MENÜ

Küresel

Küresel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Küresel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 60.899 Küresel haberi bulunmuştur.

Küresel Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğandan 2020 Küresel Aşı Zirvesine video mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "2020 Küresel Aşı Zirvesi"ne video mesaj

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Şüphesiz aşının bulunması kadar insanlığın ortak malı olması, herkes için yeterli sayıda üretilmesi de son derece önemlidir. Koronavirüs salgınının dünyadaki adaletsizlikleri daha fazla derinleştirmesine izin verilmemelidir." dedi.

4.06.2020Dünya
Türkiye geçen yıl uyarmıştı Trump terör örgütü ilan etmeye karar verdi

Türkiye geçen yıl uyarmıştı! Trump terör örgütü ilan etmeye karar verdi

ABD Başkanı Trump'ın, siyahi George Floyd'un ölümüyle başlayan protestoların ardından "terör örgütü" olarak tanıyacağını açıkladığı "Antifa" ile ilgili Polis Akademisinin geçen yıl katıldığı uluslararası çalıştayda uyarılarda bulunduğu ortaya çıktı.

4.06.2020Gündem
Netkent Üniversitesinden 1 milyon yazılımcı hedefine 4 milyon dolarlık eğitim desteği

Netkent Üniversitesi'nden "1 milyon yazılımcı" hedefine 4 milyon dolarlık eğitim desteği

Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi,Türkiye'nin "1 milyon yazılımcı" yetiştirilmesi hedefine katkı sağlamak için 2020-2021 güz döneminden başlamak üzere toplamda 1.000 öğrenciye 4 yıl süreyle karşılıksız yazılım mühendisliği bursu verecek.

4.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Londra'da düzenlenen "2020 Küresel Aşı Zirvesi"ne video mesaj göndererek katılımcılara seslendi..

4.06.2020Haber
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 17 projenin 8i sadece aşı geliştirme amacına vakfedildi

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 17 projenin 8'i sadece aşı geliştirme amacına vakfedildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Londra'da düzenlenen "2020 Küresel Aşı Zirvesi"ne video mesaj göndererek katılımcılara seslendi. "Özel sektör ve üniversitelerin yanı sıra yürütülen 17 projenin 8'i sadece aşının geliştirilmesi amacına vakfedilmiştir." diyen Erdoğan, "Uluslararası yardım ve aşı geliştirme faaliyetleri için 75 milyon Avro'yu aşan bir harcama yaptık." ifadelerini kullandı.

4.06.2020Gündem
Arçelik, 2030 sürdürülebilirlik hedeflerini açıkladı

Arçelik, 2030 sürdürülebilirlik hedeflerini açıkladı

“Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın” vizyonuyla sürdürülebilirliği iş modeli olarak benimseyen Arçelik, 2030 yılına doğru kısa-orta-uzun vadeli hedeflerini açıkladığı 12’nci Sürdürülebilirlik Raporu’nu yayımladı.

4.06.2020Ekonomi
YÖK’den yeni kararlar... Uzaktan öğretim oranı yüzde 40 olacak

YÖK’den yeni kararlar... Uzaktan öğretim oranı yüzde 40 olacak

Aldıkları yeni kararları bir basın toplantısıyla açıklayan YÖK Başkanı Yekta Saraç, üniversitelerde uzaktan öğretim yoluyla verilebilecek ders oranının yüzde 40’a yükseltildiğini söyledi. Ayrıca örgün öğretimdeki her bir programın derslerinin en az yüzde 10’unun uzaktan verilmesi de güçlü bir şekilde tavsiye ve teşvik edilecek.

4.06.2020Eğitim
Son dakika haberler: Uzaktan öğretimle ilgili önemli gelişme Yüzde 40a yükseltildi

Son dakika haberler: Uzaktan öğretimle ilgili önemli gelişme! Yüzde 40'a yükseltildi

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Saraç, "Yükseköğretimdeki örgün programlarda uzaktan öğretim yoluyla verilebilecek ders oranı yüzde 40'a yükseltildi." dedi. Saraç, YÖK olarak dijital imkanlar ve uzaktan öğretim yoluyla verilecek derslere özellikle 2020-2021 eğitim öğretim yılı güz döneminde daha fazla yer verilmesini istediklerini vurgulayarak, "Bu önerimiz devlet veya vakıf bütün üniversitelerimiz için geçerlidir. Buna yönelik senato kararı alan ve uygulayan devlet üniversitelerine, uzaktan eğitim merkezlerinde görevlendirilmek üzere ek kadro tahsisi de yapılacak, ayrıca bu uygulamaya geçen üniversiteler için ek araştırma görevlileri de tahsis edilecektir." bilgisini paylaştı.

4.06.2020Gündem
Son dakika... Bakan açıkladı Yurt dışı uçuşlar başlıyor

Son dakika... Bakan açıkladı! Yurt dışı uçuşlar başlıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, 10 Haziran'dan itibaren kademeli olarak 40 ülkeye uçak seferlerini başlatmayı planladıklarını açıkladı.

4.06.2020Ekonomi
Yeni salgın kabusu Kene o ilde Kovid-19’u geride bıraktı…

Yeni salgın kabusu! Kene o ilde Kovid-19’u geride bıraktı…

Sivas’ta kene ısırması soncu KKKA tanısı konulan hasta sayısı yaklaşık 100’e ulaştı, geçtiğimiz yıl, yıl boyunca görülen vaka sayısına bir ayda ulaşıldı.

4.06.2020Gündem
Siber saldırganlar e-postaları hedef alıyor

Siber saldırganlar e-postaları hedef alıyor

FortiGuard Labs tehdit araştırma ekipleri, siber saldırganların korona virüs temalı e-postalar ile kullanıcıları hedef aldıklarını ve Türkiye'nin bu tarz saldırılardan en çok etkilenen 10 ülke arasında yer aldığını gözlemledi.

4.06.2020Teknoloji
1 milyona yakın hayvan ve bitki türü yok olma riski taşıyor

1 milyona yakın hayvan ve bitki türü yok olma riski taşıyor

Doğal yaşam örgüsü insan kaynaklı tehditlerle karşı karşıya olan yerkürede, 1 milyona yakın hayvan ve bitki türü yok olma riski taşıyor.

4.06.2020Teknoloji
Evdeki Kullanmadığınız Eşyaları Sakın Atmayın Eskilerden Yeni Yapmanın Yolları...

Evdeki Kullanmadığınız Eşyaları Sakın Atmayın! Eskilerden 'Yeni' Yapmanın Yolları...

Daha iyi bir dünya için hepimizin elimizi taşın altına koymamız gerekiyor. Geri dönüştürülebilir eşyalar da küresel ısınmaya, fazla atık sorununa ve tasarrufa destek olmanın en önemli adımlarından biri.

4.06.2020İyi Yaşam
Philips, ultrason portföyünü kullanmak için FDA onayı aldı

Philips, ultrason portföyünü kullanmak için FDA onayı aldı

Philips, COVID-19 ile ilişkili akciğer ve kardiyak komplikasyonların yönetiminde geniş ultrason portföyünün satışını yapmak için ABD Gıda ve İlaç idaresi (FDA)'dan 510(k) onayını aldığını duyurdu.

4.06.2020Teknoloji
WatchGuard, Panda AntiVirusü satın aldığını duyurdu

WatchGuard, Panda AntiVirus'ü satın aldığını duyurdu

Ağ güvenliği ve zekası, güvenli Wi-Fi ve çok faktörlü kimlik doğrulamanın küresel sağlayıcılarından WatchGuard Technologies, gelişmiş uç nokta koruma sağlayıcısı Panda Security'nin satın alımının bugün gerçekleştiğini açıkladı.

4.06.2020Teknoloji
Borsa güne yükselişle başladı

Borsa güne yükselişle başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, açılışta yüzde 0,25 artışla 109.383,75 puana yükseldi.

4.06.2020Ekonomi
Microsoft, COVID-19 araştırmalarına 20 milyon dolar ayırdı

Microsoft, COVID-19 araştırmalarına 20 milyon dolar ayırdı

Microsoft, COVID-19 araştırmalarına desteğini artırmak için “Sağlık için Yapay Zekâ” girişiminin tüm imkânlarını seferber etti. Bu alanda çalışan veri bilimcilerini güçlendirmek ve araştırmaları hızlandırmak için 20 milyon dolarlık destek paketi sunan Microsoft, COVID-19 ile mücadele eden sivil toplum kuruluşları, hükümetler ve akademik araştırmacılarla iş birlikleri geliştirecek. Microsoft bu adımla, kurumların yapay zekâ çalışmalarına, teknik uzmanlara ve veri bilimcilerine erişimini sağlayacak.

4.06.2020Teknoloji
‘2020’yi pozitif büyümeyle kapatacağız’

‘2020’yi pozitif büyümeyle kapatacağız’

Türkiye’nin 2020 yılını pozitif büyüme performansıyla kapatacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, “Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak” dedi.

4.06.2020Ekonomi
Eski İngiltere Başbakanından Türk halkına teşekkür

Eski İngiltere Başbakanı'ndan Türk halkına teşekkür

Eski İngiltere Başbakanı Gordon Brown, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında Türkiye'nin İngiltere'ye gönderdiği tıbbi yardımlara ilişkin, "Bunu mümkün kıldıkları için Türk halkına teşekkür etmek istiyorum." dedi.

3.06.2020Dünya
BIST100 yüzde 0.94 yükseldi, dolar 6.73 lirada

BIST100 yüzde 0.94 yükseldi, dolar 6.73 lirada

Borsa İstanbul Endeksi (BIST100), üst üste üçüncü güne de artışla başladıktan sonra, gün boyu 108 bin 326 puan ve 109 bin 230 puan arasında dalgalandı ve yüzde 0.94 artışla 109 bin 111 puanda kapandı. Kapanışta, BIST Sanayi Endeksi yüzde 0.52, BIST Mali Endeks yüzde 1.15, BIST Hizmetler Endeksi de yüzde 1.47 artıdaydı.

3.06.2020Ekonomi
Son dakika haberler: AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

Son dakika haberler: AK Parti MYK toplantısı sonrası Ömer Çelik’ten flaş açıklamalar

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Toplantı koronavirüs sürecinin ardından normalleşme günlerinde yapılan ilk yüz yüze ve Genel Merkezde gerçekleşen MYK toplantısı oldu. AK Parti Sözcüsü Çelik, ''Aile kavramını kim, hangi şekilde ve hangi sebeple siyaset konusu yapıyorsa yaptığı ahlaksızlıktır." dedi. Çelik ayrıca, ''(CHP'nin iddiaları)Bu arkadaşlarla birisi kafa buluyor herhalde. Kimden böyle bir bilgi alıyorlar? Ben CHP'ye dönük darbe eleştirisi yüzünden AK Parti'de eleştirilmişim. İlkokul düzeyinde siyasi okur yazarlık bile ne dediğimin ne manaya geldiğini anlar. Birincisi ya bunları uyduruyorlar.'' dedi.

3.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: "Yeni normalin alternatif küresel üretim gücü Türkiye olacak"

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sonrası "yeni normal" olarak tanımlanan düzende Türkiye'nin, alternatif küresel üretim gücü olacağını belirtti.

3.06.2020Gündem
Alman otomotiv sektörü kötümser kalmaya devam etti

Alman otomotiv sektörü kötümser kalmaya devam etti

Almanya'da otomotiv sektörünün iş durumu yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle mayısta kötümser kalmaya devam etti.

3.06.2020Ekonomi
Kimya ihracatı 5 ayda 7 milyar doları aştı

Kimya ihracatı 5 ayda 7 milyar doları aştı

Kimya sektörünün ihracatı, 5 ayda 7 milyar 233 milyon dolar olarak gerçekleşti. İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği'nin (İKMİB) açıklamasına göre, mayısta geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 39,1 azalarak 1 milyar 180 milyon dolara gerileyen kimya ihracatı, yılın 5 ayında 7 milyar 233 milyon dolar oldu.

3.06.2020Ekonomi
Bakan Pakdemirli: 193 ülkeye 18 milyar dolarlık ihracat yapıyoruz

Bakan Pakdemirli: 193 ülkeye 18 milyar dolarlık ihracat yapıyoruz

TARIM ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Mevsimsel etkiler ve planlı-programlı üretime olan eğilimden dolayı bu yıl tarımsal üretimiz en bereketli yıllardan birini yaşayacak. Bunun yanı sıra 193 ülkeye 1827 tarımsal ürün ihraç ederek, az önce de belirttiğim gibi 18 milyar dolarlık da ihracat yapıyoruz" dedi.

3.06.2020Ekonomi
Zoom, 2021 mali yılı ilk çeyrek raporunu açıkladı

Zoom, 2021 mali yılı ilk çeyrek raporunu açıkladı

Video öncelikli tümleşik iletişim sağlayıcısı Zoom Video Communications, 30 Nisan 2020’de sona eren çeyrek için finansal sonuçları bugün açıkladı.

3.06.2020Teknoloji
Huawei, dünyanın en çok satan ikinci akıllı saat markası oldu

Huawei, dünyanın en çok satan ikinci akıllı saat markası oldu

Yayınlanan IDC (International Data Corporation) Raporu’na göre Huawei, akıllı saat sevkiyatlarında geçen yıla göre yüzde 118,5 büyüme kaydederek sektörün en büyük ikinci markası oldu. Huawei tüm giyilebilir teknoloji ürünlerinde ise 2020 yılının birinci çeyreğinde yüzde 62,2 oranında büyüme kaydetti.

3.06.2020Teknoloji
Son dakika... Bakan açıkladı Türksat uyduları uzaya gönderilecek

Son dakika... Bakan açıkladı! Türksat uyduları uzaya gönderilecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Türksat 5A 2020'nin son çeyreğinde, Türksat 5B 2021'in ikinci çeyreğinde, Türksat 6A 2022'de uzaya gönderilecek" dedi.

3.06.2020Ekonomi
Kısa çalışma ödeneğinden nisan itibarıyla 2,6 milyon kişi yararlandı

Kısa çalışma ödeneğinden nisan itibarıyla 2,6 milyon kişi yararlandı

Salgın kaynaklı gerekçelerle 27 Nisan itibarıyla kısa çalışma ödeneği için 3 milyonu aşan başvuru yapılırken, bu başvurulardan 2 milyon 591 bini kabul edildi.

3.06.2020Ekonomi
Çocuklara çevre bilinci nasıl kazandırılır

Çocuklara çevre bilinci nasıl kazandırılır?

Doğayla bağımızın giderek azaldığı günümüz dijital çağında çocuklar maalesef çevrelerini yeterince tanımadan büyüyor. Küçük yaştan itibaren çevre bilincinin çocuklara aktarılmasının oldukça önemli olduğunu vurgulayan Uzman Psikolog Ceylan Şekerci, 5 Haziran Dünya Çevre günü vesilesiyle konuyla ilgili önemli tavsiyeler sundu.

Bakan Varank: 188 projeyi destekleyeceğiz

Bakan Varank: 188 projeyi destekleyeceğiz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank "(Sanayi Doktora Programı) Sonuçlar belli oldu. 47 üniversitenin, 147 sanayi kuruluşuyla yaptığı 188 projeyi destekleyeceğiz." dedi.

3.06.2020Ekonomi
Lufthansa Grubu, ilk çeyrekte 2.1 milyar euro zarar açıkladı

Lufthansa Grubu, ilk çeyrekte 2.1 milyar euro zarar açıkladı

2019'un ilk çeyreğinde 342 milyon avro olan grubun zararı, Kovid-19 salgını nedeniyle bu yılın ilk çeyreğinde 2,1 milyar avroya yükseldi.

3.06.2020Ekonomi
Dijital dönüşümün önündeki en büyük engeller neler

Dijital dönüşümün önündeki en büyük engeller neler?

Veeam 2020 Veri Koruma Trendleri Raporu, küresel işletmelerin Dijital Dönüşüm’ü benimsemesine rağmen hala eski çözümlerle verilerini korumaya ve yönetmeye çalıştığını gösteriyor. Dönüşümün gereklerinin yerine getirilmesi ve hibrit bulutun benimsenmesi için veri koruma zekasının daha üst seviyelere çıkarılması gerekiyor.

3.06.2020Teknoloji
Brent petrolün varili 40,34 dolar

Brent petrolün varili 40,34 dolar

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 40,34 dolardan işlem görüyor.

3.06.2020Ekonomi
VİOP yükselişle açıldı

VİOP yükselişle açıldı

Borsa İstanbul Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası'nda (VİOP) haziran vadeli BIST 30 endeksine dayalı kontrat, güne yükselişle başlamasının ardından yüzde 1 artışla 126.500 puanda dengelendi.

3.06.2020Ekonomi
Şirket verimliliği ön planda tutulmalı

Şirket verimliliği ön planda tutulmalı

Bu yıl başından itibaren yaşanan Covid-19 salgını ekonomik olarak tüm dünyayı sarstı. Küresel salgından çeşitli şekillerde etkilenen sektörlerin bir kısmı dijital dönüşüme hızlı geçiş yapmaya çalışarak bir kısmı da farklı alanlara yatırım yaparak süreci az hasarla atlatmaya çalışıyor.

3.06.2020Teknoloji
İhracatta virüsün izleri siliniyor

İhracatta virüsün izleri siliniyor

Virüsün etkisiyle nisan ayında olağanüstü düşen ihracat, 3 bayram nedeniyle iş gününün 16 olmasına rağmen mayıs ayında toparlanmaya başladı.

3.06.2020Ekonomi
Uluslararası finansmanda Türkiye farkı

Uluslararası finansmanda Türkiye farkı

Türk bankaları ve Ülker Bisküvi, salgınının ekonomik etkilerinin en fazla hissedildiği nisan ve mayıs aylarında uluslararası kuruluşlardan 6.3 milyar dolar sendikasyon kredisi sağlayarak yüzde 91’lik sendikasyon yenileme seviyesine ulaştı. Bankalar mayıs başında yaklaşık 600.6 milyon dolar finansman temin etti.

3.06.2020Ekonomi
Türk Telekomdan Dünya Çevre Günü öncesi önemli anlaşma

Türk Telekom'dan Dünya Çevre Günü öncesi önemli anlaşma

Türk Telekom, 5 Haziran Dünya Çevre Günü öncesi önemli bir anlaşmaya imza attı. Şirket, başta enerji verimliliği projeleri ve sürdürülebilirlik kapsamındaki yatırımlarının finansmanı amacıyla Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile toplam maliyeti libor + yüzde 2,85 olan anaparası vade sonunda tek seferde ödenmek üzere 6 yıl vadeli 100 milyon dolar tutarında bir kredi anlaşması imzaladı.

3.06.2020Teknoloji
Peak Games satıldı, Türkiyede oyun sektörünün önü açıldı

Peak Games satıldı, Türkiye'de oyun sektörünün önü açıldı

ABD merkezli Zynga'nın Türk oyun geliştiricisi Peak Games'i 1,8 milyar dolara satın almasının sektör firmalarına yeni hedefler için kapı açtığı belirtiliyor.

3.06.2020Teknoloji
Sağlık Bakanı Kocadan salgın sona ermedi uyarısı

Sağlık Bakanı Koca'dan "salgın sona ermedi" uyarısı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koranavirüs (Kovid-19) salgınının sona ermediğini hatırlatıp, tedbirlere uyulmazsa başa dönülebileceği uyarısında bulundu.

2.06.2020Gündem
Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran Filistinlilere Yardım İçin İrtibat Komitesi Bakanlar Toplantısına katıldı

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran "Filistinlilere Yardım İçin İrtibat Komitesi Bakanlar Toplantısı"na katıldı

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Türkiye'nin Filistin'e olan desteğinin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinde de devam ettiğini, bu desteği gelecekte de sürdüreceklerini bildirdi.

2.06.2020Gündem
Son dakika Beştepedeki kritik MGK toplantısı sona erdi Terörle mücadele vurgusu

Son dakika! Beştepe'deki kritik MGK toplantısı sona erdi! Terörle mücadele vurgusu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada terörle mücadele vurgusu yapılırken, "Milli birlik ve beraberliğimiz ile bekamızı tehdit eden PKK/KCK-PYD/YPG, DEAŞ ve FETÖ başta olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı yürütülen mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceği ifade edilmiştir" ifadeleri kullanıldı

2.06.2020Gündem
Rus mevkidaşıyla görüştü Türkiye ve Rusyadan aşı için önemli adım

Rus mevkidaşıyla görüştü! Türkiye ve Rusya'dan aşı için önemli adım

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Rusya Federasyonu Sağlık Bakanı Mikhail Murashko ile video konferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirdi. İki bakan, Covid-19 aşısı geliştirme konusunda işbirliği ve ortak klinik çalışmalara başlama kararı aldı.

2.06.2020Gündem
BIST100 yüzde 0.77 yükseldi, dolar 6.73 lirada

BIST100 yüzde 0.77 yükseldi, dolar 6.73 lirada

ABD ile Çin arasındaki gerginliğin yanında, ABD'de giderek tırmanan protesto eylemlerinin etkisiyle küresel piyasalarda güç yitiren dolar, iç piyasada da yeniden 6.70 lirayı gördü.

2.06.2020Ekonomi
Son dakika... Kamu bankalarından önemli kredi kampanyası uyarı

Son dakika... Kamu bankalarından önemli kredi kampanyası uyarı

Kamu bankalarından yapılan açıklamaya göre sunulan uygun finansman imkanını, ürün veya hizmetlerinde fiyat artışı olarak müşterilere yansıtan firmalar kredi paketi kapsamı dışına çıkartılacak.

2.06.2020Ekonomi
Hava kirliliği azalıyor, karbondioksit oranı artıyor

Hava kirliliği azalıyor, karbondioksit oranı artıyor

Kovid-19 salgını nedeniyle alınan önlemler dünyadaki hava kirliliğini azaltmasına rağmen atmosferdeki karbondioksit oranının yükselmesi devam ediyor.

2.06.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Gıdada ciddi dengesizlik

SALGIN ülkelere çok şey gösterdi.

4.06.2020

Sorun küreselse ülkesel çözüm olmaz

ADI üstünde, bu bir pandemi! Yani dünyanın hemen her coğrafyasını, her ülkesini ilgilendiren küresel bir virüs salgını. Bu nedenle sakın ola ki şu iki yanlışa düşmeyelim:

3.06.2020

Doğa ile barışık olacağız

2020 yılında 5 Haziran Dünya Çevre Gününü, koronavirüsün küresel ölçekteki salgın tehdidi altında kutluyoruz. Ve diyoruz ki:

3.06.2020