EKSTRA
MENÜ

Haberleşme

Haberleşme ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Haberleşme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18.523 Haberleşme haberi bulunmuştur.

Haberleşme Haberleri

Eski Yargıtay üyesi Zekeriya Erdoğana FETÖ üyeliğinden verilen hapis cezası onandı

Eski Yargıtay üyesi Zekeriya Erdoğan'a FETÖ üyeliğinden verilen hapis cezası onandı

Yargıtay Ceza Genel Kurulu; "Balyoz", "Askeri Casusluk", "Hrant Dink", "Devrimci Karargah" gibi davaları onayan Yargıtay 9. Ceza Dairesinin eski üyelerinden Zekeriya Erdoğan'a, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden verilen 8 yıl 9 ay hapis cezasını onadı.

20.06.2021Gündem
İstanbul merkezli, FETÖnün TSK yapılanmasına operasyon

İstanbul merkezli, FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon

İstanbul merkezli 17 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasında oldukları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı verilen 52 şüphelinin yakalanması için operasyon başlatıldı.

19.06.2021Gündem
Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları devam ediyor

Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları devam ediyor

25 Haziran’a kadar başvuruların devam ettiği yarışma, üniversitelerde öğrenim görmekte olan ön lisans ve lisans öğrencilerini projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik ediyor.

15.06.2021Ekonomi
TEKNOFEST Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları sürüyor

TEKNOFEST Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları sürüyor

Üniversite öğrencileri tarafından heyecanla takip edilen Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları devam ediyor.

15.06.2021Teknoloji
Gsyih nedir, ne işe yarar Gayri safi yurt için hasıla nedir

Gsyih nedir, ne işe yarar? Gayri safi yurt için hasıla nedir?

Gsyih, gayri safi yurt içi hasıla kelimelerinin kısaltılmış halidir. Gayri safi kelimesi, kısacası eskimeyi dikkate alır, yurt içi ise ülke sınırlarını vurgular, hasıla kelimesi ise sonuç anlamına gelir. Yani kısacası, ülke sınırları içinde belli bir dönem içinde, o ülkenin yabancı ekonomik biriminde ya da ekonomik birimi üretimi tamamlanmamış olan tüm mal ve hizmetlerin parasal karşılığıdır. Gsyih nedir, ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.06.2021Araştırma
Uzaya gönderilen ilk uydu hangisidir İlk uydunun adı nedir Uzaydaki ilk Türk ve yapay uydu hangileridir

Uzaya gönderilen ilk uydu hangisidir? İlk uydunun adı nedir? Uzaydaki ilk Türk ve yapay uydu hangileridir?

İnsanoğlu teknolojinin gelişmesi ile birlikte uzaya bir takım uydular gönderilmiştir. Günümüzde artık uzaya uydu gönderilmesi oldukça sıradan bir hal almıştır. Hal böyle olunca uzaya gönderilen ilk uydunun da sorgulanması yapılmaktadır. Uzaya gönderilen ilk uydunun hangisi olduğu merak ediliyor. Peki uzaya gönderilen ilk uydu hangisidir? İlk uydunun adı nedir? Uzaydaki ilk Türk ve yapay uydu hangileridir? İşte uzaya gönderilen tüm uydular ile ilgili detaylı bilgiler.

14.06.2021Araştırma
Bakan Karaismailoğlu: 2035’te otoyol ağımızı 8 bin 187 kilometreye çıkaracağız

Bakan Karaismailoğlu: 2035’te otoyol ağımızı 8 bin 187 kilometreye çıkaracağız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "2023 ve sonrası hedeflerimizle yapılacak 3 bin 726 kilometre ile 2035’teÿotoyol ağımızı 8 bin 187 kilometreye çıkaracağız. Birileri laf üretmeye devam etsin. Bizler bölgesinde güçlü, boyun eğmeyen, projeleri ile konuşulan Türkiye için çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.

12.06.2021Ekonomi
Çok çarpıcı kareler Müsilaj tehdidi uzaydan görüntülendi

Çok çarpıcı kareler! Müsilaj tehdidi uzaydan görüntülendi

Marmara'daki müsilaj (deniz salyası) kirliliğine yönelik en büyük deniz temizliği seferberliği, 7 kentte başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama Uygulama ve Araştırma Merkezi (UHUZAM), Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilajı uydu aracılığıyla uzaydan görüntüledi.

11.06.2021Gündem
Kızılay Genel Başkanı Kınık: 153 yıldır büyüyen bir ‘iyilik’ hareketidir

Kızılay Genel Başkanı Kınık: 153 yıldır büyüyen bir ‘iyilik’ hareketidir

Yardım kuruluşu Kızılay, 153 yılı geride bıraktı. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Kızılay 153 yıldır büyüyen bir ‘iyilik’ hareketidir. Milyonlarca gönüllünün tarih boyunca verdiği su ile büyüyen bu ‘iyilik çınarı’ bugün kurduğu çağdaş sistemlerle dünyada ‘iyilik’ var olduğu sürece insan acısını dindirmeye devam edecektir” dedi.

11.06.2021Gündem
Hilmi Yavuz’la Oktay Akbal’ın dost mektupları arasında...

Hilmi Yavuz’la Oktay Akbal’ın dost mektupları arasında...

Mektup edebi anlamda önemli bir tür. Hakkını vererek yazılmış mektuplarla, sahipleri olan şair ve yazarların edebi bakış açılarının gelişimine de şahit olursunuz. Oktay Akbal ile Hilmi Yavuz’un karşılıklı mektuplaşmalarından oluşan ‘Sanki Her Şey Daha Dün Gibi’, iki büyük ustanın özel yaşamlarını, edebi dünyalarını tanımak açısından çok değerli bir kaynak. Edebi lezzetiyle de türünün çok değerli örneklerinden biri.

10.06.2021Kitap Sanat
Uzay Mekiği Nedir Ve Ne İşe Yarar Uzay Mekiği Nasıl Yapılır Ve Nasıl Çalışır Uzay Mekiği Hızı Ve Özellikleri

Uzay Mekiği Nedir Ve Ne İşe Yarar? Uzay Mekiği Nasıl Yapılır Ve Nasıl Çalışır? Uzay Mekiği Hızı Ve Özellikleri

Uzay mekiği, yeniden kullanılabilen ve hızlı havalanıp dikkatli bir iniş gerçekleştirebilen araçlardır. Bu araçların inişi daha çok uçağa benzer. Uydu yerleştirmek ya da çeşitli araştırmalar yapabilmek için tasarlanan bir araçtır. Uzay mekiği nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Araştırma
Türkiyenin uzay yolculuğunda teknolojileri adım adım büyüyecek

Türkiye'nin uzay yolculuğunda teknolojileri adım adım büyüyecek

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir "İnşallah kendi özgün haberleşme ve gözlem uydularımızın uzayda olduğu, kendi fırlatma sistemlerimizle uzaya gidebildiğimiz, uzay yolculuğu yapabilecek çeşitli modüllerimizin olduğu bir dünyaya doğru adım adım yürüyeceğiz" dedi.

10.06.2021Ekonomi
TRT’den ‘FETÖ’cüler var’ iddiasına yanıt

TRT’den ‘FETÖ’cüler var’ iddiasına yanıt

TRT Genel Müdürlüğü’nün 2017-2018 yıllarına ilişkin hesapları ibra edildi.

10.06.2021Gündem
Gsmh Nedir, Nasıl Hesaplanır Gayrisafi Milli Hasıla Neleri Ölçmez

Gsmh Nedir, Nasıl Hesaplanır? Gayrisafi Milli Hasıla Neleri Ölçmez?

GSMH bir ülke sınırları içerisinde bir yıl içinde üretilmiş olan nihai mal ve hizmetlerin parasal değeri olarak ifade edilmektedir. Sizin için GSMH nedir, nasıl hesaplanır? Gayrisafi milli hasıla neleri ölçmez şeklinde sıklıkla sorulmakta olan soruların yanıtlarını derledik.

10.06.2021Araştırma
Mektup Nedir Ve Nasıl Yazılır Mektup Çeşitleri, Özellikleri Ve Örnekleri

Mektup Nedir Ve Nasıl Yazılır? Mektup Çeşitleri, Özellikleri Ve Örnekleri

Duygu ve düşünceleri ifade etmek için birbirinden farklı yollar bulunmaktadır. Özellikle duyguları başkalarına aktarmak ve haberleşmek için mektup kullanılabilir. Günümüzde dijital mesajlaşmalar kullanılsa da geçmişte mektup kullanılmaktaydı. Mektup nedir ve nasıl yazılır? Mektup çeşitleri, özellikleri ve örnekleri neler? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

9.06.2021Araştırma
Bakan Karaismailoğlundan Ercan Havalimanı açıklaması

Bakan Karaismailoğlu'ndan Ercan Havalimanı açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Eroğlu Canaltay ile görüşme sonrası ortak basın açıklaması için kameralar karşısına geçti. Bakan Karaismailoğlu, Ercan Havalimanı'nda 1. etap çalışmalarının 2021 sonunda tamamlanmasının hedeflendiğini bildirdi.

9.06.2021Haber
Bakan Karaismailoğlundan Ercan Havalimanı açıklaması

Bakan Karaismailoğlu'ndan Ercan Havalimanı açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Eroğlu Canaltay ile görüşme sonrası ortak basın açıklaması için kameralar karşısına geçti. Bakan Karaismailoğlu, Ercan Havalimanı'nda 1. etap çalışmalarının 2021 sonunda tamamlanmasının hedeflendiğini bildirdi.

9.06.2021Dünya
Suç çetelerine en kapsamlı operasyon Truva atı ile çökerttiler

Suç çetelerine en kapsamlı operasyon! Truva atı ile çökerttiler

FBI ve Europol’un yanı sıra 18 ülkenin katıldığı dev operasyonda 800’den fazla kişi gözaltına alındı, 1.2 milyar TL değerinde nakit ve tonlarca uyuşturucu ele geçirildi. Çeteler, ANOM adlı şifreli mesajlaşma uygulamasıyla deşifre edildi. Avustralya basınına göre ajanların ANOM uygulamasını tanıttığı kişiler arasında Türkiye’de yaşadığı iddia edilen ve Avustralya’da uyuşturucu kaçakçılığında önemli rol oynadığından şüphelenilen Hakan Ayık da bulunuyordu. Avustralya polisi, ANOM’un yayılmasında adeta ‘influencer’ gibi çalışan Ayık’ın bilmeden “meslektaşlarına tuzak kurduğunu”, bu nedenle hayatının tehlikede olduğunu, teslim olmasını istedi.

9.06.2021Dünya
Yargıtay 214 sözleşmeli personel ve 279 sürekli işçi alacak

Yargıtay 214 sözleşmeli personel ve 279 sürekli işçi alacak

Yargıtay Başkanlığı, uygulamalı ve sözlü sınav sonucuna göre çeşitli branşlarda 214 sözleşmeli personel ile İŞKUR aracılığıyla 279 sürekli işçi alımı yapacak.

7.06.2021Gündem
Türkiye 2 dev projeye hazırlanıyor Ay sonu hizmete alınacak...

Türkiye 2 dev projeye hazırlanıyor! Ay sonu hizmete alınacak...

Türkiye'de haziran ayı içerisinde iki önemli projenin heyecanı yaşanacak. Bu çerçevede, Kanal İstanbul Projesi kapsamında yapılacak 6 köprüden ilkinin temeli ay sonunda atılacak, 3 Mayıs'ta yörüngesine yerleşen Türksat 5A uydusu da hizmete alınacak.

6.06.2021Ekonomi
Öncelik daima çevrede

Öncelik daima çevrede

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, enerji, sağlık, ulaşım ve haberleşme gibi yaşamsal ihtiyaçların karşılanmasında kaynakların verimli kullanımının hayati önem taşıdığını söyledi. Aktaş, “Güneş enerjisi, hidroelektrik ve rüzgar santralleri gibi farklı alternatifleri şehrimize uygulayıp, yenilenebilir enerji noktasında kurumsal adımlar atıyoruz. Önceliğimiz hep çevreci yatırımlar” diye konuştu.

5.06.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu: Filyos Limanı ticaretin merkezi olma konumunu kazandı

Bakan Karaismailoğlu: Filyos Limanı ticaretin merkezi olma konumunu kazandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Aynı anda farklı boyutlardaki 13 geminin elleçlemesi yapılabilecek Filyos Limanı'mızın yıllık kapasitesi 25 milyon tondur. Ne mutlu bizlere ki ülkemizin en önemli lojistik üslerinden biri olarak tasarladığımız limanımız şimdiden doğal gaz sevkiyatının ve ticaretin merkezi olma konumu kazandı" dedi.

4.06.2021Ekonomi
Mayıs Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı

Mayıs Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı

Rapora göre, mayıs ayındaki kapanmaya bağlı olarak faaliyetin kesintiye uğradığı bazı kalemlerde fiyat artışları düşük seyrederken, üretici fiyatlarındaki hızlı artış eğilimi devam ederek maliyet baskıları etkisini sürdürdü.

4.06.2021Ekonomi
Vodafone, FGSnin yüzde 50sini satın aldı

Vodafone, FGS'nin yüzde 50'sini satın aldı

Vodafone, geleneksel Sabit Ses Santrali (PBX) altyapısını yeni nesil çözümlerle buluta taşıyan yerli teknoloji ve yazılım şirketi FGS’nin %50’sini satın aldı. FGS, Türkiye’deki tüm sektörlere hizmet veren bir firma olmaya devam edecek. %100 Türk şirketi olan FGS’nin ürün ve hizmetleri diğer Vodafone ülkelerine de ihraç edilecek.

3.06.2021Teknoloji
Enflasyon son 7 ayda ilk kez geriledi

Enflasyon son 7 ayda ilk kez geriledi

Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı verilere göre enflasyon son 7 ayın en düşük seviyesini görmüş oldu.

3.06.2021Ekonomi
Son dakika... Enflasyon rakamları açıklandı

Son dakika... Enflasyon rakamları açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre Mayıs ayında enflasyon yüzde 16.59 olarak gerçekleşti.

3.06.2021Ekonomi
Sultan 2. Abdülhamit döneminde planlanmıştı Dev proje yarın hizmete alınacak

Sultan 2. Abdülhamit döneminde planlanmıştı! Dev proje yarın hizmete alınacak

Osmanlı Padişahı Sultan 2. Abdülhamit döneminde planlanan Filyos Limanı yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından hizmete açılacak. Filyos Limanı'nda, aynı anda farklı boyutlarda 13 geminin elleçlenmesi yapılabilecek.

3.06.2021Ekonomi
Mayısta en çok limonun fiyatı arttı

Mayısta en çok limonun fiyatı arttı

İTO verilerine göre, geçen ay fiyatı en fazla azalan ürün yüzde 36,54 ile sivri biber olurken, yüzde 15.18 ile en çok limonun fiyatı arttı.

2.06.2021Ekonomi
Oruç Reis Araştırma Gemisi için koruma gemisi hizmeti alınacak

Oruç Reis Araştırma Gemisi için koruma gemisi hizmeti alınacak

Maden Tetkik ve Arama (MTA) Genel Müdürlüğünce, Oruç Reis Araştırma Gemisi için koruma gemisi hizmet alımı "açık ihale" usulüyle ihale edilecek.

1.06.2021Ekonomi
Bakan Karaismailoğlu, Karabağın imarında Azerbaycanla birlikte çalışacaklarını söyledi

Bakan Karaismailoğlu, Karabağ'ın imarında Azerbaycan'la birlikte çalışacaklarını söyledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Karabağ'ın imarı konusunda Türkiye Cumhuriyeti'nin tecrübe ve birikimlerini paylaşacaklarını ve Azerbaycan'la el birliğiyle çalışacaklarını bildirdi.

30.05.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çamlıca Kulesi Açılış Töreninde açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çamlıca Kulesi Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çamlıca Kulesi Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. 100 radyonun aynı anda yayın yapabildiği kuleye dair Erdoğan "Dünyada örnek teşkil edecek bir proje oldu" ifadesini kullandı. Erdoğan "Kanal İstanbul'un temelini Haziran ayı sonunda atıyoruz" dedi.

29.05.2021Haber
Son dakika... Çamlıca Kulesi açıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul için tarih verdi

Son dakika... Çamlıca Kulesi açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul için tarih verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çamlıca Kulesi Açılış Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 100 radyonun aynı anda yayın yapabildiği kuleye dair "Dünyada örnek teşkil edecek bir proje oldu" ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca Kanal İstanbul ile ilgili de açıklama yaptı. "Kanal İstanbul'un temelini Haziran ayı sonunda atıyoruz" diyen Erdoğan, "Kanal İstanbul'un üzerinden 6 köprü geçecek. Kanal İstanbul'un sağında solunda iki şehir inşa edeceğiz.  Biz tarihe not düşüyoruz." diye konuştu.

29.05.2021Ekonomi
Avrupanın en yükseği olacak Çamlıca Kulesi yarın açılıyor...

Avrupa'nın en yükseği olacak! Çamlıca Kulesi yarın açılıyor...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yarın açılışı gerçekleştirilecek Çamlıca Kulesi’nde incelemelerde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "İstanbul’un ve hatta Avrupa’nın en yüksek yapısıdır. Betonarme yapısının yüksekliği 221 metre olan kulenin çelik anten yüksekliği 168 metredir. Çelik anteni ile birlikte yerden 369 metre yüksekliğe ulaşan kulemiz 9 büyüklüğünde depreme ve şiddetli rüzgârlara karşı dirençli bir şeklide inşa edilmiştir." dedi.

28.05.2021Ekonomi
Çamlıca Kulesinin resmi açılışı yarın gerçekleştirilecek

Çamlıca Kulesi'nin resmi açılışı yarın gerçekleştirilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Bu abide projeyi, bir süre önce yayıncılık hizmetleri vermek üzere faaliyetlerine başlatmıştık.Yarın da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle halkımızın yararlanabileceği seyir terası, restoran, kafe, dinlenme salonları gibi alanlarıyla bir bütün olarak hizmete açacağız" dedi.

28.05.2021Ekonomi
Türkiyenin ilk silahlı insansız deniz aracı Ulaq füze atmaya hazır

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı! Ulaq füze atmaya hazır

Türk savunma sanayinin başarısı olan insansız silahlı deniz aracı Ulaq testlerden başarıyla geçti. Ulaq seri üretime hazırken yılda 50 tane üretme kapasitesi bulunuyor.

27.05.2021Ekonomi
FETÖnün altın çocukları hakkındaki soruşturma tamamlandı

FETÖ'nün 'altın çocukları' hakkındaki soruşturma tamamlandı!

Eski emniyet müdürleri Cemil Ceylan ve Hüsrev Salmaner saklandıkları hücre evinde yakalanmışlardı. Ceylan ve Salmaner hakkında yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması tamamlandı. İddianamede, "Cep telefonunda Fettullah Gülen kastedilerek 'büyüğümüzden notlar' adı altında örgütsel motivasyon sağlayan yazışmaların bulunduğu belgenin olduğu görülmüştür" denildi.

26.05.2021Gündem
Son dakika: Kripto FETÖcülerin tespitinde yeni yöntem

Son dakika: Kripto FETÖ'cülerin tespitinde yeni yöntem

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı kripto FETÖ’cülerin tespiti için yeni bir yöntem kullandı. FETÖ'cülerin kullandığı ankesörlü telefon kartlarının hafızası incelenerek daha önce soruşturulmamış isimlere ulaşıldı. Bu kapsamda 9 ilde 16 kişinin yakalanmasına yönelik operasyon başlatıldı.

25.05.2021Gündem
İstanbul merkezli 9 ilde FETÖ’nün TSK yapılanmasına operasyon

İstanbul merkezli 9 ilde FETÖ’nün TSK yapılanmasına operasyon

İstanbul merkezli 9 ilde Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasında yer aldıkları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı verilen ve aralarında muvazzaf askerlerinde bulunduğu 16 şüpheliden 12’si yakalandı.

25.05.2021Gündem
Uydu nedir Güneş sistemi uydu doğal ve yapay uydu tanımı

Uydu nedir? Güneş sistemi uydu doğal ve yapay uydu tanımı

Gökyüzünde bulunan sayısız yıldız ve gök cisimleri insanoğlunun her daim merakını uyandırmıştır. Çağın her döneminde gökyüzü incelenmiştir. En çok merak edilen konular arasında ise uydular gelmektedir. Peki uydu nedir? Güneş sistemi uydu doğal ve yapay uydu tanımı nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.05.2021Araştırma
Meslek lisesinden insansız deniz aracı

Meslek lisesinden insansız deniz aracı

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) belirlenen Ar-Ge merkezlerinden biri olan Hatay Şehit Serkan Talan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde geliştirilen su üstü arama kurtarma botu prototipiyle, kayıp kişinin yerinin hızlı ve güvenli şekilde tespit edilmesi amaçlanıyor.

24.05.2021Eğitim
Dijital birliğin robot askeri Barkan göreve hazırlanıyor

Dijital birliğin robot askeri Barkan göreve hazırlanıyor

HAVELSAN'ın üzerinde çalıştığı dijital birlik konseptinde kullanılacak silahlı insansız kara aracı Barkan, yıl sonunda sahada görülmeye başlayacak.

23.05.2021Haber
Dijital birliğin robot askeri göreve hazırlanıyor  Bu yılın sonunda sahada olacak

Dijital birliğin robot askeri göreve hazırlanıyor! Bu yılın sonunda sahada olacak

HAVELSAN'ın üzerinde çalıştığı dijital birlik konseptinde kullanılacak silahlı insansız kara aracı Barkan, yıl sonunda sahada görülmeye başlayacak.

23.05.2021Ekonomi
Küçük çocuklu anne hapse girmeyecek

Küçük çocuklu anne hapse girmeyecek

AK Parti, 4. yargı paketinin yanı sıra, cezaevlerinde görüntülü konuşmanın kaydedilmesi ve mahpuslara e- posta ile haberleşme hakkını da içeren 11 maddelik ‘mini infaz’ paketini Meclis’e sunmak için çalışıyor. Yargı paketiyle 15 yaşından küçük çocuğu olan, cezası 10 yıldan az anneler cezaevine girmeyecek.

23.05.2021Gündem
Son dakika haberi.. Kimi yürüdü, kimi yüzdü: Bir günde rekor sayı... Gitmesem ölecektim..

Son dakika haberi.. Kimi yürüdü, kimi yüzdü: Bir günde rekor sayı... 'Gitmesem ölecektim!'..

Son 24 saatte en az 6 bin Faslı hayatlarını hiçe sayarak tehlikeli bir yolculuğa çıktı. Bunun sadece bir günde görülen en büyük sayı olduğu bildiriliyor. Yola çıkanların bir sosyal medya platformu üzerinden haberleştiği açıklandı. Bu haberleşme ağı iki ülkeyi büyük bir diplomatik krizin eşiğine de getirmiş oldu. Bölgeden son gelen görüntüler ise büyük bir müdahale hazırlığına işaret ediyor...

18.05.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Kod adı ‘Osman’

Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından Türkiye’ye getirilen, FETÖ elebaşı Gülen’in öz yeğeni Selahaddin Gülen, itirafçı oldu. Ama ne itiraf!!!

7.06.2021

Ankara’ya da ‘Çamlıca’ gerek

Başkent Ankara’nın en büyük sorunlarından biri silüet sorunu. Şehre neresinden bakarsanız bakın kentin genel görüntüsünü bozan bir şeyler var. Kimi zaman çirkinlik abidesi bir gökdelen, kimi zaman üstünde vinç unutulmuş yarım kalmış bir otel, kimi zaman refüje yapılmış dükkânlar, gecekondudan beter birbirine yapışık yüzlerce bina…

4.06.2021

Elektronik cihaz sorunlarına dikkat!

Bu hafta Merkür, İkizler burcunda geri hareketine başlayacak. Merkür geri giderken genelde elektronik aletler, haberleşme ve iletişimle ilgili sorunlar, gecikmeler, aksaklıklar çıkarabilir.

30.05.2021

İstanbul Üniversitesi uzay temalı çok disiplinli bir sempozyum düzenliyor

Uzay bilimleri, uzay ekonomisi ve uzay hukukunu bir araya getiren sempozyum 29-30 Mayıs 2021 tarihlerinde İstanbul Üniversitesi Rektörlüğünde düzenleniyor.

28.05.2021

Kullanıcının fendi platformu yendi

WhatsApp’ın 15 Mayıs’a kadar tanığı süre sona erdi ama Türkiye “sözleşme”nin dışında bırakıldı. Sonuç: WhatsApp’ı yendik!

23.05.2021