EKSTRA
MENÜ

Evli Çiftler

Evli Çiftler haberleri sayfasında güncel ve son dakika Evli Çiftler hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.222 Evli Çiftler haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Evli Çiftler Haberleri

İki ayrı işte çalışanlara vergi beyanı zorunlu

İki ayrı işte çalışanlara vergi beyanı zorunlu

Geçen haftaki yazımızda Almanya’da vergi mükellefleri için vergi denkleştirme beyanı için bildirim süresinin üç ay uzatılarak, 31.10.2021 tarihine ertelendiğini yazmıştık. Bu haftaki yazımızda, konuyu biraz daha detaylandırıp, kimlerin vergi beyannamesi vermekle yükümlü olduğuna değineceğiz.

19.06.2021Avrupa
Deprem yaratacak röportaj öncesi Meghanın küpeleri krizi

Deprem yaratacak röportaj öncesi 'Meghan'ın küpeleri' krizi

İngiltere Prensi Harry ve eşi Sussex Düşesi Meghan'ın ABD'li televizyoncu Oprah Winfrey'e verdikleri röportaj henüz yayınlanmadı ama yaratacağı depremin öncü sarsıntıları günlerdir hissediliyor. İngiltere basınında ise Saray kaynaklarına dayanan Meghan haberlerinin ardı arkası kesilmiyor. Son olarak Meghan'ın yıllar evvel bir yemekte taktığı küpeler olay oldu. Peki neden? 8 soruda anlatalım...

4.03.2021Dünya
Sevgi Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Sevgi Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Sevgi Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Sevgi Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Türkiye'de pek çok turistik yer bulunmaktadır. Bu özelliği ile dünyada örneğine az rastlanır bir coğrafyaya sahip olan Türkiye'de yabancıların olduğu kadar yerli turistlerin dikkatini çeken yerler bulunmaktadır. Sevgi adası nerede ve nasıl gidilir? Sevgi adası gezilecek yerler, konaklama, tarihi ve özellikleri hakkında bilgileri derledik.

22.02.2021Seyahat
07.07 Ne Demek 07.07 Saat Anlamı Nedir Ve Ne Anlama Gelir

07.07 Ne Demek? 07.07 Saat Anlamı Nedir Ve Ne Anlama Gelir?

Günlük hayatımızda sıklıkla saate bakarız ve bazen bu saat dilimlerinin anlamları bize zamanın ötesinde bilgiler vermektedir. 24 saat süren zaman diliminde kimi zaman denk geldiğimiz çift rakamlar, birbirlerinden farklı anlamlar taşımaktadır. Bu anlamlar genellikle ikili ilişkilerde önemli bir haber içermektedir. Peki, 07.07 ne demek? 07.07 saat anlamı nedir ve ne anlama gelir? Sizin için derledik.

Çocuk sahibi olmadan önce mutlaka düşünmeniz gereken 5 şey

Çocuk sahibi olmadan önce mutlaka düşünmeniz gereken 5 şey

Yeni evli çiftler genellikle çocuk sahibi olmak için doğru zamanı bekler. Doğru zamanın ne zaman olduğunu tam bilmeseler bile genelde çok uzun sürmez. İşte çocuk sahibi olmadan önce düşünmeniz gereken birkaç şey…

Yeni yılla birlikte yeni yasalar geliyor: Dayanışma vergisi kalkıyor

Yeni yılla birlikte yeni yasalar geliyor: Dayanışma vergisi kalkıyor

Almanya’da yeni yılla birlikte milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren yeni düzenlemeler yürürlüğe girecek. Vergi değişiklikleri, hastalık kasalarına ödenen ücretlerde ve çocuk paralarında değişiklikler gibi yeni düzenlemeler hayata geçecek. 1 Ocak’tan itibaren milyonlarca çalışan Dayanışma Vergisi yükünden kurtulacak. İşte 1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe girecek yeni uygulamalar:

10.12.2020Avrupa
Araştırmalara Göre Evli İnsanlar Bekarlardan Daha Mutlu Değil

Araştırmalara Göre Evli İnsanlar Bekarlardan Daha Mutlu Değil!

Yapılan araştırmalar evli çiftler ile bekarlar arasında aslında pek de bir fark olmadığını ortaya koydu.

8.10.2020Evlilik
Kıskançlık: Nedir Ne Değildir Sevgi Gösterme Şekli Midir

Kıskançlık: Nedir? Ne Değildir? Sevgi Gösterme Şekli Midir?

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de şiddet, özellikle de kadına şiddet çok önemli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Hemen hemen her seferinde de şiddet uygulayan kişi “Çok seviyorum, çok kıskandım” şeklindeki sözleriyle kendini haklı çıkarmaya çalışıyor. Peki bir kadını döve döve öldürmeye, bıçaklamaya, yakmaya, hatta üzerine beton dökmeye bile neden olan bu kıskançlık nasıl bir “sevgi” gösterisidir? “Sevgi” gösterisi değil de aksine karşı tarafın hayatını zehir eden çok büyük bir saygısızlık mıdır yoksa her türlü kıskançlık?

Pandemi Döneminde İlişkilere Ne Oldu

Pandemi Döneminde İlişkilere Ne Oldu?

Covid-19 salgını, hayatımızın pek çok alanında olduğu gibi ilişkilerimizin de dinamiklerini değiştirdi. Evlere kapanmak zorunda kalmak, bizi ailelerimizle yakın ve sürekli bir temasa zorlarken, bir yandan da sosyal yaşamdan izole etti. Bu durum sürekli yan yana olmak zorunda olan evli çiftler ve aynı evi paylaşmadıkları için bir araya gelemeyen sevgililerin ilişkilerini çok yakından etkiledi. Bu süreçte ayrılma ve boşanma oranlarındaki artış ilişkilere ne oldu sorusunu gündeme getirdi?

6.08.2020Yaşam
Rüyada çeyiz görmek ne anlama gelir Rüyada çeyiz almak, bakmak ve yapmak tabiri

Rüyada çeyiz görmek ne anlama gelir? Rüyada çeyiz almak, bakmak ve yapmak tabiri

Her genç kızın hayali olan evlilik için mutlaka çeyiz zaman içerisinde birikir. Evliliğin en tatlı heyecanlanan biri olan çeyiz, aynı zamanda birçok insanın rüyasına girer. Peki, rüyada çeyiz görmek ne anlama gelir? Rüyada çeyiz almak, bakmak ve yapmak tabiri ve tüm detaylar.

28.07.2020Rüya Tabirleri
Altın fiyatı artınca imitasyona talep arttı

Altın fiyatı artınca imitasyona talep arttı

Altın gramının 400 TL’ye kadar ulaşmasının ardından düğün yapacak kişiler, imitasyon görünümlü altın ürünlere yöneldi. Ortalama fiyatı 3-4 bin TL değerinde olan altın bilezik yerine 20 TL’ye gerçeğini aratmayan bilezikler gelinlerin kollarını süslemeye başladı.

13.07.2020Ekonomi
Bir yıl sonra ilk tanıştığımız yerde

Bir yıl sonra ilk tanıştığımız yerde

Kimi tek taş yüzüğü kese kağıdının içine koydu, kimi yollarına gül döktü, kimi de buzulun üstünde kalbinden geçenleri söyledi. Bu evliliklerin bazıları çoktan bitti ama bu teklifler hafızalardan hiç silinmedi.

11.07.2020Magazin
Rüyada alyans görmek ne anlama gelir Rüyada alyans takmak ve almak tabiri

Rüyada alyans görmek ne anlama gelir? Rüyada alyans takmak ve almak tabiri

Rüyada alyans görmek genelde hayırlı bir kısmet ve benzeri hayırlı işlere yorulur. Aynı zamanda dünyanın görünme şekline bağlı olarak olumlu ya da olumsuz tabirler de öne çıkmaktadır. Peki, rüyada alyans görmek ne anlama gelir? Rüyada alyans takmak ve almak tabiri hakkında bilinmesi gereken detaylar ve yorumlar.

30.05.2020Rüya Tabirleri
Flamingoların uzun süreli dostluklar kurduğu ortaya çıktı

Flamingoların uzun süreli dostluklar kurduğu ortaya çıktı

İngiltere'de Exeter Üniversitesinde görevli bilim insanları, vahşi yaşamı koruma alanı WWT Slimbridge'de 5 yıl boyunca sürü halinde dolaşan 4 flamingo türünü inceledi.

15.04.2020Seyahat
Umreden dönen 337 kişiye, Konyada 14 gün karantina

Umreden dönen 337 kişiye, Konya'da 14 gün karantina

Umre için gittikleri Suudi Arabistan'dan koronavirüs salgını nedeniyle dönemeyen 337 kişinin, uçakla Konya'ya getirilip, 14 günlük karantina için yurda yerleştirilmesine başlandı.

5.04.2020Gündem
Umre dönüşü karantinaya alınanlardan Corona Virüs şüphelileri hastaneye götürüldü

Umre dönüşü karantinaya alınanlardan Corona Virüs şüphelileri hastaneye götürüldü

Umre için gittikleri Suudi Arabistan'dan döndükten sonra Konya'daki 2 KYK yurduna yerleştirilenlerden Corona Virüs şüphesi olanlar, hastaneye götürülerek tedaviye alındı.

31.03.2020Gündem
Müşterek Ne Demek Müşterek Nedir Müşterek Tdk Kelime Anlamı

Müşterek Ne Demek? Müşterek Nedir? Müşterek Tdk Kelime Anlamı

Arapça kökenli bir kelime olarak müşterek günümüzde hala yaygın olarak kullanılan sözcüklerden biridir. Bu kelimenin gerçek anlamını öğrenebilir ve farklı yerlerde kullanabilirsiniz. Peki, müşterek ne demek? Müşterek nedir? Müşterek TDK kelime anlamı hakkında bilinmesi gerekenler.

30.03.2020Gündem
Son dakika... Karar belli oldu Umreden dönenler bir hafta daha karantinada kalacaklar

Son dakika... Karar belli oldu! Umreden dönenler bir hafta daha karantinada kalacaklar

Umre için gittikleri Suudi Arabistan'dan döndükten sonra Konya'daki 2 Kredi ve Yurtlar Kurumu yurduna yerleştirilen ve 14 gün karantina süresi dolanlardan bazılarının dün yapılan 'Kovid-19' testinin pozitif çıkması sonucu Bilim Kurulu kararıyla tahliye işlemi 1 hafta ertelendi.

30.03.2020Gündem
Karantina süreleri doldu ama tahliye edilmediler

Karantina süreleri doldu ama tahliye edilmediler!

Umre için gittikleri Suudi Arabistan'dan döndükten sonra Konya'daki 2 KYK yurduna yerleştirilenlerden 14 gün karantina süresi dolan ve 'Kovid-19' testi negatif çıkanların, Bilim Kurulu kararı sonucu evlerine gönderilmesi bekleniyordu ancak tahliyelerin ertelendiğini bildirildi.

29.03.2020Gündem
Umreden dönenlerin karantinada dördüncü günü

Umreden dönenlerin karantinada dördüncü günü

UMRE amacıyla gittikleri Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye dönüp, koronavirüs şüphesiyle tedbir amaçlı Konya'daki 2 yurda yerleştirilenler, karantina altında 4'üncü günlerini geçiriyor. Vali Cüneyit Orhan Toprak'ın ziyareti sırasında kaçma girişiminde bulunulmasının ardından yurt içinde ve çevresinde güvenlik önlemleri artırıldı. Polis ekiplerinin özel kıyafetlerini giyip, yurtta nöbet tutmaya başladığı öğrenildi.

18.03.2020Gündem
Umreden dönenlerin karantinasında son durum

Umreden dönenlerin karantinasında son durum

Umre amacıyla gittikleri Suudi Arabistan'dan Türkiye'ye dönüp, 'koronavirüs' şüphesiyle tedbir amaçlı Konya'daki 2 yurda yerleştirilenler, karantina altında 3'üncü günlerini geçiriyor. Yüksek ateş ve öksürük belirtisi olanlar ise Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Yazır yerleşkesine götürülüp, tedaviye alındı.

17.03.2020Gündem
14 Şubat evli çiftler için ne demek

14 Şubat evli çiftler için ne demek?

14 Şubat tüm dünyada Sevgililer Günü olarak kutlanıyor. Bu özel gün kimi için romantik bir kaçamak, kimi için özel bir hediye alma telaşı, kimine göre de barışma ya da evlilik teklifi için müthiş bir fırsat… Peki, evli çiftler için 14 Şubat ne demek?

13.02.2020İlişkiler
Rüyada kusmak ne anlama gelir Rüyada kan kusmak tabiri

Rüyada kusmak ne anlama gelir? Rüyada kan kusmak tabiri

Rüyada kusan birini görmek veya kendinizin kustuğunu görmek doğal bir eylem olabilir. Genellikle olumsuz durumlar olacağının mesajını veren bu rüya için tüm detaylara hemen ulaşabilirsiniz.

14.01.2020Rüya Tabirleri
Evli çiftler aman dikkat

Evli çiftler aman dikkat!

Neler Oluyor Hayatta? programı sunucuları Hakan Ural ve Seda Akgül, evliliklerde eşlerin birbirlerine yaptıkları eleştirilerin sonuçlarını masaya yatırdı. Evli çiftlerin eşlerine yaptıkları eleştirilerin boşanmayla sonuçlanması ise canlı yayında yorumlandı.

11.10.2019Televizyon
Bakanlar Kurulu onayladı ‘Dayanışma Vergisi’...

Bakanlar Kurulu onayladı! ‘Dayanışma Vergisi’...

Federal Maliye Bakanı Olaf Scholz’un hazırladığı Doğu Almanya’nın kalkınması için getirilen Dayanışma Vergisi’nin kademeli olarak kaldırılması tasarısı, Bakanlar Kurulu tarafından onaylandı.

21.08.2019Avrupa
Başkent pembe renge büründü

Başkent pembe renge büründü

Baharın gelişiyle birlikte Dikmen Vadisi pembe renge büründü, ziyaretçiler bölgeye akın etti.

14.05.2019Seyahat
Bunlar Cinsel İsteksizliğe Neden Oluyor

Bunlar Cinsel İsteksizliğe Neden Oluyor!

Cinsel isteksizlik bir kişinin, cinsel arzularının azalması olarak tanımlanabilir. Temel belirtileri, cinsel isteğin ve birlikteliklerin sıklığının azalmasıdır. Bu probleme yol açan birçok neden vardır. Bu nedenlerin çoğu bir uzman yardımıyla çözülebilirken bazıları da kendi çabalarınızla çözülebilir. Peki cinsel isteksizliğe neden olan etkenler neler?

12.11.2018Cinsellik
Yeni evlenen çiftler için 8 maddede cinsellik

Yeni evlenen çiftler için 8 maddede cinsellik

Yeni evli çiftler cinsellikle ilgili neleri yanlış biliyor? Sağlıklı bir cinsel yaşam için nelerin bilinmesi gerekiyor. Evlenmek üzere olan çiftlerin cinsellikle ilgili en fazla neleri merak ediyor?

28.09.2018Sağlık
Arjantin ağladık sana

Arjantin ağladık sana

Arjantin’in şampiyonluğu, Messi’nin birtanecikliği falan hepsi tarumar oldu. Dünya Kupası hüzün buğusu içinde sürüyor. Belçika’da evlilere ilginç hükümet desteği var. Kıbrıs’ta kumar fena sonuçlar doğurdu. Yan gündeme yandan bakmaya devam ediyoruz...

23.06.2018Hürriyet Pazar
O ülkede hükümet evliler için seks oteli açtı

O ülkede hükümet evliler için 'seks oteli' açtı

Belçika'da, Flaman hükümetinin desteği ile evli çiftler için "seks oteli" açılıyor. Otelin amacı, çiftleri her tür ev işi baskısından uzaklaştırmak ve onların rahat vakit geçirmelerini sağlamak.

21.06.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Evli çiftlerin çocuk sahibi olma isteği

Dünyanın belki de en güzel şeylerinden biridir çocuk sahibi olmak, gelecek nesillere düşüncelerimizi, varlığımızı aktarmak, psiko dinamiksel anlamıyla nesne devamlılığı sağlamak.

25.01.2021

Beni ne kadar tanıyorsun sevgilim?

Nicole Kidman’la Hugh Grant’in oynadığı Undoing dizisi pek sevilen bir damara oynuyor:

11.12.2020

Sessizliği, sakinliği ve doğasıyla keşfedilmeyi bekliyor: Boraboy Gölü

Ülkemizde nadir de olsa iyi ki korunan birkaç doğa harikası yerler var. Amasya'nın Taşova ilçesine yaklaşık 25 km uzaklıkta ve Boraboy köyünün hemen batısında olan, doğal bir heyelan set gölü, keşfedilmeyi bekliyor.

24.09.2020

Sperm kalitesini artıran 5 temel beslenme şekli

Erkek infertilitesi geçtiğimiz son yüzyıl içerisinde giderek artan sıklıkta karşımıza çıkmaktadır. Sperm sayısı ve kalitesi her geçen gün daha da azaldığı için evli çiftler çocuk sahibi olmakta giderek zorlanmaktadırlar.

17.07.2020

Virüsün iyi yanı

Koronavirüsle ilgili duyduğum en iyi haber bu oldu:11 Mart-27 Nisan arasında 24 kadın cinayete kurban gitmiş..

30.04.2020

Evliliği Yeniden Ateşlemenin 8 Yolu Nedir?

Herkese merhabalar. Yeni yıla sadece birkaç gün kala, son dönemde sıkça talep edilen evlilik konusuna girmek istiyorum. Öyle bir dönemdeyiz ki “her canlı bir gün boşanmayı tadacaktır” lafı dilden dile dolanmaya başladı; maalesef boşanma oranları gün geçtikçe artıyor.

26.12.2019

Genital estetik nedir ve kimlere yapılır?

2000'li yıllardan itibaren estetik cerrahiye olan ilginin artması nedeniyle estetik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen operasyonlar güzellik kavramına odaklanmayı, genel olarak yüz ve vücut deformasyonlarını düzeltmeyi amaç edinerek yaygınlaşmıştır. Ama kadınların dile getirirken bile utandığı, gündelik yaşamlarını olumsuz etkileyecek, kıyafet seçimlerini bile kısıtlayabilecek sorunlar içerisinde genital bölgedeki deformasyonlar azımsanmayacak kadar çok kadını etkilemektedir.

23.09.2019

Sosyal medya ve adab-ı muaşeret

Efendim malumunuz elimizden akıllı telefonlar düşmüyor.

27.06.2019

Ortalıkta düzgün erkek var!

Yunus Sezener... Dünya tatlısı bir adam. Zeki. Bilgili. Esprili. Şefkatli. Ve çok iyi bir dinleyici. Üsküdar Amerikan Lisesi mezunu, ardından hukuk okuyor, master yapıyor. Ve derken ‘Tenkap’ diye bir şirket kurup, “çöpçatan” oluyor! Başvuranlara, algoritma yoluyla kriterlerine uygun eş buluyor. Offline bir şirket onunki. İnternet üzerinden değil yani. Yüz yüze konuşuyor. Babası ilk duyduğunda küçük bir şok geçirmiş, “Oğlum p......k oldu!” demiş. Ama Yunus, eş seçiminin hayatta en önemli şey olduğuna inanıyor. Annesi babası o çok küçükken ayrıldığı için de bu işe kafayı takmış. Çok mutlu bir ailesi var. Başkalarına da elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor. Yunus’la daha önce de röportaj yaptım. Kadın-erkek ilişkileri üzerine çok isabetli tespitleri var. Yeni bir kafa o. Ve ‘Ortalıkta Düzgün Erkek Var’ diye de bir kitap yazdı. Okuyun, seversiniz. Tabii ki konuştuğumuz her şey buraya sığmadı, röportajın tamamı com.tr’de...

10.04.2019

Antik Çağdan Günümüze Değişmeyen Tek Gerçek; Yalan

Yalan dolan gel biraz da sen oyalan… Günlük yaşamın bir parçası olan yalan, psikolojide detaylı araştırmalara konu olmuş bir konudur.

15.03.2019

Neden evli çiftler hep mutsuz

Günümüzün koşullarında evli olup da huzuru bulan kimse var mı acaba? Varsa da nasıl mutlu ve huzurlu oluyorlar, bunu merak ediyorum.

6.11.2018

Evlilik obezitesi

Genellikle ilk birinci yılda yaklaşık 5-10 kg kilo artışı görülmektedir.

31.10.2018

Hiç bitmeyen gelin-kaynana çatışması

Çoğu evlilikte, eşin ailesiyle yaşadığı problemlerin başında gelin-kayınvalide çatışması geliyor.

24.10.2018