EKSTRA
MENÜ

Erişim

Erişim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Erişim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.304 Erişim haberi bulunmuştur.

Erişim Haberleri

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yapıyor

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklama yapıyor

Son dakika haberi... Vaka sayıları neden yükseldi? Yeni koronavirüs aşıları ne zaman gelecek? Kademeli normalleşme nasıl olacak? Öte yandan 'Bedava aşıya para veriliyor' iddialarıyla ilgili "Verilmeyecek hesabım yok" diyen Bakan Koca, bugünkü toplantı sonrası detaylı bir açıklama yapacağını ifade etmişti. Merakla beklenen Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konuşuyor.

25.02.2021Gündem
AÖL online sınav giriş ekranı: MEB Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav girişi nasıl ve nereden yapılır

AÖL online sınav giriş ekranı: MEB Açık Öğretim Lisesi (AÖL) sınav girişi nasıl ve nereden yapılır?

AÖL sınav giriş ekranı, açık lise sınavlarının başlamasının ardından erişime açıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleşen Açık Öğretim Lisesi 1. Dönem sınavları online (çevrimiçi) olarak gerçekleşecek. Sınavların başlamasıyla beraber binlerce AÖL öğrencisi, Açık Öğretim Lisesi sınav girişi nasıl yapılır, sorusuna yanıt aramaya başladı. 1 Mart tarihine kadar sürecek olan söz konusu sınava öğrenciler T.C kimlik numarası ve şifre ile erişim sağlayacaklar. Şifresini unutan öğrenciler AÖK Bilgi Yönetim Sisteminden şifre temin edebilecekler. İşte, MEB AÖL sınav giriş ekranı ve sınava dair ayrıntılı bilgiler.

25.02.2021Gündem
İflasın eşiğinden zirveye Bir Covid-19 aşısı hikayesi...

İflasın eşiğinden zirveye! Bir Covid-19 aşısı hikayesi...

Onlar bugün dünyanın Covid-19 için umut bağladığı bir ilaç şirketi. Bundan 1 yıl önce ise iflasın eşiğinde varlıklarını satıyorlardı...

25.02.2021Ekonomi
The service is unavailable ne demek AÖL girişi neden yapılamıyor

The service is unavailable ne demek? AÖL girişi neden yapılamıyor?

AÖL sınavlarının başlamasıyla birlikte pek çok öğrenci, internet üzerinden AÖL sınav giriş ekranına ulaşmaya çalışıyor. Online olarak gerçekleşecek olan sınava girmek isteyen pek çok kişi 'The service is unavailable' hatası ile karşılaştı. Peki, The service is unavailable ne demek? AÖL girişi neden yapılamıyor? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

25.02.2021Gündem
Yedigöller Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir Yedigöller Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Yedigöller Milli Parkı Nerede Ve Nasıl Gidilir? Yedigöller Milli Parkı Konaklama, Kamp, Giriş Ücreti Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Yedigöller ülkemizdeki en çok adı ve methi duyulan milli parklar arasında göze çarpıyor. Yemyeşil doğası, temiz havası ve birbirinden farklı göl oluşumları ile mutlaka gezilip görülmesi gereken bir doğa harikası. Hafta sonları özellikle yakın çevreden ailelerin hem kamp kurma hem de piknik amaçlı geldiği milli parka gelmek isteyenler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor. Bunun için akıllarındaki soruların yanıtlarını Yedigöller milli parkı nerede ve nasıl gidilir? Yedigöller milli parkı konaklama, kamp, giriş ücreti ve özellikleri hakkında bilgi başlıkları ile derledik.

25.02.2021Seyahat
Türkiyenin teknoloji gücüne herkesi ikna edeceğiz

'Türkiye'nin teknoloji gücüne herkesi ikna edeceğiz'

Microsoft Genel Müdürü Levent Özbilgin, düzenlene basın toplantısında Microsoft Türkiye’nin önümüzdeki dönem büyüme stratejilerini açıkladı.

24.02.2021Teknoloji
Sabancı Vakfı Hibe Programına bu yıl 346 başvuru geldi

Sabancı Vakfı Hibe Programı'na bu yıl 346 başvuru geldi

Sabancı Vakfı’nın, sivil toplumun güçlenmesine ve toplumsal gelişmeye katkıda bulunma hedefiyle 2007 yılından bu yana uyguladığı Hibe Programı, pandemiye rağmen bu yıl sivil toplum kuruluşlarından yoğun ilgi gördü. 14 yılda 173 projeyi 28 milyon TL’yi aşkın hibe ile destekleyen Sabancı Vakfı’nın bu yıl Hibe Programı’na Türkiye’nin 54 ilinden 346 başvuru geldi.

24.02.2021Ekonomi
Microstrategy nedir

Microstrategy nedir?

Microstrategy,1989 yılında Michael J. Saylor ve Sanju Bansal tarafından kurulan yazılım tabanlı ABD'li firmadır. İş zekasını yönlendirmek ve mobil uygulamalar geliştirmek için dahili ve harici verileri analiz etmek için yazılım geliştiren firma, SAP, IBM ve Oracle ile rakiptir. İşte, Microstrategy hakkında detaylı bilgiler

24.02.2021Teknoloji
IMF Başkanı Georgievadan uyarı

IMF Başkanı Georgieva'dan uyarı

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Kristalina Georgieva, toparlanma beklentilerinin ülkeler ile bölgeler arasında tehlikeli biçimde ayrıştığını belirterek, "Ülkeler arası ve ülkeler içindeki bu tehlikeli ayrışmayı tersine çevirmek için güçlü politika eylemlerinin alınması gerek." uyarısında bulundu.

24.02.2021Ekonomi
Sigorta şirketleri 2020de 84 milyar dolar ödeme yaptı

Sigorta şirketleri 2020'de 84 milyar dolar ödeme yaptı

Howden Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge Üst Yöneticisi (CEO) Atınç Yılmaz, "Zor bir yılı geride bıraktık. Sigorta şirketlerinin geçtiğimiz yıl dünya genelinde yaptığı ödeme tutarı 84 milyar dolar. Koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı ödemeler bu rakamın 30 milyar dolarını oluşturuyor." dedi.

24.02.2021Ekonomi
İlk COVAX Kovid-19 aşıları Ganaya ulaştı

İlk COVAX Kovid-19 aşıları Gana'ya ulaştı!

Afrika'da COVAX kapsamında ilk Kovid-19 aşı teslimatı Gana'ya yapıldı. COVAX aşısı, Dünya Sağlık Örgütü'nün düşük ve orta gelirli ülkelerin aşılara eşit erişimini sağlamak üzere geliştirilmişti.

24.02.2021Dünya
Kişisel veri ihlalini önlemek için neler yapılmalı

Kişisel veri ihlalini önlemek için neler yapılmalı?

Dışarıdan tehditlere karşı şirketlerini korumak için büyük mücadele gösteren şirketler, içeriden darbe alıyor. Yapılan araştırmalar kuruluşların %65'inin son 12 ayda bir veya daha fazla içeriden saldırıya uğradığını gösteriyor. İç tehditlerin, şirketlere yüksek meblağlara mal olduğunu aktaran siber güvenlik uzmanı Serap Günal, şirket içi tehditlerden kaynaklanan kişisel veri ihlallerini önlemek için önerilerde bulunuyor.

24.02.2021Teknoloji
Rusyanın Sputnik-V aşısının ilk sevkiyatı Meksikaya ulaştı

Rusya'nın Sputnik-V aşısının ilk sevkiyatı Meksika'ya ulaştı

Meksika'ya Rusya'nın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği Sputnik V aşısından 200 bin dozluk ilk sevkiyat, başkent Meksiko'daki Uluslararası Havalimanı'na ulaştı.

24.02.2021Dünya
Özel güvenlik görevlisi sınav soruları yayımlandı ÖGG sınav sonuçları için gözler Emniyet Genel Müdürlüğünde

Özel güvenlik görevlisi sınav soruları yayımlandı! ÖGG sınav sonuçları için gözler Emniyet Genel Müdürlüğü'nde!

Özel güvenlik görevlisi sınav soruları için beklenen açıklama geldi. 20 Şubat 2021 Cumartesi günü gerçekleşen söz konusu sınavın soru ve cevap anahtarı Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklama ile erişime açıldı. ÖGG sınavında netleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyen adayları, soru ve cevaplara EGM'nin internet sitesi üzerinden erişim sağlayacaklar. Sınav sorularına yapılan itirazların 26 Şubat'a kadar tamamlanmasının ardından ise Özel Güvelik 90. Temel Eğitim ve 66. Yenileme Eğitimi sınavı sonuçları yayımlanacak. İşte, ÖGG sınav soruları ve sınav sonuç tarihi ile ilgili bilgiler.

23.02.2021Gündem
İngiltere Başbakanından iklim değişikliği uyarısı

İngiltere Başbakanı'ndan iklim değişikliği uyarısı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, iklim değişikliğinin "ciddi bir küresel tehdit" olduğunu söyledi.

23.02.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: 20 bin öğretmen ataması daha yapacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu: 20 bin öğretmen ataması daha yapacağız

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri Toplu Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada ''Öğretmen adaylarımızla bir müjdeyi paylaşmak istiyorum. Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmenin daha atamasını yapacağız'' dedi.

23.02.2021Gündem
Salgının uzaması çocukları etkileyebilir

Salgının uzaması çocukları etkileyebilir

UNICEF'e göre salgının etkisiyle düşük ve orta gelir düzeyindeki ülkelerde mahrumiyet yaşayan çocuk sayısına 150 milyon daha eklenirken, aşılama dahil sağlık hizmetlerindeki kesintiler ve artan yoksulluğun getirdiği yetersiz beslenmedeki artış özellikle beş yaş altı çocuk ölümlerini ve sağlığını etkileyebilir.

23.02.2021Eğitim
Facebook, Avustralyada haber içeriğini engelleme kararından vazgeçti

Facebook, Avustralya'da haber içeriğini engelleme kararından vazgeçti

Facebook, Avustralya'daki kullanıcılarının haber içeriğine erişimini engelleme kararından vazgeçeceğini açıkladı.

23.02.2021Teknoloji
‘Yoksul ülkeler de aşıya adil şekilde ulaşmalı’

‘Yoksul ülkeler de aşıya adil şekilde ulaşmalı’

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Kovid-19 aşılarının dünyada adil bir şekilde dağıtılmasını talep etti.

23.02.2021Avrupa
Murat Dağı Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir Kütahya Kayak Merkezi Ücreti, Ortalama Otel Ve Konaklama Fiyatları

Murat Dağı Kayak Merkezi Nerede Ve Nasıl Gidilir? Kütahya Kayak Merkezi Ücreti, Ortalama Otel Ve Konaklama Fiyatları

Kış mevsimi geldiğinde kayak başta olmak üzere çeşitli kış sporlarına gönül veren amatör ve profesyonel sporcuları kayak merkezlerinde görüyoruz. Yalnız sporcular değil bu sporları yapmak isteyen tüm insanlar sevdikleri ile beraber en iyi hizmet alabilecekleri kayak merkezlerini araştırıyorlar. Ege Bölgesi'ne hakim sıcak iklimine alternatif olarak kışında tercih edilebilen bir bölge olmasında etkili kayak merkezlerinden biri de Murat Dağı Kayak Merkezi. Murat Dağı Kayak Merkezi nerede ve nasıl gidilir? İşte, tüm detaylar.

23.02.2021Seyahat
Trumpa rahat yok Vergi kayıtlarına erişime onay çıktı

Trump'a rahat yok! Vergi kayıtlarına erişime onay çıktı

ABD Yüksek Mahkemesi, New York Federal Bölge Mahkemesi, eski Başkan Donald Trump'ın vergi kayıtlarına erişebilmesine onay verdi.

22.02.2021Dünya
Almanya Cumhurbaşkanından adil aşı dağıtım talebi

Almanya Cumhurbaşkanı'ndan adil aşı dağıtım talebi

Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Kovid-19 aşılarının dünyada adil bir şekilde dağıtılmasını talep etti.

22.02.2021Dünya
Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Dünya yine sessiz kaldı

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Dünya yine sessiz kaldı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi 46. Oturumu’na yönelik hitabında "Kısa süre önce, PKK terör örgütü Kuzey Irak’ta 13 masum insanı öldürdü ve dünya yine sessiz kaldı. Uluslararası dayanışma olmadan ve mevcut çifte standartlarla bu tehdidi ortadan kaldıramayız." açıklamasında bulundu.

22.02.2021Gündem
Howland Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Howland Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Howland Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Howland Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Pasifik Okyanusu’nda pek çok ada bulunmaktadır. Bu adaların çoğu da turistik açıdan cazip olmaktadır. Bu adaların çoğunda yerleşim olmakla birlikte bazılarında yerleşim yoktur. Howland adası da bu yerleşim yeri olmayan adalardan biridir. Merak edenler için işte Howland adası ile ilgili tüm detaylar.

22.02.2021Seyahat
Son dakika EBA çöktü mü EBAya neden girilemiyor Beyaz ekran sorunu

Son dakika EBA çöktü mü? EBA'ya neden girilemiyor? Beyaz ekran sorunu

EBA çöktü mü soruları ile akşam saatlerine doğru erişim problemi yaşanan Eğitim Bilişim Ağı hakkında bilgi edinmek isteyen öğrenciler, konunun çözümü ile ilgili detayları araştırıyor. Bazı kullanıcılar ekranın beyaz olarak kaldığını ifade ederken, bazı kullanıcılardan ise ekranın donma sıkıntısı yaşadığı şikayetleri geldi. EBA giriş hatası ile karşılaşan on binlerce öğrenci, sorunun çözümüne yönelik herhangi bir adımın yer alıp almadığını araştırmaya başladı. Birçok öğrenci, 'EBA'ya giremiyorum' serzenişi ile sosyal medya üzerinden yaşadığı sıkıntılara yönelik paylaşımlar gerçekleştirdi

22.02.2021Gündem
Nürnberg’de rakamlar yükseldi, sokağa çıkmak kısıtlandı

Nürnberg’de rakamlar yükseldi, sokağa çıkmak kısıtlandı

Almanya’da salgın hastalıkları takip eden Robert Koch Enstitüsü (RKI), bugün için Nürnberg’de 7 günlük salgın yayılma değerini 101.5 olarak bildirdi. Bu nedenle bir hafta önce kaldırılan sokağa çıkma yasağı da yeniden yürürlüğe girmiş oldu.

22.02.2021Avrupa
‘Staj Seferbirliği’ne başvurular başladı

‘Staj Seferbirliği’ne başvurular başladı

Programa önlisans 2’nci sınıf, lisans 3 ve 4’üncü sınıf olmak üzere, not ortalaması 4 üzerinden en az 2 olan tüm öğrenciler, ‘kariyerkapisi.cbiko.gov.tr’ adresinden başvuru yapabilecek. Bu yıl, 50 bini aşkın öğrenciye staj imkânı sağlanması hedeflenen programa başvurular, 22 Mart'a kadar sürecek.

22.02.2021Eğitim
Teksasta kar felaketi bitmiyor...  Soğuktan ölüme 100 milyon dolarlık ilk ihmal davası

Teksas'ta kar felaketi bitmiyor... Soğuktan ölüme 100 milyon dolarlık ilk ihmal davası!

ABD'yi ektisi altına alan kara kış Teksas eyaletinde büyük felakete yol açtı. Kar fırtınası, elektrik kesintiler ve temiz su sıkıntısı krizi devam ederken ölü sayısı 70'e yaklaştı. Soğuktan donarak öldüğü iddia edilen çocuğun ailesi ise 100 milyon dolarlık tazminat davası açtı.

22.02.2021Dünya
Etil alkole karşı seferberlik başladı

Etil alkole karşı seferberlik başladı

İnternette yasağa karşın etil alkol satışını sürdüren siteler için düğmeye basıldı. 100’e yakın internet sitesi ve link için erişim yasağı kararı alındı. Yetkililer bu operasyonlara devam edileceğini vurguladı.

22.02.2021Ekonomi
Reformlarla Türkiyeye doğrudan yabancı yatırımların artması bekleniyor

Reformlarla Türkiye'ye doğrudan yabancı yatırımların artması bekleniyor

Türkiye'de ekonomi ve hukuk alanındaki reformların doğrudan yatırımları hızlandırması beklenirken, bu süreçte yabancıların otomotiv, beyaz eşya, yazılım ve lojistik sektörlerine ilgisinin artması öngörülüyor.

21.02.2021Ekonomi
Uzay alanında 10 yılda 10 bin uzman hedefi

Uzay alanında 10 yılda 10 bin uzman hedefi

Türkiye Uzay Ajansı (TUA) Başkanı Serdar Hüseyin Yıldırım, Türkiye'nin uzay planlarıyla ilgili merak edilenleri açıkladı. Milli Uzay Programı'ndaki hedeflere ulaşmada insan kaynağının önemine dikkati çeken Yıldırım, "Uzay alanında 10 yıl içinde en az 10 bin uzmana çıkmamız lazım" dedi.

21.02.2021Ekonomi
Pandemi kadar tehlikeli bir kavram: Aşı milliyetçiliği

Pandemi kadar tehlikeli bir kavram: Aşı milliyetçiliği

Zengin ülkeler aşıları stokladı ve 130 ülkede henüz tek bir doz aşı dahi uygulanmadı. Çünkü aşıya ulaşamıyorlar. Peki bu durum salgını nasıl etkiler?

21.02.2021Dünya
Yönetmen Bryan Fogel: Türkiye Kaşıkçı davasında doğru tarafta yer aldı

Yönetmen Bryan Fogel: Türkiye Kaşıkçı davasında doğru tarafta yer aldı

Oscar’lı yönetmen Bryan Fogel, “The Dissident” belgeselinde gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetini işledi. Fogel’ın gösterdiği çarpıcı detaylar, dünya kamuoyunda büyük yankı uyandıran bu cinayetin hikayesini gözler önüne seriyor. Dijital olarak vizyona giren filmin detaylarını Bryan Fogel’la görüntülü olarak konuştum. Belgesel için ülkemizde 8 ay kalan yönetmen, “Büyük bir Türkiye sevgisi, büyük bir İstanbul sevgisiyle Amerika’ya döndüm” dedi.

21.02.2021Magazin
Paribu nedir, çöktü mü Paribudan resmi açıklama

Paribu nedir, çöktü mü? Paribu'dan resmi açıklama!

Türkiye'de aktif olarak kullanılan kripto para borsalarından bir tanesi olan Paribu, erişim sorunuyla gündeme geldi. Sosyal medyaya da konu olan Paripu’nun neden açılmadığı merak ediliyordu. Paribu, yaşanan erişim sorunuyla ilgili açıklama yaptı. Peki, Paribu nedir, çöktü mü?

20.02.2021Teknoloji
Sisal Şans’tan yeni oyun: Ev Kazan

Sisal Şans’tan yeni oyun: Ev Kazan

Yaygın erişim ağı ve şans oyunları alanındaki global deneyimiyle faaliyetlerine devam eden Sisal Şans, yeni oyunu ‘Ev Kazan’ ile oyunseverlere kazandırmaya devam edecek.

20.02.2021Ekonomi
Bidendan Çin ve Rusyaya gözdağı

Biden'dan Çin ve Rusya'ya gözdağı!

Münih Güvenlik Konferansı'nda "Amerika geri döndü, transatlantik ittifakı geri döndü" mesajını paylaşan ABD Başkanı Joe Biden, Çin ile Rusya'ya "gözdağı" verdi.

19.02.2021Dünya
WikiLala Projesi nedir

WikiLala Projesi nedir?

Osmanlıca basılı eserlerin 'Google'ı bir tıkla tarihe götürüyor. Osmanlı İmparatorluğu'nda basılan metinleri bir araya getirmeyi amaçlayan "WikiLala Projesi" kapsamında hayata geçirilen ve Osmanlı Türkçesi kitap, dergi, gazete ve belgelerden oluşan içeriğin bulunduğu dijital kütüphane, tarihe ışık tutuyor.

19.02.2021Gündem
YKS’de en çok merak edilenleri ÖSYM yanıtladı

YKS’de en çok merak edilenleri ÖSYM yanıtladı

ÖSYM, internet sitesinde 2021-YKS 'Sıkça Sorulan Sorular'ı yayımladı. Toplamda 86 sorunun yanıtı yer alıyor.

19.02.2021Eğitim
Uganda 36 milyon doz Oxford-AstraZeneca Kovid-19 aşısı alacak

Uganda 36 milyon doz Oxford-AstraZeneca Kovid-19 aşısı alacak

Uganda'da hükümet, yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında 36 milyon doz aşı siparişi verdi.

19.02.2021Dünya
Avustralya-Facebook kavgası tırmanıyor

Avustralya-Facebook kavgası tırmanıyor

Avustralya hükümeti ile sosyal medya devi Facebook, haber içeriklerine ücret düzenlemesi öngören bir yasa nedeniyle karşı karşıya gelmiş durumda. Ancak yaşananlar, dünyanın güney doğu ucundaki bir ülkeyi ilgilendiren bir durum olmaktan çok daha öteye geçti.

19.02.2021Ekonomi
Sisal Şans’tan yepyeni bir oyun “Ev Kazan”

Sisal Şans’tan yepyeni bir oyun “Ev Kazan”

Yaygın erişim ağı ve şans oyunları alanındaki global deneyimiyle faaliyetlerine devam eden Sisal Şans, yeni oyunu “Ev Kazan” ile oyunseverlere kazandırmaya devam edecek. Oyunseverlere hayallerindeki evi kazanma fırsatı sunacak olan Sisal Şans, yeni oyunuyla oyunculara Türkiye’nin 81 ilindeki hayal kurduğu herhangi bir evi satın alma şansı verecek. Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan, büyük ikramiyenin en az 1 milyon TL olacağı “Ev Kazan” Nisan ayında oyunseverlerle buluşacak.

19.02.2021Ekonomi
Rusyanın SWIFT alternatifine katılan ülkeler artıyor

Rusya'nın SWIFT alternatifine katılan ülkeler artıyor

Rusya Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Olga Skorobogatova, çeşitli ülkelerden 23 katılımcının Rusya'nın SWIFT alternatifi SPFS'yi (Mali Mesajlaşma Sistemi) kullandığını bildirdi.

18.02.2021Ekonomi
3DEXPERIENCE World 2021’de neler tanıtıldı

3DEXPERIENCE World 2021’de neler tanıtıldı?

Dassault Systèmes, 3DEXPERIENCE World 2021’i 8-11 Şubat’ta gerçekleştirdi. Etkinlik, tasarımcıları, mühendisleri, üreticileri, girişimcileri ve iş liderlerini, yenilikçiliği artırma ve işlerini dönüştürme konusundaki bilgi ve teknik bilgileri keşfetmek ve paylaşmak için sanal bir deneyimde bir araya getirdi. İlgi çekici bir çevrimiçi formatta gerçekleşen dört günlük etkinlikte düşünce liderliği, endüstri dersleri, buluşmalar, panel tartışmaları, ürün brifingleri ve ağ oluşturma fırsatları, SOLIDWORKS'ün yeni, genişleyen 3DEXPERIENCE Works portföyü ile kullanıcıların yeni inovasyon ve işbirliği yolları yaratmak için insan hayal gücünü nasıl geliştirdiğini keşfetti ve müşterileriyle bağlantı kurdu.

18.02.2021Teknoloji
Meksikada 1 milyonu aşkın kişi Kovid-19 aşısı oldu

Meksika'da 1 milyonu aşkın kişi Kovid-19 aşısı oldu

Meksika'da 1 milyonu aşkın kişinin yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşılandığı bildirildi.

18.02.2021Dünya
SABİM 184 hattı nedir Sağlık Bakanı Kocadan dolandırıcılar için SABİM hattı açıklaması

SABİM 184 hattı nedir? Sağlık Bakanı Koca'dan dolandırıcılar için SABİM hattı açıklaması

SABİM 184 ihbar hattı, Sağlık Bakanı Koca'nın açıklaması ile gündeme geldi. Aşı dolandırıcılarına karşı Twitter'dan paylaşım yapan Koca, vatandaşları uyararak para talep edenler için "SABİM 184'e ihbar edin." ifadesini kullandı. SABİM 184 hattı nedir? sorusu merak konusu olurken; Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi (SABİM) hattı olarak bilinen ALO 184 ile 7 gün 24 saat Covid 19 korona virüsü ile ilgili bilgiler veriliyor. Söz konusu iletişim numarası telefon rehberine eklendikten sonra SABİM 184 Whatsapp Danışma Hattı'na erişim sağlanıyor. İşte, SABİM 184 hattı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

18.02.2021Gündem
ABD, DSÖye olan borcunu bu ay ödeyecek

ABD, DSÖ'ye olan borcunu bu ay ödeyecek

ABD Dışişleri Bakanı Anthony Blinken, finansal yükümlülük kapsamında Dünya Sağlık Örgütüne (DSÖ) olan 200 milyon dolardan fazla borcu bu ay sonunda ödeyeceklerini açıkladı.

17.02.2021Dünya

Yazar Sonuçları

Gaziantep Arkeoloji Enstitüsü: Çalışmalar ve yayımlanacak kitaplar 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ortaklığında, Avrupa Komisyonu desteğiyle Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği’nin birlikte finanse ettiği Türk Arkeoloji ve Kültürel Miras Enstitüsü ülkemizde bir ‘ilk’ olarak gerçekleştirilecek bir çalışma.

23.02.2021

Akran zorbalığı out, ekran zorbalığı in

Sizce de bilgisayar, akıllı telefon ve tabletler hele de pandemiyle neredeyse vücudumuzun bir uzvu haline dönüşmedi mi? Yolda, evde, işte ve hatta yatakta bile elimizden düşürmediğimiz bu dijital aletler artık eğitim-iş-sosyalleşmenin olmazsa olmazları. Geçtiğimiz yıllara oranla son 1 yıldır dijital kullanımın hızla artması, çocuklar ve gençleri de iki büyük tehlikeyle karşı karşıya bırakmış durumda: Siber zorbalık ve zararlı içeriklere kolay erişim. Öyle ki şimdi akran zorbalığı ‘out’, ekran zorbalığı ‘in’.

22.02.2021

Oh! Nihayet iklim kanunu geliyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önceki gün sessiz sedasız gelen bir “çevre devrimi”nin ilk sinyallerini verdi.

22.02.2021

Türkiye Kaşıkçı davasında doğru tarafta yer aldı

Oscar’lı yönetmen Bryan Fogel, “The Dissident” belgeselinde gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetini işledi. Fogel’ın gösterdiği çarpıcı detaylar, dünya kamuoyunda büyük yankı uyandıran bu cinayetin hikayesini gözler önüne seriyor. Dijital olarak vizyona giren filmin detaylarını Bryan Fogel’la görüntülü olarak konuştum. Belgesel için ülkemizde 8 ay kalan yönetmen, “Büyük bir Türkiye sevgisi, büyük bir İstanbul sevgisiyle Amerika’ya döndüm” dedi.

21.02.2021