EKSTRA
MENÜ

Tck

Tck ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tck haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10.794 Tck haberi bulunmuştur.

Tck Haberleri

Son mağdur o oldu... Pamuk alındı, Ateş de alınacak

Son mağdur o oldu... Pamuk alındı, Ateş de alınacak

Tüfekle vurulan ve iki bacağı kesilen Pamuk’un yavrusu Ateş’in de olay sırasında yaralandığı ortaya çıktı. Pamuk sahibinden alınıp para cezası kesilmişti, şimdi Ateş de sahibinden alınacak. Olayla ilgili açılan soruşturma kapsamında ise gözaltına alınan 3 kişi serbest bırakıldı.

25.11.2020Gündem
İlla AVMde yeme ısrarı

İlla AVM'de yeme ısrarı

Virüsün yayılmasını önlemek için restoran ve kafelerde masalar kaldırıldı, paket servis veya ‘gel-al’ hizmeti başlatıldı. Ancak bazı vatandaşlar alışveriş merkezlerinde yemek yemekte ısrar edince, ortaya şaşırtıcı manzaralar çıktı...

24.11.2020Gündem
Son dakika... İçişleri duyurdu: Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 9583 kişiye işlem yapıldı

Son dakika... İçişleri duyurdu: Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 9583 kişiye işlem yapıldı

İçişleri Bakanlığı, hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 9 bin 583 kişiye Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK'nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapıldığını açıkladı.

23.11.2020Gündem
Kırıkkalede koronavirüs hastaları, elektronik bileklik ile takip edilecek

Kırıkkale'de koronavirüs hastaları, elektronik bileklik ile takip edilecek

KIRIKKALE'de, koronavirüs nedeniyle evde tedavi gören hastaların izolasyon sürecini takip etmek için 'elektronik bileklik' uygulaması başlatıldı. Uygulamanın pilot il Kırıkkale'de başlatıldığı, ilerleyen günlerde diğer kentlerde de hayata geçirileceği belirtildi.

20.11.2020Gündem
Kızını öldüren babaya verilen cezanın gerekçesi açıklandı

Kızını öldüren babaya verilen cezanın gerekçesi açıklandı

Ankara'nın Çubuk ilçesinde kızı Şeyma Yıldız'ı (17) internette uygunsuz görüntüleri olduğu gerekçesiyle öldüren Harun Yıldız'a (51) verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasının gerekçesi açıklandı. Kararda Harun Yıldız'ın iddia ettiği gibi Şeyma'nın uygunsuz videosunun bulunmadığı, bulunmuş olsa bile bunun sanığa yönelen, mağdur tarafından gerçekleştirilmiş herhangi bir 'haksız fiil' kabul edilemeyeceği belirtildi.

18.11.2020Gündem
İşte dolandırıcılık yöntemleri: Ava gidenleri böyle avlıyorlar

İşte dolandırıcılık yöntemleri: Ava gidenleri böyle avlıyorlar

Dolandırıcıların tuzağına düşen vatandaşların çok para kazanma düşüncesiyle sahte tarihi eserlerle nasıl kandırıldıkları Emniyet ve Jandarma raporlarıyla ortaya çıktı. Tarihi eserlerin kopyalarını üreten sahtekârlar, bunları toprak altına gömüp aylarca bekleyerek eskiymiş görüntüsü veriyor. Bir yöntem de define haritasıyla kazı yapıp önceden gömülmüş sahte eser bulmak.

17.11.2020Ekonomi
Son dakika haberleri... Kadir Şeker davasında Başsavcılık itiraz etmişti Özgür Duranın kardeşi isyan etti: Uzaktan yakından alakası yok

Son dakika haberleri... Kadir Şeker davasında Başsavcılık itiraz etmişti! Özgür Duran'ın kardeşi isyan etti: Uzaktan yakından alakası yok

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Kadir Şeker'e (20) verilen 12,5 yıllık hapis cezasını İstinaf Mahkemesi'ne taşıyarak haksız tahrik indiriminin en üst seviyeden uygulanması gerektiğini belirtmesi, öldürülen Özgür Duran'ın ailesinin tepkisine yol açtı. Kardeş Niyazi Remzi Duran (18), "2007'deki davadan örnek verilmiş. O davanın bizim davamızla yakından, uzaktan alakası yok. Benzerlik de yok. Emsal teşkil edemez" dedi.

13.11.2020Gündem
5 soruda dumansız sokaklar

5 soruda dumansız sokaklar

Koronavirüse karşı dün uygulanmaya başlanan genelgeyle 81 ilde meydanlar, cadde ve sokaklarda sigara içme yasağı getirildi. Peki bu yasak nasıl uygulanacak, nereleri kapsayacak? İşte detayları...

13.11.2020Gündem
Keşanda 65 yaş üzerindekilere sokak kısıtlaması ile sigara yasağı

Keşan'da 65 yaş üzerindekilere sokak kısıtlaması ile sigara yasağı

EDİRNE'nin Keşan ilçesinde Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına göre, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında, 65 yaş ve üzerindekilere sokağa çıkma kısıtlaması getirilirken, maske takma zorunluluğu olan tüm alanlarda sigara içilmesi yasaklandı.

12.11.2020Gündem
Türkiye tarihinde bir ilk İstismarcı öğretmene 621 yıl hapis cezası

Türkiye tarihinde bir ilk! İstismarcı öğretmene 621 yıl hapis cezası

Antalya’da 26 ilkokul öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan öğretmen Mahmut Aydın Köksar, 621 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, istismarda bulunulduğu ileri sürülen 1 çocukla ilgili sanık hakkında beraat kararı verdi. 621 yıl hapis kararı, 1 sanıklı davada bugüne kadar verilen en ağır ceza olarak tarihe geçti.

11.11.2020Gündem
Saat 22.00den sonra açık olan eğlence mekanına polis baskını

Saat 22.00'den sonra açık olan eğlence mekanına polis baskını

ADANA'da koronavirüs tedbirleri kapsamında saat 22.00'de kapalı olması gerekirken açık olan eğlence mekanında bulunan 25 kişiye TCK'nın 195'inci Maddesi gereği para cezası kesildi.

7.11.2020Haber
Son dakika haberler: Adanada gece yarısı polis baskını

Son dakika haberler: Adana'da gece yarısı polis baskını

Adana'da koronavirüs tedbirleri kapsamında saat 22.00'de kapalı olması gerekirken açık olan eğlence mekanında bulunan 25 kişiye TCK'nın 195'inci Maddesi gereği para cezası kesildi.

7.11.2020Gündem
Adanada saat 22.00den sonra açık olan eğlence mekanına polis baskını

Adana'da saat 22.00'den sonra açık olan eğlence mekanına polis baskını

Adana'da koronavirüs tedbirleri kapsamında saat 22.00'de kapalı olması gerekirken açık olan eğlence mekanında bulunan 25 kişiye TCK'nın 195'inci Maddesi gereği para cezası kesildi.

7.11.2020Gündem
Son dakika haberler: Çok konuşulmuştu... Leyla Aydemir davasında flaş gelişme

Son dakika haberler: Çok konuşulmuştu... Leyla Aydemir davasında flaş gelişme

Ağrı’da kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedenine ulaşılan Leyla Aydemir davasında, serbest bırakılan 6 sanık için ailenin avukatı Erdoğan Tunç itiraz etmek için Erzurum Bölge Adliye Mahkemesine dilekçe sundu.

4.11.2020Gündem
Leyla Aydemirin ailesi karara itiraz etti

Leyla Aydemir'in ailesi karara itiraz etti

Ağrı'da kaybolduktan 18 gün sonra cesedi bulunan 4 yaşındaki Leyla Aydemir'in ailesinin avukatı Erdoğan Tunç, çocuğun ölümüne ilişkin amcası Yusuf Aydemir'in "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldığı, 6 sanığında beraat ettiği davada verilen karara itiraz etti.

3.11.2020Gündem
Son dakika… Rezil karikatüre kınama... Başsavcılık harekete geçti

Son dakika… Rezil karikatüre kınama... Başsavcılık harekete geçti!

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik yayın dolayısıyla Charlie Hebdo dergisi yetkilileri hakkında resen soruşturma başlattı. İletişim Başkanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında ise ‘Başta Fransa olmak üzere, tüm ülkeleri ve yöneticileri son haftalarda yaşanan provokatif saldırılara karşı sorumlu ve hakkaniyetli bir tavırla gereken adımları atmaya, tüm değerleri ayaklar altına alan bu anlayışa ve destekleyicilerine karşı birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz’ denildi.

28.10.2020Gündem
Yargıtaydan göz hakkı ve karpuz kararı

Yargıtay'dan göz hakkı ve karpuz kararı

Halk arasında göz hakkı olarak bilinen bahçelerden meyve sebze koparmanın hırsızlık suçunu teşkil ettiği Yargıtay kararı ile kesinlik kazandı.

22.10.2020Gündem
Son dakika haberleri: Türkiyenin sırlarını yurtdışına sızdırdıkları ortaya çıktı Şok operasyon...

Son dakika haberleri: Türkiye'nin sırlarını yurtdışına sızdırdıkları ortaya çıktı! Şok operasyon...

Türkiye'nin Karadeniz ve Akdeniz’de sondaj çalışmaları yürüttüğü kritik süreçte çok önemli bir operasyon düzenlendi. Ülkenin enerji ithalatına ilişkin kozmik bilgileri yabancı bir enerji devine sızdıran 6 kişilik hücre çökertildi. MİT ve İstanbul Emniyeti'nin aylardır izlediği hücrenin başı Emel Öztürk yakalandı. Özel bir enerji şirketinde genel müdür yardımcısı olan Öztürk siyasi ve askeri casusluktan tutuklandı. Emel Öztürk'ün, gizli bilgileri yabancı istihbaratçı sevgilisine de ilettiği belirlendi. Hücrenin iki numaralı ismi Serkan Özbilgin’in ise, suikastla şehit edilen Danıştay Daire Başkanı M. Yücel Özbilgin'in oğlu olduğu ortaya çıktı.

21.10.2020Gündem
Numara komşusu akımında özel hayatın gizliliğinin ihlali uyarısı

'Numara komşusu' akımında özel hayatın gizliliğinin ihlali uyarısı

Uzmanlar, numaranın son hanesinde bulunan rakamın bir altı ya da üstüne denk gelen numaraya mesaj gönderilmesine dayanan akımda, özel bilgilerin paylaşılması ve kişisel verilerin gizliliği gibi hukuki problemlerin yaşanabileceği uyarısında bulundu.

20.10.2020Teknoloji
Son dakika haberler... Ayşe Karaman davasının gerekçeli kararı açıklandı

Son dakika haberler... Ayşe Karaman davasının gerekçeli kararı açıklandı

Anestezi teknikeri Ayşe Karaman'ın ölümü nedeniyle doktor Özgür Tarhan'ın "bilinçli taksirle ölüme neden olmak" suçundan 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılmasına ilişkin kararın gerekçesi açıklandı. Ankara 5. Ağır Ceza Mahkemesinin kararında, Karaman'ın evde yalnız bulunduğu sırada anestezi ilacını kendisine enjekte ettiği belirtildi. Kararda, 3 yıl 4 ay hapse çarptırılan doktor Özgür Tarhan'ın ise uzman doktorlar dışında kimseye verilmediğini bilmesine rağmen ölüme yol açan ilacı genç kadının evine getirerek "bilinçli taksirle ölüme sebebiyet verme" suçunu işlediği belirtildi.

12.10.2020Gündem
Son dakika haberleri... İstinaf kararını verdi Üye hakimden çarpıcı şerh

Son dakika haberleri... İstinaf kararını verdi! Üye hakimden çarpıcı şerh

Akademisyen Ceren Damar Şenel’in vahşice öldürülmesine ilişkin davada İstinaf Mahkemesi incelemesini tamamladı. Ankara Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi, sanığa “Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürme” suçundan verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasını oy çokluğuyla onadı. Heyette yer alan bir üye, sanığın tasarlayarak kasten öldürme suçundan cezalandırılması gerektiğini savundu.

5.10.2020Gündem
Ankara’da suç örgütü çökertildi

Ankara’da suç örgütü çökertildi

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Kızılcahamam Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde yürütülen operasyonda, çeşitli suçlardan aranan 5 kişi yakalanarak tutuklandı.

28.09.2020Gündem
Valilik duyurdu O ilde 65 yaş üstüne sokağa çıkma kısıtlaması

Valilik duyurdu! O ilde 65 yaş üstüne sokağa çıkma kısıtlaması

Bartın Valiliği, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, 65 yaş üstü kişilerin 10.00-20.00 saatleri haricinde sokağa çıkmalarını yasakladı.

24.09.2020Gündem
Ekim önlemleri geliyor: Karantinadan kaçana hapis cezası

Ekim önlemleri geliyor: Karantinadan kaçana hapis cezası

Artan vaka sayıları yeni toplumsal önlemleri gündeme getirdi. Kesilecek para cezalarının yanı sıra, karantina kurallarını çiğneyenlere Türk Ceza Kanunu’nda yer alan ‘bulaşıcı hastalık tedbirlerine aykırı davranış’ maddesinden 1 yıla kadar hapis cezası verilmesi sağlanacak.

24.09.2020Gündem
Son dakika... Selam Tevhid kumpası davasında flaş gelişme

Son dakika... 'Selam Tevhid kumpası' davasında flaş gelişme

FETÖ'nün kumpas davalarının hakim ve savcılarının yargılandığı Yargıtaydaki 'Selam Tevhid kumpası' davasında esas hakkındaki mütalaa verildi. Mütalaada, aralarında Sadrettin Sarıkaya ve Vedat Dalda'nın da bulunduğu 24 eski hakim ve savcı hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

22.09.2020Gündem
Son dakika: Yunan gazetesinden skandal manşet… Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti

Son dakika: Yunan gazetesinden skandal manşet… Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı harekete geçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları, Erdoğan'la ilgili hakaret içeren manşet atan Yunan gazetesinin sorumluları hakkında suç duyurusunda bulundu. Ayrıca, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret içeren manşeti nedeniyle Yunan Dimokratia gazetesi hakkında soruşturma başlattı.

21.09.2020Gündem
Bu emeğe yazık olmasın

Bu emeğe yazık olmasın

Antalya’dan iki manzara... Plajlar mesafe olmaksızın tıklım tıklım dolarken Akdeniz Üniversitesi’nde sağlık personeli, bir can kaybı daha yaşanmasın diye koruyucu kıyafetlerinde ter içinde çalışıyor. Bir de karantinada olması gerekirken gezerken yakalananlar var...

21.09.2020Gündem
Ev karantinasına uymadı, yurda yerleştirildi

Ev karantinasına uymadı, yurda yerleştirildi

BOLU'da, koronavirüs testi pozitif çıkan arkadaşlarıyla teması nedeniyle evde 14 gün karantinada olması gerekirken, otomobiliyle gezen Erhan D. polis tarafından yakalanarak karantina yurduna yerleştirildi.

14.09.2020Gündem
Boluda karantinada olması gereken kişi otomobille gezerken yakalandı

Bolu'da karantinada olması gereken kişi otomobille gezerken yakalandı

Bolu'da karantina kuralını ihlal ederek otomobiliyle gezerken polis uygulamasında yakalanan kişi yurtta karantinaya alındı.

14.09.2020Gündem
Ölen yakını için koronavirüs hastası hayır yemeği verdi, köy karantinaya alındı

Ölen yakını için koronavirüs hastası hayır yemeği verdi, köy karantinaya alındı

Tunceli'nin Pertek ilçesinde koronavirüs hastası, ölen bir yakını için hayır yemeği vermesi nedeniyle köy karantina alınırken, kendisi ve muhtar hakkında soruşturma başlatıldı.

14.09.2020Gündem
Dikkat çeken yorum: Devlet araçlara el koysun

Dikkat çeken yorum: Devlet araçlara el koysun

Yaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Timur Demirbaş, trafik magandalarına karşı yalnızca idari para cezasının yeterince caydırıcı olmadığını belirterek caydırıcılık için Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) etkin uygulanması gerektiğini söyledi. Demirbaş, bu magandalara TCK’nın 179. ile 54. maddelerinden işlem yapılabileceğini, bunun da hapis cezası ve mahkeme kararıyla suçta kullanılan aracın mülkiyetinin devlete geçmesi gibi yaptırımlarla daha caydırıcı olacağını belirtti.

14.09.2020Gündem
Valilik duyurdu Erzincanda 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı

Valilik duyurdu! Erzincan'da 65 yaş üstüne sokağa çıkma yasağı

Erzincan'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı bulunanların 11.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkmaları yasaklandı.

13.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Diyanetten Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

Son dakika haberler... Diyanet'ten Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

Diyanet İşleri Başkanlığı, bir televizyon programında imam hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu bildirdi.

10.09.2020Gündem
Son dakika haberler: MİT şehidinin ifşa edilmesine ilişkin davada mütalaa açıklandı

Son dakika haberler: MİT şehidinin ifşa edilmesine ilişkin davada mütalaa açıklandı

LİBYA'da şehit olan MİT mensubunun cenaze töreni haberiyle "İstihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek" suçundan yargılanan Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu ve Yeniçağ Gazetesi yazarı Murat Ağırel'in de aralarında bulunduğu 3'ü tutuklu, biri firari toplam 8 sanıklı davada, savcı mütalaasını verdi.

8.09.2020Gündem
Salgında büyük tehlike: Karantina kaçakları

Salgında büyük tehlike: Karantina kaçakları

Koronavirüs testleri pozitif çıktı, evlerinde karantinada olmaları gerekiyordu. Halbuki onlar düğün düğün gezdiler, altın gününe gittiler hatta piknik yaptılar. Bu sorumsuzluklarıyla sadece kendilerinin değil tüm toplumun sağlığını tehlikeye attılar. İşte o sorumsuzlara yurdun dört bir yanından birkaç çarpıcı örnek:

5.09.2020Gündem
Kiliste kadın doktoru tehdit eden şüpheliye 6 ay uzaklaştırma

Kilis'te kadın doktoru tehdit eden şüpheliye 6 ay uzaklaştırma

KİLİS Cumhuriyet Başsavcılığı, kentte görevli doktor Hacer D.'yi tehdit edip, şantaj yaptığı iddia edilen Cebrail Can K. hakkında 6 ay uzaklaştırma kararı verildiğini duyurdu.

20.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Ankara Valiliği açıkladı İşte 9 maddelik yeni koronavirüs önlemleri

Son dakika haberi: Ankara Valiliği açıkladı! İşte 9 maddelik yeni koronavirüs önlemleri

Son dakika haberine göre; Ankara Valisi Vasip Şahin başkanlığında toplanan Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, artan vakalar sonrası yeni kararlar aldı. Ankara'da 65 yaş ve üzeri ile kronik rahatsızlığı olanların düğün, cenaze, taziye, pazar yeri, sosyal faaliyetler gibi alanlara girişleri kısıtlandı. Ayrıca taksi, dolmuş ve toplu ulaşım araçlarında şoför mahalli ile yolcular arasında fiberglas ile bölümleme yapılması kararlaştırıldı.

17.08.2020Gündem
Son dakika haberler... 81 il valiliğine yeni genelge: Mahalle Denetim Ekipleri oluşturulacak

Son dakika haberler... 81 il valiliğine yeni genelge: Mahalle Denetim Ekipleri oluşturulacak

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelgeyle Covid-19 tanılı ya da temaslı olan ve evde izolasyona tabi olan kişilerin, kuralları çiğnemesi halinde idari para cezası uygulanacak. Genelgede, izolasyona alınan kişilerin kurallara uyması için elektronik imkanlar da olmak üzere her türlü önlemin alınacağı belirtildi. Covid-19 ile mücadelede alınan tedbirlerin etkin şekilde uygulanmasını sağlamak amacıyla ‘Mahalle Denetim Ekipleri’ de oluşturulacak.

14.08.2020Gündem
Yargıtay’dan flaş karar Seni ve kalbini nasıl kazanabilirim yazmıştı…

Yargıtay’dan flaş karar! 'Seni ve kalbini nasıl kazanabilirim' yazmıştı…

Yargıtay, 'WhatsApp' uygulamasından gönderilen 'Slm seni ve kalbini nasıl kazanabilirim' mesajının cinsel taciz suçu oluşturduğuna hükmetti.

7.08.2020Gündem
Wayfair skandalıyla ilgili tepki çeken paylaşımlar için harekete geçildi

'Wayfair' skandalıyla ilgili tepki çeken paylaşımlar için harekete geçildi

ANKARA Barosu Çocuk Hakları Merkezi, ABD'de e-Ticaret sitesi 'Wayfair'ın çocuk ticareti yaptığı iddiasıyla ortaya çıkan skandala ilişkin binlerce takipçisi olan bazı sosyal medya fenomenlerinin yaptığı paylaşımlara yönelik Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunu yapan avukat Caner Gücüyener, "Son günlerce 'özgürlük' adı altında çocuklarla ilgili yapılan paylaşımlar, suç işleme boyutuna gelmiştir. Ceza davası dışında bu tür paylaşım yapan sosyal medya hesaplarının kapatılması ve ya askıya alınması talebinde de bulunduk" dedi.

7.08.2020Gündem
Son dakika haberi... Koronavirüs vakalarının arttığı bölgelerde karantina veya sokağa çıkma yasağı ilan edilecek

Son dakika haberi... Koronavirüs vakalarının arttığı bölgelerde karantina veya sokağa çıkma yasağı ilan edilecek

Koronavirüs vakalarında yeniden binin üzerine çıkılmasıyla yeni önlemler gündeme geldi. Buna göre vaka sayılarının kontrol altına alınamadığı bölgelere özel yasaklar uygulanacak. İl, ilçe, mahalle, köy bazında risk durumuna göre karantina veya sokağa çıkma yasakları ilan edilebilecek.

6.08.2020Gündem
Bu yasa çıksın

Bu yasa çıksın

MHP Konya Milletvekili Esin Kara, Meclis Başkanlığı’na verdiği yasa teklifiyle hayvanlara karşı işlenen suçların hapisle cezalandırılmasını önerdi. Teklifin gerekçesinde “Doğanın bir bütün olarak yaşanması, ekolojik dengenin korunması, insanlar kadar bu dünyayı paylaştığımız diğer canlıların da temel hakkıdır” denildi. Türk Ceza Yasası’nda (TCK) değişiklik öngören teklifte önerilen cezalar şöyle sıralandı:

1.08.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Özel hayatın gizliliği nereye kadar

Sosyal medya genç bir kadının, 5 yaşındaki oğlunun “Sen yokken eve başka bir kadın geliyor” demesi ile aldatıldığından şüphelenip yatak odasına kamera yerleştirmesini konuşuyor. Zira genç kadın görüntüleri izleyince anlıyor ki iç çamaşır ve kıyafetlerini giyen kişi bir kadın değil, 10 yıllık eşi! Ortada bir fantezi, cinsel yönelim yoksa çocuğa cinsel taciz mi var? Çocuğun üstün yararı için ne yapılmalı? ‘Gizli çekim’ ile elde edilen görüntüler özel hayatın mahremiyetine gölge düşürür mü? Uzmanlar yanıtladı.

12.11.2020

Pandemi fırsatçılığı

Hükümetin tam da yeni yasaklar yerine, kurallara uymayanlara ceza uygulamasını benimsediği yeni pandemi mücadelesinde, karar vericilerin derhal gündemine almaları gerektiğini iki konuyu iletiyoruz.

27.09.2020

Koronavirüs bulaştıranlara dava açılır mı?

Koronavirüsün hayatımıza girmesiyle birlikte terminolojimize ve yaşantımıza pek çok yenilik girmiş durumda. Hasta olmayanların da muhakkak önlem alması gerektiği şu dönemlerde hastalığa yakalanan kişilerin davranışlarına ekstra özen göstermeleri gerekmektedir.

18.09.2020

Bittin sen Halil Sezai

Sen artık hepimiz tarafından...

17.09.2020

'Korona oldum ama kimseler duymasın'

Bir yandan virüsün bulaşma ihtimalinden korkuyor ancak tedbirlere de uymuyoruz. Öyle ki Kayseri’de korona tedavisi gören 80 yaşındaki kadın 72 saatte 5 düğüne gidebiliyor. Virüse yakalananların temaslı olduğu kişiler ‘Aman adımı verme’ diyebiliyor. Hasta olduğumuzu neden saklıyor, başkalarının canını hiçe sayıyoruz? Yok mu cezası? Hem hastalara hem de uzmanlara sordum.

7.09.2020

Müjde Ar’dan mektup var

Ünlü sanatçı, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’a yönelik açık mektup yayımladı. Birkaç kez dikkatlice okudum. Bence yerden göğe kadar haklı olduğu yanlar da var, hiç katılmadığım yanları da. Gelin beraber bakalım.

29.07.2020

Kadına vahşetin eşiği yükseliyor

Kadınlara yönelik şiddette vahşet eşiği tehlikeli bir şekilde yükseliyor. Aslında kadına şiddet demek dahi bu vahşetin karşısında yetersiz kalıyor. Erkekler bir şekilde hayatlarına girdikleri kadınları insanlığa sığmayacak yöntemlerle katlediyorlar.

24.07.2020