EKSTRA
MENÜ

Çizim

Çizim haberleri sayfasında güncel ve son dakika Çizim hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.450 Çizim haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Çizim Haberleri

Stratonikeia Antik Kentinde bulunan 1600 yıllık mozaikler turizme kazandırılacak

Stratonikeia Antik Kenti'nde bulunan 1600 yıllık mozaikler turizme kazandırılacak

Dünyanın en büyük mermer kentleri arasında yer alan Stratonikeia Antik Kenti'ndeki kazı çalışmalarında ortaya çıkarılan 1600 yıllık mozaikler, konservasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılıyor.

18.07.2021Keyif
Serin sulardan sanat dolu sokaklara

Serin sulardan sanat dolu sokaklara

Pandeminin etkisiyle kendini doğanın kollarına atanlar arttıkça sayfiyede farklı bir hareketlilik başladı. Artık resimden heykele, cazdan baleye sanatın her dalı köylerin, kasabaların sokaklarına taşınıyor. Kuşadası’nda 50 sanatçıyla büyük bir illüstrasyon sergisi hazırlayan küratör Selin Atasoy, Bodrum’da iki sergi açan Murat Pilevneli ve tüm üretimini köye taşıyan ressam Murat İrtem ile bu ‘göçün’ nedenlerini konuştuk. Güneşe taşınan sanat etkinliklerinden geniş bir seçki hazırladık.

18.07.2021Seyahat
Ahmet Albayrak kimdir İşte TRTnin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrakın biyografisi

Ahmet Albayrak kimdir? İşte TRT'nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak'ın biyografisi

Ahmet Albayrak'ın kim olduğu, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı'nın ardından merak konusu oldu. TRT'ye Genel Müdür olarak atanan Ahmet Albayrak, Kayseri Erciyesi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi mezunu bir isim olarak dikkat çekiyor. Peki, Ahmet Albayrak kimdir?

14.07.2021Gündem
TRTde yönetim değişikliği İbrahim Erenin yerine Mehmet Zahid Sobacı atandı

TRT'de yönetim değişikliği! İbrahim Eren'in yerine Mehmet Zahid Sobacı atandı

Türkiye Radyo- Televizyon Kurumu'na (TRT) yönelik atamalar ve yönetim yapısına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Görev süresi sona eren TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren'in yerine Genel Müdürlüğe Mehmet Zahid Sobacı, Yönetim Kurulu Başkanlığına ise Ahmet Albayrak atandı.

14.07.2021Gündem
Koordinasyon Nedir Beden Eğitiminde Koordinasyon Hareketleri Nelerdir

Koordinasyon Nedir? Beden Eğitiminde Koordinasyon Hareketleri Nelerdir?

Koordinasyon kelimesini daha önce duymuşsunuzdur. Genel olarak Koordinasyon, çalışanların çabalarını belirli bir faaliyete dönüştürmek için bütünleştirir. Elde edilen sonuçların planlara uygun olduğundan emin olmak için gruba belirli bir yön vermeyi amaçlar. Peki, koordinasyon nedir ve beden eğitimi söz konusu olduğunda koordinasyon hareketleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

8.07.2021Araştırma
Bakan Yanıktan çok önemli Elmalı davası açıklaması Çizimler bu dosyaya ait değil

Bakan Yanık'tan çok önemli 'Elmalı davası' açıklaması! 'Çizimler bu dosyaya ait değil'

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, TRT Haber'de soruları yanıtladı. Bakan Yanık, Türkiye'nin gündemine oturan 'Elmalı davası'ndaki sosyal medyada paylaşılan çizimlerle ilgili olarak, "Davayla ilgili olduğu söylenen bir takım ses kayıtları, resimler ve çizimler bu dosyaya ait değil. Dezenformasyonlara dikkat etmek lazım" ifadelerini kullandı

5.07.2021Gündem
Devrim Otomobili Müzesi kapılarını yeniden ziyaretçilerine açtı

Devrim Otomobili Müzesi kapılarını yeniden ziyaretçilerine açtı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri kapsamında üç ay önce kapatılan Eskişehir'deki "Devrim Otomobili Müzesi" normalleşme sürecinde tekrar ziyaretçilerini ağırlamaya başladı.

5.07.2021Keyif
“Bazen kelimeleri, resimleri, bazen beden dillerini kullanarak bize mesaj veriyorlar”

“Bazen kelimeleri, resimleri, bazen beden dillerini kullanarak bize mesaj veriyorlar”

Geçtiğimiz hafta, 2019’da cinsel istismara uğrayan iki kardeşe ilişkin Elmalı davasının tekrar sosyal medyada gündem olmasıyla sarsıldık. Sadece biz değil, çocuklarımız da doğrusuyla yanlışıyla bu olayla alakalı pek çok içeriğe maruz kaldı. Bu ve benzeri olayları gören, duyan çocuklar bundan nasıl etkileniyor, bu etkilerle ilgili ne yapabiliriz, merak ettik. Psikolojik danışman Filiz Budak’la bu konuyu konuştuk. Aynı zamanda olayların yaşandığı Finike’ye gittik, oradaki tepkileri gözlemledik ve davanın takipçisi UCİM derneğinin istismar dosyalarıyla ilgili tavsiyelerini dinledik.

Resim çizerken kullandığı renkler çok önemli... İstismara uğrayan çocuklar bize ne söylemeye çalışıyor

'Resim çizerken kullandığı renkler çok önemli...' İstismara uğrayan çocuklar bize ne söylemeye çalışıyor?

Elmalı davası, çocuk istismarı gerçeğini hepimize tekrar hatırlattı. Çocuklarımızı korumakta zorlandığımız, büyük endişeler taşıdığımız günümüzde 'Bir çocuğun istismara uğradığını nasıl anlarız ve onları nasıl koruruz?' sorularının cevabını aradık

1.07.2021Gündem
Uzmanlar Hürriyet için yorumladı Matematik yine zorladı

Uzmanlar Hürriyet için yorumladı! Matematik yine zorladı

Bilfen Liseleri, Nazmi Arıkan Fen Bilimleri Eğitim Kurumları, Uğur Okulları, Bahçeşehir Koleji, İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji ve Nesibe Aydın Eğitim Kurumları’ndan uzmanlar AYT sorularını değerlendirdi.

28.06.2021Eğitim
Aytaç Şaşmaz-Cemre Baysel: 40 yıldır tanışıyor gibiyiz

Aytaç Şaşmaz-Cemre Baysel: 40 yıldır tanışıyor gibiyiz

Oyunculuk kariyerleri hızla yükseliyor, yıldızları parlıyor. Sosyal medyada milyonlarca takipçileri var, attıkları her adım merak ediliyor. Kanal D’nin yeni dizisi ‘Baht Oyunu’nun başrol oyuncuları Aytaç Şaşmaz ve Cemre Baysel’le buluştuk: “İlk başrolümüz, enerjilerimizin tutması ve birbirimizi sevmemiz çok önemliydi.”

Asus Zenbook Pro Duo OLED UX582 tanıtıldı

Asus Zenbook Pro Duo OLED UX582 tanıtıldı

Asus, 4K çözünürlüğe sahip çift ekranlı OLED dizüstü bilgisayarı olan Zenbook Pro Duo serisinin gelişmiş ve son versiyonu olan Zenbook Pro Duo OLED UX582 modelini tanıttı.

9.06.2021Teknoloji
HarmonyOS 2.0 işletim sistemli yeni Huawei ürünleri tanıtıldı

HarmonyOS 2.0 işletim sistemli yeni Huawei ürünleri tanıtıldı

Huawei bugün gerçekleştirdiği global basın toplantısında HarmonyOS 2.0 işletim sistemi kullanan ve tüketicilere farklı senaryolarda birden fazla cihazda sorunsuz ve akıllı bir deneyim sağlayan bir dizi yeni ürününü tanıttı.

2.06.2021Teknoloji
Badem En İyi Pul yarışmasında

Badem 'En İyi Pul' yarışmasında

PTT, bu yıl nesli tükenmekte olan ulusal yaban hayatı temasıyla gerçekleşen ‘En İyi Avrupa Pulu’ yarışmasına Akdeniz foku anı pulu ile katıldı. Çizimi yapılan Akdeniz fokunun, 2006 yılında yaralı halde bulunan ve merhum işadamı Mustafa Koç’un evlat edindiği ‘Badem’ olduğu ortaya çıktı.

27.05.2021Dünya
Rölyef nedir Rölyef çeşitleri nelerdir

Rölyef nedir? Rölyef çeşitleri nelerdir

Dilimize Fransızcadan geçen ve orijinal hali "relief" olan rölyef ifadesi bir çeşit tablo tekniği olarak bilinmektedir. Türk Dil Kurumunun sözlüğünde de yerini bulan bu ifadenin anlamı kabartma olarak geçmektedir. Çalışmalar üzerinde yapılan yükseltme ya da çökertme şeklindeki sanatsal çalışmalardır. Peki, bu sanatsal çalışmalar hangi tür tabloları kapsamaktadır? Yapımı için hangi malzemeler kullanılmaktadır? Yapımı için ne kadar teknik bilgiye sahip olmak gerekir? İşte, rölyef ve çeşitleri hakkındaki tüm detaylar.

27.05.2021Araştırma
Eskiz nedir ve nasıl yapılır Eskiz çeşitleri hakkında bilgi

Eskiz nedir ve nasıl yapılır? Eskiz çeşitleri hakkında bilgi

Eskiz son zamanlarda oldukça fazla duyulan bir kelime haline gelmiştir. Siz de sürekli olarak duyduğunuz eskiz kelimesinin ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz. Eskiz nedir ve nasıl yapılır? Eskiz çeşitleri hakkında bilgiler nelerdir? Eskiz hakkında daha detaylı bir şekilde bilgileri derledik.

24.05.2021Araştırma
Aytül Temiz kimdir

Aytül Temiz kimdir?

Aytül Temiz, çıktığı televizyon programları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Bitki yetiştiriciliği ve bakımı konusunda uzmanlığı dolayısıyla bilgilendirici açıklamalar yapan Aytül Temiz, kariyeri ile merak ediliyor. Peki, Aytül Temiz kimdir? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

20.05.2021Hayat
Karavanla ‘Destan’

Karavanla ‘Destan’

Ressam Ardıç Aguş Türkiye Destanı adını verdiği projesi için Ekim 2020'den beri yollarda. Nişanlısı ile karavan satın alan ressam Türkiye'yi karış karış gezerek önemli antik bölgelerini, tarihi yapıtlarını, insanlarını resmediyor.

17.05.2021Gündem
Microsoft Wordde onay kutusu ekleme işlemi nasıl yapılır

Microsoft Word'de onay kutusu ekleme işlemi nasıl yapılır?

Microsoft Word tüm dünyada kullanılan sözlük işlemci programıdır. Word herkes tarafından tercih edilen ve birçok konuda yardımcı olan bir program türüdür. Bu programda birçok işlem bulunuyor. Onay kutusu ekleme işlemlerini yapmak isteyen kişiler, nasıl yapacağı hakkında bilgiler edinmeye çalışıyor. Sizler için Microsoft Word'de onay kutusu ekleme işlemlerinin nasıl yapılacağını derledik.

16.05.2021Teknoloji
Anime Nedir Ve Türleri Nelerdir Anime Nasıl Yapılır Ve Animeler Hakkında Bilgi

Anime Nedir Ve Türleri Nelerdir? Anime Nasıl Yapılır Ve Animeler Hakkında Bilgi

Günümüzde sinema ve televizyon sektörü hızlı bir gelişme gösteriyor. Özellikle de animeye ilgi her geçen gün artıyor. Japonya'dan dünyaya yayılan animenin çizimleri de oldukça orijinal olarak ön plana çıkar. Animenin nasıl yapılacağı ve hangi türlerde olduğu merak uyandırıyor. Anime nedir ve türleri nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

10.05.2021Araştırma
Bir zamanlar çok değersizdi... Şimdi dudak uçuklatan fiyata satılıyor

Bir zamanlar çok değersizdi... Şimdi dudak uçuklatan fiyata satılıyor!

Leonardo da Vinci'nin minik bir ayı taslağının, açık artırmada 16 milyon doların üzerinde bir fiyata satılması bekleniyor.

10.05.2021Ekonomi
TCL 10 TABMAX Türkiyede satışa sunuldu İşte özellikleri

TCL 10 TABMAX Türkiye'de satışa sunuldu! İşte özellikleri

Dünyanın önde gelen teknoloji üreticilerinden TCL, yeni tablet modellerinden TCL 10 TABMAX'i Türkiye'de satışa sundu. İşte tabletin öne çıkan özellikleri...

5.05.2021Teknoloji
Sanat Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir Sanat Dalları Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Sanat Nedir Ve Çeşitleri Nelerdir? Sanat Dalları Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Sanat nedir ve çeşitleri nelerdir? Sanat dalları ve özellikleri hakkında bilgi edinmek için içeriğimizi okumaya devam edin. Sanatın insan hayatına katkıları nelerdir? Sanat hangi alanlarda daha çok öne çıkmaktadır tüm bu soruların cevabını sizler için derledik.

4.05.2021Araştırma
İletişim Nedir Ve Öğeleri Nelerdir İletişim Türleri Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

İletişim Nedir Ve Öğeleri Nelerdir? İletişim Türleri Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

 Bugün pek çok bireyin karşılıklı olarak iletişim kurmasının sağlanması iletişim sayesinde gerçekleşmektedir. Son yıllarda iletişimin gelişmesi ve iletişimin araştırılması için pek çok sorular sorulmaktadır. Sorulan bu soruların başında İletişim nedir ve öğeleri nelerdir? İletişim türleri ve özellikleri hakkında bilgi nedir? Gibi sorular bulunmaktadır. Bu ve benzeri soruların cevabını sizler için derledik.

3.05.2021Araştırma
Çin Büyükelçiliği, ABDyi Müslüman ülkelere ölüm götüren şeklinde tasvir eden paylaşımını geri aldı

Çin Büyükelçiliği, ABD'yi 'Müslüman ülkelere ölüm götüren' şeklinde tasvir eden paylaşımını geri aldı

Çin'in Tokyo Büyükelçiliği, ABD'yi "Müslüman ülkelerin kapısına ölüm götüren" şeklinde tasvir eden sosyal medya paylaşımını geri çekti.

2.05.2021Dünya
- Peki, solucan olsam. Yine de beni sever... - Uyu artık

- Peki, solucan olsam. Yine de beni sever... - Uyu artık!

Sorularıyla sevgilisinin uykusunu kaçıran çiftlerin diyalogları Twitter’da başlayıp tüm sosyal medyaya yayılan ‘Uyu artık’ isminde bir akıma dönüştü. Bu mesajları toplayıp yayımlayan, binlerce kişinin takip ettiği hesaplar var. İyi bakın, belki de başınızı yastığa koyduğunuzda aklınıza takılıp soruverdiğiniz o soruyu, sizin partneriniz göndermiş olabilir.

Annelere özel teknoloji

Annelere özel teknoloji

Anneler Günü yaklaştı, birçoğumuz hediye arayışına başladık. Biz de bu hafta annenizin ihtiyaç duyabileceği, kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlayabilecek teknolojik hediye önerilerini bir araya getirdik.

1.05.2021Ekonomi
STL dosyası nedir ve nasıl açılır STL dosyası açma işlemi ve program önerisi

STL dosyası nedir ve nasıl açılır? STL dosyası açma işlemi ve program önerisi

Okunmayan ya da görüntülemeyen dosyalar için bu uygulama her daim kullanılsa da bazı detayları vardır. Bu yüzden de sizler için STL dosyası nedir ve nasıl açılır gibi soruları detaylarla derledik.

23.04.2021Teknoloji
CDR dosyası nedir ve nasıl açılır CDR dosyası açma işlemi ve program önerisi

CDR dosyası nedir ve nasıl açılır? CDR dosyası açma işlemi ve program önerisi

CDR dosya uzantısı günümüzde özellikle iş hayatında bilgisayar ekranlarında sıklıkla karşımıza çıkan dosya uzantıları arasında. Hal böyle iken CDR dosyasının ne anlama geldiği ve nasıl açılacağı konularında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Bu konu hakkında doğru bilgiler edinmek isteyenlere özel "CDR dosyası nedir ve nasıl açılır? CDR dosyası açma işlemi ve program önerisi" konu başlıklarını derledik.

21.04.2021Teknoloji
BAK dosyası nedir ve nasıl açılır BAK dosyası açma işlemi ve program önerisi

BAK dosyası nedir ve nasıl açılır? BAK dosyası açma işlemi ve program önerisi

BAK dosyası herkesin pek aşina olmadığı bir dosya çeşididir. Uzantısı da bak olan bu dosyalar çizim ile ilgilidir. BAK dosyası hakkında nasıl açılır ya da nedir gibi soruları sizler için derledik.

21.04.2021Teknoloji
Aİ dosyası nedir ve nasıl açılır Aİ dosyası açma işlemi ve program önerisi

Aİ dosyası nedir ve nasıl açılır? Aİ dosyası açma işlemi ve program önerisi

Aİ dosyasının açılımı Adobe Illustrator Artwork olup vektörel tabanlı bir çizim yazılımıdır. Sizin için Aİ dosyası nedir ve nasıl açılır? Aİ dosyası açma işlemi ve program önerisi şeklindeki konu başlıklarını detaylarıyla derledik.

21.04.2021Teknoloji
Yüksel Ertan’a son görev

Yüksel Ertan’a son görev

4 Nisan’da koronavirüsten hayatını kaybeden 70’li yılların ünlü grafikeri Yüksel Ertan, Berlin’de toprağa verildi. Ülker gibi ünlü markaların logo ve reklam tasarımlarının çizeri olan Yüksel Ertan’ın cenaze törenine koronavirüs önlemleri kapsamında kısıtlı sayıda yakını ve sevenleriyle birlikte Başkonsolos Rıfkı Olgun Yücekök de katıldı.

20.04.2021Avrupa
Bensu Soral: Beni seven insanı başımın üstüne koyarım

Bensu Soral: Beni seven insanı başımın üstüne koyarım

O son dönemde oyunculuğu kadar yaptığı tablolarla da gündemde. Geçen gün, Kobe Bryant portresini NFT üzerinden satan Bensu Soral “Detay gerektiren bir resimdi ve gerçekten en çok emek verdiğim çizimlerimden biri oldu” diyor. Soral’la evliliğinden yeni projelerine, hayat hikâyesinden bilinmeyenlerine uzanıyoruz: “Çok Polyanna bir insanım.”

18.04.2021Hürriyet Pazar
Ünlü grafiker korona kurbanı

Ünlü grafiker korona kurbanı

1960’larda Ülker’in logosunu çizen ve 1970’lere kadar birçok ürünlerinin ambalajlarının çizimlerini yapan grafiker Yüksel Ertan, 85 yaşında koronavirüsten hayatını kaybetti.

6.04.2021Avrupa
Ajda Pekkanın dizleri dayanmadı

Ajda Pekkan'ın dizleri dayanmadı

Türk pop müziğin Süperstar’ı Ajda Pekkan, iki dizinden de ameliyat oldu. Kireçlenmeye bağlı olarak dizleri su toplayan sanatçıya ameliyat sonrası kardeşi Semiramis Pekkan bakıyor.

5.04.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Resimlerinin sesine ‘kulak verin’...

Çocukların yaptıkları resimlerde kullandıkları renkler ve çizdikleri figürler iç dünyalarına dair yol göstericidir. Uzmanlar “Duygular, düşünceler, korkular ve travmalar çizime yansır. Çocuklarınızın yaptığı resimleri ciddiye alın” diyor.

19.06.2021

Ressam robot Ai-Da yeni sergi açtı

Robotlar insan portresi çizebilir mi?

31.05.2021

Ey ümmet... Bil ki bu tabutta da mazlum bir kız çocuğu yatıyor

Gördüğünüz bu fotoğraf, İsrail’in Gazze’deki vahşetine başlamasından bir hafta önce Afganistan’da çekildi...

19.05.2021

Son YouTube videoları kadar renkli değil ama daha önemli

İki milyon kişinin YouTube’da yayınlanan üç video yayınını hayretler içinde izlediği gün, bir başka insan o videolar kadar renkli olmayan, ama onlardan çok daha önemli bir şeyi söyledi.

11.05.2021

Ev işi yaparak hem eğlensin hem öğrensin

Çocuklarına ev işi yaptırmaktan çekinen anne-babalar aslında pek de doğru bir şey yapmıyor. Çünkü uzmanlar çocukların ev işi yapmasının onların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağladığını söylüyor.

8.05.2021

Ece

M.Kutlukhan Perker çizdi.

2.05.2021

Bir fidye yazılımı meselesi

Fidye ataklar yani Cryptolocker ataklar her geçen gün kendinden daha fazla söz ettirir oldu. Son zamanlarda birçok şirketin bu ataklara maruz kaldığını, bundan dolayı da ciddi rakamlar ödemek zorunda kaldığını duymayanımız yoktur sanırım. Fidye yazılımları (Ransomware) sadece şirketleri değil bireysel kullanıcıları da hedef alıyor ve ağına düşürüyor.

22.04.2021

Ece

M.Kutlukhan Perker çizdi.

18.04.2021