EKSTRA
MENÜ

Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 99 haberi bulunmuştur.

Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Haberleri

Kurban Bayramında yasak olacak mı 2021 Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı sorusuna Bakan Kocadan net açıklama

Kurban Bayramı'nda yasak olacak mı 2021? Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı sorusuna Bakan Koca'dan net açıklama!

Bayramda yasak olacak mı, sorusunun yanıtı Bakan Koca'nın açıklamaları ile belli oldu. Türkiye'de üçüncü normalleşme dönemi sürerken, salgınla ilgili değerlendirmelerde bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca milyonların merak ettiği bayram kısıtlamalarına değindi. Bakan Koca, bayramın hareketliliğin yoğunlaşacağı bir dönem olacağını belirtti. Kabine Toplantısı kararları ile ülke genelinde 1 Temmuz'da sokağa çıkma yasakları kaldırılmıştı. Peki, bayramda sokağa çıkma yasağı var mı? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

9.07.2021Gündem
Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan açıklama

Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan açıklama

Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı durumu, bayrama günler kala yeniden gündeme geldi. Türkiye'de aşılama hızla devam ederken delta varyantının yaygınlaşmasıyla beraber gözler Kurban Bayramı'ndan ek tedbirlerin alınıp alınmayacağına çevrildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada, bayramın hareketliliğin yoğunlaşacağı önemli bir dönem olduğunu vurgulayarak milyonların merak ettiği Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorusuna net yanıt verdi. Türkiye'de 1 Temmuz itibarıyla üçüncü normalleşme dönemi başlamıştı. İşte, bayramda sokağa çıkma yasağı hakkında merak edilenler.

7.07.2021Gündem

TESK'den Kurban Bayramı öncesi önemli uyarı

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde uyarılarda bulunarak, "Kendisi kesim yapmayacak olanlar kurbanını sahte kasaplara değil kasap esnafımıza teslim etmeli." ifadesini kullandı.

4.07.2021Ekonomi
Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı İşte bayram tatili takvimi

Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak? Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte bayram tatili takvimi

Kurban Bayramı tatili ne zaman sorusu bayrama sayılı günler kala gündeme geldi. Diyanet takvimine göre Kurban Bayramı'nın ilk günü bu yıl 20 Temmuz'da gerçekleşecek. Bir yandan bayram tatili takvimini araştıran vatandaşlar bir yandan da sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı sorularına yanıt arıyor. 1 Temmuz tarihinden itibaren Türkiye üçüncü normalleşmeye adım atmıştı. Peki, Kurban Bayramı tatili ne zaman başlayacak? Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

3.07.2021Gündem
Kurban Bayramında yasak olacak mı 2021 Bayramda kısıtlama var mı Detaylar netleşiyor

Kurban Bayramı'nda yasak olacak mı? 2021 Bayramda kısıtlama var mı? Detaylar netleşiyor!

Kurban Bayramı’nda yasak olup olmadığı, bayrama sayılı günler kala gündemde yer alan konulardan oldu. Milyonlarca kişi kısıtlama durumuna göre planlarını oluşturmak isterken, seyahat kısıtlaması ile sokağa çıkma yasağının kaldırılacağı Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Ramazan Bayramı'nı pandemi gölgesinde geçirenler, resmi açıklamalara göre hareket ederek Kurban Bayramı'nda tatil ve yıllık izin planlarına yön verecek. Kurban Bayramı bu sene 20 Temmuz'da idrak edilecek. Peki, Kurban Bayramı'nda yasak olacak mı? 2021 Bayramda kısıtlama var mı? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

21.06.2021Gündem
Tam kapanma olacak mı Bayramda seyahat ve sokağa çıkma yasağı kararları gündemde

Tam kapanma olacak mı? Bayramda seyahat ve sokağa çıkma yasağı kararları gündemde!

Bayramda sokağa çıkma yasağı ve tam kapanma durumu vaka sayılarının 60 binleri geçmesinin ardından öne çıkan ana başlıklardan oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakanlar Kurulu Toplantısı'nda alınan karara göre, ramazan ayında iki haftalık kısmi kapanma uygulanacağını belirtti. Alınan kararların ardından Sağlık Bakanlığı önlemlerin sonuçlarını iki haftalık ve bir aylık periyotlarla izleyecek. Kısıtlamalar sonucunda vaka sayısının iki haftada yüzde 50 gerilemesi, 30 günde ise 20 binin altına inmesi bekleniyor. Gözler şimdi Ramazan Bayramı'nda. Peki, bayramda tam kapanma olacak mı? İşte, seyahat ve sokağa çıkma yasağı ile ilgili bilgiler.

17.04.2021Gündem
Bronşit hastası oğlu için manda yetiştirmeye başladı girişimci oldu

Bronşit hastası oğlu için manda yetiştirmeye başladı girişimci oldu

Manda sütünün, oğlunun bronşit hastalığına iyi geleceği tavsiyesi üzerine 9 yıl önce bir manda ile yetiştiriciliğe başlayan Aysun Subaşı, Silivri’nin Büyükkılıçlı köyünde kurduğu manda çiftliğinde ürettiği yöresel ürünlerle tüm kadınlara ilham veren bir girişimcilik örneği sergiliyor.

Bayramı sağlıklı ve güvenli geçirmek için öneriler

Bayramı sağlıklı ve güvenli geçirmek için öneriler

Pandemi sebebi ile bu bayramı da istediğimiz gibi geçiremeyeceğiz. Mümkün olduğu kadar evde kalmak, kalabalıktan kaçınmak hepimiz için hayati önem taşıyor. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu, bayram için önemli uyarılarda bulundu.

28.07.2020Kurban Bayramı
Bayramı Sağlıklı ve Güvenli Geçirmek İçin Öneriler

Bayramı Sağlıklı ve Güvenli Geçirmek İçin Öneriler

Pandemi sebebi ile bu bayramı da istediğimiz gibi geçiremeyeceğiz. Mümkün olduğu kadar evde kalmak, kalabalıktan kaçınmak hepimiz için hayati önem taşıyor. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu, bayram için önemli uyarılarda bulundu.

Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kurban Bayramı açıklaması

Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kurban Bayramı açıklaması

Sokağa çıkma yasağı ile ilgili son dakika açıklamaları araştırılıyor. Bu yılın ikinci dini bayramı temmuz ayının sonunda başlayacak. Ramazan Bayramı'nda evlerinde kalan vatandaşlar bu bayramda da aynı şekilde bir uygulamanın olup olmayacağını öğrenmek istiyorlar. Konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Kurban Bayramı için böyle bir adım atmak biraz zor ama değerlendirmesini Bilim Kurulu yapacağı gibi biz de Bilim Kurulu ile bunu tabii paylaşabiliriz’ dedi. İşte detaylar..

26.07.2020Gündem
Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı Bayramda sokağa çıkma yasağı sorularına yanıt

Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bayramda sokağa çıkma yasağı sorularına yanıt

Bayramda sokağa çıkma yasağı olup olmayacağı soruları bir süredir gündemde. İçişleri Bakanlığının genelgesiyle dört günlük Kurban Bayramı’nda bir kısıtlama olup olmayacağını merak eden milyonlarca vatandaş, bu kapsamda bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz günlerde bayramda alınacak tedbirlere değinmişti. Kurban Bayramı’yla ilgili son durum bilgisi ise 17 Temmuz tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan geldi. Peki, Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte Erdoğan'ın 'bayramda yasak olur mu?' sorusuna verdiği yanıt...

20.07.2020Gündem
Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı var mı Son dakika açıklama Cumhurbaşkanından geldi: Gündemimizde yok

Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı var mı? Son dakika açıklama Cumhurbaşkanı'ndan geldi: Gündemimizde yok

'Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?' Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi bayramda kısıtlama olup olmayacağı günlerdir gündemde yer alıyordu. Sokağa çıkma yasağının il bazında olabileceğini ifade eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan da açıklama geldi. Cuma namazı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı'nda kısıtlama olup olmayacağı ile ilgili, "Kurban Bayramı için böyle bir adım atmak biraz zor. Kurban Bayramı'nın özellikleri, hususiyetleri çok çok farklı. O gün kurbanlar kesilecek, herkes özellikle de birbirini ziyaret ki bu sadece bayramda oluyor." dedi. İşte, Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağıyla ilgili son dakika açıklamalar.

18.07.2020Gündem
Bakan Fahrettin Koca ve Prof Dr. Özlüden Kurban Bayramı açıklaması: Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı

Bakan Fahrettin Koca ve Prof Dr. Özlü'den Kurban Bayramı açıklaması: Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Kurban Bayramı'na günler kala sokağa çıkma yasağıyla ilgili araştırmalar arttı. Konuyla ilgili açıklama yapan Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, 'Bayram gelmeden riskler başlıyor.' uyarılarda bulundu. Pek çok kişinin merak ettiği'Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?' sorusu düzenlenen Bilim Kurulu Toplantısının ardından basın mensupları tarafından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya soruldu. Peki, bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte Bakan Fahrettin Koca ve Prof Dr. Özlü'nün Kurban Bayramı için yaptığı açıklama...

12.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı Bakandan flaş açıklama

Son dakika haberi: Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bakan'dan flaş açıklama

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Koca, 'Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?' sorusuna, "Bugün kısmen Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Ama bir öneri noktasına gelmedi. Özellikle önümüzdeki haftalarda salgının seyrine göre netleşmiş olur. Ülke genelinde sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Birtakım tedbirler olabilir, özellikle il bazında kısıtlamalar gündeme gelebilir." şeklinde cevap verdi.

9.07.2020Gündem
Ağrıda fırtınada ölümden dönen işçi, o anları anlattı

Ağrı'da fırtınada ölümden dönen işçi, o anları anlattı

AĞRI'nın Doğubayazıt ilçesinde, akaryakıt istasyonunda çalışan işçiler için konulan konteyner, fırtınayla sürüklendi. Konteynerin içindeki işçilerden Tuncay Şahin (40), kendisini son anda dışarı atarak, sürüklenmekten kurtuldu. Ölümden dönen Şahin, "Güvenlik kamerası görüntülerini izlerken kendime üzüldüm" dedi.

27.05.2020Gündem
Bugün, 25-26 Mayıs kargolar çalışıyor mu Bayramda kargolar açık mı

Bugün, 25-26 Mayıs kargolar çalışıyor mu? Bayramda kargolar açık mı?

Ramazan Bayramı'nın birinci günü ise 24 Mayıs ve ikinci günü olan 25 Mayıs'ta kargolar açık olacak mı sorusu vatandaşların internette cevap aradığı konular arasında yer alıyor.. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüs önlemleri kapsamında bayramda sokağa çıkma yasağı olacağını kabine toplantısının ardından yaptığı basın açıklamasında duyurmuştu. İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine 22 Mayıs saat 00.00 ile 26 Mayıs 00.00 arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genelge gönderdi. Peki Bayramın birinci ve ikinci günü kargolar çalışıyor mu 24 ve 25 Mayıs'ta kargolar açık olacak mı?

25.05.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağı kaç gün Bayramda sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor

Sokağa çıkma yasağı kaç gün? Bayramda sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor?

Koronavirüs önlemleri kapsamında gerçekleştirilen sokağa çıkma yasağı uygulamasının bu hafta kaç gün olduğu, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu. Bu hafta kısıtlama 22 Mayıs saat 00.00 itibari ile başladı. İçişleri Bakanlığı sokağa çıkma yasağı ile ilgili genelge yayınladı. Sokağa çıkma yasağı genelgesi içerisinde konun detayları aktarıldı. Peki sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek?

24.05.2020Gündem
Arefe günü kargolar çalışıyor mu 23-26 Mayıs 2020 sokağa çıkma yasağında kargolar açık mı

Arefe günü kargolar çalışıyor mu? 23-26 Mayıs 2020 sokağa çıkma yasağında kargolar açık mı?

Arefe günü kargoların açık olup olmadığı araştırılan konular arasında yerini aldı. Ramazan Bayramı’nın arefe günü bu yıl 23 Mayıs tarihine denk geliyor. Bayramın birinci günü ise 24 Mayıs olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan koronavirüs önlemleri kapsamında bayramda sokağa çıkma yasağı olacağını duyurmuştu. İçişleri Bakanlığı 81 ilin valiliğine 22 Mayıs saat 00.00 ile 26 Mayıs 00.00 arasında uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili genelge gönderdi. Peki 23-26 Mayıs 2020 sokağa çıkma yasağında kargolar çalışıyor mu?

23.05.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağı bayramda ne zaman başlıyor Sokağa çıkma yasağı genelge detayları

Sokağa çıkma yasağı bayramda ne zaman başlıyor? Sokağa çıkma yasağı genelge detayları

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bayramda sokağa çıkma yasağı için detaylar İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlandı. Sokağa çıkma yasağı için uygulanacak olan 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinin genel çerçevesini belirleyen bakanlık, yayımladığı genelge ile kimlerin yasaktan muaf olduğunu belirtti. 81 ilde uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı kapsamında dışarı çıkanlara idari para cezası kesilecek. Peki, sokağa çıkma yasağı bayramda ne zaman başlıyor ve ne zaman bitiyor? İşte, 4 günlük sokağa çıkma yasağı ile ilgili merak edilen tüm ayrıntıların yer aldığı genelge

22.05.2020Gündem
Bayram gerçek, tebrikler sanal

Bayram gerçek, tebrikler sanal!

Bayramda sokağa çıkma yasağı nedeniyle çoğu kimsenin aile büyükleriyle bir araya gelemeyeceğini hatırlatan Yaşar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ferah Onat, sanal da olsa bayramlaşmanın önemini vurguladı. Onat, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle çocuklarına, torunlarına hasret olan aile büyükleri için onlara yanlarında olduğumuzu hissettirecek önerilerde bulundu.

22.05.2020Avrupa
Prof. Dr. Yamanel: Yasak gelmeseydi vaka sayıları artabilirdi

Prof. Dr. Yamanel: Yasak gelmeseydi vaka sayıları artabilirdi

SAĞLIK Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Levent Yamanel, bayramda 81 ilde uygulanacak sokağa çıkma yasağı ile ilgili, "Bizim kültürümüzde bayramlaşma var, sarılma, tokalaşma var, bunlar bulaştırıcılığı artıran şeyler; bunları düşünerek 81 ilde sokağa çıkma yasağı oluşturuldu. Yasak gelmeseydi hem temas, hem de kalabalıkların oluşmasıyla vaka sayıları artabilirdi" dedi.

22.05.2020Gündem
Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün, hangi günler yasak var Bayramda sokağa çıkma yasağı hangi illerde

Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün, hangi günler yasak var? Bayramda sokağa çıkma yasağı hangi illerde?

Bu yıl mayıs ayına denk gelen Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı uygulanıp uygulanmayacağı sorusu bir süredir gündemdeki yerini koruyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yasak açıklaması ardından sokağa çıkma yasağının kaç gün olacağı ve hangi illerde uygulanacağına yönelik araştırmalar başladı. Peki, bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün olacak? Bayramda sokağa çıkma yasağı hangi illerde uygulanacak? İşte, bayramda sokağa çıkma yasağı ile ilgili detaylı bilgiler.

20.05.2020Gündem
Son dakika haberler: Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı İşte Ramazan Bayramı kararı

Son dakika haberler: Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte Ramazan Bayramı kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kritik Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı kararını da açıkladı.. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Arife gününden bayramın son gününe kadar 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır." dedi.

18.05.2020Gündem
Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı Sokağa çıkma yasağı 23-24-25-26 Mayıs için olacak mı

Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı? Sokağa çıkma yasağı 23-24-25-26 Mayıs için olacak mı?

Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusu, bu günler için hazırlıklarını gerçekleştirecek olan vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. İçişleri Bakanığı'nın yayımlayacağı genelgeye göre bayramda sokağa çıkma yasağı olup olmayacağını merak eden pek çok vatandaş, 23-24-25-26 Mayıs tarihini içeren bayramda sokağa çıkma yasağı var mı sorusuna yanıt arıyor. Peki, bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

17.05.2020Gündem
Bayramda hangi illerde yasak olacak Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı, kaç gün olacak

Bayramda hangi illerde yasak olacak? Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı, kaç gün olacak?

Bayramda sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı araştırılıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında normalleşme takvimi ile ilgili adımlar atılmaya başlandı. Kademeli uygulanan normalleşme sürecinde, 16 ilde seyahat yasağı kaldırıldı, diğer illerde ise seyahat yasağı 19 Mayıs'a kadar uzatıldı. 23 Nisan ve 1 Mayıs'ın ardından 19 Mayıs'ta da sokağa çıkma kısıtlamasının uzatılmasının ardından gözler bayrama çevrildi. Peki 23-24-25-26 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde bayramda sokağa çıkma yasağı olacak? İşte, bayramda sokağa çıkma yasağı ile ilgili detaylı bilgiler.

15.05.2020Gündem
Son dakika haberi: Ramazan Bayramında sokağa çıkma yasağı 4 gün mü olacak MYKda konuşuldu

Son dakika haberi: Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı 4 gün mü olacak? MYK'da konuşuldu

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a MYK toplantısında bilgi veren kurmayları yapılan araştırmalarda vatandaşın da bayramda sokağa çıkma yasağını desteklediğini belirttiler. Bilim Kurulu’nun da aynı yönde tavsiyeleri dikkate alınarak 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı bekleniyor.

15.05.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi: İş Bankası çalışmasını 10 gün içinde bitirin

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi: İş Bankası çalışmasını 10 gün içinde bitirin

Türkiye İş Bankası’nın hisselerinin Hazine’ye devri için başlatılan çalışma konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan bir an önce sonlandırılması talimatını verdi. Erdoğan, “Mevzuat belli, CHP’nin süreci nasıl yönettiği belli, fazla geciktirmeyin, çalışmayı bir an önce bitirin” dedi.

14.05.2020Gündem
Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı

Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün? Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı?

Bayramda sokağa çıkma yasağını kaç gün olacağı araştırılıyor. Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı? Ramazan Bayramı bu yıl 24 Mayıs’ta başlayacak. Cumartesi günü ise arefe günü olacak. Vatandaşlar 19 Mayıs’ta da hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının uzatılmasının ardından bayram ile ilgili açıklamaları araştırmaya başladılar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 27 Nisan’da yaptığı açıklamada, “. Ülkemizdeki bu güzel gidişi devam ettirmek için hafta sonları sokağa çıkma sınırlandırmasını bayram sonrasına kadar sürdürmeyi düşünüyoruz.” demişti. İşte detaylar...

14.05.2020Gündem
Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı Bilim Kurulu sonrası önemli açıklamalar

'Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı?' Bilim Kurulu sonrası önemli açıklamalar

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Şu anki şartlarda salgın kontrol altında'' dedi. Maske kullanımı ve sosyal mesafe uyarısında bulunan Bakan Koca, "Bir pandemi sürecindeyiz. Alışveriş kuyruğuna girmek, pazar kalabalığına tedbirsiz karışmak risktir." ifadelerini kullandı. Sağlık Bakanı, ''Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı?'' şeklindeki bir soruya da ''Salgının seyri bunda etkili olacak'' yanıtını verdi.

13.05.2020Gündem

Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı? Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün, 9 gün olacak mı?

Bayramda sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı merak ediliyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında 23 Nisan ve 1 Mayıs’ta hafta sonu kısıtlamasının 2 günlük süresi uzatıldı. Dün yapılan açıklamada 19 Mayıs'ta da aynı uygulamanın devam edeceği belirtildi. Peki bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı?

11.05.2020Gündem
Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı Ramazan Bayramında 9 gün sokağa çıkma gelecek mi

Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Ramazan Bayramı'nda 9 gün sokağa çıkma gelecek mi?

Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? sorusu son günlerin en fazla araştırılan konularından. Korona virüs mücadelesinde normalleşme takvimi, Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Konuyla ilgili değerlendirmeleri paylaşan Erdoğan, önümüzdeki hafta sonu sokağa çıkma yasağının devam edeceğini duyurdu. Peki, Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Ramazan Bayramı'nda 9 gün sokağa çıkma yasağı olacak mı? İşte, detaylar.

7.05.2020Gündem
Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı Bizi ne bekliyor

Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bizi ne bekliyor?

‘Normalleşme’ için Ramazan Bayramı sonrası işaret edilirken akıllardaki asıl soru bayramda ne olacağı? Sokağa çıkmanın yasak olup olmayacağı Bakanlar Kurulu’nda netleşecek. Ancak yasak olsa da olmasa da sadece yaşlılar değil, bizler de ilk kez ‘Nerede o eski bayramlar’ diyeceğiz. Zira, birçok şey eskisi gibi değil. Büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öpebilecek miyiz? Bizi ne bekliyor? Hürriyet yazarı Fulya Soybaş anlatıyor...

6.05.2020Life Style
Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı Bayramda seyahat yasağı kalkacak mı

Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bayramda seyahat yasağı kalkacak mı?

Ramazan Bayramı'nda sokağa çıkma yasağının devam edip etmeyeceği günlerdir merak konusuydu.Salı gününe denk gelen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın yanı sıra Ramazan Bayramı için sokağa çıkma yasağı uygulanması formülleri üzerinde duruluyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 4 Mayıs'ta gerçekleştirdiği ulusa sesleniş konuşmasında sokağa çıkma yasağı ile ilgili detayları paylaştı. Peki, bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bayramda seyahat yasağı kalkacak mı?

5.05.2020Gündem
Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı Sokağa çıkma yasağı bayramda olur mu

Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı? Sokağa çıkma yasağı bayramda olur mu?

Gündemin önemli maddelerinden birisi olan bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı konusu, pek çok vatandaşın araştırdığı hususlar arasında yer alıyor. Ramazan Bayramına git gide yaklaşılması dolayısıyla bayramda sokağa çıkma yasağı var mı sorusuna yanıt aramaya başlayan vatandaşlar, bakanlar kurulu ve Cumhurbaşkanlığı tarafından verilecek olan bu kararın neticesini merak ediyor. Peki, bilim kurulu üyelerinin görüşleri ile de yönlenecek olan sokağa çıkma yasağı bayramda olur mu? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

4.05.2020Gündem
Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı Bayramda yollar açılacak mı

Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bayramda yollar açılacak mı?

Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı sorusu, Ramazan ayının ilk haftası tamamlanırken pek çok vatandaşın araştırdığı konu olmaya başladı. Bayram ziyareti yapmak isteyen vatandaşlar tarafından araştırılan bir diğer konu ise 'Bayramda yollar açılacak mı?' sorusu oldu. Peki, son gelişmelere göre bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı ve bayramda yollar açılacak mı? İşte, o konu hakkında pek çok vatandaşın merak ettiği bazı detaylar

28.04.2020Gündem
Bayramda marketler açık mı Arefe günü ve bayramda marketler saat kaçta açılıyor

Bayramda marketler açık mı? Arefe günü ve bayramda marketler saat kaçta açılıyor?

Bayramda marketler açık mı sorusu, pek çok kişinin gündemindeki konu olmaya başladı. 19 Temmuz Pazartesi günü öğleden sonra başlayıp 23 Temmuz Cuma günü sona erecek olan resmi tatil, pek çok kurum ve kuruluş için tatil anlamına gelecek. Peki, bu kapsamda bayramda marketler açık mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

17.07.2021Gündem
Kurban Bayramında kısıtlamalar ve sokağa çıkma yasağı olacak mı Kurban Bayramı kararları merak konusu

Kurban Bayramı'nda kısıtlamalar ve sokağa çıkma yasağı olacak mı? Kurban Bayramı kararları merak konusu

Kurban Bayramına sayılı gün kala gözler bir kez daha sokağa çıkma ve kısıtlama kararlarına çevrildi. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün toplanacak olan kabinede Kurban Bayramı tatiliyle ilgili kararın çıkması bekleniyor. Kabinenin en önemli gündem maddesi bayram tatilinin süresi ve bayramda kısıtlamaların gelip gelmeyeceği. Peki, Kurban Bayramı'nda kısıtlamalar ve sokağa çıkma yasağı olacak mı?

12.07.2021Gündem
Bugün eczaneler açık mı Bayramın 3. günü eczaneler çalışıyor mu

Bugün eczaneler açık mı? Bayramın 3. günü eczaneler çalışıyor mu?

Ramazan Bayramı’nın üçüncü günü olan cumartesi günü çoğu kurum hizmet veremiyor. Ancak acil ilaç alması gereken vatandaşlar bayramın üçüncü günü eczaneler çalışıyor mu sorusunun yanıtını arıyor. Bayramda eczanelerin çalışma durumu ile ilgili genelge yayımlayan İçişleri Bakanlığı, Ramazan Bayramı süresince geçerli olacak sokağa çıkma yasağından eczanelerin muaf olup olmadığıyla ilgili açıklamada bulundu. Hem resmi tatil olması hem de hafta sonu tatiline denk gelmesi nedeniyle vatandaşların merak ettiği bugün eczaneler açık mı sorusunun yanıtı…

15.05.2021Gündem
Bayramda tam kapanma var mı 17 günlük yasaklar ne zaman bitecek 29 Nisanda başlamıştı

Bayramda tam kapanma var mı? 17 günlük yasaklar ne zaman bitecek? 29 Nisan'da başlamıştı

29 Nisan'da başlayan tam kapanma döneminin biteceği tarihe yönelik araştırmalar hız kazandı. Koronavirüsle mücadele kapsamında17 gün sürecek tam kapanma sürecinde sokağa çıkma yasağının yanı sıra seyahat yasağı da uygulanıyor. Genelgeye göre yalnızca istenen belgeleri tamamlayan, kısıtlamalardan muaf tutulacak. Peki,17 günlük yasaklar ne zaman bitecek? Bayramda tam kapanma var mı? İşte tam kapanma tarihleri

4.05.2021Gündem
Tam kapanma gelecek mi Bayramda 4 günlük sokağa çıkma yasağı olacak mı Ramazan Bayramı önlemleri gündemde

Tam kapanma gelecek mi? Bayramda 4 günlük sokağa çıkma yasağı olacak mı? Ramazan Bayramı önlemleri gündemde!

“Tam kapanma” ve bayram yasaklarının neler olacağı, koronavirüste vaka sayılarının 60 bini aşmasının ardından tartışılmaya başlandı. Tüm gözler Beştepe'de yapılacak Kabine Toplantısı kararlarına çevrildi. Gelen bilgilere göre son önlemlerle bir haftalık süreçte ancak yüzde 2’lik gerileme yaşandığı belirtildi. Bilim Kurulu üyelerinin, yapacağı görüşmeler neticesinde Kabine'ye tam kapanma durumu ile ilgili önerilerde bulunacağı da gündemde yer alan diğer konulardan oldu. Bayram öncesi Kabine Toplantısı'nda yapılacak olan değerlendirmeler ile 'tam kapanma olacak mı? sorusunun yanıt bulması ön görülüyor. İşte, Ramazan Bayramı kısıtlamaları ve tam kapanma konusu hakkında ayrıntılar...

23.04.2021Gündem
Bayramda şehirler arası seyahat yasağı olacak mı Gözler Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında

Bayramda şehirler arası seyahat yasağı olacak mı? Gözler Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nda

Bayramda seyahat yasağı için gözler Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'na çevrildi. Alınan yeni kararlara göre, ramazanın ilk iki haftasında kısmi kapanma geçerli olacak. Sokağa çıkma yasağının hafta sonu tamamen hafta içi ise akşam 19.00'da uygulandığı yeni kararlar sürerken, yaklaşan bayram öncesi seyahat kısıtlamasının durumu gündeme geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, vaka sayısının düşmemesi durumunda daha sert önlemlerin alınabileceği mesajını vermişti. Peki, bayramda seyahat yasağı olacak mı? İşte, Ramazan Bayramı tedbirleri hakkında merak edilenler.

17.04.2021Gündem
Ramazanda sokağa çıkma yasağı var mı Bayramda yasak olacak mı İşte Ramazan ayı kısıtlamaları detayları

Ramazanda sokağa çıkma yasağı var mı? Bayramda yasak olacak mı? İşte Ramazan ayı kısıtlamaları detayları

Ramazan'da sokağa çıkma yasağı ve alınacak diğer tedbirler belli oldu. Vaka sayıları artmaya devam ederken Kabine Toplantısı'nın ardından, Ramazan ayında alınacak yeni önlemler Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Milyonların gündeminde yer alan, 'Ramazan kısıtlamaları neler?' sorusuna yönelik Cumhurbaşkanı Erdoğan "Ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız." ifadesini kullandı. Diğer yandan, Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Kayıpmaz, 13 Nisan’da başlayacak Ramazan ayı öncesi ek tedbirlerin alınabileceğini söyledi. Gözler şimdi Ramazan'da alınacak yeni kararlarda. İşte, ayrıntılar...

10.04.2021Gündem
Tepki çeken görüntüler için konuştu: Sağlık çalışanlarının kalbini kırdı

Tepki çeken görüntüler için konuştu: Sağlık çalışanlarının kalbini kırdı

SAĞLIK Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, İstanbul Kabataş iskelesinde Ada vapurunda yer kapmak için sosyal mesafe kurallarını ihlal ederek vapura koşanların fotoğrafına ilişkin, "Hafta sonu çok olumsuz bir fotoğraf vardı. 'Vapura koşuş' fotoğrafı. Bu fotoğrafı konuşunca arkadaşlarımızla inanın hepsinin kalbi çok kırılmış durumda. Vatandaşlarımızın sağlık çalışanlarına destek olması gerekiyor" dedi.

8.08.2020Gündem
Bayramda (Kurban Bayramı) sokağa çıkma yasağı var mı, kısıtlama olacak mı Fahrettin Kocadan kısıtlama sorularına yanıt

Bayramda (Kurban Bayramı) sokağa çıkma yasağı var mı, kısıtlama olacak mı? Fahrettin Koca'dan kısıtlama sorularına yanıt

2020 Kurban Bayramı'na sayılı gün kala 'sokağa çıkma yasağı var mı?' soruları sıklaşmıştı. Yılın ilk dini bayramı olan Ramazan Bayramı'nda 81 ilde sokağa çıkma yasağı uygulanmıştı. Kurban Bayramı'nda da benzer bir karar çıkıp çıkmayacağı uzun bir süredir merak ediliyordu. Sokağa çıkma yasağı sorularına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yanıt verdi. Peki, Bayramda (Kurban Bayramı) sokağa çıkma yasağı var mı, kısıtlama olacak mı? İşte Cumhurbaşkanı ve Sağlık Bakanı'nın yaptığı açıklama...

29.07.2020Gündem
Son dakika haberler... Kurban Bayramında kısıtlama var mı Okullar açılacak mı Bakan Koca açıkladı...

Son dakika haberler... Kurban Bayramı'nda kısıtlama var mı? Okullar açılacak mı? Bakan Koca açıkladı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. "Test kitlerimizin doğru sonuç verme oranının %40 olduğu ileri sürülüyor." diyen Bakan Koca, "Bu oran, gerçeğin yarısını bile ifade etmekten çok uzaktır. Doğru sonuç verme oranı %90'ın üzerindedir." diye konuştu. Okulların açılmasına ilişkin de konuşan Bakan Koca, "Bu eğitim uzaktan mı, hibrit eğitim tarzında mı, karma mı olacağı konusunda Milli Eğitim Bakanlığımız ve Bilim Kurulu irtibat halinde. Gerektiğinde illere özel farklı yaklaşımlar da devreye girebilir. Burada önemli olan eğitimin 31 Ağustos'ta başlayacak olması. Ama bunun ne şekilde olacağı 1-2 hafta içinde açıklaması daha net yapılmış olur." dedi. Bakan Koca, 65 yaş üstüne uygulanan kısıtlamalar ile ilgili de "Bayram sonrası erken dönemde bu kısıtlamaları kaldırma noktasında Bilim Kurulunun yaklaşımı var. Bayram sonrasında duyuruyu yapmış olacağız" ifadelerini kullandı.

29.07.2020Gündem
Adanada bayram öncesi çarşıda yoğunluk arttı

Adana'da bayram öncesi çarşıda yoğunluk arttı

ADANA'da yaklaşan Kurban Bayramı öncesi çarşıda alışveriş yoğunluğu da arttı. Esnaf, satışlarda yüzde 30-35 oranında artış bekliyor.

21.07.2020Gündem
Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı Bayramda alınacak koronavirüs tedbirleri belli oldu

Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bayramda alınacak koronavirüs tedbirleri belli oldu

'Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı var mı?' sorusu gündemde yer almaya devam ediyor. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi corona virüsü nedeniyle alınacak olan önlemler, İstanbul Valiliği'nin yaptığı açıklama ile belli oldu. Bu yıl 31 Temmuz'a denk gelen 2020 Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı, bayram tedbirlerinin açıklanmasıyla merak konusu oldu. İçişleri Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılacak olan resmi açıklamaya gözler çevrilirken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan son dakika açıklama geldi. "Kurban Bayramı'na doğru illerdeki vaka seyrine göre il bazında birtakım kısıtlamalar olabilir" diyen Koca, konunun Bilim Kurulu'nda gündeme geldiğini aktardı. İşte, ayrıntılar...

9.07.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Hasatta genç işçi modeli

İZMİR Büyükşehir Belediyesi birkaç haftadır gönüllü gençleri kiraz, enginar gibi mevsimlik ürünlerin hasadına götürecek organizasyonlar yapıyor. Geçen haftaki enginar hasadı sırasında Başkan Tunç Soyer bu çalışmalardan yeni bir model çıkacağına inandığını söylemiş.

18.05.2020

Siyaset aşıyı 2. sıraya itti

Almanya için 2021 hareketli bir yıl. Eylül ayında seçim var. Parti başkanlığını çoktan bırakan Şansölye Angela Merkel siyasetten de ayrılıyor.

16.04.2021