MENÜ

Avusturya

Avusturya ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Avusturya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 37.064 Avusturya haberi bulunmuştur.

Avusturya Haberleri

Son dakika haberleri... Valilik duyurdu: Avrupadan İstanbula gelenler karantinaya alınacak

Son dakika haberleri... Valilik duyurdu: Avrupa'dan İstanbul'a gelenler karantinaya alınacak

İstanbul Valiliği, Avrupa'dan dönenlerin öğrenci yurtlarında 14 gün karantinada tutulacaklarını açıkladı.

16.03.2020Gündem
Dünya genelinde Corona Virüsü bulaşan kişi sayısı 169 bini aştı

Dünya genelinde Corona Virüsü bulaşan kişi sayısı 169 bini aştı

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Corona Virüsün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 169 bini geçti.

16.03.2020Dünya
Avrupa’da yeni duvarlar

Avrupa’da yeni duvarlar

Bundan yaklaşık 5 yıl önceydi. Kendi ülkelerindeki kanlı iç savaştan kaçan milyonlarca insan, her şeyi göze alarak hayatta kalabilmek için yollara düştü. Milyonlarca Suriyeli, Iraklı, Pakistanlı ve Afgan, Türkiye’ye sığınırken, yüz binlercesi de Avrupa’ya ulaşmak için Yunanistan ve Bulgaristan üzerinden yola koyuldu. Derme çatma tekneler ve botlarla Akdeniz’in azgın sularına açılanlar arasında yaşamını kaybedenler de oldu. Ama Avrupa buna genelde seyirci kaldı.

16.03.2020Avrupa
Virüs yeni ekonomi oluşturacak

Virüs yeni ekonomi oluşturacak

Hataylı soba imalatçısı bir babanın oğlu olan Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, 5 yaşından beri çalışıyor. İskenderun bit pazarından çıkıp dünyanın en büyük 10 demir çelik şirketine uzanan girişimcilik hikâyesini konuştuğumuz Tosyalı, “Koronavirüs dünyaya farklı bir ekonomik düzen getirecek. Bu virüsle yaşarken de birçok yeni alan oluşacak. Virüsle mücadele eden ekipmanlar, kontrol sistemleri gibi insanların davranış şekilleri de yeni ekonomik alanlar oluşturacak diye düşünüyorum” diyor.

16.03.2020Ekonomi
Çankaya Köşkünde kritik corona virüs toplantısı

Çankaya Köşkü'nde kritik corona virüs toplantısı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın başkanlığında Çankaya Köşkü’nde koronavirüse yönelik tedbirlerin ele alındığı toplantı yapıldı. Toplantı sonrası İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, 9 Avrupa ülkesinden Türkiye’ye yapılan uçuşların, gece yarısından itibaren durdurulması kararlaştırıldı. Ayrıca, 17 Mart saat 23.59’a kadar yurda dönüşü sağlanan vatandaşların, 14 gün gözetim altına alınacağı belirtildi.

15.03.2020Gündem
İsviçrede bir günde 841 corona virüs vakası

İsviçre'de bir günde 841 corona virüs vakası

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle tedbirlerin sıklaştırıldığı İsviçre'de vaka sayısının bir günde 841 arttığı bildirildi.

15.03.2020Dünya
Kazakistanda Corona virüs nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi

Kazakistan'da Corona virüs nedeniyle olağanüstü hal ilan edildi

Kazakistan'da diplomatlar ve uluslararası örgüt temsilcileri dışında ülkeye yabancı vatandaşların girişi yarından itibaren askıya alınacak. Özbekistan'da yarından itibaren ülkeye giriş çıkışlar kapatılacak. Rusya'da gün içinde Kovid-19 vaka sayısı, 4 kişi artarak, 63'e yükseldi. Azerbaycan'da yeni tip koronavirüs 4 kişide daha rastlandı

15.03.2020Dünya
Dünya genelinde Corona Virüs bulaşan kişi sayısı 160 bine yaklaştı

Dünya genelinde Corona Virüs bulaşan kişi sayısı 160 bine yaklaştı

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Corona Virüs'ün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 160 bine yaklaştı.

15.03.2020Dünya
Marketlerde raflar boşalınca halk birbirine girdi

Marketlerde raflar boşalınca halk birbirine girdi

Almanya’da halkın marketlere hücum etmesi üzerine Federal Ulaştırma Bakanı Andreas Scheuer, “Gıda toptancılarıyla yaptığımız görüşmede depolarda yeteri kadar ürün olduğunu tespit ettik. Kimsenin korkmasına gerek yok. Eğer nakliyede sorun yaşarsak ordu devreye girer” açıklaması yaptı. Berlin’de 50 kişiden fazla katılımın olduğu etkinlikler yasaklanırken, polis, kalabalık bar, restoran ve kafeteryalara giderek müşterilere eve gitmelerini önerdi. Salgınla mücadele kapsamında emekli doktorların da görevlendirilmesi gündemde.

15.03.2020Avrupa
SunExpress’ten açıklama

SunExpress’ten açıklama!

SunExpress’ten yapılan açıklamada, “Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç, Danimarka ve Avusturya’ya getirilen uçuş yasağı nedeniyle bu ülkelerde turistik amaçla bulunan Türk vatandaşları ve Türk öğrenciler, 17 Mart saat 24.00’e kadar Türkiye’ye dönebilecek” denildi. Ancak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasında 17 Mart 2020 tarihinin 15 Mart'a çekildiği duyuruldu.

15.03.2020Avrupa
THY’den Corona virüs kapsamında Avrupa seferleri açıklaması

THY’den Corona virüs kapsamında Avrupa seferleri açıklaması!

KORONAVİRÜS nedeniyle başta Almanya olmak üzere 9 Avrupa ülkesine gerçekleştirdiği seferleri sadece Türk vatandaşlarının ülkeye gelişlerini sağlamak için sürdüren Türk Hava Yolları (THY), 18 Mart tarihi itibariyle bu seferleri tamamen durduracaklarını açıkladı.

15.03.2020Ekonomi
Corona Virüs salgını Schengeni tehlikeye atıyor

Corona Virüs salgını Schengen'i tehlikeye atıyor

Hızla yayılan yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bazı Avrupa ülkelerinin sınırlarını kapatması, Avrupa Birliği'nin (AB) temelini oluşturan ve serbest dolaşım sağlayan Schengen Anlaşması'nı tehdit ediyor. Corona Virüs'ün yayılması korkusuyla sınırlarını kısmen veya tamamen kapatan ülkeler arasında Çekya, Polonya, Slovakya, Danimarka, Norveç, Malta gibi Schengen ülkeleri bulunuyor. Avrupa ülkelerinin virüsün yayılmasını önlemek için attığı bu adımlar, sınırları açan Schengen Anlaşması üzerinde domino etkisi yaratarak bir sarsıntıya yol açabilir. Durumu fırsat bilen bazı aşırı sağcı partiler, şimdiden Schengen Anlaşması'nın tamamen askıya alınması çağrısında bulunuyor.

15.03.2020Dünya
Fas Ulaştırma Bakanı Amara’da korona virüsü tespit edildi

Fas Ulaştırma Bakanı Amara’da korona virüsü tespit edildi

Fas Ekipman, Ulaştırma, Lojistik ve Su Bakanı Abdulkadir Amara'da korona virüsü tespit edildi. Fas Ulaştırma Bakanlığı, aralarında Türkiye'nin de olduğu 21 ülkeye daha uçuşları durdurdu.

15.03.2020Dünya
Koronavirüs dünyayı durdurdu

Koronavirüs dünyayı durdurdu

ABD’nin Türkiye dışındaki Avrupa ülkelerine uçuş yasağı getirmesiyle iki kıta arasındaki hava trafiği neredeyse durma noktasına geldi. Suudi Arabistan iki haftalığına tüm uluslararası uçuşları askıya aldı. Beş vaka görülen KKTC de, Türkiye dahil turist girişini yasakladı.Dünya Sağlık Örgütü, Avrupa’yı salgının yeni merkez üssü olarak tarif ederken, bazı Schengen üyeleri sınır kontrollerini artırdı. Hükümetler sosyalleşmeyi azaltıcı tedbirler aldı. Okullar eğitime ara verdi. Birçok ülkede AVM’ler, sinemalar, müzeler, restoranlar kapatıldı.

15.03.2020Dünya
Gidiş var dönüş kısıtlı

Gidiş var dönüş kısıtlı

Sağlık Bakanlığı’nın, İtalya’nın ardından dokuz Avrupa ülkesi ve Azerbaycan, Gürcistan ile daha uçuşları durdurma kararı almasıyla birlikte, dün sabah 08.00’den itibaren bu ülkelerden Türkiye’ye yönelik seferler durduruldu. Söz konusu ülkelere gidiş seferlerine müsaade edildi. Türk vatandaşları 17 Mart lokal saat 24.00’e kadar 14 günlük karantina şartı ile Türkiye’ye giriş yapabilecek Yetkililer, uçuş durdurma kararına ilişkin merak edilen soruları yanıtladı.

15.03.2020Ekonomi
Milli Takımın maçları iptal olabilir

Milli Takım'ın maçları iptal olabilir!

Türkiye Futbol Federasyonu, salı günü UEFA ile yapacağı telekonferansın ardından hazırlık maçlarıyla ilgili karar verecek. A Milli Takım'ın Slovenya ve Avusturya ile oynayacağı hazırlık maçlarının iptal edilmesi gündemde.

14.03.2020Futbol
Türkiye 14 ülkeye kapılarını kapattı

Türkiye 14 ülkeye kapılarını kapattı

Kovid-19 önlemleri kapsamında, 9 Avrupa ülkesiyle uçuşların durdurulmasıyla Türkiye'nin kapılarını kapattığı ülke sayısı 14'e ulaştı.

14.03.2020Ekonomi
THY’den yolculara seyahat uyarısı

THY’den yolculara seyahat uyarısı

Türk Hava Yolları, Almanya, Fransa, İspanya, Avusturya, Hollanda, Belçika, İsveç, Norveç ve Danimarka’dan çıkışlı uçuşu iptal olan yolcuların bilet değişiklik işlemlerinin ücretsiz yapılacağını açıkladı.

14.03.2020Ekonomi
Küçük Hanımın akülü sandalye sevinci

Küçük Hanım'ın akülü sandalye sevinci

MERSİN'de doğuştan engelli olduğu için okula babasının kucağında giden Hanım Öztunç (10), hayırseverlerin desteği ile akülü sandalyeye kavuştu.

14.03.2020Gündem
Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: Corona Virüs sayısı 5e çıktı

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı: Corona Virüs sayısı 5'e çıktı

Sağlık Bakanı Koca, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Bakan Koca vaka sayısının 5'e çıktığını söyledi. Ayrıca Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 9 Avrupa ülkesine daha uçuş yasağı kararının alındığını açıkladı.

14.03.2020Gündem
9 Avrupa ülkesine uçuş yasağı İçişleri Bakanlığı açıkladı: Girişler durduruldu

9 Avrupa ülkesine uçuş yasağı! İçişleri Bakanlığı açıkladı: Girişler durduruldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası 9 Avrupa ülkesine uçuş yasağı getirildiğini açıklamıştı. İçişleri Bakanlığı, saat 08.00’den itibaren Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda’dan Türkiye’ye yolcu girişleri tüm hudut kapılarından durduruldu.

13.03.2020Gündem
Hangi ülkelere uçuş yasağı getirildi Uçuş yasası ne zamana kadar İşte corona virüs nedeniyle uçuş yasağı getirilen Avrupa ülkeleri

Hangi ülkelere uçuş yasağı getirildi? Uçuş yasası ne zamana kadar? İşte corona virüs nedeniyle uçuş yasağı getirilen Avrupa ülkeleri

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan corona virüsüne karşı alınan yeni tedbirler doğrultusunda bazı ülkelere belli bir süreliğine uçuş yasağının getirildiğini bildirdi. Canlı yayından değerlendirmelerde bulunan Bakan Turhan'ın açıklamalarının ardından hangi ülkelere uçuş yasağını getirildiği gündeme geldi. Peki, hangi ülkelere uçuş yasağı getirildi? Uçuşlar ne zamana kadar durduruldu? İşte corona virüs nedeniyle uçuş yasağı getirilen Avrupa ülkeler ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

13.03.2020Gündem
Son dakika haberi... 9 Avrupa ülkesine uçuş yasağı

Son dakika haberi... 9 Avrupa ülkesine uçuş yasağı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası 9 Avrupa ülkesine uçuş yasağı getirildiğini açıkladı

13.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Simpsons Tom Hanksi de tahmin etti

Son dakika haberi: Simpsons Tom Hanks'i de tahmin etti

Dünyaca ünlü kült çizgi film Simpsons öngörüleriyle olay yaratmaya devam ediyor. 2007 yılındaki bölümde Tom Hanks'in başına gelenler bugünleri anımsatıyor

13.03.2020Dünya
Hollanda’da cuma namazı kılınmayacak

Hollanda’da cuma namazı kılınmayacak

Koronavirüs Avrupa’da hızla yayılırken toplu ibadetlerin yapıldığı kilise ve camilerde önlemler alınıyor. Hollanda’da Türk Federasyon’a bağlı camilerde cuma namazı kılınmayacak. Almanya’da Kuran kursları tatil edildi.

13.03.2020Avrupa
Çekyada Kovid-19 nedeniyle OHAL ilan edildi

Çekya'da Kovid-19 nedeniyle OHAL ilan edildi

Çekya Başbakanı Adrej Babis, yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yayılmasını önlemek için gereken ek tedbirleri hayata geçirebilmek amacıyla olağanüstü hal (OHAL) ilan edilmesi kararı aldıklarını açıkladı.

12.03.2020Gündem
2 ülkede koronavirüsten ilk ölüm

2 ülkede koronavirüsten ilk ölüm!

Avusturya’nın başkenti Viyana’da koronavirüs nedeniyle ilk ölümün gerçekleştiği bidirilirken Yunanistan da virüse karış ilk kayıp verdiğini doğruladı.

12.03.2020Avrupa
Son dakika haberi: Avusturyada corona virüsten ilk ölüm

Son dakika haberi: Avusturya'da corona virüsten ilk ölüm

Avusturya Viyana'da corona virüse bağlı semptomlar nedeniyle ilk ölüm gerçekleşti.

12.03.2020Dünya
Dünya genelinde Corona Virüs bulaşan kişi sayısı 126 bini aştı

Dünya genelinde Corona Virüs bulaşan kişi sayısı 126 bini aştı   

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Corona Virüsün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 126 bini geçti.

12.03.2020Dünya
Virüs durmuyor Alman vekilde de pozitif çıktı...

Virüs durmuyor! Alman vekilde de pozitif çıktı...

Almanya’da Hür Demokrat Parti (FDP) Federal Meclis milletvekili Hagen Reinhold’un (41) da koronavirüs’e yakalandığı açıklandı.

12.03.2020Avrupa
Formula 1de yeni sezon heyecanı başlıyor

Formula 1'de yeni sezon heyecanı başlıyor!

Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda 2020 sezonu heyecanı, Avustralya Grand Prix'si ile başlayacak.

12.03.2020Diğer
OPECte ümitler sona ermedi

OPEC'te ümitler sona ermedi

OPEC üyesi ülkelerin petrolde arz kısıntısına gitmekte karar verememesi sonrasında OPEC Başkanı Arkab, kısıntıya gidilmesinde ümitli olduğunu açıkladı.

12.03.2020Ekonomi
Son dakika haberleri: Trump açıkladı Amerikanın Corona Virüs önlemlerinde Türkiye detayı dikkat çekti

Son dakika haberleri: Trump açıkladı! Amerika'nın Corona Virüs önlemlerinde 'Türkiye' detayı dikkat çekti

Tüm dünyanın bir numaralı gündem maddesi haline gelen Corona Virüsü ile ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor... ABD Başkanı Trump, yeni tip 'koronavirüs' ile ilgili açıklamalarda bulundu ve ülkesinin aldığı önlemleri anlattı. Oval Ofis'ten vatandaşlarına seslenen Donald Trump, Avrupa'dan ABD'ye gelen tüm seyahatlerin cuma gecesinden itibaren 30 gün boyunca askıya alındığını duyurdu. Öte yandan, İç Güvenlik Bakanlığı'nın da yazılı açıklamasında Türkiye detayı dikkat çekti.

12.03.2020Dünya
Irak petrolden yara aldı

Irak petrolden yara aldı

Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi, petrol fiyatlarındaki düşüşün yıl sonunda gayri safi yurtiçi hasılayı (GSYH) 30 milyar dolar azaltabileceğini söyledi.

12.03.2020Ekonomi
MEB, yurt dışında yapılacak açık öğretim sınavlarını erteledi

MEB, yurt dışında yapılacak açık öğretim sınavlarını erteledi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Corona Virüs nedeniyle yurt dışında yapılacak açık öğretim kurumları ikinci dönem sınavlarını erteledi.

11.03.2020Gündem
İstanbul Caz Festivali biletleri satışa çıkıyor

İstanbul Caz Festivali biletleri satışa çıkıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 27. İstanbul Caz Festivali’nin biletleri, 14 Mart Cumartesi’den itibaren satışa çıkıyor.

11.03.2020Kitap Sanat
Hangi maçlar ertelendi İşte o liste...

Hangi maçlar ertelendi? İşte o liste...

Korona Virüs spor ve futbol müsabakalarını da vurdu. Bir çok lig ve mücadele erteleniyor ya da seyircisiz oynanıyor. Peki, Korona Virüs nedeniyle hangi maçlar ertelendi? Hangi maçlar seyircisiz? İşte seyircisiz oynanacak maçlar ve ertelenecek maçlar? Detaylar haberimizde...

11.03.2020Avrupa
Koronavirüs Avrupa ülkelerinde yayılmaya devam ediyor

Koronavirüs Avrupa ülkelerinde yayılmaya devam ediyor

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının sayısı Avrupa ülkelerinde artmaya devam ediyor. İspanya'da ölü sayısı 37'ye, vaka sayısı 1736'ya çıktı. Belçika'da ilk kez koronavirüs nedeniyle bir kişi hayatını kaybetti. Polonya'da tüm okullar, sinema ve müzeler 2 hafta kapatılacak.

11.03.2020Dünya
Son Dakika | Fenerbahçenin gündemindeki Roger Schmidt imzayı attı Yeni takımı PSV...

Son Dakika | Fenerbahçe'nin gündemindeki Roger Schmidt imzayı attı! Yeni takımı PSV...

Fenerbahçe'nin teknik direktör adayları arasında yer alan Roger Schmidt, Hollanda ekibi PSV Eindhoven ile sözleşme anlaştı.

11.03.2020Futbol
Petroldeki düşüş cari denge ve enflasyonu olumlu etkileyecek

Petroldeki düşüş cari denge ve enflasyonu olumlu etkileyecek

Petrol fiyatlarındaki sert düşüşün Türkiye'nin enerji ithalatını önemli ölçüde azaltacağı ve ekonomik verilere olumlu yansıyacağı öngörülüyor.

11.03.2020Ekonomi
Suudi Arabistan petrol üretimini artırabilir

Suudi Arabistan petrol üretimini artırabilir

Dünyanın en büyük petrol ihracatçısı, günlük üretimi 9,7 milyon varilden 13 milyon varile çıkarabilir

11.03.2020Ekonomi
Son Dakika | Spor Bakanı Kasapoğlundan corona virüsü açıklaması

Son Dakika | Spor Bakanı Kasapoğlu'ndan corona virüsü açıklaması

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, corona virüsü önlemleri kapsamında açıklamalar yaptı. Kasapoğlu, liglerin ertelenmesi ve seyircisiz oynanmasının şuan gündemde olmadığını ifade etti.

11.03.2020Futbol
Dünya genelinde Corona Virüsü bulaşan kişi sayısı 119 bini aştı

Dünya genelinde Corona Virüsü bulaşan kişi sayısı 119 bini aştı

Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip Corona Virüsün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 119 bini geçti.

11.03.2020Dünya
UEFA Avrupa Ligi başlıyor

UEFA Avrupa Lig'i başlıyor

Avrupa'daki tek temsilcimiz Başakşehir'in de mücadele edeceği UEFA Avrupa Ligi son 16 turu maçları 12 Mart Perşembe (yarın) başlıyor.

11.03.2020Futbol
Şiddetçi Yunan polisine Avusturya’dan destek

Şiddetçi Yunan polisine Avusturya’dan destek

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, sığınmacıların girişlerini engellemek için Yunanistan’a finansal, askeri ve mühimmat yardımı yapılacağını söyledi. Kurz, başkent Viyana’da Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, ilişkilerinin mükemmel seviyede ve iki ülkenin benzer zorluklar karşısında aynı yaklaşımlara sahip olduğunu söyledi.

11.03.2020Avrupa
Medipol Başakşehir, son 16 turu ilk maçında Kopenhagı konuk ediyor

Medipol Başakşehir, son 16 turu ilk maçında Kopenhag'ı konuk ediyor

Avrupa kupalarında yoluna devam eden tek Türk takımı Medipol Başakşehir, UEFA Avrupa Ligi son 16 turu ilk maçında yarın Danimarka temsilcisi Kopenhag'ı konuk edecek.

11.03.2020Futbol
Koronavirüs senaryoları

Koronavirüs senaryoları

Dünyayı saran salgın, Türk sporunu da etkiledi

11.03.2020Futbol

Yazar Sonuçları

Koronavirüsten tur iptali nasıl yapılır?

Koronavirüsün yayıldığı ülkelerden birine gitmek için tur satın aldıysanız, ‘mücbir’ sebep gerekçesiyle 30 gün öncesinden, fesih koşulu da aranmaksızın turu iptal edebilirsiniz. Tur ücretini, vergi/harç gibi zorunlu olanlar dışında kesintisiz alabilirsiniz. Şirket ödemeyi 14 gün içinde yapmazsa ya da farklı şekilde kesinti yaparsa, tüketici hakem heyetleri ile adliyelerde bulunan tüketici mahkemelerine başvurup hakkınızı arayabilirsiniz. Aynı şekilde uçak bileti iptalinde mağduriyet yaşarsanız adres yine tüketici hakem heyetleri.

16.03.2020

Sürprizlerle dolu Lübliyana

Geçen haftayı Slovenya’nın başkenti Lübliyana’da geçirdim. Tarihi eserleri, yeşil alanları ve eğlence hayatıyla Avrupa'daki yeni gözdem burası. Bu sürprizlerle dolu şehir, enerjinizi kesinlikle değiştiriyor.

15.03.2020

Koronavirüs gölgesinde seyahat notları

Geçen hafta sonu eşim ve bir grup arkadaşımızla birlikte cengâverce bir işe kalkışarak Avusturya’nın doğusundan başlayıp Almanya’nın güneyine uzanan yolda maceraya çıktık.

12.03.2020