MENÜ

Bandırma

Bandırma ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Bandırma haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.106 Bandırma haberi bulunmuştur.

Bandırma, Marmara Denizi kıyısında, Balıkesir iline bağlı bir sahil ilçesidir. 150 bine yaklaşan nüfusa sahip olup gelişmişlik bakımından Türkiye'nin önde gelen ilçelerindendir. Ayrıca Altıeylül ve Karesi sonra Balıkesir'in üçüncü büyük ilçesidir. Son yıllarda hızla gelişen Bandırma, aynı zamanda Türkiye'nin en büyük limanlarından birine de sahip olan bir ilçedir. Bandırma limanına her gün düzenli olarak İstanbul'dan Feribot seferleri yapılmaktadır. Bandırma, 1. derece deprem kuşağındadır. Bandırma'da, körfezin içine giren bir fay hattı bulunmaktadır.Ayrıca her sene büyük yoğunluk ile turistlere ev sahipliği yapmaktadır.1992 yılında ise Marmara bölgesinin en çok turist alan ilçesi seçilmiştir. 2014 yılı resmi nüfus'u 143 bin olarak belirlenmiştir, gayri resmi nüfusu ise 200 bine yaklaştığı tahmin edilmektedir.
Bandırma Şehri; Bursa,Balıkesir ve İnegöl'den sonra Güney Marmara'nın dördüncü büyük kentidir.
Bandırma şehri komisyon tarafından en çok il olmayı hak eden ilçeler arasında 2.seçilmiştir.

DEVAMI

Bandırma Haberleri

Vaka sayısı azalmaya devam ediyor

Vaka sayısı azalmaya devam ediyor

Türkiye’de son 24 saatte koronavirüs nedeniyle 23 kişi hayatını kaybetti, toplam can kaybı 4 bin 563 oldu. Yeni vaka sayısı azalmaya devam ederken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, “İyileşen toplam hasta sayımız 130 bine yaklaştı” dedi.

2.06.2020Gündem
Marmara Bölgesi illeri nelerdir Marmara Bölgesinin özellikleri, iklimi, dağları, ovaları ve bitki örtüsü

Marmara Bölgesi illeri nelerdir? Marmara Bölgesinin özellikleri, iklimi, dağları, ovaları ve bitki örtüsü

1941 senesinde Ankara’da toplanan 1. Coğrafya kongresinde Türkiye’nin coğrafi bakımdan 7 bölgeye ayrılmasına karar verilmiştir. Türkiye’nin coğrafi açıdan daha rahat anlaşılabilmesi ve genel özelliklerinin eğitim esaslı alanlarda daha iyi bir şekilde kavram olabilmesi amacıyla coğrafi bölgeler oluşturuldu. İşte Marmara bölgesine ait tüm detaylar.

30.05.2020Gündem
Bakan Kurum: 48 projeden 30u tamamlandı

Bakan Kurum: 48 projeden 30'u tamamlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) programı kapsamında 25 ilde hayata geçirilecek yaklaşık 1 milyar euro yatırım tutarlı 48 projeden 30'unun tamamlandığını bildirdi.

28.05.2020Ekonomi
Balıkesirde Deniz Bilimleri Öğrenme Merkezi kuruldu

Balıkesir'de Deniz Bilimleri Öğrenme Merkezi kuruldu

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi (BANÜ) Denizcilik Fakültesi bünyesinde Deniz Bilimleri Öğrenme Merkezi kuruldu.

28.05.2020Teknoloji
Elektrikler ne zaman gelecek 27 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek? 27 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi

İstanbul'da zaman zaman planlı elektrik kesintileri yaşanıyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ, planlı kesinti listeleriyle vatandaşları saatler öncesinden bilgilendiriyor. Peki, bugün hangi ilçelerde, kaç saat elektrik kesintisi yaşanacak? İşte, 27 Mayıs 2020 elektrik kesintisi programı...

27.05.2020Gündem
TK1919, 9 milyon kişiyi  Samsun’a taşıdı

TK1919, 9 milyon kişiyi Samsun’a taşıdı

Türk Hava Yolları (THY), 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla İstanbul’dan Samsun’a ‘TK1919’ sefer sayılı özel uçuşu gerçekleştirdi.

20.05.2020Gündem
19 Mayıs resmi ve görselleri Anlamlı 19 Mayıs mesajları ve Atatürk sözleri

19 Mayıs resmi ve görselleri! Anlamlı 19 Mayıs mesajları ve Atatürk sözleri!

19 Mayıs mesajları resimli seçenekler ile anlam kazanıyor. Bugünün anlam ve önemini resimli 19 Mayıs mesajları aracılığıyla yansıtmak isteyen milyonlarca vatandaş, internet üzerinden resimli 19 mayıs mesajları ve Atatürk sözleri konusunda araştırmalarını gerçekleştiriyor. Atatürk'ün Bandırma Vapuru ile İstanbul'dan Samsun'a 3 günlük yolculuğunun ardından başlayan Milli Mücadele, bugün 19 Mayıs mesajları aracılığıyla sosyal medya üzerinden yansıtılıyor. İşte, birçok vatandaşın merakla araştırdığı 19 Mayıs resmi ve görselleri detaylarının da yer aldığı Atatürk sözleri ile 19 Mayıs mesajları

19.05.2020Gündem
THYden 9 milyon yolcu ile tarihe yolculuk

THY'den 9 milyon yolcu ile tarihe yolculuk

www.tarihiyolculuk.com adresi üzerinden hatıra biletlerini oluşturan milyonlarca yolcu “Dünyada En Çok Yolcuyla Gerçekleştirilen Saygı Uçuşu”na evlerinden katılarak önemli bir rekora imza attı.

19.05.2020Ekonomi
Bakan Selçuktan gençlere: Yaptığın her işi severek yap

Bakan Selçuk'tan gençlere: Yaptığın her işi severek yap

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında gençlere seslenerek, "Yaptığın her işi, attığın her adımı severek, isteyerek yap" dedi.

19.05.2020Gündem
Bandırma Vapuru bu yıl ziyarete kapalı

Bandırma Vapuru bu yıl ziyarete kapalı

GAZİ Mustafa Kemal Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak üzere 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıktığı Bandırma Vapuru'nun replikası kentte sergileniyor. Her yıl binlerce kişinin gördüğü Bandırma Vapuru, bu sene koronavirüs nedeniyle ziyarete kapalı kaldı.

19.05.2020Gündem
Bakan Selçuktan 19 Mayıs mesajı: Genç olsam kendime bunları söylerdim

Bakan Selçuk'tan 19 Mayıs mesajı: Genç olsam kendime bunları söylerdim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için bir mesaj yayımladı. “Kurallar gereği bugün size burada bir konuşma yapmam gerekiyor. Ancak ben gençlere konuşmaktansa gençleri dinlemeyi tercih ediyorum” diyen Selçuk, onlara şöyle seslendi:

19.05.2020Eğitim
THY tarihi uçuş Samsun 19 Mayıs hatıra bileti için son gün THY tarihi yolcululuk.com bilet al

THY tarihi uçuş Samsun 19 Mayıs hatıra bileti için son gün! THY tarihi yolcululuk.com bilet al!

Bağımsızlık yolunda ilk adımın atıldığı Samsun, THY tarihi uçuş bileti ile milyonlarca misafiri konuk ediyor. 19 Mayıs hatıra bileti ile Samsun için tarihi yolculuk yapmaya hazırlanan Türk Hava Yolları, TK1919 sefer sayılı bu yolculuğu için 19A numaralı koltuğu milyonlarca vatandaş için ayırıyor. Bandırma Vapuru ile Samsun'a ayak basan Atatürk'ün başlattığı Milli Mücadele heyecanını yaşatmak isteyen THY tarihi uçuş bilet alma işlemini tarihiyolculuk.com üzerinden tamamlıyor. İşte, milyonlarca kişinin sosyal medya üzerinden paylaştığı THY tarihi uçuş Samsun hatıra bileti almak için detaylı bilgiler

19.05.2020Gündem
Saat 19.19’da buluşuyoruz

Saat 19.19’da buluşuyoruz

Atatürk’ün Samsun’da istiklal meşalesini yaktığı 19 Mayıs’ın 101’inci yıldönümü, Türkiye’yi ev ev bir araya getirecek. Saat 19.19’da İstiklal Marşı’nı söyleyecek olan milli sporculara, balkon ve pencerelerden eşlik edilecek. Ulu Önder, Anıtkabir’de de törenle anılacak.

19.05.2020Gündem
İstanbul Valiliğinden Kız Kulesinde Emre Aydın konseri

İstanbul Valiliğinden Kız Kulesi'nde Emre Aydın konseri

İSTANBUL Valiliği, Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı Kız Kulesi'nde Emre Aydın özel konseriyle kutladı.

18.05.2020Gündem
Bir tarih böyle yazıldı

Bir tarih böyle yazıldı

Atatürk 16 Mayıs’ta yola çıkarken “Bandırma Vapuru batırılacak” istihbaratı gelir. Hemen karar verir: “Atladım Galata rıhtımına geldim...” Bandırma Vapuru Kız Kulesi önünde durdurulup arama yapılır. Atatürk kaptana dönüp “Biz, Anadolu’ya ne silah ne cephane götürüyoruz. Biz ideali ve imanı götürüyoruz” der.

18.05.2020Gündem
Bandırma Vapuru’nun kaptanına vefa...

Bandırma Vapuru’nun kaptanına vefa...

101 yıl önce 16 Mayıs 1919’da İstanbul’dan yola çıkan Bandırma Vapuru, Karadeniz’de üç gün süren zor yolculukla yolcularını sağ salim Samsun’a ulaştırdı.

17.05.2020Gündem
Amatörler 19 Mayıs öncesi Türk bayrağını dalgalandırdı

Amatörler 19 Mayıs öncesi Türk bayrağını dalgalandırdı

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunun organize ettiği törende tekneler boğazda ay yıldızlı bayrağı dalgalandırdı

16.05.2020Futbol
Uzun ve kısa 19 Mayıs şiirleri burada İşte 19 Mayıs şiirlerinde en güzel seçenekler

Uzun ve kısa 19 Mayıs şiirleri burada! İşte 19 Mayıs şiirlerinde en güzel seçenekler

Geleceğimizin teminatı gençler en güzel ve anlamlı 19 Mayıs şiirlerini araştırmaya başladı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'na sayılı günler kala, 19 Mayıs şiirleri en çok araştırılan konulardan oldu. Bu anlamlı güne özel şiirler arayan öğrenciler için en güzel 19 Mayıs şiirlerini derledik. İşte, en güzel 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı şiirleri…

13.05.2020Gündem
Kaza sonrası aynı adı taşıyan torunu yaralı buldu, hastanede öldü

Kaza sonrası aynı adı taşıyan torunu yaralı buldu, hastanede öldü

BALIKESİR'in Manyas ilçesinde, kontrolünü kaybettiği 3 tekerlekli motosikleti DSİ'ye ait su kanalına yuvarlanan Hasan Balkan (86), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

11.05.2020Gündem
Bandırmaspordan açıklama: TFFnin hazırladığı protokolün alt liglerde uygulanması mümkün değil

Bandırmaspor'dan açıklama: ''TFF'nin hazırladığı protokolün alt liglerde uygulanması mümkün değil"

TFF İkinci Lig Kırmızı grupta son 6 haftaya 60 puanla zirvede giren Bandırmaspor liglerin 12 Haziran'da başlayacak olmasından endişeli.

7.05.2020Futbol
Asırlardır kutlanan renkli buluşma: Hıdırellez

Asırlardır kutlanan renkli buluşma: Hıdırellez

"UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Ulusal Envanteri"nde yer alan Hıdırellez, etkileyici hikayesi ve farklı gelenekleriyle ön plana çıkıyor.

5.05.2020Seyahat
Asırlardır kutlanan renkli buluşma: Hıdırellez

Asırlardır kutlanan renkli buluşma: "Hıdırellez"

Anadolu'da, dünyada darda kalanların yardımcısı olduğuna inanılan Hızır ile denizlerin hakimi olduğuna inanılan İlyas peygamberlerin yeryüzünde buluştukları gün olarak düşünülen baharın habercisi "Hıdırellez", asırlardır nesilden nesile aktarılıyor.

4.05.2020Keyif
Adrien Moerman: İstanbul’da kendimi güvende hissediyorum...

Adrien Moerman: "İstanbul’da kendimi güvende hissediyorum..."

Anadolu Efes'in Fransız basketbolcusu Adrien Moerman, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde Türkiye'nin, ülkesi Fransa'dan daha güvenli olduğunu söyledi.

30.04.2020Basketbol
Son dakika... YÖK duyurdu Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet...

Son dakika... YÖK duyurdu! Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet...

YÖK'ten yapılan son dakika açıklamasında üniversite öğrencilerine uzaktan eğitime destek için 6 GB internet ücretsiz verileceği bildirildi.

29.04.2020Gündem
2020 NBA draftına 4 Türk oyuncu katılacak

2020 NBA draftına 4 Türk oyuncu katılacak!

Amerikan Basketbol Ligi'nin (NBA) 2020 draftına 4 Türk oyuncu katılacak.

29.04.2020Basketbol
İznik Gölünde gümüş balığı bolluğu

İznik Gölü'nde gümüş balığı bolluğu

BURSA'nın İznik Gölü'nde balıkçılar, 2 günde 20 tonun üzerinde, av yasağı olmayan gümüş balığı avladı.

27.04.2020Gündem
Uyuşturucuyla yakalandı kendini, Karım çocuğa içiriyor diye savundu

Uyuşturucuyla yakalandı kendini, 'Karım çocuğa içiriyor' diye savundu

Balıkesir'in Edremit ilçesinde polis tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda evinde poşet içinde bonzai bulunan ev sahibi kendini, “Karımın o, çocuğa içirip, yemeklere katıyoruz” diyerek savundu.

27.04.2020Haber
Polis bu sabah operasyon düzenledi Pes dedirten savunma

Polis bu sabah operasyon düzenledi! 'Pes' dedirten savunma

Balıkesir'in Edremit ilçesinde polis tarafından düzenlenen uyuşturucu operasyonunda evinde poşet içinde bonzai bulunan ev sahibi kendini, “Karımın o, çocuğa içirip, yemeklere katıyoruz” diyerek savundu.

27.04.2020Gündem
TMOnun 250 bin tonluk ihalesi sonuçlandı

TMO'nun 250 bin tonluk ihalesi sonuçlandı

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) toplam 250 bin ton ekmeklik buğday alımı için açtığı uluslararası ihale sonuçlandı. Ulusal ve uluslararası gıda devlerinin katıldığı ihalede 175 bin tonluk buğdayın tedariğini tarım ve gıda sektöründe geniş ürün portföyü ile altı kıtada faaliyet gösteren Hakan Agro kazandı.

15.04.2020Ekonomi
Bozcaada Nerede Bozcaadaya Nasıl Gidilir Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada Nerede? Bozcaada'ya Nasıl Gidilir? Bozcaada Gezilecek Yerler

Bozcaada bütün farklı mevsimlerde ziyaret edilen en önemli adalardan biridir. Tarihi yapısı ve kültürel mirası ile doğal güzellikler açısından büyük beğeni toplayan noktalar arasında yer alıyor. Pek çok kişi internet üzerinden bölge hakkında bilgi almaya çalışmaktadır. Peki, Bozcaada nerede? Bozcaada'ya nasıl gidilir? Bozcaada gezilecek yerler hakkında bilinmesi gerekenler.

11.04.2020Gündem
Bandırmaspordan 250 aileye erzak yardımı

Bandırmaspor'dan 250 aileye erzak yardımı

TFF 2.Lig kulüplerinden Bandırmaspor'da yönetim 250 aileye erzak yardım paketi hazırladı. Hazırlanan paketler ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmak üzere Kızılay'a verildi.

2.04.2020Futbol
Samsunun İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Samsunda Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Samsun'un İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Samsun'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Samsun, tarihi ve doğal güzellikleri ile Türkiye'nin en önemli şehirleri arasındadır. Karadeniz'in deniz kıyısında konumlanan Samsun, Dünya çapından da birçok turisti her yıl ağırlamaktadır. Samsun'u görmek isteyenler için Samsun hangi bölgededir ve ilçeleri nelerdir? Samsun'un gezilecek yerleri nerelerdir? Tüm merak ettiğiniz tarihi, coğrafi, turistik detayları sizler için hazırladık.

29.03.2020Gündem
Balıkesirin İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Balıkesirde Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Balıkesir'in İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Balıkesir'de Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Ülkemizde pek çok doğal güzelliğe sahip iller vardır. Balıkesir'de o illerden biri olup ülkemizin doğal güzelliklerini içerisinde barındırır. Balıkesir denilince akla ilk gelen birkaç şey bulunur. Balıkesir'i seyahat etmek isteyen tatilciler ise şehrin büyülü ambiansını araştırmaya koyuluyorlar. Peki, Balıkesir'in ilçeleri neler ve hangi bölgede? Balıkesir'de gezilecek ve tarihi yerler neresidir? İşte tüm detayları ile Balıkesir hakkında merak edilenleri sizler için hazırladık.

28.03.2020Gündem
Bandırma Bilim ve Sanat Merkezi yüz koruyucu maske üretecek

Bandırma Bilim ve Sanat Merkezi yüz koruyucu maske üretecek

Bandırma Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) doktorlar ve sağlık çalışanları için 3D yazıcılarda yüz koruyucu siper maske üretimine başlayacak.

27.03.2020Teknoloji
Balıkesir’de 5 yer ’Doğal Sit Alanı’ ilan edilecek

Balıkesir’de 5 yer ’Doğal Sit Alanı’ ilan edilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının doğal sit alanların belirlenmesi çalışması için Balıkesir Üniversitesinden bilim insanları "Potansiyel Doğal Sit Alanlarının Ekolojik Temelli Bilimsel Araştırma Proje" çalışmasını tamamlandı. Proje çalışması kapsamında Gömeç Atatürk kayalıkları, Bandırma’da Kapıdağ Yarımadası ve Paşabayırı, Sındırgı’da Asartepe ve Kargöl, Edremit’te Altınoluk mevkiler doğal sit alanı ilan edilecek.

26.03.2020Seyahat
Türkiye’nin en güzel 10 bisiklet rotası

Türkiye’nin en güzel 10 bisiklet rotası

Nisan yaklaşıyor, baharın tadını çıkarmak için doğaya koşma zamanı. Bu hafta Türkiye’nin dört bir yanından en popüler bisiklet rotalarını sporu yaşam biçimi haline getiren Hürriyet Seyahat yazarlarına, gezginlere , dağcılara ve bisiklet tutkunlarına sorduk. İşte adım adım yollar ve mola verebileceğiniz duraklarla ilgili tüm detaylar...

22.03.2020Seyahat
İDOnun bazı dış hat seferleri iptal edildi

İDO'nun bazı dış hat seferleri iptal edildi

İDO'nun bazı dış hat deniz otobüsü seferleri iptal edildi.

16.03.2020Gündem
Balıkesirde 8 silah ele geçirildi

Balıkesir'de 8 silah ele geçirildi

Balıkesir'de polis son 24 saat içinde il genelinde yaptığı uygulamalarda 8 adet ruhsatsız silah ele geçirdi.

16.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Samsun’a çıkmadan önce çektirdiği son fotoğrafın arkasına yazdıklarım

Bu fotoğrafı çektirdiğinde 38 yaşındaydı. O günden de baksak, bugünden de baksak çok genç bir adam.

19.05.2020

Atatürk’ü andılar

Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda bildiri yayınlayan STK’lardan anlamlı bazı sözler:

19.05.2020

19 Mayıs coşkusu dijitale taşındı

Ellerimizde bayraklarla çıkıp sokakları, caddeleri dolduramayacağız ama coşku dijital ortama taşınacak. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, 23 Nisan gibi COVID-19 salgını nedeniyle meydanlarda değil, interaktif olarak dijital ortamda kutlanacak. Programda neler var? 19 Mayıs’ın önemi ne? Akademisyen ve tarihçilere sorduk.

18.05.2020

‘İnebolu’suz olmaz

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın salgın nedeniyle ‘sönük’ geçmesini istemeyen CHP, vatandaşlar için internetten takip edilebilecek olan ‘Yüzyılın Rotası’ adını verdiği sanal ‘Bandırma Vapuru’ projesi geliştirdi.

14.05.2020

Türk çiftçisi işinin başında

Türkiye’nin dört bir tarafından üretim yapan kesimlerle konuştum dün.

30.03.2020

Herkesin aklı salgında

Koronavirüs salgını, ülkemizin de pek çok noktasını etkisi altına alırken; bu durum spor dünyasına da yansıdı.

19.03.2020