EKSTRA
MENÜ

Tedavisi

Tedavisi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tedavisi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 53.068 Tedavisi haberi bulunmuştur.

Tedavisi Haberleri

11 Ocak korona tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı

11 Ocak korona tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklandı!

Sağlık Bakanlığı Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Tabloda iyileşen sayısının, vaka sayısını geçtiği görülürken, ağır hasta 2 bin 783 oldu. Bakan Koca, tedbirlere uyumun son derece önemli olduğunu belirtirken, "Tedbir en büyük silahımız. Aşı programı başarıyla tamamlanana kadar kısıtlama ve tedbirlere tam uyum son derece önemli. Birlikte kazanacağız" dedi

11.01.2021Gündem
Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonyada koronavirüs salgınına ilişkin son gelişmeler

Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da koronavirüs salgınına ilişkin son gelişmeler

Aşılama çalışmaları hız kazanırken Asya ülkelerinden Pakistan, Endonezya, Malezya ve Japonya'da koronavirüs salgını etkisini sürdürüyor.

11.01.2021Dünya
Yenidoğan sarılığında anne sütü oldukça önemli

Yenidoğan sarılığında anne sütü oldukça önemli

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Nazlı Karakullukçu Çebi, "Anne sütü kesilip bebeğe mama verilmez. Anne sütü sarılığı varsa, ısrarla anne emzirmeye devam etmelidir" dedi.

11.01.2021Yenidoğan
Kaygı bozukluğu kalp sağlığını olumsuz etkileyebilir

Kaygı bozukluğu kalp sağlığını olumsuz etkileyebilir

Kaygı duymanın vücutta stres oluşturduğunu söyleyen Kardiyoloji Uzmanı Dr. Begüm Öztürk, "Stres durumu kronikleşirse kalp damar hastalığı için risk oluşturmaya başlar. Stres anında adrenalin ve kortizol salgılanır. Bu da tansiyon yüksekliği, kan şekeri yüksekliği, insülin direnci, nabız artışına sebep olabilir. Stres, kalp atış hızınızı da artırır ve zamanla, uzun süreli stres durumunun kalbiniz üzerinde olumsuz etkisi olabilir. Kaygılı kişilik yapısının birçok kalp hastalığı tipinde daha yüksek bir riskle ilişkilidir. Bunlar da koroner arter hastalığı, kalp yetmezliği ve taşikardi gibi kalp ritmi bozukluklarıdır" dedi.

11.01.2021Sağlık
Ağız kanserlerinde bu detaylar önem taşıyor

Ağız kanserlerinde bu detaylar önem taşıyor

Ağız kanserleri, Dünya Sağlık Örgütü’nün araştırmasına göre en ölümcül 8 kanser türü arasında yer alır. Ağız içerisinde kansere dönüşme potansiyeli olan lezyonların erken saptanması çok önemlidir. Peki, ağız kanserleri neden olur, kimler risk altında? Toplumun genelinde bu konuyla ilgili merak uyandıran detayları ve birçok sorunun yanıtını Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Serhat Yalçın açıkladı.

11.01.2021Sağlık
O hastalık poşet bile taşıtmıyor ‘Karpal tünel sendromu’ neden olur, kimlerde görülür

O hastalık poşet bile taşıtmıyor! ‘Karpal tünel sendromu’ neden olur, kimlerde görülür?

Bileğiniz ve elinizdeki ağrıların şiddeti artık günlük hayatınızı etkiliyor ve çantanızı, hatta market poşetlerini bile taşımaya engel oluyorsa sebebi karpal tünel sendromu olabilir. Özellikle de ofis çalışanlarını ve ev hanımlarını etkileyen bu durum, dayanılmaz rahatsız edici ağrılarla sonuçlanabiliyor. Peki, karpal tünel sendromu neden olur, kimlerde görülür? Karpal tünel sendromunun tanısı nasıl konur, tedavisi nasıl yapılır? Detayları uzmanlardan öğrenelim…

11.01.2021Sağlık
Diş Beyazlatma (Bleaching) İşlemi Nasıl Yapılır

Diş Beyazlatma (Bleaching) İşlemi Nasıl Yapılır?

Dişlerde görülen renklenmelerin, istenilen estetik görüntüye uymadığı için hastalar üzerinde psikolojik ve sosyal açıdan olumsuz etkilere neden olabiliyor. Birçok kişi bu konuyla ilgili diş beyazlatma tedavisine başvururken, uzmanlar tedavinin bir diş hekimi kontrolünde yapılması gerektiği konusunda uyarıyor.

11.01.2021Kişisel Bakım
İstanbulda bir estetik skandalı daha Güzellik merkezinde kâbus

İstanbul'da bir estetik skandalı daha! Güzellik merkezinde kâbus

İstanbul'da yüzündeki cilt lekeleri için güzellik merkezine giden genç kadının yüzü, ikinci seansın ardından kanlar içinde kaldı. Tedavisi devam eden mağdur kadını bir süre sonra cilt bakım anlaşması imzaladığı kurum yetkilileri aradı. Bakım merkezi bir de uygulamadığı seansların parasını tahsil etmek isteyince mağdur kadın savcılığa başvurarak yardım istedi.

11.01.2021Gündem
Koronavirüs tedavisi gören profesör Yunus Taş hayatını kaybetti

Koronavirüs tedavisi gören profesör Yunus Taş hayatını kaybetti

Kocaeli Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Yunus Taş, koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

11.01.2021Gündem
“Beyazlatma tedavisi, diş hekimi kontrolünde yapılmalıdır”

“Beyazlatma tedavisi, diş hekimi kontrolünde yapılmalıdır”

Diş beyazlatma olarak bilinen ‘bleaching’ tedavisinin, diş yapısını korumaya öncelik veren bir tedavi olduğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi Fatma Aytaç Bal, “Estetik bir gülüşe sahip olmak isteyen kişiler için güvenli ve etkili bir tedavi yöntemi olduğunu söyleyebiliriz. Beyazlatma tedavisi, yan etkilerin gelişebileceği riski de göz önünde bulundurularak mutlaka diş hekimlerinin kontrolünde uygulanmalıdır'' dedi.

11.01.2021Sağlık
Kan Sulandırıcı İlaçlar İçin Uzmanından Uyarı: Uzak Durun

Kan Sulandırıcı İlaçlar İçin Uzmanından Uyarı: Uzak Durun!

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüs tedavisinde kullanılan kan sulandırıcı ürünlerin bilinçsiz kullanımında vücuda zarar verebileceğine dikkati çekti, "Bu ilaçlardan elimizde reçetemiz olmadan, doktor önerisi olmadan mutlaka uzak durmamız gerekiyor. Kendi kendimize karar verip kullanabileceğimiz ilaçlar değil bunlar" dedi.

11.01.2021İyi Yaşam
Parkinson genç yaşta da ortaya çıkabiliyor Erken tedavi hastalığın ilerlemesini engellemede etkili

Parkinson genç yaşta da ortaya çıkabiliyor! Erken tedavi hastalığın ilerlemesini engellemede etkili

Gençlerde Parkinson hastalığına neden olan faktörlere değinen Nöroloji Uzmanı Dr. Başak Bolluk Kılıç, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

11.01.2021Sağlık
Bilim Kurulu üyesi Ateş Karadan dikkat çeken kan sulandırıcı uyarısı

Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara'dan dikkat çeken 'kan sulandırıcı' uyarısı

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüs tedavisinde kullanılan kan sulandırıcı ürünlerin bilinçsiz kullanımıyla ilgili uyardı. Bu ürünlerin vücuda zarar verebileceğine dikkat çeken Kara, "Bu ilaçlardan elimizde reçetemiz olmadan, doktor önerisi olmadan mutlaka uzak durmamız gerekiyor. Kendi kendimize karar verip kullanabileceğimiz ilaçlar değil bunlar" dedi.

11.01.2021Haber
Kadın Hastalıklarında Kapalı Ameliyatların Avantajları Neler

Kadın Hastalıklarında Kapalı Ameliyatların Avantajları Neler?

Kapalı ameliyatlar olarak da tanımlanan endoskopik cerrahi kadın hastalıklarında da yoğun şekilde kullanıldığını söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Gazi Yıldırım, “Kapalı ameliyatların açık ameliyatlara oranla avantajlarının daha fazla olması ve hasta açısından da konfor sağlaması sebebiyle kapalı ameliyatlar hastalar tarafından daha fazla tercih ediliyor” dedi, önemli bilgiler verdi.

Bilim Kurulu üyesi Ateş Karadan kan sulandırıcı uyarısı: Uzak durun

Bilim Kurulu üyesi Ateş Kara'dan 'kan sulandırıcı' uyarısı: Uzak durun

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, koronavirüs tedavisinde kullanılan kan sulandırıcı ürünlerin bilinçsiz kullanımıyla ilgili uyardı. Bu ürünlerin vücuda zarar verebileceğine dikkat çeken Kara, "Bu ilaçlardan elimizde reçetemiz olmadan, doktor önerisi olmadan mutlaka uzak durmamız gerekiyor. Kendi kendimize karar verip kullanabileceğimiz ilaçlar değil bunlar" dedi.

11.01.2021Gündem
Vaka sayısı 2 milyona yaklaştı

Vaka sayısı 2 milyona yaklaştı

Almanya’da koronavirüs salgınını izleyen Robert Koch Enstitüsü’nün verilerine göre, son 24 saat içinde 12 bin 497 yeni vaka tespit edildi, toplam vaka sayısı 1 milyon 921 bin 24’e yükseldi.

11.01.2021Avrupa
Koronavirüse Karşı Diş Sağlığında Nelere Dikkat Edilmeli

Koronavirüse Karşı Diş Sağlığında Nelere Dikkat Edilmeli?

Diş eti enfeksiyonları veya diş apsesi bağışıklık kaynaklarını tüketebilir ve vücudun koronavirüs gibi virüslerin saldırısına karşı kendini savunmasını önleyebilir! Diş Hekimi Zafer Kazak koronavirüse karşı diş sağlığında dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

11.01.2021İyi Yaşam
Saç Dökülmesi Neden Olur Saç Dökülmeleri Nasıl Tedavi Edilir

Saç Dökülmesi Neden Olur? Saç Dökülmeleri Nasıl Tedavi Edilir?

Dönemsel ya da bazı sağlık sorunları nedeni ile saç dökülmeleri ile karşı karşıya kalabiliriz. Hem kadın hem de erkeklerde görülebilen saç dökülme problemi tedavi edilmediği takdirde kişiyi birçok açıdan olumsuz yönde etkileyebilir. Medikal Estetik Uzmanı Dr. Sevgi Ekiyor, saç bakımı, saç dökülmesi ve tedavileri hakkında önemli bilgiler paylaştı.

11.01.2021Saç
Genital siğil nedir, genital siğiller nasıl tedavi edilir

Genital siğil nedir, genital siğiller nasıl tedavi edilir?

Genital siğiller hem kadınları hem de erkekleri etkileyen genital siğiller; dünyada cinsel ilişkiyle bulaşan en sık görülen viral enfeksiyondur. Etkeni insan papilloma virüsüdür (HPV). Kadın genital bölge siğilleri erkek genital bölgesinde görülen siğillerden çok daha tehlikelidir. Çünkü kadınlarda ileriki yıllarda genital siğiller cervix kanseri -rahim ağzı kanseri gelişmesine yol açabilmektedir. Bu sebeple erken yaşlarda HPV aşısı yapılmasının çok önemli olduğunu söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayfer Aydın, genital siğiller hakkında bilgiler verdi.

11.01.2021Kadın
Sokakta bıçaklanan babadan acı haber Oğlunun tedavisi sürüyor

Sokakta bıçaklanan babadan acı haber! Oğlunun tedavisi sürüyor

Eskişehir’de Ali Baytekin (47), sokakta tartıştığı baba oğul Ali Gümüş (33) ile Selami Gümüş’ü (64) bıçakla yaraladı. Baba Selami Gümüş tedavi gördüğü hastanede 6 gün sonra hayatını kaybederken, oğlu Ali Gümüş’ün ise tedavisinin sürdüğü bildirildi. Olayın ardından Ali Baytekin çıkartıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

10.01.2021Gündem
Mitral Kapak Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır

Mitral Kapak Tedavisi Nedir, Nasıl Yapılır?

Nefes darlığı ve çarpıntı gibi şikayetlerle kendini gösteren mitral kapak hastalıkları, günümüz şartlarında ilerleyen tıp teknolojilerinin sunduğu gelişmeler ile konforlu ve başarılı ameliyatlarla tedavi edilebiliyor.

10.01.2021İyi Yaşam
Uzmanlar Uyardı: Koronavirüste Bu Belirtilere Dikkat

Uzmanlar Uyardı: Koronavirüste Bu Belirtilere Dikkat

Koronavirüs geçirmiş hastalarda önemli bir sağlık sorununun ortaya çıktığını açıklayan Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doç. Dr. Adnan Ekinci, Covid-19 sonrası yaşanabilecek işitme kaybına karşı vatandaşlara uyarılarda bulundu.

10.01.2021İyi Yaşam
Malezyanın Ekonomi Bakanı Mustafa Muhammedin koronavirüs testinin pozitif çıktığı ifade edildi

Malezya'nın Ekonomi Bakanı Mustafa Muhammed'in koronavirüs testinin pozitif çıktığı ifade edildi

Malezya Ekonomi Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Bakan Mustafa'nın başkent Kuala Lumpur'dan Kota Bharu kentine yaptığı gezi sırasında koronavirüs belirtileri göstermesi üzerine dün test yaptırdığını ve test sonucunun pozitif çıktığı belirtildi.

10.01.2021Dünya
Londra Belediye Başkanından hastaneler tıka basa dolu uyarısı

Londra Belediye Başkanı'ndan 'hastaneler tıka basa dolu' uyarısı

İngiltere'nin başkenti Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, bugün yaptığı açıklamada koronavirus vaka sayılarının arttığını ve hastanelerin yetersiz kaldığını söyledi. Belediye Başkanı 'Durum derinden endişe verici' ifadelerini kullandı.

10.01.2021Dünya
SMA Bilim Kurulu Üyesi Bektaştan önemli açıklama

SMA Bilim Kurulu Üyesi Bektaş'tan önemli açıklama

Sağlık Bakanlığı SMA Bilim Kurulu Üyesi Dr. Ömer Bektaş, Türkiye'de SMA hastalarının tedavisinde 'Nusinersen' sodyum ilacının 2017 yılından bu yana ücretsiz uygulandığını, 3 yılda 1300-1500 arası hastada bu ilacın kullanıldığını söyledi. Dr. Bektaş, "Gen tedavisinde de 'Nusinersen'de yani mevcut ilaçta da en önemli nokta erken verilmesi. En önemli şey tedavide geç kalmamak" dedi.

10.01.2021Gündem
Japonya Başbakanından OHAL açıklaması

Japonya Başbakanı'ndan OHAL açıklaması

Japonya Başbakanı Suga Yoşihide, koronavirüs vakalarının artış trendini koruduğu Osaka ve Kyoto eyaletlerinde olağanüstü hal (OHAL) ilan edilebileceğini söyledi.

10.01.2021Dünya
SMA Bilim Kurulu toplandı Tedavi ve kampanyalar hakkında kritik değerlendirmeler

SMA Bilim Kurulu toplandı! Tedavi ve kampanyalar hakkında kritik değerlendirmeler

Spinal Musküler Atrofi (SMA) Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında gen tedavisi konusundaki son gelişmeleri değerlendirmek üzere toplandı. Toplantıda SMA hastalığının tedavisine ve tedavi kampanyalarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunuldu.

9.01.2021Gündem
Her 22 Saniyede 1 Kişi Veremden Hayatını Kaybediyor İşte Bilinmesi Gerekenler...

Her 22 Saniyede 1 Kişi Veremden Hayatını Kaybediyor! İşte Bilinmesi Gerekenler...

Veremli her 10 kişiden 3’ünün tanı konulmadığı için tedavi alamadığını belirten Doç. Dr. Hatice Eryiğit Ünaldı, “Dünyada her yıl 10 milyon yeni veremli hasta ortaya çıkmaktadır. Yetersiz beslenme, sigara kullanımı, diyabet, HIV enfeksiyonu, verem için risk faktörleridir. 2019 yılında her 22 saniyede bir kişi verem nedeniyle hayatını kaybetmiştir” dedi, bu hastalık hakkında önemli bilgiler verdi.

9.01.2021İyi Yaşam
Başakşehir, Ankaragücü ile deplasmanda karşılaşacak

Başakşehir, Ankaragücü ile deplasmanda karşılaşacak

MKE Ankaragücü, Süper Lig'in 18. haftasında yarın sahasında son şampiyon Medipol Başakşehir'le karşılaşacak.

9.01.2021Futbol
Galatasarayda 6 eksik, Gençlerbirliğinde Sio cezalı Öne çıkan iddaa tahmini...

Galatasaray'da 6 eksik, Gençlerbirliği'nde Sio cezalı! Öne çıkan iddaa tahmini...

2021'de henüz istediğini elde edemeyen Galatasaray, Fatih Terim'in yedek kulübesine döndüğü maçta Gençlerbirliği'ni konuk ederken siz de bu karşılaşmanın heyecanını Tek Maç ve Canlı Bahis seçenekleriyle Misli.com’da yaşayabileceksiniz. Unutmayın, Süper Lig keyfi sezon boyunca Misli.com'da!

9.01.2021Futbol
İngilterede durum iyice kötüye gidiyor Korkutan rekor

İngiltere'de durum iyice kötüye gidiyor! Korkutan rekor

İngiltere'de Kovid-19 nedeniyle son 24 saatte 1325 kişinin hayatını kaybetmesiyle, salgının başından bu yana en yüksek günlük ölü sayısı görüldü

8.01.2021Dünya
Köpeğin kesilen bacağına protez takıldı

Köpeğin kesilen bacağına protez takıldı

SAMSUN'da enfeksiyon sonucu sol ön bacağı kesilen köpeğe 3D yazıcı ile protez bacak yapıldı. Jack isimli köpek takılan protez bacakla yürümeye başladı.

8.01.2021Gündem
Tedavisi tamamlanan 2 şahin ile 1 çakır kuşu doğaya salındı

Tedavisi tamamlanan 2 şahin ile 1 çakır kuşu doğaya salındı

AFYON Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde (AKÜREM) tedavi ve rehabilitasyon sürecini tamamlanan iki bayağı şahin ile bir çakır kuşu, doğaya salındı.

8.01.2021Gündem
Sultanbeylide kadın cinayeti... Önceki eşlerinin adı da Haticeymiş

Sultanbeyli'de kadın cinayeti... Önceki eşlerinin adı da Hatice'ymiş

İstanbul Sultanbeyli'de Adnan Soysal , tartıştığı karısını ve oğlunu evde rehin aldı. Çiftin 16 yaşındaki oğlu bulduğu fırsatta evden kaçarak durumu polise bildirdi. Şahıs ise evde karısını bıçaklayarak öldürdü, ardından intihara teşebbüs ederek kendisini yaraladı. Hatice Soysal'ın, şüphelinin 3'üncü eşi, önceki 2 eşinin adının da Hatice olduğu öğrenildi. Eşini öldürdükten sonra bileklerini keserek intihar girişiminde bulunan ve hastaneye kaldırılan şüpheli Adnan Soysal'ın ise hayati tehlikeyi atlattığı bildirildi.

8.01.2021Haber
350 bin liralık gasp yalanını araç kamerası bozdu

350 bin liralık gasp yalanını araç kamerası bozdu

İstanbul Pendik'te geçtiğimiz günlerde lüks bir cipten 350 bin TL'nin gasp edildiği iddia edilmişti. Ancak 'gasp edildim' diyen Ümit A.'nın oyununu polis bozdu. Şüpheli dövülerek gasp edildiğini söylediği yerde bir araç kamerasına yansıyan görüntülerde kuzenleriyle birlikte görülmesi üzerine sorguya alındı ve suçunu itiraf etti. Şüphelilerin kimsenin şüphelenmemesi için Ümit A.'yı dövdüklerini ardından parayı teslim alarak kaçtıklarını söyledikleri öğrenildi. Şüpheli Ümit A. ile iki kuzeni çıkarıldığı mahkeme tarafından ilk duruşmaya kadar ev hapsiyle cezalandırıldı.

8.01.2021Haber
350 bin TLlik gasp yalanı Görüntüleri inceleyen polis gerçeği ortaya çıkardı

350 bin TL'lik gasp yalanı! Görüntüleri inceleyen polis gerçeği ortaya çıkardı

İstanbul Pendik'te geçtiğimiz günlerde lüks bir cipten 350 bin TL'nin gasp edildiği iddia edilmişti. Ancak 'gasp edildim' diyen Ümit A.'nın oyununu polis bozdu. Şüpheli dövülerek gasp edildiğini söylediği yerde bir araç kamerasına yansıyan görüntülerde kuzenleriyle birlikte görülmesi üzerine sorguya alındı ve suçunu itiraf etti. Şüphelilerin kimsenin şüphelenmemesi için Ümit A.'yı dövdüklerini ardından parayı teslim alarak kaçtıklarını söyledikleri öğrenildi. Şüpheli Ümit A. ile iki kuzeni çıkarıldığı mahkeme tarafından ilk duruşmaya kadar ev hapsiyle cezalandırıldı.

8.01.2021Gündem
Günümüzde pek çok kişide görülüyor… İşte varise neden olan 10 faktör

Günümüzde pek çok kişide görülüyor… İşte varise neden olan 10 faktör

Toplumda, yetişkin nüfusun büyük bir kısmını etkileyen varis, özellikle hareketsiz ve sürekli oturarak ya da ayakta çalışanlarla, kadınlarda daha çok görülüyor. Günde 4 saatten fazla ayakta kalanlarda varis oluşma riski neredeyse 3 kat artıyor. Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Mehdi Zengin, varis ve tedavisi hakkında bilgi verdi, önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.

8.01.2021Sağlık
Sultanbeylideki cinayette ilginç detay...

Sultanbeyli'deki cinayette ilginç detay...

İstanbul Sultanbeyli'de Adnan Soysal , tartıştığı karısını ve oğlunu evde rehin aldı. Çiftin 16 yaşındaki oğlu bulduğu fırsatta evden kaçarak durumu polise bildirdi. Şahıs ise evde karısını bıçaklayarak öldürdü, ardından intihara teşebbüs ederek kendisini yaraladı. Hatice Soysal'ın, şüphelinin 3'üncü eşi, önceki 2 eşinin adının da Hatice olduğu öğrenildi. Eşini öldürdükten sonra bileklerini keserek intihar girişiminde bulunan ve hastaneye kaldırılan şüpheli Adnan Soysal'ın ise hayati tehlikeyi atlattığı bildirildi.

8.01.2021Gündem
Uykuyu olumsuz etkiliyor... Bu belirtilerle ortaya çıkıyor

Uykuyu olumsuz etkiliyor... Bu belirtilerle ortaya çıkıyor

Özellikle uyku kalitesini düşüren huzursuz bacak sendromunun toplumda görülme sıklığının yüzde 5-10 arasında olduğunu söyleyen Nöroloji Uzmanı Dr. Selda Özşahin, "Karşı konulamaz şekilde bacaklarınızı hareket ettirme ihtiyacı hissediyorsanız ve bu rahatsızlık verici his uyumanıza da izin vermiyorsa huzursuz bacak sendromunuz olabilir” dedi.

8.01.2021Sağlık
Göz Altı Morlukları İçin 4 Etkili Çözüm

Göz Altı Morlukları İçin 4 Etkili Çözüm!

Göz altı morlukları çoğu kişiden görülen cilt pigmentasyon sorunudur. Bu morluklar kişiye olduğundan daha yaşlı, yorgun ve halsiz gösterir. Birçok kişi bu durumdan rahatsız olup çeşitli kürler veya makyaj ile kurtulmaya çalıştığını söyler fakat yapılan bu kürler geçici olarak morluğu azaltsa da tam anlamıyla ortadan kaldırmaz. Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Hakan Yüzer konu ile ilgili bilgiler verdi.

İtalyada inanılmaz anlar Pandemi hastanesinde oluşan dev çukur böyle görüntülendi

İtalya'da inanılmaz anlar! Pandemi hastanesinde oluşan dev çukur böyle görüntülendi

İtalya'da koronavirüs hastalarının tedavi edildiği bir pandemi hastanesinin otoparkında meydana gelen göçükle birlikte açılan dev çukur inanılmaz görüntüler oluşturdu. Panik yaratan olayda önce büyük bir patlama sesi duyulurken oluşan çukur otoparkta bekleyen araçları yuttu.

8.01.2021Dünya
İtalyada pandemi hastanesinin otoparkında patlama Dev çukur oluştu

İtalya'da pandemi hastanesinin otoparkında patlama! Dev çukur oluştu

İtalya'nın Napoli kenti doğusundaki koronavirüs hastalarının tedavi edildiği Ponticelli Deniz Hastanesi'nin otoparkında bu sabah büyük bir çökme meydana geldi. Çökme sırasında park halindeki bazı arabaların açılan çukura düştüğü ifade edilirken, olay sırasında ölüm veya yaralanma olmadığı belirtildi. Yetkililer, çukurun yaklaşık 20 metre derinlikte ve 50 metre genişlikte olduğunu belirtti.

8.01.2021Haber
Diş Telinin Alternatifi Var mı

Diş Telinin Alternatifi Var mı?

Dişleri hizalanması gereken, ancak diş teli ile dolaşmak istemeyenlerin son yıllarda bir alternatifi var; invisalign! Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Onur Ademhan, invisalign adı verilen, rahatça takılıp çıkarılabilen şeffaf plaklar hakkında bilgiler verdi.

8.01.2021İyi Yaşam
Başı ve cinsel organı kesilmiş halde bulunmuştu Kan donduran ifadeler...

Başı ve cinsel organı kesilmiş halde bulunmuştu! Kan donduran ifadeler...

KONYA'nın Bozkır ilçesinde, akli dengesinin yerinde olmadığı öne sürülen Mustafa Sömek'i (56) başını ve cinsel organı keserek öldüren Mücahit Minaz'ın (41), ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Daha önce şizofreni tedavisi gördüğünü söyleyen ve polisteki ifadesinde de "Bir şeyler mırıldanıp duruyordu, öldürdüm" diyen Minaz mahkemedeki savunmasında, suçlamaları reddetti. Minaz, "Ben ölen kişiye bir zarar vermedim. Onu yerde yatarken gördüm. Yardım etmek için yanına gittim. Kafasından tutmak istedim. Ancak kafasının kopuk olduğunu gördüm. Çevirmek isterken kanı gördüm. Kafası yuvarlanıp gitti" dedi.

8.01.2021Gündem
Diş hekimi korkusuna sedasyon önerisi

Diş hekimi korkusuna sedasyon önerisi

Koronavirüs pandemisiyle beraber diş tedavilerine karşı korku da artış gösterdi. Diş Hekimi Uzm. Dr. Nurgül Demir, özellikle diş hekimi korkusu olan, bulantı refleksi gösteren ve özel gereksinimli bireylerin sedasyon yöntemiyle tedavi edilebileceğini söyledi. Demir, “Sedasyon, diş tedavileri esnasında ortaya çıkabilecek olan ağrı, endişe, korku ve mide bulantısını ortadan kaldırmak amacıyla derin uyku olarak da adlandırılan işlemin adıdır. Özellikle çocuklarda uyutularak yapılan tedaviler ile dişçi koltuğu korkusu son bulabilir” dedi.

8.01.2021Sağlık
Molly- Mae Hague takipçilerini şoke etti: Alnımda böyle bir leke vardı

Molly- Mae Hague takipçilerini şoke etti: Alnımda böyle bir leke vardı

Sosyal medya ve televizyon ünlüsü ilk kez çocukluk fotoğraflarını paylaştı ve hayranlarının kendisiyle ilgili bilmediği bir gerçeği gözler önüne serdi.

8.01.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Koronavirüs ilaçları süte geçer mi?

Koronavirüs pandemisi baş döndürücü bir hızda yeni veriler ortaya koyarken, son güncel verileri takip etmek oldukça değerlidir. Emziren annelerin en çok merak ettikleri konuların başında; Koronavirüs ilaçlarını emziren anneler kullanabilir mi? Koronavirüs aşısı emziren anneler için güvenli mi? gibi sorular geliyor. Sevgili anneler, iste bu yazıyı sizler için koronavirüs salgınında doğum sonu bakım ve emzirme konusunu en güncel öneriler ve kılavuzlar eşliğinde sunabilmek amacıyla hazırladım.

11.01.2021

Diş Enfeksiyonlarına Dikkat!

Ağzımız bedenimize açılan kapıdır.  Ağız-diş enfeksiyonları yumuşak dokulara, lenf bezlerine, dokular arası boşluklara, kemiklere yayılarak diğer organlarımızı etkileyebilir ve fark etmeden teşhisi ve tedavisi zor bir aşamaya gelebilir.

8.01.2021