EKSTRA
MENÜ

Viyana

Viyana haberleri sayfasında güncel ve son dakika Viyana hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 12.167 Viyana haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Viyana  Avusturya'nın başkenti ve en büyük şehri, aynı zamanda ülkenin 9 eyaletinden yüzölçümü bakımından en küçüğü. Yaklaşık 1.705.000 kişilik nüfusuyla ülkenin en kalabalık kentidir, çevre ilçeleriyle birlikte Viyana'da yaklaşık iki milyon insan yaşar, ki bu da Avusturya nüfusunun yaklaşık dörtte biridir. Nüfus bakımından Viyana Avrupa Birliği'nin en büyük onuncu kentidir. Birleşmiş Milletler bürosuyla Viyana Birleşmiş Milletlerin dört resmi merkez temsilciliğinden birine sahiptir. Kentte bulunan diğer önemli uluslararası kuruluşlar OPEC, AGİT ve Uluslararası Atom Enerjisi Örgütü'dür (IAEA).

Devamı..

Viyana Haberleri

Hitler’in ‘Tanrısız Gençlik’i

Hitler’in ‘Tanrısız Gençlik’i

Ödön von Horvath ‘Tanrısız Gençlik’te, toplumun terk edilmesi karşılığında bireye güvenlik sağlayan Nazilere karşı mücadele edilmesi gerektiğini savunuyor. Yazar totaliter rejimlerde bireysel kazanç isteğinin, şiddeti ve adaletsizliği nasıl körüklediğini ortaya koyuyor.

21.10.2021Kitap Sanat
Huawei finansal sonuçlarını açıkladı, yeni cihazlarını da tanıttı

Huawei finansal sonuçlarını açıkladı, yeni cihazlarını da tanıttı

Huawei, Viyana'da gerçekleşen lansmanda uzun zamandır beklenen akıllı telefonu nova 9'u tanıttı. Şirket tasarımıyla dikkat çeken ve fotoğrafçılara da gitap eden yeni akıllı telefonunun yanı sıra yeni Watch GT 3 ve FreeBuds Lipstick’i de tanıttı. Etkinlikte ayrıca en son iş güncellemeleri de yer aldı.

21.10.2021Teknoloji
ABden göç fonu şartı: Geri itmeler için mekanizma

AB'den göç fonu şartı: 'Geri itmeler için mekanizma'

Avrupa Parlamentosu'ndaki (AP) en büyük ikinci grup Sosyalistler ve Demokratlar, Avrupa Birliği'nin (AB) göç fonlarından yalnızca geri itmeleri araştırmak için bağımsız mekanizma kuran ülkelerin yararlandırılması talebinde bulundu.

20.10.2021Dünya
Osman Kavala paylaşımı yapan büyükelçiler Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Osman Kavala paylaşımı yapan büyükelçiler Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

ABD, Almanya ve Fransa dahil 10 ülkenin Ankara büyükelçisi, cezaevinde bulunan Osman Kavala'ya ilişkin yargıya müdahale edici açıklamaları nedeniyle Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı. Dışişleri Bakanlığı'ndan konu ile ilgili açıklama yapıldı.

19.10.2021Haber
Son dakika haberi: Osman Kavala paylaşımı yapan büyükelçiler Dışişleri Bakanlığına çağrıldı

Son dakika haberi: Osman Kavala paylaşımı yapan büyükelçiler Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

ABD, Almanya ve Fransa dahil 10 ülkenin Ankara büyükelçisi, cezaevinde bulunan Osman Kavala'ya ilişkin yargıya müdahale edici açıklamaları nedeniyle Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı. Dışişleri Bakanlığı'ndan konu ile ilgili açıklama yapıldı.

18.10.2021Gündem
İrandan Flaş ABD açıklaması

İran'dan Flaş ABD açıklaması

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, ABD'nin nükleer anlaşmaya şartsız bir şekilde dönmesini ve yaptırımları kaldırmasını istediklerini söyledi.

18.10.2021Dünya
Madurodan dikkat çeken açıklama: ABD tarafından ölümcül bir bıçak saplandı

Maduro'dan dikkat çeken açıklama: ABD tarafından ölümcül bir bıçak saplandı

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, muhalefet ile devam eden müzakerelerin kesintiye uğramasının sorumlusunun ABD olduğunu bildirdi.

18.10.2021Dünya
Son dakika... Bir ülkede daha Havana Sendromu tespit edildi

Son dakika... Bir ülkede daha Havana Sendromu tespit edildi!

ABD medyası, Amerikan yetkililerin Kolombiya Büyükelçiliği'ndeki çalışanlar arasında olası Havana sendromu vakalarını araştırdığını bildirdi. Haberler Dışişleri Bakanı Antony Blinken'in gelecek hafta başkent Bogota'ya yapacağı ziyaret öncesinde geldi.

13.10.2021Dünya
ABye tepki yağıyor: Ahlaki açıdan tiksindirici

AB'ye tepki yağıyor: Ahlaki açıdan tiksindirici

Avrupa ülkelerinin sığınmacıları şiddet kullanarak hukuka aykırı şekilde geri itmeleri, buna karşın AB'nin harekete geçmemesi, insan hakları ve sığınmacı hakları konusunda çalışan birçok kuruluşun tepkisini çekti.

13.10.2021Dünya
Kurz’un koltuğu her an gidebilir

Kurz’un koltuğu her an gidebilir

Türkiye karşıtı söylemleriyle tanınan Avusturya’nın 35 yaşındaki genç Başbakanı Sebastian Kurz, hakkındaki yolsuzluk ve rüşvet suçlamaları nedeniyle zor günler geçiriyor. Önceki gün parti merkezi ve çalışma ofisine savcılık ve polis tarafından baskın yapılan Kurz’un istifa etmesi için dün de binlerce kişi sokaklara döküldü.

9.10.2021Dünya
‘Kendi hayatımda çözemediğim birçok konuyu Levlâ ile çözdüm’

‘Kendi hayatımda çözemediğim birçok konuyu Levlâ ile çözdüm’

Gazeteci-yazar Nalan Miri Sözer romanı ‘Levlâ/Zahir ve Batın Rapsodi’de bir kadının kendini sorgulama ve arayış hikâyesini anlatıyor. Sözer New York, Marsilya, Kapadokya gibi farklı kentlere giderek hayatındaki sorunlarla yüzleşen Levlâ’nın hikâyesini yazma sürecinde, kadın ve erkeklerin ortak sorunlarındaki farklı sebepleri bulurken müthiş bir evrensel karmik harita ile karşılaştığını söylüyor.

7.10.2021Kitap Sanat
ABD gizemli hastalığı kabul etti Havana sendromu çok gerçek

ABD gizemli hastalığı kabul etti! 'Havana sendromu çok gerçek'

ABD hükümeti "gizemli hastalık" olarak bilinen Havana Sendromu hakkında yeni bir uyarı yayınlayarak hastalığın 'çok gerçek' olduğunu bildirdi, diplomatları ve istihbarat görevlilerini semptomlar yaşamaya başlarlarsa derhal haber verip kaçmaya çağırdı.

7.10.2021Dünya
Murat Tabanlıoğlu: Eskisine göre çok daha işlevli bir yapı

Murat Tabanlıoğlu: Eskisine göre çok daha işlevli bir yapı

1969’da açıldı; nice konserler, temsiller, yangınlar, depremler gördü... 2008’de kapanan, 2019’da yeni binasının temeli atılan Atatürk Kültür Merkezi, 13 yıl aradan sonra 29 Ekim’deki açılışı için gün sayıyor. Babası Hayati Tabanlıoğlu’nun yaptığı binayı yeniden inşa eden Murat Tabanlıoğlu ile yeni AKM’yi gezdik...

Gülsin Onay, Bodrumda gün batımına karşı verdiği piyano resitaliyle büyüledi

Gülsin Onay, Bodrum'da gün batımına karşı verdiği piyano resitaliyle büyüledi

Dünyanın dört bir yanına uzanan uluslararası müzik kariyerinde önemli orkestralarla konserler veren Gülsin Onay, bu defa Milliyet Sanat’ın ev sahipliğinde sanatseverlerle buluştu. Sanatçı 25 Eylül Cumartesi akşamı Bodrum Manastır Hotel & Suites’de, gün batımında gerçekleştirdiği piyano resitaliyle, aralarında Alper Saldıran, Fethi Karaduman, Eren Levendoğlu, Barış Bağcı ve Seval Uğur Mutlu gibi tanınmış isimlerin de bulunduğu misafirleri notalarıyla adeta büyüledi.

27.09.2021Keyif
Avusturya’da Müslüman kadına ırkçı saldırı

Avusturya’da Müslüman kadına ırkçı saldırı

Avusturya’nın başkenti Viyana’da başörtüsü taktığı için ırkçı saldırıya maruz kalan Baraa Bolat, hayatında ilk defa böyle bir şey yaşadığını belirterek, “Bu yaşadığım benim için çok üzücüydü, ilk defa karşı karşıya kaldığım bir durum olduğu için genel olarak nasıl hareket edeceğimi bilemedim” dedi.

26.09.2021Avrupa
Amerikadaki ilk insanların tarihiyle ilgili kanıtlar ortaya çıktı

Amerika'daki ilk insanların tarihiyle ilgili kanıtlar ortaya çıktı

ABD'li araştırmacılar, insanların Amerika'ya bilinenden 7 bin yıl daha önce ayak bastığını ortaya koydu.

24.09.2021Dünya
Japonya ve Güney Kore arasında Fukuşima krizi

Japonya ve Güney Kore arasında 'Fukuşima' krizi

Güney Kore, Fukuşima Dai-içi nükleer santralindeki işlenmiş atık suyun okyanusa tahliye planına yönelik Japonya hükümetine tepki gösterdi.

24.09.2021Dünya
ABD ile İsrail, İran hakkındaki B planını gizlice görüştü iddiası

'ABD ile İsrail, İran hakkındaki 'B planını' gizlice görüştü' iddiası

ABD ile İsrail'in, İran ile yapılan nükleer müzakerelerin başarısızlıkla sonuçlanması halinde olası "B planını" gizlice görüştüğü bildirildi.

23.09.2021Dünya
Viyana’da aşı olmayanlara kısıtlamaları hayata geçirilecek

Viyana’da aşı olmayanlara kısıtlamaları hayata geçirilecek

Avusturya’nın başkenti Viyana’da futbol müsabakası, konser, tiyatro gibi büyük etkinliklerin yanı sıra gece hizmet veren eğlence merkezlerine, yeni tip koronavirüs aşısı yaptırmış ya da hastalıktan iyileşmiş kişilerin girmesine izin verilecek.

22.09.2021Avrupa
Londra Moda Haftası’nda Emre Tamer rüzgarı

Londra Moda Haftası’nda Emre Tamer rüzgarı!

Londra Moda Haftası’nda (LFW), moda ve sanat danışmanı Zeynep Ober ve ETX tarafından düzenlenen etkinlik büyük ilgi gördü. Gecede en az 15 manken yer alırken defilenin başmankenliğini X Factor finalisti İngiliz Top Model Chloe Jasmine yaptı.

21.09.2021Avrupa
19 Kasım hangi burç ve burcu ne 19 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

19 Kasım hangi burç ve burcu ne? 19 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanlar kendileri için özel günlerin dünya için önemini de merak ederler. 19 Kasım günü de bu günlerden biridir. 19 Kasım hangi burçtur? 19 Kasım yükseleni nedir? 19 Kasımda yaşanan tarihi olaylar nelerdir? 19 Kasımda doğan ünlüler kimlerdir? 19 Kasımda doğan anime karakterler kimlerdir? 19 Kasım ne günüdür? İşte, merak edilen tüm detaylar.

20.09.2021Burçlar
13 Kasım hangi burç ve burcu ne 13 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

13 Kasım hangi burç ve burcu ne? 13 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar kişilik gelişiminde ve karakter oluşumunda çok önemli bir rol oynar. Burçları doğru anlamak ve uygulamak kişinin en çok sahip olduğu özellikleri daha net ve anlaşılır bir hale getirir. Burçlar, insanların daha fazla özelliğe sahip olması için uygun ortamı oluşturur. Kasım ayı burçlar için oldukça önemli bir tarihtir. Özellikle de 13 Kasım çok merak ediliyor. Hangi burç ve burcu ne? İşte, tüm detaylar.

20.09.2021Burçlar
3 Kasım hangi burç ve burcu ne 3 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

3 Kasım hangi burç ve burcu ne? 3 Kasım tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

3 Kasım Akrep burcudur. Akrep burcunun en nefret ettiği şeyler kibir, ilgisizlik ve gereksiz harcamalardır. Bu burcun yönetici gezegeni Mars olduğu için tüm olumsuzluklarla tek başına mücadele edebilir. Gücün ve otoritenin simgesi olan akrep burcunun en iyi anlaştığı burçlar Oğlak, Aslan ve Yengeç'tir. Balık ve İkizler ise anlaşamadığı burçlar arasında yer alıyor. 3 Kasım hangi burç? 3 Kasımda doğan Türk ve yabancı ünlüler kimlerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.09.2021Burçlar
Hocaların hocası 100 yaşında ‘İyi ki yaşamışım, iyi ki hocalık etmişim’

Hocaların hocası 100 yaşında! ‘İyi ki yaşamışım, iyi ki hocalık etmişim’

Yazar, çevirmen, hukukçu, sosyolog, siyaset ve iletişim bilimci… Hocaların hocası Prof. Dr. Nermin Abadan Unat dün 100 yaşına bastı! 1921 yılında Viyana’da bir aristokrat evinde başlayıp ‘Atatürk’ün Türkiyesi’nde devam eden, türlü zorluklarla kendini hep eğitim ve öğretime adamış, aralarında çok kıymetli isimlerin de olduğu yüzlerce öğrenci yetiştirmiş bir isim Abadan Unat. Bizi evinde kabul etti. Hem eski günleri konuştuk hem de ‘bir asır’ hayatta olmanın ona öğrettiği dersleri dinledik…

19.09.2021Gündem
‘Dünyanın en etkili Türkü’ Fatih Birol’un başarı sırrı: Alın teri, azim ve biraz da şans...

‘Dünyanın en etkili Türkü’ Fatih Birol’un başarı sırrı: Alın teri, azim ve biraz da şans...

Time dergisinin bu yılki ‘Dünyanın en etkili 100 kişisi’ listesine giren tek Türk, Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol oldu. Birol ile bir ziyaret için bulunduğu İstanbul’da ‘Hey Gidi Yıllar’ dedik; hem hikâyesini dinledik hem de geleceğimizin dünyasına ilişkin projeksiyonlarda bulunduk...

17.09.2021Gündem
Ziya Azazi kimdir, nereli Ziya Azazinin biyografisi...

Ziya Azazi kimdir, nereli? Ziya Azazi'nin biyografisi...

Geleneksel danslarla ilgili olan Ziya Azazi, bu danslardan edindiği deneysellik ve tekrar bilgisini kendi sanatsal ve duygusal yönelimleriyle birleştirdi. Bu dönemin ürünleri olan "Dervish in Progress" (2004) ve "Azab" (2005) adlı iki solo çalışmasını, daha sonra birleştirerek "Dervish" adlı eserini oluşturdu. Peki, Ziya Azazi kimdir, nereli? Ziya Azazi'nin biyografisi...

15.09.2021Magazin
Asırlık gurur

Asırlık gurur

Kurtuluş Savaşı’nın dönüm noktası olan Sakarya Meydan Muharebesi üzerinden 100 yıl geçti. Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğindeki Türk ordusunun işgalci Yunan askerlerine karşı taarruza geçmesiyle 22 gün 22 gece süren meydan savaşı, 13 Eylül 1921’de zaferle sonuçlandı. Tarihçiler büyük zaferi yorumladı...

14.09.2021Gündem
16 Ekim hangi burç ve burcu ne 16 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

16 Ekim hangi burç ve burcu ne? 16 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

İnsanlar kendileri için özel günlerin diğer insanlar içinde ne ifade ettiğini öğrenmek istemektedir. 16 Ekimde bazı insanlar için oldukça özel bir gündür. 16 Ekim ne günü? 16 Ekimde doğan ünlüler kimler? 16 Ekim gününde yaşanan tarihi olaylar neler? 16 Ekim hangi burçtur? 16 Ekim yükseleni nedir? Sizler için 16 Ekim günü ile ilgili tüm detayları derledik.

14.09.2021Burçlar
12 Eylül hangi burç ve burcu ne 12 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

12 Eylül hangi burç ve burcu ne? 12 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji günümüzde büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bu nedenden dolayı pek çok insan burç yorumlarını dikkatli bir biçimde takip etmektedir. 12 Eylül tarihinin hangi burcu ifade ettiğini, bu burcun özelliklerini, bu tarihte doğan ünlüleri ve futbolcuları, 12 Eylül tarihinde yaşanmış olan olayları sizler için derledik.

14.09.2021Burçlar
6 Ağustos hangi burç ve burcu ne 6 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

6 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 6 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar her zaman ilgi odağı biçiminde görülmüş olan bir konuyu ifade etmektedir. Sizin için 6 Ağustos tarihinin hangi burcu ifade ettiğini, bu burcun özeliklerini, yükselenini, 6 Ağustos tarihinde yaşanmış olan olayları, bu tarihte doğan ünlüleri, futbolcuları ve anime karakterlerini derledik.

14.09.2021Burçlar
3 Eylül hangi burç ve burcu ne 3 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

3 Eylül hangi burç ve burcu ne? 3 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Yılın her günü dünya üzerinde yaşanmış olaylar, ünlü isimler ve burç özellikleri açısından önemli günlerdir. Özel olan bu günleri merak edenler için hazırladığımız yazıda konu başlıklarına ve açıklamalarına bir bir yer verilmiştir. Günler hakkında özel anlamları öğrenebilir ve bilgi olarak kullanabilirsiniz. 3 Eylül tarihi hakkında merak edilenleri ise sizin için derledik.

14.09.2021Burçlar
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 hedeflerimiz küresel senaryolara karşı başkaldırıdır

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 2023 hedeflerimiz küresel senaryolara karşı başkaldırıdır

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polatlı'da Sakarya Zaferi'nin 100. Yıl Dönümü Kutlama Programı'nda açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023'e endekslendiğimiz hedeflerimiz, küresel senaryolara karşı bir başkaldırıdır. Alın terimizle ve yeri geldiğinde kanımızla, istikbaline sahip çıkan bir ülke olduğumuz gerçeğini kabul ettirdik" dedi.

13.09.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop Viyana’dan ayrıldı

TBMM Başkanı Şentop Viyana’dan ayrıldı

Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 5'inci Dünya Parlamento Başkanları Konferansı'na katılan TBMM Başkanı Mustafa Şentop temaslarını tamamlayarak Türkiye’ye hareket etti.

8.09.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ile görüştü

TBMM Başkanı Şentop Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ile görüştü

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz ile görüştü.

8.09.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop: En büyük tehdit dijital faşizmdir

TBMM Başkanı Şentop: En büyük tehdit dijital faşizmdir

TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Avusturya'nın başkenti Viyana'da Parlamentolar Arası Birlik (PAB) tarafından düzenlenen 5'inci Dünya Parlamento Başkanları Konferansı'na katıldı. Şentop, burada yaptığı konuşmada, “Karşı karşıya bulunduğumuz en büyük tehditlerden biri dijital faşizmdir” dedi.

8.09.2021Gündem
1 Temmuz hangi burç ve burcu ne 1 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

1 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 1 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar insanların hayatlarına eki etmektedir. 1 Temmuz hangi burç oluyor? 1 Temmuz burcunun özellikleri nelerdir? 1 Temmuz burcunun yükseleni nedir? 1 Temmuz günü önemli bir gün müdür? 1 Temmuz günü tarihteki önemli olaylar nelerdir? 1 Temmuz günü dünyaya gelen Türk ünlüler ve futbolcular kimlerdir? 1 Temmuz günü doğan yabancı ünlüler ve futbolcular kimlerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

8.09.2021Burçlar
TBMM Başkanı Şentop, Viyanada Türk toplumu temsilcilerini kabul etti

TBMM Başkanı Şentop, Viyana'da Türk toplumu temsilcilerini kabul etti

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Parlamentolar Arası Birlik (PAB) 5. Dünya Parlamento Başkanları Konferansı'na katılmak üzere geldiği Viyana'da, Türk toplumu temsilcileri ile buluştu.

8.09.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Nefret söylemi, Kovid-19 gibi 21. asrın bir başka salgını

TBMM Başkanı Şentop: Nefret söylemi, Kovid-19 gibi 21. asrın bir başka salgını

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Popülist siyasetçiler ve medya tarafından normalleştirilmeye çalışılan dezenformasyon ve nefret söylemi tıpkı Kovid-19 gibi '21'inci asrın bir başka salgını' olarak tanımlanabilir. Bu noktada demokratik devletlerimizin ve parlamentolarımızın salgını ortadan kaldıracak aşıyı geliştirmesi gerektiğini düşünüyorum. Bunun tek çözüm yolu, söz konusu zehirli söyleme karşı hukuk çerçevesinde mücadele etmek için en isabetli kanunları yapmaktır." dedi.

7.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

En iyisi halayı size Hint atasözü ile anlatayım

Çok sevdiğim bir Hint atasözü aynen şöyle diyor:

21.10.2021

Yer Diyarbakır, kuyruk Picasso kuyruğu gibi

Bu fotoğrafta, sırada bekleyen insanların ancak bir bölümünü görüyorsunuz. Çekilen videoları seyrederseniz, kamera sıranın sonuna kadar gidip köşeyi döndüğünde, bu kuyruğun devam ettiğini göreceksiniz...

19.10.2021

İnebahtı Deniz Savaşı

İspanya tarihinde İtalyan devletlerinde Avrupa’nın kurtuluşu ve ikbalinin başlangıcı olarak kutlanır. Osmanlı donanmasının Uluç Ali Paşa komutasında çekilmesiyle bitmiştir.

17.10.2021

Acun Ilıcalı vahşi doğada

Acun Ilıcalı’nın kendine has zevkleri var. Bazılarını ülkece biliyoruz. Onu yakından tanıyanlar, daha derin tutkuları olduğunu söylüyor.

16.10.2021

Bazı yerleri inanın çekinerek yazıyorum

Duru Grup İcra Kurulu Üyesi Cem Duran demiş ki...

15.10.2021

İki ülke tek destinasyon

PANDEMİDEN bu yana adalar Türk misafirlerini ağırlayamıyor. Doğal olarak bizim kıyılar da Yunanlı misafirlerini çok özlediler.

3.10.2021

Mösyö Sartre yani Türk kadını benden önce mi

Dünya feminizminin en önemli kadınlarından biri olan Simone de Beauvoir’ın, bugüne kadar yayınlanmamış bir romanı bulundu ve geçen sonbahar Fransa’da yayınlandı.

26.09.2021

Belgrad'ın fethinin 500. yılı

Sultan Süleyman Han, 29 Ağustos 1521’de Belgrad’ı fethetti. Kanuni’nin Belgrad’ı alışı bir stratejik üstünlüğün ispatıdır. Şehir o tarihten sonra Osmanlı’nın Balkanlar’daki ileri üssü olmanın ötesinde; ticari ve kültürel bir metropolü oldu. Şehir bugün dahi Balkanlar’ın bilhassa Sırp-Hırvatça konuşan dünyanın merkezi konumundadır.

26.09.2021

Artık üçüncü sayfa haberi olarak kalmasın

FARKINDA MISINIZ? Bir günde dört kadın öldürüldü, 104 kez bıçaklanan beşinci kadın da hala yaşam mücadelesi veriyor.

24.09.2021

SAİNT Joseph’te okurken edebiyat öğretmenimiz Mehmet Gök bir gün beni yanına çağırdı. Dedi ki;

SAİNT Joseph’te okurken edebiyat öğretmenimiz Mehmet Gök bir gün beni yanına çağırdı.Dedi ki;

23.09.2021

Göztepe’nin Pep’i olabilecek mi?

Spartak Trnava’yı 45 yıl sonra şampiyon yaptı, saha kenarındaki tutkusuyla Pep Guardiola ile kıyaslandı. İsim değişikliklerinden savaştan kaçışına, 15’inde aldığı diplomayla hayallerini peşinde düşüşüne karşınızda Nestor El Maestro...

22.09.2021