EKSTRA
MENÜ

Adobe

Adobe ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Adobe haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 562 Adobe haberi bulunmuştur.

Adobe Systems, merkezi ABD'de Kaliforniya eyaletinde bulunan, Dünya'nın 10 büyük grafik ve medya yazılımlarını üreten şirkettir.
2005 yılında Macromedia firmasını satın alarak tasarım pazarında çok daha büyük bir yer edinmiştir. Türkiye'de daha çok Photoshop ve Flash yazılımları ile bilinir.


Adobe Haberleri

HTML dosyası nedir ve nasıl açılır HTML dosyası açma işlemi ve program önerisi

HTML dosyası nedir ve nasıl açılır? HTML dosyası açma işlemi ve program önerisi

HTML dosyası internet diline özgü, kullanıcıların en büyük uygulama açma yardımcısıdır. Farklı kullanımlara sahip olan HTML dosyası her daim uygulamaları açmak için ikinci plan asistanıdır. HTML dosyası nedir ve nasıl açılır sorularının detaylı cevaplarını sizler için derledik.

21.04.2021Teknoloji
HEIC dosyası nedir ve nasıl açılır HEIC dosyası açma işlemi ve program önerisi

HEIC dosyası nedir ve nasıl açılır? HEIC dosyası açma işlemi ve program önerisi

HEİC dosyası Iphone ya da Ipad cihazlar ile alakalıdır. Bu cihazlarda ortaya çıktığı görülür. Tabi ki de daha detaylı olarak incelenebilir de. Bu yüzden HEİC dosyası nedir ve nasıl açılır gibi soruların cevaplarını sizler için derledik.

21.04.2021Teknoloji
Aİ dosyası nedir ve nasıl açılır Aİ dosyası açma işlemi ve program önerisi

Aİ dosyası nedir ve nasıl açılır? Aİ dosyası açma işlemi ve program önerisi

Aİ dosyasının açılımı Adobe Illustrator Artwork olup vektörel tabanlı bir çizim yazılımıdır. Sizin için Aİ dosyası nedir ve nasıl açılır? Aİ dosyası açma işlemi ve program önerisi şeklindeki konu başlıklarını detaylarıyla derledik.

21.04.2021Teknoloji
Şaka için yapıldı Kripto para birimi Dogecoin bir anda 8. sıraya yerleşti

Şaka için yapıldı! Kripto para birimi Dogecoin bir anda 8. sıraya yerleşti

Sosyal medyada yapılan bir espriyle ortaya çıkan kripto para birimi Dogecoin bugün yüzde 130'dan fazla değer kazandı ve 0,30 dolara ulaştı. Piyasadaki Dogecoin'lerin toplam değeri ise 36 milyar doları aştı. Böylece Dogecoin piyasa değeri en yüksek 8. kripto para birimi haline geldi.

16.04.2021Ekonomi
Bilgisayarda olması gereken programlar nelerdir (Antivirüs, Word, Zip ve dahası)

Bilgisayarda olması gereken programlar nelerdir? (Antivirüs, Word, Zip ve dahası)

Kullanıcının deneyimlerini en iyi hale getirebilmesi için bilgisayarında olması gereken pek çok program vardır. Bu programlar herkesin kullandığı ve tüm işlemleri daha kolay bir şekilde yapabilmeyi sağlar. Programların çoğu ücretsizdir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.04.2021Teknoloji
İsteyene trendler, isteyene ürün inceleme

İsteyene trendler, isteyene ürün inceleme

Her türlü teknolojik konuyla ilgili bilgi edinmek, trendlerden haberdar olmak çok da zor değil. YouTube’daki teknoloji kanallarında karşılaştırmalı ürün analizleri de yapılıyor. Böylece yeni bir cihaz alırken karar vermek kolaylaşıyor.

Göz alıcı çiçek fotoğrafları nasıl çekilir

Göz alıcı çiçek fotoğrafları nasıl çekilir?

Profesyonel kalitede, göz alıcı çiçek fotoğrafları çekmek telefonunuzu doğru bir şekilde kullanmanız ve elbette bu çekim için uygun bir telefon edinmeniz gerekiyor. Çiçek tasarımı stüdyolarından biri olan Tulipina’dan Nathan Underwood, çiçek fotoğrafları için önemli ipuçları verdi.

18.02.2021Teknoloji
Çevrimiçi ders ve eğitim nedir

Çevrimiçi ders ve eğitim nedir?

Çevrimiçi ders ya da diğer bir ifadeyle çevrimiçi eğitim, pandemi sürecinin bir getirisi olarak 2021 yılının gündem konularından birisi olmaya devam ediyor. Koronavirüs yayılımını en aza indirgemek için uzaktan eğitim süreci ile sürece devam eden üniversiteler ve okullar, çevrimiçi ders ile sürece devam ediyor. Peki, Çevrimiçi ders ve eğitim nedir?

17.02.2021Gündem
Şaka para Dogecoin yükselişiyle sosyal medyanın gündeminde – Dogecoin nedir

Şaka para Dogecoin yükselişiyle sosyal medyanın gündeminde – Dogecoin nedir?

Dogecoin son günlerin en çok konuşulan konularından biri haline geldi. 2013 yılında parodi olarak yaratılan ve üzerinde köpek resmi bulunan Dogecoin (DOGE) ani yükselişiyle sosyal medyanın da gündeminde. Dogecoin'deki yükseliş, para biriminin kurucularından olan ancak 2015 yılında ayrılan Jackson Palmer'ı da endişelendiriyor. Peki, Dogecoin nedir, neden yükseldi?

29.01.2021Ekonomi
Yeni bir şeyler öğrenmek lazım

Yeni bir şeyler öğrenmek lazım!

Çevrimiçi eğitimler salgın dönemiyle birlikte iyice yaygınlaştı. Dijital platformlar üzerinden verilen kurslar sayesinde oturduğumuz yerden uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalar bile alabiliyoruz. Aklınıza gelebilecek her konuda bir programa ulaşmak mümkün...

Adobe Flash ömrünü tamamladı

Adobe Flash ömrünü tamamladı

Adobe'un bir döneme damga vuran popüler yazılımlarından Flash, bugün itibariyle ömrünü tamamladı. Flash'ın ömrünün dolduğunu herkes bilmediği için tüm Windows 10 kullanıcılarına da uyarı mesajı göndermeyi sürdürüyor.

1.01.2021Teknoloji
FarmVille kapatıldı, bir dönemin efsanesi tarih oldu

FarmVille kapatıldı, bir dönemin efsanesi tarih oldu

Sosyal medya platformları üzerinden yayılan ve ilk yıllarında milyonlarca kullanıcıyı saatler boyu ekran başına kilitleyen FarmVille, yolun sonuna geldi.

1.01.2021Teknoloji
Adobe Flash için son tarih: 31 Aralık

Adobe Flash için son tarih: 31 Aralık

Adobe'un bir döneme damga vuran popüler yazılımlarından Flash, bu yıl sonu itibariyle ölüme terk ediliyor. Flash'ın ömrünün dolduğunu herkes bilmediği için tüm Windows 10 kullanıcılarına da uyarı mesajı gönderiliyor.

28.12.2020Teknoloji
Yaşadığımız tuhaf zamanların filmi: ‘Ringtone Rhapsody’

Yaşadığımız tuhaf zamanların filmi: ‘Ringtone Rhapsody’

Emre Senan ve Semih Fırıncıoğlu’nun işbirliğinden doğan ‘Ringtone Rhapsody’ projesi sanatseverlerle buluştu. Emre Senan’ın çizgileriyle hazırlanan çizgi film, günlük hayatın sıradanlaşan tuhaflıklarını yaşadığımız olağanüstü dönem üzerinden gözler önüne seriyor. Film müziğinin Semih Fırıncıoğlu tarafından akıllı telefonlarda var olan zil ve uyarı sesleri üzerinden hazırlandığı ‘Ringtone Rhapsody’ ücretsiz olarak video paylaşım platformu Vimeo üzerinden izlenebilir.

25.12.2020Kitap Sanat
Web Master nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Web Master olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Web Master nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Web Master olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Webmaster, bir firma veya şahsa ait web sitesi ve uygulamalarını yönetmekle yükümlü olan kişinin unvanıdır. Sizin için Web Master nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Web Master olma şartları, maaşları ve iş imkanları konularını tüm detayları ile birlikte derledik.

22.12.2020Meslekler
İç Mimar nedir, Ne iş yapar ve nasıl olunur İç Mimar olma şartları, maaşları ve iş imkanları

İç Mimar nedir, Ne iş yapar ve nasıl olunur? İç Mimar olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Çağımızın çok gelişen sektörlerinden biri de inşaat ve emlak sektörüdür. İnşaat sektöründeki bu gelişme, beraberinde iç mimarlık mesleğinin önemini de arttırmıştır. Bu sebeple siz de, iç mimar olma şartlarını ve iş imkânlarını, maaşlarını ve ne iş yaptığını öğrenebilirsiniz. İç mimar nasıl olunur? Sizin için detaylarıyla derledik.

17.12.2020Meslekler
Adobe Flash ölümünden önce son güncellemesini aldı

Adobe Flash 'ölüm'ünden önce son güncellemesini aldı

2020 yılı sonunda kullanıma tamamen kapatılması beklenen Adobe Flash için son kez resmi güncelleme yayınlandı.

11.12.2020Teknoloji
Slack 22,7 milyar dolara Salesforcea satılıyor

Slack 22,7 milyar dolara Salesforce'a satılıyor

Şirket içi iletişim platformu Slack'in, 27,7 milyar dolar karşılığında Amerikan yazılım şirketi Salesforce'a satılacağı açıklandı.

2.12.2020Teknoloji
ABDde perakende satışlarda artış bekleniyor

ABD'de perakende satışlarda artış bekleniyor

ABD'de kasım ile aralık aylarını kapsayan ve "Tatil Sezonu (Holiday Season)" olarak adlandırılan dönemde perakende satışların, geçen yıla göre yüzde 3,6 ila yüzde 5,2 arasında artarak 755,3 milyar dolar ile 766,7 milyar dolar arasında gerçekleşmesi bekleniyor.

25.11.2020Ekonomi
NVIDIA Studio güncellemesi yayınlandı: Yeni neler var

NVIDIA Studio güncellemesi yayınlandı: Yeni neler var?

En iyi performans ve desteği sağlayan yeni NVIDIA Studio sürücüsü, tasarımcıların kullandığı DaVinci Resolve 17 Beta, Keyshot 10, Notch, BorisFX Continuum 2021 ve Mocha Pro 2021, Red Giant Trapcode Suite 16 ve Magic Bullet Suite 14 ve Topaz Video Enhance AI dahil yeni uygulamalar için optimizasyonları içeriyor.

18.11.2020Teknoloji
Apple kendi ürettiği M1 çipiyle çalışan ilk Mac bilgisayarları tanıttı

Apple kendi ürettiği M1 çipiyle çalışan ilk Mac bilgisayarları tanıttı

Apple, M1 çipleriyle çalışan ilk Mac bilgisayarları duyurdu. Apple'ın baş mühendisi Craig Federighi, uyku modundaki bilgisayarların anında uyanabildiğini söylüyor

11.11.2020Teknoloji
Anakart fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli Anakart modelleri ve tavsiyeleri

Anakart fiyatları - En iyi, ucuz kaliteli Anakart modelleri ve tavsiyeleri

Bilgisayarlar pek çok parçaların birleşimi ile oluşmaktadır. Bunlardan birisi de ana kartlardır. Anakartlar bilgisayarların en önemli bileşenleri arasında yer alır. Bu nedenle pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Peki, anakart nedir ne işe yarar? Anakart çeşitleri nelerdir? Sizlere anakartlar hakkında merak edilenleri detaylıca inceledik.

YÖK fotoşop bilen personel arıyor

YÖK fotoşop bilen personel arıyor

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı Sözleşmeli Uzman Personel alınacağına dair bir ilan paylaştı. Yeni personelin alımında 2020 KPSS P3 (B) grubu puanı esas alınacak. Adaylar YÖK tarafından gerçekleştirilecek sözlü sınav başarı sırasına göre yerleştirilecek.

27.10.2020Eğitim
Adobe Photoshop, Nvidianın nöral filtrelerini kullanıyor

Adobe Photoshop, Nvidia'nın nöral filtrelerini kullanıyor

NVIDIA ve Adobe, Creative Cloud ve Photoshop'taki yaratıcı araçları geliştirmek için yapay zekâ (AI) teknolojisi üzerine yakın iş birliği yapıyor. Bu iş birliği, NVIDIA StyleGAN2 teknolojisiyle desteklenen ve en iyi NVIDIA RTX GPU'larda çalışan yeni Akıllı Portre filtresini içeriyor.

23.10.2020Teknoloji
Acer oyunculara yönelik yeni monitörlerini tanıttı

Acer oyunculara yönelik yeni monitörlerini tanıttı

Acer, oyunculara özel geliştirdiği yeni monitör modellerini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre TÜV Rheinland Eyesafe sertifikasına sahip olan ürünler, mavi ışığı filtrelerken de canlı renkleri koruyabiliyor.

22.10.2020Teknoloji
Casuslar endüstriyel holdinglere karşı yeni bir araç seti kullanıyor

Casuslar endüstriyel holdinglere karşı yeni bir araç seti kullanıyor

Siber güvenlik araştırmacıları, gelişmiş kalıcı tehdit (APT) aktörleri dünyasında diplomatlara ve diğer yüksek profilli siyasi aktörlere yönelik kampanyalardan çok daha nadir olarak görülen, geçmişi 2018 yılına kadar uzanan endüstriyel holdinglere yönelik bir dizi yüksek hedefli saldırıyı ortaya çıkardı. Yazılımı hazırlayanlar tarafından MT3 olarak isimlendirilen araç seti, Kaspersky tarafından "MontysThree" olarak adlandırıldı. Saldırganlar, tespit edilmemek için kontrol sunucusuyla iletişimini genel bulut hizmetlerinde barındırmak ve ana modülü steganografi yoluyla gizlemek gibi gelişmiş teknikler kullanıyor.

12.10.2020Teknoloji
FarmVille kapatılıyor, bir dönemin efsanesi tarih oluyor

FarmVille kapatılıyor, bir dönemin efsanesi tarih oluyor

Sosyal medya platformları üzerinden yayılan ve ilk yıllarında milyonlarca kullanıcıyı saatler boyu ekran başına kilitleyen FarmVille, yolun sonuna geldi.

29.09.2020Teknoloji
Photoshop, üzerinde oynanmış, sahte fotoğrafları yakalayacak

Photoshop, üzerinde oynanmış, sahte fotoğrafları yakalayacak

Sosyal medyada pek çok fotoğraf dolaşıyor; ancak bu fotoğrafların kimisi gerçeği yansıtmıyor ve üzerinde oynandığı için büyük sorunlara yol açabiliyor. Adobe ise Photoshop'a ekleyeceği bir özellik sayesinde üzerinde oynanmış, sahte fotoğrafları hızlıca tespit edebilecek.

17.08.2020Teknoloji
Monster Notebook Sumruk serisi oyuncu notebookları satışa çıktı

Monster Notebook Sumruk serisi oyuncu notebook'ları satışa çıktı

Oyuncu ürünleriyle dikkat çeken Monster Notebook, Sumruk adını verdiği yeni oyuncu dizüstü bilgisayar serisini kullanıcılara sundu. Peki bu ürünler hangi özelliklerle geliyor?

12.08.2020Teknoloji
Adobe, IBM ve Red Hat ortaklık kurdu

Adobe, IBM ve Red Hat ortaklık kurdu

Adobe, IBM ve Red Hat; dijital dönüşümün hızlandırılmasına yardımcı olacak, regülatif sektörlere odaklı bir stratejik ortaklık kurduklarını duyurdu. Peki bu ortaklıktan beklenti ne?

24.07.2020Teknoloji
Öğrenmenin ‘yeni normal’i

Öğrenmenin ‘yeni normal’i

Eve kapandığımız günlerde popülerleşen ve hayatımızdaki yerini sağlamlaştıran yeniliklerden biri de ‘çevrimiçi’ eğitimler... Dijital platformlar üzerinden yapılan seminerler, atölye çalışmaları ve konferansların 20 bin kişi ağırlayanı bile var. Alanlarında uzman isimler aklınıza gelebilecek pek çok konuda dersler veriyor...

Nvidia, yeni Game Ready ve Studio sürücülerini yayınladı

Nvidia, yeni Game Ready ve Studio sürücülerini yayınladı

NVIDIA, Microsoft DirectX 12 Ultimate özellik seti ve donanım hızlandırmalı GPU zamanlamaya özel donanım ve yazılım desteği sunan ilk üretici oldu.

25.06.2020Teknoloji
Zararlı yazılımların büyük kısmı görünmüyor

Zararlı yazılımların büyük kısmı görünmüyor

Ağ güvenliği ve zekası, güvenli Wi-Fi ve çok faktörlü kimlik doğrulamanın önde gelen küresel sağlayıcısı WatchGuard’ın 2020 1. Çeyrek İnternet Güvenliği Raporu yayımlandı. Raporda, kötü amaçlı yazılımların 3’te 2’sinin şifreli olduğu ve HTTPS denetimi gerçekleşmeden görünemediği belirtilirken ilk çeyrekte ön plana çıkan 6 önemli bulguyu da kullanıcılarıyla paylaştı.

25.06.2020Teknoloji
Acer, ConceptD serisini yeni modellerle genişletti

Acer, ConceptD serisini yeni modellerle genişletti

Acer, içerik üreticiler için özel olarak tasarlanan cihazlardan oluşan ConceptD serisini yeni monitörler, dizüstü ve masaüstü bilgisayarlarla genişlettiğini duyurdu.

24.06.2020Teknoloji
Flash desteği sona eriyor: İşte ölüm tarihi

Flash desteği sona eriyor: İşte 'ölüm' tarihi

Adobe, Flash kullanımını tamamen sonlandıracağı tarihi paylaştı. 31 Aralık 2020 tarihinden itibaren Flash'a olan destek tamamen kesilecek.

19.06.2020Teknoloji
ASUS, W480 iş istasyonu serisini duyurdu

ASUS, W480 iş istasyonu serisini duyurdu

ASUS, en yeni Intel Xeon W-1200 işlemcilerin tüm potansiyelini göstermek için tasarlanan W480 serisi iş istasyonu anakartı ve iş istasyonu sistemini duyurdu.

21.05.2020Teknoloji
PDF nasıl düzenlenir Ücretsiz en iyi PDF düzenleme programı

PDF nasıl düzenlenir? Ücretsiz en iyi PDF düzenleme programı

PDF’ler ile işlerin halledilmesi ve dijital ortamlarda iletişim kurulması artık günlük yaşamın bir parçası haline gelmiştir. Zaman zaman bu PDF’lerin düzenlemesi de gerekebilir. Bu düzenleme işlemleri yapılırken PDF’lerin içindeki bilgilerin zarar görmemesi de önemlidir. Bu nedenle sizler için PDF düzenleme nasıl olur ve diğer soruları detayları ile cevapladık.

15.05.2020Teknoloji
PDF dönüştürücü nedir Ücretsiz en iyi PDF dönüştürme programı önerisi

PDF dönüştürücü nedir? Ücretsiz en iyi PDF dönüştürme programı önerisi

Hem iş hem de eğitim hayatı için PDF oldukça önemlidir. Bazı dosyaların sunumu noktasında dönüştürme işlemi yapmak gerekebilir. Bunun için de kullanılabilecek birçok farklı program bulunmaktadır. Peki, PDF dönüştürücü nedir? Ücretsiz en iyi PDF dönüştürme programı önerisi hakkında farklı seçenekler.

15.05.2020Teknoloji
ASUS, yeni monitörlerini gün ışığına çıkardı

ASUS, yeni monitörlerini gün ışığına çıkardı

ASUS, ProArt Display PA32UCX-P ve PA27UCX adlı yeni 4K HDR monitörlerini duyurdu. Profesyonel içerik üreticilere yönelik tasarlanan bu monitörler, geniş açıdan izlendiğinde renk doğruluğunu koruyan ve ekranları ortak çalışma için ideal hale getiren çığır açıcı Eksen Dışı Kontrast Optimizasyonu (OCO) teknolojisiyle donatıldı.

30.04.2020Teknoloji
ASUS, yeni monitörlerini görücüye çıkardı

ASUS, yeni monitörlerini görücüye çıkardı

ASUS, iki yeni profesyonel monitörü ProArt Display PA248QV ve PA278QV’yi duyurdu. Çerçevesiz IPS panellerle donatılan yeni monitörler %100 sRGB/%100 Rec. 709 renk gamı sunuyor.

17.04.2020Teknoloji
İstismar kitleri, gözde siber saldırı aracına dönüştü

İstismar kitleri, gözde siber saldırı aracına dönüştü

Siber güvenlik kuruluşu ESET, koronavirüs günlerinde siber suçluların yoğun olarak odaklandıkları teknik saldırı yöntemlerinden biri olan ‘istismar kitleri‘ne (exploit kits) dikkat çekiyor. Çeşitli yollardan bulaşabilen bu kitler, sisteme esas zararı verecek kodu göndermeden önce bilgisayardaki açıkları tarıyor. Siber suçlu, daha sonra saldırısını bu açığa göre düzenliyor. ESET, güvenlik yazılımlarındaki istismar engelleyici (Exploit Blocker) modülüyle bu tür saldırıları engelliyor.

10.04.2020Teknoloji
Adobe uygulamaları 60 gün ücretsiz oldu

Adobe uygulamaları 60 gün ücretsiz oldu

Dünyanın önde gelen yazılım şirketlerinden biri olan Adobe, koronavirüs nedeniyle evine kapananların kullanması için geliştirdiği uygulamaları 60 gün süresince ücretsiz dağıtmaya başladı.

6.04.2020Evdehayat
100’den fazla ince, hafif ve hızlı dizüstü bilgisayar modeli geliyor

100’den fazla ince, hafif ve hızlı dizüstü bilgisayar modeli geliyor

NVIDIA global OEM iş ortakları, NVIDIA GeForce GPU’larıyla donatılmış 100’den fazla yeni ince, hafif ve hızlı dizüstü bilgisayar modelini piyasaya çıkardığını duyurdu. Yeni modeller arasında kısa süre önce çıkan GeForce RTX 2080 SUPER ve 2070 SUPER dizüstü bilgisayar GPU’larına sahip ürünler de yer alıyor.

3.04.2020Teknoloji
Kovid-19 salgını eğitimin yapısını dönüştürecek

Kovid-19 salgını eğitimin yapısını dönüştürecek

Çin'in Hubey eyaletinin Vuhan kentinde ortaya çıkıp birkaç ayda tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) birçok alanda olduğu gibi eğitimde de ciddi dönüşümlere yol açması bekleniyor.

31.03.2020Teknoloji
Şirketler dijital dönüşüm süreçlerinde ne aşamada

Şirketler dijital dönüşüm süreçlerinde ne aşamada?

Ergi Şener yazdı... Dijital dönüşüm (Digital Transformation - DX) her geçen gün etkisini daha fazla göstermekte. Özellikle tüm dünyada ve ülkemizde etkisini gösteren Coronavirus salgını, bu alandaki stratejilerin ve çalışmaların önemini bir kez daha bize hatırlattı ve yeni dünyada dijitalleşmenin hayati fonksiyonunu ve bu alanda kendilerini dönüştürmeyen firmaların maruz kalacağı geleceği tüm gerçekçiliği ile gözler önüne sermiş oldu.

27.03.2020Ekonomi
NVIDIA’nın en son paketi oyun geliştiricilerini güçlendirecek

NVIDIA’nın en son paketi oyun geliştiricilerini güçlendirecek

NVIDIA, oyunlarda grafik yeniliğini artırmak, endüstri standardı API'lerde ve oyun motorlarında ilerleme sağlamaya yardımcı olmak için oyun geliştiricilerin projelerine ışın izleme, NVIDIA DLSS, ağ gölgelendiricileri (mesh shaders) ve değişken oranlı gölgeleme (variable rate shading) gibi yeni nesil grafik özellikleri ekleme olanağı sağlıyor.

27.03.2020Teknoloji
Microsoft ve SAP bulut teknolojilerinde güçlerini birleştirdi

Microsoft ve SAP bulut teknolojilerinde güçlerini birleştirdi

Microsoft ve SAP, global ölçekte yürüttüğü bulut iş birliğini “Embrace Projesi” ile yeni bir boyuta taşıdı. İstanbul’da “Birlikten Güç Doğar” başlığıyla gerçekleşen etkinlikte, şirketlerin Türkiye genel müdürleri yeni iş birliğinin ayrıntılarını paylaştı. Şirketlerin bulut yolculuklarını sadeleştirmek ve modernleştirmek için hayata geçirilen “Embrace Projesi”, Microsoft Azure üzerinde SAP S/4HANA ve SAP Cloud Platform’a geçiş hızlanıyor.

4.03.2020Teknoloji
Macbook kullanıcılarına kritik uyarı: Shlayer tehlikesi büyüyor

Macbook kullanıcılarına kritik uyarı: Shlayer tehlikesi büyüyor

Siber güvenlik uzmanları, macOS işletim sistemi kullanıcılarının karşılaştığı en yaygın siber tehditin "Shlayer" yazılımı olduğunu tespit etti.

24.01.2020Teknoloji
ViewSonic, fotoğrafçılar için yeni çözümlerini tanıttı

ViewSonic, fotoğrafçılar için yeni çözümlerini tanıttı

ABD merkezli teknoloji üreticisi ViewSonic; video editörleri, fotoğrafçılar ve tasarımcılar için geliştirdiği profesyonel ekran çözümü ColorProTM ‘yu Dada Salon’da gerçekleşen bir etkinlikle tanıttı.

16.01.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Sosyal medyada tasarım trendleri değişiyor

Hedef kitlesine sosyal medya iletişimiyle ulaşmak isteyen işletmelerin dikkatine; sosyal medyanın görsel dünyası değişiyor! İşte yeni tasarım trendleri ve işletmelerin dikkate alması gerekenler…

1.02.2021