EKSTRA
MENÜ

Hacker

Hacker ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hacker haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.818 Hacker haberi bulunmuştur.

Hacker Haberleri

WhatsApp kullanıcıları dikkat: Tek tuşla hesabınızı kapatıyorlar

WhatsApp kullanıcıları dikkat: Tek tuşla hesabınızı kapatıyorlar

WhatsApp'ta hesaplarını tehlikeye atan yeni bir güvenlik açığı keşfedildi. Siber güvenlik uzmanları saldırganların yeni taktiğini açıkladı.

14.04.2021Teknoloji
Window Managerda yeni bir sıfır gün açığı keşfedildi

Window Manager'da yeni bir sıfır gün açığı keşfedildi

2021'in başlarında araştırmacılar, BITTER APT grubu tarafından kullanılan CVE-2021-1732 açığının detaylı analizinin ardından başka bir sıfır gün açığını ortaya çıkardı. Uzmanlar şu anda bu açığı bilinen herhangi bir tehdit aktörüyle ilişkilendiremiyor.

14.04.2021Teknoloji
CS:GO Vac oyun oturumunuzu doğrulayamadı hatası çözümü nasıldır

CS:GO Vac oyun oturumunuzu doğrulayamadı hatası çözümü nasıldır?

CS:GO açılımı Counter Strike Global Offensive (Global Saldırı) olarak geçen ve Counter Strike oyun sersinin dünya çapında en çok oynanan versiyonu olarak karşımıza çıkar. Bu popüler oyun zaman zaman oyuncularına "VAC Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı" şeklinde bir hata vererek çok zor zamanlar yaşatabilir. Peki CS:GO "VAC Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı" hatası çözümü nasıldır? Bu hatanın giderilmesi için neler yapılması gereklidir? CS:GO "VAC Oyun Oturumunuzu Doğrulayamadı" hatasının çözüm yöntemlerini derledik.

14.04.2021Teknoloji
Rusyada siber hırsızlıklar 2020de yüzde 52 arttı

Rusya'da "siber hırsızlıklar" 2020'de yüzde 52 arttı

Rusya'daki siber saldırılar nedeniyle vatandaşların maddi kaybının 2020'de bir önceki yıla kıyasla yüzde 52 artarak 9,8 milyar rubleye ulaştığı bildirildi.

12.04.2021Ekonomi
Nazlı Kayı ile Hacı Sabancı evleniyor... Yılın düğünü için tarih belli oldu

Nazlı Kayı ile Hacı Sabancı evleniyor... Yılın düğünü için tarih belli oldu!

Büyük merakla beklenen Nazlı Kayı-Hacı Sabancı düğününün detayları belli oldu! Pandemi nedeniyle bir aksilik olmazsa çift, 26 Ağustos’ta nikâh masasına oturacak.

9.04.2021Magazin
Facebook verileri çalındı Kullanıcılar için ne anlama geliyor

Facebook verileri çalındı! Kullanıcılar için ne anlama geliyor?

Facebook’un 533 milyon kullanıcısının verileri bir hacker platformunda yayımlandı. Türkiye dahil 160 ülkeden milyonlarca kullanıcının telefon numarası, konum bilgileri gibi pek çok veri sızdırıldı. Peki verileri sızdırılan kullanıcılar ne yapmalı? Sızdırılan veriler hangi işlemlerde kullanılabilir? Uzmanı yanıtladı…

8.04.2021Gündem
Bir skandal daha: 500 milyon kullanıcının bilgileri çalındı

Bir skandal daha: 500 milyon kullanıcının bilgileri çalındı

Geçtiğimiz hafta yaşanan Facebook’taki 533 milyon kullanıcının ardından, 500 milyon LinkedIn kullanıcısının kişisel verileri de internette satışa çıktı.

8.04.2021Teknoloji
Şirketlerin yüzde 18i hedef oldu Fidyeci hacker kabusu...

Şirketlerin yüzde 18'i hedef oldu! Fidyeci hacker kabusu...

Gittikçe zenginleşiyor, zenginleştikçe daha tehlikeli bir hale geliyorlar. Uzmanlar, "Bir şekilde her şirketin başına gelecek, bugün değilse yarın" diye konuşuyor. İşte Türkiye ve dünyada son yılların en büyük tehlikesi ve buna karşı yapılması gerekenler...

7.04.2021Teknoloji
Facebooka siber saldırı: Ele geçirilen bilgiler arasında cep telefonu numaranız var mı

Facebook'a siber saldırı: Ele geçirilen bilgiler arasında cep telefonu numaranız var mı?

Business Insider adlı internet sitesi, bir hacker platformunda 106 ülkeden 533 milyon Facebook kullanıcısının telefon numaraları ve kişisel verilerinin online ücretsiz paylaşıldığını iddia etti. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Türkiye'den yaklaşık 20 milyon kullanıcıya ilişkin Facebook'tan açıklama istedi. "Have I Been Pwned" internet sitesinde, telefon numaranızı ya da elektronik posta adresinizi girerek bilgilerinizin yayımlanıp yayımlanmadığını görebilirsiniz.

7.04.2021Teknoloji
Mark Zuckerbergin WhatsApp sırrı deşifre oldu

Mark Zuckerberg'in 'WhatsApp sırrı' deşifre oldu

Bünyesinde WhatsApp'ı bulunduran Facebook'un sahibi ve CEO'su olan Mark Zuckerberg'in milyonları etkileyen sızıntı sonrası deşifre oldu.

6.04.2021Teknoloji
Kişisel Verileri Koruma Kurulu Facebook hakkında inceleme başlattı

Kişisel Verileri Koruma Kurulu Facebook hakkında inceleme başlattı

Gelen son dakika haberine göre Kişisel Verileri Koruma Kurulu, Facebook hakkında, kullanıcı verilerinin sızdırılması nedeniyle resen inceleme başlattı. Öte yandan güvenlik uzmanları, verilerin bilgisayar korsanları tarafından dolandırıcılık için kullanılabileceği konusunda uyarıda bulunmuştu.

5.04.2021Gündem
Facebookta veri krizi: Türkiyeden kaç kişi etkilendi

Facebook'ta veri krizi: Türkiye'den kaç kişi etkilendi?

Geçtiğimiz günlerde 500 milyonun üzerinde kullanıcısının verilerini çaldıran Facebook ile ilgili yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Bu sızıntı kapsamında hangi ülkeden ne kadar Facebook kullanıcısının etkilendiği belli oldu

5.04.2021Teknoloji
Facebook skandalında yeni gelişme: CEOsunu bile koruyamamış

Facebook skandalında yeni gelişme: CEO'sunu bile koruyamamış!

Geçtiğimiz günlerde 500 milyonun üzerinde kullanıcısının verilerini çaldıran Facebook'un bu sızıntı kapsamında CEO'su ve kurucusu Mark Zuckerberg'in verilerini de koruyamadığı ortaya çıktı.

5.04.2021Teknoloji
Stuxnet Operasyonu dönüm noktası oldu: İran operasyonel siber saldırı kapasitesini artırdı

Stuxnet Operasyonu dönüm noktası oldu: İran operasyonel siber saldırı kapasitesini artırdı

İran Araştırmaları Merkezinin (İRAM) raporunda, Tahran yönetiminin son 10 yıl içinde operasyonel siber saldırı yeteneklerini ciddi şekilde geliştirdiği belirtildi.

4.04.2021Teknoloji
Facebook hacklendi mi Facebookta siber saldırı iddiası gündemde Milyonlarca kullanıcı bilgileri ele geçirildi

Facebook hacklendi mi? Facebook'ta siber saldırı iddiası gündemde! Milyonlarca kullanıcı bilgileri ele geçirildi

Facebook hacklendi mi? sorusu, sosyal paylaşım platformunda siber olayın ardından gündeme geldi. Dev paylaşım platformu Facebook'un 533 milyon kullanıcısının bilgileri bir hacker platformunda çevrim içi yayımlandığı duyuruldu. Facebook kullanıcı bilgileri arasında telefon numaraları, konum bilgileri, doğum tarihlerinin yer aldığı aktarıldı. Facebook'a siber saldırı iddiası ve bilgisayar korsanları tarafından hacklendiğinin öne sürülmesi ile gözler şirketin yapacağı açıklamaya çevrildi. İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

3.04.2021Teknoloji
Son dakika haber: Facebookta büyük skandal 533 milyon kullanıcının bilgileri ele geçirildi

Son dakika haber: Facebook'ta büyük skandal! 533 milyon kullanıcının bilgileri ele geçirildi

Facebook'un 533 milyon kullanıcısının bilgileri bir hacker platformunda çevrim içi yayımlandı.

3.04.2021Dünya
Yedeğiniz yoksa dijital hayatınız tehlikede olabilir

Yedeğiniz yoksa dijital hayatınız tehlikede olabilir

Hayatın dijitalleştiği bir dünyada değerli verileri kaybetmek, başa gelebilecek en kötü şeyler arasında bulunuyor. Bu durumdan daha kötüsü ise bir veri felaketi yaşandığında yedekleme yapmamış olmak. Siber güvenlik uzmanları, 31 Mart Dünya Yedekleme Günü’nde veri kaybının ne kadar pahalıya mal olabileceğine dikkat çekerek neler yapılması gerektiğini paylaştı.

31.03.2021Teknoloji
Endüstriyel kontrol sistemlerine yönelik saldırılar artıyor

Endüstriyel kontrol sistemlerine yönelik saldırılar artıyor

Kötü amaçlı saldırıların engellendiği endüstriyel kontrol sistemlerinin (ICS) yüzdesi 2019'un ikinci yarısından itibaren düşüşe geçmişken, 2020'nin ikinci yarısında yükselme tekrar başladı. 2020 yılının ikinci yarısında saldırıya uğrayan ICS bilgisayarlarının yüzdesi 33,4 oldu. Bu 0,85 puanlık bir artışa karşılık geliyor. Bu dönemde mühendislik ve entegrasyon sektöründe saldırıya uğrayan ICS bilgisayarların oranı 8, bina otomasyonu sistemlerinin 7, petrol ve gaz endüstrisin 6,2 puan arttı. Genel olarak saldırıya uğrayan ICS bilgisayarlarının yüzdesi, Kaspersky araştırmacıları tarafından incelenen ülkelerin% 62'sinde ve incelenen beş sektörün tamamında artış gösterdi.

29.03.2021Teknoloji
Rusya ile yeni kriz

Rusya ile yeni kriz

Almanya ile Rusya arasında yeni bir gerilim kapıda. Rus hacker’ların Almanya’da 7 Federal Meclis ve 31 eyalet milletvekilinin bilgisayarlarına sızdığı iddia edildi.

26.03.2021Avrupa
İşte Özcan Deniz’in yalısı

İşte Özcan Deniz’in yalısı

Özcan Deniz’in yeni dizisini çektiği yalı herkesin merak konusu oldu. Beylerbeyi’ndeki yalının sahibi, ünlü işadamı Yalçın Sabancı çıktı.

26.03.2021Magazin
İnternetteki her 5 saldırıdan 1’i kimliğinizin peşinde

İnternetteki her 5 saldırıdan 1’i kimliğinizin peşinde

Siber güvenlik her geçen gün önem kazanan bir konu haline gelirken, son trendler bulut tabanlı ve mobil odaklı tehditlerin arttığını ortaya koyuyor. Keepnet Labs’in açıkladığı 2021 kurumsal siber güvenlik trendlerine göre saldırı tiplerinde bilgisayar korsanlığını kimlik avı izliyor.

22.03.2021Teknoloji
Sahte Clubhouse uygulamasıyla yayılan truva atına dikkat

Sahte Clubhouse uygulamasıyla yayılan truva atına dikkat

Siber güvenlik uzmanları, Clubhouse uygulamasını taklit ederek kullanıcıların kimlik bilgilerini ele geçirmeye çalışan kötü amaçlı bir yazılıma karşı internet kullanıcılarını uyardı. BlackRock adı verilen truva atı, 458’den fazla çevrimiçi hizmette kullanıcıların giriş bilgilerini çalabiliyor.

22.03.2021Teknoloji
18 yaşındaki hackerın cezası belli oldu: Obama ve Muskın hesaplarını çalmıştı

18 yaşındaki hacker'ın cezası belli oldu: Obama ve Musk'ın hesaplarını çalmıştı  

Aralarında Barrack Obama, Bill Gates ve Elon Musk’ın olduğu onlarca kişi ve şirkete ait resmi Twitter hesaplarını hack'leyen siber saldırganın cezası belli oldu. 18 yaşındaki hacker hapis cezasının dışında tek başına bilgisayar kullanmaktan da mahrum edildi.

17.03.2021Dünya
2020’nin ikinci yarısında siber saldırılar en üst seviyeye çıktı

2020’nin ikinci yarısında siber saldırılar en üst seviyeye çıktı

Fortinet, yılda iki kez yayınladığı FortiGuard Labs Küresel Tehdit Raporu’nun en yeni bulgularını paylaştı. 2020’nin ikinci yarısında elde edilen tehdit istihbaratı, siber saldırganların dünyanın farklı noktalarında gerçekleştirdiği atakların ölçeğini artırmak için sürekli genişleyen saldırı zemininden kazandıkları avantajı en üst seviyeye çıkardığını gösteriyor. Bu da daha önce görülmemiş bir siber tehdit zemininin oluşmasına neden oluyor. Kendini geliştirme konusunda son derece başarılı olan saldırganlar, yıkıcı etkiler yaratan gelişmiş saldırı zincirleri oluşturuyor. Geleneksel ağın dışında yer alan uzaktan çalışanları ve uzaktan eğitim alanlarını da hedef alan saldırganlar, bu sırada dijital tedarik zincirlerini ve ağ merkezini hedef alırken daha da çevik olduklarını gösteriyor.

11.03.2021Teknoloji
Siber saldırganlardan 3000 TL pandemi desteği tuzağı

Siber saldırganlardan '3000 TL pandemi desteği' tuzağı

Türkiye'de kullanıcılar “3.000 TL Pandemi Desteği” vaadiyle hackerler tarafından avlanıyor. Pandeminin 1. yılına yaklaşılan bu günlerde Türk kullanıcıların Türkçe yalan içeriklerle hackerler tarafından oltalandığını belirten siber güvenlik uzmanı Yusuf Evmez, Turkey Dog olarak ortaya çıkan bu atak türüne karşı internet kullanıcılarını uyarıyor.

8.03.2021Teknoloji
BioNTech’e siber saldırı

BioNTech’e siber saldırı

Rus ve Çinli hacker’ların BioNTech’in geliştirdiği koronavirüs aşıyla ilgili bilgi almak için Avrupa İlaç Ajansı’na (EMA) ve BioNTech’e siber casusluk saldırısı gerçekleştirdiği ortaya çıktı. Çinlilerin bir Alman üniversitesi üzerinden EMA’ya ait bazı bilgileri çalmayı başardığı iddia edilirken, saldırıyla ilgili soruşturma açıldığı belirtildi.

7.03.2021Avrupa
Teşkilat dizisinin oyuncuları kimler İşte Teşkilat dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu

Teşkilat dizisinin oyuncuları kimler? İşte Teşkilat dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu

TRT'den yapılan açıklamaya göre, yapımını TIMS&B Productions'ın, yapımcılığını ise Timur Savcı ve Burak Sağyaşar'ın üstlendiği yapım, 7 Mart Pazar günü TRT 1'de izleyiciyle buluşacak. Peki, Teşkilat dizisinin oyuncuları kimler? İşte Teşkilat dizisinin konusu ve oyuncu kadrosu

2.03.2021Televizyon
Kuzey Koreli hackerlardan 1,3 milyar dolarlık soygun

Kuzey Koreli hacker'lardan 1,3 milyar dolarlık soygun!

Kuzey Koreli hacker'ların 1,3 milyar dolarlık soygunu ABD'yi alarma geçirdi. Adalet Bakanlığı dava açtı, olayın detayları araştırılıyor.

18.02.2021Dünya
DDoS saldırıları kripto madenciliğin yükselişiyle düşüşe geçti

DDoS saldırıları kripto madenciliğin yükselişiyle düşüşe geçti

2020'nin 4. çeyreğinde tespit edilen DDoS saldırılarının sayısı, 2019'un aynı dönemine göre bir miktar artarken, 2020'nin 3. çeyreğine göre %31 azaldı. Bu düşüş, kripto para birimi madenciliğine olan ilginin artmasıyla ilişkilendiriliyor.

18.02.2021Teknoloji
Kuzey Koreli üç bilgisayar korsanından 1.3 milyar dolarlık soygun

Kuzey Koreli üç bilgisayar korsanından 1.3 milyar dolarlık soygun

ABD'de, 3 Kuzey Kore vatandaşı bilgisayar korsanı hakkında, 1.3 milyar dolar değerinde soygun girişimi suçlamasıyla dava açıldı.

18.02.2021Teknoloji
DEAŞın Filistin uyruklu hackerı Manisada yakalandı

DEAŞ'ın Filistin uyruklu hacker'ı Manisa'da yakalandı

MANİSA'nın Salihli ilçesinde, jandarma tarafından düzenlenen operasyonda DEAŞ üyesi Filistin uyruklu H.A (26) yakalanarak, gözaltına alındı. Hacker olduğu ve ele geçirdiği sosyal medya hesaplarından örgüt adına yazışmalar yaptığı saptanan H.A., sevk edildiği adliyede tutuklandı.

17.02.2021Gündem
Kremlin Sözcüsü Peskov: AB ve ABDden yaptırımlarla ilgili açıklamalar manyakça ve ısrarla yapılıyor

Kremlin Sözcüsü Peskov: AB ve ABD'den yaptırımlarla ilgili açıklamalar manyakça ve ısrarla yapılıyor

Kremlin Sözcüsü Peskov, ABD ile Avrupa Birliği'nin (AB) Rusya'ya yönelik yaptırım tehditlerinin "manyakça" olduğunu söyledi.

16.02.2021Dünya
Hackerların hedefi içme suyu şebekeleri

Hackerların hedefi içme suyu şebekeleri

Siber saldırganlar sanayi tesisleri, hastaneler ve kamu kuruluşlarından sonra içme suyu şebekelerine de saldırı gerçekleştirmeye başladı.

16.02.2021Teknoloji
Nuri Alçonun hesabını hacklediler... 60 bin TL dolandırdılar

Nuri Alço'nun hesabını hack'lediler... 60 bin TL dolandırdılar!

Oyuncu Nuri Alço'nun sosyal medya hesabını ele geçiren kimliği belirsiz kişiler, ünlü oyuncunun takipçilerine yönelik paylaşım yaparak bahis sitesi adı altında paranın işletileceğini ve daha fazla para kazanacaklarını söyleyerek dolandırdı.

11.02.2021Magazin
ABDde akılalmaz olay... Hacker şehir suyunu zehirlemeye çalıştı

ABD'de akılalmaz olay... Hacker şehir suyunu zehirlemeye çalıştı!

ABD'nin Florida eyaletinde akılalmaz bir olay yaşandı. Bir hacker'ın şehir suyunu zehirlemeye çalıştığı fark edilince duruma hemen müdahale edildi. Ancak hacker'ın şehir suyu şebeke sistemine nasıl böyle kolayca ulaştığı sorusu yetkililerde endişe yarattı.

9.02.2021Dünya
Siber zorbalığa karşı 7 önemli öneri

Siber zorbalığa karşı 7 önemli öneri

Koronavirüs salgını, dünyayı benzeri görülmemiş bir belirsizlik, finansal istikrarsızlık ve kaos ile baş başa bıraktı. İş dünyası evden çalışmaya geçmek zorunda kalırken öğrenciler ise eğitimlerini evden tamamlamak için mücadele ediyor. Bununla birlikte çevrimiçi mağduriyet, istismar ve siber zorbalıkta da artış gözlemleniyor. Yapılan son araştırmalara göre pandemide siber zorbalığın %81 arttığına dikkat çeken siber güvenlik uzmanı Alev Akkoyunlu, pandemi sürecinde siber zorbalığa karşı dikkat edilmesi gereken noktaları sıralıyor.

3.02.2021Teknoloji
Sahte web sitesiyle aşı olmak isteyenler tuzağa düşürülüyor

Sahte web sitesiyle aşı olmak isteyenler tuzağa düşürülüyor

Siber güvenlik kuruluşu ESET, koronavirüs günlerinde siber suçluların Türkiye’yi hedef alan yeni bir aldatmacasına dikkat çekiyor. Siber güvenlik uzmanı Lukas Stefanko bu kez siber dolandırıcıların, Sağlık Bakanlığı’na aitmiş izlenimi veren sahte bir web sitesiyle Türk vatandaşlarını kandırmaya çalıştığını tespit etti.

3.02.2021Teknoloji
Instagramda sildiğiniz fotoğraflar geri geliyor

Instagram'da sildiğiniz fotoğraflar geri geliyor

Dünyanın en yaygın kullanılan sosyal medya platformlarından Instagram'a yeni bir özellik geliyor. Kullanıcılar, bu özellik aktif hale geldiğinde sildikleri gönderileri 30 gün içinde geri getirebilecek.

3.02.2021Teknoloji
Kısıtlı kaynaklarla siber saldırı nasıl önlenir

Kısıtlı kaynaklarla siber saldırı nasıl önlenir?

2020’den itibaren artık herkes dijital ortamda çok daha fazla aktif oldu. Bu da siber saldırganlar için yeni fırsatlar yaratırken BT ekiplerinin yükünü artırıyor. Peki şirketler, kısıtlı kaynakla nasıl saldırganların bir adım önünde kalmayı başarabilir?

2.02.2021Teknoloji
Para kazanayım derken finansal verilerinizi kaybetmeyin

Para kazanayım derken finansal verilerinizi kaybetmeyin

Finansal teknolojiler ya da kısa adıyla FinTech çözümleri her geçen gün daha fazla ilgi gören uygulamalar içerisinde yer almaya başladı. 10 bin kişinin katılımıyla gerçekleştirilen bir araştırma bu uygulamaları kullananların önemli bir bölümünün siber güvenlik risklerine açık olduğunu gösteriyor.

1.02.2021Teknoloji
Türkiyede kullanıcılar veri kaybında çabuk panik oluyor

Türkiye'de kullanıcılar veri kaybında çabuk panik oluyor

2020 yılı veri kayıplarında ciddi artışların görüldüğü bir yıl oldu. Özellikle uzaktan çalışmanın birçok alanda yerleşmesi ile birlikte kişisel cihazlardan veri kurtarma taleplerinin arttığını belirten siber güvenlik uzmanları, Türkiye’de en çok hard disk, laptop ve telefonlardan veri kurtarma talebinin görüldüğünü aktarıyor.

1.02.2021Teknoloji
Dünyanın en tehlikeli hacker ağı çökertildi

Dünyanın en tehlikeli hacker ağı çökertildi

Avrupa Birliği Polis Teşkilatının (Europol), ABD ve birçok Avrupa devletinin güvenlik birimleriyle ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyonlar neticesinde "Emotet" isimli küresel hacker ağını çökerttiği bildirildi.

28.01.2021Teknoloji
Bu yıl güvenlik teknolojilerine hangi trendler yön verecek

Bu yıl güvenlik teknolojilerine hangi trendler yön verecek?

İçinde bulunduğumuz dönem hem bugünün hem de gelecek için güvenlik ihtiyacının artmasına ve şekil değiştirmesine neden oldu. Uzaktan çalışmanın yaygınlaşması, artan sağlık ve hijyen kaygıları güvenlik sektöründe yepyeni teknolojileri ön plana çıkardı. 2021 ve devamında da başta bulut olmak üzere, yapay zeka, uzaktan güvenlik, hizmet olarak güvenlik ve temassız geçiş kontrol sistemlerinin güvenlik sektörüne yön vermesi bekleniyor.

28.01.2021Teknoloji
Ulusal siber güvenlikte veri merkezlerine büyük sorumluluk düşüyor

Ulusal siber güvenlikte veri merkezlerine büyük sorumluluk düşüyor

Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve Eylem Planı'nın Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından uzmanlar, kurumların ve bireylerin farkındalığının artırılması ve veriyle ilgili her türlü hizmetin daha tasarım aşamasından itibaren güvenli bir yapıda olması açısından veri merkezlerine çok büyük görevler düştüğünü ifade ediyor.

28.01.2021Teknoloji

Yazar Sonuçları

İşte yılın düğünü

Büyük merakla beklenen Nazlı Kayı-Hacı Sabancı düğününün detayları belli oldu! Pandemi nedeniyle bir aksilik olmazsa çift, 26 Ağustos’ta nikâh masasına oturacak.

9.04.2021

İşte Özcan Deniz’in yalısı

Özcan Deniz’in yeni dizisini çektiği yalı herkesin merak konusu oldu. Beylerbeyi’ndeki yalının sahibi, ünlü işadamı Yalçın Sabancı çıktı.

26.03.2021

Gizlenen zararlı yazılımların mağduru olmayın

Günümüzde siber saldırganların kurbanlarına ulaşması için pek çok yöntem var. Bu kapsamda geliştirilen kötü amaçlı yazılımlar ise cihazların içinde uzun bir süre sessizce bekliyor ve bu şekilde kullanıcıların verilerini çalıyor, hesapları ele geçiriyor.

22.03.2021

Veri hırsızlığına karşı çift katmanlı kimlik doğrulamanın önemi

Bugünkü konumuz MFA ya da 2FA diye adlandırılan Çift Katmanlı Doğrulama’nın hayatımızdaki önemi üzerine olacak. Bu konuyu seçmemdeki en büyük neden, son zamanlarda çok sıklıkla duymaya başladığımız kimlik hırsızlığı vakalarındaki artışın görülüyor olması.

16.03.2021

Neden şifrelemeye ihtiyaç duyarız?

Bir önceki yazımızda “Veri Güvenliği” konusuna değinmiştik. Bu yazımızı da yine veri güvenliği sürecinin bir halkası olan “Verinin Şifrelenmesi” özelinde yapacağız.

16.02.2021

Hande Erçel gülüp geçmeli

Hande Erçel fotoğrafını paylaşıp altına “bazlama surat” yazan sosyal medya fenomeni Lütfü Alp Kılınç’a açtığı ilk davayı kazandı. Manevi tazminat davası 25 Şubat’ta.

12.02.2021