MENÜ

Solucan

Solucan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Solucan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 839 Solucan haberi bulunmuştur.

Solucan Haberleri

İğrenç Marketten aldığı biber salçasının içinden çıktı

İğrenç! Marketten aldığı biber salçasının içinden çıktı

Bitlis’in Adilcevaz ilçesindeki bir vatandaşın marketten aldığı biber salçasının içinden solucan benzeri cisimler çıktı.

4.02.2019Gündem
İran uydu gönderme programıyla balistik füze denemesi yapıyor

'İran uydu gönderme programıyla balistik füze denemesi yapıyor'

İran'ın uzaya gönderdiği ancak yörüngeye yerleştirmeyi başaramadığı Peyam (Mesaj) uydusu, Tahran yönetiminin "uydu gönderme programı" adı altında balistik füze denemesi yaptığına ilişkin iddiaları yeniden gündeme getirdi.

17.01.2019Dünya
Kırmızı Kaliforniya solucanı ile saadet zinciri kurdular

Kırmızı Kaliforniya solucanı ile saadet zinciri kurdular!

Son yılların gözde yatırım alanı olarak öne çıkan solucan yetiştiriciliği şimdi de saadet zincirine aracı yapıldı. Merkezi Bursa’da olan bir şirket, solucan yetiştiriciliği için çok sayıda kişiden para topladı. Toplanan paralarla kırmızı Kaliforniya solucanı üretimi için tesis kurulacağı belirtildi. Yapılan sunumlarda, sisteme üye kazandırıldıkça elde edilen gelirin de aratacağı belirtiliyor. 250 TL’den 50 bin TL’ye değişen tutarlarda 9 ayrı paketten biri alınarak üye olunabilen sistemin kurucusu Onur Dehmen ise, ‘Saadet zinciri olmadıklarını kaydetti. Dehmen, sisteme para yatıran kişi sayısının ise 13 bin değil bin 300 seviyesinde olduğunu, topladıkları para miktarının ise ticari sır kapsamında olduğunu kaydetti.

11.01.2019Ekonomi
Zemheri soğukları savaşçıları

Zemheri soğukları savaşçıları

Doğa takvimine göre zemherinin içindeyiz. 21 Aralık’ta başlayan yağışsız, insanın içine işleyen kuru ayazlı günler 31 Ocak’ta son bulacak. Haydi bizlerin sıcak evlerimiz, kalın kıyafetlerimiz var. Peki ya doğadaki diğer canlılar? Onlar bu zor koşullara nasıl hazırlanıyor, nasıl stratejiler geliştiriyor, biz onlar için neleri nasıl yapabiliriz? Konuyu kar-kış-fırtına demeden yıllardır dağ-orman dolaşan WWF yaban hayatı uzmanı veteriner hekim Ahmet Emre Kütükçü ile masaya yatırdık.

“Ottur, zararı yoktur” demeyin… Aktardan alınan ürünlere dikkat

“Ottur, zararı yoktur” demeyin… Aktardan alınan ürünlere dikkat!

Kış aylarının iyice kendini hissettirmesiyle birlikte vatandaşlar soluğu aktarlarda alıyor. Artan hastalıklarda birçoğumuz doktora gitmeyi tercih ederken aktarların yolunu tutan insanların sayısı azımsanacak gibi değil.

27.12.2018Sağlık
İnadı ve solucanlarıyla 1.5 milyon TL’lik Harvard bursu

İnadı ve solucanlarıyla 1.5 milyon TL’lik Harvard bursu

Sev Amerikan Koleji son sınıfta okuyan Uluç Kadıoğlu’nun solucanlarla yaptığı kanser riski çalışması, kendisine 1.5 milyon TL’lik bursla Harvard Üniversitesi’nin kapısını açtı.

22.12.2018Eğitim
Liselilerin hakemli bilim dergisi Bilim Armonisi

Liselilerin hakemli bilim dergisi "Bilim Armonisi"

Antalya'da, lise öğrencilerine yönelik bilimsel ve sanatsal eserlerin bir arada yer aldığı, hakemli olma özelliği taşıyan "Bilim Armonisi" adlı dergi çıkarıldı.

14.12.2018Teknoloji
Dark 2. sezon ne zaman başlayacak

Dark 2. sezon ne zaman başlayacak?

Almanya'nın Winden isimli kasabasında yaşanan gizemli olayları konu edinen Dark, 2. sezonu ile merak konusu oldu. Çekimleri 2017 yılında tamamlanan ve 1 Aralık 2017 tarihinde yayına giren Dark, 10 bölümlük ilk sezonunun ardından 2. sezon hazırlıklarına başladı. Peki, online yayın platformu üzerinden yayınlanan Dark dizisinin 2. sezonu ne zaman başlayacak? İşte, ilk sezonu heyecan dolu biten Dark dizisinin 2. sezonu hakkında bazı bilgiler

13.12.2018Televizyon
SpaceXten uzay istasyonuna Noel hediyesi

SpaceX'ten uzay istasyonuna Noel hediyesi

ABD'li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu'na Noel hediyesi gönderdi.

8.12.2018Teknoloji
Eğer siz de bunları görüyorsanız dikkat

Eğer siz de bunları görüyorsanız dikkat!

Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Atilla Hacıbekiroğlu, gözde sinek uçuşmalarının özellikle ışık çakması ile beraber görüldüğünde, göz hekimine başvurmak gerektiğine dikkat çekti. Hacıbekiroğlu,

1.12.2018Gündem
Kar yağışı sonrası çıkan solucanlar ilgi odağı oldu

Kar yağışı sonrası çıkan solucanlar ilgi odağı oldu

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde iki gündür aralıklarla devam eden kar, günlük hayatı olumsuz etkilerken ilçenin Tepe Mahallesi'nde karla kaplı bir alanda kar üstüne çıkan yüzlerce solucan ilgi odağı oldu.

1.12.2018Haber
Karsta şaşırtan olay ‘Bir anlam veremedik…’

Kars'ta şaşırtan olay! ‘Bir anlam veremedik…’

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde iki gündür aralıklarla devam eden kar, günlük hayatı olumsuz etkilerken ilçenin Tepe Mahallesi'nde karla kaplı bir alanda kar üstüne çıkan yüzlerce solucan ilgi odağı oldu.

1.12.2018Gündem
Siber saldırılara karşı savunma hattınızı oluşturun

Siber saldırılara karşı savunma hattınızı oluşturun

Paramızı ve bilgilerimizi hedef alan zararlı yazılım sayısı sadece son üç yılda 400 milyondan 800 milyon adete yükseldi. 2019 sonunda ise 1 milyara ulaşması bekleniyor. Bu kapsamda ESET, bu zararlılara karşı koyacak 2019 sürüm yeni bireysel ve kurumsal ürünlerini piyasaya sundu.

28.11.2018Teknoloji
Keçiboynuzunun faydaları neler

Keçiboynuzunun faydaları neler?

Birçok hastalığa karşı şifa kaynağı olarak bilinen keçiboynuzu ülkemizde sıklıkla tüketiliyor. Keçiboynuzu akciğer kanseri riskini azaltması başta olmak üzere birçok hastalığa karşı etkisi ile dikkatleri çekiyor. Enerji değeri yüksek bir gıda olması ve potasyum ile kalsiyum içermesi nedeniyle uzmanlar tarafından vatandaşlara öneriliyor. Peki, keçiboynuzunun faydaları neler?

30.10.2018Sağlık
İstanbuldan memleketine döndü Üretime başladı, şimdi siparişlere yetişemiyor

İstanbul'dan memleketine döndü! Üretime başladı, şimdi siparişlere yetişemiyor

İstanbul'dan memleketi Malatya'ya dönerek solucan gübresi üretmeye başlayan Erol Avşaroğlu artık müşterilere sipariş yetiştirmekte güçlük çekiyor.

29.10.2018Ekonomi
Tam zamanlı bir çocuk, Nunu

Tam zamanlı bir çocuk, Nunu

İllüstratör Özlem Fedai Korçak, ‘Davetsiz Misafir Rehberi’ ve ‘Ponçik’ serisinden sonraki üçüncü kitabı ile okurları çocukluğunun hakkını vererek, doya doya yaşayan Nunu’nun renkli dünyasına davet ediyor.

24.10.2018Kitap Sanat
Dijital güvenlik nedir

Dijital güvenlik nedir?

Teknolojinin hızla yayılmasıyla birlikte hayatımıza giren terimlerden biri de dijital güvenlik oldu. Anne-babaları ve öğrencileri, dijital dünyada seyahat ederken dikkatli olmaya çağıran uzmanlar, dijital güvenlik için gerekli adımları sık sık dile getiriyor. Peki, dijital güvenlik nedir?

23.10.2018Teknoloji
Kızılırmak’ta yakalandı Görenler şaştı kaldı

Kızılırmak’ta yakalandı! Görenler şaştı kaldı

Çorum'un Oğuzlar ilçesinde Kızılırmak Nehri üzerindeki Obruk Baraj gölünde avlanan balıkçıların oltasına, 1.85 metre boyunda ve 97 kilogram ağırlığında yayın balığı takıldı.

16.10.2018Gündem
Okul harçlıklarıyla iş kurdular

Okul harçlıklarıyla iş kurdular

Sivas’ta yaşayan üniversite öğrencileri, biriktirdikleri harçlıkları ile solucan gübresi üretimine başlayıp 2 yılda 5 milyon solucan yetiştirdi.

6.10.2018Eğitim
22 yıl devlet okulunda hayal etti, emekliliğinde hayata geçirdi

22 yıl devlet okulunda hayal etti, emekliliğinde hayata geçirdi

Devlet okullarında 22 yıl tarih öğretmenliği yapan Bilgin Erciyes, emekli olduktan sonra, yaşamında yeni bir sayfa açtı. Erciyes, üç yıl önce yeni bir okul kurmak için kolları sıvadı. Geçen Mayıs ayında faaliyet geçen okulda, mevcut müfredatın yanı sıra yurtdışında uygulanan bir takım eğitim modellerin uygulanması amaçlanıyor.

1.10.2018Ekonomi
Gübrede indirim ve prim desteği çiftçiyi sevindirdi

Gübrede indirim ve prim desteği çiftçiyi sevindirdi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin, kimyevi gübrede yüzde 15'lere varan indirim sağlanacağını ve buğday ile arpada prim desteğinin artırılacağını açıklaması GAP çiftçisini memnun etti.HRÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Rıza Öztürkmen: "Çiftçilerimiz yurt dışından gelen gübreler yerine yerli gübreleri tercih etmeli. Yerli gübre kullanımı hem maliyetleri düşürür hem de dışa bağımlığı ortadan kaldırmış olur."dedi. Çiftçi Kemal Aktaş: "Bu yıl şükürler olsun ürünlerimiz verimli ve bereketli. Bunun yanında verilecek yeni destekler çiftçileri daha da memnun etti.Bazı büyük firmalar gübreyi pahalıya satıyor. Yani yapılan indirimler çiftçiye fazla yansımıyor. Bayiler dolar kuruna göre veya kafalarına göre fiyatları değiştiriyor. Bunun sıkı takibini istiyoruz." açıklamalarında bulundu.

26.09.2018Ekonomi
Öğrenciler bilimi yaşayarak öğreniyor

Öğrenciler bilimi yaşayarak öğreniyor

Öğrencilere bilimi yaşatarak öğretmeyi hedefleyen ‘Zirvede Bilim: Özel Yetenekli Öğrencilerle Erciyes Dağı Bilim Okulu’ etkinliğiyle çocuklar doğal ortamlarda bilgi düzeylerini uygulamalı olarak geliştiriyor.

11.09.2018Eğitim
Öğrenciler bilimi yaşayarak öğreniyor

Öğrenciler bilimi yaşayarak öğreniyor

Türkiye'nin 15 ilinden özel yetenekli 30 öğrencinin katıldığı TÜBİTAK projesi "Zirvede Bilim" kapsamında, öğrenciler bilimi yaşayarak öğreniyor.

11.09.2018Teknoloji
Özce Organik Tarım & Gübre, Dikili’de faaliyete geçti

Özce Organik Tarım & Gübre, Dikili’de faaliyete geçti

Sağlıklı beslenme için sağlıklı tarım

10.09.2018Diğer Videolar
İş hayatında başarıyı solucanlarla yakaladı

İş hayatında başarıyı 'solucanlarla' yakaladı

Hatay'da yaşayan 23 yaşındaki Nursel Nur, babasının tavsiyesi ve desteğiyle başladığı solucan gübresi üretiminde, çevresinden gelen tepkilere aldırış etmeyerek başarılı bir girişimci oldu

7.08.2018Haber
Organik yumurta nasıl anlaşılır

Organik yumurta nasıl anlaşılır?

Kahvaltıların vazgeçilmez lezzetlerinden olan yumurtanın doğal olanını bulmak giderek zorlaşıyor. Peki, organik yumurta nasıl anlaşılır, diğer yumurtalardan farkı nedir?

Donmuş yuvarlak solucanlar on binlerce yıl sonra tekrar canlandı

Donmuş yuvarlak solucanlar on binlerce yıl sonra tekrar canlandı

Rusya'nın Yakutistan bölgesindeki sürekli donmuş topraklarda (permafrost) on binlerce yıldır donmuş halde bulunan 2 yuvarlak solucan bilim insanları tarafından çözünerek yaşama geri döndürüldü. Bu hayvanlar şimdi gezegenin en yaşlı hayvanları olarak görülüyor.

27.07.2018Teknoloji
Keçiboynuzunun faydaları neler

Keçiboynuzunun faydaları neler?

Ağaç formunda bir bitki türü olan keçiboynuzu, son zamanların popüler besinlerinden biri haline geldi. Uzmanlar, keçiboynuzunun enerji değeri yüksek bir gıda olduğunu, potasyum ve kalsiyum içermesi nedeniyle oldukça faydalı olduğunu vurguluyor. Peki, keçiboynuzunun faydaları neler?

23.07.2018Gündem
Oyunbaz ve keşif meraklısı ikili

Oyunbaz ve keşif meraklısı ikili

‘Ufak Ufak Bilim’ altbaşlığıyla yayımlanan dört kitaplık ‘Bebo ve Bice’nin Keşifleri’ serisi, çocukların merak duygularını harekete geçirerek bilimle tanışmalarına kapı aralıyor.

7.06.2018Kitap Sanat
Kapari nedir Kaparinin faydaları neler

Kapari nedir? Kaparinin faydaları neler?

Ülkemizde pek çok bölgede yetişen ama Türk mutfak kültüründe çok fazla yer bulmayan bir bitki olan kaparinin ne olduğu ve faydaları son dönemlerde merak edilmeye başlandı. Basında yer alan haberler ya da televizyon programlarında bu bitkiyi gören vatandaşlar, kapari hakkında bilgi edinmek için araştırma yapıyor. Peki, kapari nedir? Kaparinin faydaları neler?

5.06.2018Sağlık
Fiyatları 50 kuruştan başlıyor, 5.5 TLye kadar çıkıyor Türkiyenin böcek çiftliği

Fiyatları 50 kuruştan başlıyor, 5.5 TL'ye kadar çıkıyor! Türkiye'nin böcek çiftliği

Antalya’nın sakin bir bölgesinde kendi halinde bir çiftlik... Bu çiftlikte ne büyükbaş ne de küçükbaş hayvan var. Binlerce çekirge, hamam böceği, un kurdu, Arjantin hamam böceği ve nicesi... Yılda 960 bin böcek satan çiftliğin arkasındaki kişi Selami Gökgöl. Böceklerin fiyatı tanesi 50 kuruştan başlıyor, 5.5 TL’ye kadar ulaşıyor. Yurt dışında bu iş “para basan” olarak anılıyor. Hayvan yemi olarak alan da var, protein takviyesi niyetine yiyen de... Hatta ilaç yapan da... İşte Antalya'daki o çiftlik...

20.05.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Alice bizi müzikale götür

Yıllar sonra gördüğümüz ilk yerli müzikal Alice. Serenay Sarıkaya’nın başrolde olduğu müzikalin son iki aydır sıkı bir şekilde tanıtımı yapılıyor. İlgi büyük. Peki gala gecesi nasıldı? Dahası Alice bekleneni verdi mi? İşte o gecenin raporu.

9.02.2019

ZMN

“Baharda yüzlerce çiçek, sonbaharda ay - Yazın serin bir rüzgar, kışın kar / Ruha faydasız bir şey yapışıp kalmıyorsa / İnsan için en iyi zamandır o mutlaka” (Mumonkan, Meister Wu-men’s Sammlung der achtundvierzig Koan)

13.01.2019

İnadı ve solucanlarıyla 1.5 milyon TL’lik Harvard bursu

Sev Amerikan Koleji son sınıfta okuyan Uluç Kadıoğlu’nun solucanlarla yaptığı kanser riski çalışması, kendisine 1.5 milyon TL’lik bursla Harvard Üniversitesi’nin kapısını açtı.

22.12.2018

Bundan böyle yapmayacağımız 13 şey

Evet biliyorum listelerden ve bizi kolumuzdan tutup kaldırmaya çalışan ‘kişisel gelişim kitapları’ndan bıktık usandık ama yine de bu liste kaçmaz dedim.

19.11.2018