EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Feng Shui

Feng Shui ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Feng Shui haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 341 Feng Shui haberi bulunmuştur.

Feng Shui Haberleri

Yatırımda 645 milyon Euro göründü

Yatırımda 645 milyon Euro göründü

BSH Türkiye’nin CEO’su Norbert Klein, “2009’da 600 kişiye daha istihdam yarattık, çalışan sayımız 4 bini aştı. 10 yılda Türkiye’ye 600 milyon Euro yatırdık” dedi. Klein, 2010’da 45 milyon Euro’luk daha yatırım yapacaklarını bildirdi.

24.03.2010Ekonomi
13 milyar dolar şoku

13 milyar dolar şoku

Geçen yıl kanserden hayatını kaybeden Asya’nın en zengin kadını Nina Wang’ın 13 milyar dolarlık mirası, hak iddia eden eski falcısına değil, bir hayır kurumuna gitti.

2.02.2010Dünya
Falcı 13 milyar dolardan oldu

Falcı 13 milyar dolardan oldu

Asya'nın en zengin kadını falcıya 13 milyar dolarlık miras bıraktı ama son anda bir engel çıktı.

2.02.2010Dünya
Sevgilime gider gibi işe gidiyorum

Sevgilime gider gibi işe gidiyorum

Sunuculuk, oyunculuk derken bir de yapımcılığa soyunan Seray Sever, şu sıralar çok heyecanlı.

29.12.2009Kelebek
Feng shui ile evde pozitif enerji

Feng shui ile evde pozitif enerji!

"Bu ev üstüme üstüme geliyor", "Bu odada hiç uyuyasım yok", "Ne yaptıysam bu oturma odası içime sinmedi" gibi cümleler sizi anlatıyorsa, evinizin ortamı, dekorasyon tarzı ile hoşnut değilsiniz demektir. İşte bu noktada, evinizdeki negatif enerjiyi yok etmek ve huzur içinde yuvanızda yaşamanız için "Feng Shui" öneriyoruz.

7.11.2009Gelin Modası
Binicilerden gövde gösterisi

Binicilerden gövde gösterisi

Binicilikte ‘SIEC-FEI World Youth Series’ dün yapılan yarışlarla sürdü.

19.09.2009Spor
Feng Shui nedir

Feng Shui nedir?

Yaklaşık 400 yıldır Çin'de uygulanmakta olan Feng Shui'nin ne olduğunu biliyor musunuz?

19.06.2009Astroloji
Söz sırası hayvanlarda

Söz sırası hayvanlarda

Elle dergisi, insanları susturup soruları onların kedi, at ve köpeklerine yöneltti.

5.06.2009Kelebek
Milletimin gönlünde kurduğum taht Başbakan’ınkinden az değil

Milletimin gönlünde kurduğum taht Başbakan’ınkinden az değil

Ahmet Maranki kendi deyimiyle “Türkiye’nin yaşam tarzı markası”. Ağzından çıkan laflar “hikmet” kabul ediliyor. Kitapları yüz binlerce basılıyor, konferanslarında salonların kapısı yıkılıyor ve televizyon programlarının reytingleri tavan yapıyor. Yanında 1000 kişi çalışıyor, yedi kişi sadece telefonlarına bakıyor. Takipçilerinin deyimiyle “Maranki Hoca” cinsel yaşamdan beslenmeye, giyimden dekorasyona, taşlardan renklere kadar her alanda hayatımızı nasıl düzenleyeceğimizi anlatıyor. Peki sağlıklı, mutlu ve huzurlu yaşamının sırlarını veren Ahmet Maranki’nin sırrı ne?

28.03.2009Kelebek
Antivalentinizm hareketine katıl, havan olsun

Antivalentinizm hareketine katıl, havan olsun

Yalnızlar için yılın en sıkıntılı günündeyiz. Herkes sokakta el ele, ellerinde güllerle dolaşırken, onlar kendilerini avutmaya çalışıyor. Her 14 Şubat’ta gazete sayfaları, televizyon ekranları, radyo anonsları yalnızların üstüne üstüne giderken biz aksini yapalım, bir hizmet sunalım dedik.

13.02.2009Kelebek
Yatakları ayırmak ilişkiyi uzatır mı

Yatakları ayırmak ilişkiyi uzatır mı?

Dünyada evli çiftler arasında yayılan yeni bir trend var: Ayrı yatak odalarında uyumak! Geçmişte, yatakları ayırmak boşanma habercisi sayılırken, günümüzde ayrı yatmayı evliliğin devamı için şart koşanlar bile var!

27.01.2009Aşk
Alışveriş merkezlerindeki en iyi 10 restoran

Alışveriş merkezlerindeki en iyi 10 restoran

Büyük şehirlerde yaşayanlar kış geldiğinde kapalı alışveriş merkezlerinde daha çok zaman harcıyor. Türkiye’deki alışveriş merkezleri de, artık mağazalardan çok restoranlarıyla ön plana çıkmaya başladı.

4.12.2008Kelebek
Maçka Palas tarihinde otel dönemi başlıyor

Maçka Palas tarihinde otel dönemi başlıyor

Tarihi Maçka Palas binası, konut olarak yapılmıştı. Sonra banka genel merkezi oldu. İki hafta sonra ise yeni bir işlevle yeniden kapılarını açacak: Hyatt Grubu’nun bir oteli olacak. Kaldığı otele bir gecede ne kadar verdiğini önemsemeyecek kadar parası olanların, sakin ve gözlerden uzak olmayı sevenlerin oteli. Amerikalı mimar Randy Gerner, eski dokuyu koruyup modernize etmiş. İçeride ceviz, bej ve grinin hakim olduğu şık bir dekorasyon var. Otel, gökdelen otellere kıyasla dışardan küçük gibi görünüyor ama 90 odaya ve geniş iç mekanlara sahip.

24.10.2008Seyahat
Mis kokulu annem

Mis kokulu annem

Harvey Nichols kozmetik reyonunda parfüm kampanyası var.

7.05.2008Kelebek
Duvar saatini geri getiren marka

Duvar saatini geri getiren marka

Belki 1970’lerdeki kitsch modeller yüzünden, belki 80’lerde hayatımıza giren dijital tasarımlar nedeniyle duvar saatlerini unuttuk. Telefonumuzdaki, kolumuzdaki, müzik setimizdeki, DVD oynatıcımızdaki saatlerle yetinmeye başladık. Oysa duvar saati yalnızca saat değil bir ev aksesuvarıydı ve öyle kalmalıydı. Bu durumun farkında olan eski reklamcı Tuba Kadıoğlu, üç ay once Klock adlı duvar saati markasını piyasaya çıkardı. Hedefi her eve, her zevke, her bütçeye uygun bir duvar saati yaratmak.

27.03.2008Kelebek
Doğru yaşıyor muyuz

Doğru yaşıyor muyuz?

Sibirya üstlerinde yaşayan şasırtıcı bir kabilenin hikayesidir bu. Onlar 100 yaşından evvel ölmüyorlar ve hiç bir hastalığa yakalanmıyorlar. Kabilenin çocukları ilk defa başka şehirlere gittiklerinde bu kadar çok alkol ve sigara içen toplumları görünce şok olmuşlar.

25.03.2008Astroloji
Büyük düşünün, akıllıca yatırım yapın BU YIL BEREKET YILI

Büyük düşünün, akıllıca yatırım yapın BU YIL BEREKET YILI

Çin takvimine göre 7 Şubat 2008’de Fare yılına girdik. Çin inanışında, her 12 yılda bir benzer olaylar meydana geliyor. Bir Uzakdoğu bilgelik sanatı olan Feng Shui ise her yeni yılda yükselen veya azalan enerjilere göre önlemler almamızı öneriyor. Bu yıl Fare yılıymış. Bereket yılları olan fare yıllarında, büyük düşünüp, akıllıca yatırımlar yapanlar kazanıyormuş.

22.02.2008Kelebek
Fare yılında kim şanslı

Fare yılında kim şanslı

Dünya 7 Şubat itibariyle fare yılına giriyor. Fare yeniliklerin, yeni başlangıçların yılı. Feng şui uzmanlarına göre ABD başkanlık seçimlerinde fare yılının etkisi Demokrat Partili Barack Obama’dan yana olabilir. Çünkü fare yılı aynı zamanda değişimin de habercisi...

11.02.2008Dünya
Türkiye’nin altı bölgesinden gözde SPA’lar, termal sular

Türkiye’nin altı bölgesinden gözde SPA’lar, termal sular

16 yıldır Türkiye’de yaşayan seyahat yazarı Suzanne Swan, yurtdışında pek bilinmeyen kaplıca ve SPA’larımızı tanıtmak amacıyla bir kitap hazırladı. Türkiye’nin SPA’ları ve Termal Kaynakları (SPAs & Hot Springs of Turkey) adıyla İngilizce ve Türkçe yayımlanan kitapta daha önce duyulmamış birçok su kaynağına da yer veriliyor. İşte, Swan’ın Türkiye’nin altı bölgesinden seçtiği en güzel termal merkezler, SPA’lar.

4.11.2007Seyahat
Çinli damat İranlı gelinle Çırağanda evlendi

Çinli damat İranlı gelinle Çırağan'da evlendi

ÇİNLİ Chechung Chang ve İranlı Yas Mostashari, Londra’da başlayan aşklarını İstanbul’da gösterişli bir düğünle taçlandırdı. İstanbul Boğazı, Uzakdoğu ve Asya’nın zengin ailelerinin düğün törenleri için vazgeçemedikleri bir mekan haline geldi.

4.09.2007Gündem
Cinsel hayatınız canlanacak

Cinsel hayatınız canlanacak!

Aşk hayatınızı pek çok şey birden belirliyor: Bu ipuçlarını okuyun, aşk hayatınız canlansın, ilişkinize renk gelsin!

23.07.2007Kelebek
Dilek Önderin Feng Shui güldürüsü

Dilek Önder'in Feng Shui güldürüsü

Vatan gazetesi yazarı Dilek Önder son günlerin en popüler konusu Feng Shui'ye farklı bir yaklaşım getirdi. İşte Önder'in güldüren Feng Shui yazısı.

16.04.2007Gündem
Bu tüyolar seks hayatınızı canlandıracak

Bu tüyolar seks hayatınızı canlandıracak!

Seks hayatınızın niteliğini pek çok şey birden belirliyor: Sürdüğünüz koku, renk, yediğiniz yemek, yaşadığınız mekan ve daha pek çok şey... İçlerinde belki de en önemlisi evinizin feng shui'ye göre dekorasyonu! Doğru enerji ve duyguları hissetmemizi sağlayan feng shui'nin değdiği yerde aşklar da farklı yaşanıyor.

12.04.2007Cinsellik
Seks hayatınızı feng shui ile renklendirin

Seks hayatınızı feng shui ile renklendirin

Unutmayın ki evinizi nasıl dekore ettiğiniz ya da giydiğiniz elbisenin rengi, sandığınızdan çok daha önemli! Seks hayatınızı feng shui ile canlandırmanız bile mümkün... Elele dergisi bu konuyu nisan sayısında ele aldı.

10.04.2007Kelebek
Aşk hayatınızı ateşleyin

Aşk hayatınızı ateşleyin!

Fransız Ressam Eguene Delecroix aşkı anlatması istendiğinde "Aşkı anlatabilmek, yeryüzünde var olan dillerden başka bir dil ister" demiş. Peki hayatımız boyunca peşinden koştuğumuz aşkın dilini konuşabilmek için ne yapıyoruz? Aşkınız için ne kadar çaba harcıyorsunuz?

26.03.2007Aşk

Yazar Sonuçları

Manda yılının burcunuza etkileri

Çin burcunuzu öğrenmeniz için gerekli tabloyu Cumartesi günü yayınlamıştık.

16.03.2009

Manda yılı Çin burcunuzu nasıl etkiliyor

Geçtiğimiz haftalarda Feng Shui uzmanı Ferda Ünsal ile Işıl G. Alfar’ın, “Tamamla, iyileştir, geliştir” sloganıyla gelen ve Çin zodyağında Manda yılı olarak anılan 2009 yılı seminerine katılmıştım.

15.03.2009

Babasının otelinde aşk

Batu Aksoy-Neslişah Alkoçlar aşkı son sürat devam ediyor.

7.01.2009

Evde pastellere yer açın

Peri masallarına davet eden, hayalleri köpürten Uzakdoğu stilleri evlerdeki yerini güçlendiriyor.

5.12.2008

Satıcı çifti evleri ayırdı

İhracatçıların patronu olarak da bilinen Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) eski Başkanı Oğuz Satıcı’nın eşi Ala Hanım’ın, boşanmak üzere avukatına vekalet verdiğini duydum.

25.11.2008

Yaz evlerinde renk düellosu

Hayatımıza giren renkler, taşıdıkları anlamlarla mekánlara farklı duygular yüklüyor ve ruh halimizi etkiliyor.

30.05.2008

Yüzünüzü gençleştirin

lastik ve Rekontrüktif Cerrahi Uzmanı Dr. G. Sevin Özgül’den yaz mevsiminin arefesinde yüz gençleştirme operasyonları hakkında bilgi aldık.

1.05.2008

Gündem açıcı hareketler

SİVİL Toplum Örgütleri "Herkes bir adım geriye!" dedi.

27.03.2008

Yapımcı Germen

Çılgın Dersane Kampta adlı film, 10 Ocak’ta, 200 salonda birden vizyona girecek.

3.01.2008

2007 nasıl bir yıldı

Bu hafta, giden yılın değerlendirmesi, sonraki hafta bayram ve ardından yılbaşı hediyesi telaşıyla geçecek... 2007 kaçar gibi uzaklaşıyor sanki! Yakalayın!

12.12.2007

Yeni bir hayat için

Yeni ve farklı bir aya başladık. Bu güzel ayı uzun, sağlıklı ve keyifli yeni bir hayatın başlangıcı yapabilirsiniz. Eğer böyle bir niyetiniz varsa bu yazıyı dikkatle okuyun. "Yeni hayat" için öncelikle yeni bir sözcüğe odaklanmalısınız:

15.09.2007

Şaşırtıcı bir kabile hikayesi

Sibirya üstlerinde yaşayan şaşırtıcı bir kabilenin hikayesidir bu. Onlar 100 yaşından evvel ölmüyorlar ve hiç bir hastalığa yakalanmıyorlar. Kabilenin çocukları ilk defa başka şehirlere gittiklerinde bu kadar çok alkol ve sigara içen toplumları görünce şok olmuşlar.

13.07.2007

SP adayı Hatipoğlu: AKP melez bir partidir

SP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 3. bölge 2. sıra adayı Ömer Vehbi Hatipoğlu, "AKP’yi göremiyoruz artık, toplama meydan kalabalıklarına bakmayın, o rüzgárları kalmadı. Anadolu’da eski Tayyip yok" diyor.

30.06.2007

Tarihin elinde oyuncak oldum

Geçen pazar, geçmişimle ilgili son derece önemli belgeler 15 koli şeklinde kapıma yığıldı. Bir Feng Shui uzmanı evi görse, kaçıncı katta olduğuna bakmadan kendini en yakın pencereden dışarı atardı.

23.03.2007

Evde stil avı

Geçen hafta başladığımız trend takibine devam ediyoruz.

24.01.2007

Evinizi canlandırın

Evlerimiz doğanın kendi oluşumu olmayıp bizim yaptığımız yapılar olduğu için evin canlılığını sağlayan da insandır. Bir evin içinde kimse yaşamıyorsa, virane olur yani ölür. Canlılığı sağlayan hayat enerjisi ise, insanın yansıttığı hayat enerjisidir ve bulunduğu yerin canlılığını sağlar.

3.01.2007

Yıldırım aşka yıldırım düğün

Ömer Abacı ile Aslıhan Uğurtuğ, önceki akşam Harbiye’deki Banlieue adlı mekanda düzenlenen bir törenle hayatlarını birleştirdi.

21.12.2006

Trendkolik duvarlar

Duvarlara bir haller oldu. Tasarımcılar yeni oyun alanı olan duvarlar ve tavanlar üzerinde deneysel çalışmalar yaparken, firmalar yüzeylerin sıradanlaşmasını önleyecek farklı çözümler geliştiriyorlar.

30.11.2006

Feng Shui’yi nasıl kullanabilirsiniz?

Evcimen’e gelen sorular arasında "feng shui" konulu olanlar sıklaşmaya başlayınca küçük bir araştırma yaptım.

23.11.2006

2008’in trend falı

Geçen hafta Addresİstanbul’da geleceğe yönelik muhteşem bir trend falı açan Vincent Gregoire, ünlü Fransız danışmanlık şirketi Nelly Rodi Agency’nin kreatif direktörü.

16.11.2006

Bunca seyahatin müsebbibi Feng Shui balığı!

Çamaşırhane koyundayız. Dışarıda fırtına değilse de, fırtınaya yakın rüzgar ve yağmur var.

13.10.2006