MENÜ

Cinsellik

Cinsellik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cinsellik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.650 Cinsellik haberi bulunmuştur.

Cinsellik Haberleri

Cinselliğin sıklığı zamanla neden azalır

Cinselliğin sıklığı zamanla neden azalır?

Cinsellik, çiftler için ilişkinin en önemli parçalarından biridir. Birbirini kabul ettiğinin, beğendiğinin ve onayladığının kanıtıdır. Ancak; uzun ilişkilerde, yoğun stresli çalışma dönemlerinde, sürekli birlikte zaman geçirme durumunda, çocuklara odaklanıldığında, çatışmalı ilişkilerde cinselliğin sıklığı azalır. Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, rutine binen cinsel hayatın canlandırmanın yollarını anlatıyor.

25.05.2020Sağlık
Cinsel Hayatı Renklendirmenin Yolları

Cinsel Hayatı Renklendirmenin Yolları

Cinsellik yaşamın olmazsa olmazı.. Hatta bazı davranışlar, dolaylı olarak cinsellik barındırır. Çiftler için ise ilişkinin en önemli parçalarından biridir. Birbirini kabul ettiğinin, beğendiğinin ve onayladığının kanıtıdır. Ancak; uzun ilişkilerde, yoğun stresli çalışma dönemlerinde, sürekli birlikte zaman geçirme durumunda, çocuklara odaklanıldığında, çatışmalı ilişkilerde sıklığı azalır. Bazen; çiftin gündemi bile olmaz cinsellik... Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, cinsel hayatı renklendirmenin basit ama etkili yollarını anlattı.

25.05.2020Cinsellik
Aldatılma Korkusu nedir Korku Doğal mıdır

Aldatılma Korkusu nedir? Korku Doğal mıdır?

Kadın erkek ilişkisi yıllardır güvene dayanmalı söylemi mevcuttur. Ancak bugün için bu karşındakinin iyi niyetine güven olarak değişmiştir. İlişkilerde sadece cinsel alanda değil, her alanda kandırılmak rahatsız edicidir. Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney aldatılma korkusunu anlattı.

22.05.2020Ayrılık
Hamilelik Döneminde Aldatılma Korkusuyla Nasıl Baş Edilir

Hamilelik Döneminde Aldatılma Korkusuyla Nasıl Baş Edilir?

Hamilelik öncesi uyumlu olmayan ve doyum sağlamayan bir cinsellik, hamilelikle birlikte daha büyük sorun haline gelebilmektedir. Hamilelikle ilgili cinsel bilginin kısıtlı olması, yanlış inanışlar eklendi mi, sorun daha büyümektedir. Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney hamilelik döneminde aldatılma korkusuyla nasıl baş edilebileceğini anlattı.

22.05.2020Ayrılık
Her devrimden her savaştan sağ çıkan tek sistem: Ataerki

Her devrimden her savaştan sağ çıkan tek sistem: Ataerki!

‘Erkeğin kadına üstünlüğü’ tarih boyunca nasıl inşa edildi? Kadın erkek rolleri aile, ekonomi, yasalar, din, siyasi yaşam, eğitim, kültür, cinsellik alanında nasıl kurgulandı? Merry E. Wiesner-Hanks ‘Tarihte Toplumsal Cinsiyet’te tane tane anlatıyor.

21.05.2020Kitap Sanat
Müstehcen Ne Demek Müstehcen Nedir Müstehcen Tdk Kelime Anlamı

Müstehcen Ne Demek? Müstehcen Nedir? Müstehcen Tdk Kelime Anlamı

Müstehcen kelimesi hala gündelik yaşamda değerlendirilen ve Türkçede yer alan sözcüklerden biridir. Özellikle ortam içerisinde ele alınmayacak özel konular için kullanılır. Peki, müstehcen ne demek? Müstehcen nedir? Müstehcen TDK kelime anlamı hakkında bilinmesi gerekenler.

19.05.2020Gündem
Çocukluğu cinsellik  açısından okumak

Çocukluğu cinsellik açısından okumak

Yapı Kredi Yayınları'nın ‘Psikanaliz Defterleri, Çocuk ve Ergen Çalışmaları’ serisinin son verimi ‘Çocuk ve Ergen Cinselliği’ne odaklanıyor. Nicole Minazio imzalı ‘Cinsellik ve Toplumsal Cinsiyet’ makalesinde okunabilir, anlaşılır tahlillerle karşılaşıyoruz mesela.

15.05.2020Kitap Sanat
İrem Derici: Evlilikte dört öpücük kuralı önemli

İrem Derici: Evlilikte dört öpücük kuralı önemli!

İrem Derici konuk olduğu ‘Umarım Annem Dinlemez’ adlı podcast’te babasının (Hulisi Derici) evliliklerde 4 öpücük formülü olduğunu anlattı

14.05.2020Magazin
Hz. Lut Kimdir Hazreti Lut (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Hz. Lut Kimdir? Hazreti Lut (A.s) Hayatı (Kıssası), Mesleği, Mucizeleri Ve İlgili Ayetler

Lut kavmine gönderilmiş olan Hz. Lut peygamber en çok araştırılan ve hayatı en çok merak edilen peygamberler arasında yer almaktadır. Hz. Lut mucizeleri ile de bilinen peygamberdir. Son zamanlarda ise Hz. Lut peygamber arama motorlarından sıklıkla araştırılıyor. Peki, Hz. Lut kimdir? Hazreti Lut (A.S) hayatı (kıssası), mesleği, mucizeleri ve ilgili ayetler nelerdir? İşte Hz. Lut peygambere dair tüm bilgiler.

4.05.2020Ramazan Özel
Haziran maziran derken...

'Haziran maziran derken...'

Çıkacakları sabırsızlıkla beklerken, ‘eskiye rağbet etmezsen bitpazarına nur yağmaz’ diyerek, son zamanlarda okuduğum birkaç kitaptan söz edeyim, altını çizdiğim bu kitapları size de önereyim istedim.

30.04.2020Kitap Sanat
Korona Günlerinde Cinsel Mutluluğun Sırları

Korona Günlerinde Cinsel Mutluluğun Sırları

Evde geçirdiğimiz bu süreçte çiftlerin iletişimleri de ilişkileri de sınavdan geçiyor. Peki korona günlerinde cinsel mutluluğun sırları neler? Psikoterapist Cem Keçe anlatıyor...

29.04.2020Cinsellik
Ömrü Uzatan Alışkanlıklar Cinsel Performansı da Arttırıyor

Ömrü Uzatan Alışkanlıklar Cinsel Performansı da Arttırıyor

Cinsel performans psikolojik sorunlar ve fizyolojik hastalıkların yanı sıra beslenme ile de yakından ilişkili olabiliyor. 20 bin insan üzerinde yapılan araştırma bazı yaşamsal faaliyetlere dikkat ederek yaşam süresinin ciddi oranda uzayabileceğini ortaya koydu. Klinik Üro-Androloji Uzmanı Prof. Dr. Halim Hattat ömrü uzatan alışkanlıkların cinsel performansı da arttırdığını belirterek, cinsel performansı etkileyen yiyecekleri ve yaşamsal alışkanlıkları şöyle sıraladı:...

23.04.2020Cinsellik
Koronavirüs döneminde cinsel yaşam: Nelere dikkat etmeli

Koronavirüs döneminde cinsel yaşam: Nelere dikkat etmeli?

Çin’de ortaya çıkan ve birkaç ay içerisinde tüm dünyaya yayılan koronavirüs (COVID-19), hayatımızın her alanını olumsuz yönde etkiliyor. Temel olarak solunum sistemini tutan ve damlacık yoluyla bulaşan bu virüs, birçok alışkanlığımızın değişmesine neden oldu. Peki, koronavirüs döneminde seks güvenli mi? Ürolog Prof. Dr. Ege Can Şerefoğlu, cinsel yaşamda dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

10.04.2020Sağlık
Boşanmalar da Salgına Dönüşebilir mi

Boşanmalar da Salgına Dönüşebilir mi?

Koronavirüs (COVID-19) salgını ilişkileri de tehdit ediyor. Sosyal izolasyon döneminde tüm günü birbirleriyle geçiren çiftler, sorunlarını aşamazlarsa süreç boşanmaya kadar gidebiliyor. Uzmanlar, çiftlere günlük tutmalarını, kavgada bile birbirlerinin gözlerinin içine bakmalarını ve aynı evin içinde dahi olsalar ayrı ayrı zaman geçirmeyi de öğrenmelerini öneriyor. Psikoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Yudum Söylemez, çiftlere önemli tavsiyelerde bulundu.

7.04.2020Evlilik
Evde kapalı kalmak, ilişkilerimizi nasıl etkiliyor

Evde kapalı kalmak, ilişkilerimizi nasıl etkiliyor?

Herkesin stres içinde olduğu bu dönem çiftler için gerçek bir sınav. Konuyla ilgili yaptığımız yakın tarihli haberlerde yer alan uzman görüşleri, olası krizleri aşmanızı sağlayabilir.

‘Öteki’lerin tarihine  keskin bir bakış

‘Öteki’lerin tarihine keskin bir bakış

Ünlü ‘Cambridge Dünya Tarihi’ dizisinin genel editörü ve özellikle toplumsal cinsiyet, kültür tarihi, Avrupa tarihi alanlarındaki çalışmalarıyla tanınan Prof. Merry E. Wiesner-Hanks’in imzasını taşıyan ‘Kısa Dünya Tarihi’; benzer çalışmaların dışarıda bıraktığı konu, kişi ve coğrafyaları odağına alan zihin açıcı bir genel tarih çalışması.

2.04.2020Kitap Sanat
Yonca Evcimik: Kendime sansür uygulamıyorum

Yonca Evcimik: Kendime sansür uygulamıyorum

Yonca Evcimik 1990’lar popunun simge isimlerinden. Kendini, “Benim içime ergen kaçmış. Hiç büyütmeye niyetim yok” diye anlatıyor. Günümüz popunda ona göre, “ayaklar baş olmuş”. Evcimik’le YouTube kanalında başladığı, ‘Evcimik Cumhuriyeti’ isimli programı vesilesiyle görüştük. Kendi deyişiyle dibine kadar yaşadığı hayatının detaylarını konuştuk.

29.03.2020Hürriyet Pazar
Sigmund Freud dizisi hangi kanalda Sigmund Freud kimdir İşte Sigmund Freud kitapları

Sigmund Freud dizisi hangi kanalda? Sigmund Freud kimdir? İşte Sigmund Freud kitapları

Avusturyalı nörolog, kişiliğin 5 farklı dönemden geçerek geliştiğini öne süren psikanalitik kuramın kurucusu Sigmund Freud'un hayatı online bir dizi projesine konu oldu. Netflix üzerinden yayınlanan 'Freud' dizisinde Sigmund Freud'un gençlik yıllarına odaklanılıyor. Peki, Sigmund Freud kimdir? İşte İşte Sigmund Freud'un hayatında dair bilgiler ve kitapları...

24.03.2020Televizyon
Yatakları ayırmak ilişkiyi uzatır mı

Yatakları ayırmak ilişkiyi uzatır mı?

Yazarımız Dr. Mehmet Öz’ün bu hafta parmak bastığı konu yine gündem yaratacak nitelikte. “Araştırmalara göre uykusuz kalmak uzun vadede ilişkinizi daha kötü hale getirebilir. Az uyuyan çiftlerin kavga etme sıklığı çok daha fazla. ABD’de her 10 çiftten 1’i ayrı odalarda uyuyor. Yine her 10 çiftten 2’si de evlerinde iki adet yatak odası olmasını istiyor” diyen Öz’ün görüşlerini alanında uzman psikiyatr, uyku sağlığı uzmanı, evlilik terapisti ve ünlü isimlerle paylaşıp tartışmayı başlattık. İşte sağlıklı bir ilişkinin formülleri konusunda farklı görüşler...

15.03.2020Hürriyet Pazar
Cinsellik Hakkındaki Bu Bilgilerden Doğru Olanları Bulabilecek Misiniz

Cinsellik Hakkındaki Bu Bilgilerden Doğru Olanları Bulabilecek Misiniz?

Uzmanlar, cinsellik hakkında hala pek çok şeyin yanlış bilindiğini ya da hiç bilinmediğini söylüyorlar. İnsan doğasının belki de en keyif veren ihtiyaçlarından biri olan cinsellik hakkında bazı bilgiler vereceğiz. Bakalım hangisi doğru hangisi yanlış bulabilecek misiniz?

10.03.2020Cinsellik
Orgazm Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız

Orgazm Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız?

Orgazm, birçok kadın için hala bir muamma. Şimdilerde kadınlar kendi bedenleri ve zevk aldıkları noktaları tanımaya daha hevesli olsalar da ve bilgi sahibi olmak için araştırsalar da hala orgazm sorunu yaşayan pek çok kadın var. Bazı kişiler ise, kadın-erkek fark etmez, orgazm olup olmadıklarını bilmiyorlar. Orgazmın evreleri nelerdir? Nasıl orgazm olunur? Orgazm olduğunuzu nasıl anlarsınız? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tamer Gültekin, orgazm hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

10.03.2020Cinsellik
Birce Akalay isyan etti: Fotoğrafta cinsellik yok

Birce Akalay isyan etti: Fotoğrafta cinsellik yok!

Instagram Birce Akalay'ın paylaştığı fotoğrafı 'Çıplaklık ve cinsellik barındırdığı' gerekçesiyle kaldırınca, ünlü oyuncu isyan etti...

9.03.2020Magazin
Cinsel Uyumunuzu Test Etmeye Hazır Mısınız

Cinsel Uyumunuzu Test Etmeye Hazır Mısınız?

Birlikteliklerde cinsel uyum önemlidir. Peki, siz yatakta uyumlu musunuz? Bu sorunun cevabını merak ediyorsanız testimizi çözebilirsiniz.

4.03.2020Cinsellik
Doğayla dostluğumuzu hatırlarsak, dünya cennetimiz olmaya hazır

Doğayla dostluğumuzu hatırlarsak, dünya cennetimiz olmaya hazır

Bugün 1 Mart Gelecek Günü! 2040 öngörüleri havada uçuşuyor! Her ne kadar karamsar senaryolar yazılsa da olumlu bir gelecek tasviri de mümkün. Doğa kaynaklarını dengeli kullanıp yenisine yer bıraktığımızda; onunla kadim dostluğumuzu, birliğimizi hatırladığımızda hangi yüzyılda olursak olalım Dünya hepimiz için bir cennet olabilir.

Penis Vajinada Nereye Kadar Girer

Penis Vajinada Nereye Kadar Girer?

Sizin de çevrenizde vardır, cinsellik hakkında çok şey bilen, bildiğini sanan, bu işin kitabını yazdım ben diye hava atan insanlar, ama sorun bakalım o çok bilmiş arkadaşlarınıza bu soruya doğru düzgün yanıt verebiliyorlar mı? Onları geçtim peki, siz bu sorunun yanıtını gerçekten biliyor musunuz?

24.02.2020Cinsellik
Vajina daraltma ameliyatı nedir, hangi durumlarda yapılır

Vajina daraltma ameliyatı nedir, hangi durumlarda yapılır?

“Vajinoplasti” olarak da bilinen vajina daraltma işlemi, hastanın talebi üzerine gerçekleştirilen yaşam kalitesi ve cinsel yaşam üzerinde etkili bir ameliyattır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Özlem Özyılmaz, vajina daraltma ameliyatı hakkında bilgilendirdi.

21.02.2020Sağlık
Doğum Kontrol Hapı: Nasıl Kullanılır Bırakınca Ne Olur

Doğum Kontrol Hapı: Nasıl Kullanılır? Bırakınca Ne Olur?

Doğum kontrol hapları ile ilgili kadınların kafasında çok fazla soru var. Doğum kontrol hapı gebeliği önler mi? Bırakınca ne olur? Kimler nasıl kullanmalı? Bu soru listesi uzar gider... Tüm bu soruları Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Burcu Saygan Karamürsel'e sorduk, merak ettiğimiz her şeyin cevabını aldık. Gelin doğum kontrol haplarını daha yakından tanıyalım...

Adnan Oktar suç örgütü üyesi Kapalıçarşı girişinde yakalandı

Adnan Oktar suç örgütü üyesi Kapalıçarşı girişinde yakalandı

Adnan Oktar Suç Örgütünün aranan üyesi Abdülkadir Erhan Keskin, Kapalıçarşı girişinde Güven Timleri tarafından gözaltına alındı.

20.02.2020Gündem
Sağlıklı birlikteliklerde sağlıklı cinsel yaşam etkili

Sağlıklı birlikteliklerde sağlıklı cinsel yaşam etkili

Sağlıklı cinsel ilişkiyi, partnerlerin karşılıklı isteği ve aksiyonuyla, her birinin doyuma ulaşmasıyla sonuçlanan ilişki olarak tanımlayan Kadın Hastalıkları, Doğum Uzmanı ve Cinsel Terapist Dr. Gökçen Erdoğan, 14 Şubat Sevgililer Günü vesilesiyle sağlıklı birlikteliklerde sağlıklı cinsel yaşamın önemine dikkat çekti.

14.02.2020İlişkiler

Yazar Sonuçları

Uykusuzluğu uykusuzlukla yenin

Tüm geceyi yatakta dönerek mi geçiriyorsunuz? Birkaç gece uyumayıp yeniden uyuması için beyninize güvenin ya da yataktaki toplam sürenizi kısıtlayın. Uykunuz geri gelecektir.

17.05.2020

Gülelim, güzelleşelim…

Bu haftaki sinema mönümüzde komedi filmleri var. Kimi sessiz sinema döneminden, kimi yıllar öncesinden, kimi de zamanımızdan... Her biri farklı ekolden ve bazısı popüler, bazısı derin ama hepsi izleyeni dertlerden uzaklaştıran yapımlar. Bu kategoride o kadar çok zengin ki listeyi yine uzun tuttuk.

15.05.2020

Eşim benimle artık ilgilenmiyor

6 aylık evliyiz. Eşim beni arzulamıyor. İnternetten yabancı uyruklu kadınları izliyor. Bir evlilik böyle yürür mü?

14.05.2020

Karantina sağlığımızı neden ve nasıl bozdu

Siz de farkında olmalısınız, son birkaç haftadır psikolojik kökenli bedensel sağlık sorunlarında ciddi bir patlama var.

10.05.2020

Erkekler neden aldatır?

28 yıllık eşimi aldatmak zorunda kaldım. Çünkü çocukları evlendirip torun sahibi olduktan sonra cinsel hayatımız bitti. Erkeklerin eşlerini neden aldattığını size anlatmak isterim...

29.04.2020

Testosteron tedavisinin cinsellik üzerine etkileri nelerdir?

Erkeklik hormonu olarak da bilinen testosteron, gebeliğin ilk haftalarından itibaren testislerden salgılanmaya başlar ve yaşamın sonraki evrelerinde erkek bedeninde önemli etkiler gösterir.

28.04.2020

Çocuklara uygun ‘ekran’

Çocuklar zaten ekran karşısında bolca vakit geçirirken bu süre ‘evde okul’ ile daha da uzadı. 5-12 yaş aralığındaki çocukların ekranla geçirdikleri zamanı, girdikleri içerikleri kontrol etmek, hatta onlarla bir sözleşme yapmak lazım. Uzmanlarla da konuşarak süre ve uygun içerikler konusundaki önerilerimi sıralıyorum.

24.04.2020

Korona Virüs Salgını ile Mücadelede Eşlere Tavsiyeler

Korona virüs salgınından korunmak için sosyal mesafeye dikkat ettiğimiz şu günlerde pek çok kişinin kendini tecrit etmesi ile hepimizin hayatında “hayat eve sığar” cümlesinden hareketle yeni bir yaşam biçimi gelişti.

22.04.2020

Cinsel birliktelik doğum sancılarını tetikler mi?

Gebelik döneminde cinsel ilişkinin herhangi bir zararı olup olmadığı uzun yıllardır tartışılagelen bir konudur. Eski tıp kitaplarında gebelik sırasında cinsel ilişki yaşamanın rahim duvarında kasılmalara yol açarak erken doğumu tetikleyebileceği, amniyon sıvısında enfeksiyona neden olabileceği veya bebekte fiziksel travma ile sonuçlanabileceği belirtilmektedir. Ancak bu varsayımların doğru olup olmadığı kesinlik kazanmamıştır.

18.04.2020

Korona çocukları Oğlak burcu olacak

Sayılarında bir artış ya da azalma olursa bütün Türkiye sathına yayılmış dev bir deneyin sonuçlarını alacağız.

15.04.2020

Aldatılan Kadın Temelden Sarsılır

Aldatılmak; kadın için yıkım demek, kadınlığının yıkımı. Aldatılan kadına göre sahip olduğu temel özelliği, birincil kimliği yani kadınlığı değersizleştirilmiş ve hakarete uğramıştır. Aldatılan kadın temelden sarsılır; özel ve değerli oluşunu, sevilmeye layık olup olmadığını, cinsel becerilerini ve kadınlığını sorgulamaya başlar.

7.04.2020

Hangi Salgın Aşkı Durdurabilir?

Herkese merhabalar, geçirdiğimiz bu zor günlerde dünya yeniden kendine gelmeye çalışıyor; bizim jenerasyonumuz (82’liyim) böyle bir salgını yaşamadı dolayısıyla gelişmeleri takip ediyoruz, bir yandan dünyanın aniden geldiği noktaya şaşırıyoruz öte yandan hayattaki en büyük zenginliğin sağlık sıhhat olduğunu bir kez daha fark ediyoruz.

20.03.2020

Çocukların küfretmeyi öğrendikleri yer artık YouTube!

Günümüzün en büyük sorunlarının başında dijital dünyaya doğan çocukların internet aleminde karşılaştıkları içerikler geliyor. Şiddet, cinsellik, küfür, zorbalık, taciz ve daha pek çok kötü içerikle dolu sosyal medya platformlarında çocukların kendilerini nasıl koruyacakları merak konusu. Doç. Dr. Yavuz Samur’un yazdığı ‘1 Yeni Bildiriminiz Var’ kitabı anne babalara bu konuda rehberlik ediyor. 

15.03.2020

Cinsel mutluluk bedeni tanımaktan geçiyor

Doktora tezimde tüp bebek adayı çiftlerde cinsel yaşamı araştırırken, su yüzüne çıkan önemli bir konudan bahsedeceğim.

12.03.2020

Sevenleri ayırmayın: KOKO İLE MERİÇ

Kanun, yönetmelik tamam ama bu istisnai durum için inisiyatif kullanabilecek kimse yok mudur koskoca Tarım Bakanlığı’nda?

10.03.2020

Kadınlar Günü Öncesinde Erkeklere Sesleniyorum

Bu yazının konusunu özellikle seçtim; çünkü görünen o ki erkeklerin yaptıkları bazı hataları düzeltmeden kadın erkek ilişkilerinde mesafe alamayız. Türkiye’de satılan yüz kitaptan seksen iki tanesini kadınlar satın alıyor, sanat galerilerinde kadınlar var, kültür sanat içeren sergilerde katılımcıların yüzde seksenini kadınlar oluşturuyor, dolayısıyla erkeklerin kendilerini geliştirme anlamında hiçbir çabaları olmadığını açıkça görüyoruz.

7.03.2020

Bir Erkeği Sana Bağlayacak 5 Sübliminal Mesaj

Herkese merhabalar, soru şu: Erkek dilini nasıl çözebilirim Adil Beycim? İnsanlık tarihinin ilk ve temel soruları hangileriydi bilemiyorum ancak geride kalan on yıllık süreçte bana en çok sorulan soru şüphesiz buydu. Bir kadın açısından erkek dilini çözmek oldukça zordur çünkü kadın ve erkek beyin yapılarının çalışma sistemi birbirinden tamamen farklıdır.

26.02.2020

Cinsellik olmadan evlilik yürür mü?

7 aylık evliyim ama eşimin ciddi cinsel problemleri var. Acaba bir ömür cinsellik olmadan geçer mi? Yoksa boşanmam doğru olur mu?

19.02.2020

7 adımda İzmir tarihinin derinliklerine yolculuk

Ege’nin ‘başkenti’ İzmir’in tarihi 7 adıma sığar mı? Elbette hayır ama takdir edersiniz ki gazete yazılarının da bir sınırı var! Sizin için bu kez şehrin tarihindeki farklı dönemlerin izini sürebileceğiniz 7 nokta seçtim. Camiden kiliseye, sinagogdan agoraya uğrayacağımız bu önemli mekânların bize anlattığı çok şey var. Ancak hepsinin ortak noktası; İzmir’in tarih boyu farklı dinler ve farklı kültürlere ev sahipliği yapan birleştiriciliği ve farklılıkları kucaklama şekli. Bu zengin mirası tarihin farklı katmanlarında görebileceğiniz turumuza hemen başlayalım.

16.02.2020

Sevgililer Günü’nün kurtlu öyküsü

Hayır kurtlanmış anlamında değil, içinde gerçek kurt var!

15.02.2020