EKSTRA
MENÜ

Erişim

Erişim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Erişim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.628 Erişim haberi bulunmuştur.

Erişim Haberleri

Bankacılıkta tam ‘temassız’ dönem başladı

Bankacılıkta tam ‘temassız’ dönem başladı

Finansal kapsayıcılığın önemine dikkat çeken bankacılar, temassız müşteri olma süreciyle birlikte sadece sektörün değil Türkiye’nin ekonomik gelişimi için de daha tabana yaygın finansal erişimin olduğu, iyi bir döneme girildiğine dikkat çekiyor. Temassız müşteri olma teknolojilerini aktaran Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Işıl Akdemir Evlioğlu ve Garanti BBVA Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Çağrı Süzer yeni dönemin müşteri, banka ve ülke için önemini anlattılar.

11.05.2021Ekonomi
Kastamonunun alan kodu kaçtır Kastamonu telefon kodu hakkında bilgi

Kastamonu'nun alan kodu kaçtır? Kastamonu telefon kodu hakkında bilgi

Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Kastamonu, özellikle adrenalin sevenler İçin dağcılık ve paraşütle atlama konusunda en önemli yerlerden biridir. Aynı zamanda bol oksijenli ormanları ile doğa yürüyüşü için birebir şehirler arasında gelir. Peki Kastamonu'nun alan kodu kaçtır? Kastamonu telefon kodu hakkında bilgi konusunda merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Karamanın alan kodu kaçtır Karaman telefon kodu hakkında bilgi

Karaman'ın alan kodu kaçtır? Karaman telefon kodu hakkında bilgi

İç Anadolu Bölgesi şehirleri arasında yer alan Karaman, daha çok tarım ve hayvancılık üzerine kurulu bir şehirdir. Kış ayları soğuk ve yaz ayları serin olan şehir, bu sebepten dolayı daha çok yaz aylarında tarımla ilgilenir. Özellikle buğday üretimi konusunda Türkiye için önemli bir potansiyel teşkil eder. Peki Karaman'ın alan kodu kaçtır? Karaman telefon kodu hakkında bilgileri derledik.

11.05.2021Araştırma
Iğdırın alan kodu kaçtır Iğdır telefon kodu hakkında bilgi

Iğdır'ın alan kodu kaçtır? Iğdır telefon kodu hakkında bilgi

Türkiye'nin doğu sınırı olarak da nitelenebilecek olan Iğdır, özellikle eski Türk medeniyetlerinde geçici olarak kullanılmıştır. Bu sebepten dolayı tarihi özellikleri ile beraber aynı zamanda birçok farklı özelliği üzerinden Iğdır şehri öne çıkıyor. Peki, Iğdır'ın alan kodu kaçtır? Iğdır telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Diyarbakırın alan kodu kaçtır Diyarbakır telefon kodu hakkında bilgi

Diyarbakır'ın alan kodu kaçtır? Diyarbakır telefon kodu hakkında bilgi

Türkiye'nin Paris'i olarak da bilinen Diyarbakır, her açıdan en önemli şehirlerden biridir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde yer alan şehir özellikle tarım ve hayvancılık ile tarihi açıdan önemli bir potansiyel teşkil eder. Peki Diyarbakır'ın alan kodu kaçtır? Diyarbakır telefon kodu hakkında bilgileri derledik.

11.05.2021Araştırma
Çanakkalenin alan kodu kaçtır Çanakkale telefon kodu hakkında bilgi

Çanakkale'nin alan kodu kaçtır? Çanakkale telefon kodu hakkında bilgi

Özellikle Çanakkale Savaşı ile dünya çapında bilinen Çanakkale, aynı zamanda Truva üzerinden kültürel bir yapıya sahiptir. Turistik olarak da önemli bir şehir olması ile beraber, bu şehrin alan kodunun ne olduğu merak ediliyor. Peki Çanakkale'nin alan kodu kaçtır? Çanakkale telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Bayburtun alan kodu kaçtır Bayburt telefon kodu hakkında bilgi

Bayburt'un alan kodu kaçtır? Bayburt telefon kodu hakkında bilgi

 Karadeniz Bölgesi'nde yer alan Bayburt özellikle gür ormanları ile ön plana çıkar. En önemli yanı ise şüphesiz güçlü bir arıcılık üretimi sağlanması ile dünya çapında bilinmesidir. Bu sayede ülke ekonomisine önemli bir katkı yaptığını söylemek mümkün. Peki Bayburt'un alan kodu kaçtır? Bayburt telefon kodu hakkında bilgi üzerine merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Artvinin alan kodu kaçtır Artvin telefon kodu hakkında bilgi

Artvin'in alan kodu kaçtır? Artvin telefon kodu hakkında bilgi

Eşsiz bir doğal güzelliğe sahip olan Artvin Türkiye'nin en güzel şehirlerinden biridir. Aynı zamanda Ticaret ve tarım açısından da önemli bir yere sahip olan şehir konusunda, alan kodunu öğrenmek isteyen pek çok kişi İnternetten araştırıyor. Peki Artvin'in alan kodu kaçtır? Artvin telefon kodu hakkında bilgi konusunda merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Ankaranın alan kodu kaçtır Ankara telefon kodu hakkında bilgi

Ankara'nın alan kodu kaçtır? Ankara telefon kodu hakkında bilgi

Türkiye'nin başkenti olan Ankara aynı zamanda en önemli şehirlerinden biridir. Ülke adına en önemli merkezler bu şehirde yer alırken, O yüzden Türkiye'nin alan kodunu bilmek büyük öneme sahiptir. Peki Ankara'nın alan kodu kaçtır? Ankara telefon kodu hakkında bilgi konusunda merak edilenler.

11.05.2021Araştırma
Adananın alan kodu kaçtır Adana telefon kodu hakkında bilgi

Adana'nın alan kodu kaçtır? Adana telefon kodu hakkında bilgi

Ülkemizin adeta pamuk yetiştiriciliği merkezlerinden biri olan Adana ili ilgili merak edilen en önemli konulardan birini telefon kodu oluşturuyor. Bu kapsamda sizin için Adana'nın alan kodu kaçtır? Adana telefon kodu hakkında bilgi konu başlıklarını detaylarıyla derledik.

10.05.2021Araştırma
Proxy Nedir Ve Ne İşe Yarar Proxy Ayarları Değiştirme Nasıl Yapılır

Proxy Nedir Ve Ne İşe Yarar? Proxy Ayarları Değiştirme Nasıl Yapılır

İnternette birçok sınırlama vardır ve bunlar bir VPN ya da bir proxy sunucusu kullanılarak kaldırılabilmektedir. Bu yazı dizininde VPN’den daha faydalı oldukları için proxy sunucularından bahsedeceğiz. Bir proxy sunucunun gerçekte ne olduğunu ve insanların onu nasıl kullanabileceğini derledik.

10.05.2021Teknoloji
Id Nedir Ve Ne İşe Yarar

Id Nedir Ve Ne İşe Yarar?

 “ID” ifadesi kulağınıza yabancı gelmiyordur. Çoğu yerde ya da internet üzerinde bu ifadeyi bir yerden duymuş olabilirsiniz. Çünkü kayıt olduğunuz her bir platformda ID aslında sizi temsil eder. Genel anlamda kullanıcı kimliğinizdir. Peki, ID tam olarak nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Teknoloji
B2B Nedir Ve Nasıl Yapılır B2B Hakkında Bilgiler

B2B Nedir Ve Nasıl Yapılır? B2B Hakkında Bilgiler

B2B ulaşıldığı arttıran bir iş modelidir. Bu ulaşılabilirlik her anlamda vardır. Hem şirketler birbirine hem de müşteriler ürüne ulaşabilir. Business to Business kısaltması B2B kısaca kullanılır. B2B yapan şirketler web ortamında kendileri arasında büyük bir ticaret pazarı oluşturmuştur. Böylece ticareti ve hizmeti devamlı hale getirmiş olurlar. İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Teknoloji
Apı Nedir Ve Ne İşe Yarar Apı Açılmı Nasıldır Ve Apı Nasıl Yazılır

Apı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Apı Açılmı Nasıldır Ve Apı Nasıl Yazılır

API terimi çoğu kişi tarafından bilinmemektedir. Bu sebeple konu ile ilgili olarak kişiler internet üzerinden araştırma yapmaktadır. Ancak konu ile ilgili çok fazla bilgi bulmak mümkün olmamaktadır. API Nedir ve ne işe yarar? API açılımı nasıldır ve API nasıl yazılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.05.2021Teknoloji
Instagram reklam verme işlemi nasıl yapılır Instagramda reklam önerileri ve taktikleri

Instagram reklam verme işlemi nasıl yapılır? Instagram'da reklam önerileri ve taktikleri

Reklam kampanyalarınızı oluştururken hangi reklam modelinin kullanılmak istendiği öncelikli olarak belirlenmelidir. Reklam dönüşümlerinin yüksek olması için doğru modelin seçilmesi son derece önemlidir. Instagram, sosyal medya platformları içerisinde en fazla takip edilen ve reklam verilen uygulamalardan birisi olarak göze çarpıyor. Instagram üzerinden verilen reklamlar milyonlarca kullanıcıya kısa zamanda ulaşması ve etkileri ile tercih edilmektedir. Öyleyse Instagram reklam verme işlemi nasıl yapılır? Instagram'da reklam önerileri ve taktikleri hakkında tüm detaylar.

10.05.2021Teknoloji
Instagram şifremi unuttum ve hesabıma giriş yapamıyorum ne yapmalıyım

Instagram şifremi unuttum ve hesabıma giriş yapamıyorum ne yapmalıyım?

Instagram popüler sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Instagram kullanan bireyler şifrelerini unutabiliyor. Şifrelerini unutan kişiler hesaplarına tekrardan erişim yapabilmek için şifre sıfırlama adımlarını tercih etmektedirler. Instagram şifremi unuttum ve hesabıma giriş yapamıyorum ne yapmalıyım? Instagram şifre unutma sonrası yapılacak işlemlerle ilgili sizlere detaylı bilgiler derledik.

10.05.2021Teknoloji
Transkript belgesi e-Devlet üzerinden alınabilecek

Transkript belgesi e-Devlet üzerinden alınabilecek

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversite öğrencilerinin transkript belgesini Türkçe ve İngilizce olarak e-Devlet kapısı üzerinden alabileceğini duyurdu.

10.05.2021Eğitim
“Dijital çalışma alanlarının getirdiği dönüşüm hızlanarak sürecek”

“Dijital çalışma alanlarının getirdiği dönüşüm hızlanarak sürecek”

Amir Sohrabi, teknoloji sektörünün deneyimli isimlerden biri. Özellikle dijital dönüşüm alanında büyük bir tecrübeye ve yetkinliğe sahip olan Sohrabi’nin kariyerinde dijital dönüşüme liderlik etme, stratejiler üretme ve uygulama büyük bir önem taşıyor. Sohrabi, 2020 yılında, özellikle dijital çalışma alanları çözümleriyle içinde olduğumuz dönemde değişen müşteri ihtiyaçlarına en doğru ve efektif çözümleri sunan Citrix’e katılmıştı. Sohrabi ile uzaktan çalışma dönemini, yakın geleceğe dair öngörülerini, Citrix’in sunduğu çözümleri, dijital dönüşümü ve genç liderlere tavsiyelerini konuştuk. (Sponsorlu İçerik)

10.05.2021Teknoloji
YÖKten açıklama: Transkript belgesi e-Devlet üzerinden alınabilecek

YÖK'ten açıklama: Transkript belgesi e-Devlet üzerinden alınabilecek

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversite öğrencilerinin transkript belgesini Türkçe ve İngilizce olarak e-Devlet kapısı üzerinden alabileceğini bildirdi.

9.05.2021Gündem
BTK Akademi’den 13 yeni eğitim

BTK Akademi’den 13 yeni eğitim

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Akademi, 13 yeni eğitimi erişime açtı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, COVID-19 salgını tedbirleri kapsamında evde kalmanın kişisel gelişim için harika bir fırsat sunduğunu belirtti.

8.05.2021Eğitim
Son dakika haberleri... Hindistanda 400 binden fazla yeni vaka ve salgında en yüksek can kaybı Bu dalga tüm dünyayı saracak

Son dakika haberleri... Hindistan'da 400 binden fazla yeni vaka ve salgında en yüksek can kaybı! 'Bu dalga tüm dünyayı saracak'

Son haftalarda her gün kâbusa uyanan ülkeden yine korkutan rekor haberi geldi. Hindistan'da Kovid-19 salgınında bugüne kadarki en yüksek günlük can kaybı sayısı kaydedildi. Uzmanlar ise Hindistan'daki bu yangın söndürülmezse tüm dünya için felakete yol açacağını söylüyor.

8.05.2021Dünya
AB zirvesinin gündemi patent

AB zirvesinin gündemi patent

Avrupa Birliği (AB) ülkeleri liderleri, dün Portekiz’de başlayan ve 10 yıllık sosyal politikalarını belirleyecekleri iki günlük zirvede, aşılarla ilgili fikri mülkiyet haklarını koruyan patentlerin kaldırılması konusunu da gündeme aldı.

8.05.2021Dünya
DSÖden Çinin bir aşısına daha onay

DSÖ'den Çin'in bir aşısına daha onay

Dünya Sağlık Örgütü, Çin'in geliştirdiği Sinopharm aşısının acil kullanımına onay verdi.

7.05.2021Dünya
İçişleri Bakanlığından çalışma izin belgesi açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan çalışma izin belgesi açıklaması

İçişleri Bakanlığınca muafiyet kapsamında olanların manuel doldurdukları "çalışma izni görev belgesi formu"nun geçerlilik süresi 12 Mayıs saat 24:00'e kadar uzatıldı.

7.05.2021Haber
Dumlupınar Üniversitesi nasıl 1’inci oldu

Dumlupınar Üniversitesi nasıl 1’inci oldu?

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, YÖK’ün düzenlediği 2021 Engelsiz Üniversite Ödülleri’nde kazandığı 10 turuncu bayrakla bu yıl ilk sırada yer aldı. Tam erişilebilirlik hedefine ulaşmak için 8 binaları kaldığını söyleyen Rektör Prof. Dr. Kâzım Uysal, Türkiye’nin en erişilebilir üniversitesi olmayı nasıl sağladıklarını anlattı.

7.05.2021Bilgi
İçişleri Bakanlığından çalışma izin belgesi açıklaması: Süre uzatıldı

İçişleri Bakanlığı'ndan çalışma izin belgesi açıklaması: Süre uzatıldı

İçişleri Bakanlığınca muafiyet kapsamında olanların manuel doldurdukları "çalışma izni görev belgesi formu"nun geçerlilik süresi 12 Mayıs saat 24:00'e kadar uzatıldı.

7.05.2021Gündem
Bakan Varank, yatirimadestek.gov.tr sitesini bir video ile anlattı

Bakan Varank, "yatirimadestek.gov.tr" sitesini bir video ile anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kamu tarafından verilen hibe, teşvik ve desteklerin tek bir çatı altında sunulduğu internet sitesini videolu bir mesajla anlattı.

7.05.2021Ekonomi
Hindistanda günlük vaka sayısında yeni bir rekor kırıldı

Hindistan'da günlük vaka sayısında yeni bir rekor kırıldı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından en çok etkilenen ülkelerden Hindistan'da, günlük vaka sayısında 414 bin 188 ile yeni bir rekor kırıldı.

7.05.2021Dünya
Aşılar için süper adım Dünyayı kurtaracak formül

Aşılar için süper adım! Dünyayı kurtaracak formül

Birçok ülke koronavirüs aşısı bulamadığı için ölümlerle boğuşurken patentin kaldırılması için ‘süper’ adım atıldı. Aşı patentinin kaldırılmasına ABD Başkanı Biden ve Rusya Devlet Başkanı Putin’den destek geldi. AB de ılımlı yaklaştı. Patent kaldırılırsa daha fazla ülke aşı üretecek ve dünyada aşılama hızlanacak.

7.05.2021Gündem
Kripto Faruk’un son görüntüsü ortaya çıktı

Kripto Faruk’un son görüntüsü ortaya çıktı

Kırmızı bültenle aranan kripto para borsası Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer’in son görüntüleri ortaya çıktı.

7.05.2021Ekonomi
Thodexin yöneticisi Özerin yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor

Thodex'in yöneticisi Özer'in yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor

Emniyet Genel Müdürlüğünden 5'er kişilik iki ekibin de destek verdiği çalışmalar, Faruk Fatih Özer'in kaçtığı belirlenen Arnavutluk'la Karadağ, Kosova ve Kuzey Makedonya'da yoğunlaştırıldı. Türk Interpolü, Özer'in kaçma ihtimalinin bulunduğu ülkelerin Interpol polislerini uyararak bilgi paylaşımında bulundu.

6.05.2021Ekonomi

AB Komisyonu Başkanı'ndan Kovid-19 aşılarında fikri mülkiyet açıklaması

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirilen aşıların fikri mülkiyet haklarının kaldırılmasını tartışabileceklerini söyledi.

6.05.2021Dünya
Son dakika haberler... Hindistanda akılalmaz anlar: Binlercesi virüs kovmak için böyle yürüdü

Son dakika haberler... Hindistan'da akılalmaz anlar: Binlercesi virüs kovmak için böyle yürüdü!

Dünyada koronavirüs kâbusunu en ağır yaşayan ülkelerin başını çeken Hindistan'dan inanılmaz görüntüler gelmeye devam ediyor. Bir yandan vaka ve ölüm sayılarında rekor kırılırken bir yandan yüzlerce insanın gerçekleştirdiği dini ayinler adeta infial yaratıyor.

6.05.2021Dünya
TÜİKten önemli istatistik Tek yaşayanların sayısı arttı

TÜİK'ten önemli istatistik! Tek yaşayanların sayısı arttı

Türkiye İstatistik Kurumu "İstatistiklerle Aile" verilerini açıkladı. Tek yaşayanların sayısı artışa geçerken hanehalkı büyüklüğü en yüksek il Şırnak oldu. Gümüşhane'de tek yaşayanların sayısı yükseldi.

6.05.2021Ekonomi
1048 vergi kodu nedir 5035 sayılı kanuna göre damga vergisi ödeme işlemi

1048 vergi kodu nedir? 5035 sayılı kanuna göre damga vergisi ödeme işlemi

Türkiye içerisinde her vergi bir koda veya numaraya bağlı olduğu için mükellefler bu numaraları ve bu kodları kullanarak vergi işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir. 1048 vergi kodu da Türkiye içerisinde yer alan ve mükelleflerden tahsil edilen vergilerin arasında yer almaktadır. 5035 sayılı kanuna göre damga vergisi borcunuzu ödemek istiyorsanız tüm detayları ile derledik.

6.05.2021Araştırma
İTO Firma Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır İTO Şirket Ve Ünvan Sorgulama

İTO Firma Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır? İTO Şirket Ve Ünvan Sorgulama

Gereksinim duyulduğunda gerçek ve tüzel kişiler İstanbul Ticaret Odasına kayıt yaptırabilmeleri söz konusudur. Sizin için ITO firma sorgulama işlemi nasıl yapılır? ITO şirket ve unvan sorgulama şeklinde belirlenmiş olan konu başlıklarını tüm ayrıntılarıyla derledik.

5.05.2021Kobi
Kaynakça Nedir Ve Nasıl Yazılır Kaynakça Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Kaynakça Nedir Ve Nasıl Yazılır? Kaynakça Yazım Kuralları Ve Örnekleri

Akademi için bildiri, kitap veya makale hazırlarken içerik başka çeşitli çalışmalardan alınabilir, ilham veya belirli kısımlar kullanılabilir. Bu durumda işin sonunda kaynakçayı belirtmeniz gerekir. Kaynakça içermeyen kitap, makale veya tezlerin eşdeğer içeriği yoktur. Bu doğrultuda kaynakça kullanımı çok önemlidir ve bu dikkatli çalışma gerektiren bir sorundur. Kaynakça nedir ve nasıl yazılır, kaynakça yazım kuralları ve örnekleri nelerdir tüm detaylarıyla derledik.

5.05.2021Araştırma
MEBin eğlenceli eğitim içeriklerine tek tık ile ulaşım imkanı

MEB'in eğlenceli eğitim içeriklerine "tek tık" ile ulaşım imkanı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Kovid-19 salgını döneminde öğrenciler ve veliler için hazırlanan eğlenceli eğitim içeriklerini "http://meb.ai/KjRFB1" internet adresinde bir araya getirdi.

5.05.2021Eğitim
Türk Telekom saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, hafta sonu açık mı Türk Telekom çalışma saatleri 2021

Türk Telekom saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, hafta sonu açık mı? Türk Telekom çalışma saatleri 2021

Türk Telekom (Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketi) müşterilerinin en çok merak ettiği konuların başında mesai saatleri geliyor. Çeşitli işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, 'Türk Telekom saat kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor, hafta sonu çalışıyor mu?' gibi sorulara internet üzerinden yanıt arıyor. İşte, Türk Telekom çalışma saatleri 2021...

5.05.2021Gündem
En engelsiz üniversite: Kütahya Dumlupınar

En engelsiz üniversite: Kütahya Dumlupınar 

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ‘2021 Engelsiz Üniversite Ödülleri Töreni’ YÖK Başkanlığında düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Bu yılın ödül kazanan üniversitelerinin rektörlerinin online katıldığı törende Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da yer aldı.

5.05.2021Eğitim
Rekabet Kurulu iş gücü pazarındaki rekabetçi sorunlar için kolları sıvadı

Rekabet Kurulu iş gücü pazarındaki rekabetçi sorunlar için kolları sıvadı

Rekabet Kurulu Başkanı Birol Küle "Çalışanların ülkemiz ekonomisi ve üretkenliği için taşıdığı önemin bilinciyle Rekabet Kurumu olarak mal ve hizmet pazarlarının yanı sıra iş gücü pazarının rekabetçi yapısını korumak için elimizden geleni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

5.05.2021Ekonomi
EBA çöktü mü, EBA neden açılmıyor

EBA çöktü mü, EBA neden açılmıyor?

EBA çöktü mü soruları ile günün erken saatlerinde erişim problemi yaşanan Eğitim Bilişim Ağı hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenciler, konunun çözümü ile ilgili detayları araştırıyor. Bazı kullanıcılar ekranın beyaz olarak kaldığını ifade ederken, bazı kullanıcılardan ise ekranın donma sıkıntısı yaşadığı şikayetleri geldi. EBA giriş hatası ile karşılaşan on binlerce öğrenci, sorunun çözümüne yönelik herhangi bir adımın yer alıp almadığını araştırmaya başladı. Birçok öğrenci, 'EBA' çöktü mü sorusunun cevabını arıyor.

5.05.2021Gündem
Çalışma izin belgesi kaç günde çıkıyor alışma izin belgesi (EK-1) E-Devletten nasıl alınır İşte izin belgesi sorgulama ve alma ekranı..

Çalışma izin belgesi kaç günde çıkıyor? alışma izin belgesi (EK-1) E-Devlet'ten nasıl alınır? İşte izin belgesi sorgulama ve alma ekranı..

Çalışma izin belgesi alma yöntemleri merak ediliyor. Tam kapanma döneminde devreye sokulan çalışma izin belgesi manuel ve online alınıyor. 17 gün sürecek tam kapanmanın başlamasıyla işe gitmek durumunda olan çalışanlar çalışma izin belgesi alması şart koşuldu. Haftanın ilk gününde büyük ilgi gören e devlet çalışma izin belgesi alma sayfasına bazı zamanlar yoğunluktan erişim sağlanamıyor. Çalışan ve iş yeri yetkilisinin imzasıyla düzenlenen manuel çalışma izni görev belgesinin geçerlilik süresi 7 Mayıs Cuma 24.00'e kadar uzatıldı. Yetkililer ise bu duruma çözüm bulmak için süreyi uzattı. Peki, çalışma izni belgesi nereden, nasıl alınır? E devlet ve EK-1 ile çalışma izni belgesi alma hakkında detaylar

5.05.2021Gündem
Latin Amerika ülkelerinden yansıyan eğitim ve kültür mirası

Latin Amerika ülkelerinden yansıyan eğitim ve kültür mirası

Latin Amerika ülkeleri, Aztek ve İnka uygarlıklarının yurdu olarak tarihsel bir önem taşımalarının ötesinde; yaşadıkları ekonomik ve toplumsal sorunlar, maruz kaldıkları darbeler ve diktatörlük dönemleri, bunlara karşı verdikleri, bitmeyen/vazgeçilmeyen mücadeleler ve çok sayıda özgünlük içeren toplumsal hareketleri ile dikkati çekiyor.

5.05.2021Eğitim
İçişleri Bakanlığından genelge... 7 soruda market yasakları

İçişleri Bakanlığı'ndan genelge... 7 soruda market yasakları

7 Mayıs’tan itibaren marketlerde satışı yasaklanacak ürünlerle ilgili, İçişleri Bakanlığı 81 il valiliğine ‘Market Tedbirleri’ genelgesi gönderdi. Buna göre marketlerde temel gıda ve temizlik ürünlerinin yanı sıra sadece hayvan yemi, mamaları ile kozmetik ürünleri satılabilecek.

5.05.2021Ekonomi
Aras Kargo çalışma saatleri 2021 - Aras Kargo kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor Hafta içi ve hafta sonu dağıtım saatleri

Aras Kargo çalışma saatleri 2021 - Aras Kargo kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Hafta içi ve hafta sonu dağıtım saatleri

Aras Kargo ile kargo işlemi yapmak isteyen vatandaşlar firmanın çalışma saatlerini ve açılış saatlerini merak ediyorlar. Peki Aras Kargo kaçta açılıyor ve kaç kapanıyor? Hafta içi ve hafta sonu dağıtım saatleri nedir? İşte Aras Kargo 2021 çalışma saatleri ve detaylar...

4.05.2021Gündem
Python Nedir Ve Neler Yapılabilir Python Programlama Dili Kodları Ve Örnekleri

Python Nedir Ve Neler Yapılabilir? Python Programlama Dili Kodları Ve Örnekleri

Google, Facebook ve Netflix gibi teknoloji endüstrisindeki en büyükler Python kullanıyor. Peki, bu Python nedir, ne işse yarar? Python ve iş potansiyeli hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen girişimciler için tüm detayları derledik.

4.05.2021Teknoloji
KOBİlerin e-karnesi ortaya konacak

KOBİ'lerin e-karnesi ortaya konacak

Mastercard ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV), KOBİ’lerin E-karnesini oluşturmak üzere bir araya geldi. İkili, 13 farklı sektörden, farklı büyüklükte, binlerce KOBİ’nin dijitalleşme süreçlerini, il, sektör ve KOBİ büyüklüğü özelinde inceleyen ön araştırma gerçekleştirmeyi ve sonrasında uygulanacak yaygınlaştırılmış anket ile tüm KOBİ’lerin özelliklerine göre, dijitalleşme düzeylerini nasıl artırabileceklerine yönelik firma bazlı bir karne ve yol haritası belirlenmesine imkan tanıyacak yeni bir araç ortaya koymayı hedefliyor.

4.05.2021Teknoloji
‘Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim’

‘Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim’

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Dünya Bankası iş birliğiyle başlatılan "Güvenli Okullaşma ve Uzaktan Eğitim Projesi" kapsamında herkesin istediği alanda eğitim alabileceği eşitlikçi, katılımcı ve kullanıcı ihtiyaçlarını dikkate alan yepyeni bir dijital eğitimin kapıları aralanıyor.

4.05.2021Eğitim

Yazar Sonuçları

Süper kahramanı nikâh şahidi oldu

Gezgin Foto, fotoğraf tutkunlarının bildiği, yakından takip ettiği bir dergi. Bu derginin imtiyaz sahibi Adem Meleke, genç yaşlarda fotoğraf çekmeye başlasa da hayat mücadelesi başka alanlara yöneltmiş.

4.05.2021