Geriİyi Yaşam Feng Shui ile Evin Enerjisini Değiştirmenin 9 Yolu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Feng Shui ile Evin Enerjisini Değiştirmenin 9 Yolu

Feng Shui ile Evin Enerjisini Değiştirmenin 9 Yolu
Abone Olgoogle-news

"Yaşam enerjisini değiştirme felsefesi olarak bilinen feng shui bir Çin öğretisi olarak tanımlanabilir. Evinizi doğayla uyumlu bir sisteme göre döşemenin pozitif etkilerini yaşamınızda görebilme esasına dayanan bu öğretiye göre kişi zihinsel ve fiziksel olarak kendini daha iyi hissediyor ve bereketi daha kolay hayatına çekebiliyor. Siz de yepyeni bir yaşama kendinizi hazırlamak istiyorsanız feng shui’yi evinize uyarlayabilir ve bereketli bir yıl geçirebilirsiniz. İşte feng shui ile evinizin enerjisini değiştirmenin ipuçları..."

1. BUZDOLABI VE FIRINI YAN YANA KOYMAYIN

Mutfağınızda bereketi ve yüksek enerjiyi yakalamak için su ve ateşi bir araya getirmemeye özen gösterin. Buzdolabı ile fırını yan yana koymamalısınız. Ayrıca mutfak lavabosu ile fırını da birbirlerinden uzak bölgelere yerleştirmelisiniz. Bunu yapamıyorsanız en azından araya ahşap bir obje yerleştirerek enerjiyi dengeleyebilirsiniz.Feng Shui ile Evin Enerjisini Değiştirmenin 9 Yolu

2. YATAK ODANIZIN GÜNEYDOĞU KÖŞESİNE PARA

Yatak odanızın güneydoğu köşesi sizi para konusunda berekete sevk eder. Bu köşeye parayı ve bereketi çağıran mor renkte bir obje koyabilir ya da mor bir kılıf içinde hesap cüzdanı veya bir miktar parayı bu köşeye yerleştirebilirsiniz.Feng Shui ile Evin Enerjisini Değiştirmenin 9 Yolu

3. BU EŞYALARI EVİNİZDE BULUNDURMAYIN

Evinizde eski, küflü, kırık, bozulmuş veya çatlamış hiçbir eşya bulundurmayın. Bu evin enerjisini aşağıya çeker ve bereketi engeller.

Feng Shui ile Evin Enerjisini Değiştirmenin 9 Yolu

4. KAPININ TAM GİRİŞİNE AYNA KOYMAYIN

Evin girişi her zaman temiz olmalıdır. Bunun yanında eve girişte iyi bir aydınlatma olmasına ve kapının tam girişinde ayna bulunmamasına dikkat etmelisiniz.Feng Shui ile Evin Enerjisini Değiştirmenin 9 Yolu

5. MEYVE SEPETİNİ BOŞ BIRAKMAYIN

Mutfağınızı tıka basa doldurmak yerine minimal tarzda döşemelisiniz ve enerji akışına izin vermelisiniz. Bunun yanında meyve tabaklarını asla boş bırakmamalı, meyve ve sebze sepetlerini her zaman dolu tutmalısınız. Böylece bolluk ve bereket enerjisini yakalayabilirsiniz.Feng Shui ile Evin Enerjisini Değiştirmenin 9 Yolu

6. EVİNİZDE EN FAZLA 3 RENK KULLANIN

Yeşil, mor ve kırmızı renklerin evde doğru bir şekilde harmanlanmış olması evin enerjisini artırır ve dingin bir ortam yaratır. Evinizde en fazla 3 renk kullanmalısınız. Üç renken fazlası karmaşaya ve enerji tıkanıklığına neden olur.

Feng Shui ile Evin Enerjisini Değiştirmenin 9 Yolu

 

7. TEMİZ BİR EV POZİTİF DUYGULARI HAREKETE GEÇİRİR

Evinizi her daim temiz ve düzenli tutmak feng shui öğretisinin temel ilkelerindendir. Temiz bir ev pozitif duyguları harekete geçirerek huzur ve mutluluğu yakalamanızı sağlar.

Feng Shui ile Evin Enerjisini Değiştirmenin 9 Yolu

8. DIŞ KAPINIZI BOYATIN

Dış kapınızı farklı bir renge boyamak bereket enerjisini de harekete geçirir. Kırmızı renk refah seviyenizi yükseltirken, mavi renk huzurlu bir yaşamı, yeşil renk kişisel gelişimi, kahverengi ise istikrarlı olmayı sağlar.

Feng Shui ile Evin Enerjisini Değiştirmenin 9 Yolu

 

9. YEMEK MASASINI YUVARLAK SEÇİN

Evinizdeki yemek masanızı kare veya dikdörtgen gibi köşeli modellerden değil yuvarlak veya oval gibi yumuşak geçişli modellerden seçin. Yuvarlak hatlı masalar iletişim yönünü güçlendirerek samimi ilişkiler geliştirmenizi sağlar.

Feng Shui ile Evin Enerjisini Değiştirmenin 9 Yolu

 

Kaynak  : Nasıl Kolay

False