EKSTRA
MENÜ

Feng Shui

Feng Shui ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Feng Shui haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 341 Feng Shui haberi bulunmuştur.

Feng Shui Haberleri

Feng shui ile evinizin havasını değiştirin

Feng shui ile evinizin havasını değiştirin

Feng Shui ile yaşam alanlarımızı doğayla uyumlu bir şekilde düzenleyebileceğimizi ifade eden Mimar ve İç Mimar Eda Yürenk Odabaş, konuyla ilgili önerilerini sundu.

26.11.2020Dekorasyon
2021 Çin Burç Yorumları

2021 Çin Burç Yorumları!

2021 yılında Çin burcumuza göre neler olacak ve bizler nasıl etkileneceğiz? Çin Astrolojisi ve Feng Shui Uzmanı Ceren Sakin anlatıyor...

25.11.2020Astro Gündem
2021 Çin burç yorumları

2021 Çin burç yorumları

Çin astrolojisi ve Feng Shui dendiğinde iki farklı kategori ortaya çıkar; burçlar olarak nasıl etkileneceğiz ve yaşam alanlarımız nasıl etkilenecek? Peki 2021 yılında Çin burcumuza göre neler olacak ve bizler nasıl etkileneceğiz? Çin Astrolojisi ve Feng Shui Uzmanı Ceren Sakin anlatıyor...

25.11.2020Astroloji
Çin Astrolojisi ve 2021 Çin Burç Yorumları

Çin Astrolojisi ve 2021 Çin Burç Yorumları!

Çin astrolojisi ve Feng Shui dendiğinde iki farklı kategori ortaya çıkar: burçlar olarak nasıl etkileneceğiz ve yaşam alanlarımız nasıl etkilenecek? Peki 2021 yılında Çin burcumuza göre neler olacak ve bizler nasıl etkileneceğiz? Çin Astrolojisi ve Feng Shui Uzmanı Ceren Sakin, Çin Astrolojisi'ne göre 2021 yılını ve tek tek burçların nasıl etkileneceğini anlatıyor...

12.11.2020Astro Gündem
Yaşam alanlarına Feng shuiyi uygulamanın yolları

Yaşam alanlarına Feng shui'yi uygulamanın yolları

Yaşadığınız mekanda değişiklik yapmaya ne dersiniz? Feng shui'yi evinizde uygulayarak farklı bir hava ve görünüm elde edebilirsiniz. İşte Mimar ve İç Mimar Eda Yürenk Odabaş'ın önerileri...

16.09.2020Dekorasyon
Yaşam Alanlarına Feng Shuiyi Uygulamanın Yolları

Yaşam Alanlarına Feng Shui'yi Uygulamanın Yolları

Yaşadığınız mekanda değişiklik yapmaya ne dersiniz? Feng shui'yi evinizde uygulayarak farklı bir hava ve görünüm elde edebilirsiniz. İşte Mimar ve İç Mimar Eda Yürenk Odabaş'ın önerileri...

16.09.2020Ev Dekorasyon
Feng Shuiye Göre Yatak Odanızda Kullanmanız Gereken Renkler

Feng Shui'ye Göre Yatak Odanızda Kullanmanız Gereken Renkler

Feng shui felsefesine göre, bir odanın genel hissine katkıda bulunan birçok faktör vardır ve renk de bu faktörlerden biridir. Hele konu yatak odası ise renklerin önemi daha da fazladır. Gelin Feng shui'ye göre uykuya dalmanızı kolaylaştıracak yatak odası renklerine bir bakalım.

13.08.2020Ev Dekorasyon
Feng Shuiye Göre Şans Getiren 15 Bitki

Feng Shui'ye Göre Şans Getiren 15 Bitki

Bitkiler her zaman odalara taze bir dokunuş katar ve feng shui felsefesine göre, faydaları estetik görünmelerinden çok daha fazladır. Evinize daha fazla bitki eklemek istiyorsanız, feng shui felsefesine göre şanslı olanları tercih edebilirsiniz.

12.08.2020Ev Dekorasyon
Çin Burcunuzu Biliyor Musunuz İşte Çin Astrolojisi Hakkında Merak Edilen Her Şey...

Çin Burcunuzu Biliyor Musunuz? İşte Çin Astrolojisi Hakkında Merak Edilen Her Şey...

Astrolojinin birçok çeşidi var. Bunlardan biri de Çin Astrolojisi... Çin Astrolojisi ve Feng Shui Uzmanı Ceren Sakin, Çin Astrolojisini, Çin burçlarını ve özelliklerini anlattı.

22.05.2020Astro Gündem
Evde çalışanlar için ilham veren Feng Shui dekorasyon önerileri

Evde çalışanlar için ilham veren Feng Shui dekorasyon önerileri

Evde çalışan kişilerin çoğunluğunun şikayeti odaklanamamak. Ancak, çalışma alanlarında Feng Shui’ye göre yapılabilecek düzenlemeler ile daha verimli olmanın mümkün olabileceğini belirten Mimar ve Feng Shui Danışmanı Elvan Özyar, uygulanabilecek dekorasyon önerilerini sundu.

22.04.2020Dekorasyon
Çocuk odaları Feng Shui’ye göre nasıl düzenlenmeli

Çocuk odaları Feng Shui’ye göre nasıl düzenlenmeli?

Feng Shui prensiplerine uygun olarak düzenlenen odalar çocuklara enerji veriyor, daha mutlu olmalarını sağlıyor. Mimar&Feng Shui Danışmanı Elvan Özyar, bu prensiplere göre çocuk odalarının nasıl düzenlenmesi gerektiğini detaylarıyla anlatıyor.

31.03.2020Dekorasyon
Çin Astrolojisi ve Çin Burçlarının Genel Hatları

Çin Astrolojisi ve Çin Burçlarının Genel Hatları

Çin astrolojisinin temelleri binlerce yıl öncesine dayanıyor, peki çin astrolojisinin genel hatları nelerdir, çin astrolojisi nasıl hesaplanır? Tüm merak edilenleri Çin Astrolojisi ve Feng Shui Uzmanı Ceren Sakin anlattı...

26.03.2020Astro Gündem
Çin astrolojisi ve çin burçlarının genel hatları Çin Astrolojisi nasıl hesaplanır

Çin astrolojisi ve çin burçlarının genel hatları! Çin Astrolojisi nasıl hesaplanır?

Mahmure'de bu hafta bir ilk yapıp Çin Astrolojisi ve Feng Shui Uzmanı Ceren sakin 'Çin astrolojisi ve Çin burçlarının genel hatları' nı konuştuk.

25.03.2020Astroloji
Evinize Alabileceğiniz 5 Bitki ve Faydaları

Evinize Alabileceğiniz 5 Bitki ve Faydaları

Odanıza koyacağınız çeşitli bitkiler dekorasyona canlılık katar. Öte yandan bazı bitkiler dekorasyonu güzelleştireceği gibi ruha ve bedene de fayda sağlar. Hem bakımı kolay hem de size iyi gelecek bitkileri aşağıya bırakıyoruz.

26.02.2020Ev Dekorasyon
35 uygulama denedi, bir araba parasını şifacılara harcadı...Bir şifa  bağımlısının  itirafları

35 uygulama denedi, bir araba parasını şifacılara harcadı...Bir şifa bağımlısının itirafları

Biyoenerji, refleksoloji, astroloji, hipnoz, detoks, vücut okuma, frekans, akupunktur, ayurveda, reiki, nefes, masaj ve dans terapisi, geçmiş hayat, şaman, aile dizimi... Sayması bile zor ama o bunların hepsini denedi. 10 yılda 35 şifa uygulamasını tecrübe etti. Sonra da oturdu, bu yolculuğun hikâyesini eğlenceli bir üslupla kaleme aldı. Uzun yıllar klip yönetmenliği ve senaristlik yapan, bugünlerdeyse üniversitede sinema dersleri veren Ela Başak Atakan’la kitabını konuştuk, uzmanlara da son yıllarda yükselen ‘şifa/kişisel gelişim’ fenomenini sorduk.

15.12.2019Hürriyet Pazar
Beyazıt Devlet Kütüphanesi dünyanın en modern 10 kütüphanesi arasında

Beyazıt Devlet Kütüphanesi 'dünyanın en modern 10 kütüphanesi' arasında

Kütüphane, ABD'de yayımlanan ‘Wired’ adlı kültür ve teknoloji dergisinin seçkisinde, en güzel 10 modern kütüphane arasında dördüncü sıraya yerleşti.

19.03.2019Seyahat
Beyazıt Devlet Kütüphanesi, dünyanın en güzel 10 modern kütüphanesi arasında

Beyazıt Devlet Kütüphanesi, dünyanın en güzel 10 modern kütüphanesi arasında

Restorasyonu ve iç tasarımı Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından üstlenilen Beyazıt Devlet Kütüphanesi, dünyanın en güzel 10 kütüphanesi arasına seçildi. ABD’de yayımlanan aylık popüler kültür ve teknoloji dergisi Wired’ın, dünya üzerindeki en güzel 10 kütüphaneyi derlediği çalışmasında, Beyazıt Kütüphanesi dördüncü sırayı aldı.

18.03.2019Kampüs
Doğadan ve marifetli ellerden gelen sağlık

Doğadan ve marifetli ellerden gelen sağlık

Son yıllarda tüm dünyada kabul gören ve önümüzdeki yıllarda da yükselişini sürdürecek olan doğaya dönüş, organik besinlerle beslenme, doğal yöntemlerle tedavi gibi eğilimler, sağlık turizminin gelişmesinde önemli rol oynuyor. Bünyesinde ‘SPA ve wellness’ üniteleri bulunduran tesisler de giderek daha önem kazandığı günümüzde otel seçimi yaparken yardımcı olacak bu yılın SPA trendleri...

14.01.2019Seyahat
Yeni Yıla Girerken  Dekorasyonda Kapı Süslemeleri

Yeni Yıla Girerken Dekorasyonda Kapı Süslemeleri

Yeni yıla girerken kapıları süslemek Türkiye‘de de yaygınlaşan dekoratif bir tarz olarak dikkat çekerken, Mimar Ebru Tamer ve Mimar Banu Hatipoğlu, kapı süslemelerinin yıl boyunca ev dekorasyonuna renk katan ve kişiye özel dekorasyon anlayışını yansıtan bir yaklaşımla değerlendirilebileceğini vurguluyor.

Aralık Ayında Bizi Neler Bekliyor Çin Astroloğu Uyardı...

Aralık Ayında Bizi Neler Bekliyor? Çin Astroloğu Uyardı...

Çin astrolojisi hayatımızın birçok aşamasında bize önemli tüyolar veriyor. Türk - Çin Kültür Derneği’nin Çin Astrolojisi ve Feng Shui Uzmanı Ceren Sakin bu ay içinde gerçekleşmesi beklenen olaylarla ilgili şaşırtıcı bilgiler paylaştı.

21.11.2018Astro Gündem
Yatak odanızı nasıl düzenlemelisiniz

Yatak odanızı nasıl düzenlemelisiniz?

Yatak odaları, günün yoğun temposundan sonra güzel bir uyku için yerimizi aldığımız ve dinlendiğimiz evin en önemli bölümleri arasında yer alıyor. Bu nedenle keyifli ve düzenli bir yatak odası güne daha iyi başlamayı sağlıyor. Ayrıca uzmanlar, uyku kalitesi için yatak odası düzenlemesine önem verilmesi gerektiğini belirtiyor.

10.08.2018Dekorasyon
Feng Shui’ye göre evinize şans getirecek 10 şey

Feng Shui’ye göre evinize şans getirecek 10 şey

Beş bin yıllık geçmişi olan Feng Shui’nin evlere iyi şans getirdiğine inanılıyor. Doğada var olan yaşam enerjisini yaşanılan mekânlarda harekete geçirme yöntemlerini içerek Feng Shui uygulamalarıyla siz de evinize iyi enerji getirmeyi deneyebilirsiniz. İşte Feng Shui’ye göre evinize şans getirecek 10 şey:

27.07.2018Emlak
Feng Shui ile Evin Enerjisini Değiştirmenin 9 Yolu

Feng Shui ile Evin Enerjisini Değiştirmenin 9 Yolu

Yaşam enerjisini değiştirme felsefesi olarak bilinen feng shui bir Çin öğretisi olarak tanımlanabilir. Evinizi doğayla uyumlu bir sisteme göre döşemenin pozitif etkilerini yaşamınızda görebilme esasına dayanan bu öğretiye göre kişi zihinsel ve fiziksel olarak kendini daha iyi hissediyor ve bereketi daha kolay hayatına çekebiliyor. Siz de yepyeni bir yaşama kendinizi hazırlamak istiyorsanız feng shui’yi evinize uyarlayabilir ve bereketli bir yıl geçirebilirsiniz. İşte feng shui ile evinizin enerjisini değiştirmenin ipuçları...

2.07.2018İyi Yaşam
3 gün sürecek mutlu insan festivali

3 gün sürecek 'mutlu insan' festivali

Sağlıklı yaşam, psikoloji, tıp, alternatif ve tamamlayıcı tıp, kişisel gelişim, yoga ve meditasyon gibi zihin, ruh ve beden sağlığı ile ilgili alanlarda uzmanlar Mutlu İnsan Zihin Ruh ve Beden Festivali’nde buluşuyor.

13.03.2018Gündem
Profesyonel yöneticiden ‘mutluluk’ girişimi

Profesyonel yöneticiden ‘mutluluk’ girişimi

26 yıllık elektronik mühendisi olan ve halen Dünya Göz Hastanesi Yönetim Kurulu’nda olan Gülferi Yıldırım, profesyonel hayatına devam ederken bir sosyal girişim başlattı. 4 yıldır Mutlu İnsan Festivali düzenleyen Yıldırım’la konuştuk. Beyaz yakalılar dünyasının stresini yıllarca yaşayan Yıldırım, bundan 6 yıl önce, durup kendine ve çevresine baktığında aslında bir şeylerin yolunda gitmediğini görerek, önce kendini sonra da çevresindekileri değiştirerek yola çıkmış.

‘Köpek yılı’ başlıyor

‘Köpek yılı’ başlıyor

Ay takvimini kullanan Çinliler 16 Şubat’ta ‘Köpek Yılı’na girmeye hazırlanıyor.

14.02.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Feng shui'yi yaşadığımız mekanlara nasıl uygulayabiliriz?

Bu hafta hem bilincimizde hem de evimizde bir değişiklik yapalım ister misiniz? Uzakdoğu’nun gözde felsefesi olan Feng Shui’den bahsediyorum.

5.09.2020

Astrolojik Tutulmaları ile DARK 2020 Yazı: Belirsizlikle Barışmak

Canım Okurlarım, Dark dizisine ve şu an ki dünyanın içinde olduğumuz astrolojik etkiyi gördüğüm zaman 2020 yaz ayları ve tüm yıl bana Dark dizisinin tezahür etmiş hali gibi geliyor.

22.06.2020

Annemi Babam Öldürdü mü? Gezegenler Ters!

Canım Okurlarım,Sonunda aylardır gezegenlerin bizi hazırladığı bu dönemin etkilerini hissettirdiği dönüşüm dönemine geldik.

19.05.2020

AŞK101 dizisi, karantina bitişi ve evde mutluluk

Canım Okurlarım,Yaşadığımız bu karantina döneminin yani Covid19 sürecinin ne zaman biteceğine dair astrolojik yorumumu herkes devamlı bana soruyor. Bununla ilgili sosyal medya hesablarım da ve olayların ilk başında köşe yazımda yazmıştım ama yine de net anlaşılması için madde madde yazayım.

27.04.2020

Kadın Olduğum İçin Hayat Bu Kadar Güzel….

Kadın olduğum için çocuğum oldu…. O sevgi, o şefkati o sayede yaşadım…

5.03.2020

Hong Kong Adası’nın karşı yakası Kowloon

Çin’in güneyinde yer alan Hong Kong, doğası, teknolojisi, endüstrisi, turizmi, mimarisiyle gece-gündüz hareketli. Hong Kong, üç kısımdan oluşuyor: Hong Kong Adası, Çin anakara üstünde bulunan Kowloon Yarımadası ve 235 küçük adadan oluşan adalar topluluğu. Önceki yazımızda Hong Kong’u anlatmıştık. Bu yazıda Kowloon'u anlatıyor ve nerede kalınır, ne yenir gibi kısa bilgiler veriyoruz.

25.06.2019

Çeşme - Alaçatı’nın yaz havası

Sezonda ne var, ne yok fevkalade merak edenler... İşte geldim buradayım. En tazesinden notlarımla karşınızdayım.

8.06.2019

Çin Astrolojisine Göre Aşk Çiçeği Nasıl Aktive Edilir?

Çin astrolojisine göre haritamızda bir sürü yıldızlar bulunmaktadır ve en çok merak edilip, sorulanlar arasında da aşk çiçeği bulunmaktadır. Şimdi size kısaca kitabi anlatımını, hayatımıza etkisini ve nasıl aktive edebileceğimizi anlatmak istiyorum.

10.05.2019

Bagua Aynası Nedir?

Feng Shui felsefesinde en çok merak edilen geleneksel obje sanırım Bagua Aynasıdır....

11.04.2019

Beren Saat ve Kenan Doğulu'yu Ne Bekliyor?

Şuaralar gündem de olan bir başka boşanma hikayesi ve merak edilen ilişki olan Beren Saat ve Kenan Doğulu’nun Çin Astrolojisine göre iç yüzüne bakıp neler oluyor görelim istedim…

22.03.2019

2019 Feng Shui Enerjileri

Yaşasınnnnnnnn! 2019 Çin Takvimine göre Domuz yılı 5 Şubat ile birlikte evrene yerleşti...

7.02.2019

21 Ocak Kanlı Dolunay

21 Ocak'ta gerçekleşecek olan Kanlı dolunay hakkında batı astrologları yazdıkça bana da sorular geliyor.... Ben de sizleri daha fazla bekletmeden yazının başına oturdum....

18.01.2019

Ocak 2019 ve Enerjileri

Herkese mussssss mutlu yıllar diliyorum..... Ki biliyorum hiç de iyi başlamadı :)

8.01.2019

Koruyucu Melek & Aşk Çiçeği Yıldızı

Bu ay havada aşk var diye geçenlerde bir post girmiştim. Sebebi ise fare burcunun bazı kişiler işin aşk çiçeği bazı kişiler için koruyucu meleği bazı kişiler için ise ikisi birden olduğu için demiştim :) O yüzden bugün; en çok merak edilen ve Çin Astrolojisinde de oldukça sık kullanılıp, önemli bir yeri olan bu iki yıldızdan bahsetmek istiyorum sizlere...

17.12.2018

Feng Shui'de Doğru Bilinen Yanlışlar

Öncelikle Feng Shui hakkında bir sürü bilgi medyada mevcut. Biliyorum ki her konuda olduğu gibi bu konuda da bilmeyen kişinin aklını çok karıştırıyor.

7.12.2018

Acun Ilıcalı'yı Ne Bekliyor? İşte Haritasının Analizi...

Güç ve paranın Acun Ilıcalı'nın kaderine yazıldığını söyleyen Çin Astrolojisi ve Feng Shui Uzmanı Ceren Sakin; Acun Ilıcalı'nın haritasını inceledi. İşte tüm detaylarıyla Acun Ilıcalı'nın astrolojik harita analizi...

4.12.2018

Şeyma Subaşı Neden Boşandı?

Şeyma Subaşı'nın kişisel çatışmasından çıktığını, yeni dönemde daha da yükselişe geçeceğini söyleyen Feng Shui Danışmanı ve Çin Astroloğu Ceren Sakin, Şeyma Subaşı- Acun Ilıcalı boşanmasını yorumladı...

28.11.2018

Girişimci kadınlara ideal bir örnek Meltem Kurtsan

Heyyoo bugün, o gün...Yürünmemiş yollarda yürüyen, girişimci, cesur kadınları yazdığım gün.

21.06.2018

Genç girişimci, genç anne...

91 kuşağından… Genç girişimci, genç anne… Hatta tabiri yerindeyse, neredeyse doğuma iş yerinden gidenlerden... Karnı burnunda iş yeri açılışı için inşaata girip, aynı zamanda iş alan bir kişilik… Şimdilerde ise hem emzirip hem de iş yapanlardan... Yani okul bitiyor, evleniyor, iş kurmaya çalışırken hamile kalıyor, o süreci de koşturarak atlatıp, durmadan yoluna devam eden insanlardan zaten tekdüzelik beklenilemez…

30.04.2018