MENÜ

Aym

Aym ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aym haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.869 Aym haberi bulunmuştur.

Aym Haberleri

AYM’den gurbetçiler için emeklilik kararı

AYM’den gurbetçiler için emeklilik kararı

Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, gurbetçileri sevindiren kritik bir karara imza attı.

2.07.2020Ekonomi
AYM’den yurt dışı çalışma süreleri ile ilgili önemli karar

AYM’den yurt dışı çalışma süreleri ile ilgili önemli karar

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu,  yurt dışında geçen hizmet sürelerini borçlanma imkanının, Türk vatandaşlığına alınma tarihinden önceki süreler için tanınmamasında, Anayasanın 35'inci maddesinde güvence altına alınan mülkiyet hakkıyla bağlantılı olarak ayrımcılık yasağının ihlal edildiğine hükmetti.

1.07.2020Ekonomi
AYM’den HDP’ye suç duyurusu

AYM’den HDP’ye suç duyurusu

Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) siyasi parti mali denetimleri dünkü Resmi Gazete’de yayımlandı.

30.06.2020Gündem
AYM İnfaz Yasası’nı esastan görüşecek

AYM İnfaz Yasası’nı esastan görüşecek

Anayasa Mahkemesi (AYM), CHP’nin İnfaz Yasası’nın 14 maddesinin iptal isteminde esasa geçilmesine karar verdi.

26.06.2020Gündem
Son dakika haberler... AYMden YKS kararı

Son dakika haberler... AYM'den 'YKS' kararı

Anayasa Mahkemesi (AYM), YKS tarihinin öne çekilmesine karşı açılan davada, yürütmeyi durdurma talebinin reddi üzerine yapılan tedbir başvurusunu kabul etmedi.

25.06.2020Gündem

Son dakika haberler: AYM'den HDP'li vekillere ret

Anayasa Mahkemesi(AYM) CHP'nin Af Yasasındaki bazı hükümlerin iptali istemiyle yaptığı başvuru üzerinde ilk incelemesini tamamladı ve başvuruyu esastan görüşmeye karar verdi. Öte andan AYM, HDP'li milletvekilleri Leyla Güven ve Musa Farisoğulları'nın vekilliğinin düşürülmesine yönelik kararın iptali için yapılan başvuruyu oybirliğiyle iptal etti.

25.06.2020Gündem
Berberoğlu’nun başvurusu AYM Genel Kurulu’na sevk

Berberoğlu’nun başvurusu AYM Genel Kurulu’na sevk

TBMM Genel Kurulu’nda, Anayasa Mahkemesi’ndeki (AYM) dosyası henüz karara bağlanmadan önce mahkûmiyeti kesinleştiği gerekçesiyle milletvekilliği düşürülen CHP’li Enis Berberoğlu’nun bireysel başvurusu dün AYM 2. Bölümü’nde görüşüldü.

25.06.2020Gündem
Bazı baro başkanlarının yürüyüşüne Adalet Bakanından ilk yorum

Bazı baro başkanlarının yürüyüşüne Adalet Bakanı'ndan ilk yorum

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bazı baro başkanlarının yürüyüşü ile ilgili yaptığı açıklamasında “Savunma mesleğini geriye götürecek bir çalışmaya asla destek vermeyiz. Arkadaşlarımız, savunmayı daha güçlendiren, avukatların haklarını daha koruyan ve mesleki örgütlenmeyi daha da güçlendiren bir yapı üzerine çalışma yapıyorlar. Ortaya çıkan hangi şeye karşısınız? Teklif yok, hangi maddesine karşı çıkıyorsunuz? Ortada henüz bizim bile daha vakıf olduğumuz bir teklif yok" ifadelerini kullandı.

22.06.2020Gündem
Son dakika haberler: Adalet Bakanı Gülden flaş açıklamalar

Son dakika haberler: Adalet Bakanı Gül'den flaş açıklamalar

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Adalet Bakanı Gül, Kovid-19 nedeniyle durdurulan yargısal sürelerin ve duruşmaların yarından itibaren başlayacağını bildirdi. Adalet Bakanı Gül Ayasofya'nın ibadete açılması ile ilgili olarak, ''Turnikeyle girilen tek camidir, bu ayıbın ortadan kalkması hukukun gereğidir." dedi. Ayrıca Bakan Gül: "Cezaevinde olan, uzun süre annesini, babasını göremeyenler var, cezaevinden görüntülü görüşülebilecek bir sistem kuruyoruz." ifadelerinde bulundu.

15.06.2020Gündem
AYMden 65 yaş reddi

AYM'den 65 yaş reddi

Anayasa Mahkemesi (AYM) 1. Bölümü, yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmasının kısıtlanmasının, “kişi hürriyeti ve güvenliği hakkını ihlal ettiği” iddiasıyla avukat Senih Özay’ın yaptığı bireysel başvuruyu reddetti.

13.06.2020Gündem
CHP Sözcüsü Faik Öztrak: ‘Berberoğlu işi CHP’ye siyasi garez’

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: ‘Berberoğlu işi CHP’ye siyasi garez’

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Enis Berberoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesini “siyasi garez ve CHP’ye karşı yürütülen kan davası” olarak nitelendirdi.

9.06.2020Gündem
AYM, CHPnin parti kesin hesabı erteleme talebini reddetti

AYM, CHP'nin parti kesin hesabı erteleme talebini reddetti

ANAYASA Mahkemesi (AYM), Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) koronavirüs salgını nedeniyle 2019 yılı parti kesin hesabının haziran yerine eylülde teslim edilmesi talebini reddetti.

5.06.2020Gündem
AYM de mesaiye geçti

AYM de mesaiye geçti

Koronavirüs salgını nedeniyle yargılama faaliyetine ara verilen, uzaktan çalışma yöntemine geçilen yüksek yargıda da adliyeler gibi normale dönülüyor.

3.06.2020Gündem
‘17 saat geç tahliye edildim’ davasına ret

‘17 saat geç tahliye edildim’ davasına ret

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndaki darbe faaliyetine katılma ve karargâhtaki görüntüleri silmekle suçlanan eski yüzbaşının, bir süre tutuklu kaldıktan sonra hakkında verilen tahliye kararının, yaklaşık 17 saat geç icra edildiği gerekçesiyle Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) yaptığı başvuru, “başvuru yollarının tüketilmemesi” gerekçesiyle reddedildi.

15.05.2020Gündem
AYMden, YAŞ sekreteryası ve YİK üyeleri ile ilgili iptal talebine ret

AYM'den, YAŞ sekreteryası ve YİK üyeleri ile ilgili iptal talebine ret

ANAYASA Mahkemesi (AYM), Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile düzenlenen Yüksek Askeri Şura'nın (YAŞ) sekretarya hizmetlerinin Cumhurbaşkanınca belirlenecek merci tarafından yürütülmesi hükmü ile Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyelerinin ve bu üyelere yapılabilecek ödemelerin Cumhurbaşkanınca belirlenmesini öngören hükmün iptali istemini reddetti.

13.05.2020Gündem
CHP başvuruyu erteledi

CHP başvuruyu erteledi

İnfaz Yasası’nı kapsam açısından Anayasa Mahkemesi’ne taşımak isteyen CHP’de hukukçular, başvurunun kabul edilmesi durumunda kamuoyunda tepkilere neden olacak bazı suçların da kapsama alınabileceği uyarısı yaptı. Başvuru ertelendi.

9.05.2020Gündem
Yeni infaz düzenlemesi Anayasa Mahkemesinde

Yeni infaz düzenlemesi Anayasa Mahkemesi'nde

Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, CHP'nin yeni infaz yasasının şekil yönünden iptali ve yürürlüğünün durdurulması isteminin ilk incelemesini tamamladı. İptal istemi daha sonra belirlenecek bir günde esastan karara bağlanacak.

6.05.2020Gündem
117 siteye erişim yolu

117 siteye erişim yolu

AYM, Wikipedia’dan sonra ‘sendika.org’a da erişim engelini kaldırdı. Karar, kapatılan diğer 117 internet sitesi için de örnek teşkil edecek.

3.05.2020Gündem
AYM kararı yürürlüğe girdi, güvenlik soruşturması iptal

AYM kararı yürürlüğe girdi, güvenlik soruşturması iptal

Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasına ilişkin düzenlemeyi iptal kararı dünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. AYM güvenlik kovuşturmasıyla ilgili kanun hükmünü özel hayatın gizliliğine aykırı bulurken hükümet yeni düzenleme yapacak.

29.04.2020Gündem
Devletin zirvesinden 23 Nisan mesajları.. En büyük emanetimiz

Devletin zirvesinden 23 Nisan mesajları.. 'En büyük emanetimiz'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

23.04.2020Gündem
CHP, infazı ‘ayrım var’ diyerek aym’ye taşıyor

CHP, infazı ‘ayrım var’ diyerek aym’ye taşıyor

CHP, 100 bine yakın mahkûma tahliye yolunu açan İnfaz Yasası’nı bu hafta Anayasa Mahkemesi’ne götürecek. CHP, önce usule daha sonra ise esasa ilişkin başvuruda bulunacak.

21.04.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağına  bireysel başvuru yolu kapalı

Sokağa çıkma yasağına bireysel başvuru yolu kapalı

Anayasa Mahkemesi, HDP’li Meral Danış Beştaş’ın Doğu ve Güneydoğu’daki sokağa çıkma yasaklarına ilişkin tedbir talebini oybirliğiyle reddetti. Bu kararla, koronavirüs nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasaklarına da bireysel başvuru yolu kapanmış oldu.

18.04.2020Gündem
CHP İnfaz Yasası’nı AYM’ye götürüyor

CHP İnfaz Yasası’nı AYM’ye götürüyor

“Bu yasa adalet kavramına aykırıdır. İktidara karşı işlenen suçları affetmeyip, topluma karşı işlenen suçlar affedilirse devletin kılıcı körelir, adaletin terazisi bozulur” diyen CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, partisinin İnfaz Yasası’nı Anayasa Mahkemesi’ne taşıyacağını söyledi.

15.04.2020Gündem
AYM, bireysel başvuru süresini 30 Nisana kadar durdurdu

AYM, bireysel başvuru süresini 30 Nisan'a kadar durdurdu

Anayasa Mahkemesi'nce (AYM) koronavirüs salgını nedeniyle bireysel başvuruya ilişkin sürelerin 30 Nisan'a kadar durdurulduğu açıklandı.

31.03.2020Gündem
Son dakika haberi: Süleyman Soyludan Türkiye sosyal izolasyona uyuyor mu sorusuna cevap

Son dakika haberi: Süleyman Soylu'dan 'Türkiye sosyal izolasyona uyuyor mu?' sorusuna cevap!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Türkiye sosyal izolasyona uyuyor mu?' sorusuna "Ters bir şey söyleyeceğim belki ama... Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde sıkıntı var. Ankara, İstanbul, İzmir'de şehir çekilmiş durumda." diye yanıt verdi ve "Türkiye'de şuan hayatın yüzde 80'i durmuş durumda." ifadelerini kullandı. Bakan Soylu, sosyal medyadaki sahte içeriklerle ilgili de konuştu. "WhatsApp gruplarını kullananlara söylüyorum..." diyen Soylu, sahte olduğu ilgili kurumlarca duyurulan içeriklerin paylaşılmaya devam edilmesine sitem etti.

26.03.2020Gündem
SON DAKİKA: Anayasa Mahkemesi’nden Fenerbahçe kararı Mülkiyet hakkı ihlali...

SON DAKİKA: Anayasa Mahkemesi’nden Fenerbahçe kararı! Mülkiyet hakkı ihlali...

Anayasa Mahkemesi’nce (AYM) Fenerbahçe Spor Kulübü Kadın Voleybol Takımı’nın forma reklam gelirinden Spor Genel Müdürlüğü tarafından alınan payın, mülkiyet hakkı ihlali olduğuna karar verildi.

26.03.2020Diğer
AYM Genel Kuruluna Corona Virüs ertelemesi

AYM Genel Kurulu'na Corona Virüs ertelemesi

Anayasa Mahkemesi, Corona Virüs tedbirleri kapsamında 19 Mart'taki genel kurulun ertelenmesine karar verdi.

16.03.2020Gündem
AYM’den Müjdat Gezen’e o söze son söz: Hakaret değil eleştiri

AYM’den Müjdat Gezen’e o söze son söz: Hakaret değil eleştiri

Anayasa Mahkemesi, sanatçı Müjdat Gezen için ‘pezevenk’ ifadesini kullanan Yeni Akit gazetesine verilen üç kuruşluk tazminat cezasını, basın özgürlüğüne müdahale saydı. AYM, bu ifadenin ‘tepkileri dile getirmek’ ve ‘eleştiri’ amacıyla kullanıldığını savundu. Yeniden yargılamada üç kuruluşluk tazminat cezası kaldırılacak.

13.03.2020Gündem
Kanal İstanbula AYM vizesi

Kanal İstanbul'a AYM vizesi

Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu’nun, Kanal İstanbul ve benzeri su yolu projelerinin ‘yap-işlet-devret’ modeliyle yapılmasına dönük düzenlemenin iptalini reddeden kararı dünkü Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu tip su yolu projelerinin ‘yap-işlet-devret’ modeli ile yapılmasına anayasa vizesi veren AYM kararı örnek niteliği taşıyor.

13.02.2020Ekonomi
Kılıçdaroğlundan İmamoğlu yorumu: Tatil demek ne kadar doğru bilmiyorum

Kılıçdaroğlu'ndan İmamoğlu yorumu: Tatil demek ne kadar doğru bilmiyorum

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu’nun tartışılan Palandöken fotoğraflarıyla ilgili “Tatil demek ne kadar doğru bilmiyorum ama işte çocukları orada. Onları alıp birlikte İstanbul’a geldiler. Bu tür konularda duyarlı olmak gerekiyor” dedi.

8.02.2020Gündem
AYMden Antalya kararı Bulvar 61 yıl sonra mirasçıların

AYM'den Antalya kararı! Bulvar 61 yıl sonra mirasçıların

Anayasa Mahkemesi, Antalya’da Dumlupınar Bulvarı olarak bilinen otoyolun yanı sıra üzerinde tramvay inşaatına başlanan arazinin mülkiyet ve tapu davasıyla ilgili kararını verdi. 111 bin 879 metrekarelik arazide usule aykırı şekilde kamulaştırma yapıldığı sonucuna varan mahkeme, mülkiyet hakkının ihlal edildiğine hükmetti. Mirasçılar arazinin kamulaştırma bedelinin ödenmesi için dava açtı. Davanın ilk duruşması 2 Nisan’da görülecek.

31.01.2020Gündem
Yediemindeki aracın otopark ücreti kamuya ait

Yediemin'deki aracın otopark ücreti kamuya ait

Trafikten men edilen araçları otoparkında bekleten otopark sahibi, giderlerin ödenmesi için dava açtı. Mahkeme davayı reddetti. Bunun üzerinde otopark sahibi Anayasa Mahkemesi’ne başvurdu. Çekme ücreti ile otopark ücretini araç sahibinden veya haciz sonrası satış bedelinden tahsil edebileceği gerekçelerini yerinde görmeyen AYM, kamu makamlarının kendi sorumluluğu altındaki bir külfeti vatandaşa yükleyemeyeceğini vurguladı.

25.01.2020Ekonomi
Saat 22.00den sonra satış yapmıştı... AYMden karar çıktı

Saat 22.00'den sonra satış yapmıştı... AYM'den karar çıktı

Anayasa Mahkemesi, gece alkollü içki satışına verilen cezanın Anayasa'da güvenceye alınan mülkiyet hakkını ihlal etmediğine karar verdi.

17.01.2020Gündem
AYM’den biber gazına  40 bin lira tazminat

AYM’den biber gazına 40 bin lira tazminat

ANAYASA Mahkemesi (AYM) Birinci Bölümü, 301 kişinin hayatını kaybettiği Soma maden kazasını protesto etmek için Ankara Güvenpark’ta toplanan göstericilere polisin biber gazlı, coplu müdahalesini haksız buldu ve ihlal kararı verdi.

17.01.2020Gündem
Wikipedia’nın dönüşü

Wikipedia’nın dönüşü

Anayasa Mahkemesi’nin (AYM), Wikipedia’ya erişimin engellenmesinin, hak ihlâli olduğuna yönelik gerekçeli kararı dün Resmi Gazete’de yayımlandı. Ardından yerel mahkeme, yasak kararını kaldırdı ve BTK’ya bildirdi. Wikipedia, dün akşam 2.5 yıl aranın ardından erişime açıldı. AYM’nin kararında “Erişim yasağı ifade özgürlüğüne orantısız müdahale...” denildi.

16.01.2020Gündem
AYM’den Türköne’ye ret

AYM’den Türköne’ye ret

Anayasa Mahkemesi (AYM), FETÖ davasında tutuklanan Mümtazer Türköne’nin yaptığı başvuruyu karara bağladı ve hak ihlali olmadığına hükmetti.

11.01.2020Gündem
Anayasa Mahkemesinden Hira bebeği sevindiren karar

Anayasa Mahkemesinden Hira bebeği sevindiren karar!

Anayasa Mahkemesi, ölümcül bir rahatsızlık olan ‘hipofosfatazya’ ile mücadele eden 6 aylık Hira bebeğin tedavisi için gereken 58 bin avroluk ilaç bedelinin, hastalığın aciliyeti nedeniyle SGK tarafından ilacı ithal eden kuruluşa ödenmesine hükmetti.

9.01.2020Gündem
Son dakika haberi: Adalet Bakanı Abdülhamit Gülden, CNN Türkte önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'den, CNN Türk'te önemli açıklamalar

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CNN Türk'te yayınlanan Hakan Çelik ile Hafta Sonu programına katıldı. Adalet Bakanı Gül; Nissan ve Renault’un eski CEO’su Ghosn’un kaçışı, Libya tezkeresi, yargıdaki son durum, FETÖ ile mücadele, süresiz nafaka ve infaz kanununda düzenlemeyle ilgili birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. İşte Gül'ün açıklamalarından satır başları:

4.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Gösteri özgürlüğünde Anayasa Mahkemesi ölçütleri

Hadiseler Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) ve Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası’nın (Eğitim-Sen), 2012 Mart ayında TBMM’de görüşülmekte olan ve kısaca 4+4+4 diye bilinen İlköğretim ve Eğitim Kanunu’nda yapılması tasarlanan değişikliklere itiraz etmek üzere Ankara’da geniş katılımlı bir kitlesel gösteri çağrısında bulunmalarıyla başlar.

26.06.2020

AİHM, gösteri özgürlüğü için hoşgörü bekliyor

Dünkü yazımız, baro başkanlarının bu hafta Ankara’ya girişte karşılaştıkları sert polis engellemesinin gösteri özgürlüğünün sınırları meselesini yeniden tartışmaya açtığını, bu konuda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) ve Anayasa Mahkemesi (AYM) içtihatları ile Türkiye’de yürürlükte olan Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun muhtelif hükümleri arasında çelişkili bir durumun olduğunu konu alıyordu.

25.06.2020

AİHM ve AYM içtihatlarından baro başkanlarına açılan yol

2020 Türkiye’sinden geriye iz bırakacak görüntülerden birinin başkentin girişinde Çevik Kuvvet mensuplarının polis kalkanlarıyla yan yana dizilerek oluşturdukları setin önünde yere oturmuş baro başkanlarının fotoğrafı olacağını bugünden tahmin edebiliriz.

24.06.2020

AYM’nin ihlal kararlarının uygulanması nasıl sağlanabilir?

Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Prof. Zühtü Arslan’ın geçen salı günkü konuşmasında adil yargılanma hakkı alanında yaşanan sorunlar ve bireysel başvurularda verilen ihlal kararlarının hayata geçirilmesi başlıklarında yaptığı muhasebe, bugün Türkiye’de yargının içinde bulunduğu duruma ışık tutan önemli tespitler içeriyor.

13.06.2020

AYM Başkanı’na göre adil yargılanmayla ilgili önemli bir mesele var

Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) seçilen yeni üye Basri Bağcı için geçen salı günü düzenlenen ant içme töreni, en başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere katılımcıların koronavirüs COVID-19 salgını nedeniyle maske takmış oldukları görüntülerle kamuoyuna yansıdı.

12.06.2020

65 yaş üstü vatandaşların sesine kulak verelim

Son günlerde arkadaşlarım, dostlarımla yaptığım sohbetlerde, okuduklarımda, sosyal medyadaki paylaşımlarda sıkça dikkatime gelen, zihnimi meşgul eden bir konu var: Evlerinde kapalı kalan 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlarımızın durumu...

5.06.2020

İnfaz Yasası’nda gözler Anayasa Mahkemesi’nde

Adı ister ‘infaz düzenlemesi’ olsun, ister ‘dolaylı’ ya da ‘doğrudan af’, bütün yollar sonunda Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) çıkıyor.

9.05.2020

İki dakika akış 8 ton su demek

Koronavirüs ile başa çıkmanın en temel unsuru, hijyen ve temizlik.

3.05.2020

OdaTV tutuklamalarından Avrupa Konseyi’nin son kararına

Türkiye’deki tutuklu gazeteciler sorunu, geçen hafta OdaTV Haber Müdürü Barış Terkoğlu, muhabir Hatice Hülya Kılınç ve Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ın tutuklanmaları, ayrıca bu internet sitesine erişim yasağı getirilmesi ile yeni bir eşiğe yükseldi.

10.03.2020

AYM’nin ‘ihlal’ kararı uygulanmazsa buna da ‘ihlal’ geliyor...

Geride bıraktığımız dönemde yargı alanında iz bırakan tartışmalardan biri, bazı birinci derece mahkemelerin Anayasa Mahkemesi (AYM) ya da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) tarafından verilen ‘ihlal’ kararlarını uygulamayı reddederek, yüksek mahkemelere bir anlamda meydan okuyan bir tutum sergilemeleri olmuştur.

8.02.2020

SGK yanlış maaş bağlarsa

Anayasa Mahkemesi, SGK’nın hatalı intibakı yüzünden 13 yıl sonra emekli maaşı düşürülüp 16 bin 679 TL borç çıkarılan Musa B. adlı mühendisin bireysel başvurusunu 7’ye karşı 8 oyla reddetti. 1 oy farkla kıl payı verilen bu karar içtihat niteliğinde. SGK’nın hatası yüzünden maaşı düşen, borçlu çıkan, benzer şekilde mahkemelik olan ve ‘Davam nasıl sonuçlanır’ diye soran okurlarım yönünden ise aleyhte örnek oluşturuyor.

3.02.2020

İstenen nafaka maaştan çoksa

Eski eşiniz maaşınızdan çok nafaka bağlanması için dava açtıysa ne yapacaksınız? İşte yanıtı...

30.12.2019