MENÜ

Tasarım

Tasarım ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tasarım haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 31.626 Tasarım haberi bulunmuştur.

Tasarım bir planın, bir nesnenin ya da bir inşa süreci içinde (mimarî çizimler, mühendislik çizimleri, iş süreci v.b.) meydana getirilmesine denir. Elizabeth Adams Hurwitz tarafından kısa ve öz olarak “gerekli olanın araştırılması” şeklinde tanımlanmıştır. Genellikle tatbikî sanatlar ve görsel sanatlar, mühendislik, mimarî, peyzaj ve diğer yaratıcı işler çerçevesinde ele alınır. Hem bir isim, hem de bir fiil (tasarlamak) olarak kullanılır. Tasarlamak, yeni bir nesne veya ürün (makine, mobilya, endüstriyel ürün v.b.), mekân ve alan (yapı, peyzaj) için bir plân oluşturma ve geliştirme sürecine işaret eder. Tasarı ise hem son plân veya taslak (bir çizim, modelleme v.b.) ya da bir plân veya taslağın sonucu (üretilen bir nesne, ürün, mekân ve alan) için kullanılır.

Tasarım Haberleri

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Bayram: Hibrit çalışma yaygınlaşacak

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Bayram: Hibrit çalışma yaygınlaşacak

Pandemi ile birlikte en çok konuşulan konulardan biri de çevik (agile) çalışma oldu. Tüm şirketler yeni normalde esnek ve çevik çalışma modellerinin artacağı konusunda hemfikirler. 6 yıl önce çevik çalışmayı başlatan Vodafone Türkiye, bu sistemi başarıyla uygulayan şirketlerden biri. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Bayram ile çevik çalışmayı ve pandemide aldıkları aksiyonları konuştuk. Bülent Bayram “Salgın sonrası süreçte hibrit çalışma sisteminin yaygınlaşacağını düşünüyoruz. Ekibin bir kısmının evden çalıştığı, bir kısmının ise sahada hareket halinde olduğu, bununla birlikte iki tarafın da entegre çalıştığı bir düzen oluşacak” diyor.

9.08.2020Ekonomi
Yükselen iş modeli: Startup

Yükselen iş modeli: Startup

Günümüzün iş modeli olarak son yıllarda ‘startup’ terimini giderek daha fazla duyuyoruz. Kısa sürede büyük hacimlere ulaşan pek çok firma bir startup fikri olarak doğdu. Genç girişimciler açısından kendi işlerini kurmak ya da bir startup bünyesinde yer almak önemli bir istihdam alternatifi. Bu yola girmenin koşullarını firma yöneticileri ve uzmanlar anlatıyor.

8.08.2020Eğitim
Kız kardeşlere belediye otobüsünde darp

Kız kardeşlere belediye otobüsünde darp!

Konya'da Aleyna I. (22), yanındaki kız kardeşi Belemir I. (20) ile birlikte, belediye otobüsünde kendisine omuz attığını iddia ettiği Fatmanur Y. ile babasının saldırısına uğradı. Darp raporu alıp, şikayetçi olan kız kardeşlerden Aleyna I., “Kız yanımdan geçerken bana çarptı. Ben de bir özür dilemesini istedim. Bunun üzerine benim saçımı çekmeye başladı. Daha sonra babası gelip, dudağıma yumruk atıp, koluma vurdu. Kız kardeşim de darbe aldı” dedi.

8.08.2020Haber
Kız kardeşler belediye otobüsünde dehşeti yaşadı

Kız kardeşler belediye otobüsünde dehşeti yaşadı!

Konya'da Aleyna I. (22), yanındaki kız kardeşi Belemir I. (20) ile birlikte, belediye otobüsünde kendisine omuz attığını iddia ettiği Fatmanur Y. ile babasının saldırısına uğradı. Darp raporu alıp, şikayetçi olan kız kardeşlerden Aleyna I., “Kız yanımdan geçerken bana çarptı. Ben de bir özür dilemesini istedim. Bunun üzerine benim saçımı çekmeye başladı. Daha sonra babası gelip, dudağıma yumruk atıp, koluma vurdu. Kız kardeşim de darbe aldı” dedi.

8.08.2020Gündem
Yazın rengi turuncu

Yazın rengi turuncu

İlhamını güneşin tonlarından aldığı için farklı ortamlara göre tasarlanmış versiyonlarıyla her yerde karşımıza çıkıyor. Mevsime çok yakışıyor; bronzlaşmış tenle harika uyum sağlıyor, sezonun yüksek enerjisine eşlik ediyor.

Yerli otomobil TOGG ismiyle devam edecek

Yerli otomobil TOGG ismiyle devam edecek

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, marka beğeni endeksi yaptırdıklarını belirterek, "Yaptırdığımız endekste TOGG'un marka beğeni endeksi yüzde 73'lere çıktı. Dolayısı ile şimdilik yola TOGG markası ile devam etme kararı aldık" dedi. Karakaş, Türkiye'nin otomobili projesinde küresel şirketlerle 10 gizlilik anlaşması imzaladıklarını belirterek, "Tedarikçi seçiminin yüzde 93'ü tamamlandı. Yüzde 78'i Türkiye'den yüzde 22'si Avrupa ve Asya'dan oluşacak” ifadelerini kullandı.

7.08.2020Ekonomi
Üniversitelerde ‘yüz yüze’ tanıtım günleri

Üniversitelerde ‘yüz yüze’ tanıtım günleri

Üniversite tercih maratonu başladı. Süreç 14 Ağustos’a kadar devam edecek. Adaylar ve aileleri tercihler öncesi daha sağlıklı karar verebilmek için üniversiteleri ziyaret edip bilgi alıyor. Uygulamaları yerinde görmek için İstanbul’daki üniversiteleri veliler ve öğrenci adaylarıyla dolaştık.

7.08.2020Eğitim
Protez saç hakkında merak edilenler

Protez saç hakkında merak edilenler

Son zamanların popüler saçlanma yöntemlerinden biridir protez saç. Konu ile ilgili merak edilenleri Profesyonel Protez Saç Uzmanları olan Kadir Kanıkara ve Eczacı Barış Çınar anlattı.

6.08.2020Sağlık
Dolabınızda mutlaka olması gereken 12 kurtarıcı parça

Dolabınızda mutlaka olması gereken 12 kurtarıcı parça

Herkesin dolabında yer alan parçalar kişinin tarzına göre değişiklik gösterir. Ancak bazı parçalar var ki her kadının dolabında mutlaka bulunmalı. Çok çaba harcamadan harika görünmenize yardımcı olacak, zor anlarda sizi kurtaracak ve bu yüzden dolabınızda mutlaka olması gerekenler listesini veriyoruz.

6.08.2020Ekstra Özel
Oturduğu yerde hem spor yapıyor hem de elektrik üretiyor

Oturduğu yerde hem spor yapıyor hem de elektrik üretiyor

Bitlis'te yaşayan 11. sınıf öğrencisi Yaren İbiş, sandalyeye monte ettiği sistemle hareket enerjisini elektrik enerjisine dönüştürerek cep telefonu ile tabletleri şarj ediyor.

6.08.2020Teknoloji
Eğitim 5.0 modeliyle şehrin merkezinde eğitim

Eğitim 5.0 modeliyle şehrin merkezinde eğitim

Nişantaşı Üniversitesi, ‘Eğitim 5.0’ ile farklı bir eğitim modeli uyguluyor. ‘Global Dijital Eğitim’ ile dünyanın en tanınan üniversiteleriyle ortak müfredat kullanan üniversite, İstanbul’da şehrin merkezi Maslak’taki NeoTech Kampüsü’nde yeni öğrencilerini bekliyor. Farklı oranlarda olmak koşuluyla neredeyse tüm öğrencileri burslu olan Nişantaşı Üniversitesi’nin teknoloji odaklı kurulan ve geleceğin dünyasını şekillendiren NeoTech Kampüsü’nde yaklaşık 40 bin kişi öğrenim görüyor.

6.08.2020Eğitim
Samsung Galaxy Buds Live tanıtıldı

Samsung Galaxy Buds Live tanıtıldı

Samsung Electronics, dün düzenlenen dev etkinlikte yeni kablosuz kulaklığı Galaxy Buds Live'ı duyurdu. İşte tasarımıyla da dikkatleri üzerine çeken kulaklığın tüm özellikleri...

6.08.2020Teknoloji
EBA’da kodlama eğitimi

EBA’da kodlama eğitimi

Toplam 34 saatlik MESS kodlama eğitimleri, MEB'in online eğitim platformunda yerini aldı. MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, "Özellikle kodlama gibi, sanayinin ve ülkemizin geleceğine katkı sağlayacak alana yatırım yapmak önceliğimiz. MESS olarak, bu sorumluluk bilinciyle oluşturduğumuz eğitim içerikleriyle geleceğimizin teminatı 20 milyon çocuğumuzun yarını kodlamasına öncülük ediyoruz" dedi.

5.08.2020Eğitim
Her Zaman Enerjik: Kate Hudsonın Güzellik ve Egzersiz Alışkanlıkları

Her Zaman Enerjik: Kate Hudson'ın Güzellik ve Egzersiz Alışkanlıkları

ABD'li oyuncu Kate Hudson, sarı saçları, her daim gülen yüzü, formda görüntüsü ve yüksek enerjisi ile favori yıldızlarımızdan biri. Oyunculuğun yanı sıra 2013 yılında kurduğu spor giyim markası Fabletics ile ticaret ve tasarım dünyasına da adım atan Hudson'ın egzersiz ve güzellik sırlarını anlatıyoruz.

5.08.2020Spor Fitness
Devrekte ’Baston Müzesi’ ziyaretçileri bekliyor

Devrekte ’Baston Müzesi’ ziyaretçileri bekliyor

Zonguldak’ın bastonlarıyla ünlü Devrek ilçesinde, Türkiye’nin ilk ’Baston Müzesi’ne ziyaretçiler bekleniyor. Birbirinden farklı tasarım ve figürlerle yapılan bastonların sergilendiği müzede, Türkiye’nin baston tarihi ziyaretçilere sunuluyor.

5.08.2020Seyahat
Ay yıldız figürü işlediği motorları yurt dışına satıyor

Ay yıldız figürü işlediği motorları yurt dışına satıyor

Bursa'da yerli imkanlarla hafif hava araçlarının motorlarının tasarımı ve üretimini yapan girişimci, ay yıldız figürü işlediği motorları Almanya, Polonya, ABD ve Pakistan'a satıyor.

5.08.2020Teknoloji
TÜBİTAK Başkanından çok önemli koronavirüs açıklaması

TÜBİTAK Başkanı'ndan çok önemli koronavirüs açıklaması

TÜBİTAK Başkanı Mandal, "400'e yakın araştırmacımız, 49 kurumumuz, üniversitelerimiz, kamu araştırma merkezleri, özel sektör kuruluşlarıyla eş zamanlı 10 tanesi tedavi amaçlı ilaç ekseninde, 8'i de aşı projesi gerçekleştirdik." dedi.

5.08.2020Teknoloji
Yerli ısıl piller sayesinde 91 milyon dolar Türkiyede kaldı

Yerli ısıl piller sayesinde 91 milyon dolar Türkiye'de kaldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, özellikle füzelerde ana güç kaynağı, havacılık sanayisinde de acil durum yedek güç kaynağı olarak kullanılan ısıl pillerin milli imkanlarla üretilmesi sayesinde 91 milyon doların Türkiye'de kaldığını bildirdi.

4.08.2020Teknoloji
Google Haritalar yenileniyor, Foursquare uygulamasına yaklaşıyor

Google Haritalar yenileniyor, Foursquare uygulamasına yaklaşıyor

Google'ın yaygın olarak kullanılan harita uygulaması Google Maps, diğer adıyla Google Haritalar yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Pandemide evinden çıkamayan pek çok vatandaş için en yakın eve sipariş yapan restoranları listeleyen Google Haritalar, şimdi de Foursquare'in özelliklerini üzerinde toplamaya başlıyor.

4.08.2020Teknoloji
Gençlerden ‘insansız su altı aracı’ projesi

Gençlerden ‘insansız su altı aracı’ projesi

Geleceğin İzmir Ekonomili mühendisleri, geliştirdikleri insansız su altı aracı projesiyle su altı çalışmalarına yön verecek. İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Mekatronik Kulübü öğrencileri tarafından geliştirilen proje, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) tarafından 3 bin 10 TL destekleme alarak ilk 30 takım arasında yer aldı.

3.08.2020Teknoloji
Huawei Mate 40ın tasarımı böyle mi olacak

Huawei Mate 40'ın tasarımı böyle mi olacak?

Huawei'nin P40 serisi telefonlarının ardından Eylül ya da Ekim ayında duyurmayı planladığı yeni akıllı telefonlarından Huawei Mate 40'ın tasarımı nasıl olacak, nasıl görünecek?

3.08.2020Teknoloji
Bilişim Vadisi’ne ilgi artıyor

Bilişim Vadisi’ne ilgi artıyor

TÜRKİYE’NİN Otomobili’nin Kocaeli’de bulunan Bilişim Vadisi’nde yer alması, dünyaca ünlü otomotiv devlerinin dikkatinden kaçmazken otomobilin tanıtımının yapıldığı aralık ayından bu yana vadide yer almak isteyen firma sayısı yüzde 50 arttı.

3.08.2020Ekonomi
Türk bilim insanı uluslararası derginin editör kuruluna seçildi

Türk bilim insanı uluslararası derginin editör kuruluna seçildi

TÜBA-GEBİP üyesi Doç. Dr. Zeki Candan, 200 yıl önce kurulan dünyanın ilk profesyonel mühendis birliklerinden ICE'nin yayınladığı Green Materials'ın Editör Kurulu'na Türkiye'den giren bilim insanı oldu.

2.08.2020Teknoloji
Bilişim Vadisine olan ilgi giderek artıyor

Bilişim Vadisi'ne olan ilgi giderek artıyor

Türkiye'nin Otomobili'nin, Kocaeli'ndeki Bilişim Vadisi'nde konumlandırılması, dünyaca ünlü otomotiv devlerinin dikkatini çekti.

2.08.2020Teknoloji
İstanbul Havalimanı yeni normalde cazip hale geliyor

İstanbul Havalimanı yeni normalde cazip hale geliyor

Normalleşme sürecinde sosyal mesafenin sağlanabildiği, operasyonun daha kolay yapılabildiği, geniş terminalleri, gümrüklü alanları, bağımsız pistleri ve apronu, otopark, yeme-içme ve sosyal donatı alanlarının olduğu İstanbul Havalimanı gibi havacılık merkezleri giderek önem kazanıyor.

2.08.2020Ekonomi
Bakan Varank: Bilişim Vadisi, otomotiv sektörü için cazibe merkezi oldu

Bakan Varank: Bilişim Vadisi, otomotiv sektörü için cazibe merkezi oldu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Otomotiv sektörüne hizmet veren uluslararası teknoloji şirketleri için Bilişim Vadisi bir cazibe merkezi olmaya başladı. Otomotiv endüstrisinde önemli bir konuma sahip EDAG, vadide yerini aldı. Yine uluslararası şirketlerden FEV ile sözleşme imzalandı" dedi.

2.08.2020Ekonomi
Bisiklet sürerken görünür olmak önemli

Bisiklet sürerken görünür olmak önemli

Pandemiyle birlikte kullanımı yaygınlaşan bisiklet hem ulaşım hem spor hem de artık tatil aracı... Kullananların hayatına giyim kuşam konusunda da pek çok yenilik getiriyor. Bunun için üretilmiş özel giysiler konforunuzu ve performansınızı arttırmayı vaat ediyor. Bisiklet modası ve pedala basarken giyilmesi gerekenleri işin uzmanlarına sorduk:

2.08.2020Seyahat
Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Bayram: Hibrit çalışma yaygınlaşacak

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Bayram: Hibrit çalışma yaygınlaşacak

Pandemi ile birlikte en çok konuşulan konulardan biri de çevik (agile) çalışma oldu. Tüm şirketler yeni normalde esnek ve çevik çalışma modellerinin artacağı konusunda hemfikirler. 6 yıl önce çevik çalışmayı başlatan Vodafone Türkiye, bu sistemi başarıyla uygulayan şirketlerden biri. Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Bülent Bayram ile çevik çalışmayı ve pandemide aldıkları aksiyonları konuştuk. Bülent Bayram “Salgın sonrası süreçte hibrit çalışma sisteminin yaygınlaşacağını düşünüyoruz. Ekibin bir kısmının evden çalıştığı, bir kısmının ise sahada hareket halinde olduğu, bununla birlikte iki tarafın da entegre çalıştığı bir düzen oluşacak” diyor.

2.08.2020Gündem
İrem’in savaşı

İrem’in savaşı

Trafik kazası geçiren İrem Uzer, konuşmakta ve yürümekte zorluk çekerek yaşamaya çalışıyor. Mahkeme bunun kaza nedeniyle olup olmadığını öğrenmek için kesin raporun alınmasına karar verdi.

2.08.2020Gündem
Televizyonu kim buldu ve icat etti Televizyon ne zaman bulundu

Televizyonu kim buldu ve icat etti? Televizyon ne zaman bulundu

Televizyon gün geçtikçe gelişen teknolojinin insanlığa sunmuş olduğu büyük icatlardan bir tanesidir. Günümüzde televizyon olmayan ev bulunmamaktadır. Bu yüzden televizyon hayatımızda önemli bir yer tutuyor. Televizyonda pek çok kanal ve yayın yer almaktadır. Hal böyle olunca televizyonun kim tarafından bulunduğu merak edilmektedir. Peki, televizyonu kim buldu ve icat etti? Televizyon ne zaman bulundu?

2.08.2020Teknoloji
Arabayı kim buldu ve icat etti Araba ne zaman bulundu

Arabayı kim buldu ve icat etti? Araba ne zaman bulundu

Dünyanın en önemli ulaşım araçlarından biri olarak öne çıkan araba, icat edilmesi ile beraber dünyayı birbirine daha güçlü şekilde bağladı. Zaman içerisinde gelişim göstererek daha da güçlü hale gelen arabalar, günümüzde sadece ulaşım değil pek çok amaç altında değerlendirilmektedir. Peki arabayı kim buldu ve icat etti? Araba ne zaman bulundu? İşte cevaplar.

1.08.2020Teknoloji
Tasavvur ne demek Tasavvur nedir Tasavvur TDK kelime anlamı

Tasavvur ne demek? Tasavvur nedir? Tasavvur TDK kelime anlamı

Gündelik yaşamda duyulan ancak ne anlama geldiği bilinmeyen kelimelerden biri olarak tasavvur öne çıkıyor. Ayrıca pek çok kişi bu kelimenin anlamını öğrenebilmek için internet üzerinden araştırma gerçekleştirmektedir. Peki, tasavvur ne demek? Tasavvur nedir? Tasavvur TDK kelime anlamı.

1.08.2020Sözlük
Türk bilim insanları Kovid-19 tanısı için yeni bir sistem geliştirdi

Türk bilim insanları Kovid-19 tanısı için yeni bir sistem geliştirdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı için Türk bilim adamları tarafından yeni bir sistem geliştirildiğini bildirdi.

1.08.2020Teknoloji
Bakan Varank duyurdu Türk bilim insanları yeni sistem geliştirdi

Bakan Varank duyurdu! Türk bilim insanları yeni sistem geliştirdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı için Türk bilim adamları tarafından yeni bir sistem geliştirildiğini bildirdi.

31.07.2020Gündem
Antony Gormley ile İstanbul’da iki gün...

Antony Gormley ile İstanbul’da iki gün...

Yaşayan en büyük heykel sanatçılarından Sir Antony Gormley ile İngiltere’nin en önemli galerilerinden White Cube’un sahibi Jay Joplin, Galataport vesilesiyle İstanbul’daydı. Gormley, “İstanbul, 1960’ların sonlarından beri çok değişti ama yine de o güçlü enerjisi ve güzelliğine sahip. Hâlâ gökyüzünün ve denizin maviliği, delici minareleri ve ışıkla birleşimi her zaman aklımda” diyor.

31.07.2020Kitap Sanat
Son dakika haberi: Menfezler 3 boyutlu tarandı... Ayasofya’nın gizemi

Son dakika haberi: Menfezler 3 boyutlu tarandı... Ayasofya’nın gizemi

Ayasofya’yı yapımından bu yana geçen 1484 yıldır havalandırarak ayakta kalmasını sağlayan yeraltı menfezleri ilk kez 3 boyutlu olarak tarandı. Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi’nden Doç. Dr. Hasan Fırat Diker, “Tünelleri bir damar gibi düşünmek gerekiyor. Kanallar özgün haline döndürülüp yeniden işlevlendirilebilirse yapının nefes almasına imkân sağlayabileceğiz” dedi.

31.07.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Minikleri büyüleyen Eskişehir

Hem arabayla hem de trenle birkaç kez gittik. Çocuk dostu bu şehirde miniklerin zevkle vakit geçireceği, eğleneceği ve öğreneceği birçok durak var. İşte oğlumun en sevdiği etkinlik noktalarımız...

9.08.2020

Yeni Ford Kuga İddialı Geldi!

Tasarımıyla dikkat çeken, teknolojisiyle hayatı kolaylaştıran, iç mekan ferahlığı ve bagaj genişliği ile ailenize uygun, konfor özellikleriyle yolculuğunuzun keyfini arttıran, yakıt konusunda cimri bir SUV mi arıyorsunuz? Hadi, ailenizin ikici evi olmaya aday Yeni Ford Kuga’yı birlikte inceleyelim!

7.08.2020

Cumhurbaşkanı'nın 15 yıl önce seçtiği şarkı neydi

2 Temmuz günü küresel kültür tarihinin en önemli olaylarından birinin 15’inci yıldönümüydü...

4.08.2020

İkisi de birbirinden güzel! Bozcaada ve Gökçeada

Başta maske ve sosyal mesafe olmak üzere tüm uyarılara dikkat edildiği sürece, kendimizi yola vurup ülkenin güzelliklerini keşfedebiliriz. Birkaç gün önce çıkan ‘Butik Oteller - Ege ve Akdeniz’den Seçtiklerim’ kitabımdaki rotalardan biri Bozcaada, diğeri Gökçeada. İkisi de birbirinden güzel bu adalarda hem doğayla buluşmanız hem orta halli bütçelerle tatil yapmanız mümkün.

2.08.2020

Şiddete hayır

#challengeaccepted #hayvanhaklarının korunması Kadına, hayvana şiddete hayır... Son yıllarda artan kadına şiddet, hayvana şiddet olayları hepimiz fazlasıyla üzüyor. İnsan olmak, hâl bilmek, vicdanlı, merhametli, ahlaklı olmak bizlerin değerlerinde var. Yeter artık şiddete son. Annelere çok iş düşüyor, oğlu olanlar özellikle! Oğlunuza, kadına değer vermesi gerektiğini, sevmeyi, incitmemeyi, gerektiğinde vazgeçebilmeyi öğretin. Şiddetin her türlüsünden uzak, sevgi dolu, mutlu bayramlar dilerim.

2.08.2020

Bugün bayram, eğlenin çocuklar

Bayramda çocuklar ziyaretler kadar sokağa çıkmak, eğlenmek de ister ama bir yandan koronavirüs tehlikesi devam ediyor. Bu hafta, güvenlik önlemlerini alarak bayramı ‘bayram gibi’ yaşatacak etkinlikleri, eğlence parklarını ve müzeleri derledik.

2.08.2020

Uçakların içi gerçekten değişecek mi?

Karantina sürecinde uçaklardaki oturma düzeninin değişeceği konuşulmuş, hatta tasarım stüdyoları yeni kabin içi dizaynlarını peş peşe paylaşmaya başlamıştı.

1.08.2020

Görünürlüğe ve iletişime yatırım

Koronavirüs birçok konuda yaşamı kısıtladı. Bu alanlardan birisi de ekonomi… Çalışma hayatı durma noktasına geldi. Üretim asgari düzeye indi. Ticaret sınırlı oranda gerçekleşti. Sınırlar kapandı. İhracat dip yaptı. Bu durumdan Bursa’daki şirketleri nasıl etkilendi? 2020 yılı hedeflerinde bir sapma oldu mu? 2021 yılından beklentileri ne? İşte şirketlerin önümüzdeki dönem hedef, strateji ve öngördükleri fırsatları…

1.08.2020

Bugün bayram, eğlenin çocuklar

Bayramda çocuklar ziyaretler kadar sokağa çıkmak, eğlenmek de ister ama bir yandan koronavirüs tehlikesi devam ediyor. Bu hafta, güvenlik önlemlerini alarak bayramı ‘bayram gibi’ yaşatacak etkinlikleri, eğlence parklarını ve müzeleri derledik.

1.08.2020