EKSTRA
MENÜ

Cenevre

Cenevre ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cenevre haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.772 Cenevre haberi bulunmuştur.

Cenevre Haberleri

Dünya Sağlık Örgütü: Koronavirüs aşıları yoksul ülkelere adaletli dağıtılmalı

Dünya Sağlık Örgütü: Koronavirüs aşıları yoksul ülkelere adaletli dağıtılmalı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının yoksul ülkelere eşit şekilde dağıtılması çağrısında bulunarak, "Aşıların hakkaniyetle dağıtılmasını desteklemek her ülkenin kendi orta ve uzun vadeli ekonomik çıkarına olacaktır." dedi.

25.01.2021Dünya
Suriyede terör örgütü YPG/PKKnın kontrolündeki Hol Kampında 15 günde 12 kişi öldürüldü

Suriye'de terör örgütü YPG/PKK'nın kontrolündeki Hol Kampı'nda 15 günde 12 kişi öldürüldü

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisi Sözcüsü Laerke, "Kampın güvenliğini kontrol eden mercileri, öncelikle kamp sakinlerinin ve orada çalışan insani yardım çalışanlarının güvenliğini sağlamaya çağırıyoruz." dedi.

22.01.2021Dünya
Dışişleri duyurdu BM İnsani İşler Eşgüdüm Ofisi İstanbula taşınıyor

Dışişleri duyurdu! BM İnsani İşler Eşgüdüm Ofisi İstanbul'a taşınıyor

Dışişleri Bakanlığınca, BM İnsani İşler Eşgüdüm Ofisi’nin (OCHA) İstanbul’a taşınması anlaşmasına ilişkin, "Söz konusu gelişme, İstanbulun bir BM merkezi haline getirilmesi hedefi çerçevesinde girişimci ve insani dış politikamızda atılmış somut bir adımdır" açıklaması yapıldı.

21.01.2021Gündem
AİHM dilenciyi haklı buldu... İsviçre 1000 euro ödeyecek

AİHM dilenciyi haklı buldu... İsviçre 1000 euro ödeyecek

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), İsviçre’de Romanya uyruklu bir kişiye dilencilik yaptığı gerekçesiyle hapis cezası verilmesini insan hakları ihlali olarak değerlendirdi.

20.01.2021Avrupa
Madagaskarda kuraklıkla mücadele için 75 milyon ağaç dikilecek

Madagaskar'da kuraklıkla mücadele için 75 milyon ağaç dikilecek

Madagaskar'da 2021 yılında kuraklıkla mücadele amacıyla 75 milyon ağaç dikileceği duyuruldu.

20.01.2021Dünya
DSÖ Direktöründen sert tepki: Feci bir ahlaki başarısızlık

DSÖ Direktörü'nden sert tepki: "Feci bir ahlaki başarısızlık"

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı şu ana kadar yüksek gelirli en az 49 ülkede 39 milyon dozdan fazla aşı yapıldığını belirterek, yoksul ülkelere aşı tedarikinde ise "dünyanın feci bir ahlaki başarısızlığın eşiğinde" olduğu uyarısında bulundu.

18.01.2021Dünya
Uluslararası seyahatlere aşı şartı mı getiriliyor

Uluslararası seyahatlere aşı şartı mı getiriliyor?

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durum Komitesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle "küresel acil durumun" devamı ve uluslararası seyahatler için "aşı pasaportu şartı" getirilmemesi tavsiyesinde bulundu.

17.01.2021Seyahat
Aşı pasaportu olmaz

Aşı pasaportu olmaz

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durum Komitesi, koronavirüs salgını nedeniyle ‘küresel acil durumun’ sürmesi gerektiğini belirtirken, uluslararası seyahat için aşı pasaportu getirilmesi önerilerine destek vermedi.

17.01.2021Dünya
Dev şirketin sahibi vefat etti En zenginler listesindeydi

Dev şirketin sahibi vefat etti! En zenginler listesindeydi

Edmond de Rothschild Yönetim Kurulu Başkanı Benjamin de Rothschild kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti. Fransa'nın en zenginlerinden olan Rothschild, Fransa İsviçre ortak şirketi uzun zamandır eşiyle birlikte yönetiyordu.

16.01.2021Ekonomi
Koronavirüste bir mutasyon daha DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus uyardı: En dikkat çekeni...

Koronavirüste bir mutasyon daha! DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus uyardı: En dikkat çekeni...

İngiltere ve Güney Afrika'dan sonra Japonya'da farklı bir koronavirüs mutasyonu görüldü. DSÖ Genel Direktörü Ghebreyesus, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) mutasyona uğramış daha hızlı yayılan türünün varlığına ilişkin Japonya'nın kendilerini bilgilendirdiğini belirtti. Ghebreyesus, "En dikkati çekeni, virüsün bazı türlerinin bulaşabilirliğinin artıyor görünmesidir." uyarısında bulundu.

12.01.2021Dünya
Son dakika | Michael Schumacher’in villasına girildi

Son dakika | Michael Schumacher’in villasına girildi

7 yıldır yüzü görülmeyen ve akıbeti bilinmeyen Michael Schumacher’in yaşadığı varsayılan Cenevre Gölü kenarındaki evine gazeteciler gitti, mekanla ilgili bilgiler aktarıp menajeriyle konuştu.

9.01.2021Avrupa
Libya ordusundan flaş Hafter açıklaması: Haftere güvenimiz kalmadı

Libya ordusundan flaş Hafter açıklaması: Hafter'e güvenimiz kalmadı

Libya ordusundan general Abdulhadi Dırah, ateşkes anlaşmasının şartlarının yerine getirilmesi konusunda ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter milislerine güvenlerinin kalmadığını ifade etti.

7.01.2021Dünya
Son dakika: Çinden salgının kaynağını araştırmak isteyen DSÖ uzmanlarına vize engeli

Son dakika: Çin'den salgının kaynağını araştırmak isteyen DSÖ uzmanlarına vize engeli

Son dakika haberleri.. Dünya Sağlık Örgütü, koronavirüsün kökenini araştırmak üzere bu ay içinde Çin'e gitmesi planlanan 10 kişilik ekip için Çin'den hâlâ ülkeye giriş izni beklediklerini açıkladı. DSÖ Başkanı olayı bir ‘hayal kırıklığı’ olarak tanımladı. Öte yandan Pekin yönetiminden yapılan açıklamada DSÖ yetkililerinin ülkeye gelememelerinin 'sadece vize ile ilgili olmadığı' belirtildi. Pekin yönetimine bir tepki de Avustralya'dan geldi. Avustralya Çin'den koronavirüs kaynağını araştıracak bilim heyetinin ülkeye girişine izin vermesini istedi.

6.01.2021Dünya
Çin, koronavirüsü araştırmaya gidecek olan DSÖ yetkililerine izin vermedi

Çin, koronavirüsü araştırmaya gidecek olan DSÖ yetkililerine izin vermedi

Geçtiğimiz hafta koronavirüsün çıkış sebebini araştırmak için Vuhan'a gidecek olan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Çin'in gerekli izinleri alamadığı gerekçesiyle ülkeye girişine izin verilmedi.

5.01.2021Dünya
Libya ordusu: Hafter milisleri ateşkesi ihlal etti

Libya ordusu: Hafter milisleri ateşkesi ihlal etti

Hafter milislerinin ateşkesi ihlal ederek ordu birliklerinin bulunduğu mevkilere ateş açtığı duyuruldu.

5.01.2021Dünya
Yale’in kapısını yeşil papağanlarla açtı

Yale’in kapısını yeşil papağanlarla açtı

Türkiye’den her yıl binlerce öğrenci eğitim için yurtdışına gidiyor. Kimi Türkiye’de bir üniversite kazanamadığı için, kimi dil öğrenmek için katılıyor bu kervana. Bazılarını ise dünyanın önde gelen üniversiteleri havada kapıyor.

4.01.2021Eğitim
Mutasyon geçiren corona virüs belirtileri neler Koronavirüs belirtileri 6 haftadan uzun sürebiliyor

Mutasyon geçiren corona virüs belirtileri neler? Koronavirüs belirtileri 6 haftadan uzun sürebiliyor

Koronavirüs belirtileri, bilim insanlarının yaptığı bir araştırmada çarpıcı bilgiler verdi. Yapılan araştırmaya göre, corona virüs belirtilerinin risk faktörleri altında olmayan hastalarda bile 6 haftadan fazla görülebileceği bildirildi. Diğer yandan semptomları arasında ateş, öksürük ve nefes darlığı en belirleyici olan korona virüsün mutasyonu Türkiye'de de tespit edildi. Bilim insanlarının yaptığı araştırmalara göre, korona virüs mutasyonu normal virüse göre yüzde 70 oranında daha fazla bulaşıcı olabiliyor. İşte, gün gün korona virüs belirtileriyle ilgili bilgiler.

1.01.2021Gündem
2021’in olası başlıkları... Yeni yılda bunları konuşacağız

2021’in olası başlıkları... Yeni yılda bunları konuşacağız

Yeni umutlarla yeni bir yıla daha girdik. Koronavirüsle mücadele, aşılama ve tartışmalarının yeni yılda da önde olması bekleniyor. ABD ve AB’de siyasi değişim süreçleri Türkiye’yi de yakından ilgilendiriyor. İşte 2021’de öne çıkan başlıkları...

1.01.2021Dünya
Dünya Sağlık Örgütünden korkutan açıklamalar

Dünya Sağlık Örgütü'nden korkutan açıklamalar

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) uzmanları, salı günü yılın son basın bilgilendirme toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.  DSÖ Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, "Hiçbirimiz bir salgını kendi başımıza bitiremeyiz ama bu salgını birlikte bitireceğiz." değerlendirmesinde bulundu. DSÖ yetkilisi Dr. Mike Ryan, koronavirüsün ortaya çıkabilecek en büyük salgın olmadığını ve daha ölümcül bir salgının dünyayı yerle bir edebileceğini söyledi. Ryan ayrıca, ‘küresel koronavirüs salgını gezegenin ne kadar hazırlıksız ve kırılgan olabileceğini bize gösterdi.’ Diyerek uyarılarda bulundu.

30.12.2020Dünya
Koronavirüs salgını DSÖyü tartışmaya açtı

Koronavirüs salgını DSÖ'yü tartışmaya açtı

Birleşmiş Milletler (BM) nezdinde 1948'de kurulan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında aldığı gecikmeli kararlar nedeniyle ve şeffaflık konusunda sıkça eleştirilirken, örgüt 2020'de tarihinin en zor döneminden geçti.

30.12.2020Sağlık
Dünya Sağlık Örgütünden korkutan uyarı: Daha şiddetlisi için hazırlanmalıyız

Dünya Sağlık Örgütü'nden korkutan uyarı: Daha şiddetlisi için hazırlanmalıyız

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünyanın gelecekte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından daha da büyük bir salgınla karşı karşıya kalabileceği uyarısında bulundu.

28.12.2020Dünya
İsviçreliler Noel tatili öncesi marketlere adeta akın etti

İsviçreliler Noel tatili öncesi marketlere adeta akın etti

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının kontrol altına alınamadığı İsviçre'de halk, Noel tatili öncesi süpermarketlere adeta akın etti.

23.12.2020Dünya
Rusya, ABDnin yeni yaptırımlarına karşılık verecek

Rusya, ABD'nin yeni yaptırımlarına karşılık verecek

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin Rus şirketlerine yönelik yaptırım kararına karşılık vereceklerini söyledi.

23.12.2020Dünya
2020li yıllarda istihdamı etkileyecek 5 büyük değişiklik

2020'li yıllarda istihdamı etkileyecek 5 büyük değişiklik

İşgücü piyasasını etkileyen iki büyük güç var: Teknolojik yeniliklerin hızlanması ile gelişen otomasyon ve Covid-19 salgını. İşte geleceğin meslekleri...

23.12.2020Teknoloji
Son dakika: Prof. Dr. Uğur Şahinden ferahlatan açıklama: Mutasyona uğramış yeni tür üzerinde...

Son dakika: Prof. Dr. Uğur Şahin'den ferahlatan açıklama: Mutasyona uğramış yeni tür üzerinde...

Mutasyona uğrayan koronavirüs ile ilgili son dakika haberleri yakından takip edilirken, Prof. Dr. Uğur Şahin'den yüreklere su serpen bir açıklama geldi. Amerikan ilaç devi Pfizer ile birlikte geliştirdikleri aşıya Avrupa Birliği tarafından onay verilmesinden kısa bir süre sonra Bild TV'ye konuşan Prof. Dr. Şahin, geliştirdikleri aşının mutasyona uğrayan virüste de etkili olacağını ifade etti. Öte yandan Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan, İngiltere'de ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yüzde 70 daha hızlı yayılan bir türüne ilişkin endişe edilecek bir durum olmadığını belirterek, bunun virüs evriminin normal bir parçası olduğunu açıkladı.

22.12.2020Dünya
DSÖden mutasyon açıklaması Hiçbir kanıt yok

DSÖ'den mutasyon açıklaması! 'Hiçbir kanıt yok'

DSÖ, yeni tip koronavirüsün daha hızlı yayılan türünün şu ana kadar "ciddi hastalık veya ölüme" neden olduğuna dair hiçbir kanıt olmadığını bildirdi.

21.12.2020Dünya
Koronavirüste aşıları etkisiz kılacak mutasyona rastlanmadı

Koronavirüste aşıları etkisiz kılacak mutasyona rastlanmadı

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün İngiltere'de bulaşıcılığı yüzde 70 artırabilen mutasyona uğradığı ancak hastalık yapma özelliğinde bir değişiklik yapmadığı ve şu ana kadar Covid aşılarını etkisiz kılacak bir mutasyona rastlanmadığı belirtildi.

21.12.2020Sağlık

DSÖ: Dünyada sağlık çalışanlarının yüzde 14'ünde koronavirüs vakası tespit edildi

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, sağlık çalışanlarının dünya nüfusunun yüzde 3'ünü oluşturmasına rağmen DSÖ'ye bildirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının yüzde 14'ünün bu grupta tespit edildiğini bildirdi.

14.12.2020Dünya
Hava yolu firmalarından, sağlık pasaportu uygulamasına hazırlık

Hava yolu firmalarından, sağlık pasaportu uygulamasına hazırlık

Dünyaca ünlü bazı hava yolu firmalarının yolcuların yeni tip koronavirüs (Kovid-19) test sonuçlarını doğrulamak için sağlık pasaportu uygulamasını devreye sokmayı planladığı bildirildi.

14.12.2020Ekonomi
Dünyada 2020 işte böyle geçti

Dünyada 2020 işte böyle geçti

Çin'in Vuhan kentinde Aralık 2019'da ortaya çıkan Kovid-19 virüsü, 200'den fazla ülke ve bölgeye yayılarak salgına dönüştü. ABD'nin Irak'ta havaalanına düzenlediği füze saldırısında İran Devrim Muhafızları Ordusuna bağlı Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani öldürüldü. İran'da Ukrayna Hava Yollarına ait yolcu uçağının "insani hata" ile düşürülmesi sonucu 176 kişi öldü. ABD Başkanı Trump, Beyaz Saray’da İsrail Başbakanı Netanyahu ile açıkladığı sözde Orta Doğu barış planı kapsamında Kudüs'ün, İsrail'in "bölünmez" başkenti olarak kabul edileceğini duyurdu...

14.12.2020Dünya
Schumacher için yeni açıklama geldi ‘Tedavilerin amacı...

Schumacher için yeni açıklama geldi! ‘Tedavilerin amacı...'

Uluslararası Otomobil Federasyonları Başkanı Jean Todt, en yakın dostlarından Michael Schumacher’in tedavi süreciyle ilgili yeni açıklamalarda bulundu.

13.12.2020Avrupa
Onlara yakın olan kazandı

Onlara yakın olan kazandı

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile Dışişleri Bakanı Maas’a yakın olanlar, önemli görevlere geliyor. Merkel’in dış politika danışmanı Jan Hecker, Pekin Büyükelçisi oluyor.

13.12.2020Avrupa
DSÖden koronavirüs aşısı açıklaması: Güvenceye aldık

DSÖ'den koronavirüs aşısı açıklaması: Güvenceye aldık

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, düşük ve orta gelirli ülkeler için 1 milyar doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısını güvence altına aldıklarını belirtti.

11.12.2020Dünya
DSÖden Türkiyenin uygulamayı planladığı SinoVacın Kovid-19 aşısına ilişkin açıklama

DSÖ'den Türkiye'nin uygulamayı planladığı SinoVac'ın Kovid-19 aşısına ilişkin açıklama

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sözcüsü Margaret Harris, Türkiye'nin yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı ay sonundan itibaren sağlık çalışanlarından başlayarak uygulamayı planladığı SinoVac'ın aşısına ilişkin, "Çin aşılarının üreticileriyle temas halindeyiz." dedi.

11.12.2020Dünya
Koronavirüsün belirtileri 6 haftadan fazla sürebiliyor

Koronavirüsün belirtileri 6 haftadan fazla sürebiliyor

İsviçre'de bilim insanlarının yaptığı bir araştırmada, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) bazı "sorunlu semptomlarının" risk faktörleri altında olmayan hastalarda bile 6 haftadan fazla sürebileceği belirtildi.

9.12.2020Teknoloji
Biden dönemine yeni elçi: ABD görevi Mercanda

Biden dönemine yeni elçi: ABD görevi Mercan'da

Dışişleri Bakanlığı’nda bir süredir merakla beklenen kış dönemi büyükelçiler kararnamesi belli olmaya başladı.

9.12.2020Dünya
Korkutan açıklama: Koronavirüsün belirtileri 6 haftadan fazla sürebiliyor

Korkutan açıklama: Koronavirüsün belirtileri 6 haftadan fazla sürebiliyor

İsviçre'de bilim insanlarının yaptığı bir araştırmada, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) bazı "sorunlu semptomlarının" risk faktörleri altında olmayan hastalarda bile 6 haftadan fazla sürebileceği belirtildi.

8.12.2020Dünya
DSÖ: Aşılar Kovid-19a karşı bağışıklık duvarı oluşturmaktan çok uzakta

DSÖ: Aşılar Kovid-19'a karşı "bağışıklık duvarı" oluşturmaktan çok uzakta

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sözcüsü Margaret Harris, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı aşıların, salgınla savaşmak için müthiş bir araç olduğunu, bununla beraber toplumda "bağışıklık duvarı" oluşturabilme kabiliyetinden "çok uzakta" olduklarını belirtti.

8.12.2020Dünya
DSÖ aşılamadaki öncelikli grubu açıkladı

DSÖ aşılamadaki öncelikli grubu açıkladı

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, ülkelerin gelecek hafta ve aylarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarını kullanıma sokacağını belirterek DSÖ'nün hazırladığı rehbere uyularak ilk başta en çok ihtiyacı olanların aşılanması çağrısında bulundu.

7.12.2020Dünya
Çok yönlü bir kültür adamı: Abidin Dino

Çok yönlü bir kültür adamı: Abidin Dino

Sanat hayatı boyunca 50'nin üzerinde sergiye imza atan usta ressam Abidin Dino, vefatının 27'nci yılında anılıyor.

7.12.2020Keyif
Suriyeli muhalifler anayasa yazımına geçmeyi hedefliyor

Suriyeli muhalifler anayasa yazımına geçmeyi hedefliyor

İSVİÇRE’deki Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi’nde geçen cuma günü sona eren Suriye Anayasa Komitesi 4’üncü tur toplantılarında muhaliflerin eş başkanlığını yürüten Hadi el Bahra, 25-29 Ocak 2021’de gerçekleşecek Komite’nin 5’inci tur toplantılarına ilişkin, “Üzerinde konsensüs sağlanan bazı anayasal ilkelerin yazılmaya başlamasını amaçlıyoruz. Bunu deneyeceğiz” dedi.

7.12.2020Dünya
Son dakika...DSÖ’den çok önemli bir uyarı: Aşı geliyor diye sakın gevşemeyin...

Son dakika...DSÖ’den çok önemli bir uyarı: Aşı geliyor diye sakın gevşemeyin...

Aşı çalışmalarında son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ederken, DSÖ Genel Sekreteri Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus, önemli açıklamalarda bulundu. Ghebreyesus, aşılama sürecinde tünelin ucundaki ışığın görüldüğünü ancak aşılamanın yaklaşmasının krizin sona erdiği anlamına gelmediğini vurguladı. Video konferans yoluyla DSÖ’nün Cenevre’deki merkezinde basın toplantısı düzenleyen Ghebreyesus, salgının hala uzun bir yolunun olduğunu açıkladı.

6.12.2020Dünya
DSÖden flaş aşı açıklaması Durmamalıyız

DSÖ'den flaş aşı açıklaması! "Durmamalıyız"

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Acil Durumlar Programı Direktörü Mike Ryan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşı çalışmalarına ilişkin, "Durmamalıyız. 3-4 aşıdan fazlasına ihtiyacımız var. Üretimi artırmalıyız, fiyatı düşürmeliyiz. Tek doz aşıya ihtiyacımız var." dedi.

2.12.2020Dünya
İsviçrede 40 milyon yıllık kılıç dişli kaplan açık artırmayla satılıyor

İsviçre'de 40 milyon yıllık 'kılıç dişli kaplan' açık artırmayla satılıyor

Bir ABD çiftliğinde keşfedilen "kılıç dişli kaplan" adlı yaklaşık 40 milyon yıllık iskelet İsviçre'nin Cenevre'de açık artırmayla satışa sunulacak.

Azerbaycan işgalden kurtarılan şehirleri yeniden kuracak

Azerbaycan işgalden kurtarılan şehirleri yeniden kuracak

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev, işgalden kurtarılan tüm şehirleri yeniden kuracaklarını, işgal döneminde gerçekleştirdiği yıkım nedeniyle Ermenistan'dan hesap soracaklarını söyledi.

25.11.2020Dünya
Dünyanın en pahalı şehirleri sıralandı... Listenin ilk üç sırası şaşırttı

Dünyanın en pahalı şehirleri sıralandı... Listenin ilk üç sırası şaşırttı

2020 yılını kapsayan araştırmaya göre, dünyanın en pahalı şehirleri belli oldu. İlk 3 şehir; Zürih, Paris ve Hong Kong olarak sıralandı. Listede Türkiye’den sadece İstanbul en pahalı şehirler arasında yer aldı.

25.11.2020Seyahat
ABden Afganistana yardım taahhüdü

AB'den Afganistan'a yardım taahhüdü

Avrupa Birliği (AB), Afganistan'a 2021-2025 döneminde toplam 1,2 milyar avroluk yardım taahhüdünde bulundu.

24.11.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Ulaşımın geleceği

Pek çok sektörde olduğu gibi, otomotiv sektöründe de inovasyon artık geleneksel oyunculardan ziyade, teknoloji firmalarından geliyor ve otomobillerimiz de tekerler üzerinde giden oldukça gelişmiş bilgisayarlara dönüşüyor… Bir önceki yazımda da belirttiğim üzere, Apple’ın son tüketicilere yönelik araba projesi ve sürücüsüz araç teknolojilerine yönelik hamleleri bu radikal değişime oldukça somut bir örnek teşkil ediyor.

29.12.2020

Muhteşem bir akşam yemeği: Cafe de Paris soslu antrikot

Nefis bir et yemeği tarifim var sizin için: Cafe de Paris soslu antrikot.

22.12.2020