EKSTRA
MENÜ

Bilişim

Bilişim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bilişim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 18.094 Bilişim haberi bulunmuştur.

Bilişim, bilişim bilimi ya da bilgisayar bilimi, bilgi ve hesaplamanın kuramsal temellerini ve bunların bilgisayar sistemlerinde uygulanabilmeleri sağlayan pratik teknikleri araştıran bir yapısal bilim dalıdır. Bilişimciler ya da bilgisayar bilimcileri bilgi oluşturan, tanımlayan ve dönüştüren algoritmik süreçler icat edip, kompleks sistemleri tasarlamak ve modellemek için uygun soyutlamalar formüle ederler.

Bilişim Haberleri

Normalleşme desteği ve ilave istihdam teşviki nedir Normalleşme desteği başvuru şartları

Normalleşme desteği ve ilave istihdam teşviki nedir? Normalleşme desteği başvuru şartları

Normalleşme desteği süresinin 30 Haziran 2021'e kadar uzatıldığı açıklandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İlave İstihdam Teşviki süresinin de 31 Aralık 2022 tarihine kadar devam edeceğini bildirdi. Normalleşme Desteği pandemi süresince kısa çalışma ödeneğinden veya nakdi ücret desteğinden yararlanan sigortalının normal çalışma süresine dönmesi halinde sigortalının çalıştığı özel sektör işyerine prim desteğinden yararlanma imkanı sağlıyor. Peki, normalleşme desteği ve ilave istihdam teşviki nedir? İşte, ayrıntılar.

4.12.2020Ekonomi
Öğretmenlere siber saldırı uyarıları

Öğretmenlere siber saldırı uyarıları

MEB tarafından, EBA harici canlı derslerle ilgili, "Öğretmenlerimiz, dersleri oluştururken bekleme odası özelliğini aktive ederek derse katılacak olan öğrencileri kontrol edip böylece sahte kimlikle derse girmeye çalışan şahısların ders ortamına katılmalarını engelleyebilecek" hatırlatması yapıldı.

4.12.2020Eğitim
IBMden koronavirüs ile ilgili siber güvenlik uyarısı

IBM'den koronavirüs ile ilgili siber güvenlik uyarısı

Merkezi ABD’de bulunan dünyanın en büyük bilişim teknolojisi şirketi International Business Machines (IBM), uluslararası Covid-19 aşı tedarikinde “soğuk zincirin” siber casuslar tarafından hedef alındığını iddia etti.

4.12.2020Teknoloji
Facebooka Amerikalılara ayrımcılık suçlaması

Facebook'a 'Amerikalılara ayrımcılık' suçlaması

ABD Adalet Bakanlığı, Amerikalı çalışanlar yerine geçici vizeye sahip yabancıları tercih ettiği iddiasıyla Facebook'a dava açtı.

4.12.2020Teknoloji
Bu yıl Türkiyede engellenen siber saldırı sayısı 102 bini aştı

'Bu yıl Türkiye'de engellenen siber saldırı sayısı 102 bini aştı'

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bu yıl şu ana kadar gerçekleşen ve engellenen siber saldırı sayısının 102 bini aştığını bildirdi.

4.12.2020Teknoloji
Sosyal Ve Siyasi Bilimler Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sosyal Ve Siyasi Bilimler Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sosyal ve Siyasi Bilimler Bölümü hem sosyal anlamda bu alan ile ilgili her türlü kavramı, olguyu, tarihi bilgileri bu bölümün öğrencilerine öğreten bölümdür. Peki, bu bakımdan Sosyal ve siyasi bölümler nedir? Sosyal ve siyasi bilimler bölümünün amacı nedir, bu bölümün iş olanakları nelerdir şeklinde ki detayları sizler için derledik.

ABDden Facebooka gerilimi tırmandıracak suçlama Dava açıldı

ABD'den Facebook'a gerilimi tırmandıracak suçlama! Dava açıldı

ABD Adalet Bakanlığı, Amerikalı çalışanlar yerine geçici vizeye sahip yabancıları tercih ettiği iddiasıyla Facebook'a dava açtı.

3.12.2020Dünya
Öğrencilerin kâbusu olmuşlardı MEBden flaş açıklama

Öğrencilerin kâbusu olmuşlardı! MEB'den flaş açıklama

Türkiye'nin dijital eğitim platformu EBA'ya rağmen öğrenciler ve öğretmenlerin ders işlemek için buluştuğu zoom programına öğrenci isimleriyle dahil olan siber sapıklar öğrencilerin eğitimin almalarına engel olmuştu. Olay görüntülerin ardından Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), EBA harici canlı derslere ilişkin "Öğretmenlerimiz, dersleri oluştururken bekleme odası özelliğini aktive ederek derse katılacak olan öğrencileri kontrol edip böylece sahte kimlikle derse girmeye çalışan şahısların ders ortamına katılmalarını engelleyebileceklerdir." uyarısında bulundu.

3.12.2020Gündem
Batmanda jandarmadan dolandırıcılık operasyonu

Batman'da jandarmadan dolandırıcılık operasyonu

Batman İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince, dolandırıcılık suçundan aranan bir kişinin yakalandığı belirtildi.

3.12.2020Gündem
Yapay zekaya en fazla yatırımı ABD ve Çin yapıyor

'Yapay zekaya en fazla yatırımı ABD ve Çin yapıyor'

Türkiye Bilişim Derneği Başkanı Rahmi Aktepe, Türkiye'nin yapay zeka alanında ön saflarda yer almasının, kalkınmasında stratejik öneme sahip olduğunu belirtti.

3.12.2020Tekno
Devletlerin güncel siber güvenlik stratejileri

Devletlerin güncel siber güvenlik stratejileri

1980’lerin başlarından itibaren ABD’de ilk kişisel bilgisayarların üretilmesiyle başlayan internet teknolojileri merkezli ticari ivme, Soğuk Savaş sonrası dönemde, internetin sivil kullanıma açılmasıyla birlikte küresel ölçekte büyük bir gelişimin ilk habercisi olmuştu. İnternetin sivilleşmesi ve ticarileşmesinin akabinde, 2000’li yıllarda cep telefonu teknolojisindeki gelişmelerle birlikte giderek yaygınlaşan akıllı telefon kullanımı günümüzde hayatın her alanını etkiliyor. Bu gelişime paralel olarak devletler de “kritik altyapılar” şeklinde tanımlanan kamu hizmetlerini gerçekleştirdikleri sistemleri, ağ teknolojileri temelli yeniliklerle kontrol etmeye başladılar. Bu gelişmenin bir sonucu olarak da kritik altyapıların siber güvenliklerinin sağlanması devletlerin en önemli önceliklerinden biri haline geldi.

3.12.2020Teknoloji
Çocukların özel fotoğraflarını toplamıştı Bir dosyası daha çıktı...

Çocukların özel fotoğraflarını toplamıştı! Bir dosyası daha çıktı...

Kendisine ‘çocuk doktoru’ süsü veren C.K.’nin (22) açtığı hesaplarla hasta çocuklarının tedavisinin derdindeki ailelerden, çocukların özel fotoğraflarını topladığını Hürriyet gündeme getirmişti.

3.12.2020Gündem
Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği bölümü, bir ön lisans programıdır. Sizin için Sağlık Bilgi Sistemleri Teknikerliği bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları hakkında tüm detayları derledik.

Türksat 5A-Uydu Haberleşme Verici Antenleri stratejik göreve hazırlanıyor

Türksat 5A-Uydu Haberleşme Verici Antenleri stratejik göreve hazırlanıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 5A ve 5B uydularından hizmet sunulacak yeni frekans bantları için Türksat Gölbaşı Merkez Kampüsü'nde yer istasyonları kurulum çalışmalarında son aşamaya geldiklerini bildirdi.

2.12.2020Teknoloji
Uzaktan eğitim sanal gerçeklik boyutuna taşındı

Uzaktan eğitim 'sanal gerçeklik' boyutuna taşındı

Bursa Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde geliştirilen akıllı telefon uygulaması, öğretmen ve öğrencilerinin sanal gerçeklik gözlükleriyle aynı ortamda etkileşim kurarak eğitim yapabilmesini sağlıyor.

2.12.2020Tekno
Son dakika... Bakan Karaismailoğlu: Yer istasyonu kurulum çalışmalarında sona gelindi

Son dakika... Bakan Karaismailoğlu: Yer istasyonu kurulum çalışmalarında sona gelindi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu "Türksat 5A ve 5B'ye hizmet sunulacak yeni frekans bantları için yer istasyonları kurulum çalışmalarında son aşamaya geldik." dedi.

2.12.2020Ekonomi
Öğrenciler, Zirai İnsansız Hava Aracı Projesi için düğmeye bastı

Öğrenciler, Zirai İnsansız Hava Aracı Projesi için düğmeye bastı

Samsun Teknopark Ön Kuluçka Girişimcisi Başak Demir ve 6 arkadaşı, hazırladıkları "Helimore Zirai İnsansız Hava Aracı (ZİHA) Projesi" ile tarımsal ve çevre ilaçlaması yapmayı hedefliyor.

2.12.2020Teknoloji
İşletme Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İşletme Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İşletme yönetimi bölümü, kamu ya da özel sektör içinde bulunan büyük ya da küçük işletmeler için finans ve yönetim açısından önemli çalışanlar yetiştirmeyi amaçlar. Ülkemizde giderek popülerleşen meslek dalları arasında yer alıyor. Son zamanlarda dikkat çeken bölümler arasında yer alan işletme yönetimi bölümü nedir? Mezunları ne iş yapar? İşte, tüm detaylar.

İşletme Enformatiği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İşletme Enformatiği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İşletme enformatiği bölümü son dönemlerde yaygın olarak tercih edilen online veri tabanı üzerinden işlem görülen bir bölümdür. İşletme Enformatiği bölümü nedir ve bu bölüm mezunu ne iş yapar? İşletme enformatiği bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Detaylı bir şekilde derledik.

İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İşletme Bilgi Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimleri yaparken pek çok detaya dikkat etmek gerekir. Özellikle de ilgi alanına göre bir meslek seçilmeli. Son yıllarda ise işletme bilgi yönetimi bölümü çok fazla talep görüyor. İşletme bilgi yönetimi bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İş Sağlığı Ve Güvenliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Meslek seçimleri yaparken önemli detaylara dikkat etmek gerekir. Özellikle de iş sağlığı ve güvenliği bölümüne yoğun bir ilgi var. İş sağlığı ve güvenliği bölümü nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Ziraat Katılım, stratejik ürünlerde kar-zarar ortaklığı yapıyor

Ziraat Katılım, stratejik ürünlerde kar-zarar ortaklığı yapıyor

Ziraat Katılım Genel Müdürü Metin Özdemir "Stratejik ürünlere yönelik kar-zarar ortaklığı projelerine yatırım yapıyoruz. Bilgi teknolojileri alanında çok proje geliyor. Burada da Türkiye'de girilmemiş niş alan bulmamız durumunda kar-zarar ortaklığı yapabiliriz" dedi.

1.12.2020Ekonomi
Pandemi dönemi bilişim sektörünün büyümesine yol açtı

Pandemi dönemi bilişim sektörünün büyümesine yol açtı

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, ATSO’ya kayıtlı bilişim sektörünün 2017 yılından bu yana önemli bir büyüme kaydettiğini ifade etti. ATSO’nun 2016 yılında endüstri 4.0’ı gündeme alarak son 5 yılda inovasyon, dijitalleşme ve 4.0 üzerine ciddi farkındalık çalışmaları yaptığını söyleyen Başkan Davut Çetin, “Bizim 5 yıldır anlatarak yapamadığımızı pandemi 3 ayda gerçekleştirdi” dedi.

1.12.2020Teknoloji
TÜBİTAK personel alımı yapacak İşte başvuru şartları

TÜBİTAK personel alımı yapacak? İşte başvuru şartları

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığı, çeşitli birimlerinde görevlendirmek üzere 11 personel istihdam edecek. İşte, TUBİTAK personel alımı hakkında bilgi...

30.11.2020Gündem
TÜBİTAK 11 personel alacak

TÜBİTAK 11 personel alacak

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığı, çeşitli birimlerinde görevlendirmek üzere 11 personel istihdam edecek.

30.11.2020Ekonomi
Uzaktan eğitim programları

Uzaktan eğitim programları

Koronavirüs salgını nedeniyle çocuklarımız okullarından, öğretmenlerinden, arkadaşlarından çok uzun süredir ayrı kaldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nda (MEB) yüz yüze eğitim için okulların açılmasına yönelik çalışmalar hızlanırken, 25 yıldır 3 milyon çocuğun nitelikli eğitimle buluşmasına vesile olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), uzaktan eğitim çalışmalarına başlıyor.

30.11.2020Eğitim
TÜBİTAK 11 personel istihdam edecek

TÜBİTAK 11 personel istihdam edecek

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığı, çeşitli birimlerinde görevlendirmek üzere 11 personel istihdam edecek.

30.11.2020Teknoloji
Sırtımdaki Kütüphane projesiyle 6 bin 200 çocuğa ulaştılar

'Sırtımdaki Kütüphane' projesiyle 6 bin 200 çocuğa ulaştılar

ŞIRNAK'ta bir grup gönüllü tarafından oluşturulan 'Sırtımdaki Kütüphane' projesiyle 2 yılda köylerde yaşayan 6 bin 200 öğrenciye ulaşıldı. Köydeki çocuklara kitapları hediye eden gönüllüler, yeteneklerine göre okuma sonrası yanlarında getirdikleri tablet ve bilgisayarlarla robotik kodlama eğitiminin yanı sıra enstrümanlarla konser etkinliği düzenliyor.

30.11.2020Güncel
Dünyanın en zengin isimleri teknolojiye yatırım yapıyor

Dünyanın en zengin isimleri teknolojiye yatırım yapıyor

Bloomberg Billionaires Index verilerine göre, dünyanın en zengin 500 insanın yer aldığı listenin ilk 10 sırasındaki iş adamlarının 7'si teknoloji merkezli işler yapıyor.

30.11.2020Teknoloji
Koronavirüse karşı arıtmatik siperlik geliştirildi

Koronavirüse karşı arıtmatik siperlik geliştirildi

İzmir'in Buca ilçesinde bir grup öğretmen, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele çalışmaları kapsamında "arıtmatik siperlik" tasarladı.

30.11.2020Teknoloji
EBA ‘tık’ rekoru kırdı

EBA ‘tık’ rekoru kırdı

Milli Eğitim Bakanlığı verilerine göre, EBA 10.3 milyar tıklanma sayısıyla dünyanın en çok ziyaret edilen eğitim sitesi oldu. EBA’nın mobil uygulamasını 26.3 milyon kullanıcı indirdi.

30.11.2020Eğitim
İletişim Bilimleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

İletişim Bilimleri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Türkiye'de İletişim Bilimleri bölümü üç üniversitede bulunmaktadır. Fotoğraf ve sinema başta olmak üzere birçok görsel medya uygulaması bölümün temel dersleri arasında yer alıyor. İletişim Bilimleri bölümü nedir, bu bölümden mezun olanlar ne iş yapar? Sizin için detaylı bir şekilde araştırdık.

10 Milyar... Bu rakam EBA’yı dünyanın zirvesine taşıdı

10 Milyar... Bu rakam EBA’yı dünyanın zirvesine taşıdı

MEB verilerine göre, EBA 10.3 milyar tıklanma sayısıyla dünyanın en çok ziyaret edilen eğitim sitesi oldu. Ayrıca sınava girecek öğrenciler için hazırlanan dijital soru paketleri de 38 milyon 578 bin 273’ kez görüntülendi.

29.11.2020Eğitim
Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı anlattı: Öğretmenlerin eğitim durumu nasıl Neler başarıldı Eksikler neler Nelere ihtiyaç var

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı anlattı: Öğretmenlerin eğitim durumu nasıl? Neler başarıldı? Eksikler neler? Nelere ihtiyaç var?

Eğitim insanın gözlerini dünyaya açtığı günden son nefesini verene kadar hayatın her alanında devam eden ömürlük bir süreç. Bu sürecin içinde en büyük pay da öğretmenlere ait. İnsanı hayata hazırlayan, örnek olan, yol çizen öğretmenlerin kalitesi ülkenin geleceğinde büyük rol oynuyor. Daha aydınlık ve güçlü bir gelecek için eğitim veren öğretmenlerin de eğitimi çok önemli. “Türkiye’nin çok iyi öğretmenleri ve okul yöneticileri var” diyen artık bir öğretmen kanununa ihtiyaç olduğunun altını çizen Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı son dönemde yaptıkları çalışmaları ve nelere ihtiyaç duyulduğunu anlattı.

29.11.2020Eğitim
Dünyanın en zengin 10 kişisinden 7si teknoloji işi yapıyor

Dünyanın en zengin 10 kişisinden 7'si teknoloji işi yapıyor

Billionaires Index'teki listede ilk üç sırayı, Amazon kurucusu Jeff Bezos, Tesla ve Space X Üst Yöneticisi Elon Musk ve Microsoft Kurucusu Bill Gates oluşturuyor. Listede yer alan 10 kişiden 8'si Amerikalı olurken, Fransız iş insanı Bernard Arnault ve Hindistanlı iş insanı Mukesh Ambani de listede yer almayı başardı.

28.11.2020Ekonomi
Pandemide E-devlet kullanımı arttı

Pandemide E-devlet kullanımı arttı

TÜRKSAT AŞ Genel Müdürü Cenk Şen, e-Devlet Kapısı üzerinden verilen 4A hizmet dökümü, vergi borcu sorgulama ve pandemi sosyal destek ön başvuru hizmetlerinin vatandaşların en çok kullandığı hizmetler arasında yer aldığını belirterek, “En yeni hizmetlerimiz arasında yer alan HES kodu üretme ve listeleme, E-Başvuru ve HES kodu sorgulama hizmetleri de şimdiden milyonlarca kez kullanıldı” dedi.

28.11.2020Ekonomi
Tuğgeneral kılığına giren o haine 8 yıl 9 ay hapis

Tuğgeneral kılığına giren o haine 8 yıl 9 ay hapis

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) darbe girişimine ilişkin davada, aralarında dönemin Şemdinli 34. Hudut Tugay Komutanı eski tuğgeneral Ali Salnur'un da bulunduğu 3 sanık, 6 yıl 10 ay 15 gün ile 8 yıl 9 ay arasında değişen hapis cezalarına çarptırıldı.

27.11.2020Gündem
‘Palu ailesi’ davasında şok sözler ‘Evime bomba attılar…’

‘Palu ailesi’ davasında şok sözler! ‘Evime bomba attılar…’

Kocaeli'de 12 yıl önce kaybolan ve öldürülerek gömüldüğü ileri sürülen Meryem Tahnal'ın kızı Melike Tahnal'ın Sakarya'da öldürülmesine ilişkin, teyzesi Emine ve eniştesi Tuncer Ustael ile anneannesi Hava ve teyzesi Ayşe Palu'nun yargılanmasına başlandı.

27.11.2020Gündem
TÜBİTAK 105 personel alacak İşte başvuru şartları

TÜBİTAK 105 personel alacak! İşte başvuru şartları

TÜBİTAK 98'i araştırmacı ve 7'si teknisyen olmak üzere 105 personel işe alacak. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanlığı Bilişim ve Bilgi Güvenliği İleri Teknolojiler Araştırma Merkezine (BİLGEM) bağlı Bilişim Teknolojileri Enstitüsünde (BTE) 105 personel istihdam edilecek. İşte, TUBİTAK personel alımı başvuru şartları...

27.11.2020Gündem
Bebeğine çamaşır suyu enjekte etmişti Mahkemede dikkat çeken mektup detayı

Bebeğine çamaşır suyu enjekte etmişti! Mahkemede dikkat çeken 'mektup' detayı

İstanbul Avcılar'da 1,5 yaşındaki öz kızı Eylül Mira'nın vücudunun farklı yerlerini jiletle kesip, farklı bölgelerine çamaşır suyu ve sıvı sabun enjekte ettiği iddiasıyla tutuklu yargılanan anne Ezgi Korucu'nun (28) cezai ehliyeti tam çıktı. Mahkeme Başkanı, sanık Korucu'nun cezaevinden ailesine mektuplar yazdığını belirterek, duruşmada mektuplarda geçen ifadeleri okudu.

27.11.2020Gündem
Taksimde genç kadını takip ederek taciz etmişti Şaşırtan gelişme: Uğraşmak istemiyorum

Taksim'de genç kadını takip ederek taciz etmişti! Şaşırtan gelişme: Uğraşmak istemiyorum

Taksim İstiklal Caddesi'nde genç kadını adım adım takip ederek taciz ettiği iddiasıyla yakalanıp serbest bırakılan ancak ertesi gün hakkında şikayet olması üzerine tutuklanan S.T.'nin yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, kadının şikayetinden vazgeçmesi üzerine davanın düşmesine karar verdi. Sanık S.T.'nin ise tahliyesine karar verildi.

27.11.2020Gündem
Ericsson Türkiye’deki dijital dönüşümde stratejik iletişim teknoloji ortağı

Ericsson Türkiye’deki dijital dönüşümde stratejik iletişim teknoloji ortağı

Ericsson, Türkiye'nin dijital dönüşüm yolculuğunda yaptığı önemli atılımları nasıl destekliyor? Türkiye'nin devam eden dijitalleşmesinde araştırma ve geliştirme nasıl bir rol oynuyor? Ericsson'ın Türkiye'nin dijital geleceğine yönelik kısa vadeli planları neler? Bu kapsamda Ericsson Türkiye Genel Müdürü Işıl Yalçın, önemli açıklamalarda bulundu.

27.11.2020Teknoloji
Son dakika... Borsa İstanbul rekor kırdı

Son dakika... Borsa İstanbul rekor kırdı

BIST 100 endeksi, yüzde 0,45 değer kazanarak 1.348,47 puanla tüm zamanların en yüksek seviyesinden güne başladı.

27.11.2020Ekonomi
Elektronik Haberleşme (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Elektronik Haberleşme (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Elektronik iletişim ağının ve komünikasyonun kesintisiz olarak, sağlıklı ve en hızlı şekilde gerçekleştirilmesini sağlamak adına yetkin kişileri yetiştirir. Sizin için Elektronik haberleşme (MYO) bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları konularını detaylarıyla derledik.

Ekonometri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ekonometri Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ekonometri, ekonomik ilişkilere istatiksel yöntemlerin ekonomik verilere uygulanması ile ilgilenen akademik bir disiplindir. Ekonometri bölümü nedir? Mezunları ne iş yapar? Gibi tercih sürecinde olan pek çok kişinin aklındaki soruların cevaplarını sizler için derledik.

Yazar Sonuçları

İyi uygulamalar genele yayılmalı

İZMİR Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Buğra Gökçe ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aslı Ceylan Öner’in Amerika, Avrupa, Orta Doğu ve Asya ülkelerinden çok sayıda katılımcının yer aldığı konferansını izledim.

4.12.2020

Rehavet buraya kadar!

Türkiye’de gündem her zaman yüklü. Bazen sabahtan akşama değişiyor. Ama Türkiye’de gündemin hiç değişmeyen ilk üç maddesinden biri “Ne zaman normale döneceğiz”dir. Yani SARS-COV-19 virüsünün yol açtığı COVID-19 salgınının ne zaman biteceğidir. Bu zor bir sorudur.

1.12.2020

Siber dolandırıcıların 'Efsane' vurgunu

‘Efsane’ kampanyaları alışveriş çılgınlığı yaşattı. Online alışverişte bir önceki yıla göre yüzde 103 artışla rekor kırdık. Ancak madalyonun bir de ‘öteki’ tarafı var. Binlerce kişi ucuza alırım hevesiyle çıktıkları yolda siber dolandırıcıların hedefi oldu. Banka, tüketici hakem heyeti ve savcılığa başvuranların sayısında artış var. Hesaptaki parasına bloke konulan ya da alışveriş adı altında kredi kartından para çekilen mağdurlar ne yapmalı? Nereye başvurmalı? Paralarını geri almaları mümkün mü? Uzmanlara sordum.

1.12.2020

Şehirlerin iki yakası

BM yetkilileri aylardan beri koronavirüs uyarıları yapıyor...

30.11.2020