Avrasya Bölgesi’nin en büyük teknoloji fuarı Mobilefest 2024

Güncelleme Tarihi:

Avrasya Bölgesi’nin en büyük teknoloji fuarı Mobilefest 2024
Oluşturulma Tarihi: Nisan 18, 2024 09:44

ExpoHIS tarafından hayata geçirilen ve bu yıl “Dünyaya Bağlan” mottosu ile dördüncüsü düzenlenecek olan Mobilefest İletişim Teknolojileri Fuarı ve Konferansı 300’den fazla marka ve 20 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayacak. Mobilefest’in katılımcı sayısı açısından Avrasya bölgesinin en büyük teknoloji fuarı haline geldiğine dikkat çeken ExpoHIS Genel Müdürü Kenan Onak, fuarın sınırları aşmak isteyen teknoloji firmaları için geniş bir ekosistem sunduğunu söyledi. Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği (TÖDEB) ile gerçekleştirilen iş birliği kapsamında fuarda bu yıl Agora Fintech özel bölümünün de yer alacağını ifade eden Onak, bu sayede Türkiye’deki yenilikçi fintech ekosistemine global ortaklıklar için uygun zemin hazırlanacağını belirtti.

HIS Global’in en yenilikçi markalarında biri olan ve Türkiye ile yurt dışında düzenlediği fuar organizasyonlarıyla ihracatın daha geniş hacme ulaşmasına katkı sağlayan ExpoHIS, 25-27 Nisan tarihleri arasında Mobilefest İletişim Teknolojileri Fuarı ve Konferansı’nın dördüncüsünü gerçekleştirmeye hazırlanıyor. İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen bir önceki edisyonunda 125 firmayı ağırlayan ve bu yılki büyüme hedefini iki katına çıkarıp 10 bin metrekarelik bir alanda 300 katılımcı marka ve 20 binden fazla ziyaretçiyi ağırlayacak Mobilefest 2024, bilişim firmalarının yeni teknolojilerinin yanı sıra TÖDEB iş birliğiyle finansal teknolojiler etkinliği Agora Fintech’e de ev sahipliği yapacak.

Teknoloji ekosisteminde Türkiye’nin tanıtıcı gücü Mobilfest

Avrasya bölgesinin en büyük İletişim teknolojileri fuarı olarak her yıl artan bir ivmeyle kendi alanının en değerli firmalarını ağırladıklarını söyleyen ExpoHIS Genel Müdürü Kenan Onak, “Teknoloji ekosisteminde büyümesini her gün daha da artıran bir ülke olarak fuarlar açısından da bir üs halini aldık. Bunda ilk üç yılında yerli firmaları yabancı ortaklarla buluşturup başarıyla gerçekleştirdiğimiz Mobilefest fuarımızın da büyük katkısı var. Teknoloji firmalarımızın rekabetçi bir dünyada adından söz ettirebilmesi açısından önemli bir görev üstlenen Mobilefest, Ticaret Bakanlığı tarafından desteklenen yurt içi fuarlar arasında da yer alıyor. Stratejik ortağımız olan Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi (HTK) ve bizi destekleyen Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) ve Yazılım Sanayicileri Derneği’ne (YASAD) ek olarak, bu yıl Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği’ni (TÖDEB) de stratejik ortağımız olarak belirleyerek daha da güç kazandık. Dünyaya Bağlan mottosuyla gerçekleştireceğimiz fuarda aynı zamanda TÖDEB iş birliğiyle finansal teknolojiler etkinliği Agora Fintech de düzenlenecek” dedi.

Avrasya Bölgesi’nin en büyük teknoloji fuarı Mobilefest 2024

Mobilefest’in bu yılki yeniliği “Agora Fintech” özel etkinliği

Bugün gelinen noktada iletişim teknolojilerinin eriştiği seviyenin dünyanın her yerinden herkese, sınırsız hizmet ve servise ve her türlü bilgiye ulaşıp tüm işlerini çözme fırsatı sunduğunu vurgulayan Onak, sözlerine şöyle devam etti: “Organizasyonumuzu planlarken yerli hizmet üreticilerinin Mobilefest üzerinden dünyaya açılıp yeni iş ve ihracat fırsatlarına ulaşmasını merkeze alıyoruz. Bu doğrultuda fuarımızın üçüncü edisyonunda ilk defa Mobilefest altında Future Techs girişimcilik fuarını düzenlemiş ve HTK iş birliğiyle de telekomünikasyon odaklı uluslararası bir satın alma heyeti getirmiştik. Bu projeler devam ederken bu yıl ek olarak Mobilefest kapsamında TÖDEB iş birliğiyle Agora Fintech finansal teknolojiler etkinliğini hayata geçiriyoruz. Agora Fintech’in kapsamında ayrıca bir konferans programı ve ayrı bir satın alma heyeti de olacak.” 

Türkiye’deki yenilikçi fintech ekosistemi tüm boyutlarıyla ele alınacak

Mobilefest’in dördüncü yılında telekomünikasyon, bulut çözümleri, yapay zeka, siber güvenlik, data & depolama, fintech, iş çözümleri ve sektörel yazılımlar gibi birçok konuda firmayı ağırlayacağını ifade eden Onak, “5G ve telekomünikasyonun öne çıkarmamızın en önemli nedeni, ülkemizde bu alanda çalışan çok sayıda güçlü firmanın bulunması. Bu yıl telekomünikasyona ek olarak yaptığımız iş birliği doğrultusunda fintech alanını da öne çıkaracağız. Benzer şekilde ödeme sistemleri, para transferi, bankacılık, finansal teknolojiler ve sektörel çözümler alanlarında çalışan birçok firma var ve bunları da fuarda ağırlayacağız. Ayrıca fintech alanında da bir satın alma heyetimiz bulunuyor. Türkiye’nin güçlü olduğu siber güvenlik ve yapay zeka gibi farklı alanlar da var. Önümüzdeki yıl siber güvenlik firmalarını da kalabalık şekilde fuara dahil edip uluslararası satın almacılarla buluşturmayı hedefliyoruz. 

TÖDEB iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz Agora Fintech ise Türkiye’deki yenilikçi fintech ekosistemini dünyayla buluşturmak için tasarlanmış üç günlük bir finans teknolojileri etkinliği. Türkiye’nin ve yakın ülkelerin önde gelen finans kuruluşlarını ve hizmet sağlayıcılarını bir araya getirdiğimiz Agora Fintech’i ekosistemin lokomotifi olarak konumlandırıp, bölgede yeni iş birliklerine ve fırsatlara olanak sağlamayı amaçlıyoruz. Etkinlik süresince iki günlük konferans programında önde gelen fintech firmaları, bankalar, yatırım kuruluşları, düzenleyici kurumlar, medya şirketleri ve hizmet sağlayıcılardan üst düzey karar vericilerle bir araya gelerek bankacılık, finans, ödeme sistemleri, para transferi, yeni teknolojiler gibi birçok konuyu gündeme taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

Mobilefest’in arkasında güç: ExpoHIS

HIS Global’in en yenilikçi markalarında biri olan ve 2018 yılında hizmet vermeye başlayan ExpoHIS, bugün dünyanın dört bir yanında fuar organizasyonları düzenliyor. ExpoHIS, farklı sektörlere hitap eden fuar organizasyonları aracılığıyla Türkiye ihracatının daha geniş hacme ulaşması için çalışmalar yürütüyor. Bu doğrultuda HIS Fuarcılık Hizmetleri Limited Şirketi çatısı altında faaliyetlerini sürdüren marka, sadece dünyanın dört bir yanında fuarlar düzenlemekle yetinmiyor. Aynı zamanda müşterilerinden gelen talepler doğrultusunda çeşitli bölge ve pazarlara yönelikte ticari araştırmalar gerçekleştiriyor. ExpoHIS, gösterdiği özen ve düzenlediği birbirinden başarılı organizasyonlarla adından söz ettiriyor. Tanıtım ve pazarlama aktivitelerine yönelik tüm teknolojik gelişmelere rağmen, fuarlar halen önemini korumaya devam ediyor. Bu kapsamda ExpoHIS, firmaların potansiyel müşterileri ile bire bir iletişim kurma fırsatını sağlıyor. ExpoHIS aynı zamanda başarılı fuar içinde sektörel ihtiyacı iyi analiz ederek, fuarın kapsayacağı coğrafyanın ve düzenleneceği ülkenin doğru seçilmesine de özen gösteriyor.

İlandır

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!