EKSTRA
MENÜ

Yan Etki

Yan Etki ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Yan Etki haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.606 Yan Etki haberi bulunmuştur.

Yan Etki Haberleri

Lazerle Yapılan Genital Estetik Operasyonları

Lazerle Yapılan Genital Estetik Operasyonları

Lazer ile genital estetik amaçlı Genital Bölge renk Açma - Beyazlatma, Küçük Dudakları Ufaltma Ameliyatı ( Labioplasti ), Kalıcı Kızlık Zarı Tamiri ( Hymenoplasti) ve Vajina Daraltma işlemleri yapıyoruz.

Rahim ağzı kanseri aşısının yan etki ya da riski var mıdır

Rahim ağzı kanseri aşısının yan etki ya da riski var mıdır?

KadınHastalıkları ve Doğum / Jinekolojik Onkoloji UzmanıProf. Dr.MeteGüngör, Rahim ağzı kanseri aşısının yan etki ve riskleri hakkında bilgi veriyor.

Hipnozla Cinsel Terapi

Hipnozla Cinsel Terapi!

Kadın Hastalıkları-Doğum Uzmanı ve Psikolog Dr. Cenk Kiper, psikolojik ve psikosomatik sorunların giderilmesinde, geleneksel yöntemlerin yetersiz kaldığı durumlarda tıbbi hipnozun güvenle uygulanabilen bir metot olarak kullanıldığını belirtiyor.

22.04.2015Cinsellik
Türk doktorun müthiş icadı

Türk doktorun müthiş icadı

Her şey bir tesadüfle başladı. ABD’deki göz hastalıkları uzmanı Dr. Murat Kalayoğlu ve meslektaşları, Harvard’da yürüttükleri çalışmaları sırasında, bir sürpriz eseri, kullandıkları bazı ilaçların göz etrafındaki yağ dokusunu erittiğini gördü. Kalayoğlu, ortağı Michael Singer ile birlikte bu ilaçlardan hareket edip yeni bir formül üretti. Bu formülle geliştirilen ilaçlar estetik operasyonları ve tıp dünyasını temelinden sarsacak. Geliştirilen iki ilaçtan biri (XAF5) yağ dokusunu eritiyor, diğeri (TAT4) yağı arttırarak elleri ve yüzü gençleştiriyor. Bu ilaçlar, kolayca kullanılabilen kremler. Araştırmalarda sona yaklaşan XAF5’i kullanan denekler sonuçtan memnun, göz torbaları azalmış. İlacın birkaç sene içinde piyasaya sunulmasının ardından özellikle estetik dünyası tamamen değişecek.

6.04.2015Sağlık
Kimsenin üretemediği ilacı ürettik

Kimsenin üretemediği ilacı ürettik

Her şey bir tesadüfle başladı. ABD’deki göz hastalıkları uzmanı Dr. Murat Kalayoğlu ve meslektaşları, Harvard’da yürüttükleri çalışmaları sırasında, bir sürpriz eseri, kullandıkları bazı ilaçların göz etrafındaki yağ dokusunu erittiğini gördü. Kalayoğlu, ortağı Michael Singer ile birlikte bu ilaçlardan hareket edip yeni bir formül üretti. Bu formülle geliştirilen ilaçlar estetik operasyonları ve tıp dünyasını temelinden sarsacak. Geliştirilen iki ilaçtan biri (XAF5) yağ dokusunu eritiyor, diğeri (TAT4) yağı arttırarak elleri ve yüzü gençleştiriyor. Bu ilaçlar, kolayca kullanılabilen kremler. Araştırmalarda sona yaklaşan XAF5’i kullanan denekler sonuçtan memnun, göz torbaları azalmış. İlacın birkaç sene içinde piyasaya sunulmasının ardından özellikle estetik dünyası tamamen değişecek

5.04.2015Sağlık
Dövmelerinizden Tamamen Kurtulmak Mümkün

Dövmelerinizden Tamamen Kurtulmak Mümkün!

Moda için ya da sevdiğimizin adını taşımak için dövme yaptırıyoruz. Ama bir anda karar verilip hemen yaptırılan bu dövmeler daha sonra canımızı sıkabiliyor...

16.03.2015Kişisel Bakım
Ailede astım varsa çocukta risk yükseliyor

Ailede astım varsa çocukta risk yükseliyor

Dünyada yaklaşık 300 milyon insan astım hastası. Ülkemizde ise her 13-14 erişkinden birisi ve her 7-8 çocuktan biri astımlıdır. Alerji ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Gül Karakaya astımı ve tedavisini anlattı.

16.03.2015Sağlık
Bu hafta izlenmesi gereken 3 oyun

Bu hafta izlenmesi gereken 3 oyun

Moda Sahnesi’nin yenisi, Fildişi Sahilli yazar Koffi Kwahule imzalı ‘Bira Fabrikası’ Onur Ünsal, Necip Memili, Gürsu Gür ve Melis Birkan’dan oluşan kadrosuyla sezonun en iyilerinden olmaya aday.

15.03.2015Keyif
Güldürür ama akılda kalmaz

Güldürür ama akılda kalmaz

'Kıyıya Oturmanın Böylesi' isimli oyunda tek başına 11 karakteri sırtlayan Merve Engin, bu kez yoğun ısrar üzerine stand up ile karşımızda. Fakat ‘Bi Karışma Ya’, beklentiyi karşılamıyor.

9.03.2015Keyif
Polikistik over sendromlu kadınlarda obezite daha yaygın

Polikistik over sendromlu kadınlarda obezite daha yaygın

Polikistik Over Sendromu (PCOS), yumurtalıklarda irileşme ve birçok küçük kist oluşumu ile seyreden ve kadınlarda hormonal problemlere neden olan bir durumdur.

28.02.2015Sağlık
Dikkat eksikliği ilaçları zararlı mıdır

Dikkat eksikliği ilaçları zararlı mıdır?

Az dozda alınan ilaçlar yan etki yapmadığı gibi ilaç dozu arttıkça yan etkiler çoğalabilir. Psikiyatrist Doktor Sabri Yurdakul dikkat eksikliği ilaçları hakkında bilgi veriyor.

20.02.2015Life Style
Türkler hayat vermek için seferber oldu

Türkler hayat vermek için seferber oldu

Almanya’nın Lünen kentinde yaşayan üç çocuk annesi lösemi hastası Hatice Özyurt (33) için doku tipleme kampanyası düzenlendi.

16.02.2015Avrupa
Mikroplar soğuk havada ölüyor

Mikroplar soğuk havada ölüyor

Peki, neden soğuk havada hemen hasta oluyoruz?

2.02.2015Sağlık
Kansere hücum faul

Kansere hücum faul

Sezon başı kötü haberle sarsılan FIBA Hakemi Mehmet Keseratar, mucizevi şekilde 2. yarıya yetişti...

23.01.2015Basketbol
Hipertansiyon Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Hipertansiyon Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Erken yaşta hipertansiyon hayati tehlike yaratabiliyor. İşte hipertansiyon hakkında doğru bilinen yanlışlar…

CoQ10 takviyesi migrene iyi geliyor olabilir

CoQ10 takviyesi migrene iyi geliyor olabilir

Baş ağrısı atakları ve zonklamalarla, Türkiye’de her 6 kişiden birinin dünyasını karartan migrenin tedavisinde, vücudun enerji üretiminde başrolü oynayan doğal molekül Coenzym Q10 umut oldu. ABD’de yapılan araştırmalar, ülkemizde her 4 kadından birinin sorunu olan migren ataklarında, CoQ10 takviyesi ile yüzde 50’ye varan azalma sağlanabildiğini ortaya koydu. Genellikle cilt kırışıklıklarına karşı kozmetik olarak kullanılan CoQ10 enzimi

18.01.2015Sağlık
Kan testi yaptır sigarayı bırak

Kan testi yaptır sigarayı bırak

İNGİLİZ tıp dergisi Lancet’te yayınlanan ve ABD’deki Pensilvanya Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre sigara tiryakileri kan testlerine göre kendilerine en uygun sigara bırakma tekniğini bulabilecek.

13.01.2015Dünya
Yaşlılar ilaç konusunda daha titiz olmalı

"Yaşlılar ilaç konusunda daha titiz olmalı"

İZMİR Ekonomi Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Huriye Vural, yaşlıların metabolizmasındaki değişikliklerin, ilaç yan etkisinin görülme riskini arttırdığını ifade ederek, "İlaç yan etki görülme riskinin artması; yaşlının yaşam kalitesinin azalmasına, hastalık ve ölüm oranı riskinin artmasına neden olabilmektedir" dedi.

26.12.2014Ege
İleri evre prostat kanserine özel çözüm

İleri evre prostat kanserine özel çözüm

İstanbul Üniversitesi (İÜ) Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Uzmanı Prof. Dr. Levent Kabasakal, dünyada bazı sağlık merkezlerinde, ileri evre prostat kanseri hastalarına atom tedavisi uygulandığını belirterek, "Biz de Türkiye'de ilk kez, bu durumdaki hastalara Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde üretilen ilaçla atom tedavisi uygulamaya başladık" dedi.

26.12.2014Sağlık
İleri evre prostat kanserine akıllı bomba

İleri evre prostat kanserine akıllı bomba

İlaç ve ışın tedavisine rağmen durdurulamayan ileri evre prostat kanserleri hastalarına atom tedavisine başlandı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nükleer Tıp Anabilim Dalı’nda uygulanan ve prostat kanser hücresini bularak öldürme yeteneği olan akıllı molekül Lu-177 umut veriyor.

26.12.2014Sağlık
Türkiyede bir ilk olacak

Türkiye'de bir ilk olacak

"Maliyeti ve yan etkileri yüksek sentetik ağrı kesiciler yerine uygulanacak, etki düzeyi yüksek, yan etki bildirimi ise en az olan ilk yerli morfin sülfat tablet", ruhsat aldı. Bu durum hem maliyeti azaltacak hem de üretilen tabletin yan etkisi sentetik morfine göre daha az.

18.12.2014Sağlık
Sertleşme problemine karşı yeni yöntem

Sertleşme problemine karşı yeni yöntem

Türkiye’de 40 yaş üstü erkeklerin %50'den fazlasında erektil disfonksiyon (sertleşme) sorunu görülüyor. Doktorla konuşmaktan utanma ve yaşlanmayla birlikte sertleşme bozukluğunun normal karşılanması, tedavi için başvurmamanın en önemli sebepleridir.

12.12.2014Sağlık
Eczacılar için de uzmanlık sınavı geliyor

Eczacılar için de uzmanlık sınavı geliyor

Hasta odaklı görev yapacak eczacılar için tıp ve diş hekimliğinde olduğu gibi uzmanlık sınavı açılacak.

1.12.2014Eğitim
Botokstan sonra başınızı öne eğmeyin

Botokstan sonra başınızı öne eğmeyin!

Botoks kremleri zararlı mıdır, yan etkileri nelerdir?

Bitkisel ürünleri her durumda kullanmayın

Bitkisel ürünleri her durumda kullanmayın!

Bitkisel ürünleri kullanırken şu kurallara uyulması gerekiyor.

3.11.2014Sağlık
Ergenliğin en büyük sorunu sivilceler

Ergenliğin en büyük sorunu sivilceler

Küçük önlemler alarak ergenlik sivilcelerinin kalıcı olması engellenebilir.

Ergenlik sivilcelerine iyi geliyor

'Ergenlik sivilcelerine iyi geliyor'

Ergenlik döneminde alabileceğiniz küçük önlemlerle gelecekte pırıl pırıl bir cilde sahip olarak yetişkinliğe adım atılabilir. Bu dönemde cildinizin bakımı için yapabileceklerinizden, beslenme alışkanlıklarınıza kadar merak edilen tüm soruların yanıtlarını Hisar Intercontinental Hospital Dermatoloji Uzmanı Dr. Funda Ataman anlattı.

28.10.2014Sağlık
Botoks kremi zararlı mıdır; botoksun yan etkileri var mıdır

Botoks kremi zararlı mıdır; botoksun yan etkileri var mıdır

Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk cevaplıyor; Botoks kremi zararlımıdır? Botoksun yan etkileri var mıdır? Botoks kremleri kişiye özel olmadığı için bazı yan etkileri olabilir. Bunlar, kızarıklık, kaşıntı ve kabuklanma şikayetleridir. Botoks uygulamasında ise yan etki olarak kaş düşüklüğü, göz kapağı düşüklüğü yada yüzde asimetriler oluşabilir. Botoks işlemi sonrası 4 saat makyaj yapılmamalıdır. www.burunestetiksanati.com

Yazar Sonuçları

Kaygılı mısınız

Birkaç gün önce de yazdım, “kaygı/endişe/korku” gibi durumların iç içe geçtiği ruhsal “gerginlik, kötümserlik, panik” eğilimi ve daha birçok şeyin eşlik ettiği “anksiyete bozukluğu” sorunu günümüzün en önemli sağlık problemlerinden biri. Konuyu önümüzdeki pazartesi Hürriyet’te etraflıca yazmaya çalışacağım ama bugünden şunu net ve açık olarak söyleyebilirim:

9.04.2015

Dudak ve yanak dolgusu nasıl yapılır?

Yaş bir sır olarak saklansa bile cilt bu sırrı o kadar iyi tutamaz.

25.03.2015

Yanak ve Dudak Dolgusu Yaptırmak mı İstiyorsunuz?

Yaş bir sır olarak saklansa bile cilt bu sırrı o kadar iyi tutamaz. Sırrınızı saklayabilmek için işte size küçük tüyolar...

18.03.2015

Dermanı işportada arıyorlar

‘Her 10 erkekten biri yaşamı boyunca en az bir kere erektil disfonksiyon (sertleşme) sorunu yaşıyor.

6.03.2015

Şekerin fazlası bunama yapar mı

Önce kanda şeker yüksekliği ile başlayan sonra da yaygın ve ciddi bir metabolik bir hastalığa dönüşen şeker hastalığının damar ve sinir sisteminde önemli sorunlara yol açtığı biliniyor.

18.02.2015

İlaçlar ağır mı geldi?

İlaçlarınız yan etki yaparsa bu dozla ilişkilidir, kaygılanmayın!

3.02.2015

Hastalıkların maskarası!

Her zaman çok sayıda ve tipik işaretlerle ortaya çıkan bir sağlık problemi bazen hiç beklenmedik arızalar verebilir. Belirtileriyle hastaları da doktorları da şaşırtabilen sağlık sorunlarından biri de hipoglisemidir.

21.01.2015
Baş ağrısına karşı yeni umut

Baş ağrısına karşı yeni umut!

Araştırmalarda migreni önleyici tedavide cesaret verici sonuçlar elde edildi.

17.01.2015

Enfeksiyonlardan korunmanın en etkili yolu aşı

İnsan yaşamını uzatan önemli faktörlerden biri aşılar.

7.12.2014