MENÜ

Hacker

Hacker ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hacker haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.704 Hacker haberi bulunmuştur.

Hacker Haberleri

Evden çalışırken verileriniz çalınmasın

Evden çalışırken verileriniz çalınmasın!

Aksigorta, tüm dünyayı ve Türkiye’yi etkisi altına alan COVID-19 pandemisi ile artış gösteren mobil çalışmalarda siber risklerin oluşabileceğinin altını çizerek, kurumlar ve şirket çalışanlarının dikkatli olması konusunda uyarılarda bulundu.

27.03.2020Sigorta
Hackerlar şimdi de koronavirüsü kullanarak kurbanlarına saldırıyor

Hacker'lar şimdi de koronavirüsü kullanarak kurbanlarına saldırıyor

Küresel COVID-19 salgınına paralel olarak siber saldırılar arttı. Siber suçluların insanları en savunmasız oldukları anda hedef aldığını belirten siber güvenlik uzmanları, “Son haftalarda COVID-19’ ve ‘Coronavirus’ alan adı alımlarındaki artış dikkat çekiyor. Phishing saldırılarıyla, e-maillerle suiistimal sayısı yükseliyor. Salgının siber güvenlik etkisine dikkat edilmeli” dedi

27.03.2020Teknoloji
Evde şifrelerinizi gözden geçirin, hackerların kurbanı olmayın

Evde şifrelerinizi gözden geçirin, hacker'ların kurbanı olmayın

İş yerindeki çalışma hayatını eve taşıyan birçok kişi, şirket bilgisayarı ya da kendi bilgisayarıyla iş süreçlerini takip ediyor. Ancak kişisel bilgisayarınıza ne kadar güveniyorsunuz? Hesaplarınız için şifreleriniz yeteri kadar güçlü mü? İşte güçlü şifre oluşturmanın yolu...

24.03.2020Evdehayat
Hackerlar bu kez koronavirüsü kullanarak saldırıyor

Hacker'lar bu kez koronavirüsü kullanarak saldırıyor

Endişeli halklar, risk altında savunmasız insanlar, çeşitli ürünlere yönelik yüksek talep ve sosyal medyada dolaşan bolca yanlış bilgi. Koronavirüs, tüm dünyada siber suçlulara tam da aradıkları iklimi sağlamış oldu. Siber güvenlik uzmanları, bu iklimden yararlanmaya çalışan siber sahtekarların bazı taktiklerini sıraladı ve tüm bilgisayar kullanıcılarına yönelik uyarılarda bulunuyor.

23.03.2020Teknoloji
Camiye mermili tehdit mektubunu gönderen bir kadınmış

Camiye mermili tehdit mektubunu gönderen bir kadınmış!

Nürnberg yakınlarındaki, DİTİB’e bağlı İmamı-Azam Camisi’ne mart ayı başında mavi zarf içinde domuz resmi ve gerçek tabanca mermisiyle “Asla güvende olmayacaksınız” yazılı tehdit mektubunu gönderen kişinin bir kadın olduğu anlaşıldı. Daha önce de politikacılara da tehdit mektubu gönderdiği öğrenilen 55 yaşındaki kadın serbest bırakıldı.

20.03.2020Avrupa
Gelişen siber tehditlere direnç göstermek için çevik olmak gerekiyor

'Gelişen siber tehditlere direnç göstermek için çevik olmak gerekiyor'

Dünyanın en büyük siber güvenlik organizasyonu olan RSA Konferansı'na bu sene 4. kez katılan yerli güvenlik yazılımı şirketi Picus Security, sürekli güvenlik doğrulama ve tehdit simülasyonu çözümü ile San Francisco'daydı.

19.03.2020Teknoloji
Siber saldırı kayıplarının toplam maliyeti yıllık 6 trilyon dolara ulaşacak

Siber saldırı kayıplarının toplam maliyeti yıllık 6 trilyon dolara ulaşacak

Aon ile Financial Times'ın birlikte hazırladığı C-Suite Siber Risk Raporuna göre siber saldırı kaynaklı kayıpların toplam maliyeti 2021 itibarıyla yıllık 6 trilyon dolara ulaşabilir. Siber güvenlik harcamalarıysa 2017 ile 2021 yılları arasında 1 trilyon doları geride bırakmış olacak.

16.03.2020Teknoloji
Sanal dünyada ’korona’ salgını hızla yayılıyor

Sanal dünyada ’korona’ salgını hızla yayılıyor

Dünyayı tehdit eden "koronavirüs" sanal dünyaya da sıçradı. Dünyanın birçok yerinden siber saldırganlar koronavirüs adını kullanarak yazılımlar oluşturdu. Bu yazılımlar ses dosyası veya link olarak mesajlaşma uygulamaları ile mail üzerinden kullanıcılara iletiliyor. Sanal ortamdaki virüsler her geçen gün hızlı bir şekilde yayılırken, hem kişisel veriler ele geçiriliyor hem de panik ortamı yaratılıyor. Türkiye'de kullanıcılara gönderilen bu linklerin başında 'koronavirüse karşı alınması gereken önlemler', 'korona aşısı stok sayısı çok az tıkla hemen satın al', 'koronaya karşı ne tür önlemler almalıyız', 'çocuğumu nasıl koruyabilirim', 'hamile kadınlar için koronavirüsünden korunma yolları' başlıkları yer alıyor.

10.03.2020Teknoloji
Siber güvenlikle ilişkili çözüm geliştirenlere kapılarını açtı

Siber güvenlikle ilişkili çözüm geliştirenlere kapılarını açtı

Kaspersky Innovation Hub (IHub), yenilikçi teknoloji girişimleriyle iş birliği kurmak için tasarlanan Açık İnovasyon Programı çerçevesinde yürüttüğü çalışmalar için yeni başvuruları beklemeye başladı. Siber güvenlikle ilişkili çözümler geliştiren tüm girişim ekipleri ve bireysel projeler bu programa başvurabiliyor.

10.03.2020Teknoloji
Siber fidye saldırılarında Türkiye birinci sırada

Siber fidye saldırılarında Türkiye birinci sırada

Siber saldırılar şirketlerin gördüğü riskler arasında ilk sırada yer alıyor. İş insanlarının yarısından fazlası da bu saldırıların artacağını düşünüyor. Siber fidye saldırılarında dünyada altıncı sırada olan Türkiye’de de KOBİ’lerin en sık karşılaştığı hasar ise siber fidye olarak öne çıkıyor.

10.03.2020Teknoloji
Koronavirüs siber saldırganlar için yeni bir tuzağa dönüştü

Koronavirüs siber saldırganlar için yeni bir tuzağa dönüştü

Siber güvenlik araştırmacıları, kullanıcıların cihazlarını ele geçirmek için kullanılan koronavirüs ile alakalı çok sayıda zararlı e-posta ve dosya tespit etti.

10.03.2020Teknoloji
Guardiolaya hacker şoku 2 ismin transferi...

Guardiola'ya 'hacker' şoku! 2 ismin transferi...

Manchester City menajeri Pep Guardiola'nın, 'hacker' kurbanı olduğu ortaya çıktı.

27.02.2020Futbol
Yapay zeka teknolojisinin karanlık yüzü: Deepfake

Yapay zeka teknolojisinin karanlık yüzü: Deepfake

Dijitalleşen dünyada veri ihlalleri şirketler için büyük bir tehdit haline geldi. Siber suçlular “Deepfake” teknolojisi ile sahte video ve ses dokümanlarından yararlanarak kişilerin, büyük ticari kuruluşların ve hatta ülkelerin operasyonlarını riske sokuyorlar.

26.02.2020Teknoloji
Türkiye’de 50 bin telefon sahibi, siber saldırı kurbanı

Türkiye’de 50 bin telefon sahibi, siber saldırı kurbanı

Siber güvenlik araştırmacılarının elde ettiği son verilere göre 2019’da Türkiye’de toplam 48.826 kullanıcı mobil telefonları üzerinden saldırıya uğradı. 2019’da artış gösteren mobil reklamcılık Truva atları ve takip yazılımları, akıllı telefon kullanıcılarının kişisel verilerini tehdit etti. Mobil reklamcılık Truva atlarının hedef aldığı kullanıcı sayısı 2018’e kıyasla üç kat artarak tüm tehditlerin %63’ünü oluşturdu. Taciz yazılımları da 2018’e göre iki kat arttı. Yıllık “Mobil Zararlı Yazılımların Gelişimi” raporunun en çok öne çıkan bulguları arasında bunlar yer aldı.

26.02.2020Teknoloji
WordPress web sitelerinin güvenliğini sağlamaya yönelik 5 ipucu

WordPress web sitelerinin güvenliğini sağlamaya yönelik 5 ipucu

GoDaddy, WordPress web sitelerinin güvenliğini sağlamaya yardımcı olacak beş ipucu paylaştı. Her ölçekten web sitesinin siber saldırılarla karşı karşıya kalabileceğini belirten şirket, web sitesi sahiplerinin aksama süresi, veri kaybı, finansal kayıp gibi sorunları önlemek üzere gerekli önlemleri almaları gerektiğini vurguladı.

25.02.2020Teknoloji
Türk Telekom, Siber Güvenlik Merkezi ile Türkiye’nin verisini korumaya çalışıyor

Türk Telekom, Siber Güvenlik Merkezi ile Türkiye’nin verisini korumaya çalışıyor

Bilgi teknolojilerinin hızla yaygınlaşması, internete bağlı cihaz sayısının artması, bireylerin mobilleşmesi, şirketlerin ve sundukları hizmetlerin siber dünya ile bütünleşmesi, kritik altyapıların dijitalleşmesi, sayısız kolaylık ve fırsat ile birlikte siber riskleri de beraberinde getiriyor. Türk Telekom da bu kapsamda ülkenin verisini ve iletişim altyapısını Siber Güvenlik Merkezi ile koruma altına almayı hedefliyor.

21.02.2020Teknoloji
Çok önemli SIM kart uyarısı: Siber saldırı tehlikesine dikkat

Çok önemli SIM kart uyarısı: Siber saldırı tehlikesine dikkat!

Sosyal mühendislik becerisine sahip hackerler, çalışanların Bitcoin hesaplarından, şirket verilerine ya da sosyal medya hesaplarına erişmek için SIM değiştirme saldırısı düzenliyor. GSM operatörlerinin yerine geçen hackerlerin çift faktörlü kimlik doğrulama için istenen SMS’lere eriştiğine dikkat çeken siber güvenlik uzmanları, çalışanların önemli verilerini ve itibarlarını korumaları için bu saldırı çeşidine karşı uyarıyor.

18.02.2020Teknoloji
Hamasın gönderdiği kadın fotoğraflarına kanan İsrail askerlerinin cep telefonları hacklendi

Hamas'ın gönderdiği kadın fotoğraflarına kanan İsrail askerlerinin cep telefonları hack'lendi

Hamas, İsrailli askerlerin telefonlarına bir yazılım yükleterek hem ortam dinlemesi hem de yer tespiti yaptı. Yazılımı telefonlarına yükletmek için ise kendilerini kadın olarak tanıtıp, kadın fotoğrafları göndererek İsrailli askerleri kandırdı.

18.02.2020Teknoloji
Ginp, sahte SMS’lerle kurbanlarının banka hesaplarını ele geçiriyor

Ginp, sahte SMS’lerle kurbanlarının banka hesaplarını ele geçiriyor

Siber güvenlik araştırmacıları, ilk kez 2019 yılında keşfedilen Ginp bankacılık Truva atı zararlısının yeni bir sürümünü tespit etti. Android odaklı bankacılık zararlılarının özelliklerine ek olarak bu yeni sürüm, SMS uygulamasına sahte metin mesajları eklemek için alışılmadık yeni bir yöntem kullanıyor.

17.02.2020Teknoloji
Siber saldırganlar bu kez drone ile verileri çalacak

Siber saldırganlar bu kez drone ile verileri çalacak

Experian Türkiye ve Orta Doğu Siber Güvenlik Lideri Dr. Ayaz, "Basit bir Pineapple cihazını droneye bağlayan siber suçlular, internete bağlı bir cihazla sokakta yürüyen kullanıcıların kişisel bilgilerini saniyeler içerisinde çalabilecekler." dedi.

17.02.2020Teknoloji
Manchester Citye bir şok daha Küme düşürülebilir

Manchester City'e bir şok daha! Küme düşürülebilir

2012-16 yılları arasını kapsayan dönemde sponsorluk gelirlerini abarttığı için 2 yıl Avrupa kupalarından men edilen Manchester City için Premier Lig yönetimi de soruşturma açacak. Independent’a konuşan üst düzey yetkililer, puan silme ve küme düşürme dahil çok ağır cezaların verilebileceğini belirtti.

16.02.2020Futbol
Manchester City masalını bitiren adam: Rui Pinto

Manchester City masalını bitiren adam: Rui Pinto

Manchester City'nin aldığı tarihi ceza aslında 2015 yılına dayanıyor. 2015 yılında ortaya çıkan genç bir Portekizli olan Rui Pinto, İngiliz ekibinin 2020 yılında Avrupa'dan 2 yıl süreyle men edilmesinin önünü açacak belgeleri sızdırmıştı.

15.02.2020Futbol
Vapurda eteği uçuşan kadına gözümüzü dikip bakıyor muyuz DİJİTAL ÇAĞIN AHLAKI

Vapurda eteği uçuşan kadına gözümüzü dikip bakıyor muyuz? DİJİTAL ÇAĞIN AHLAKI

Her şey bir kadın oyuncunun kendi mahremiyetinde çektiği fotoğrafların telefonundan çalınarak sosyal medyaya yayılmasıyla başladı... Olayın toplumsal skandala dönüşmesiyse fotoğrafların onlarca site tarafından fütursuzca paylaşılmasıyla gerçekleşti. Oysa yasalara göre paylaşım eylemine dahil olan herkes suça ortak olmuş sayılıyor.

Hackerlar önce bilgilerinizi çalıyor, ardından paraya dönüştürüyor

Hacker'lar önce bilgilerinizi çalıyor, ardından paraya dönüştürüyor

Sosyal medya kullanıcılarının üyelik şartları gereği çeşitli internet platformlarıyla paylaştıkları kişisel veriler, güvenlik duvarlarını aşan "korsanlar" tarafından ele geçirilebiliyor.

5.02.2020Teknoloji
Siber saldırıya uğrayan KOBİlerin sayısında patlama yaşanıyor

Siber saldırıya uğrayan KOBİ'lerin sayısında patlama yaşanıyor

Siber saldırıların, genellikle daha fazla veriye sahip olan ve dolayısıyla daha fazla kazanç anlamına gelen büyük şirketlere yönelik yapıldığı düşünülse de yeni bir araştırmaya göre KOBİ’lere yönelik saldırılarda son 3 yılda ciddi bir artış gözlemlendi. Kendilerini savunmak için büyük şirketlere göre daha az kaynağa sahip olmalarının, KOBİ’leri hedef tahtasına oturttuğunu belirten uzmanlar, uygun bütçeli güvenlik çözümleri ve siber güvenlik eğitimleriyle bu eksikliğin giderilebileceğini belirtiyor.

5.02.2020Teknoloji
Verilerin korunmasında şirketlerin alması gereken teknik tedbirler

Verilerin korunmasında şirketlerin alması gereken teknik tedbirler

KVKK’nın şirketler özelinde dikkate aldığı en önemli noktalardan biri de verilerin korunmasında şirketlerin alması gereken teknik tedbirleri alıp almadığıdır. Tek bir siber güvenlik ürün ya da hizmetinin kişisel verileri korumada tam etkinlik sağlamayacağını aktaran uzmanlar, şirketlerin tam kapsamlı KVKK uyumluluğu için dikkate alması gereken 17 teknik tedbirin bulunduğunu belirtiyor.

5.02.2020Teknoloji
TBV ve İBB’den Deprem Hackathonu

TBV ve İBB’den Deprem Hackathonu

Türkiye Bilişim Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul'da olası bir deprem anı ve sonrasındaki iletişim problemlerini (mağdurla yakın arasındaki, mağdurla kurtarma ekipleri arasındaki vb.) çözmek amacıyla fikir ve projelerin yarışacağı “Deprem Hackathonu” düzenliyor.

4.02.2020Teknoloji
Coronavirüs internete sıçradı

Coronavirüs internete sıçradı

Kaspersky güvenlik teknolojilerinin açıkladığı verilere göre siber saldırganlar, tehlike saçan coronavirüsünün internetteki popülaritesini kullanarak kötü amaçlı girişimlerini arttırıyor. Saldırganlar, internette coronavirüsünden korunma yollarını arayan kullanıcıları zararlı yazılımlarla hedef alırken kötü amaçlı yazılımları, pdf, mp4, docx gibi güvenilir görünen dosya formatlarının içerisine saklıyorlar.

4.02.2020Teknoloji
Hacker kıskıvrak yakalandı Kamu kurumlarının sitelerini engellemeye çalışmış

'Hacker' kıskıvrak yakalandı! Kamu kurumlarının sitelerini engellemeye çalışmış

Samsun'da başka kişilere ait kredi kartı bilgilerini ele geçirip yayınlayan ve kamu ile özel kuruluşların internet sitelerine erişimi engelleme saldırıları düzenlediği iddiasıyla gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.

1.02.2020Gündem
2020 yılına damga vuracak teknolojiler

2020 yılına damga vuracak teknolojiler

Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi olan Aruba, dünya çapındaki her büyüklükteki işletme için yeni nesil network çözümleri sağlıyor. Şirketin yaptığı son araştırma, 2020 yılında ses getirecek teknolojileri içeriyor.

30.01.2020Teknoloji
İşletmelerde siber riskleri azaltmak için neler yapmalı

İşletmelerde siber riskleri azaltmak için neler yapmalı?

Teknoloji ve dijitalleşme ile birlikte büyük bir gelişme gösteren şirketler, gelecekte karşılaşacakları siber riskleri göz ardı ediyor. Geçmişteki risklerin günümüzün dijital dünyasında kendini çok farklı gösterdiğine dikkat çeken siber güvenlik uzmanları, şirketlerin bulundukları sektör fark etmeksizin bir siber güvenlik yol haritasına sahip olmaları gerektiğini belirtiyor.

29.01.2020Teknoloji
Kullanıcılar ve işletmeler verilerinin gizliliğini nasıl koruyabilir

Kullanıcılar ve işletmeler verilerinin gizliliğini nasıl koruyabilir?

Verinin önemine ve korunmasına yönelik farkındalık yaratmak için Avrupa ve Amerika’da kutlanan Veri Koruma Günü’nde, Türkiye’de de veri güvenliği bilincini artırmak hedefleniyor. Her yıl 28 Ocak’ta kişisel verilerin gizliliğine ve korunmasına yönelik çalışmaların yapıldığına dikkat çeken uzmanlar, şirketlere ve kullanıcılara verilerine sahip çıkmalarının vaktinin geldiğini belirtiyor.

28.01.2020Teknoloji
Orta doğu ülkelerini vuran virüs: Jhonerat

Orta doğu ülkelerini vuran virüs: Jhonerat

Güvenlik araştırmacıları, Microsoft Office belgelerini kullanarak Orta Doğu ülkelerini hedefleyen ve JhoneRAT olarak adlandırdıkları bir virüs keşfettiler. Virüsün gizlenmek için Google Drive gibi güvenilir bulut hizmetlerinden yararlandığını belirten güvenlik araştırmacıları, JhoneRAT’ı algılayabilen bir antivirüs yazılımı kullanılması uyarısında bulunuyor.

28.01.2020Teknoloji
Sosyal medya paylaşımları Doxxinge davetiye çıkarabilir

Sosyal medya paylaşımları 'Doxxing'e davetiye çıkarabilir

Sosyal medya ortamlarında paylaşılan bilgilerin kişinin haberi olmadan toplanması veya yayınlanması anlamına gelen "Doxxing" yöntemi, özel bir bilgisayar veya yazılım bilgisine ihtiyaç duymadan yapılabilecek bir hacker metodu olarak dikkati çekiyor.

21.01.2020Teknoloji
Son dakika haberi... Yunanistan’a hacker şoku Hepsi çökertildi

Son dakika haberi... Yunanistan’a hacker şoku! Hepsi çökertildi

Yunan milli istihbarat teşkilatı, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Millet Meclisi ve Ekonomi Bakanlığı kurumsal web sayfaları yurtdışından yapılan bir Siber saldırı ile çökertildi.

17.01.2020Dünya

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesinin 'Kış Kampı' 27-31 Ocak'ta yapılacak

Türkiye Siber Güvenlik Kümelenmesinin 27-31 Ocak'ta Bahçeşehir Üniversitesinde gerçekleştireceği "Kış Kampı"nda öğrencilere yapay zekadan adli bilişime kadar çeşitli konularda dersler verilecek.

10.01.2020Teknoloji
2019a damga vuran 12 büyük veri sızıntısı

2019'a damga vuran 12 büyük veri sızıntısı

Güvenli olmayan veri tabanı ifadesinin sıkça vurgulandığı 2019 yılı, büyük veri sızıntılarıyla dolu rekor bir yıl olarak geride kaldı. Siber güvenlik uzmanları, 12 ay boyunca geride bıraktığımız yılın en çok konuşulan 12 veri sızıntısını sıraladı.

8.01.2020Teknoloji
Bu hafta 7 yeni film gösterimde

Bu hafta 7 yeni film gösterimde

Bu hafta 7 film vizyona girecek. Keira Knightley'in başrolünde oynadığı "Resmi Sırlar" izleyici ile buluşacak . Rupert Goold'un yönettiği "Judy", oyuncu ve şarkıcı Judy Garland'ın, 1968 yılında sahne almak için gittiği Londra'da yaşadıklarını anlatıyor . Bilim kurgu filmi "2177 Hackerları", hafızasını kaybeden bir adamın peşindekilerden kaçış hikayesini konu alıyor

2.01.2020Keyif
Yaşlıların dolandırıcılıktan korunabilmeleri için 5 ipucu

Yaşlıların dolandırıcılıktan korunabilmeleri için 5 ipucu

Sadece Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşlı insanlar, internet kaynaklı hırsızlık, dolandırıcılık ve sömürü de dahil olmak üzere çeşitli dolandırıcılık yöntemlerine yılda 3 milyar dolar kaptırıyorlar. Birçok kurban, aldatıldıklarını itiraf etmekten utandığı için hasarın aslında belirtilenden daha yüksek olduğu tahmin ediliyor. Siber güvenlik uzmanları, yaşlıların online dolandırıcılık türlerine karşı dikkatli olmalarını sağlayacak bazı önerilerde bulunuyor.

2.01.2020Teknoloji
Putinin hâlâ Windows XP işletim sistemli bilgisayar kullandığı ortaya çıktı

Putin'in hâlâ Windows XP işletim sistemli bilgisayar kullandığı ortaya çıktı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, hacker'ların saldırısına uğrama riskine rağmen hâlâ Microsoft'un beş yıl önce desteklemeyi bıraktığı eski işletim sistemi Windows XP'nin kurulu olduğu bilgisayarlar kullandığı ortaya çıktı.

19.12.2019Teknoloji
Fidye yazılımı saldırısına uğrayan kurumlar hackerlara para ödememeli

Fidye yazılımı saldırısına uğrayan kurumlar hacker'lara para ödememeli

ABD New Jersey'deki en büyük hastane grubuna sahip olan Hackensack Meridian, hackerlerin fidye yazılımı saldırısına uğradı. Hastaların bakım süreçlerini aksatmak istemeyen hastane, fidyeyi ödemesine rağmen umduğu ile karşılaşmadı. Şirketleri fidye yazılımı saldırılarına karşı uyaran Bitdefender Türkiye Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu’ya göre, ne olursa olsun siber korsanların talep ettiği fidyenin ödenmemesi gerekiyor.

19.12.2019Teknoloji
2020’nin siber güvenlik gündeminde ABD Başkanlık seçimleri olacak

2020’nin siber güvenlik gündeminde ABD Başkanlık seçimleri olacak

Siber güvenlik kuruluşu ESET, 2020’de gündeme gelecek siber güvenlik trendlerini paylaştı. 2020 sonbaharındaki ABD seçim sürecinin önemli bir siber güvenlik gündemi oluşturacağını öngören uzmanlar; veri gizliliği, iyiler ve kötüler tarafından kullanılan makine öğrenimi teknolojisi ve siber güvenliksiz akıllı şehirlerin başlıca tartışma konularını oluşturacağını duyurdu.

18.12.2019Teknoloji
Güvenlik kameralarına illegal erişime karşı çift güvenlik duvarı uyarısı

Güvenlik kameralarına illegal erişime karşı "çift güvenlik duvarı" uyarısı

Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM), güvenlik kameralarına illegal erişimin önlenmesi için "iki faktörlü kimlik doğrulama" sisteminin kullanılması uyarısında bulundu.

16.12.2019Teknoloji
Ülkelerin siber saldırıya müdahale yetenekleri Türkiyede ölçülecek

Ülkelerin siber saldırıya müdahale yetenekleri Türkiye'de ölçülecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile BTK tarafından önemi gün geçtikçe artan siber güvenlik konusunda farkındalığın artırılması amacıyla 18 ülke takımının katılımıyla siber güvenlik tatbikatı düzenlenecek.

16.12.2019Teknoloji
3 şirket yaptırım listesinden çıktı

3 şirket yaptırım listesinden çıktı

ABD’nin yaptırım listesine aldığı 3 Rus şirketinin bugünden itibaren yaptırım listesinden çıkartıldığı ifade edildi.

14.12.2019Ekonomi
İş hayatında başarılı olmak için 3 ay boyunca gardıropta uyudum

'İş hayatında başarılı olmak için 3 ay boyunca gardıropta uyudum'

BBC'nin haftalık The Boss (Patron) yazı dizisi dünyanın değişik noktalarından iş dünyasının önde gelen isimlerinin portrelerine yer veriyor. Bu hafta Norveçli teknoloji firması Memory'nin kurucusu Mathias Mikkelsen'le görüştük.

12.12.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

Hamdi Akın’ı hack’lediler

Hacker’ların son kurbanı Hamdi Akın oldu. Fanatik Fenerbahçeli işadamının Instagram hesabını ele geçiren hacker, şifreyi ‘şampiyon cimbom’ diye değiştirdi!

20.03.2020

Bu bir suç ve cezası var

Google’da en çok arananlar listesine girmiş “Aslı Bekiroğlu ifşa” aramaları. Oysa bu tür şeyleri paylaşmak, yaymak bir suç. Cezası var.

4.02.2020

Hayat mı daha etkileyici, filmler mi?

Haftanın öne çıkan üç filmi de gerçek olaylara dayanıyor. “Oz Büyücüsü”nün Dorothy’si Judy Garland’ın son yıllarını anlatan ve Renée Zellweger’e Altın Küre adaylığı getiren drama “Judy”, WingChun dövüş tekniğinin ustası Ip Man’in hayatından esinlenen serinin son filmi “Ip Man 4: Final” ve 2003’te yaşanan politik skandalı perdeye taşıyan “Resmi Sırlar”, biyografik filmlerden hoşlananlara sesleniyor.

4.01.2020

Cesur yürek...

2003’te Irak’ı işgal için gerekçeler üreten ABD, İngilizlerden yardım ister. İstihbarat Servisi’ne bağlı Hükümet İletişim Merkezi’nde tercüman olarak çalışan Katharine Gun, cesurca davranır ve yardım çağrısı niteliğindeki bir belgeyi vicdani gerekçelerle basına sızdırır. Bu gerçek olayı perdeye taşıyan ‘Resmi Sırlar’, hem yaşananlara ilişkin hafıza tazeliyor hem de medya etiği ve ilkeleri konusunda hatırlatmalarda bulunuyor.

4.01.2020