlerinin taşınması, paketlenmesi ve depolanması ile ilgilenen akademik bir bilimdir. Son zamanlarda en çok aranan bölümler arasında yer alan Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi bölümü nedir? Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi mezunları ne iş yapar? Sizler için derledik.

Ulaştırma Ve Lojistik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ulaştırma Ve Lojistik Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ulaştırma ve lojistik, sıklıkla kullanılan kelimeler arasındadır. Özellikle kullanım anlamları bakımından önem taşıyan kelimelerdir. Bu nedenle ulaştırma ve lojistik kelimelerinin ne anlama geldiklerini öğrenerek daha rahat kullanabilirsiniz. Sizin için ulaştırma ve lojistik ne demektir? Ulaştırma ve lojistik bölümü hakkında tüm detayları derledik.

Büyükelçi Ali Kemal Aydın’ın acı günü

Büyükelçi Ali Kemal Aydın’ın acı günü

Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın’ın annesi Tayyibe Aydın (83) Erzincan’da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Aydın’ın cenazesi Terzibaba Mezarlığı’nda defnedildi.

6.12.2020Avrupa
KKTC’de yeni dönem: Giriş için 2 bin 255 TL karantina ücreti ödenecek

KKTC’de yeni dönem: Giriş için 2 bin 255 TL karantina ücreti ödenecek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne (KKTC) girişlerde KKTC vatandaşı olsun ya da olmasın tüm test ve karantina giderlerinin yolcular tarafından karşılanacağı bildirildi. Bankalar aracılığıyla ödenecek tutar ise 2255 TL olarak belirlendi.

5.12.2020Dünya
‘Macaristan transit geçiş belgesi sorununu çözdük’

‘Macaristan transit geçiş belgesi sorununu çözdük’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Taşımacılarımızın Avrupa’ya gerçekleştirdiği taşımalarda büyük bir sorun olan Macaristan transit geçiş belgesi sorununu çözdük” dedi. Transit geçiş belgesi sorununun giderilmesiyle ihracatın artması sağlanacak.

28.11.2020Ekonomi
Macaristan ile yaşanan transit geçiş belgesi sorunu çözüldü

Macaristan ile yaşanan transit geçiş belgesi sorunu çözüldü

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu “Taşımacılarımızın Avrupa'ya gerçekleştirdiği taşımalarda büyük bir sorun olan Macaristan Transit Geçiş Belgesi sorununu çözdük. Ülkemize ve sektörümüze hayırlı olsun” dedi.

27.11.2020Ekonomi
Avusturya’da taksicilerden hükümet karşısı protesto

Avusturya’da taksicilerden hükümet karşısı protesto

Avusturya Ulaştırma Bakanlığı’nın 2021 yılı için taksimetre zorunluluğunu kaldırmak istemesi, taksi sürücülerinin sert tepkisine neden oldu. Sokağa dökülen binlerce taksici, başkent Viyana’da 10 kilometrelik konvoy oluşturarak bakanlığın önünde protesto düzenledi. Bakanlık, ülkede taksimetre zorunluğunun kaldırılıp, uluslararası taşımacılık şirketleri UBER ve BOLT gibi aynı sisteme dahil edilmesini istiyor.

26.11.2020Avrupa
Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Günümüzde işletme ve yöneticilik bölümlerine ilgi her geçen gün artıyor. Bu bölümlerden mezun olan kişiler için istihdam olanakları da artıyor. Denizcilik işletmeleri yönetimi bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Deniz İşletmeciliği Ve Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Deniz İşletmeciliği Ve Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ülkemizin 3 tarafının denizlerle çevrili olması sebebiyle, denizcilik faaliyetleri de aktif olarak yapılıyor. Haliyle sektörde hem gemide çalışacak hem de karada yönetim birimlerinde görev yapacak personellere ihtiyaç duyuluyor. Bu alandaki iş açığını kapatmak ve istihdam yaratmak için deniz işletmeciliği ve yönetimi bölümü kurulmuştur. Peki deniz işletmeciliği ve yönetimi bölümü nedir, ne amaçla kurulmuştur ve mezunlar ne iş yaparlar? İşte bu konu hakkında tüm detaylar.

Coğrafya Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Coğrafya Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Yaşanılan coğrafya insan hayatını etkileyen en önemli durumlardan bir tanesidir. Coğrafyanın farklı olması, kişilerin gelişimlerini, zihinlerini, karakterlerini etkilemektedir. Bu sebeple coğrafya insan hayatı için en önemli unsurlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkar. Coğrafya ile daha yakından ilgilenmek isteyen kişiler bu bölümde eğitim almak ister. Bu sebeple coğrafya ile ilgili daha detaylı bilgiler öğrenmek isteyen kişiler için tüm detayları derledik.

‘Kuş Cenneti’ni korumak için tünel inşa ediyoruz’

‘Kuş Cenneti’ni korumak için tünel inşa ediyoruz’

Ankara-Nallıhan yolu üzerinde bulunan ‘Çayırhan Köprüsü ve Bağlantı Tüneli’nin, Nallıhan’daki yaban hayatının korunması için yapıldığını belirten Bakan Adil Karaismailoğlu, “Burayı tünel yapmadan bölünmüş yol olarak geçebilirdik ama Nallıhan Kuş Cenneti’ni korumak için bu tüneli inşa ediyoruz” diye konuştu.

24.11.2020Ekonomi
Arapça Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Arapça Öğretmenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Tüm dünyadaki üniversitelerde yabancı dillere ait bölümler bulunmaktadır. Türkiye’de bulunan bu bölümlerden biri de Arapça öğretmenliği bölümüdür. Arapça öğretmenliği bölümü nedir? Arapça öğretmenliği bölümü kaç yıllıktır? Arapça öğretmenliği iş imkanları nasıldır? İşte Arapça öğretmenliği ile ilgili olan soruların yanıtları.

‘Kanal İstanbul Türkiye projesidir’

‘Kanal İstanbul Türkiye projesidir’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda milletvekillerinin bakanlığıyla ilgili eleştiri ve sorularını yanıtladı.

21.11.2020Ekonomi
Son dakika: İngiltereden flaş Brexit açıklaması

Son dakika: İngiltere'den flaş Brexit açıklaması

İngiltere, ABD ile Brexit sonrası 'Havacılık Anlaşması' imzalandığını açıkladı.

17.11.2020Dünya
‘Ülkemiz lojistik süper güç olacak’

‘Ülkemiz lojistik süper güç olacak’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Bütün dünya salgınla savaşırken biz tam 5.7 milyar dolarlık yatırım yaptık. Yine bu yatırımlarla ülkemiz lojistik süper güç olma yolunda ilerliyor. Atılımlarımız bir bir devam ediyor” dedi.

15.11.2020Ekonomi
Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak: Seneye yaz aylarında takvimde yer almak istiyoruz...

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak: "Seneye yaz aylarında takvimde yer almak istiyoruz..."

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, İstanbul Park Pisti'ni "er meydanı" şeklinde nitelendirerek Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinin her zaman sürprizlere açık olduğunu söyledi.

13.11.2020Motor Sporları
Türkiye Grand Prixsi hazırlıklarında sona gelindi Önümüzdeki hafta...

Türkiye Grand Prix'si hazırlıklarında sona gelindi! "Önümüzdeki hafta..."

Intercity İstanbul Park'ta 13-15 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek Formula 1 Türkiye Grand Prix'sinin hazırlıklarında sona geliniyor.

Bakan Ersoydan Karaelmas Ekspresi müjdesi

Bakan Ersoy'dan 'Karaelmas Ekspresi' müjdesi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 10 yıl önce yolcu sayısı düştüğü gerekçesiyle seferleri iptal edilen Ankara-Zonguldak arasındaki Karaelmas Ekspresi'nin pandemi sonrası yeniden seferlerine başlayacağı müjdesini verdi. Karaelmas Ekspresi ile Ankara'dan Kalecik ilçesine yolculuk yapan Ersoy, "Eskiden de hayatta olan Karaelmas hattını tekrar canlandırmak için bu tren yolculuğunu gerçekleştiriyoruz. Amacımız, Zonguldak'a kadar dolu dolu bir tren rotasını içerikleriyle birlikte hazırlayıp, pandemi sonrasında bu yaza hazırlayıp hayata geçirmek" dedi.

26.10.2020Haber
Bakan Ersoydan Karaelmas Ekspresi müjdesi

Bakan Ersoy'dan 'Karaelmas Ekspresi' müjdesi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 10 yıl önce yolcu sayısı düştüğü gerekçesiyle seferleri iptal edilen Ankara-Zonguldak arasındaki Karaelmas Ekspresi'nin, pandemi sonrası yeniden seferlerine başlayacağı müjdesini verdi.

26.10.2020Seyahat
Son dakika... Bakan duyurdu... Karaelmas Ekspresi 10 yıl sonra seferlerine yeniden başlıyor

Son dakika... Bakan duyurdu... Karaelmas Ekspresi 10 yıl sonra seferlerine yeniden başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 10 yıl önce yolcu sayısı düştüğü gerekçesiyle seferleri iptal edilen Ankara-Zonguldak arasındaki Karaelmas Ekspresi'nin pandemi sonrası yeniden seferlerine başlayacağı müjdesini verdi. Karaelmas Ekspresi ile Ankara'dan Kalecik ilçesine yolculuk yapan Ersoy, "Eskiden de hayatta olan Karaelmas hattını tekrar canlandırmak için bu tren yolculuğunu gerçekleştiriyoruz. Amacımız, Zonguldak'a kadar dolu dolu bir tren rotasını içerikleriyle birlikte hazırlayıp, pandemi sonrasında bu yaza hazırlayıp hayata geçirmek" dedi.

26.10.2020Gündem
.tr alan adı alacaklar dikkat Yetki BTKya geçiyor

.tr alan adı alacaklar dikkat! Yetki BTK'ya geçiyor

Pazar büyüklüğü yaklaşık 10 milyon lira olan ".tr" alan adlarını verme yetkisi, Orta Doğu Teknik Üniversitesinden (ODTÜ) Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) geçiyor.

20.10.2020Teknoloji
İnternette alan adı verme yetkisi artık BTKda

İnternette alan adı verme yetkisi artık BTK'da

Pazar büyüklüğü yaklaşık 10 milyon lira olan ".tr" alan adlarını verme yetkisi, Orta Doğu Teknik Üniversitesinden (ODTÜ) Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna (BTK) geçiyor.

17.10.2020Ekonomi
Avrupada koronavirüs kâbusu sürüyor O ülkelerden gelenlere karantina uygulanacak

Avrupa'da koronavirüs kâbusu sürüyor! O ülkelerden gelenlere karantina uygulanacak

Avrupa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının seyrine ilişkin haberler gelmeye devam ediyor. İtalya'da son 24 saatte 8 bin 804 Kovid-19 vakası kaydedildi. Ülkede günlük can kaybı, haziran ayından bu yana ilk kez 80'i aştı. Malta'da da bugün, salgın başından bu yana en çok günlük vakanın kaydedildiği gün oldu. İngiltere'de ise son 24 saatte 18 bin 980 kişide yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi. Ulaştırma Bakanlığı, İtalya, Vatikan ve San Marino'dan gelecek yolculara 14 günlük karantina şartının uygulanacağını duyurdu. İspanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında son 24 saatte 13 bin 318 yeni vaka tespit edildi.

15.10.2020Dünya
Almanyada çevreciler ormanların korunması için protesto düzenledi

Almanya'da çevreciler ormanların korunması için protesto düzenledi

Almanya’nın başkenti Berlin’de çevreci grup Extinction Rebellion (Yokoluş İsyanı) üyeleri, otoyol için ormanların kesilmesini protesto etmek amacıyla gösteri düzenledi.

5.10.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Hekimoğlu olmak da yetmez

Çoğu kimsenin son canlandırdığı dizi karakteri Hekimoğlu olarak tanıdığı Timuçin Esen koronaya yakalandı.

6.12.2020

Erdoğan’ın öngörülemez liderliği

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sürpriz istifasıyla birlikte nefes nefese süren 27 saat yaşadık. Bu süre zarfında türlü çeşit senaryolar yazıldı. Kabine revizyonundan ekonomi yönetiminin değişmesine, teknokrat bir ismin bakanlığa getirilmesine, Berat Albayrak’ın istifasının kabul edilmemesine, Albayrak’ın Cumhurbaşkanı Yardımcılığı’na getirilmesine kadar. Bunlar ayağı yere basan yorumlardı. Bir de arada uçuk kaçık senaryoları da işitmedik değil.

11.11.2020